0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: +0.1 Final A Final | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henrik Larsson Henrik Larsson 99, IF Göta 10.83 | 99 | IF Göta Karlstad | 10.83 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Jean-Christian Zirignon Jean-Christian Zirignon 95, Hammarby 11.00 | 95 | Hammarby IF | 11.00 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Lukas Nordèn Lukas Nordèn 98, Västerås FK 11.22 | 98 | Västerås FK | 11.22 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
M 200 m Vind: +1.1 Final A Final | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jacob Ewertzh Jacob Ewertzh 95, Hammarby 21.67 | 95 | Hammarby IF | 21.67 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Henrik Larsson Henrik Larsson 99, IF Göta 21.85 | 99 | IF Göta Karlstad | 21.85 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Lukas Nordèn Lukas Nordèn 98, Västerås FK 22.53 | 98 | Västerås FK | 22.53 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Sebastian Landström Sebastian Landström 94, Lidingö 23.20 | 94 | IFK Lidingö | 23.20 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
M 5000 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonatan Alvaeus Jonatan Alvaeus 90, Upsala IF 15:50.76 | 90 | Upsala IF | 15:50.76 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Patrik Wikström Patrik Wikström 92, IFK Umeå 15:57.46 | 92 | IFK Umeå | 15:57.46 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Mohammed Loukili Mohammed Loukili 96, Lidingö 16:12.29 | 96 | IFK Lidingö | 16:12.29 | = | |||||||||||||||||||||||||
6 | Christoffer Hagman Christoffer Hagman 97, Västerås FK 17:02.83 | 97 | Västerås FK | 17:02.83 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
M 3000 m hinder Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonas Carrass Jonas Carrass 91, Västerås FK 9:59.16 | 91 | Västerås FK | 9:59.16 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Elias Dahl Elias Dahl 76, Hammarby 10:21.48 | 76 | Hammarby IF | 10:21.48 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Niklas Wassberg Niklas Wassberg 91, IF Göta 10:34.59 | 91 | IF Göta Karlstad | 10:34.59 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Oskar Bäckström Oskar Bäckström 97, IFK Umeå 11:54.27 | 97 | IFK Umeå | 11:54.27 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck Vind: +0.6 Final A Final | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rafael Askros Rafael Askros 81, Lidingö 14.98 | 81 | IFK Lidingö | 14.98 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Linus Otto Boyer Linus Otto Boyer 95, Upsala IF 15.25 | 95 | Upsala IF | 15.25 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Filip Ottosson Filip Ottosson 97, IFK Umeå 17.93 | 97 | IFK Umeå | 17.93 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Rasmus Nim Rasmus Nim 89, IF Göta 19.17 | 89 | IF Göta Karlstad | 19.17 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Felix Prins Felix Prins 00, Hammarby 19.67 | 00 | Hammarby IF | 19.67 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Isak Andersson Isak Andersson 96, Upsala IF 53.86 | 96 | Upsala IF | 53.86 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Kristian Efremov Kristian Efremov 90, Hammarby 55.76 | 90 | Hammarby IF | 55.76 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Mathieu Nilsson Mathieu Nilsson 96, IF Göta 55.94 | 96 | IF Göta Karlstad | 55.94 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Henrik Astfors Henrik Astfors 87, Västerås FK 1:00.21 | 87 | Västerås FK | 1:00.21 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
M Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mehdi Katib Mehdi Katib 87, Hammarby 2.09 | 87 | Hammarby IF | 2.09 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Oskar Lundqvist Oskar Lundqvist 97, Upsala IF 2.06 | 97 | Upsala IF | 2.06 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Adam Lindhe Adam Lindhe 94, Lidingö 2.03 | 94 | IFK Lidingö | 2.03 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Jakob Lillberg Jakob Lillberg 92, Västerås FK 1.82 | 92 | Västerås FK | 1.82 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
M Stav Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rasmus Nim Rasmus Nim 89, IF Göta 3.80 | 89 | IF Göta Karlstad | 3.80 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Rickard Willman Rickard Willman 94, Västerås FK 3.60 | 94 | Västerås FK | 3.60 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Linus Otto Boyer Linus Otto Boyer 95, Upsala IF 3.40 | 95 | Upsala IF | 3.40 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
M Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Patric Hjort Patric Hjort 93, Västerås FK 7.12 | 93 | Västerås FK | 7.12 | +0.0 =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Max Andersson Max Andersson 95, Upsala IF 6.90 | 95 | Upsala IF | 6.90 | +1.6 =SB | |||||||||||||||||||||||||
