0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P15 6 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Karl Ottfalk Karl Ottfalk 06, Lidingö 18:44 | 06 | IFK Lidingö | 18:44 | = | ||||
2 | Max Österberg Max Österberg 06, Värmdö 19:37 | 06 | Värmdö IF | 19:37 | = | ||||
3 | Erik Nederheim Erik Nederheim 06, Täby 19:56 | 06 | Täby IS | 19:56 | = | ||||
4 | Alvar Myhlback Alvar Myhlback 06, NOR 20:26 | 06 | NOR | 20:26 | = | ||||
5 | Albert Ziegler Albert Ziegler 06, Tureberg 20:52 | 06 | Turebergs FK | 20:52 | = | ||||
6 | Lowe Fuxe Barkvall Lowe Fuxe Barkvall 06, Tureberg 21:25 | 06 | Turebergs FK | 21:25 | = | ||||
7 | Oskar Flygare Oskar Flygare 06, Enhörna 21:39 | 06 | Enhörna IF | 21:39 | = | ||||
8 | William Nilsson William Nilsson 06, Lidingö 22:05 | 06 | IFK Lidingö | 22:05 | = | ||||
9 | Elton Hedberg Elton Hedberg 06, Hammarby 22:41 | 06 | Hammarby IF | 22:41 | = | ||||
10 | Malte Lessing Malte Lessing 06, Täby 22:42 | 06 | Täby IS | 22:42 | = | ||||
11 | Theo Eriksson Theo Eriksson 06, IFK Växjö 23:40 | 06 | IFK Växjö | 23:40 | = | ||||
12 | Erik Palm Erik Palm 06, Västerås FK 23:46 | 06 | Västerås FK | 23:46 | = | ||||
13 | Oliver Bergan 24:17 | 06 | 24:17 | = | |||||
14 | Oskar Bergman Oskar Bergman 06, IFK Mora FIK 24:19 | 06 | IFK Mora FIK | 24:19 | = | ||||
15 | Edvin Halldin Edvin Halldin 06, Start 25:11 | 06 | IF Start | 25:11 | = | ||||
16 | Marcus Ahlepil Marcus Ahlepil 06, Hanviken 25:19 | 06 | Hanvikens SK | 25:19 | = | ||||
17 | Rasmus Öberg 25:59 | 06 | 25:59 | = | |||||
18 | Ingmar Wallin 26:31 | 06 | 26:31 | = | |||||
19 | Teo Sjögren 27:38 | 06 | 27:38 | = | |||||
20 | Pontus Åkerlund Pontus Åkerlund 06, Hässelby 27:54 | 06 | Hässelby SK | 27:54 | = | ||||
P14 6 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Vilhelm Lood Falgén Vilhelm Lood Falgén 07, Tureberg 20:30 | 07 | Turebergs FK | 20:30 | = | ||||
2 | Ludvig Eggöy Markhester Ludvig Eggöy Markhester 07, Huddinge 20:58 | 07 | Huddinge AIS | 20:58 | = | ||||
3 | Tage Börjesson Tage Börjesson 07, Akele 21:19 | 07 | IK Akele | 21:19 | = | ||||
4 | Ted Lagerström Ted Lagerström 07, Tureberg 21:43 | 07 | Turebergs FK | 21:43 | = | ||||
5 | Edvin Åtting Edvin Åtting 07, Akele 22:08 | 07 | IK Akele | 22:08 | = | ||||
6 | Leo Papinski Leo Papinski 07, Täby 22:18 | 07 | Täby IS | 22:18 | = | ||||
7 | Valdemar Hamilton 22:22 | 07 | 22:22 | = | |||||
8 | Liam Tannlund Liam Tannlund 07, Täby 22:40 | 07 | Täby IS | 22:40 | = | ||||
9 | Noel Hellberg 22:59 | 07 | 22:59 | = | |||||
10 | Iker Garcia Lundström Iker Garcia Lundström 07, Tureberg 23:02 | 07 | Turebergs FK | 23:02 | = | ||||
11 | Babak Lindberg Babak Lindberg 07, Genarp 23:12 | 07 | Genarps IF | 23:12 | = | ||||
12 | Olle Sehlstedt Olle Sehlstedt 07, IFK Umeå 23:26 | 07 | IFK Umeå | 23:26 | = | ||||
13 | Rex Domeij 23:40 | 07 | 23:40 | = | |||||
