0

Norra Norrland rsbstalistor

Återställ val


M 60 m
1
7.32
Joel Reinholdsson, Umedalen
01
Umedalens IFUmedalen
1
23.3.24
2
7.33
Jonathan Marklund, Skellefteå AIK
97
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
3
7.34
Robin Blomgren, Star
00
Star SCStar
1
27.1.24
4
7.39
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
1
10.2.24
5
7.41
Carl Eriksson, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
7
16
10.3.24
IUSM
6
7.45
Vilmer Vännman, IFK Umeå
03
IFK UmeåIFK Umeå
1
18.1.24
7
7.48
Fred Franzén, Piteå IF
07
Piteå IFPiteå IF
6
17
h3
24.2.24
IUSM
8
7.51
Kevin Lindmark, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
10.2.24
9
7.55
Vilhelm Borssén, IFK Umeå
08
IFK UmeåIFK Umeå
5
16
h4
10.3.24
IUSM
10
7.57
Samuel Bergkvist, Boden FI
08
Boden FIBoden FI
1
17
27.1.24
(10)
11
7.60
Hannes Furberg, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
20.1.24
12
7.70
Edwin Bergh, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
h1
13
7.76
Melker Tuvemyr, Morjärv
07
Morjärvs SKMorjärv
2
17
14
7.80
Tor Almqvist, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
1
17
23.3.24
15
7.81
Sebastian Cullsberg, Star
02
Star SCStar
4
18.11.23
16
7.83
Vilmer Jonsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
3
17
h1
10.2.24
17
7.93
Eskil Grundström, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
17
17
7.93
Ludwig Sjödin, Skellefteå AIK
95
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
A
19
7.97
Hjalmar Rutqvist, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
2
A
23.1.24
20
8.00
Martin Alfredsson, IFK Umeå
84
IFK UmeåIFK Umeå
5
h1
(20)
21
8.01
Hugo Hakeberg, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
2
27.1.24
22
8.05
Gustav Furberg, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
17
20.1.24
23
8.08
Tor Segerström, Jokkmokk
10
Jokkmokks SKJokkmokk
1
15
h1
16.3.24
24
8.12
Ivar Thonérfelth, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
15
18.11.23
25
8.15
Arvid Nilsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
4
17
h1
10.2.24
26
8.16
Arvid Nilsson, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
2
15
27
8.25
Harry Signal, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14
10.2.24
28
8.28
Simon Eriksson, Piteå IF
08
Piteå IFPiteå IF
3
17
20.1.24
29
8.30
Wilmer Lantto, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
14
30
8.44
Viktor Bladh, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
1
12
20.1.24
(30)
31
8.48
Pontus Jonsson, Piteå IF
06
Piteå IFPiteå IF
3
23.3.24
32
8.50
Joel Almqvist, Umedalen
10
Umedalens IFUmedalen
3
15
23.3.24
32
8.50
Martin Mettävainio, IFK Umeå
82
IFK UmeåIFK Umeå
4
23.3.24
34
8.51
Mile Edin, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
2
14
35
8.52
Viggo Danielsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
5
17
h1
10.2.24
36
8.55
Egon Johansson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
2
13
10.2.24
37
8.57
Arvid Norén, Boden FI
09
Boden FIBoden FI
2
15
16.3.24
38
8.58
Jonathan Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
4
15
23.3.24
39
8.65
Axel Rehnmark, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
15
h1
16.3.24
40
8.73
Sixten Andersson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
h3
10.2.24
(40)
41
8.74
Rio Berglund, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
2
13
A
27.1.24
41
8.74
Erik Lundbäck, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
=3
14
27.1.24
41
8.74
Valdemar Häggström, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14
h1
10.2.24
44
8.76
Nils Gustafsson Tengman, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
7
17
18.11.23
45
8.77
Arvid Wennberg, Luleå
10
Luleå FIFLuleå
6
15
18.11.23
46
8.82
Gustav Oja, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
7
15
18.11.23
47
8.84
Frans Åkerlund, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
B
48
8.85
Johannes Jungerstam, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
8
15
18.11.23
49
8.87
Christian Carlsson, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
h1
50
8.88
Vidar Holmbom, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
7
17
(50)
51
8.91
Knut Grönlund, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
14
h2
10.2.24
52
8.95
Hampus Nilsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
2
13
h3
10.2.24
53
8.96
Nils Björmsjö, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
1
13
A
6.2.24
54
9.00
Vilhelm Nilsson, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
2
13
h1
16.3.24
55
9.03
Isak Bengtsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
hep
17
16.12.23
56
9.05
Mohamed Ibraahim, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
2
16
57
9.11
Torsten Pettersson, Boden FI
10
Boden FIBoden FI
2
15
h2
16.3.24
58
9.13
Rafael Carmona Haegerström, Umedalen
10
Umedalens IFUmedalen
5
15
23.3.24
59
9.14
Liam Wennberg, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
2
13
h2
18.11.23
59
9.14
Hannes Majanen, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
14
20.1.24
(60)
61
9.15
Olle Nordström, Boden FI
09
Boden FIBoden FI
4
15
h1
18.11.23
61
9.15
Robert Wilhelmsson, IFK Umeå
82
IFK UmeåIFK Umeå
2
17.3.24
63
9.20
Leon Marklund, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
3
13
h2
18.11.23
64
9.22
Hjalmar Lundmark, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
14
h1
10.2.24
65
9.23
Sixten Lundqvist, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
4
14
h2
10.2.24
66
9.26
David Morén, Skellefteå AIK
74
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
50
67
9.28
Isak Tjikkom, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
6
14
27.1.24
68
9.33
Joel Rönnqvist, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
4
13
h2
18.11.23
69
9.35
Axel Aggeryd, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
4
13
h2
70
9.38
Pontus Eriksson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
3
13
h2
10.2.24
(70)
70
9.38
Olle Fjellgren, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
3
15
h2
16.3.24
72
9.41
Daniel Spets, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
4
14
h2
27.1.24
73
9.49
Melker Thomson, Star
10
Star SCStar
6
15
h3
18.11.23
74
9.52
Adam Brännström, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
13
h1
75
9.54
Birk Waara, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
3
13
h1
18.11.23
75
9.54
Malte Wirén, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
6
15
h2
18.11.23
75
9.54
Hjalmar Sandqvist, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
15
C
18.1.24
78
9.56
Joshua Spets, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
12
h1
27.1.24
79
9.57
Oliver Carmona Haegerström, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
3
13
h2
23.3.24
80
9.58
William Franck, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
6
14
h1
10.2.24
(80)
81
9.59
Benjamin Norum, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
4
13
h2
23.3.24
82
9.60
Melvin Hjort, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
1
13
B
23.1.24
83
9.66
Alfons Hagström, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
C
23.1.24
84
9.67
Oskar Malmros, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
4
13
h1
18.11.23
84
9.67
Tristan Fallström, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
5
12
27.1.24
84
9.67
Hampus Wirén, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
4
13
h4
24.2.24
87
9.69
Ture Andersson, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
5
13
h1
18.11.23
87
9.69
Charlie Bolmgren, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
13
89
9.70
Sebastian Bonde, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
13
h1
16.3.24
90
9.80
Gustav Lindmark, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
8
15
(90)
91
9.84
Dennis Nystedt, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
15
C
18.1.24
92
9.86
Tim Lindström, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
C
6.2.24
93
9.88
Axel Bejstam-Zarin, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
6
14
h3
10.2.24
94
9.89
Linus Grebner Irgum, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
1
13
B
17.3.24
95
9.90
Erik Nilsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
8
15
h1
18.11.23
96
9.91
Svante Johansson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
6
13
h1
18.11.23
97
10.18
Adam Ottosson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
4
13
h2
10.2.24
98
10.20
Malte Fällman, Hörnefors
12
Hörnefors IFHörnefors
2
13
B
17.3.24
99
10.27
Sixten Carré, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
3
13
h2
27.1.24
100
10.29
Alve Holmbom, Gällivare SK
12
Gällivare SKGällivare SK
8
13
h2
(100)
101
10.37
Adrian Holmström, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
8
15
h2
18.11.23
101
10.37
Harry Norberg, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
4
13
h1
10.2.24
103
10.40
Reino Olervo, IFK Umeå
49
IFK UmeåIFK Umeå
1
B
23.1.24
104
10.79
Oscar Leppäniemi, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
12
h2
20.1.24
105
10.80
Bore Forslund, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
5
12
h2
20.1.24
106
11.08
Sune Persson, IFK Umeå
45
IFK UmeåIFK Umeå
2
B
23.1.24
107
11.21
Henrik Westerlind, Luleå
52
Luleå FIFLuleå
2
50
108
11.52
Oliver Karlsson, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
8
15
h3
18.11.23
109
12.05
Natnael Dawit, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
12
h2
27.1.24
110
12.98
Dan Granlund, Skellefteå AIK
42
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
