0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 400 m Final A Final | |||||||||
2 | Markus Johansson Markus Johansson 90, IFK Umeå 49.85 | 90 | IFK Umeå | 49.85 | =SB | ||||
2 | Joel Norling Joel Norling 98, Tierp 52.14 | 98 | Tierps IF | 52.14 | =PB | ||||
3 | Anton Persson Anton Persson 96, Hässelby 50.24 | 96 | Hässelby SK | 50.24 | =PB | ||||
3 | Viktor Kårefjärd Viktor Kårefjärd 98, Råby-Rekarne 52.50 | 98 | Råby-Rekarne FIF | 52.50 | =PB | ||||
4 | Marcus Mårtensson Marcus Mårtensson 95, Lidingö 51.08 | 95 | IFK Lidingö | 51.08 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Iyuel Ayele Iyuel Ayele 99, Huddinge 52.08 | 99 | Huddinge AIS | 52.08 | =PB | ||||
M 1500 m Final A Final | |||||||||
2 | Rasmus Bengtsson Rasmus Bengtsson 95, Spårvägen 3:52.37 | 95 | Spårvägens FK | 3:52.37 | =PB | ||||
4 | Napoleon Solomon Napoleon Solomon 94, Fredrikshof 3:57.26 | 94 | Fredrikshofs FIF | 3:57.26 | =SB | ||||
5 | Daniel Gleimar Daniel Gleimar 92, Tureberg 3:57.44 | 92 | Turebergs FK | 3:57.44 | =SB | ||||
6 | Ebba Tulu Chala Ebba Tulu Chala 96, Spårvägen 3:59.36 | 96 | Spårvägens FK | 3:59.36 | =PB | ||||
M 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Andreas Jansson Andreas Jansson 96, Hässelby 8:50.88 | 96 | Hässelby SK | 8:50.88 | =SB | ||||
4 | Anders Dahl Anders Dahl 64, Högbo AIK 9:08.55 | 64 | Högbo AIK | 9:08.55 | =SB | ||||
M Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Markus Hayden Markus Hayden 86, Hässelby 59.28 | 86 | Hässelby SK | 59.28 | =SB | ||||
P19 Kula (6.0 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Mattias Nilsson Mattias Nilsson 96, Umedalen 14.14 | 96 | Umedalens IF | 14.14 | =PB | ||||
P17 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Pontus Born Pontus Born 99, Märsta 2:05.89 | 99 | IFK Märsta | 2:05.89 | =PB | ||||
P17 3000 m Final A Final | |||||||||
2 | Desbele Berihu Desbele Berihu 99, Högbo GIF 9:26.44 | 99 | Högbo GIF | 9:26.44 | =PB | ||||
3 | Marcus Häggh Marcus Häggh 98, Huddinge 9:33.78 | 98 | Huddinge AIS | 9:33.78 | =PB | ||||
P17 300 m häck (83.8 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Edvin Hagberg Edvin Hagberg 99, Tureberg 41.58 | 99 | Turebergs FK | 41.58 | =PB | ||||
P17 Tresteg Final A Final | |||||||||
2 | Jakob Tewodros Yoseph Jakob Tewodros Yoseph 99, Söderhamn 11.03 | 99 | Söderhamns IF | 11.03 | –2.9 =PB | ||||
P15 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Alexander Nyman Alexander Nyman 00, Hanviken 11.50 | 00 | Hanvikens SK | 11.50 | –1.5 =PB | ||||
P15 Spjut (600 g) Final A Final | |||||||||
1 | Carl Widenholm Carl Widenholm 00, Hellas 60.13 | 00 | Hellas FK | 60.13 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 400 m Final A Final | |||||||||
2 | Sofia Johnsson Sofia Johnsson 94, Hässelby 56.99 | 94 | Hässelby SK | 56.99 | =PB | ||||
6 | Nikita Burton Nikita Burton 94, Eskilstuna FI 1:01.37 | 94 | Eskilstuna FI | 1:01.37 | =SB | ||||