14 | Erik Wiklund Erik Wiklund 07, Lidingö 23:48 | 07 | IFK Lidingö | 23:48 | = | ||||
15 | Viktor Östberg Viktor Östberg 07, Domnarvet 23:52 | 07 | Domnarvets GoIF | 23:52 | = | ||||
16 | Emil Ling Emil Ling 07, IKHP Huskvarna 23:54 | 07 | IKHP Huskvarna | 23:54 | = | ||||
17 | Oskar Olsson Oskar Olsson 07, Ymer 24:13 | 07 | IK Ymer | 24:13 | = | ||||
18 | David Thapper David Thapper 07, Västerås SOK 24:15 | 07 | Västerås SOK | 24:15 | = | ||||
19 | Botvid Simonsson Botvid Simonsson 07, Danderyd 25:10 | 07 | Danderyds SK | 25:10 | = | ||||
20 | Vincent Arn Vincent Arn 07, Lidingö 25:11 | 07 | IFK Lidingö | 25:11 | = | ||||
21 | Oliver Persson Oliver Persson 07, Danderyd 26:23 | 07 | Danderyds SK | 26:23 | = | ||||
22 | Philip Persson Philip Persson 07, Danderyd 26:32 | 07 | Danderyds SK | 26:32 | = | ||||
P13 3 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Sebastian Lörstad Sebastian Lörstad 08, Lidingö 9:34 | 08 | IFK Lidingö | 9:34 | = | ||||
2 | Sebastian Stagh Sebastian Stagh 08, Lidingö 9:51 | 08 | IFK Lidingö | 9:51 | = | ||||
3 | Jonas Atlassi Jonas Atlassi 08, Hammarby 10:28 | 08 | Hammarby IF | 10:28 | = | ||||
4 | Tage Askling Tage Askling 08, Akele 10:29 | 08 | IK Akele | 10:29 | = | ||||
5 | David Wallén David Wallén 08, Västerås FK 10:40 | 08 | Västerås FK | 10:40 | = | ||||
6 | Gustav Mattsson Gustav Mattsson 08, Skade 10:50 | 08 | IF Skade | 10:50 | = | ||||
7 | Theo Malm Theo Malm 08, Akele 11:01 | 08 | IK Akele | 11:01 | = | ||||
8 | Hugo Persson Hugo Persson 08, Östersunds SK 11:01 | 08 | Östersunds SK | 11:01 | = | ||||
9 | Oskar Kaipe 11:08 | 08 | 11:08 | = | |||||
10 | Rasmus Berglund Rasmus Berglund 08, Huddinge 11:27 | 08 | Huddinge AIS | 11:27 | = | ||||
11 | Edvin Eriksson Edvin Eriksson 08, IFK Mora FIK 11:31 | 08 | IFK Mora FIK | 11:31 | = | ||||
12 | Axel Vikman Axel Vikman 08, Linné 11:36 | 08 | OK Linné | 11:36 | = | ||||
13 | Arvin Ostner Arvin Ostner 08, Lidingö 11:38 | 08 | IFK Lidingö | 11:38 | = | ||||
14 | Tim Larsson Tim Larsson 08, Lekeryd-Svarttorp 11:39 | 08 | Lekeryd-Svarttorps SK | 11:39 | = | ||||
15 | Jonatan Haglund 11:40 | 08 | 11:40 | = | |||||
16 | Edwin Otterborg Edwin Otterborg 08, Akele 11:47 | 08 | IK Akele | 11:47 | = | ||||
17 | Arvid Tögenmark Arvid Tögenmark 08, Linné 11:50 | 08 | OK Linné | 11:50 | = | ||||
18 | Sten Hellmark Sten Hellmark 08, Enhörna 11:53 | 08 | Enhörna IF | 11:53 | = | ||||
19 | Jakob Willuhn Jakob Willuhn 08, Lidingö 11:54 | 08 | IFK Lidingö | 11:54 | = | ||||
20 | Johan Utsi Häggrud Johan Utsi Häggrud 08, Sarven 11:55 | 08 | Ok sarven | 11:55 | = | ||||
21 | Milton Dahlerus Milton Dahlerus 08, Lidingö 12:05 | 08 | IFK Lidingö | 12:05 | = | ||||
P12 3 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Frans Lessing Frans Lessing 09, Täby 10:48 | 09 | Täby IS | 10:48 | = | ||||
