0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 3000 m | |||||||||
Final A | |||||||||
1 | Isak Bjeregaard Isak Bjeregaard 81, Björnstorp 8:51.20 | 81 | Björnstorps IF | 8:51.20 | =SB | ||||
2 | Johan Alfvén Johan Alfvén 74, Björnstorp 9:05.50 | 74 | Björnstorps IF | 9:05.50 | =PB | ||||
3 | Marcus Sollvén Marcus Sollvén 82, Björnstorp 9:06.21 | 82 | Björnstorps IF | 9:06.21 | =PB | ||||
4 | Henrik Holmgren Henrik Holmgren 80, Kyrkhult 9:19.83 | 80 | Kyrkhults SK | 9:19.83 | =PB | ||||
5 | Henrik Nord Henrik Nord 73, Ystad 9:26.31 | 73 | Ystads IF | 9:26.31 | =SB | ||||
6 | Sander Petri Bere Sander Petri Bere 05, Genarp 9:27.45 | 05 | Genarps IF | 9:27.45 | =PB | ||||
7 | Karl Dannestam Karl Dannestam 80, Björnstorp 9:34.74 | 80 | Björnstorps IF | 9:34.74 | =SB | ||||
8 | Gaute Bere Gaute Bere 75, Genarp 9:36.00 | 75 | Genarps IF | 9:36.00 | =PB | ||||
9 | Oscar Lilja Oscar Lilja 04, Frosta MSK 9:38.91 | 04 | Frosta MSK | 9:38.91 | =PB | ||||
10 | Kristoffer Karlsson Kristoffer Karlsson 92, Contact 9:51.06 | 92 | UF Contact | 9:51.06 | =SB | ||||
11 | Christoffer Danarö Christoffer Danarö 84, Åhus 9:55.42 | 84 | Åhus FIK | 9:55.42 | =PB | ||||
12 | Thomas Rödin Hulth Thomas Rödin Hulth 81, IS Göta 9:56.60 | 81 | IS Göta | 9:56.60 | =PB | ||||
13 | Anders Nilsson Anders Nilsson 79, Ystad 10:01.06 | 79 | Ystads IF | 10:01.06 | =PB | ||||
14 | Arvid Jiwestam Arvid Jiwestam 04, Åhus 10:17.77 | 04 | Åhus FIK | 10:17.77 | = | ||||
Sebastian Fannon Sebastian Fannon 75, Eslövs IF DNF | 75 | Eslövs IF | DNF | = | |||||
Final B | |||||||||
1 | Johanna Hofvendahl Johanna Hofvendahl 04, IS Göta 10:06.85 | 04 | IS Göta | 10:06.85 | =SB | K 1 | |||
2 | Bo-Göran Nilensjö Bo-Göran Nilensjö 63, IS Göta 10:11.20 | 63 | IS Göta | 10:11.20 | =SB | ||||
3 | Henric Höglind Henric Höglind 68, Åhus 10:12.45 | 68 | Åhus FIK | 10:12.45 | =SB | ||||
4 | Viktor Karlsson Viktor Karlsson 91, Genarp 10:15.27 | 91 | Genarps IF | 10:15.27 | =PB | ||||
5 | Max Lundberg Max Lundberg 70, Björnstorp 10:15.95 | 70 | Björnstorps IF | 10:15.95 | =PB | ||||
6 | Annika Faager Annika Faager 76, Björnstorp 10:16.71 | 76 | Björnstorps IF | 10:16.71 | =SB | K 2 | |||
7 | Julia Nilsson Julia Nilsson 92, Pallas 10:17.01 | 92 | IK Pallas | 10:17.01 | =SB | K 3 | |||
8 | Lykke Sjöbeck Lykke Sjöbeck 03, Ystad 10:20.39 | 03 | Ystads IF | 10:20.39 | =SB | K 4 | |||
9 | Mattias Larsson Mattias Larsson 83, IS Göta 10:23.30 | 83 | IS Göta | 10:23.30 | =PB | ||||
10 | Sara Liljegren Sara Liljegren 81, IS Göta 10:27.86 | 81 | IS Göta | 10:27.86 | =SB | K 5 | |||
11 | Leif Larsson Leif Larsson 56, Genarp 10:31.01 | 56 | Genarps IF | 10:31.01 | =PB NR65 | ||||
12 | Erik Weineisen Erik Weineisen 03, Björnstorp 10:39.41 | 03 | Björnstorps IF | 10:39.41 | =PB | ||||
13 | Oscar Hajny-Landgren Oscar Hajny-Landgren 05, Kronan 10:46.30 | 05 | IF Kronan | 10:46.30 | =PB | ||||
14 | Andreas Cederström Andreas Cederström 84, Björnstorp 10:48.79 | 84 | Björnstorps IF | 10:48.79 | =SB | ||||
15 | Annelie Blomquist Annelie Blomquist 92, IS Göta 11:15.19 | 92 | IS Göta | 11:15.19 | =SB | K 6 | |||
