19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
4.7
4.7
9‐11.7
11.7
12.7
11.7
11.7
11.7
11.7
10.7
10.7
10.7
10.7
8.7
8.7
7.7
7.7
6.7
4.7
1.7
30.6
11.7
10‐11.7
30.6
8.7
7.7
7.7
5.7
3.7
8.7
8.7
8.7
Arena: Transtensvallen   Arrangör: Stocksäters IF och Åsbro GoIF
Tävlande: 34 (17+17)   Starter: 44 (21+23)

Män
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
17.67
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Karl-William EinarsonWedevågs IF
6.35
+1.0 PB
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
5.80
KFUM Örebro
5.80
0.0
  
3Johan Runesson
4.76
Fjugesta IF
4.76
0.0
  
Einarson6.17
+0.4
6.02
+0.1
6.26
+1.5
6.18
+1.3
6.35
+1.0
x
Gyhleniusx5.80
0.0
x5.57
0.0
Runesson4.73
+0.1
4.60
+0.6
4.68
0.0
x4.27
+0.9
4.76
0.0
P16 2000 m     


Final A

Final

1Albert Ziegler
Albert Ziegler 06, KFUM Örebro
6:18.33
KFUM Örebro
6:18.33
PB
  
2Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
6:22.16
KFUM Örebro
6:22.16
PB
  
3Anton Eklind
Anton Eklind 05, KFUM Örebro
6:46.64
KFUM Örebro
6:46.64
SB
  
4Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
7:04.66
KFUM Örebro
7:04.66
PB
  
5Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
7:07.92
KFUM Örebro
7:07.92
PB
  
6Albin Wallgren
7:49.31
Åsbro GoIF
7:49.31
SB
  
7Edwin Wallgren
8:35.66
Åsbro GOIF
8:35.66
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
15.95
KFUM Örebro
15.95
PB
  
P16 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
45.24
KFUM Örebro
45.24
PB
  
P16 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Johan Runesson
11.09
Fjugesta IF
11.09
  
Runesson10.0811.0910.6010.61x
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
14.25
KFUM Örebro
14.25
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Rasmus PerssonIFK Nora
56.78
PB
  
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
3.90
Glanshammars IF
3.90
0.0 PB
  
Kellner3.77
+0.1
3.90
0.0
x3.84
0.0
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Samuel Skogwik
8.54
Fjugesta IF
8.54
PB
  
2Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
8.04
Glanshammars IF
8.04
PB
  
3Ville DahlqvistÅsbro GOIF
7.18
PB
  
4Bright Ishimwe
6.53
Fjugesta IF
6.53
  
Skogwik8.288.157.868.008.547.68
Olsson7.218.04xx6.497.26
Dahlqvist7.186.146.496.516.865.94
Ishimwe4.846.006.075.881.486.53
Kvinnor
K Längd     


Final A

Final

1Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
4.97
Stocksäters IF
4.97
+0.2 SB
  
2Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
4.65
Stocksäters IF
4.65
0.0
  
Carlberg4.81
+0.4
4.84
+1.5
4.97
+0.2
4.82
0.0
4.89
+1.1
4.90
+0.2
Erikssonx4.61
0.0
x4.65
0.0
xx
F19 100 m häck     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
16.12
Stocksäters IF
16.12
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
6:49.50
KFUM Örebro
6:49.50
PB
  
2Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
7:57.57
Östansjö SK
7:57.57
PB
  
3Kim Semstrand
8:07.64
IFK Nora
8:07.64
PB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

1Tuva Frih
48.60
Åsbro GoIF
48.60
PB
  
2Tilde Söberg Lager
53.30
KFUM Örebro
53.30
PB
  
3Vera Lech
Vera Lech 06, KFUM Örebro
58.96
KFUM Örebro
58.96
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Tuva Frih
4.58
Åsbro GoIF
4.58
0.0
  
2Kayla Collin
4.27
Åsbro GoIF
4.27
0.0 PB
  
3Julia Karlsson
4.09
Fjugesta IF
4.09
0.0 PB
  
4Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
3.76
Fjugesta IF
3.76
0.0 PB
  
Frihx4.38
0.0
4.58
0.0
x
Collin4.27
0.0
4.15
0.0
Karlssonxxxxx4.09
0.0
Alton3.04
0.0
3.76
0.0
3.36
+0.1
x3.71
+0.1
3.37
0.0
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Julia Karlsson
11.11
Fjugesta IF
11.11
PB
  
2Signe SpännarIFK Nora
6.64
PB
  
3Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
6.24
Fjugesta IF
6.24
PB
  
4Elin LundqvistIFK Nora
5.67
PB
  
Karlsson11.1110.2310.1810.299.4310.47
Spännar6.136.186.296.356.646.55
Alton6.244.675.375.474.995.69
Lundqvist5.585.045.455.675.105.04
F12 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Klara Johansson
11.07
Stocksäters IF
11.07
PB
  
2Matilda HonkanenIFK Nora
13.27
PB
  
F12 Längd (zon)     


Final A

Final

1Klara Johansson
4.01
Stocksäters IF
4.01
0.0
  
2Matilda HonkanenIFK Nora
3.25
+0.5 PB
  
3Ellen AxelssonIFK Nora
3.21
0.0 PB
  
4Tyra Carlsson
Tyra Carlsson 09, Stocksäter
3.06
Stocksäters IF
3.06
0.0 PB
  
Johansson3.89
+1.2
3.98
0.0
4.01
0.0
3.97
+0.7
Honkanen2.96
+0.6
2.91
0.0
3.03
0.0
3.25
+0.5
Axelsson3.21
0.0
2.99
0.0
2.97
0.0
2.87
+1.5
Carlsson2.78
+0.6
3.06
0.0