2 | Gustav Eggöy Markhester Gustav Eggöy Markhester 09, Huddinge 10:51 | 09 | Huddinge AIS | 10:51 | = | ||||
3 | Erik Jansson Erik Jansson 09, Västerås FK 11:00 | 09 | Västerås FK | 11:00 | = | ||||
4 | Hugo Lindgren Hugo Lindgren 09, IFK Umeå 11:00 | 09 | IFK Umeå | 11:00 | = | ||||
5 | Jeppe Karlsson Jeppe Karlsson 09, Lidingö 11:07 | 09 | IFK Lidingö | 11:07 | = | ||||
6 | Malcolm Kärde 11:15 | 09 | 11:15 | = | |||||
7 | Theo Gomis 11:22 | 09 | 11:22 | = | |||||
8 | Aron Hyttinen 11:23 | 09 | 11:23 | = | |||||
9 | Teodor Westman Teodor Westman 09, IFK Umeå 11:25 | 09 | IFK Umeå | 11:25 | = | ||||
10 | Love Willén Holgersson Love Willén Holgersson 09, Lidingö 11:26 | 09 | IFK Lidingö | 11:26 | = | ||||
11 | Ville Åman Klasén Ville Åman Klasén 09, Lidingö 11:35 | 09 | IFK Lidingö | 11:35 | = | ||||
12 | Måns Dahlberg Måns Dahlberg 09, Start 11:39 | 09 | IF Start | 11:39 | = | ||||
13 | Sixten Floric 11:45 | 09 | 11:45 | = | |||||
14 | Oskar Bonnevier Oskar Bonnevier 09, Lidingö 11:50 | 09 | IFK Lidingö | 11:50 | = | ||||
15 | Emil Corlevi Emil Corlevi 09, Lidingö 11:50 | 09 | IFK Lidingö | 11:50 | = | ||||
16 | Tom Lundborg 11:59 | 09 | 11:59 | = | |||||
17 | Ludvig Linder Ludvig Linder 09, Lidingö 12:10 | 09 | IFK Lidingö | 12:10 | = | ||||
18 | Luca Garavini Luca Garavini 09, Lidingö 12:18 | 09 | IFK Lidingö | 12:18 | = | ||||
19 | Ole Breistrand 12:26 | 09 | 12:26 | = | |||||
20 | Anton Thermaenius Anton Thermaenius 09, Täby 12:29 | 09 | Täby IS | 12:29 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
F15 6 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Ella Laine Ella Laine 06, Karlskoga 23:09 | 06 | Karlskoga FIF | 23:09 | = | ||||
2 | Moa Lindgren Moa Lindgren 06, IFK Umeå 24:48 | 06 | IFK Umeå | 24:48 | = | ||||
3 | Olivia Grahn Olivia Grahn 06, Hammarby 25:37 | 06 | Hammarby IF | 25:37 | = | ||||
4 | Elin Gezelius Elin Gezelius 06, IFK Mora FIK 26:03 | 06 | IFK Mora FIK | 26:03 | = | ||||
5 | Kajsa Limby Kajsa Limby 06, IFK Mora FIK 26:21 | 06 | IFK Mora FIK | 26:21 | = | ||||
6 | Ellen Wångberg Aneland Ellen Wångberg Aneland 06, Ravinen 26:28 | 06 | OK Ravinen | 26:28 | = | ||||
7 | Tilde Gyllbäck Tilde Gyllbäck 06, Hässelby 27:53 | 06 | Hässelby SK | 27:53 | = | ||||
8 | Klara Grundin Klara Grundin 06, Tureberg 28:01 | 06 | Turebergs FK | 28:01 | = | ||||
9 | Ella Thunell Ella Thunell 06, Lidingö 30:38 | 06 | IFK Lidingö | 30:38 | = | ||||
10 | Ellen Thermaenius Ellen Thermaenius 06, Täby 32:06 | 06 | Täby IS | 32:06 | = | ||||
11 | Eleonora Wahlin Eleonora Wahlin 06, Täby 32:37 | 06 | Täby IS | 32:37 | = | ||||
11 | Emilia Hermansson Emilia Hermansson 06, Täby 32:37 | 06 | Täby IS | 32:37 | = | ||||
13 | Pauline Haglund 39:28 | 06 | 39:28 | = | |||||
14 | Wilma Moretti 44:15 | 06 | 44:15 | = | |||||
15 | Veda Nalla 54:50 | 06 | 54:50 | = | |||||
F14 6 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Freja Bjerström Freja Bjerström 07, Björnstorp 22:27 | 07 | Björnstorps IF | 22:27 | = | ||||
