0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 5000 m Final A Final | |||||||||
1 | William Wickholm William Wickholm 98, KFUM Örebro 15:27.85 | 98 | KFUM Örebro | 15:27.85 | =PB | ||||
2 | Per Arvidsson Per Arvidsson 86, Start 16:00.92 | 86 | IF Start | 16:00.92 | = | ||||
3 | David Kjellén David Kjellén 95, IF Göta 16:07.19 | 95 | IF Göta Karlstad | 16:07.19 | =SB | ||||
4 | Axel Sandberg Axel Sandberg 00, KFUM Örebro 16:10.18 | 00 | KFUM Örebro | 16:10.18 | = | ||||
5 | Per Sjögren Per Sjögren 79, KFUM Örebro 16:11.42 | 79 | KFUM Örebro | 16:11.42 | =SB | ||||
6 | Noha Olsson Noha Olsson 02, KFUM Örebro 16:25.23 | 02 | KFUM Örebro | 16:25.23 | =PB | ||||
7 | Oskar Hansson Oskar Hansson 97, KFUM Örebro 17:03.03 | 97 | KFUM Örebro | 17:03.03 | = | ||||
8 | Jakob Nilsson Jakob Nilsson 84, Örebro AIK 17:06.88 | 84 | Örebro AIK | 17:06.88 | =SB | ||||
9 | Mathias Viktorsson Mathias Viktorsson 82, Gränslös 17:14.98 | 82 | LK Gränslöst | 17:14.98 | =PB | ||||
10 | Arturs Steinbergs Arturs Steinbergs 74, Huddinge 17:23.50 | 74 | Huddinge AIS | 17:23.50 | =SB | ||||
11 | Liduina van Sitteren Liduina van Sitteren 89, Örebro AIK 17:40.22 | 89 | Örebro AIK | 17:40.22 | = | K 1 | |||
12 | Fredrik Johnsson Fredrik Johnsson 77, Örebro AIK 17:41.69 | 77 | Örebro AIK | 17:41.69 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | David Berg David Berg 89, Start 17:43.13 | 89 | IF Start | 17:43.13 | =PB | ||||
2 | Elias Zika Elias Zika 81, Start 17:45.89 | 81 | IF Start | 17:45.89 | =PB | ||||
3 | Björn Engqvist Björn Engqvist 81, Örebro AIK 17:57.78 | 81 | Örebro AIK | 17:57.78 | =PB | ||||
4 | Ulf Hallmén Ulf Hallmén 68, Hagaby 17:58.85 | 68 | Hagaby GoIF | 17:58.85 | =PB | ||||
5 | Rodney Hundermark Rodney Hundermark 69, Nora 18:22.36 | 69 | IFK Nora | 18:22.36 | =PB | ||||
6 | Ulf Blixt Ulf Blixt 89, Gränslös 18:28.91 | 89 | LK Gränslöst | 18:28.91 | =PB | ||||
7 | Lars Lundegård Lars Lundegård 65, KFUM Örebro 18:29.82 | 65 | KFUM Örebro | 18:29.82 | =PB | ||||
8 | Sören Forsberg Sören Forsberg 63, Örebro AIK 18:33.05 | 63 | Örebro AIK | 18:33.05 | =PB | ||||
9 | Håkan Andersson Håkan Andersson 82, Hällefors LK 18:45.77 | 82 | Hällefors LK | 18:45.77 | =PB | ||||
10 | Magnus Mossberg Magnus Mossberg 71, Nora 18:49.58 | 71 | IFK Nora | 18:49.58 | =PB | ||||
11 | Erik Falkenström Erik Falkenström 89, Vretstorp 19:08.68 | 89 | Vretstorps IF | 19:08.68 | =PB | ||||
12 | Jonas Svensson Jonas Svensson 78, Örebro AIK 19:12.60 | 78 | Örebro AIK | 19:12.60 | =PB | ||||
13 | Johan Soovik Johan Soovik 79, Tisaren 21:56.20 | 79 | OK Tisaren | 21:56.20 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Johan Ingjald Johan Ingjald 87, Start 19:07.65 | 87 | IF Start | 19:07.65 | =PB | ||||
2 | Peter Törnqvist Peter Törnqvist 69, Östansjö SK 19:14.52 | 69 | Östansjö SK | 19:14.52 | =PB | ||||
3 | Klara Frih Klara Frih 02, Åsbro 19:23.75 | 02 | Åsbro GoIF | 19:23.75 | =PB | K 1 | |||