M Tresteg Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erik Ehrlin Erik Ehrlin 90, Hammarby 15.69 | 90 | Hammarby IF | 15.69 | +1.0 =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Antonis Dinopoulos Antonis Dinopoulos 95, Upsala IF 14.43 | 95 | Upsala IF | 14.43 | +1.1 =SB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Simon Karlén Simon Karlén 94, IF Göta 14.24 | 94 | IF Göta Karlstad | 14.24 | +1.2 =SB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Anton Sjöström Anton Sjöström 97, IFK Umeå 11.72 | 97 | IFK Umeå | 11.72 | +1.2 =PB | |||||||||||||||||||||||||
M Kula Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Felix Siljebäck Larsen Felix Siljebäck Larsen 89, IF Göta 11.68 | 89 | IF Göta Karlstad | 11.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
M Diskus Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Pettersson Simon Pettersson 94, Upsala IF 61.93 | 94 | Upsala IF | 61.93 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Matt Brown Matt Brown 80, Hammarby 51.69 | 80 | Hammarby IF | 51.69 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Matt Brown Matt Brown 80, Hammarby 51.69 | 80 | Hammarby IF | 51.69 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||
M Slägga Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oscar Vestlund Oscar Vestlund 93, IF Göta 68.37 | 93 | IF Göta Karlstad | 68.37 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Tommy Kristiansen Tommy Kristiansen 86, IFK Umeå 40.60 | 86 | IFK Umeå | 40.60 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Jacob Krumlinde Jacob Krumlinde 99, Lidingö 30.34 | 99 | IFK Lidingö | 30.34 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
M Spjut Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Axel Lönegren Axel Lönegren 94, Upsala IF 62.03 | 94 | Upsala IF | 62.03 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Björn Brink Björn Brink 91, Hammarby 54.27 | 91 | Hammarby IF | 54.27 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Patric Hjort Patric Hjort 93, Västerås FK 48.11 | 93 | Västerås FK | 48.11 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m Vind: -0.1 Final A Final | Vind: -0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hanna Adriansson Nordberg Hanna Adriansson Nordberg 92, Lidingö 12.01 | 92 | IFK Lidingö | 12.01 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Stina Gustavsson Stina Gustavsson 01, Hammarby 12.19 | 01 | Hammarby IF | 12.19 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Amanda Sundstedt Amanda Sundstedt 97, Västerås FK 12.76 | 97 | Västerås FK | 12.76 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Emma Gällstedt Emma Gällstedt 96, Gefle 12.85 | 96 | Gefle IF | 12.85 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
K 200 m Vind: +0.4 Final A Final | Vind: +0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hanna Adriansson Nordberg Hanna Adriansson Nordberg 92, Lidingö 24.66 | 92 | IFK Lidingö | 24.66 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Stina Gustavsson Stina Gustavsson 01, Hammarby 25.03 | 01 | Hammarby IF | 25.03 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Virva Rylander Virva Rylander 00, Västerås FK 25.41 | 00 | Västerås FK | 25.41 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Frida Hogstrand Frida Hogstrand 93, Täby 25.57 | 93 | Täby IS | 25.57 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Malin Andersson Malin Andersson 97, Gefle 25.95 | 97 | Gefle IF | 25.95 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Anna Westher Anna Westher 97, KFUM Örebro 27.43 | 97 | KFUM Örebro | 27.43 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
K 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ida Holm Ida Holm 93, Täby 58.88 | 93 | Täby IS | 58.88 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Hanna Säfström Hanna Säfström 00, KFUM Örebro 1:01.99 | 00 | KFUM Örebro | 1:01.99 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
K 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vilma Jonsson Vilma Jonsson 99, Lidingö 2:15.57 | 99 | IFK Lidingö | 2:15.57 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
K 1500 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Erika Bergentz Erika Bergentz 73, KFUM Örebro 4:55.12 | 73 | KFUM Örebro | 4:55.12 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Cornelia Alm Cornelia Alm 00, Täby 5:07.83 | 00 | Täby IS | 5:07.83 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Hilda Lindberg Hilda Lindberg 01, Västerås FK 5:28.14 | 01 | Västerås FK | 5:28.14 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Ellen Westman Persson Ellen Westman Persson 96, Hammarby 5:31.44 | 96 | Hammarby IF | 5:31.44 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
K 5000 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Charlotte Schönbeck Charlotte Schönbeck 84, Lidingö 17:53.61 | 84 | IFK Lidingö | 17:53.61 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Nadja Strandberg Nadja Strandberg 96, Västerås FK 20:18.02 | 96 | Västerås FK | 20:18.02 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