50
M 200 m
1
22.65
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
2
B
28.1.24
2
23.87
Carl Eriksson, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
2
A
19.11.23
3
23.98
Jonathan Marklund, Skellefteå AIK
97
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
4
24.15
Joel Reinholdsson, Umedalen
01
Umedalens IFUmedalen
3
24.2.24
5
24.21
Robin Blomgren, Riviera
00
Riviera FIRiviera
3
A
19.11.23
6
24.60
Fred Franzén, Piteå IF
07
Piteå IFPiteå IF
1
B
7
24.97
Edwin Bergh, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
8
25.29
Kevin Lindmark, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
B
19.11.23
9
25.62
Melker Tuvemyr, Morjärv
07
Morjärvs SKMorjärv
2
B
10
26.33
Hugo Hakeberg, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
3
11.2.24
(10)
11
26.38
Eskil Grundström, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
12
26.61
Mats Olsson, Morjärv
65
Morjärvs SKMorjärv
2
55
A
3.3.24
IVSM
13
26.66
Gustav Furberg, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
14
26.92
Arvid Nilsson, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
2
15
15
27.23
Harry Signal, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14
A
11.2.24
16
27.41
Wilmer Lantto, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
15
A
17
27.61
Elis Löfgren, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
1
17
18
27.82
Viktor Bladh, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
1
13
C
19
27.88
Jonathan Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
15
A
17.3.24
20
27.96
Arvid Norén, Boden FI
09
Boden FIBoden FI
2
15
A
(20)
21
28.03
Mohamed Ibraahim, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
2
17
22
28.40
Axel Rehnmark, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
15
B
23
28.44
Erik Lundbäck, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14
B
11.2.24
24
28.62
Arvid Wennberg, Luleå
10
Luleå FIFLuleå
3
15
A
19.11.23
25
28.75
Mile Edin, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
1
15
C
26
28.76
Knut Grönlund, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
14
C
11.2.24
27
28.87
Egon Johansson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
A
19.11.23
28
28.88
Martin Mettävainio, IFK Umeå
82
IFK UmeåIFK Umeå
1
17.3.24
29
29.35
Frans Åkerlund, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
15
30
29.39
Sixten Andersson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
A
11.2.24
(30)
31
29.41
Hugo Lejon, Nedre Soppero
07
Nedre Soppero IKNedre Soppero
3
17
32
29.90
Gustav Oja, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
4
15
A
19.11.23
33
29.94
Valdemar Häggström, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14
C
11.2.24
34
30.36
Olle Nordström, Boden FI
09
Boden FIBoden FI
1
15
C
19.11.23
35
30.48
Hjalmar Lundmark, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
14
D
11.2.24
36
30.65
Hannes Majanen, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
E--15
19.11.23
37
30.66
Arvid Lundblom, Morjärv
10
Morjärvs SKMorjärv
2
15
B
38
30.70
Axel Aggeryd, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
A
17.3.24
39
30.83
David Morén, Skellefteå AIK
74
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
50
40
30.87
Hampus Nilsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
D
11.2.24
(40)
41
30.95
Liam Wennberg, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
B
19.11.23
42
30.96
Pontus Eriksson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
3
13
B
11.2.24
43
31.13
Nils Björmsjö, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
1
13
B
17.3.24
44
31.20
Melker Thomson, Star
10
Star SCStar
3
14
C
11.2.24
45
31.43
Gustav Lindmark, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
4
15
46
31.58
Torsten Pettersson, Boden FI
10
Boden FIBoden FI
3
15
B
19.11.23
46
31.58
Leon Marklund, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
C
11.2.24
48
31.74
Malte Wirén, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
4
15
B
19.11.23
48
31.74
Isak Tjikkom, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
14
D
11.2.24
50
31.95
Daniel Spets, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
15
C
19.11.23
(50)
51
31.99
Erik Nilsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
15
C
19.11.23
52
32.06
Olle Fjellgren, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
2
15
C
53
32.45
Walter Holmqvist, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
13
54
32.52
Sebastian Bonde, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
13
B
19.11.23
55
32.55
Oskar Malmros, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
4
13
B
19.11.23
55
32.55
Hampus Wirén, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
D
25.2.24
57
32.59
Ture Andersson, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
3
13
A
19.11.23
58
33.16
Adam Brännström, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
13
59
33.20
Knut Tjerngren, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
13
60
34.60
Harry Norberg, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
2
13
C
19.11.23
(60)
61
36.05
Adam Ottosson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
3
13
C
19.11.23
61
36.05
Adrian Holmström, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
4
15
D
19.11.23
63
36.20
Alve Holmbom, Gällivare SK
12
Gällivare SKGällivare SK
3
13
C
64
37.58
Sune Persson, IFK Umeå
45
IFK UmeåIFK Umeå
2
17.3.24
65
41.46
Henrik Westerlind, Luleå
52
Luleå FIFLuleå
2
50
Överlång bana - odoserad
23.25
Carl Eriksson, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
1
A
16.3.24
23.83
Robin Blomgren, Star
00
Star SCStar
2
A
16.3.24
26.13
Hugo Hakeberg, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
2
28.1.24
26.35
Sebastian Cullsberg, Star
02
Star SCStar
3
A
16.3.24
26.83
Tor Segerström, Jokkmokk
10
Jokkmokks SKJokkmokk
1
17
C
16.3.24
27.25
Viktor Bladh, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
1
12
A
28.1.24
27.51
Arvid Norén, Boden FI
09
Boden FIBoden FI
3
17
A
16.3.24
27.65
Jonathan Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14
A
28.1.24
27.95
Mohamed Ibraahim, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
1
17
B
16.3.24
27.99
Axel Rehnmark, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
17
B
16.3.24
28.22
Erik Lundbäck, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
14
A
28.1.24
28.58
Egon Johansson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
A
28.1.24
29.49
Pontus Jonsson, Piteå IF
06
Piteå IFPiteå IF
2
B
16.3.24
29.53
Rio Berglund, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
2
13
A
28.1.24
30.63
Arvid Lundblom, Morjärv
10
Morjärvs SKMorjärv
2
14
B
28.1.24
30.64
Sebastian Amnéus, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
3
13
A
28.1.24
31.12
Torsten Pettersson, Boden FI
10
Boden FIBoden FI
3
14
B
28.1.24
31.56
Viktor Sjögren, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
1
12
B
28.1.24
31.64
Vilhelm Nilsson, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
1
13
B
28.1.24
31.96
Tristan Fallström, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
12
B
28.1.24
33.81
Adrian Björkevid, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
3
12
A
28.1.24
36.18
Reino Olervo, IFK Umeå
49
IFK UmeåIFK Umeå
1
75
28.1.24
38.71
Henrik Westerlind, Luleå
52
Luleå FIFLuleå
1
70
28.1.24
38.78
Marius Sand, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
4
13
16.3.24
40.23
Natnael Dawit, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
12
B
28.1.24
M 400 m
1
49.64
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
2
A
3.2.24
2
51.69
Carl Eriksson, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
1
16
h3
9.3.24
IUSM
3
52.31
Lucas Wall, IFK Umeå
07
IFK UmeåIFK Umeå
1
17
4
53.46
Fred Franzén, Piteå IF
07
Piteå IFPiteå IF
1
17
19.11.23
5
56.20
Joel Reinholdsson, Umedalen
01
Umedalens IFUmedalen
2
23.3.24
6
56.29
Tor Almqvist, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
1
17
23.3.24
7
56.66
Edwin Bergh, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
8
57.39
Vilmer Jonsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
2
17
19.11.23
9
59.18
Mats Olsson, Morjärv
65
Morjärvs SKMorjärv
1
19.11.23
10
1:00.18
Melker Tuvemyr, Morjärv
07
Morjärvs SKMorjärv
2
19.11.23
(10)
11
1:02.08
Jonathan Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
15
23.3.24
12
1:02.61
Liban Farah, Boden FI
03
Boden FIBoden FI
3
19.11.23
13
1:03.24
Viktor Bladh, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
1
13
A
23.3.24
14
1:03.49
Martin Mettävainio, IFK Umeå
82
IFK UmeåIFK Umeå
3
23.3.24
15
1:04.08
Wilmer Lantto, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
14
B
16
1:04.21
Mohamed Ibraahim, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
1
17
17
1:04.69
Simon Eriksson, Piteå IF
08
Piteå IFPiteå IF
3
17
21.1.24
18
1:05.92
Hampus Wilhelmsson, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
2
13
A
23.3.24
19
1:05.98
Sebastian Amnéus, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
3
13
A
23.3.24
20
1:06.13
Knut Grönlund, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
6.2.24
(20)
21
1:06.59
Viggo Danielsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
4
17
22
1:06.72
Pontus Jonsson, Piteå IF
06
Piteå IFPiteå IF
4
23.3.24
23
1:07.28
Christian Carlsson, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
1
13
B
23.3.24
24
1:08.75
David Morén, Skellefteå AIK
74
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
25
1:09.57
Arvid Lundblom, Morjärv
10
Morjärvs SKMorjärv
1
14
A
26
1:11.14
