0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P19 100 m Vind: -0.1 Final A Final | Vind: -0.1 | ||||||||||||||||||||||
1 | Sebastian Eriksson Sebastian Eriksson 03, Alunda 11.56 | 03 | Alunda SK | 11.56 | = | ||||||||||||||||||
1 | Josef Malsher Josef Malsher 04, Alunda 11.56 | 04 | Alunda SK | 11.56 | = | ||||||||||||||||||
3 | Alvin Rask Alvin Rask 04, Alunda 11.70 | 04 | Alunda SK | 11.70 | =SB | ||||||||||||||||||
P19 200 m Vind: +1.4 Final A Final | Vind: +1.4 | ||||||||||||||||||||||
1 | Josef Malsher Josef Malsher 04, Alunda 23.01 | 04 | Alunda SK | 23.01 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Sebastian Eriksson Sebastian Eriksson 03, Alunda 23.33 | 03 | Alunda SK | 23.33 | =PB | ||||||||||||||||||
3 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 26.37 | 05 | Alunda SK | 26.37 | =PB | ||||||||||||||||||
P19 110 m häck (99.1 cm) Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rydåker Viktor Rydåker 03, Alunda 16.38 | 03 | Alunda SK | 16.38 | =PB | ||||||||||||||||||
P19 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rydåker Viktor Rydåker 03, Alunda 6.33 | 03 | Alunda SK | 6.33 | –0.2 = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P19 Kula (6.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rydåker Viktor Rydåker 03, Alunda 13.06 | 03 | Alunda SK | 13.06 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P19 Slägga (6.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rydåker Viktor Rydåker 03, Alunda 46.24 | 03 | Alunda SK | 46.24 | =PB | ||||||||||||||||||
P17 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Alex Eriksson Alex Eriksson 05, Alunda 5.32 | 05 | Alunda SK | 5.32 | +1.7 = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||
Alex Eriksson Alex Eriksson 05, Alunda NM | 05 | Alunda SK | NM | = | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 14.53 | 05 | Alunda SK | 14.53 | = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 43.40 | 05 | Alunda SK | 43.40 | = | ||||||||||||||||||
P17 Slägga (5.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 56.04 | 05 | Alunda SK | 56.04 | =PB | ||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||
F19 1500 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Filippa Hägglund Filippa Hägglund 03, Upsala IF 4:46.6m | 03 | Upsala IF | 4:46.6m | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Lowa Branth Lowa Branth 05, Upsala IF 4:49.3m | 05 | Upsala IF | 4:49.3m | =SB | ||||||||||||||||||
3 | Felicia Jansson Felicia Jansson 05, Upsala IF 4:57.9m | 05 | Upsala IF | 4:57.9m | =PB | ||||||||||||||||||
4 | Lina Garbell Lina Garbell 07, Östhammar 5:28.7m | 07 | Östhammar FI | 5:28.7m | =PB | ||||||||||||||||||
5 | Elvira Elenäs Elvira Elenäs 06, Alunda 5:52.3m | 06 | Alunda SK | 5:52.3m | =PB | ||||||||||||||||||
Maja Björnsson Maja Björnsson 03, Upsala IF DNF | 03 | Upsala IF | DNF | = | |||||||||||||||||||
F19 Kula Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Victoria Wickman Victoria Wickman 03, Alunda 12.29 | 03 | Alunda SK | 12.29 | = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F19 Diskus Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Victoria Wickman Victoria Wickman 03, Alunda 38.26 | 03 | Alunda SK | 38.26 | = | ||||||||||||||||||
F17 100 m Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||
1 | Alva Nordvarg Alva Nordvarg 04, Upsala IF 12.82 | 04 | Upsala IF | 12.82 | = | ||||||||||||||||||
2 | Tilde Söderlund Tilde Söderlund 04, Alunda 13.50 | 04 | Alunda SK | 13.50 | =PB | ||||||||||||||||||
3 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Alunda 14.98 | 05 | Alunda SK | 14.98 | =PB | ||||||||||||||||||
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||
1 | Tilde Söderlund Tilde Söderlund 04, Alunda 16.45 | 04 | Alunda SK | 16.45 | =PB | ||||||||||||||||||
F17 Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Alunda 9.73 | 05 | Alunda SK | 9.73 | +0.5 =SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F17 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Ruth Eklöf Ruth Eklöf 05, Alunda 53.13 | 05 | Alunda SK | 53.13 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Malin Garbell Malin Garbell 05, Östhammar 52.66 | 05 | Östhammar FI | 52.66 | = | ||||||||||||||||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Lina Garbell Lina Garbell 07, Östhammar 4.06 | 07 | Östhammar FI | 4.06 | +1.2 =PB | ||||||||||||||||||
2 | Elvira Elenäs Elvira Elenäs 06, Alunda 4.17 | 06 | Alunda SK | 4.17 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
F15 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Kajsa Berg Kajsa Berg 06, Östhammar 41.03 | 06 | Östhammar FI | 41.03 | =SB |