2 | Ester Strand Ester Strand 07, Hälle 23:20 | 07 | Hälle IF | 23:20 | = | ||||
3 | Ottilia Alvarsson Ottilia Alvarsson 07, Täby 24:04 | 07 | Täby IS | 24:04 | = | ||||
4 | Astrid Hermansson Astrid Hermansson 07, Kvarnsveden 24:16 | 07 | Kvarnsvedens GoIF | 24:16 | = | ||||
5 | Venla Engström Venla Engström 07, Tureberg 24:29 | 07 | Turebergs FK | 24:29 | = | ||||
6 | Zara Klouda Zara Klouda 07, Tureberg 24:29 | 07 | Turebergs FK | 24:29 | = | ||||
7 | Ida Zeffer Ida Zeffer 07, Mälarö 24:33 | 07 | Mälarö SOK | 24:33 | = | ||||
8 | Greta Sjögren Greta Sjögren 07, Motala 24:44 | 07 | Motala AIF | 24:44 | = | ||||
9 | Selma Partanen Selma Partanen 07, Högbo GIF 24:44 | 07 | Högbo GIF | 24:44 | = | ||||
10 | Minna Turesson Minna Turesson 07, Renen 25:49 | 07 | OK Renen | 25:49 | = | ||||
11 | Nora Ekdahl Nyström Nora Ekdahl Nyström 07, Linnéa 26:03 | 07 | IF Linnéa | 26:03 | = | ||||
12 | Amanda Solén Amanda Solén 07, Tureberg 26:14 | 07 | Turebergs FK | 26:14 | = | ||||
13 | Matilda Solén Matilda Solén 07, Tureberg 26:15 | 07 | Turebergs FK | 26:15 | = | ||||
14 | Saga Gustafsson Saga Gustafsson 07, Tureberg 26:17 | 07 | Turebergs FK | 26:17 | = | ||||
15 | Anine Karlsson Anine Karlsson 07, IFK Mora FIK 26:51 | 07 | IFK Mora FIK | 26:51 | = | ||||
16 | Kajsa Sellberg Kajsa Sellberg 07, IFK Mora FIK 27:08 | 07 | IFK Mora FIK | 27:08 | = | ||||
17 | Emilie Grahn Emilie Grahn 07, Hammarby 27:21 | 07 | Hammarby IF | 27:21 | = | ||||
18 | Sophia Henriksson Sophia Henriksson 07, Spårvägen 29:53 | 07 | Spårvägens FK | 29:53 | = | ||||
19 | Alva Smeds Alva Smeds 07, Väsby SS Triathlon 30:33 | 07 | Väsby SS Triathlon | 30:33 | = | ||||
20 | Tyra Klingspor Lindholm | 07 | 30:46 | = | |||||
21 | Ellinore Sparf Ellinore Sparf 07, Spårvägen 31:16 | 07 | Spårvägens FK | 31:16 | = | ||||
22 | Vera Forssmed Vera Forssmed 07, Tureberg 31:16 | 07 | Turebergs FK | 31:16 | = | ||||
23 | Frida Lord Frida Lord 07, Täby 31:40 | 07 | Täby IS | 31:40 | = | ||||
F13 3 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Fanny Szalkai Fanny Szalkai 08, Spårvägen 10:40 | 08 | Spårvägens FK | 10:40 | = | ||||
2 | Elin Palm Elin Palm 08, Västerås SOK 11:12 | 08 | Västerås SOK | 11:12 | = | ||||
3 | Malva Nisen Malva Nisen 08, Runacademy 11:37 | 08 | Runacademy IF | 11:37 | = | ||||
4 | Hilma Dalin Hilma Dalin 08, Falun 11:44 | 08 | Falu IK | 11:44 | = | ||||
5 | Alice Hellberg Alice Hellberg 08, Sundbyberg 11:49 | 08 | Sundbybergs IK | 11:49 | = | ||||
6 | Ebba Fryxell Ebba Fryxell 08, Dala-Järna 11:49 | 08 | Dala-Järna IK | 11:49 | = | ||||
7 | Anna Linder Anna Linder 08, Hammarby 11:50 | 08 | Hammarby IF | 11:50 | = | ||||
8 | Elsa Norgren Elsa Norgren 08, Domnarvet 11:57 | 08 | Domnarvets GoIF | 11:57 | = | ||||
9 | Alicia Ivarsson 12:04 | 08 | 12:04 | = | |||||