Gustav Oja, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
14
A
27
1:12.64
Gustav Lindmark, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
2
14
B
28
1:13.95
Olle Fjellgren, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
3
14
A
29
1:15.16
Benjamin Norum, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
2
13
B
23.3.24
30
1:25.93
Adam Ottosson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
4
13
A
23.3.24
(30)
31
1:30.01
Harry Norberg, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
3
13
B
23.3.24
Överlång bana - odoserad
55.86
Edwin Bergh, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
28.1.24
56.49
Måns Lundberg, Luleå
88
Luleå FIFLuleå
2
28.1.24
1:01.70
Liban Farah, Boden FI
03
Boden FIBoden FI
3
28.1.24
1:03.85
Simon Eriksson, Piteå IF
08
Piteå IFPiteå IF
1
17
28.1.24
1:04.45
Elis Löfgren, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
2
17
28.1.24
M 800 m
1
1:58.91
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
1
2
2:00.29
Lucas Wall, IFK Umeå
07
IFK UmeåIFK Umeå
2
3
2:14.58
Jakob Sandström, IFK Umeå
99
IFK UmeåIFK Umeå
1
17.3.24
4
2:14.60
Niklas Berglund, IFK Umeå
79
IFK UmeåIFK Umeå
2
17.3.24
5
2:15.01
Tamás Milán Nagy*, IFK Umeå
93
IFK UmeåIFK Umeå
3
17.3.24
6
2:18.06
Andre Kröger, IFK Umeå
98
IFK UmeåIFK Umeå
1
14.2.24
7
2:22.24
Jonathan Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
4
17.3.24
8
2:23.31
Thomas Strömsten, IFK Umeå
70
IFK UmeåIFK Umeå
5
17.3.24
9
2:23.85
Arvid Nilsson, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
hep
15
17.12.23
10
2:26.03
Lars Johansson, Lycksele
81
Lycksele LKLycksele
2
31.1.24
(10)
11
2:31.45
Harry Signal, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
4
31.1.24
12
2:35.28
Viktor Bladh, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
1
12
20.1.24
13
2:36.74
Peter Bäcklund, IFK Umeå
63
IFK UmeåIFK Umeå
7
14.2.24
14
2:39.02
Hampus Wilhelmsson, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
1
13
15
2:42.86
Rio Berglund, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
1
13
19.11.23
16
2:44.72
Ruben Drott, IFK Umeå
06
IFK UmeåIFK Umeå
8
14.2.24
17
2:45.78
Pontus Eriksson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
2
13
19.11.23
18
2:48.85
Axel Aggeryd, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
3
13
19
2:49.14
Ture Andersson, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
3
13
19.11.23
20
2:54.48
Sebastian Bonde, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
13
20.1.24
(20)
21
2:55.72
Christian Carlsson, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
3
13
24.2.24
22
2:58.98
Sixten Andersson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
4
13
19.11.23
23
2:59.78
Elis Berggren, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
5
13
24
3:03.93
Tristan Fallström, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
12
20.1.24
25
3:13.22
Adrian Björkevid, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
5
12
20.1.24
26
3:15.31
Adam Ottosson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
6
13
19.11.23
27
3:21.15
Oskar Malmros, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
7
13
19.11.23
28
3:38.41
Reino Olervo, IFK Umeå
49
IFK UmeåIFK Umeå
6
17.3.24
Överlång bana - odoserad
2:19.78
Martin Engkvist, Lulekamraterna
82
Lulekamraternas MLKLulekamraterna
1
28.1.24
2:45.12
Birk Waara, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
1
13
16.3.24
2:45.56
Ture Andersson, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
2
13
27.1.24
2:46.90
Sebastian Amnéus, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
3
13
27.1.24
2:47.36
Elis Berggren, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
3
13
16.3.24
2:47.70
Sebastian Bonde, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
13
16.3.24
2:49.01
Arvid Lundblom, Morjärv
10
Morjärvs SKMorjärv
2
28.1.24
2:57.56
Tristan Fallström, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
12
27.1.24
2:58.28
Joshua Spets, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
4
12
27.1.24
2:58.54
Viktor Sjögren, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
5
12
27.1.24
M 1500 m
1
4:22.00
Lucas Wall, IFK Umeå
07
IFK UmeåIFK Umeå
6
17
h2
24.2.24
IUSM
2
4:28.63
Mikkel Knif, IFK Umeå
82
IFK UmeåIFK Umeå
1
6.2.24
3
4:32.58
Niklas Berglund, IFK Umeå
79
IFK UmeåIFK Umeå
1
23.1.24
4
4:38.89
Martin Engkvist, Lulekamraterna
82
Lulekamraternas MLKLulekamraterna
1
5
4:58.66
Vidar Holmbom, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
2
6
4:59.34
Jonathan Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
6.2.24
7
5:00.33
Thomas Strömsten, IFK Umeå
70
IFK UmeåIFK Umeå
4
6.2.24
8
5:05.93
Robert Eriksson, Jalles
75
Jalles TCJalles
5
6.2.24
9
5:10.16
Vilhelm Borssén, IFK Umeå
08
IFK UmeåIFK Umeå
2
17
19.11.23
10
5:16.95
Vilmer Jonsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
3
17
19.11.23
(10)
11
5:18.81
Mohamed Ibraahim, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
1
16
12
5:20.19
Tor Almqvist, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
4
17
19.11.23
13
5:27.84
Gustav Lindmark, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
1
15
14
5:28.12
Kristoffer Nordekvist, Luleå
82
Luleå FIFLuleå
3
15
5:29.20
Elias Hellström, Tväråselet
09
Tväråselets AIFTväråselet
2
15
16
5:41.43
Simon Eriksson, Piteå IF
08
Piteå IFPiteå IF
5
17
19.11.23
Överlång bana - odoserad
4:30.10
Peter Larson, Lulekamraterna
85
Lulekamraternas MLKLulekamraterna
1
27.1.24
4:31.75
Martin Engkvist, Lulekamraterna
82
Lulekamraternas MLKLulekamraterna
2
27.1.24
4:35.89
Jonas Johansson, Luleguttene
83
Luleguttene SLKLuleguttene
3
27.1.24
4:36.49
Måns Lundberg, Luleå
88
Luleå FIFLuleå
4
27.1.24
4:51.48
Liban Farah, Boden FI
03
Boden FIBoden FI
5
27.1.24
4:52.34
Mohamed Ibraahim, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
1
17
16.3.24
M 3000 m
1
8:38.30
Benjamin Näslund, IFK Umeå
01
IFK UmeåIFK Umeå
1
A
19.12.23
2
8:53.94
Erik Linnér, IFK Umeå
00
IFK UmeåIFK Umeå
13
16.2.24
ISM
3
8:56.36
Hannes Bjernhagen, Piteå IF
94
Piteå IFPiteå IF
9
C
27.1.24
4
9:23.70
Hampus Björck, IFK Umeå
03
IFK UmeåIFK Umeå
2
A
19.12.23
5
9:26.73
Niklas Berglund, IFK Umeå
79
IFK UmeåIFK Umeå
1
21.3.24
6
9:36.14
Mikkel Knif, IFK Umeå
82
IFK UmeåIFK Umeå
3
A
19.12.23
7
9:50.5m
David Lundsten, IFK Umeå
88
IFK UmeåIFK Umeå
1
A
19.12.23
8
10:11.06
Christoffer Larsson, IFK Umeå
83
IFK UmeåIFK Umeå
3
21.3.24
9
10:30.90
Tomas Pekkari, IFK Umeå
80
IFK UmeåIFK Umeå
1
B
19.12.23
10
11:15.10
Vilhelm Borssén, IFK Umeå
08
IFK UmeåIFK Umeå
5
B
19.12.23
(10)
11
11:17.88
Thomas Strömsten, IFK Umeå
70
IFK UmeåIFK Umeå
6
B
19.12.23
12
11:37.59
Daniel Nilsson, TTGU
81
TTGU IFTTGU
7
B
19.12.23
13
11:54.22
Jörgen Högkvist, IFK Umeå
69
IFK UmeåIFK Umeå
5
21.3.24
14
12:12.81
Peter Bäcklund, IFK Umeå
63
IFK UmeåIFK Umeå
3
C
19.12.23
15
12:29.56
Björn Eriksson, IFK Umeå
66
IFK UmeåIFK Umeå
6
21.3.24
16
12:36.80
Jonathan Edlund, IFK Umeå
91
IFK UmeåIFK Umeå
4
C
19.12.23
17
12:40.31
Thomas Lindström, IFK Umeå
54
IFK UmeåIFK Umeå
8
21.3.24
18
12:49.07
Magnus Borssén, IFK Umeå
77
IFK UmeåIFK Umeå
6
C
19.12.23
19
16:13.51
Lars Johansson, Lycksele
81
Lycksele LKLycksele
8
B
19.12.23
M Höjd
1
1.91
Olle Bång, Umedalen
02
Umedalens IFUmedalen
1
6.2.24
2
1.81
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
1
19.11.23
3
1.77
Hannes Furberg, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
10.2.24
4
1.73
Arvid Nilsson, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
1
15
5
1.67
Harry Signal, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
14
27.1.24
5
1.67
Eskil Grundström, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
17
16.3.24
7
1.66
Simon Eriksson, Piteå IF
08
Piteå IFPiteå IF
2
17
20.1.24
8
1.64
Vilmer Jonsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
1
17
10.2.24
9
1.61
Segran Nazarov, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
3
17
28.1.24
10
1.59
Tor Almqvist, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
3
17
10.2.24
(10)
11
1.57
Hugo Lejon, Nedre Soppero
07
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
17
12
1.56
Ludwig Sjödin, Skellefteå AIK
95
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
13
1.55
Egon Johansson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
16.3.24
14
1.54
Vilmer Kågström, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
15
1.53
Viktor Bladh, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
1
13
23.3.24
16
1.49
Nils Gustafsson Tengman, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
=4
17
10.2.24
16
1.49
Arvid Nilsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
=6
17
10.2.24
18
1.48
Mats Olsson, Morjärv
65
Morjärvs SKMorjärv
pen
55
17.2.24
IVSM
19
1.46
Melker Tuvemyr, Morjärv
07
Morjärvs SKMorjärv
6
17
19.11.23
19
1.46
Sixten Lundqvist, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
1
14
21.1.24
(20)
19
1.46
Wilmer Lantto, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
14
21.1.24
22
1.44
Isak Bengtsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
hep
17
17.12.23
22
1.44
Viggo Danielsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
hep
17
17.12.23
22
1.44
Gustav Lindmark, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
1
14
22
1.44
Ari Freyr Gautason, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
3
13
23.3.24
26
1.43
Frans Åkerlund, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
=2
15
27
1.42
Gustav Furberg, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
27
1.42
