0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m häck Inne Final A Final | Inne | ||||||||
Petter Berner-Wik Petter Berner-Wik 94, Gefle DNF | 94 | Gefle IF | DNF | = | |||||
M Längd Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Gustaf Vennerholm Gustaf Vennerholm 01, Gefle 6.65 | 01 | Gefle IF | 6.65 | =PB | ||||
2 | Lukas Holm Lukas Holm 03, Gefle 5.44 | 03 | Gefle IF | 5.44 | = | ||||
3 | Josef Malsher Josef Malsher 04, Alunda 5.32 | 04 | Alunda SK | 5.32 | = | ||||
4 | Felix Hallberg Felix Hallberg 06, Gefle 5.13 | 06 | Gefle IF | 5.13 | =PB | ||||
5 | Alex Eriksson Alex Eriksson 05, Alunda 4.96 | 05 | Alunda SK | 4.96 | = | ||||
6 | Petter Berner-Wik Petter Berner-Wik 94, Gefle 4.71 | 94 | Gefle IF | 4.71 | =PB | ||||
7 | Rasmus Berg Rasmus Berg 05, Hedesunda 4.48 | 05 | Hedesunda IF | 4.48 | = | ||||
M22 Tresteg Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Alex Eriksson Alex Eriksson 05, Alunda 11.29 | 05 | Alunda SK | 11.29 | = | ||||
2 | Josef Malsher Josef Malsher 04, Alunda 11.22 | 04 | Alunda SK | 11.22 | = | ||||
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Lukas Holm Lukas Holm 03, Gefle 9.04 | 03 | Gefle IF | 9.04 | = | ||||
2 | Josef Malsher Josef Malsher 04, Alunda 10.29 | 04 | Alunda SK | 10.29 | =PB | ||||
P17 Höjd Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Rasmus Berg Rasmus Berg 05, Hedesunda 1.68 | 05 | Hedesunda IF | 1.68 | = | ||||
2 | Alex Eriksson Alex Eriksson 05, Alunda 1.65 | 05 | Alunda SK | 1.65 | =PB | ||||
3 | Josef Malsher Josef Malsher 04, Alunda 1.55 | 04 | Alunda SK | 1.55 | =PB | ||||
4 | Walter Hedblom Green Walter Hedblom Green 07, Gefle 1.45 | 07 | Gefle IF | 1.45 | =PB | ||||
5 | Adam Söder Adam Söder 05, Gefle 1.40 | 05 | Gefle IF | 1.40 | = | ||||
6 | Oscar Norberg Oscar Norberg 07, Gefle 1.39 | 07 | Gefle IF | 1.39 | = | ||||
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Thirachai Schröder Thirachai Schröder 05, Gefle 8.76 | 05 | Gefle IF | 8.76 | =PB | ||||
P15 Stav Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Thirachai Schröder Thirachai Schröder 05, Gefle 3.50 | 05 | Gefle IF | 3.50 | =PB | ||||
2 | Walter Hedblom Green Walter Hedblom Green 07, Gefle 2.30 | 07 | Gefle IF | 2.30 | =PB | ||||
P15 Kula (4.0 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 12.33 | 05 | Alunda SK | 12.33 | =PB | ||||
2 | Adam Söder Adam Söder 05, Gefle 11.78 | 05 | Gefle IF | 11.78 | = | ||||
P15 Vikt (9.08 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Alunda 14.31 | 05 | Alunda SK | 14.31 | =PB | ||||
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Walter Hedblom Green Walter Hedblom Green 07, Gefle 10.18 | 07 | Gefle IF | 10.18 | = | ||||
2 | Oscar Norberg Oscar Norberg 07, Gefle 10.20 | 07 | Gefle IF | 10.20 | =PB | ||||
P13 Längd (zon) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Walter Hedblom Green Walter Hedblom Green 07, Gefle 4.75 | 07 | Gefle IF | 4.75 | = | ||||
2 | Samuel Malcher Samuel Malcher 07, Alunda 3.44 | 07 | Alunda SK | 3.44 | =PB | ||||