K 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Hanna Näslund Hanna Näslund 00, Trångsviken 2:21.19 | 00 | Trångsvikens IF | 2:21.19 | =PB | ||||
6 | Saga Fältenhag Saga Fältenhag 02, Högbo GIF 2:26.11 | 02 | Högbo GIF | 2:26.11 | =SB | ||||
K 1500 m Final A Final | |||||||||
2 | Mika Söderström Mika Söderström 99, Lidingö 4:52.31 | 99 | IFK Lidingö | 4:52.31 | =PB | ||||
K 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Frida Karlsson Frida Karlsson 99, Sollefteå 9:55.91 | 99 | Sollefteå GIF | 9:55.91 | =PB | ||||
K Stav Final A Final | |||||||||
2 | Denise Eriksson Denise Eriksson 95, Gefle 3.38 | 95 | Gefle IF | 3.38 | =SB | ||||
K Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Emelie Nyman Wänseth Emelie Nyman Wänseth 98, Östersunds GIF 13.78 | 98 | Östersunds GIF | 13.78 | =PB | ||||
F19 400 m Final A Final | |||||||||
3 | Viktoria Voskressenskaia Viktoria Voskressenskaia 96, Ärla IF 1:04.62 | 96 | Ärla IF | 1:04.62 | =PB | ||||
F19 100 m häck Vind: -0.7 Final A Final | Vind: -0.7 | ||||||||
1 | Maja Sörebro Maja Sörebro 97, Kristinehamn 16.41 | 97 | IFK Kristinehamn | 16.41 | =PB | ||||
2 | Veronika Nordin Veronika Nordin 97, Gefle 18.46 | 97 | Gefle IF | 18.46 | =PB | ||||
F19 Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Amanda Engman Amanda Engman 97, Upsala IF 1.64 | 97 | Upsala IF | 1.64 | =SB | ||||
F19 Tresteg Final A Final | |||||||||
3 | Alva Wästerby Alva Wästerby 97, Skellefteå AIK 10.82 | 97 | Skellefteå AIK | 10.82 | +0.1 =PB | ||||
4 | Frida Eriksson 10.72 | 97 | 10.72 | –0.2 =PB | |||||
6 | Hedvig Engström Kindmark Hedvig Engström Kindmark 97, Upsala IF 10.17 | 97 | Upsala IF | 10.17 | +1.7 =PB | ||||
F19 Spjut Final A Final | |||||||||
5 | Sofi From Sofi From 97, Järvsö 25.68 | 97 | Järvsö IF | 25.68 | =SB | ||||
F17 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Sandra Höglund Sandra Höglund 98, Högbo GIF 10.61 | 98 | Högbo GIF | 10.61 | +0.4 =PB | ||||
F15 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Filippa Backman Filippa Backman 00, Gefle 1.60 | 00 | Gefle IF | 1.60 | =PB | ||||
3 | Amalia Modh Amalia Modh 00, Eskilstuna FI 1.54 | 00 | Eskilstuna FI | 1.54 | =PB | ||||
6 | Freja Nygren Freja Nygren 01, Skade 1.51 | 01 | IF Skade | 1.51 | =PB | ||||
F15 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Nina Jacobsson Nina Jacobsson 01, Sundsvall 10.49 | 01 | Sundsvalls FI | 10.49 | =PB | ||||
4 | Feben Tewelde Feben Tewelde 01, Järvsö 10.20 | 01 | Järvsö IF | 10.20 | =PB | ||||
F15 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||
3 | Nora Swartz Nora Swartz 01, Östersunds GIF 26.06 | 01 | Östersunds GIF | 26.06 | =PB | ||||
F13 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Lina Arousell Lina Arousell 02, Iggesund 1.52 | 02 | Iggesunds SK | 1.52 | =PB | ||||
F13 Stav Final A Final | |||||||||
2 | Maria Eidhagen-Harrouch Maria Eidhagen-Harrouch 02, Högbo GIF 2.00 | 02 | Högbo GIF | 2.00 | =PB |