Jonathan Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
6
14
11.2.24
29
1.41
Olle Nordström, Boden FI
09
Boden FIBoden FI
3
15
19.11.23
29
1.41
Elis Löfgren, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
4
17
28.1.24
(30)
31
1.40
Adrian Björkevid, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
12
21.1.24
31
1.40
Mile Edin, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
5
14
27.1.24
31
1.40
Arvid Norén, Boden FI
09
Boden FIBoden FI
1
15
28.1.24
34
1.39
Vilhelm Nilsson, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
2
13
16.3.24
35
1.38
Benjamin Norum, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
4
13
23.3.24
36
1.36
Hannes Majanen, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
6
15
19.11.23
37
1.32
Axel Bejstam-Zarin, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
6
14
27.1.24
38
1.31
Malte Wirén, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
7
15
19.11.23
38
1.31
Bore Forslund, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
12
21.1.24
38
1.31
Olle Fjellgren, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
3
15
16.3.24
(40)
41
1.28
Henrik Westerlind, Luleå
52
Luleå FIFLuleå
1
70
42
1.27
Birk Waara, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
4
13
16.3.24
43
1.26
Joel Rönnqvist, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
19.11.23
43
1.26
Sixten Andersson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
2
13
19.11.23
43
1.26
Simon Vestberg, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
8
15
19.11.23
43
1.26
Elias Bengtsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
5
13
23.3.24
43
1.26
Hampus Nilsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
6
13
23.3.24
48
1.25
Hampus Wirén, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
1
13
17.3.24
49
1.24
Elis Berggren, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
4
12
27.1.24
49
1.24
Pontus Eriksson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
5
13
16.3.24
(50)
51
1.22
Melvin Hjort, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
=6
13
24.2.24
52
1.21
Liam Wennberg, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
=4
13
19.11.23
53
1.20
Olle Forsberg, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
qua
13
16.12.23
53
1.20
Oliver Carmona Haegerström, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
3
13
18.1.24
55
1.17
Alve Holmbom, Gällivare SK
12
Gällivare SKGällivare SK
4
13
55
1.17
Sebastian Bonde, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
=8
13
11.2.24
57
1.16
Leon Marklund, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
6
13
19.11.23
58
1.15
Adam Ottosson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
5
13
18.1.24
59
1.12
Knut Tjerngren, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
7
60
1.11
Adam Rejnevik, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
9
13
23.3.24
(60)
61
1.00
Melvin Backlund, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
6
13
18.1.24
61
1.00
Malte Fällman, Hörnefors
12
Hörnefors IFHörnefors
3
13
17.3.24
M Stav
1
3.72
Victor Edström, IFK Umeå
08
IFK UmeåIFK Umeå
13
HS
2
2.74
Martin Alfredsson, IFK Umeå
84
IFK UmeåIFK Umeå
1
3
2.65
Harry Signal, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
14
10.2.24
4
2.49
Arvid Nilsson, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
hep
15
16.12.23
5
2.32
Sune Persson, IFK Umeå
45
IFK UmeåIFK Umeå
1
30.1.24
6
2.30
Vilmer Jonsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
1
17
11.2.24
7
2.25
Hannes Majanen, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
14
20.1.24
8
2.22
Sixten Lundqvist, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
1
15
19.11.23
8
2.22
Hampus Wirén, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
1
18.2.24
10
2.16
Gustav Lindmark, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
1
14
28.1.24
(10)
10
2.16
Hampus Wilhelmsson, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
2
12
28.1.24
10
2.16
Sebastian Bonde, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
13
10.2.24
13
2.14
Eskil Grundström, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
17
14
2.10
Tor Almqvist, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
2
17
11.2.24
15
2.09
Isak Bengtsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
hep
17
16.12.23
16
2.04
Henrik Westerlind, Luleå
52
Luleå FIFLuleå
1
70
17
1.93
Nils Gustafsson Tengman, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
2
17
19.11.23
18
1.86
Axel Bejstam-Zarin, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
14
28.1.24
19
1.73
Elias Bengtsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
2
13
19.11.23
20
1.63
Simon Vestberg, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
=4
15
19.11.23
(20)
20
1.63
Malte Wirén, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
=4
15
19.11.23
22
1.33
Linus Grebner Irgum, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
3
13
19.11.23
23
1.25
Natnael Dawit, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
13
16.3.24
M Längd
1
6.63
Jonathan Marklund, Skellefteå AIK
97
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
2
6.32
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
1
18.11.23
3
6.07
Hannes Furberg, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
21.1.24
4
6.02
Ville Makslahti, Luleå
03
Luleå FIFLuleå
2
31.1.24
5
5.78
Vilhelm Borssén, IFK Umeå
08
IFK UmeåIFK Umeå
4
16
B
9.3.24
IUSM
6
5.71
Hugo Hakeberg, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
2
11.2.24
7
5.59
Joel Reinholdsson, Umedalen
01
Umedalens IFUmedalen
4
23.2.24
8
5.43
Vilmer Jonsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
hep
17
16.12.23
9
5.38
Gustav Furberg, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
17
11.2.24
10
5.37
Samuel Bergkvist, Boden FI
08
Boden FIBoden FI
2
17
27.1.24
(10)
11
5.33
Edwin Bergh, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
12
5.30
Eskil Grundström, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
17
21.1.24
13
5.27
Hjalmar Rutqvist, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
1
15
27.1.24
14
5.20
Ivar Thonérfelth, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
15
18.11.23
15
5.18
Carl Eriksson, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
2
16.3.24
16
5.07
Arvid Nilsson, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
1
15
17
5.06
Arvid Norén, Boden FI
09
Boden FIBoden FI
1
15
16.3.24
18
5.02
Harry Signal, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
15
18.11.23
19
5.00
Tor Almqvist, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
5
17
11.2.24
20
4.98
Mats Olsson, Morjärv
65
Morjärvs SKMorjärv
pen
55
17.2.24
IVSM
(20)
21
4.92
Hugo Lejon, Nedre Soppero
07
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
17
22
4.90
Elis Löfgren, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
2
17
23
4.81
Elias Hellström, Tväråselet
09
Tväråselets AIFTväråselet
2
15
16.3.24
24
4.78
Wilmer Lantto, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
14
21.1.24
25
4.69
Viggo Danielsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
6
17
11.2.24
26
4.67
Simon Eriksson, Piteå IF
08
Piteå IFPiteå IF
3
17
21.1.24
27
4.62
Erik Lundbäck, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
14
10.2.24
28
4.56
Hannes Majanen, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
14
21.1.24
29
4.49
Johannes Jungerstam, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
4
15
18.11.23
30
4.48
Arvid Wennberg, Luleå
10
Luleå FIFLuleå
5
15
18.11.23
(30)
30
4.48
Isak Bengtsson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
hep
17
16.12.23
30
4.48
Vilmer Kågström, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
17
21.1.24
33
4.41
Mohamed Ibraahim, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
1
17
16.3.24
34
4.38
Mile Edin, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
2
14
35
4.35
Nils Gustafsson Tengman, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
6
17
18.11.23
36
4.25
Gustav Oja, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
6
15
18.11.23
37
4.21
Pontus Jonsson, Piteå IF
06
Piteå IFPiteå IF
3
16.3.24
38
4.18
Melker Thomson, Star
10
Star SCStar
3
14
21.1.24
39
4.15
Olle Nordström, Boden FI
09
Boden FIBoden FI
4
15
27.1.24
40
4.14
Daniel Spets, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
4
14
21.1.24
(40)
40
4.14
Axel Rehnmark, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
15
16.3.24
42
4.10
David Morén, Skellefteå AIK
74
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
50
43
4.08
Frans Åkerlund, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
15
44
4.07
Hjalmar Lundmark, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
45
3.93
Jonathan Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
5
14
10.2.24
46
3.90
Torsten Pettersson, Boden FI
10
Boden FIBoden FI
5
15
16.3.24
47
3.89
Gustav Lindmark, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
5
14
48
3.88
Sixten Lundqvist, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
11
15
18.11.23
49
3.84
Joel Almqvist, Umedalen
10
Umedalens IFUmedalen
7
14
10.2.24
50
3.83
Malte Wirén, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
15
18.1.24
(50)
51
3.72
Ossian Nyroos, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
52
3.71
Isak Tjikkom, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
15
15
18.11.23
53
3.68
Hjalmar Sandqvist, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
6
31.1.24
53
3.68
William Franck, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