P13 Tresteg (zon) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Walter Hedblom Green Walter Hedblom Green 07, Gefle 9.96 | 07 | Gefle IF | 9.96 | = | ||||
2 | Samuel Malcher Samuel Malcher 07, Alunda 7.57 | 07 | Alunda SK | 7.57 | = | ||||
P13 Kula (3.0 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Oskar Nylander Oskar Nylander 08, Gefle 7.39 | 08 | Gefle IF | 7.39 | = | ||||
2 | Samuel Malcher Samuel Malcher 07, Alunda 6.15 | 07 | Alunda SK | 6.15 | =PB | ||||
M40 Kula Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Benny Silvergren Benny Silvergren 77, Gefle 9.22 | 77 | Gefle IF | 9.22 | =PB | ||||
M50 Kula (6.0 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Fred Stenberg Fred Stenberg 70, Gefle 12.68 | 70 | Gefle IF | 12.68 | = | ||||
M50 Vikt (11.34 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Torgny Gustafsson Torgny Gustafsson 65, Strand 17.02 | 65 | Strands IF | 17.02 | = | ||||
2 | Fred Stenberg Fred Stenberg 70, Gefle 11.28 | 70 | Gefle IF | 11.28 | = | ||||
M60 Vikt (9.08 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Lars Hammargren Lars Hammargren 60, Bollnäs 13.86 | 60 | Bollnäs FIK | 13.86 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K Kula Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Elina Erlandsson Elina Erlandsson 01, Hedesunda 7.35 | 01 | Hedesunda IF | 7.35 | =PB | ||||
2 | Maria Westlin Maria Westlin 71, Gefle 7.15 | 71 | Gefle IF | 7.15 | = | ||||
K Vikt Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Linnea Hammargren Linnea Hammargren 01, Bollnäs 12.76 | 01 | Bollnäs FIK | 12.76 | = | ||||
2 | Elina Erlandsson Elina Erlandsson 01, Hedesunda 9.34 | 01 | Hedesunda IF | 9.34 | = | ||||
3 | Maria Westlin Maria Westlin 71, Gefle 6.86 | 71 | Gefle IF | 6.86 | =PB | ||||
K22 Längd Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Josefin Möller Josefin Möller 99, Gefle 4.67 | 99 | Gefle IF | 4.67 | =SB | ||||
2 | Liv Andersson Liv Andersson 02, Alunda 4.60 | 02 | Alunda SK | 4.60 | = | ||||
3 | Joline Jonsson Joline Jonsson 06, Gefle 4.38 | 06 | Gefle IF | 4.38 | =PB | ||||
4 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Alunda 4.24 | 05 | Alunda SK | 4.24 | = | ||||
5 | Alva Lindblom Alva Lindblom 04, Alunda 4.20 | 04 | Alunda SK | 4.20 | = | ||||
6 | Elvira Elenäs Elvira Elenäs 06, Alunda 3.88 | 06 | Alunda SK | 3.88 | = | ||||
7 | Ella Silvergren Ella Silvergren 06, Gefle 3.77 | 06 | Gefle IF | 3.77 | = | ||||
K22 Tresteg Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Alunda 9.60 | 05 | Alunda SK | 9.60 | =PB | ||||
2 | Linnea Villskog Linnea Villskog 05, Gefle 9.48 | 05 | Gefle IF | 9.48 | = | ||||
3 | Elvira Elenäs Elvira Elenäs 06, Alunda 8.96 | 06 | Alunda SK | 8.96 | = | ||||
Lisa Weyhenmeyer Lisa Weyhenmeyer 00, Upsala IF NM | 00 | Upsala IF | NM | = | |||||
F16 Höjd Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Nellie Lind Nellie Lind 04, Gefle 1.55 | 04 | Gefle IF | 1.55 | =PB | ||||
2 | Nellie Ågren Nellie Ågren 07, Hedesunda 1.30 | 07 | Hedesunda IF | 1.30 | =PB | ||||
