0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 1500 m Final A Final | |||||||||
4 | Karl Rönnby Karl Rönnby 91, Enhörna 4:29.93 | 91 | Enhörna IF | 4:29.93 | =PB | ||||
M 300 m häck (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
2 | Isak Andersson Isak Andersson 96, Upsala IF 42.86 | 96 | Upsala IF | 42.86 | =PB | ||||
5 | Artur Engström Artur Engström 96, Ymer 44.59 | 96 | IK Ymer | 44.59 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
2 | Andreas Pettersson Andreas Pettersson 96, Umedalen 46.67 | 96 | Umedalens IF | 46.67 | =PB | ||||
3 | Ludvig Hillenfjärd Ludvig Hillenfjärd 97, Huddinge 49.44 | 97 | Huddinge AIS | 49.44 | =PB | ||||
M 300 m häck Final A Final | |||||||||
1 | Anton Nilsson Anton Nilsson 92, Huddinge 38.59 | 92 | Huddinge AIS | 38.59 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Rasmus Nilsson Ebers Rasmus Nilsson Ebers 91, Huddinge 41.22 | 91 | Huddinge AIS | 41.22 | =SB | ||||
P19 100 m Vind: -0.3 Final A Final | Vind: -0.3 | ||||||||
1 | Rasmus Rooks Rasmus Rooks 92, EST 11.05 | 92 | EST | 11.05 | = | ||||
Heat 1 Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||
5 | Oskar Borbos Oskar Borbos 91, Gefle 11.64 | 91 | Gefle IF | 11.64 | =SB | ||||
7 | Tommy Lundqvist Tommy Lundqvist 92, Rånäs 11.87 | 92 | Rånäs 4H | 11.87 | =SB | ||||
Heat 2 Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | ||||||||
6 | Patrik Nilsson Patrik Nilsson 91, KA2 11.93 | 91 | KA 2 IF | 11.93 | =SB | ||||
Heat ? Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | ||||||||
Rasmus Rooks Rasmus Rooks 92, EST 11.08 | 92 | EST | 11.08 | = | |||||
P19 Kula (6.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Tobias Österberg Tobias Österberg 92, Söderhamn 11.35 | 92 | Söderhamns IF | 11.35 | =PB | ||||
P17 100 m Vind: +0.3 Final A Final | Vind: +0.3 | ||||||||
1 | Sunday Ojuri Sunday Ojuri 93, Hammarby 11.12 | 93 | Hammarby IF | 11.12 | =PB | ||||
3 | Hector Falk Hector Falk 93, Nyköpings BIS 11.36 | 93 | Nyköpings BIS | 11.36 | =PB | ||||
Heat 1 Vind: -1.1 | Vind: -1.1 | ||||||||
1 | Joakim Djuvfeldt Joakim Djuvfeldt 93, IF Göta 11.34 | 93 | IF Göta | 11.34 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: -1.2 | Vind: -1.2 | ||||||||
4 | Hannes Carlsson Hannes Carlsson 93, Kalmarsund 11.94 | 93 | FI Kalmarsund | 11.94 | =PB | ||||
P17 1500 m Final A Final | |||||||||
3 | Fredrik Eråker Fredrik Eråker 93, IF Göta 4:13.14 | 93 | IF Göta | 4:13.14 | =PB | ||||
4 | Sebastian Robertsson Sebastian Robertsson 93, Klippan 4:18.57 | 93 | Klippans FK | 4:18.57 | =PB | ||||
5 | Sadaq Mahad Dhuhulow Sadaq Mahad Dhuhulow 93, Fredrikshof 4:22.91 | 93 | Fredrikshofs FIF | 4:22.91 | =PB | ||||
8 | Pontus Ulander Pontus Ulander 93, Sävedalen 4:39.33 | 93 | Sävedalens AIK | 4:39.33 | =PB | ||||
P17 300 m häck (83.8 cm) Final A Final | |||||||||
3 | Marcus Hawkins Marcus Hawkins 93, Rånäs 40.66 | 93 | Rånäs 4H | 40.66 | =SB | ||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
4 | Salvador Marttinen Salvador Marttinen 93, Tullinge- Tumba 13.02 | 93 | Tullinge-Tumba FF | 13.02 | =PB | ||||
6 | Theodor Thor Theodor Thor 93, KFUM Örebro 12.34 | 93 | KFUM Örebro | 12.34 | =PB | ||||
