0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P14 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Josef Wennblom Josef Wennblom 00, Hagaby 2:15.55 | 00 | Hagaby GoIF | 2:15.55 | =PB | ||||
3 | Alexander Larsson Alexander Larsson 00, KFUM Örebro 2:17.35 | 00 | KFUM Örebro | 2:17.35 | =PB | ||||
4 | Philip Stömne Philip Stömne 00, Valbo 2:17.91 | 00 | Valbo AIF | 2:17.91 | =PB | ||||
5 | Rasmus Jönsson Rasmus Jönsson 00, Lidingö 2:18.95 | 00 | IFK Lidingö | 2:18.95 | =PB | ||||
6 | Olle Tyrsmo Olle Tyrsmo 00, Glanshammar 2:19.10 | 00 | Glanshammars IF | 2:19.10 | =PB | ||||
P14 1500 m hinder (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Josef Wennblom Josef Wennblom 00, Hagaby 5:04.51 | 00 | Hagaby GoIF | 5:04.51 | =PB | ||||
2 | Martin Mickels Martin Mickels 00, Bålsta 5:16.29 | 00 | F Bålsta IK | 5:16.29 | =PB | ||||
3 | Johan Lüning Johan Lüning 00, Bålsta 5:24.90 | 00 | F Bålsta IK | 5:24.90 | =PB | ||||
4 | Jack Tranderyd Jack Tranderyd 00, KFUM Örebro 5:34.58 | 00 | KFUM Örebro | 5:34.58 | =PB | ||||
5 | Grim Pranic Mattsson Grim Pranic Mattsson 00, Södertälje IF 5:35.97 | 00 | Södertälje IF | 5:35.97 | =PB | ||||
6 | Joel Wahlqvist Joel Wahlqvist 00, Rånäs 5:37.52 | 00 | Rånäs 4H | 5:37.52 | =PB | ||||
P14 300 m häck (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Gustav Karlsson Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro 43.56 | 00 | KFUM Örebro | 43.56 | =PB | ||||
2 | Daniel Grenegård Daniel Grenegård 00, IF Göta 44.32 | 00 | IF Göta Karlstad | 44.32 | =PB | ||||
3 | Felix Prins Felix Prins 00, Hammarby 44.57 | 00 | Hammarby IF | 44.57 | =PB | ||||
4 | Filip Nyström Filip Nyström 00, Tureberg 48.82 | 00 | Turebergs FK | 48.82 | =PB | ||||
P14 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Simon Thor Simon Thor 00, Märsta 3.81 | 00 | IFK Märsta | 3.81 | =PB | ||||
2 | Tomas Johansson Tomas Johansson 00, KFUM Örebro 3.27 | 00 | KFUM Örebro | 3.27 | =PB | ||||
4 | Gustav Magnusson Gustav Magnusson 00, GoIF Tjalve 2.57 | 00 | GoIF Tjalve | 2.57 | =PB | ||||
P14 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Calle Haag Calle Haag 00, Märsta 5.81 | 00 | IFK Märsta | 5.81 | +0.8 =PB | ||||
4 | Tomas Johansson Tomas Johansson 00, KFUM Örebro 5.38 | 00 | KFUM Örebro | 5.38 | +1.5 =PB | ||||
P14 Kula (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Simon Thor Simon Thor 00, Märsta 14.09 | 00 | IFK Märsta | 14.09 | =PB | ||||
5 | Tim Svantesson Tim Svantesson 00, Nyköpings BIS 11.09 | 00 | Nyköpings BIS | 11.09 | =PB | ||||
6 | Albert Ottander Albert Ottander 00, Estuna 10.91 | 00 | Estuna IF | 10.91 | =PB | ||||
P14 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Ragnar Carlsson Ragnar Carlsson 00, Falun 47.60 | 00 | Falu IK | 47.60 | =PB | ||||
2 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner 00, Huddinge 33.51 | 00 | Huddinge AIS | 33.51 | =PB | ||||
6 | Albin Liedholm Albin Liedholm 00, Nyköpings BIS 30.41 | 00 | Nyköpings BIS | 30.41 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
F14 1500 m hinder Final A Final | |||||||||
1 | Chanell Kranning Hillgren Chanell Kranning Hillgren 00, Dala-Järna 5:37.40 | 00 | Dala-Järna IK | 5:37.40 | =PB | ||||
2 | Marie Ebbestad Marie Ebbestad 00, Gottsunda 5:38.45 | 00 | Gottsunda IF | 5:38.45 | =PB | ||||
3 | Frida Johansson Frida Johansson 00, Karlskoga 5:39.05 | 00 | Karlskoga FIF | 5:39.05 | =PB | ||||
5 | Emelie Eriksson Emelie Eriksson 00, Säter 6:07.14 | 00 | Säters IF | 6:07.14 | =PB | ||||
6 | Sofia Sundstedt Sofia Sundstedt 00, Västerås FK 6:28.35 | 00 | Västerås FK | 6:28.35 | =PB | ||||
F14 300 m häck Final A Final | |||||||||
1 | Filippa Straumsnes Lundberg Filippa Straumsnes Lundberg 00, Tyresö 48.45 | 00 | Tyresö FK | 48.45 | =PB | ||||
2 | Ylwa Haglund Ylwa Haglund 00, Falun 49.62 | 00 | Falu IK | 49.62 | =PB | ||||
3 | Emelie Svensson Emelie Svensson 00, Tumba 50.17 | 00 | IFK Tumba | 50.17 | =PB | ||||
F14 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Lisa Weyhenmeyer Lisa Weyhenmeyer 00, Upsala IF 11.30 | 00 | Upsala IF | 11.30 | +0.6 =PB | ||||
4 | Therése Knutsson Therése Knutsson 00, Glanshammar 10.11 | 00 | Glanshammars IF | 10.11 | +1.0 =PB | ||||
5 | Izabella Ripsweden Izabella Ripsweden 00, Tumba 10.09 | 00 | IFK Tumba | 10.09 | +1.0 =PB | ||||
F14 Diskus (0.75 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors 00, Upsala IF 34.00 | 00 | Upsala IF | 34.00 | =PB | ||||
3 | Miranda Nilsson Miranda Nilsson 00, Bore 33.58 | 00 | SK Bore | 33.58 | =PB | ||||
4 | Malin Eriksson Malin Eriksson 00, Tumba 32.49 | 00 | IFK Tumba | 32.49 | =PB | ||||
F13 60 m Vind: -0.6 Final A Final | Vind: -0.6 | ||||||||
3 | Fanny Jansson Fanny Jansson 01, Sunne 8.18 | 01 | IFK Sunne | 8.18 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | ||||||||
1 | Hanna Wallmark Hanna Wallmark 01, Bromma 8.24 | 01 | Bromma IF | 8.24 | =PB | ||||
F13 1500 m Final A Final | |||||||||
3 | Amanda Göth Amanda Göth 01, Täby 5:02.57 | 01 | Täby IS | 5:02.57 | =PB | ||||
6 | Minna Seger Minna Seger 01, Glanshammar 5:15.14 | 01 | Glanshammars IF | 5:15.14 | =PB | ||||
F13 Stav Final A Final | |||||||||
2 | Klara Rådbo Klara Rådbo 01, Hammarby 2.43 | 01 | Hammarby IF | 2.43 | =PB | ||||
4 | Ella Raud Ella Raud 01, Hammarby 2.23 | 01 | Hammarby IF | 2.23 | =PB | ||||
5 | Anna Götberg Anna Götberg 01, Västerås FK 2.03 | 01 | Västerås FK | 2.03 | =SB |