10 | Elsa Åkerström Rusch Elsa Åkerström Rusch 08, Lidingö 12:06 | 08 | IFK Lidingö | 12:06 | = | ||||
11 | Vera Jeppsson Vera Jeppsson 08, Högbo GIF 12:12 | 08 | Högbo GIF | 12:12 | = | ||||
12 | Astrid Wallenius Astrid Wallenius 08, Västerås FK 12:13 | 08 | Västerås FK | 12:13 | = | ||||
13 | Hilma Stenbeck 12:35 | 08 | 12:35 | = | |||||
14 | Nora Lindblom Nora Lindblom 08, FIN 12:44 | 08 | FIN | 12:44 | = | ||||
15 | Agnes Ledin 12:48 | 08 | 12:48 | = | |||||
16 | Leah Palmblad Leah Palmblad 08, Lidingö 12:48 | 08 | IFK Lidingö | 12:48 | = | ||||
17 | Anna Gustafsson Anna Gustafsson 08, Tureberg 13:02 | 08 | Turebergs FK | 13:02 | = | ||||
18 | Vilma Rasmussen 13:05 | 08 | 13:05 | = | |||||
19 | Viola Stålgren Viola Stålgren 08, Hammarby 14:19 | 08 | Hammarby IF | 14:19 | = | ||||
20 | Julia Ek Julia Ek 13, Ravinen 14:21 | 13 | OK Ravinen | 14:21 | = | ||||
21 | Irma-Li Grönqvist Irma-Li Grönqvist 08, Lidingö 14:23 | 08 | IFK Lidingö | 14:23 | = | ||||
22 | Miriam Nunes Nykvist Miriam Nunes Nykvist 08, Tureberg 14:31 | 08 | Turebergs FK | 14:31 | = | ||||
F12 3 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Hanna Strand Hanna Strand 09, Hälle 10:34 | 09 | Hälle IF | 10:34 | = | ||||
2 | Eyja Gautadóttir Eyja Gautadóttir 09, Umedalen 11:35 | 09 | Umedalens IF | 11:35 | = | ||||
3 | Hedda Fochsen Hedda Fochsen 09, Täby 11:38 | 09 | Täby IS | 11:38 | = | ||||
4 | Sofia Dell'Orto 11:38 | 09 | 11:38 | = | |||||
5 | Freja Ahlepil Freja Ahlepil 09, Tureberg 11:47 | 09 | Turebergs FK | 11:47 | = | ||||
6 | Noomi Zeffer Noomi Zeffer 09, Mälarö 11:53 | 09 | Mälarö SOK | 11:53 | = | ||||
7 | Juni Hagerman Juni Hagerman 09, Lidingö 12:04 | 09 | IFK Lidingö | 12:04 | = | ||||
8 | Moa Kjöraas Moa Kjöraas 09, Bålsta 12:09 | 09 | F Bålsta IK | 12:09 | = | ||||
9 | My Olsson My Olsson 09, IF Göta 12:16 | 09 | IF Göta Karlstad | 12:16 | = | ||||
10 | Vera Myhlback Vera Myhlback 09, Falun 12:25 | 09 | Falu IK | 12:25 | = | ||||
11 | Malin Göhl Malin Göhl 09, Finspång 12:30 | 09 | Finspångs AIK | 12:30 | = | ||||
12 | Freja Kagevik Freja Kagevik 09, Tureberg 12:38 | 09 | Turebergs FK | 12:38 | = | ||||
13 | Gwen Fagerström Gwen Fagerström 09, Linnéa 12:52 | 09 | IF Linnéa | 12:52 | = | ||||
14 | Filippa Karlsson Filippa Karlsson 09, IFK Mora FIK 13:01 | 09 | IFK Mora FIK | 13:01 | = | ||||
15 | Linnea Åkerlund Linnea Åkerlund 09, Hässelby 13:01 | 09 | Hässelby SK | 13:01 | = | ||||
16 | Stella Stenman Stella Stenman 09, Falun 13:10 | 09 | Falu IK | 13:10 | = | ||||
17 | Majken Norgren Majken Norgren 09, Kvarnsveden 13:14 | 09 | Kvarnsvedens GoIF | 13:14 | = | ||||
18 | Ebba Wärn Ebba Wärn 09, Lidingö 13:16 | 09 | IFK Lidingö | 13:16 | = | ||||
19 | Ingrid Samrud Ingrid Samrud 09, Lidingö 13:17 | 09 | IFK Lidingö | 13:17 | = | ||||
20 | Lily Dymling Lily Dymling 09, Vallentuna 13:25 | 09 | Vallentuna FK | 13:25 | = |