P16 100 m | |||||||||
Heat 2 Vind: -0.2 | Vind: -0.2 | ||||||||
2 | Victor Ivarsson Victor Ivarsson 94, IFK Växjö 11.62 | 94 | IFK Växjö | 11.62 | =PB | ||||
P16 1500 m Final A Final | |||||||||
3 | Alexander Holmblad Alexander Holmblad 94, Spårvägen 4:11.23 | 94 | Spårvägens FK | 4:11.23 | =PB | ||||
9 | Philip Örnborg Philip Örnborg 94, Danderyd 4:34.63 | 94 | Danderyds SK | 4:34.63 | =PB | ||||
P16 Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Fredrik Löfgren Fredrik Löfgren 94, Lund 1.93 | 94 | IFK Lund | 1.93 | =PB | ||||
5 | Kim Fransson Kim Fransson 94, Halmstad 1.79 | 94 | IFK Halmstad | 1.79 | =PB | ||||
P16 Stav Final A Final | |||||||||
5 | Andreas Persson Andreas Persson 94, IFK Umeå 2.88 | 94 | IFK Umeå | 2.88 | =PB | ||||
P16 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Robert Nilsson Robert Nilsson 94, Oskarshamns SK 15.17 | 94 | Oskarshamns SK | 15.17 | =PB | ||||
P15 100 m | |||||||||
Heat ? Vind: -0.6 | Vind: -0.6 | ||||||||
19 | Ott Olaf Trink Ott Olaf Trink 95, EST 12.93 | 95 | EST | 12.93 | = | ||||
P15 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Alexander Nilsson Alexander Nilsson 95, Mölndal 4:09.61 | 95 | Mölndals AIK | 4:09.61 | =PB | ||||
2 | Yahan Faarax Yahan Faarax 95, Fredrikshof 4:09.82 | 95 | Fredrikshofs FIF | 4:09.82 | =PB | ||||
4 | Jakob Vikenadler Jakob Vikenadler 95, Sävedalen 4:17.22 | 95 | Sävedalens AIK | 4:17.22 | =PB | ||||
P15 300 m häck (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Gustav Magnusson Gustav Magnusson 95, Bokenäs 40.38 | 95 | Bokenäs IF | 40.38 | =PB | ||||
2 | Andreas Almgren Andreas Almgren 95, Tureberg 40.47 | 95 | Turebergs FK | 40.47 | =PB | ||||
3 | Andreas Almlöf Andreas Almlöf 95, Hammarby 40.59 | 95 | Hammarby IF | 40.59 | =PB | ||||
7 | Felix Norén Felix Norén 95, Katrineholm 43.92 | 95 | Katrineholms SK | 43.92 | =SB | ||||
P15 Kula (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
6 | Martin Löfblom Martin Löfblom 95, Hanviken 13.23 | 95 | Hanvikens SK | 13.23 | =PB | ||||
P15 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
9 | Ott Olaf Trink Ott Olaf Trink 95, EST 11.42 | 95 | EST | 11.42 | =PB | ||||
P14 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: -0.4 | Vind: -0.4 | ||||||||
6 | Andreas Pettersson Andreas Pettersson 96, Umedalen 12.39 | 96 | Umedalens IF | 12.39 | =PB | ||||
P14 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Gustaf Stensjö Gustaf Stensjö 96, Sävedalen 4:18.24 | 96 | Sävedalens AIK | 4:18.24 | =PB | ||||
2 | Daniel Tapia Daniel Tapia 96, Huddinge 4:28.64 | 96 | Huddinge AIS | 4:28.64 | =PB | ||||
3 | Archibald Casteel Archibald Casteel 96, Hellas 4:30.55 | 96 | Hellas FK | 4:30.55 | =PB | ||||
5 | Andreas Jansson Andreas Jansson 96, Oxelösund 4:34.44 | 96 | SLK Oxelösund | 4:34.44 | =PB | ||||
6 | Daniel Bucht Daniel Bucht 96, Sävedalen 4:35.67 | 96 | Sävedalens AIK | 4:35.67 | =PB | ||||
P14 Höjd Final A Final | |||||||||
5 | William Ullberg William Ullberg 96, Riviera 1.64 | 96 | Riviera FI | 1.64 | =PB | ||||
P14 Kula (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
