0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m 29 maj Vind: +0.9 Final A Final | 29 maj | Vind: +0.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kevin Ugo Kevin Ugo 95, GER 10.53 | 95 | GER | 10.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joshua Koßmann Joshua Koßmann 95, GER 10.57 | 95 | GER | 10.57 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julian Dorow Cristobal Julian Dorow Cristobal 96, GER 10.94 | 96 | GER | 10.94 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Duncan William Brune Duncan William Brune 03, GER 10.98 | 03 | GER | 10.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 29 maj Vind: +2.4 | 29 maj | Vind: +2.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ismail-Jean Condé Ismail-Jean Condé 92, GER 10.97w | 92 | GER | 10.97w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jeremy Lubula Jeremy Lubula 04, GER 11.05w | 04 | GER | 11.05w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kim Bacary Sané Kim Bacary Sané 95, GER 11.07w | 95 | GER | 11.07w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 29 maj Vind: +1.6 | 29 maj | Vind: +1.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Philipp Trutenat Philipp Trutenat 97, GER 10.57 | 97 | GER | 10.57 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joshua Koßmann Joshua Koßmann 95, GER 10.68 | 95 | GER | 10.68 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nils Laserich Nils Laserich 01, GER 10.92 | 01 | GER | 10.92 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julian Dorow Cristobal Julian Dorow Cristobal 96, GER 11.02 | 96 | GER | 11.02 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ismail-Jean Condé Ismail-Jean Condé 92, GER 11.05 | 92 | GER | 11.05 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 29 maj Vind: +1.3 | 29 maj | Vind: +1.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kevin Ugo Kevin Ugo 95, GER 10.52 | 95 | GER | 10.52 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nico Beckers Nico Beckers 94, GER 10.88 | 94 | GER | 10.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rodi Amin Issa Rodi Amin Issa 04, GER 10.93 | 04 | GER | 10.93 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Duncan William Brune Duncan William Brune 03, GER 11.00 | 03 | GER | 11.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m 29 maj Vind: +0.5 Final A Final | 29 maj | Vind: +0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kevin Ugo Kevin Ugo 95, GER 21.41 | 95 | GER | 21.41 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cédric Fini Cédric Fini 03, NED 21.46 | 03 | NED | 21.46 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 3000 m 29 maj Final A Final | 29 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonas Voller Jonas Voller 01, GER 8:26.88 | 01 | GER | 8:26.88 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Youssef Wardi Youssef Wardi 02, MAR 8:46.94 | 02 | MAR | 8:46.94 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sergey Sukhov Sergey Sukhov 00, KAZ 8:54.13 | 00 | KAZ | 8:54.13 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stefan Ritte Stefan Ritte 92, GER DNF | 92 | GER | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd 29 maj Final A Final | 29 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henrik Flåtnes Henrik Flåtnes 01, NOR 7.76w | 01 | NOR | 7.76w | +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nils Laserich Nils Laserich 01, GER 7.43 | 01 | GER | 7.43 | +0.9 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nico Beckers Nico Beckers 94, GER 7.26 | 94 | GER | 7.26 | +0.6 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Samuel Claudy Samuel Claudy 02, GER 7.15 | 02 | GER | 7.15 | +1.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Slägga 28 maj Final A Final | 28 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fabio Heßling Fabio Heßling 99, GER 66.44 | 99 | GER | 66.44 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Luuk Vos Luuk Vos 97, NED 57.37 | 97 | NED | 57.37 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Slägga (6.0 kg) 28 maj Final A Final | 28 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dawid Morgalla Dawid Morgalla 03, GER 60.82 | 03 | GER | 60.82 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Benedikt Schweizer Benedikt Schweizer 04, GER 58.29 | 04 | GER | 58.29 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gerrit Vißer Gerrit Vißer 03, GER 55.36 | 03 | GER | 55.36 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Slägga (5.0 kg) 28 maj Final A Final | 28 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Timo Port Timo Port 06, GER 65.85 | 06 | GER | 65.85 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m 29 maj Vind: +1.2 Final A Final | 29 maj | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jennifer Montag Jennifer Montag 98, GER 11.38 | 98 | GER | 11.38 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jolina Ernst Jolina Ernst 04, GER 12.25 | 04 | GER | 12.25 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sina Mayer Sina Mayer 95, GER 11.51 | 95 | GER | 11.51 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Yasmin Kwadwo Yasmin Kwadwo 90, GER 11.60 | 90 | GER | 11.60 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Keshia Kwadwo Keshia Kwadwo 99, GER 11.63 | 99 | GER | 11.63 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Johanna Bechthold Johanna Bechthold 97, GER 11.87 | 97 | GER | 11.87 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 29 maj Vind: +1.2 | 29 maj | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jennifer Montag Jennifer Montag 98, GER 11.44 | 98 | GER | 11.44 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Yasmin Kwadwo Yasmin Kwadwo 90, GER 11.68 | 90 | GER | 11.