0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: -0.4 Final A Final | Vind: -0.4 | ||||||||
1 | Simon Björnstedt Simon Björnstedt 99, Upsala IF 11.25 | 99 | Upsala IF | 11.25 | =SB | ||||
2 | Henning André Henning André 97, Nyköpings BIS 11.73 | 97 | Nyköpings BIS | 11.73 | =SB | ||||
3 | Birck Wärnström Birck Wärnström 03, Falun 11.85 | 03 | Falu IK | 11.85 | = | ||||
4 | Alfred Sandström Alfred Sandström 04, IFK Mora FIK 12.26 | 04 | IFK Mora FIK | 12.26 | =PB | ||||
5 | Arvid Klingberg Arvid Klingberg 03, Kvarnsveden 12.41 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 12.41 | =PB | ||||
M 200 m Vind: -0.1 Final A Final | Vind: -0.1 | ||||||||
1 | Simon Björnstedt Simon Björnstedt 99, Upsala IF 22.71 | 99 | Upsala IF | 22.71 | =PB | ||||
2 | Noa Skomorowski Noa Skomorowski 03, Kvarnsveden 23.56 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 23.56 | =PB | ||||
3 | Henning André Henning André 97, Nyköpings BIS 23.66 | 97 | Nyköpings BIS | 23.66 | =SB | ||||
4 | Alfred Sandström Alfred Sandström 04, IFK Mora FIK 24.66 | 04 | IFK Mora FIK | 24.66 | =PB | ||||
M 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Albin Gezelius Albin Gezelius 03, IFK Mora FIK 9:19.66 | 03 | IFK Mora FIK | 9:19.66 | =PB | ||||
2 | Håkan Eriksson Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK 9:34.95 | 61 | Malungs SoFK | 9:34.95 | =SB | ||||
3 | Anders Richardsson Anders Richardsson 78, Falun 10:36.28 | 78 | Falu IK | 10:36.28 | =PB | ||||
Emil Sirsjö Emil Sirsjö 03, Kvarnsveden DNF | 03 | Kvarnsvedens GoIF | DNF | = | |||||
M 5000 m Final A Final | |||||||||
1 | William Desmeules William Desmeules 06, Falun 17:32.81 | 06 | Falu IK | 17:32.81 | =PB | ||||
2 | Anders Berglund Anders Berglund 67, Falun 17:48.53 | 67 | Falu IK | 17:48.53 | =PB | ||||
3 | Erik Desmeules Erik Desmeules 68, Falun 18:42.70 | 68 | Falu IK | 18:42.70 | =PB | ||||
4 | Emanuel Danielsson Emanuel Danielsson 96, Falun 21:24.75 | 96 | Falu IK | 21:24.75 | =PB | ||||
Oskar Sandberg Oskar Sandberg 96, Malungs OK DNF | 96 | Malungs OK Skogsmårdarna | DNF | = | |||||
M Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Emil Uhlin Emil Uhlin 00, Falun 2.00 | 00 | Falu IK | 2.00 | =SB | ||||
2 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Upsala IF 1.80 | 97 | Upsala IF | 1.80 | =SB | ||||
M Stav Final A Final | |||||||||
1 | Gustav Magnusson Gustav Magnusson 00, Tjalve IF Norrköping 4.70 | 00 | Tjalve IF Norrköping | 4.70 | =SB | ||||
M Diskus Final A Final | |||||||||
1 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Upsala IF 34.49 | 97 | Upsala IF | 34.49 | =SB | ||||
M Slägga Final A Final | |||||||||
1 | Ivar Moisander Ivar Moisander 00, Spårvägen 60.89 | 00 | Spårvägens FK | 60.89 | =SB | ||||
P19 400 m häck Final A Final | |||||||||
1 | Viktor Hedlund Viktor Hedlund 02, Falun 1:00.23 | 02 | Falu IK | 1:00.23 | =PB | ||||