2 | Lina Garbell Lina Garbell 07, Östhammar 1.30 | 07 | Östhammar FI | 1.30 | = | ||||
4 | Thea Gyllenhammar Thea Gyllenhammar 08, Gefle 1.15 | 08 | Gefle IF | 1.15 | = | ||||
F16 Kula (3.0 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Jennie Gregestam Jennie Gregestam 04, Huddinge 7.77 | 04 | Huddinge AIS | 7.77 | = | ||||
F16 Vikt (7.26 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Saga Berg Saga Berg 04, Östhammar 15.14 | 04 | Östhammar FI | 15.14 | = | ||||
2 | Ruth Eklöf Ruth Eklöf 05, Alunda 14.00 | 05 | Alunda SK | 14.00 | = | ||||
3 | Alva Nylander Alva Nylander 05, Gefle 13.92 | 05 | Gefle IF | 13.92 | = | ||||
4 | Kajsa Berg Kajsa Berg 06, Östhammar 11.40 | 06 | Östhammar FI | 11.40 | = | ||||
5 | Malin Garbell Malin Garbell 05, Östhammar 11.34 | 05 | Östhammar FI | 11.34 | = | ||||
6 | Jennie Gregestam Jennie Gregestam 04, Huddinge 10.88 | 04 | Huddinge AIS | 10.88 | = | ||||
7 | Sara Rask Sara Rask 04, Hedesunda 10.49 | 04 | Hedesunda IF | 10.49 | = | ||||
8 | Ida Wennerbo Ida Wennerbo 06, Gefle 9.50 | 06 | Gefle IF | 9.50 | = | ||||
9 | Linnéa Westlin Linnéa Westlin 06, Gefle 6.86 | 06 | Gefle IF | 6.86 | =PB | ||||
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Joline Jonsson Joline Jonsson 06, Gefle 9.97 | 06 | Gefle IF | 9.97 | =PB | ||||
F15 Kula (3.0 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Malin Garbell Malin Garbell 05, Östhammar 11.26 | 05 | Östhammar FI | 11.26 | = | ||||
2 | Alva Nylander Alva Nylander 05, Gefle 10.20 | 05 | Gefle IF | 10.20 | = | ||||
3 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Alunda 9.14 | 05 | Alunda SK | 9.14 | = | ||||
4 | Linnéa Westlin Linnéa Westlin 06, Gefle 8.63 | 06 | Gefle IF | 8.63 | = | ||||
5 | Ruth Eklöf Ruth Eklöf 05, Alunda 8.30 | 05 | Alunda SK | 8.30 | = | ||||
6 | Ella Silvergren Ella Silvergren 06, Gefle 5.28 | 06 | Gefle IF | 5.28 | =PB | ||||
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Lina Garbell Lina Garbell 07, Östhammar 11.55 | 07 | Östhammar FI | 11.55 | =PB | ||||
2 | Nellie Sahlström Nellie Sahlström 08, Gefle 12.83 | 08 | Gefle IF | 12.83 | =PB | ||||
3 | Thea Gyllenhammar Thea Gyllenhammar 08, Gefle 13.65 | 08 | Gefle IF | 13.65 | = | ||||
Final B | |||||||||
1 | Thea Gyllenhammar Thea Gyllenhammar 08, Gefle 11.24 | 08 | Gefle IF | 11.24 | =PB | ||||
F13 Längd (zon) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Thea Gyllenhammar Thea Gyllenhammar 08, Gefle 4.00 | 08 | Gefle IF | 4.00 | = | ||||
2 | Lina Garbell Lina Garbell 07, Östhammar 3.66 | 07 | Östhammar FI | 3.66 | = | ||||
F13 Tresteg (zon) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Lina Garbell Lina Garbell 07, Östhammar 8.26 | 07 | Östhammar FI | 8.26 | = | ||||
F13 Kula (2.0 kg) Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Thea Gyllenhammar Thea Gyllenhammar 08, Gefle 8.86 | 08 | Gefle IF | 8.86 | =PB | ||||
2 | Nellie Ågren Nellie Ågren 07, Hedesunda 8.53 | 07 | Hedesunda IF | 8.53 | =PB | ||||
3 | Line Boman Line Boman 08, Gefle 7.89 | 08 | Gefle IF | 7.89 | = |