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Johanna Bechthold Johanna Bechthold 97, GER 11.94 | 97 | GER | 11.94 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 29 maj Vind: +1.2 | 29 maj | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sina Mayer Sina Mayer 95, GER 11.65 | 95 | GER | 11.65 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Keshia Kwadwo Keshia Kwadwo 99, GER 11.71 | 99 | GER | 11.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m 29 maj Final A Final | 29 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ruth Sophia Spelmeyer-Preuß Ruth Sophia Spelmeyer-Preuß 90, GER 54.85 | 90 | GER | 54.85 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kyara Bijker Kyara Bijker 98, NED 56.66 | 98 | NED | 56.66 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck 29 maj Final A Final | 29 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Djamila Böhm Djamila Böhm 94, GER 58.61 | 94 | GER | 58.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lea Ahrens Lea Ahrens 98, GER 58.66 | 98 | GER | 58.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Yasmin Amaadacho Yasmin Amaadacho 03, GER 1:02.33 | 03 | GER | 1:02.33 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd 29 maj Final A Final | 29 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Eva Bastmeijer Eva Bastmeijer 95, NED 6.09 | 95 | NED | 6.09 | +1.3 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Enie Dangelmaier Enie Dangelmaier 03, GER 5.90 | 03 | GER | 5.90 | +1.5 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Carlijn Ter Laak Carlijn Ter Laak 97, NED 5.81 | 97 | NED | 5.81 | +0.7 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Selkis Arinna Elong Selkis Arinna Elong 02, GER 5.78 | 02 | GER | 5.78 | +1.3 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lea Dreilich Lea Dreilich 02, GER 5.63 | 02 | GER | 5.63 | +1.3 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jennifer Köhne Jennifer Köhne 93, GER 5.61w | 93 | GER | 5.61w | +2.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Daniela Kreft Daniela Kreft 01, AUT 5.53 | 01 | AUT | 5.53 | +1.4 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Tresteg 29 maj Final A Final | 29 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Neele Eckhardt-Noack Neele Eckhardt-Noack 92, GER 14.31 | 92 | GER | 14.31 | +1.8 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jessie Maduka Jessie Maduka 96, GER 14.00 | 96 | GER | 14.00 | –1.1 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kira Wittmann Kira Wittmann 00, GER 13.74w | 00 | GER | 13.74w | +2.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Edna Eze Edna Eze 06, GER 12.20 | 06 | GER | 12.20 | +1.2 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Leonie Cruse Leonie Cruse 02, GER 12.05w | 02 | GER | 12.05w | +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Carlijn Ter Laak Carlijn Ter Laak 97, NED 10.88 | 97 | NED | 10.88 | –0.9 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Slägga 28 maj Final A Final | 28 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sophie Gimmler Sophie Gimmler 96, GER 62.15 | 96 | GER | 62.15 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lotte Smink Lotte Smink 00, NED 56.06 | 00 | NED | 56.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sina Mai Holthuijsen Sina Mai Holthuijsen 96, NED 58.65 | 96 | NED | 58.65 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Jantzen Anna Jantzen 00, GER 47.42 | 00 | GER | 47.42 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nele Frisch Nele Frisch 04, GER 55.84 | 04 | GER | 55.84 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marije Efdee Marije Efdee 97, NED 53.56 | 97 | NED | 53.56 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B 28 maj | 28 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marie Schuler Marie Schuler 02, GER 49.07 | 02 | GER | 49.07 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hanna Kubera Hanna Kubera 04, GER 47.87 | 04 | GER | 47.87 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Spjut 29 maj Final A Final | 29 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kirsten Umans Kirsten Umans 93, BEL 41.00 | 93 | BEL | 41.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Slägga (3.0 kg) 28 maj Final A Final | 28 maj | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maria Tsiante Maria Tsiante 05, GER 52.38 | 05 | GER | 52.38 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amelie Lambert Amelie Lambert 06, GER 50.95 | 06 | GER | 50.95 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|