P19 Kula (6.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Victor Visén Victor Visén 01, Upsala IF 16.52 | 01 | Upsala IF | 16.52 | =PB | ||||
P19 Diskus (1.75 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Victor Visén Victor Visén 01, Upsala IF 49.57 | 01 | Upsala IF | 49.57 | = | ||||
P19 Slägga (6.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Hugo Sörby Hugo Sörby 01, Upsala IF 64.56 | 01 | Upsala IF | 64.56 | = | ||||
P17 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Noa Skomorowski Noa Skomorowski 03, Kvarnsveden 3.80 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 3.80 | = | ||||
2 | Birck Wärnström Birck Wärnström 03, Falun 3.60 | 03 | Falu IK | 3.60 | = | ||||
3 | Arvid Landström Arvid Landström 03, Kvarnsveden 3.20 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 3.20 | =PB | ||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Adam Hellbom Adam Hellbom 04, Falun 13.84 | 04 | Falu IK | 13.84 | = | ||||
P17 Diskus (1.5 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Arvid Klingberg Arvid Klingberg 03, Kvarnsveden 41.59 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 41.59 | =PB | ||||
2 | Kristoffer Andersson Kristoffer Andersson 04, Falun 37.10 | 04 | Falu IK | 37.10 | = | ||||
3 | Adam Hellbom Adam Hellbom 04, Falun 33.09 | 04 | Falu IK | 33.09 | = | ||||
P17 Slägga (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Adam Hellbom Adam Hellbom 04, Falun 44.28 | 04 | Falu IK | 44.28 | =PB | ||||
P13 60 m Vind: -1.0 Final A Final | Vind: -1.0 | ||||||||
1 | Tilde Karlsson Tilde Karlsson 07, IFK Mora FIK 8.85 | 07 | IFK Mora FIK | 8.85 | =PB | F | |||
2 | Lia Hagström Lia Hagström 07, Säter 8.93 | 07 | Säters IF | 8.93 | =SB | F | |||
3 | Åke Folke Åke Folke 08, Falun 9.31 | 08 | Falu IK | 9.31 | =PB | ||||
4 | Tove Andersson Tove Andersson 08, Leksands FIK 9.95 | 08 | Leksands FIK | 9.95 | =PB | F | |||
P13 200 m Vind: -0.6 Final A Final | Vind: -0.6 | ||||||||
1 | Tilde Karlsson Tilde Karlsson 07, IFK Mora FIK 29.73 | 07 | IFK Mora FIK | 29.73 | =PB | F | |||
2 | Lia Hagström Lia Hagström 07, Säter 29.84 | 07 | Säters IF | 29.84 | =PB | F | |||
3 | Åke Folke Åke Folke 08, Falun 30.75 | 08 | Falu IK | 30.75 | =PB | ||||
4 | Tove Andersson Tove Andersson 08, Leksands FIK 34.94 | 08 | Leksands FIK | 34.94 | =PB | F | |||
Kvinnor | |||||||||
K 100 m Vind: -1.1 Final A Final | Vind: -1.1 | ||||||||
1 | Justina Esangbedo Justina Esangbedo 03, Kvarnsveden 12.71 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 12.71 | =SB | ||||
2 | Anna Lennman Anna Lennman 98, Falun 13.23 | 98 | Falu IK | 13.23 | =SB | ||||
K 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Jonna Claesson Jonna Claesson 00, Stora Skedvi 57.11 | 00 | Stora Skedvi IK | 57.11 | =PB | ||||
2 | Elin Gezelius Elin Gezelius 06, IFK Mora FIK 1:02.64 | 06 | IFK Mora FIK | 1:02.64 | =PB | ||||
3 | Lana Hildebrand Lana Hildebrand 05, Falun 1:09.41 | 05 | Falu IK | 1:09.41 | =PB | ||||