K 2000 m hinder Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mika Söderström Mika Söderström 99, Lidingö 7:02.32 | 99 | IFK Lidingö | 7:02.32 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Emilia Bentayeb Emilia Bentayeb 00, Täby 7:40.50 | 00 | Täby IS | 7:40.50 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Filippa Ramberg Filippa Ramberg 97, Hammarby 8:45.00 | 97 | Hammarby IF | 8:45.00 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Malin Lindblom Malin Lindblom 91, Gefle 8:53.52 | 91 | Gefle IF | 8:53.52 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Erika Drageryd Erika Drageryd 89, KFUM Örebro 9:26.53 | 89 | KFUM Örebro | 9:26.53 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck Vind: -1.1 Final A Final | Vind: -1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malin Eriksson Malin Eriksson 91, KFUM Örebro 14.17 | 91 | KFUM Örebro | 14.17 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Victoria Almerén Hansson Victoria Almerén Hansson 99, Hammarby 14.47 | 99 | Hammarby IF | 14.47 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Stenlöf Emma Stenlöf 96, Västerås FK 15.10 | 96 | Västerås FK | 15.10 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Josefine Havdelin Josefine Havdelin 95, Lidingö 16.39 | 95 | IFK Lidingö | 16.39 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Veronika Nordin Veronika Nordin 97, Gefle 18.52 | 97 | Gefle IF | 18.52 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ebba Löfholm Ebba Löfholm 00, KFUM Örebro 1:14.68 | 00 | KFUM Örebro | 1:14.68 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Linda Skoglund Linda Skoglund 98, Gefle 1:15.86 | 98 | Gefle IF | 1:15.86 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
K Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bianca Salming Bianca Salming 98, Täby 1.76 | 98 | Täby IS | 1.76 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Linda Skantze Linda Skantze 95, Lidingö 1.73 | 95 | IFK Lidingö | 1.73 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Caroline Andersson Caroline Andersson 93, Gefle 1.73 | 93 | Gefle IF | 1.73 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Stenlöf Emma Stenlöf 96, Västerås FK 1.63 | 96 | Västerås FK | 1.63 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
K Stav Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexandra Bartee Alexandra Bartee 95, Gefle 3.38 | 95 | Gefle IF | 3.38 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Louise Kvarforth Louise Kvarforth 98, Västerås FK 2.60 | 98 | Västerås FK | 2.60 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
K Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malin Marmbrandt Malin Marmbrandt 85, Västerås FK 6.07 | 85 | Västerås FK | 6.07 | +0.0 =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Jasmin Sabir Jasmin Sabir 92, Hammarby 5.76 | 92 | Hammarby IF | 5.76 | +1.7 =SB | |||||||||||||||||||||||||
K Tresteg Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ewa Marcinkiewicz Ewa Marcinkiewicz 93, Västerås FK 12.66w | 93 | Västerås FK | 12.66w | +3.1 | |||||||||||||||||||||||||
2 | Jasmin Sabir Jasmin Sabir 92, Hammarby 12.57 | 92 | Hammarby IF | 12.57 | +0.0 =SB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Madeleine Nilsson Madeleine Nilsson 91, Gefle 12.53 | 91 | Gefle IF | 12.53 | +0.8 =SB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Hannah Stenbeck Hannah Stenbeck 01, Täby 10.53 | 01 | Täby IS | 10.53 | +0.8 =PB | |||||||||||||||||||||||||
K Kula Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bianca Salming Bianca Salming 98, Täby 12.60 | 98 | Täby IS | 12.60 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Isabelle Eriksson Isabelle Eriksson 86, Lidingö 12.57 | 86 | IFK Lidingö | 12.57 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Jennie Söderholm Jennie Söderholm 93, Västerås FK 12.49 | 93 | Västerås FK | 12.49 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Johanna Edvall Johanna Edvall 00, Gefle 12.21 | 00 | Gefle IF | 12.21 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
K Diskus Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lena Björk Lena Björk 76, Lidingö 41.86 | 76 | IFK Lidingö | 41.86 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
3 | Maria Olsson Maria Olsson 96, Gefle 30.95 | 96 | Gefle IF | 30.95 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Emily Berghäll Emily Berghäll 98, Hammarby 30.01 | 98 | Hammarby IF | 30.01 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
K Slägga Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Grete Ahlberg Grete Ahlberg 98, Hammarby 56.78 | 98 | Hammarby IF | 56.78 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Michaela Norrbelius Michaela Norrbelius 97, Gefle 51.68 | 97 | Gefle IF | 51.68 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
4 | Anna Götberg Anna Götberg 01, Västerås FK 39.82 | 01 | Västerås FK | 39.82 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Alice Nilsson Alice Nilsson 00, KFUM Örebro 35.58 | 00 | KFUM Örebro | 35.58 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
K Spjut Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sofi Flink Sofi Flink 95, Västerås FK 54.41 | 95 | Västerås FK | 54.41 | =SB | |||||||||||||||||||||||||
2 | Lovisa Linde Lovisa Linde 98, Täby 39.62 | 98 | Täby IS | 39.62 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
5 | Madeleine Eriksson Madeleine Eriksson 93, Lidingö 31.72 | 93 | IFK Lidingö | 31.72 | =PB | |||||||||||||||||||||||||
6 | Eunice Nilsson Eunice Nilsson 98, KFUM Örebro 27.69 | 98 | KFUM Örebro | 27.69 | =PB |