10
14
10.2.24
55
3.59
Olle Fjellgren, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
7
15
16.3.24
56
3.55
Simon Vestberg, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
17
15
18.11.23
57
3.53
Dennis Nystedt, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
15
18.1.24
58
3.48
Axel Bejstam-Zarin, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
12
14
10.2.24
59
3.16
Sune Persson, IFK Umeå
45
IFK UmeåIFK Umeå
1
18.1.24
60
3.08
Adrian Holmström, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
21
15
18.11.23
(60)
61
2.78
Laara-Issat Fjellgren, Gällivare SK
09
Gällivare SKGällivare SK
2
15
62
2.51
Oliver Karlsson, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
8
15
16.3.24
M Tresteg
1
12.86
Jonathan Marklund, Skellefteå AIK
97
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
2
12.13
Hannes Furberg, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
3
11.37
Vilhelm Borssén, IFK Umeå
08
IFK UmeåIFK Umeå
2
17
10.2.24
4
11.00
Gustav Furberg, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
20.1.24
5
10.80
Elis Löfgren, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
1
17
6
10.69
Wilmer Lantto, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
5
20.1.24
7
10.54
Eskil Grundström, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
8
9.94
Elias Hellström, Tväråselet
09
Tväråselets AIFTväråselet
1
15
28.1.24
9
9.92
Hugo Lejon, Nedre Soppero
07
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
17
10
9.82
Vilmer Kågström, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
17
10.2.24
(10)
11
9.53
Frans Åkerlund, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
12
9.14
Gustav Oja, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
14
13
8.59
Gustav Lindmark, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
3
14
14
8.48
Torsten Pettersson, Boden FI
10
Boden FIBoden FI
2
14
28.1.24
15
8.35
Malte Wirén, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
15
17.3.24
M Kula
1
11.55
Nils Pettersson, Boden FI
81
Boden FIBoden FI
1
18.11.23
2
9.11
Ludwig Sjödin, Skellefteå AIK
95
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
3
7.69
Eddie Ljungwe, Piteå IF
84
Piteå IFPiteå IF
2
18.11.23
4
7.43
Peter Franck, IFK Umeå
71
IFK UmeåIFK Umeå
1
23.3.24
M Vikt
1
9.17
Nils Pettersson, Boden FI
81
Boden FIBoden FI
1
40
20.1.24
K 60 m
1
7.73
Nellie Wartanian, IFK Umeå
05
IFK UmeåIFK Umeå
4
19
h3
25.2.24
IJSM
2
7.98
Amanda Isaksson, Boden FI
01
Boden FIBoden FI
1
2
7.98
Erika Gustafsson, Boden FI
02
Boden FIBoden FI
4
h5
27.1.24
4
8.00
Cornelia Nilsson, Skellefteå AIK
01
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
5
8.15
Tilda Fridenborg, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
17
h2
10.2.24
6
8.19
Signe Pettersson, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
15
16.3.24
7
8.20
Ally Robertsson Holmberg, Skellefteå AIK
03
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
h2
8
8.26
Eyja Gautadóttir, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
1
15
9
8.34
Tindra Strandberg, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
3
17
10.2.24
10
8.42
Fia Viklund, Skellefteå AIK
03
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
h6
(10)
11
8.43
Alva Renström, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
14
h1
20.1.24
12
8.46
Lina Holmström, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
15
13
8.48
Miranda Rosenius, Skellefteå AIK
02
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
13
8.48
Elvira Stenlund, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
15
20.1.24
15
8.49
Emilia Jonsdotter, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
2
17
15
8.49
Elvira Stark, Star
08
Star SCStar
4
17
10.2.24
17
8.54
Estelle Mjöbring, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
2
17
h2
10.2.24
18
8.56
Irma Granberg, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
2
15
h3
18.11.23
19
8.59
Nellie Aronsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
2
13
10.2.24
20
8.60
Nike Gebing, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
20.1.24
(20)
21
8.64
Tyra Alldén, Gällivare SK
09
Gällivare SKGällivare SK
2
15
22
8.65
Wilma Lundbäck, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
17
27.1.24
22
8.65
Novalie Holmkvist, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
24.2.24
24
8.66
Nea Kylmämaa, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
13
20.1.24
25
8.67
Svea Andersson-Junkka, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14
10.2.24
26
8.69
Asta Strömberg, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
3
15
27.1.24
27
8.70mx
Meja Berggren, Skellefteå AIK
07
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
A
28
8.72
Nova Blomstam, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
27.1.24
28
8.72
Julia Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
14
10.2.24
28
8.72
Lotta Laurin, IFK Umeå
99
IFK UmeåIFK Umeå
1
17.3.24
(30)
31
8.75
Stella Sällström, IFK Umeå
04
IFK UmeåIFK Umeå
1
A
6.2.24
31
8.75
Elvira Brännström, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
14
33
8.81
Juni Andersson, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
3
13
20.1.24
33
8.81
Hilma Pettersson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
5
17
h1
10.2.24
35
8.82
Saga Simone Willerslev, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
h3
10.2.24
36
8.84
Nelli Kumpula, HaparandaTornio
09
HaparandaTornio TFCHaparandaTornio
4
15
h1
20.1.24
37
8.85
Lowa Juneblad, Umedalen
05
Umedalens IFUmedalen
1
B
6.2.24
38
8.86
Nova Fagerqvist, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
2
15
h2
27.1.24
38
8.86
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
2
27.1.24
38
8.86
Paula Israelsson, IFK Umeå
96
IFK UmeåIFK Umeå
7
h2
27.1.24
(40)
41
8.87
Nourelhouda Bensalem, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
h1
27.1.24
42
8.88
Maja Emanuelsson, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
3
15
h2
18.11.23
43
8.89
Lilly Josefsson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
6
13
10.2.24
44
8.90
Lisa Hedström, Star
10
Star SCStar
3
14
h1
10.2.24
45
8.91mx
Alma Lindgren, Skellefteå AIK
07
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
A
46
8.92
Miriam Marklin, IFK Umeå
92
IFK UmeåIFK Umeå
2
17.3.24
47
8.93
Moa Aaro, Skellefteå AIK
07
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
6
17
48
8.94
Julia Waara, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
3
14
h4
10.2.24
49
8.98
Saga Engfors, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
5
17
18.11.23
50
9.00
Felicia Isaksson, Riviera
06
Riviera FIRiviera
2
18.11.23
(50)
51
9.02
Agnes Ejerfors, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
h1
16.3.24
52
9.03
Alina Joss, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
17.3.24
53
9.04
Nea Perttula, Haparanda SKT
09
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
15
h1
10.2.24
54
9.05
Alice Lundström, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
3
14
h1
27.1.24
55
9.06
Tindra Burman Sjölander, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
3
13
h2
18.11.23
56
9.08
Alicia Engman, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
3
15
h1
18.11.23
57
9.17
Lillian Pettersson, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
6
13
16.3.24
58
9.18
Agnes Kieri, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
4
13
h2
18.11.23
59
9.19
Siri Lindgren, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
15
h2
20.1.24
60
9.20
Thea Thafvelin, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
4
15
h1
10.2.24
(60)
61
9.22
Siri Lewis, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
6
15
h2
18.11.23
61
9.22
Maya Pettersson, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
15
23.3.24
63
9.25
Anastasia Oberlauf Poopuu, IFK Umeå
94
IFK UmeåIFK Umeå
2
B
18.1.24
63
9.25
Sigrid Styrman, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
C
23.1.24
65
9.26
Irma Bjurdamm, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
4
15
h1
27.1.24
66
9.31
Ellen Möller, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
15
23.3.24
67
9.32
Sofia Rycaj Holm, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
6
15
h1
20.1.24
68
9.34
Thelma Rantapää, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
3
13
h2
27.1.24
69
9.35
Olivia Bergström, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
3
13
h3
27.1.24
70
9.36
Maja Lodwika, IFK Umeå
06
IFK UmeåIFK Umeå
3
18.11.23
(70)
71
9.38
Astrid Rehnmark, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
12
B
20.1.24
72
9.41
Ida Kickinger, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
5
13
h2
18.11.23
72
9.41
Felicia Lundberg, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
3
13
17.3.24
74
9.43
Moa Lindgren, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
15
h2
20.1.24
75
9.44
Betty Eriksson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
3
13
h1
18.11.23
75
9.44
Julia Hällgren, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
4
15
h3
18.11.23
75
9.44
Alina Åberg, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
6
13
h3
18.11.23
75
9.44
Selma Sundqvist, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
3
13
h1
16.3.24
79
9.46
Lydia Vesterlund, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
5
15
h4
18.11.23
80
9.49
Ines Vestin, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
2
13
h4
10.2.24
(80)
81
9.53
Jemina Sahlman, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
