19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Arena: Hedens IP   Arrangör: IS Göta
Tävlande: 61 (48+13)   Starter: 61 (48+13)

Män
M 5000 m     
Final A
1Michael Hansson
16:11.1m
IS Göta
16:11.1m
PB
  
2Ahmed Hamid
16:30.1m
IS Göta
16:30.1m
PB
  
3Filip Malmros
16:46.5m
IS Göta
16:46.5m
PB
  
4Mikael Stagling
16:57.3m
IS Göta
16:57.3m
PB
  
5Johan Falk
Johan Falk 84, IS Göta
17:07.5m
IS Göta
17:07.5m
PB
  
6Emil Gribbling
17:17.6m
IS Göta
17:17.6m
PB
  
7Patrik de la Motte
17:18.1m
IS Göta
17:18.1m
PB
  
8Tomas Carling
Tomas Carling 80, Björnstorp
17:19.2m
Björnstorps IF
17:19.2m
PB
  
9Camilla Lindholm-Borg
17:20.9m
Björnstorps IF
17:20.9m
PB
  
K 1
10Sebastiano Immè
17:21.2m
IK Sisu
17:21.2m
PB
  
11Emil Nilsson
17:25.8m
IS Göta
17:25.8m
PB
  
12Jesper Delgård
17:28.4m
IS Göta
17:28.4m
PB
  
13Thomas Rödin Hulth
17:39.7m
IS Göta
17:39.7m
PB
  
14Andreas Wahlberg
18:04.9m
IS Göta
18:04.9m
SB
  
15Fredrik Stoltz
18:30.4m
IS Göta
18:30.4m
SB
  
Final B
1Kim Soléus
17:54.0m
17:54.0m
PB
  
2Leif Larsson
17:54.8m
Genarps IF
17:54.8m
PB
  
3Simon Wikstrand
17:56.6m
IS Göta
17:56.6m
SB
  
4Bo-Göran Nilensjö
18:03.6m
IS Göta
18:03.6m
SB
  
5Rickard Johnsson
18:09.5m
IS Göta
18:09.5m
SB
  
6Sara Liljegren
18:17.0m
IS Göta
18:17.0m
PB
  
K 1
7Håkan Reistad
18:18.1m
IS Göta
18:18.1m
PB
  
8Emil Pålsson
18:34.4m
IS Göta
18:34.4m
PB
  
9Annelie Blomqvist
18:37.5m
IS Göta
18:37.5m
PB
  
K 2
10Pelle Sjöberg
Pelle Sjöberg 81, Björnstorp
18:43.5m
Björnstorps IF
18:43.5m
PB
  
11Mikael Sjöstrand
18:52.5m
Genarps IF
18:52.5m
PB
  
12Christian Daanen
20:26.7m
IS Göta
20:26.7m
SB
  
Final C
1Christian Stålhammar
18:34.4m
IS Göta
18:34.4m
PB
  
2Patrik Olsson
18:41.3m
IS Göta
18:41.3m
PB
  
3Carl Hofvendahl
18:44.0m
IS Göta
18:44.0m
PB
  
4Bujar Bega
Bujar Bega 83, IS Göta
18:49.7m
IS Göta
18:49.7m
PB
  
5Jennie Lorentzon
18:50.4m
IS Göta
18:50.4m
PB
  
K 1
6Thomas Novin
19:03.2m
IS Göta
19:03.2m
PB
  
7Anders Olsson
Anders Olsson 60, Trelleborg
19:04.8m
IFK Trelleborg
19:04.8m
PB
  
8Fredrik Aplander
19:16.3m
IS Göta
19:16.3m
SB
  
9Ronald Tuk
Ronald Tuk 68, IS Göta
19:33.4m
IS Göta
19:33.4m
PB
  
10Paul Bredhe
19:35.9m
IS Göta
19:35.9m
PB
  
11Luca Demartino
19:44.1m
IS Göta
19:44.1m
PB
  
12Mattias Carlsson
19:45.3m
IS Göta
19:45.3m
SB
  
13Katarina SödgrenIK Sisu
19:52.1m
PB
  
K 2
14Niclas Malm
20:44.6m
IS Göta
20:44.6m
PB
  
15Niklas Lovén
21:37.5m
IS Göta
21:37.5m
SB
  
Final D
1Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
19:17.9m
Björnstorps IF
19:17.9m
PB
  
2Viggo Bakker
20:41.3m
IS Göta
20:41.3m
PB
  
3Christian Malmros
20:50.4m
IS Göta
20:50.4m
PB
  
4Felicia Persson
20:54.8m
IS Göta
20:54.8m
PB
  
K 1
5Leif Grönqvist
21:21.5m
IS Göta
21:21.5m
SB
  
6Alicia Larsson
Alicia Larsson 10, IS Göta
21:31.6m
10IS Göta
21:31.6m
PB
  
K 2
7Mattias Larsson
21:31.9m
IS Göta
21:31.9m
PB
  
8Ulrika Hougland
Ulrika Hougland 85, Triathlon Syd
21:38.2m
Triathlon Syd
21:38.2m
PB
  
K 3
9Dennis Due
Dennis Due 73, IS Göta
21:56.7m
IS Göta
21:56.7m
SB
  
10Göran Persson
22:07.1m
IS Göta
22:07.1m
PB
  
11Sonja Kovac
23:35.5m
IS Göta
23:35.5m
PB
  
K 4
12Caroline Bladh
23:36.2m
IS Göta
23:36.2m
PB
  
K 5
13Thomas Nilson
23:46.8m
IS Göta
23:46.8m
PB
  
14Linda Sassner
24:23.6m
24:23.6m
PB
  
K 6
15Maria Trönell
24:57.9m
IS Göta
24:57.9m
SB
  
K 7
16Monica Andersson
26:10.6m
IS Göta
26:10.6m
PB
  
K 8
Final E
1Björn Hedin
18:18.4m
IS Göta
18:18.4m
PB
  
2Marcus Lundblad
18:23.2m
IS Göta
18:23.2m
SB
  
3Per Gränse
20:45.8m
IS Göta
20:45.8m
PB