K Kula Final A Final | |||||||||
1 | Sara Lennman Sara Lennman 96, Spårvägen 16.23 | 96 | Spårvägens FK | 16.23 | =SB | ||||
2 | Axelina Johansson Axelina Johansson 00, Hässelby 16.15 | 00 | Hässelby SK | 16.15 | =PB | ||||
K Diskus Final A Final | |||||||||
1 | Hillevi Carlsson Hillevi Carlsson 02, Hässelby 43.05 | 02 | Hässelby SK | 43.05 | = | ||||
2 | Lydia Sundin Lydia Sundin 94, Hässelby 42.66 | 94 | Hässelby SK | 42.66 | =SB | ||||
F19 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Elsa Hårrskog Elsa Hårrskog 01, IFK Mora FIK 1.56 | 01 | IFK Mora FIK | 1.56 | =SB | ||||
2 | Anna Klingberg Anna Klingberg 02, Kvarnsveden 1.45 | 02 | Kvarnsvedens GoIF | 1.45 | =SB | ||||
F19 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Linn Jansson Linn Jansson 02, Falun 2.70 | 02 | Falu IK | 2.70 | = | ||||
2 | Thilde Hansson Thilde Hansson 04, Kvarnsveden 2.60 | 04 | Kvarnsvedens GoIF | 2.60 | =SB | ||||
F19 Slägga Final A Final | |||||||||
1 | Hillevi Carlsson Hillevi Carlsson 02, Hässelby 55.86 | 02 | Hässelby SK | 55.86 | = | ||||
F17 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Ebba Hedberg Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden 1.62 | 03 | Kvarnsvedens GoIF | 1.62 | =SB | ||||
2 | Karin Hårrskog Karin Hårrskog 03, IFK Mora FIK 1.45 | 03 | IFK Mora FIK | 1.45 | =PB | ||||
F17 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Clara Jansson Clara Jansson 04, Säter 20.44 | 04 | Säters IF | 20.44 | =PB | ||||
F15 80 m Vind: -1.1 Final A Final | Vind: -1.1 | ||||||||
1 | Vilma Lyck Vilma Lyck 06, Leksands FIK 11.26 | 06 | Leksands FIK | 11.26 | =PB | ||||
2 | Liv Enberg Liv Enberg 05, Falun 11.68 | 05 | Falu IK | 11.68 | =PB | ||||
F15 1000 m Final A Final | |||||||||
1 | Elin Gezelius Elin Gezelius 06, IFK Mora FIK 3:25.20 | 06 | IFK Mora FIK | 3:25.20 | =PB | ||||
F15 Diskus (0.75 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Karen Njeri Karen Njeri 05, Kvarnsveden 26.34 | 05 | Kvarnsvedens GoIF | 26.34 | =PB | ||||
F15 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Hanna Andersson Hanna Andersson 05, Falun 36.58 | 05 | Falu IK | 36.58 | =PB | ||||
2 | Karen Njeri Karen Njeri 05, Kvarnsveden 27.55 | 05 | Kvarnsvedens GoIF | 27.55 | =PB | ||||
F13 600 m Final A Final | |||||||||
1 | Astrid Hermansson Astrid Hermansson 07, Kvarnsveden 1:51.58 | 07 | Kvarnsvedens GoIF | 1:51.58 | = | ||||
2 | Tove Andersson Tove Andersson 08, Leksands FIK 2:08.61 | 08 | Leksands FIK | 2:08.61 | =PB | ||||
F13 Diskus (0.6 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Lia Hagström Lia Hagström 07, Säter 21.64 | 07 | Säters IF | 21.64 | =PB | ||||
2 | Hilda Säfström Hilda Säfström 08, Kvarnsveden 16.93 | 08 | Kvarnsvedens GoIF | 16.93 | = | ||||
F13 Slägga (2.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Lia Hagström Lia Hagström 07, Säter 29.76 | 07 | Säters IF | 29.76 | =PB |