13
h3
16.3.24
82
9.54
Nora Dahlberg, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
12
27.1.24
82
9.54
Elsa Brännström, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
13
h4
16.3.24
84
9.56
Rio Baltzari, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
12
A
20.1.24
85
9.58
Emina Åström, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
6
13
h2
18.11.23
86
9.59
Minnah Lindvall, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
5
14
h2
27.1.24
87
9.65
Maya Ahlin, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
6
15
h1
87
9.65
Sally Bystedt, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
13
h2
23.3.24
89
9.66
Elsa Åström, Nedre Soppero
09
Nedre Soppero IKNedre Soppero
5
15
90
9.67
Thea Nilsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
3
13
h1
10.2.24
(90)
90
9.67
Hanna Andersson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
2
13
h5
16.3.24
92
9.68
Anna Nordenqvist, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
4
13
h1
23.3.24
93
9.69
Elsa Lundberg, Tväråselet
12
Tväråselets AIFTväråselet
4
12
C
20.1.24
93
9.69
Sofie Mogemark, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
12
27.1.24
95
9.76
Lisa Edelbro, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
3
12
h3
27.1.24
96
9.77
Elin Persson, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
5
14
97
9.81
Jackie Vallström, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
13
h1
98
9.83
Maya Salmi, Haparanda SKT
09
Haparanda SKTHaparanda SKT
5
15
h3
10.2.24
99
9.87
Clava Holmbom, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
5
13
h1
100
9.89
Millie Lundgren, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
15
h3
18.11.23
(100)
101
9.90
Cornelia Enström, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
5
13
h3
27.1.24
102
9.94
Moa Vikström, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
7
15
h2
102
9.94
Alma Johansson, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
7
13
h1
102
9.94
Hulda Qvist Vallmark, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
1
13
C
18.1.24
102
9.94
Titti Segerström, Jokkmokk
11
Jokkmokks SKJokkmokk
=4
13
h1
16.3.24
106
9.95
Agnes Niskala Blick, Haparanda SKT
09
Haparanda SKTHaparanda SKT
6
15
h2
20.1.24
107
9.96
Ella Klippmark, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
13
h1
20.1.24
108
10.07
Olivia Lindström, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
13
h2
109
10.08
Stella Fahlgren, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
13
h2
110
10.10
Alva Nordgren, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
5
15
h1
18.11.23
(110)
111
10.13
Sofi Ali Mohamed, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
3
13
D
23.1.24
111
10.13
My Almqvist, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
4
13
h2
23.3.24
113
10.18
Nea Norrfors, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
7
15
h1
113
10.18
Leia Bäckström, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
4
12
h3
27.1.24
113
10.18
Emma Henriksson, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
4
13
h4
16.3.24
116
10.20
Lykke Asplund, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
5
13
h3
10.2.24
117
10.25
Elvina Bergkvist, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
5
13
h1
27.1.24
118
10.27
Ebba Salonen, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
5
13
h2
27.1.24
119
10.28
Gry Hjelte, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
13
h3
119
10.28
Tilly-Greta Henfridsson, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
C
18.1.24
(120)
121
10.30
Wilma Lind, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
5
14
h1
10.2.24
122
10.32
Elin Bonde, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
13
h5
16.3.24
123
10.34
Filippa Mattsin, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
6
15
h1
18.11.23
124
10.40
Vilma Sondermann, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
3
12
h1
27.1.24
125
10.53mx
Agnes Forsgren, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
13
126
10.56
Lisa Rycaj Holm, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
6
13
h3
127
10.61
Eevi Virkkala, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
5
13
h1
20.1.24
128
10.75
Meiya Rehnmark, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
5
13
h2
23.3.24
129
10.76
Irma Berggren, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
7
13
h3
130
10.78
Idun Koivumaa, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
4
12
h1
27.1.24
(130)
131
10.81
Felicia Bojang, Haparanda SKT
08
Haparanda SKTHaparanda SKT
5
17
27.1.24
132
10.89
Elva Jakobsson, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
8
13
h3
133
10.90
Emma Bystedt, Skellefteå AIK
83
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
40
20.1.24
134
11.11
Lovisa Lindholm, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
13
135
11.18mx
Ebba Elveros, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
13
136
11.28
Li Johansson, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
6
13
h1
16.3.24
137
11.53
Lilly Englund, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
6
12
h3
27.1.24
138
11.55
Alice Lundkvist, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
5
12
h2
27.1.24
139
12.88mx
Edith Hult, Luleå
56
Luleå FIFLuleå
2
65
140
13.68mx
Inger Granlund, Skellefteå AIK
46
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
65
K 200 m
1
25.65
Amanda Isaksson, Boden FI
01
Boden FIBoden FI
1
C
2
26.23
Eyja Gautadóttir, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
2
15
h4
9.3.24
IUSM
3
26.99
Tilda Fridenborg, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
A
11.2.24
4
28.10
Signe Pettersson, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
15
A
5
28.11
Elvira Stark, Riviera
08
Riviera FIRiviera
1
19.11.23
6
28.26
Irma Granberg, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
4
15
h1
9.3.24
IUSM
7
28.28
Meja Berggren, Skellefteå AIK
07
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
B
11.2.24
8
28.39
Erika Gustafsson, Boden FI
02
Boden FIBoden FI
2
A
20.1.24
9
28.61
Alva Renström, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
15
B
10
28.74
Elvira Stenlund, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
15
A
(10)
11
28.76
Lova Grimborg, Gällivare SK
09
Gällivare SKGällivare SK
1
15
B
19.11.23
12
28.87
Lotta Laurin, IFK Umeå
99
IFK UmeåIFK Umeå
1
17.3.24
13
28.99
Nike Gebing, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
A
19.11.23
14
29.05
Miriam Marklin, IFK Umeå
92
IFK UmeåIFK Umeå
2
17.3.24
15
29.13
Julia Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14
A
11.2.24
16
29.14
Nellie Aronsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
C
19.11.23
16
29.14
Tyra Alldén, Gällivare SK
09
Gällivare SKGällivare SK
1
15
18
29.32
Elvira Brännström, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
14
A
19
29.50
Nelli Kumpula, HaparandaTornio
09
HaparandaTornio TFCHaparandaTornio
2
15
20
29.51
Alina Joss, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
1
13
17.3.24
(20)
21
29.64
Tindra Burman Sjölander, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
B
11.2.24
22
29.87
Nea Perttula, Haparanda SKT
09
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
15
A
19.11.23
22
29.87
Alicia Engman, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
1
14
C
11.2.24
24
29.97
Elise Eneris, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
2
19.11.23
25
30.03
Juni Andersson, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
A
19.11.23
26
30.06
Lisa Hedström, Star
10
Star SCStar
2
E--15
19.11.23
27
30.08
Julia Waara, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
2
14
A
28
30.14
Lina Holmström, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
7
15
D
29
30.19
Nourelhouda Bensalem, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
1
13
B
19.11.23
30
30.21
Alina Åberg, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
B
19.11.23
(30)
31
30.31
Maja Emanuelsson, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
15
C
19.11.23
32
30.34
Wilma Nordgren, Boden FI
03
Boden FIBoden FI
3
A
20.1.24
33
30.54
Saga Simone Willerslev, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
B
11.2.24
34
30.55
Agnes Kieri, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
4
13
A
19.11.23
35
30.56
Siri Lewis, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
E--15
19.11.23
36
30.71
Lilly Josefsson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
F
11.2.24
37
30.72
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
8
B
38
30.77
Nova Blomstam, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
C
19.11.23
39
30.94
Thea Thafvelin, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
1
15
D
19.11.23
40
31.01
Sigrid Styrman, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
14
E
11.2.24
(40)
41
31.14
Ida Kickinger, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
D
19.11.23
42
31.28
Thelma Rantapää, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
3
13
B
19.11.23
43
31.38
Sofia Rycaj Holm, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
15
C
19.11.23
44
31.45
Betty Eriksson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
4
13
B
19.11.23
45
31.56
Alice Lundström, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
15
D
19.11.23
46
31.98
Moa Lindgren, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
47
32.01
Julia Hällgren, Piteå IF
10
Piteå IFPiteå IF
4
15
C
19.11.23
48
32.04