Final C | |||||||||
1 | Håkan Reistad Håkan Reistad 64, IS Göta 10:35.23 | 64 | IS Göta | 10:35.23 | =PB | ||||
2 | Pelle Sjöberg Pelle Sjöberg 81, Björnstorp 10:38.52 | 81 | Björnstorps IF | 10:38.52 | =PB | ||||
3 | Erik Månsson Erik Månsson 71, Åhus 10:43.18 | 71 | Åhus FIK | 10:43.18 | =PB | ||||
4 | Jörgen Olsson Jörgen Olsson 72, Björnstorp 10:44.46 | 72 | Björnstorps IF | 10:44.46 | =PB | ||||
5 | Linnea Björkvald Linnea Björkvald 03, Björnstorp 10:45.50 | 03 | Björnstorps IF | 10:45.50 | =PB | K 1 | |||
6 | Andreas Nilsson Andreas Nilsson 73, IS Göta 10:46.56 | 73 | IS Göta | 10:46.56 | =PB | ||||
7 | Mikael Sjöstrand Mikael Sjöstrand 76, Genarp 10:47.33 | 76 | Genarps IF | 10:47.33 | =PB | ||||
8 | Matilda Gend Matilda Gend 89, Ystad 10:50.53 | 89 | Ystads IF | 10:50.53 | =PB | K 2 | |||
9 | Mats Berglund Mats Berglund 62, Athlet 10:54.55 | 62 | FK Athlet | 10:54.55 | =SB | ||||
10 | Daniel Ohlin Daniel Ohlin 73, Björnstorp 11:00.52 | 73 | Björnstorps IF | 11:00.52 | =PB | ||||
11 | Erik Olsson Erik Olsson 04, Björnstorp 11:05.04 | 04 | Björnstorps IF | 11:05.04 | =PB | ||||
12 | Fredrik Aplander Rosencrantz Fredrik Aplander Rosencrantz 69, IS Göta 11:07.47 | 69 | IS Göta | 11:07.47 | =SB | ||||
Final D | |||||||||
1 | Adam E Olsson Adam E Olsson 95, Contact 10:47.56 | 95 | UF Contact | 10:47.56 | =PB | ||||
2 | Anders Olsson Anders Olsson 60, Trelleborg 10:51.57 | 60 | IFK Trelleborg | 10:51.57 | =PB | ||||
3 | Mia Havinder Mia Havinder 69, Björnstorp 10:58.97 | 69 | Björnstorps IF | 10:58.97 | =SB | K 1 | |||
4 | Patrik Persson Patrik Persson 71, Ystad 11:02.11 | 71 | Ystads IF | 11:02.11 | =SB | ||||
5 | Paul Bredhe Paul Bredhe 63, IS Göta 11:08.91 | 63 | IS Göta | 11:08.91 | =PB | ||||
6 | Cedrik Wreme Cedrik Wreme 71, Finish 11:09.72 | 71 | IK Finish | 11:09.72 | =PB | ||||
7 | Håkan Ekfors Håkan Ekfors 68, Björnstorp 11:11.20 | 68 | Björnstorps IF | 11:11.20 | =PB | ||||
8 | Heikki Rytkönen Heikki Rytkönen 68, Contact 11:13.52 | 68 | UF Contact | 11:13.52 | =SB | ||||
9 | Karolin Wennerbeck Karolin Wennerbeck 75, Björnstorp 11:18.42 | 75 | Björnstorps IF | 11:18.42 | =SB | K 2 | |||
10 | Caroline Norrsand Caroline Norrsand 85, Ystad 11:34.25 | 85 | Ystads IF | 11:34.25 | =SB | K 3 | |||
11 | Jörgen Holmqvist Jörgen Holmqvist 66, Heleneholm 11:44.33 | 66 | Heleneholms IF | 11:44.33 | =SB | ||||
12 | Nils-Arvid Olofsson Nils-Arvid Olofsson 64, Ystad 11:49.59 | 64 | Ystads IF | 11:49.59 | =SB | ||||
Final E | |||||||||
1 | Magnus Lundberg Magnus Lundberg 78, Trelleborg 11:25.46 | 78 | IFK Trelleborg | 11:25.46 | =PB | ||||
2 | Francois Travert Francois Travert 73, Ystad 11:37.64 | 73 | Ystads IF | 11:37.64 | =PB | ||||
3 | Håkan Larsson Håkan Larsson 69, Trelleborg 11:40.70 | 69 | IFK Trelleborg | 11:40.70 | =PB | ||||
4 | Raimo Arvola Raimo Arvola 61, Contact 11:46.24 | 61 | UF Contact | 11:46.24 | =PB | ||||
5 | Tina Lilja Tina Lilja 74, Frosta MSK 11:56.12 | 74 | Frosta MSK | 11:56.12 | =PB | K 1 | |||