4 | Anton Johansson Anton Johansson 96, KFUM Örebro 12.62 | 96 | KFUM Örebro | 12.62 | =PB | ||||
7 | Gustav Burman Gustav Burman 96, Skellefteå AIK 11.53 | 96 | Skellefteå AIK | 11.53 | =PB | ||||
P13 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Andreas Gustafsson Andreas Gustafsson 97, Falun 1.74 | 97 | Falu IK | 1.74 | =PB | ||||
2 | Oskar Lundqvist Oskar Lundqvist 97, Upsala IF 1.72 | 97 | Upsala IF | 1.72 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 300 m Final A Final | |||||||||
1 | Alexandra Everett Alexandra Everett 96, Malmö 40.99 | 96 | Malmö AI | 40.99 | =PB | ||||
2 | Mikaela Johannesson Mikaela Johannesson 96, Heros 41.54 | 96 | IK Heros | 41.54 | =PB | ||||
F19 800 m Final A Final | |||||||||
4 | Erika Svanborg Erika Svanborg 91, Bromma 2:22.51 | 91 | Bromma IF | 2:22.51 | =SB | ||||
F19 Längd Final A Final | |||||||||
5 | Gabriella Nykvist Gabriella Nykvist 92, Tranås 5.04 | 92 | Tranås AIF | 5.04 | –0.1 =SB | ||||
F19 Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Hedvig Samuelsson Hedvig Samuelsson 91, Kalmarsund 35.81 | 91 | FI Kalmarsund | 35.81 | =SB | ||||
F17 200 m | |||||||||
Heat 1 Vind: -0.4 | Vind: -0.4 | ||||||||
2 | Johanna Panboon Johanna Panboon 93, Skellefteå AIK 25.81 | 93 | Skellefteå AIK | 25.81 | =PB | ||||
F17 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Busk Johanna Busk 93, Enhörna 2:18.49 | 93 | Enhörna IF | 2:18.49 | =SB | ||||
5 | Johanna Hultgren Johanna Hultgren 93, Ludvika 2:28.18 | 93 | Ludvika FFI | 2:28.18 | =SB | ||||
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Vind: -0.1 Final A Final | Vind: -0.1 | ||||||||
2 | Madeleine Eriksson Madeleine Eriksson 93, Gefle 14.51 | 93 | Gefle IF | 14.51 | =PB | ||||
4 | Charlotte Skogström Charlotte Skogström 93, Täby 14.63 | 93 | Täby IS | 14.63 | =PB | ||||
5 | Caroline Ståhl Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro 15.07 | 93 | KFUM Örebro | 15.07 | =PB | ||||
F17 Längd Final A Final | |||||||||
3 | Annie Johansson Annie Johansson 93, IFK Umeå 5.52 | 93 | IFK Umeå | 5.52 | +0.0 =PB | ||||
5 | Rebecca Andersson Rebecca Andersson 93, KFUM Örebro 5.35 | 93 | KFUM Örebro | 5.35 | –0.1 =PB | ||||
7 | Matilda Holm Matilda Holm 93, Ullevi 5.29 | 93 | Ullevi FK | 5.29 | +0.1 =SB | ||||
F17 Spjut Final A Final | |||||||||
4 | Victoria Johansson Victoria Johansson 92, Tranås 30.96 | 92 | Tranås AIF | 30.96 | =SB | ||||
F16 200 m | |||||||||
Heat 1 Vind: -2.1 | Vind: -2.1 | ||||||||
3 | Maja Dahlqvist Maja Dahlqvist 94, Kvarnsveden 27.46 | 94 | Kvarnsvedens GoIF | 27.46 | =PB | ||||
Heat ? Vind: -1.6 | Vind: -1.6 | ||||||||
14 | Birgit Valgemäe Birgit Valgemäe 94, EST 28.03 | 94 | EST | 28.03 | = | ||||
F16 800 m Final A Final | |||||||||
4 | Linda Gillström Linda Gillström 94, Kvarnsveden 2:23.28 | 94 | Kvarnsvedens GoIF | 2:23.28 | =SB | ||||
F16 Längd Final A Final | |||||||||
2 | Emmy Olsson Emmy Olsson 94, Gefle 5.42 | 94 | Gefle IF | 5.42 | +0.0 =PB | ||||
3 | Sofia Johnsson Sofia Johnsson 94, Hässelby 5.20 | 94 | Hässelby SK | 5.20 | +0.3 =PB | ||||
4 | Kamila Pietruszka Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK 5.14 | 94 | Göteborgs KIK | 5.14 | +0.5 =PB | ||||