Irma Bjurdamm, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
2
15
D
11.2.24
49
32.08
Thea Nilsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
C
11.2.24
50
32.40
Hanna Andersson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
3
13
C
19.11.23
(50)
50
32.40
Clava Holmbom, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
4
13
D
52
32.43
Olivia Bergström, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
3
13
D
19.11.23
53
32.48
Ines Vestin, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
E
11.2.24
54
32.91
Elsa Brännström, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
6
13
D
55
32.93
Selma Sundqvist, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
3
13
C
11.2.24
56
33.14
Maya Pettersson, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
11
15
D
57
33.15
Moa Vikström, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
12
15
C
58
33.43
Sofie Mogemark, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
8
13
B
59
33.49
Elsa Åström, Nedre Soppero
09
Nedre Soppero IKNedre Soppero
4
15
D
19.11.23
60
33.69
Tyra Forslund, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
13
15
D
(60)
61
34.11
Hulda Qvist Vallmark, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
4
13
17.3.24
62
34.48
Elin Persson, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
4
E--15
19.11.23
63
34.76
Emma Henriksson, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
E
11.2.24
64
35.48
Wilma Lind, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14
E
11.2.24
65
35.65
Elvina Bergkvist, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
2
13
D
11.2.24
66
36.12
Meja Löfstedt, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
13
67
36.14
Emma Bystedt, Skellefteå AIK
83
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
40
20.1.24
68
36.36
Filippa Mattsin, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
3
14
E
11.2.24
69
37.80
Idun Koivumaa, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
12
13
C
70
37.83
Irma Berggren, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
13
(70)
71
39.02
Elva Jakobsson, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
13
72
45.42mx
Edith Hult, Luleå
56
Luleå FIFLuleå
3
50
Överlång bana - odoserad
29.01
Wilma Lundbäck, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
28.1.24
29.05
Julia Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
14
A
28.1.24
29.55
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
2
28.1.24
29.67
Nea Kylmämaa, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
13
B
28.1.24
29.82
Julia Waara, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
3
15
16.3.24
29.83
Novalie Holmkvist, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
1
12
A
28.1.24
30.27
Saga Simone Willerslev, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
A
28.1.24
30.67
Nova Fagerqvist, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
2
15
A
28.1.24
30.93
Thea Thafvelin, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
3
15
A
28.1.24
30.98
Agnes Ejerfors, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
2
13
B
28.1.24
31.18
Elin Hammar, IFK Umeå
03
IFK UmeåIFK Umeå
3
28.1.24
31.43
Alice Lundström, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
14
B
28.1.24
31.90
Irma Bjurdamm, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
1
15
B
28.1.24
31.90
Felicia Lundberg, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
2
12
A
28.1.24
32.23
Minnah Lindvall, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
2
14
B
28.1.24
32.42
Olivia Bergström, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
3
13
B
28.1.24
32.50
Maya Pettersson, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
14
B
28.1.24
32.67
Lillian Pettersson, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
1
12
D
28.1.24
32.88
Elsa Brännström, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
12
A
28.1.24
32.96
Jemina Sahlman, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
13
D
28.1.24
33.04
Tyra Forslund, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
14
B
28.1.24
33.19
Nora Dahlberg, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
12
B
28.1.24
33.38
Sofie Mogemark, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
13
A
16.3.24
34.17
Ebba Salonen, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
13
C
28.1.24
34.21
Lisa Edelbro, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
2
13
B
16.3.24
34.96
Elvina Bergkvist, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
2
13
C
28.1.24
35.02
Ellie Forsberg, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
3
13
B
16.3.24
35.03
Leia Bäckström, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
2
12
D
28.1.24
35.23
Julia Salonen, Haparanda SKT
09
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
15
B
28.1.24
35.76
Eevi Virkkala, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
13
C
28.1.24
36.20
Vilma Sondermann, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
3
12
D
28.1.24
37.29
Idun Koivumaa, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
3
12
C
28.1.24
44.12
Edith Hult, Luleå
56
Luleå FIFLuleå
4
28.1.24
K 400 m
1
1:00.60
Eyja Gautadóttir, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
1
15
23.3.24
2
1:04.76
Tilda Fridenborg, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
17
19.11.23
3
1:05.53
Estelle Mjöbring, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
1
17
A
11.2.24
4
1:05.60
Hilma Pettersson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
1
17
B
11.2.24
5
1:05.99
Julia Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
6.2.24
6
1:06.23
Elvira Stark, Star
08
Star SCStar
2
17
B
11.2.24
7
1:06.90
Elvira Brännström, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
14
8
1:07.22
Julia Waara, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
2
14
9
1:08.47
Nike Gebing, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
B
23.3.24
10
1:08.65
Svea Andersson-Junkka, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
3
17
19.11.23
(10)
11
1:08.68
Elise Eneris, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
1
10.2.24
12
1:09.09
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
3
23.1.24
13
1:12.23
Sigrid Styrman, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
4
23.1.24
14
1:13.17
Tyra Forslund, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
15
23.3.24
15
1:14.04
Felicia Isaksson, Star
06
Star SCStar
2
16
1:15.38
Ines Vestin, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
A
23.3.24
17
1:15.70
Moa Lindgren, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
15
18
1:19.56
My Almqvist, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
2
13
B
23.3.24
19
1:21.27
Meiya Rehnmark, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
2
13
A
23.3.24
20
1:21.68
Adina Aidanpää, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
2
15
Överlång bana - odoserad
1:05.41
Meja Berggren, Skellefteå AIK
07
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
17
28.1.24
1:08.54
Elise Eneris, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
1
28.1.24
K 800 m
1
2:31.49
Julia Olofsson, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
14.2.24
2
2:34.66
Sara Valleräng, IFK Umeå
99
IFK UmeåIFK Umeå
pen
17.12.23
3
2:35.11
Svea Andersson-Junkka, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
1
31.1.24
4
2:36.79
Thea Thafvelin, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
2
31.1.24
5
2:41.76
Malin Weiland, Piteå IF
74
Piteå IFPiteå IF
pen
50
17.2.24
IVSM
6
2:42.12
Tuva Ljungwe, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
19.11.23
7
2:42.18
Clava Holmbom, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
19.11.23
8
2:42.99
Nourelhouda Bensalem, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
3
13
19.11.23
9
2:43.29
Ida Kickinger, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
4
13
19.11.23
10
2:44.06
Juni Andersson, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
1
13
20.1.24
(10)
11
2:50.78
Sigrid Styrman, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
2
14.2.24
12
2:55.54
Nellie Wartanian, IFK Umeå
05
IFK UmeåIFK Umeå
pen
17.12.23
13
2:57.50
Ally Robertsson Holmberg, Skellefteå AIK
03
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
pen
14
2:59.36
Anastasia Oberlauf Poopuu, IFK Umeå
94
IFK UmeåIFK Umeå
1
18.1.24
15
3:02.43
Agnes Ejerfors, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
2
13
16
3:05.64
Betty Eriksson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
7
13
19.11.23
17
3:07.25
Selma Sundqvist, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
2
13
10.2.24
18
3:10.30
Elvina Bergkvist, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
3
13
10.2.24
19
3:10.98
Novalie Holmkvist, IFK Umeå
12
IFK UmeåIFK Umeå
5
13
24.2.24
20
3:11.61
Ella Klippmark, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
13
(20)
21
3:11.87
Meja Löfstedt, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
13
22
3:13.61
Hanna Andersson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
9
13
19.11.23
23
3:28.42
Eevi Virkkala, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
7
13
20.1.24
24
3:46.82
Idun Koivumaa, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
6
13
Överlång bana - odoserad
2:40.72
Juni Andersson, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
1
13
27.1.24
2:51.94
Agnes Ejerfors, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
3
13
27.1.24
2:53.13
Sara Lundblom, Morjärv
77
Morjärvs SKMorjärv
1
28.1.24
2:55.37