6 | Dennis Due Dennis Due 73, IS Göta 12:06.30 | 73 | IS Göta | 12:06.30 | =PB | ||||
7 | Anders Håkansson Anders Håkansson 69, Björnstorp 12:08.66 | 69 | Björnstorps IF | 12:08.66 | =PB | ||||
8 | Jan Forsberg Jan Forsberg 66, Pallas 12:21.65 | 66 | IK Pallas | 12:21.65 | =SB | ||||
9 | Johan Johansson Johan Johansson 70, Björnstorp 12:25.12 | 70 | Björnstorps IF | 12:25.12 | =PB | ||||
10 | Tommy Arnesson Tommy Arnesson 53, Simrishamn 12:35.57 | 53 | Simrishamns AIF | 12:35.57 | =PB | ||||
11 | Lars Uddbäck Lars Uddbäck 56, Malmö 12:48.01 | 56 | Malmö AI | 12:48.01 | =PB | ||||
Final F | |||||||||
1 | Mikael Karlsson Mikael Karlsson 56, Björnstorp 12:59.59 | 56 | Björnstorps IF | 12:59.59 | =PB | ||||
2 | Katarina Hansson Katarina Hansson 66, Björnstorp 13:24.10 | 66 | Björnstorps IF | 13:24.10 | =SB | K 1 | |||
3 | Bo Andersson Bo Andersson 52, Genarp 13:25.43 | 52 | Genarps IF | 13:25.43 | =PB | ||||
4 | Paul Simonsson Paul Simonsson 43, Simrishamn 13:26.90 | 43 | Simrishamns AIF | 13:26.90 | =PB | ||||
5 | Lars-Henrik Ottosson Lars-Henrik Ottosson 61, Ystad 13:41.99 | 61 | Ystads IF | 13:41.99 | =PB | ||||
6 | Eva Lönnqvist Eva Lönnqvist 56, Ystad 13:42.43 | 56 | Ystads IF | 13:42.43 | =SB | K 2 | |||
7 | Gunnar Sterner Gunnar Sterner 48, Heleneholm 13:43.87 | 48 | Heleneholms IF | 13:43.87 | =PB | ||||
8 | Åke Jonson Åke Jonson 42, Malmö 14:07.48 | 42 | Malmö AI | 14:07.48 | =PB | ||||
9 | Luisa Jönsson Luisa Jönsson 77, Ystad 14:12.72 | 77 | Ystads IF | 14:12.72 | =SB | K 3 | |||
10 | Beatrice Christensson Beatrice Christensson 72, Heleneholm 14:19.45 | 72 | Heleneholms IF | 14:19.45 | =SB | K 4 | |||
11 | Bengt Pedersen Bengt Pedersen 61, Pallas 14:30.19 | 61 | IK Pallas | 14:30.19 | =PB | ||||
12 | Ann-Magret Friberg Ann-Magret Friberg 48, Björnstorp 14:45.66 | 48 | Björnstorps IF | 14:45.66 | =PB | K 5 | |||
13 | Ulla Engelby Ulla Engelby 54, Pan-Kristianstad 15:14.64 | 54 | OK Pan-Kristianstad | 15:14.64 | =PB | K 6 | |||
14 | Erwin Apitzsch Erwin Apitzsch 45, Lund 16:05.97 | 45 | IFK Lund | 16:05.97 | =PB | ||||
15 | Klas Paulsson Klas Paulsson 47, Höör 17:51.31 | 47 | Höörs IS | 17:51.31 | =PB | ||||
P15 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Mikel Månsson Mikel Månsson 07, Åhus 6:30.22 | 07 | Åhus FIK | 6:30.22 | =PB | ||||
2 | Freja Bjerström Freja Bjerström 07, Björnstorp 6:41.89 | 07 | Björnstorps IF | 6:41.89 | =PB | F 1 | |||
3 | Melker Johansson Melker Johansson 08, Ystad 6:52.33 | 08 | Ystads IF | 6:52.33 | =PB | ||||
4 | Babak Lindberg Babak Lindberg 07, Genarp 7:01.08 | 07 | Genarps IF | 7:01.08 | =PB | ||||
5 | Elias Gibbs Elias Gibbs 07, Björnstorp 7:11.66 | 07 | Björnstorps IF | 7:11.66 | =PB | ||||
6 | Valter Wennerbeck Valter Wennerbeck 07, Björnstorp 7:24.25 | 07 | Björnstorps IF | 7:24.25 | =PB | ||||
7 | Ella Törnblom Ella Törnblom 07, Åhus 7:36.95 | 07 | Åhus FIK | 7:36.95 | =PB | F 2 | |||
8 | Melvin Bertilsson Melvin Bertilsson 06, Björnstorp 7:43.32 | 06 | Björnstorps IF | 7:43.32 | =PB | ||||
9 | Alicia Larsson Alicia Larsson 10, IS Göta 8:00.30 | 10 | IS Göta | 8:00.30 | =PB | F 3 |