F15 300 m Final A Final | |||||||||
13 | Sarah Ellermaa Sarah Ellermaa 95, EST 44.84 | 95 | EST | 44.84 | =PB | ||||
18 | Johanna-Britt Haabu Johanna-Britt Haabu 95, EST 46.82 | 95 | EST | 46.82 | =PB | ||||
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m) Vind: -0.6 Final A Final | Vind: -0.6 | ||||||||
1 | Frida Johansson Frida Johansson 95, IF Göta 11.84 | 95 | IF Göta | 11.84 | =PB | ||||
2 | Sofia Linde Sofia Linde 95, Täby 11.87 | 95 | Täby IS | 11.87 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | ||||||||
2 | Emelie Larsson Emelie Larsson 95, Mölndal 12.18 | 95 | Mölndals AIK | 12.18 | =PB | ||||
3 | Hanna Hultemark Hanna Hultemark 95, IFK Växjö 12.26 | 95 | IFK Växjö | 12.26 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||
3 | Ellinor Bill Ellinor Bill 95, Hammarby 12.55 | 95 | Hammarby IF | 12.55 | =PB | ||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Fanny Panboon Fanny Panboon 95, Skellefteå AIK 5.04 | 95 | Skellefteå AIK | 5.04 | –2.0 =PB | ||||
3 | Frida Johansson Frida Johansson 95, IF Göta 5.26 | 95 | IF Göta | 5.26 | –1.6 =PB | ||||
F15 Spjut (400 g) Final A Final | |||||||||
2 | Molly Bergvall Molly Bergvall 95, IFK Växjö 42.20 | 95 | IFK Växjö | 42.20 | =PB | ||||
5 | Sofia Johansson Sofia Johansson 95, Tranås 35.06 | 95 | Tranås AIF | 35.06 | =PB | ||||
9 | Fanny Öhrn Selahn Fanny Öhrn Selahn 95, Sundbyberg 30.90 | 95 | Sundbybergs IK | 30.90 | =PB | ||||
F14 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Liza Larsson Liza Larsson 96, Hagunda 2:30.38 | 96 | Hagunda IF | 2:30.38 | =SB | ||||
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m) Vind: 0.0 Final A Final | Vind: 0.0 | ||||||||
2 | Julia Strömberg Julia Strömberg 96, Sundsvall 12.11 | 96 | Sundsvalls FI | 12.11 | =PB | ||||
3 | Sara Cannmo Sara Cannmo 96, Hovslätt 12.28 | 96 | Hovslätts IK | 12.28 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||
4 | Amanda Gabrielsson Amanda Gabrielsson 96, Wärnamo 13.03 | 96 | Wärnamo SK | 13.03 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||
2 | Daniela Karlsson Daniela Karlsson 96, Västerås FK 12.63 | 96 | Västerås FK | 12.63 | =PB | ||||
F14 Spjut (400 g) Final A Final | |||||||||
1 | Amanda Gabrielsson Amanda Gabrielsson 96, Wärnamo 40.01 | 96 | Wärnamo SK | 40.01 | =PB | ||||
5 | Hanna Mårtensson Hanna Mårtensson 96, Hässelby 33.68 | 96 | Hässelby SK | 33.68 | =PB | ||||
6 | Sara Thor Sara Thor 96, Huddinge 33.02 | 96 | Huddinge AIS | 33.02 | =PB | ||||
F13 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Sara Christiansson Sara Christiansson 97, Trollhättan FIK 7:04.85 | 97 | Trollhättan FIK | 7:04.85 | =PB | ||||
2 | Lisa Svensson Lisa Svensson 97, Linköpings GIF 7:10.06 | 97 | Linköpings GIF | 7:10.06 | =PB | ||||
3 | Ella Sjödin Ella Sjödin 97, IF Göta 7:11.26 | 97 | IF Göta | 7:11.26 | =PB | ||||
5 | Astrid Rosvall Astrid Rosvall 97, Hässelby 7:17.95 | 97 | Hässelby SK | 7:17.95 | =PB | ||||
6 | Mathilda Rydin Mathilda Rydin 97, Sävedalen 7:22.30 | 97 | Sävedalens AIK | 7:22.30 | =PB | ||||
F13 Spjut (400 g) Final A Final | |||||||||
2 | Emma Harrysson Emma Harrysson 97, Brattås 35.81 | 97 | Brattås CK | 35.81 | =PB |