Olivia Bergström, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
5
13
27.1.24
3:09.23
Meja Löfstedt, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
12
27.1.24
3:12.47
Emma Henriksson, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
4
13
16.3.24
3:15.16
Vilma Sondermann, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
4
12
27.1.24
3:18.44
Ellie Forsberg, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
5
12
27.1.24
3:18.55
Eevi Virkkala, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
8
13
27.1.24
K 1500 m
1
4:37.46mx
Thea Norlund, Skellefteå AIK
00
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
6.2.24
2
6:10.89mx
Elsa Åström, Nedre Soppero
09
Nedre Soppero IKNedre Soppero
3
15
K 3000 m
1
9:29.72mx
Evelina Henriksson, IFK Umeå
99
IFK UmeåIFK Umeå
2
21.3.24
2
10:14.77mx
Malin Skoog, IFK Umeå
88
IFK UmeåIFK Umeå
8
19.12.23
3
11:11.57mx
Linn Wennberg, IFK Umeå
92
IFK UmeåIFK Umeå
4
21.3.24
4
11:50.59mx
Kristin Simonsson, IFK Umeå
83
IFK UmeåIFK Umeå
1
C
19.12.23
5
12:33.34mx
Anastasia Oberlauf Poopuu, IFK Umeå
94
IFK UmeåIFK Umeå
7
21.3.24
6
12:48.31mx
Tyra Östberg, Umeå TFC
04
Umeå TFCUmeå TFC
5
C
19.12.23
K 60 m häck
1
9.11
Nellie Wartanian, IFK Umeå
05
IFK UmeåIFK Umeå
4
h2
3.2.24
2
10.15
Ally Robertsson Holmberg, Skellefteå AIK
03
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
pen
3
10.22
Vega Kågström, Skellefteå AIK
05
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
11.2.24
4
10.94
Sara Valleräng, IFK Umeå
99
IFK UmeåIFK Umeå
pen
17.12.23
K Höjd
1
1.66
Ally Robertsson Holmberg, Skellefteå AIK
03
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
2
1.62
Vega Kågström, Skellefteå AIK
05
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
28.1.24
3
1.60
Cajsa Edelbro, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
6
19
4
1.59
Eyja Gautadóttir, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
1
15
23.3.24
5
1.56
Emilia Jonsdotter, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
1
17
6
1.55
Felicia Bojang, Haparanda SKT
08
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
17
16.3.24
7
1.53
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
2
13.1.24
8
1.51
Elvira Stenlund, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
15
19.11.23
8
1.51
Maija Keinil, Skellefteå AIK
06
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
21.1.24
10
1.50
Signe Pettersson, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
15
28.1.24
(10)
11
1.49
Maja Emanuelsson, Nedre Soppero
10
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
14
12
1.48
Hilma Pettersson, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
1
17
19.11.23
13
1.47
Lilly Josefsson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
20.1.24
14
1.46
Lisa Hedström, Star
10
Star SCStar
3
15
19.11.23
14
1.46
Thea Nilsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
1
13
14
1.46
Adina Aidanpää, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
2
15
21.1.24
17
1.45
Nike Gebing, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
27.1.24
18
1.44
Sara Valleräng, IFK Umeå
99
IFK UmeåIFK Umeå
pen
17.12.23
19
1.43
Nova Blomstam, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
1
13
19.11.23
19
1.43
Lina Holmström, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
3
15
(20)
21
1.42
Selma Sundqvist, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
1
13
16.3.24
22
1.41
Mira Åberg, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
=4
15
19.11.23
22
1.41
Nellie Wartanian, IFK Umeå
05
IFK UmeåIFK Umeå
pen
17.12.23
24
1.40
Malin Weiland, Piteå IF
74
Piteå IFPiteå IF
2
50
2.3.24
IVSM
25
1.39
Nourelhouda Bensalem, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
2
13
20.1.24
25
1.39
Tilda Fridenborg, Skellefteå AIK
08
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
=5
17
10.2.24
25
1.39
Wilma Nilsson, Umedalen
09
Umedalens IFUmedalen
6
15
10.2.24
25
1.39
Lillian Pettersson, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
=2
13
16.3.24
29
1.37
Tyra Alldén, Gällivare SK
09
Gällivare SKGällivare SK
2
15
30
1.36
Saga Engfors, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
2
17
19.11.23
(30)
30
1.36
Sally Bystedt, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
4
13
20.1.24
30
1.36
Saga Simone Willerslev, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
=3
13
27.1.24
30
1.36
Agnes Kieri, Luleå
11
Luleå FIFLuleå
5
13
27.1.24
30
1.36
Nora Dahlberg, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
4
13
16.3.24
30
1.36
Agnes Ejerfors, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
5
13
16.3.24
36
1.35
Svea Andersson-Junkka, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
pen
15
17.12.23
37
1.34
Alina Åberg, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
=5
13
19.11.23
38
1.33
Vendela Isaksson, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
1
12
27.1.24
38
1.33
Elvina Bergkvist, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
6
13
27.1.24
38
1.33
Rio Baltzari, Nedre Soppero
12
Nedre Soppero IKNedre Soppero
8
13
16.3.24
(40)
41
1.32
Tyra Forslund, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
5
15
41
1.32
Maya Pettersson, Skellefteå AIK
10
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
2
14
27.1.24
43
1.31
Nea Kylmämaa, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
=8
13
19.11.23
43
1.31
Tindra Burman Sjölander, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
=8
13
19.11.23
45
1.30
Alina Joss, IFK Umeå
11
IFK UmeåIFK Umeå
1
13
18.1.24
46
1.29
Nellie Aronsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
qua
13
16.12.23
46
1.29
Millie Lundgren, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
=7
15
10.2.24
48
1.28 NR60
Eva-Lena Bergkvist, Piteå IF
64
Piteå IFPiteå IF
1
60
2.3.24
IVSM
49
1.26
Elsa Brännström, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
12
20.1.24
50
1.24
Lisa Edelbro, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
9
13
16.3.24
(50)
51
1.22
Olivia Lindström, Skellefteå AIK
11
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
6
13
51
1.22
Clava Holmbom, Gällivare SK
11
Gällivare SKGällivare SK
7
13
51
1.22
Elin Persson, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
2
14
54
1.21
Elina Sundström, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
5
12
20.1.24
54
1.21
Minnah Lindvall, Gällivare SK
10
Gällivare SKGällivare SK
3
14
27.1.24
54
1.21
Cornelia Enström, Boden FI
11
Boden FIBoden FI
9
13
27.1.24
57
1.20
Lykke Asplund, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
qua
13
16.12.23
57
1.20
Anna Nordenqvist, Umedalen
12
Umedalens IFUmedalen
3
13
31.1.24
59
1.17
Ines Vestin, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
qua
13
16.12.23
59
1.17
Stella Wärja, Piteå IF
12
Piteå IFPiteå IF
8
13
(60)
61
1.16
Ella Klippmark, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
11
13
19.11.23
61
1.16
Maya Ahlin, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
8
15
19.11.23
61
1.16
Alicia Prohaska, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
=11
13
27.1.24
61
1.16
Jemina Sahlman, Haparanda SKT
11
Haparanda SKTHaparanda SKT
13
13
27.1.24
61
1.16
Alice Lundkvist, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
=6
12
27.1.24
61
1.16
Idun Koivumaa, Boden FI
12
Boden FIBoden FI
8
12
27.1.24
67
1.14
Sigrid Styrman, IFK Umeå
10
IFK UmeåIFK Umeå
pen
15
17.12.23
68
1.11
Estelle Mjöbring, Umedalen
08
Umedalens IFUmedalen
pen
17
17.12.23
68
1.11
Stella Olsson, Luleå
12
Luleå FIFLuleå
9
12
27.1.24
70
1.07
Gry Hjelte, Skellefteå AIK
12
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
12
13
(70)
71
1.01
Edith Hult, Luleå
56
Luleå FIFLuleå
1
65
28.1.24
72
0.90
Mira Jonsson, Piteå IF
09
Piteå IFPiteå IF
1
-Na-I
21.1.24
73
0.85
Elvira Sandlund, Piteå IF
06
Piteå IFPiteå IF
2
-Na-I
21.1.24
K Stav
1
3.80
Ina Edström, IFK Umeå
01
IFK UmeåIFK Umeå
2
2
3.53
Tuva Weiland, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
4
22
25.2.24
IJSM
3
3.43
Ellinor Hannerfors, Haparanda SKT
03
Haparanda SKTHaparanda SKT
6
22
25.2.24
IJSM
4
3.25 NR50
Malin Weiland, Piteå IF
74
Piteå IFPiteå IF
1
50
3.3.24
IVSM
5
2.74
Elise Eneris, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
3
6
2.72
Adina Aidanpää, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
1
15
27.1.24
7
2.67
Iris Grimbert, IFK Umeå
07
IFK UmeåIFK Umeå
4
24.1.24
8
2.66
Saga Engfors, Gällivare SK
08
Gällivare SKGällivare SK
1
17
27.1.24
8
2.66
Lilly Josefsson, Piteå IF
11
Piteå IFPiteå IF
1
13
28.1.24
10
2.61
Mira Åberg, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
1
15
16.3.24
(10)
11
2.33
Eira Keränen, Gällivare SK
09
Gällivare SKGällivare SK
3
15
19.11.23
12
2.27
Agnes Niskala Blick, Haparanda SKT
09
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
15
16.3.24
13
2.26
Nelli Kumpula, HaparandaTornio
09
HaparandaTornio TFCHaparandaTornio
4
15
27.1.24
14
2.19
Moa Lindgren, Skellefteå AIK
09
Skellefteå AIKSkellefteå AIK
1
15
11.2.24
15
2.17
Agnes Hotti, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
17
16.3.24
16
2.16
Elvira Brännström, Haparanda SKT
10
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
14
28.1.24
17
2.15
Astrid Rehnmark, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
12
21.1.24
18
2.04
Thea Nilsson, Umedalen
11
Umedalens IFUmedalen
4
13
10.2.24
18
2.04
Irma Bjurdamm, IFK Umeå
09
IFK UmeåIFK Umeå
3
15
11.2.24
20
1.85
Sofie Mogemark, Haparanda SKT
12
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
13
16.3.24
(20)
21