4 | Mikael Hansson Mikael Hansson 63, Start 19:40.00 | 63 | IF Start | 19:40.00 | =PB | ||||
5 | Marie Dasler Marie Dasler 68, Start 19:46.96 | 68 | IF Start | 19:46.96 | =SB | K 2 | |||
6 | Axel Örneland Axel Örneland 08, Start 19:50.98 | 08 | IF Start | 19:50.98 | =PB | ||||
7 | Karl Kind Karl Kind 90, Örebro AIK 20:03.29 | 90 | Örebro AIK | 20:03.29 | =PB | ||||
8 | Linus Karlsson Linus Karlsson 04, Start 20:03.68 | 04 | IF Start | 20:03.68 | =PB | ||||
9 | Mikael Löf Mikael Löf 77, Örebro AIK 20:05.05 | 77 | Örebro AIK | 20:05.05 | =PB | ||||
10 | Torbjörn Persson Torbjörn Persson 63, Östansjö SK 20:52.53 | 63 | Östansjö SK | 20:52.53 | =PB | ||||
11 | Maria Eriksson Maria Eriksson 76, Start 20:53.21 | 76 | IF Start | 20:53.21 | =SB | K 3 | |||
12 | Sandra Almer Carlson Sandra Almer Carlson 81, Nora 21:34.89 | 81 | IFK Nora | 21:34.89 | =PB | K 4 | |||
Final D | |||||||||
1 | Rikard Björling Rikard Björling 62, Östansjö SK 21:50.21 | 62 | Östansjö SK | 21:50.21 | =PB | ||||
2 | Lars Karlsson Lars Karlsson 64, Östansjö SK 21:52.31 | 64 | Östansjö SK | 21:52.31 | =PB | ||||
3 | Alf Ekblad Alf Ekblad 57, Breven 22:36.00 | 57 | Brevens IF | 22:36.00 | =PB | ||||
4 | Martin Larsson Martin Larsson 71, IKJ Haninge 22:36.68 | 71 | IKJ Haninge | 22:36.68 | =PB | ||||
5 | Tomno Mertala Tomno Mertala 53, Start 22:45.67 | 53 | IF Start | 22:45.67 | =PB | ||||
6 | Lisa Hjalmarsson Lisa Hjalmarsson 79, Örebro AIK 23:30.65 | 79 | Örebro AIK | 23:30.65 | =PB | K 1 | |||
7 | Pansy Ståhl Pansy Ståhl 72, Start 23:37.98 | 72 | IF Start | 23:37.98 | =PB | K 2 | |||
8 | Hanna Fridhamre Hanna Fridhamre 77, Nora 23:41.10 | 77 | IFK Nora | 23:41.10 | =PB | K 3 | |||
9 | Stig Jonsson Stig Jonsson 62, Laxå 23:58.95 | 62 | Laxå OK | 23:58.95 | =PB | ||||
10 | Annica Sjölund Annica Sjölund 67, Start 24:33.61 | 67 | IF Start | 24:33.61 | =PB | K 4 | |||
11 | Ove Karasiak Ove Karasiak 53, Åsbro 25:09.15 | 53 | Åsbro GoIF | 25:09.15 | =PB | ||||
12 | Ljiljana Persson Ljiljana Persson 53, Almby 25:20.21 | 53 | Almby IK | 25:20.21 | =SB | K 5 | |||
13 | Per Börjesson Per Börjesson 54, Östansjö SK 26:08.84 | 54 | Östansjö SK | 26:08.84 | =PB | ||||
P14 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Viggo Olsson Viggo Olsson 06, KFUM Örebro 6:36.68 | 06 | KFUM Örebro | 6:36.68 | =PB | ||||
2 | Elin Freed Elin Freed 06, KFUM Örebro 6:58.46 | 06 | KFUM Örebro | 6:58.46 | =PB | K 1 | |||
3 | Wera Falk Wera Falk 06, KFUM Örebro 9:02.77 | 06 | KFUM Örebro | 9:02.77 | = | K 2 | |||
P13 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Hampus Östring Hampus Östring 08, KFUM Örebro 5:14.62 | 08 | KFUM Örebro | 5:14.62 | =PB | ||||
2 | Albin Wallgren Albin Wallgren 07, Åsbro 5:24.58 | 07 | Åsbro GoIF | 5:24.58 | =PB | ||||
3 | Svante Jorstig Svante Jorstig 08, KFUM Örebro 5:31.91 | 08 | KFUM Örebro | 5:31.91 | = | ||||
4 | Ester Skoglund Ester Skoglund 07, Östansjö SK 6:15.39 | 07 | Östansjö SK | 6:15.39 | =PB | K 1 |