Göteborg Årsbästalistor

Göteborg

Återställ val


M 100 m
1
10.55
Felix Svensson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
3
h22
11.7.20
+0.8
2
10.64
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
A
11.7.20
+1.3
3
10.66
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
2
A
14.6.20
+1.4
4
10.71
Ággelos Roússos*, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
2
A
15.7.20
+1.8
5
10.73
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
A
−1.5
6
10.78
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
5
A
11.7.20
+1.2
7
10.82
Adam Denguir, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
B
+1.7
8
10.83
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
B
+1.7
9
10.85
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
C
14.6.20
+1.7
10
10.90
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
2
C
14.6.20
+1.7
(10)
11
10.91
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
−1.8Lag-SM
12
11.02
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
C
14.6.20
+1.7
12
11.02
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
A
11.7.20
−0.1
14
11.03
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
C
+0.9
15
11.05
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
19
0.0
Medvind över 2 m/s
10.60
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
B
14.6.20
+2.8
10.61
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
2
B
14.6.20
+2.8
10.62
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
Xr1
14.6.20
+2.2
10.69
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
2
Xr1
14.6.20
+2.2
10.74
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
3
Xr1
14.6.20
+2.2
10.77
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
B
11.7.20
+2.2
10.95
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
B
14.6.20
+2.8
10.98
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
E
+2.6
11.10
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
6
B
11.7.20
+2.6
11.18
Isak Kristensen, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
1
D
14.6.20
+2.9
11.26
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
4
B
14.6.20
+2.8
Manuell tidtagning
10.6m
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
18
A
+1.3
M 200 m
1
21.07
Felix Svensson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
−1.1
2
21.09
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
A
+0.9
3
21.68
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
2
A
+1.1
4
21.69
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
4
A
+0.9
5
21.84
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
6
A
+0.9
6
22.07
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
C
0.0
7
22.08
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
C
0.0
8
22.23
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
7
A
+0.9
9
22.28
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
B
−0.3
10
22.33
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
1
C
−1.0
(10)
11
22.37
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
−0.7
12
22.44
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
B
−0.3
12
22.44
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
D
+1.7
14
22.55
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
D
+1.2
15
22.58
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
C
−1.0
Medvind över 2 m/s
21.57
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
14.6.20
+2.5
22.16
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
E
+2.2
22.37
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
3
B
14.6.20
+3.1
22.42
Jesper Nordström, Kville
02
IF KvilleKville
1
C
14.6.20
+2.6
22.43
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
4
E
+2.2
22.57
Isak Kristensen, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
3
B
+2.2
22.64
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
3
C
14.6.20
+2.6
22.94
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
4
C
14.6.20
+2.6
Manuell tidtagning
22.0m
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
A
0.0
22.3m
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
19
A
0.0
Manuell tidtagning, medvind över 2 m/s
22.2m
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
19
A
+4.3
22.2m
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
19
A
+4.3
M 400 m
1
46.64
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
A
2
48.64
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
A
3
49.39
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
4
49.96
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
A
5
50.03
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
1
6
50.33
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
A
7
50.57
Samuel Andreasson, IFK Göteborg
99
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
8
51.07
Aaron Ladestam, IFK Göteborg
00
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
9
51.66
Alex Pilgrim, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
B
10
51.81
Robin Turan, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
A
(10)
11
52.24
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
2
B
12
53.11
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
B
13
53.31
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
3
B
14
54.45
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
4
B
15
54.90
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
-
HS
27.2.20
M 800 m
1
1:45.86
Andreas Kramer, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
2
1:47.12
Felix Francois, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
A
3
1:50.06
Alexander Lundskog, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
4
1:51.85
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
7
A
5
1:52.97
Erik Guander, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
2
A
6
1:54.52
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
7
1:54.69
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
5
A
8
1:55.03
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
B
1.8.20
9
1:55.75
Elias Brink, Kville
01
IF KvilleKville
5
A
10
1:56.01
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
6
A
(10)
11
1:56.20
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
B
12
1:56.30
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
3
B
1.8.20
13
1:56.75
Simon Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
7
A
14
1:57.35
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
3
C
15
1:57.58
Mathias Söder, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
4
C
M 1500 m
1
3:40.12
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
8.7.20
2
3:47.01
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
5
8.7.20
3
3:48.60
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
6
8.7.20
4
3:50.93
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
5
3:51.45
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
6
A
6
3:54.62
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
9
8.7.20
7
3:59.13
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
B
8
4:01.50
Elias Brink, Kville
01
IF KvilleKville
3
B
9
4:03.95
Erik Guander, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
3
10
4:14.4m
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
2
A
(10)
11
4:14.47
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
18
6.6.20
12
4:15.96
Arvid Backteman, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
5
13
4:17.07
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
9
B
14
4:18.16
Nils Olsson, Lerum
04
IK Lerum FILerum
1
C
15
4:20.97
Simon Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
18
6.6.20
M 3000 m
1
8:02.68
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
1.8.20
2
8:11.84
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
8
A
1.8.20
3
8:31.54
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
9
B
1.8.20
4
9:33.54
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
2
18
5
9:54.32
Louis Schmitz, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
18
6
9:56.04
Isak Anderberg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
4
18
7
10:02.6m
Nils Olsson, Lerum
04
IK Lerum FILerum
1
17
8.6.20
8
10:09.41
Martin Jarlbäck, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
5
18
9
10:10.8m
Lucas Frew, Lerum
04
IK Lerum FILerum
2
17
8.6.20
10
10:37.63
Henok Ande, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
7
18
(10)
11
12:49.3m
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
3
17
8.6.20
12
12:58.5m
Elias Wranker, Lerum
03
IK Lerum FILerum
4
17
8.6.20
M 5000 m
1
14:02.27
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
2
14:03.08
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
2
A
3
14:17.57
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
6
A
4
14:21.85
Gabriel Steffensen, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
8
A
5
14:29.85
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
8
A
6
14:48.58
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
11
A
7
15:05.51
Jonathan Weichbrodt, Mölndal
94
Mölndals AIKMölndal
2
B
8
15:13.74
Arvid Backteman, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
9
15:28.2m
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
1
A
11.7.20
10
15:48.21
Jonatan Fahlén, Proletären
90
Proletären FFProletären
6
B
(10)
11
15:52.29
Viktor Lundmark, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
8
B
12
15:55.94
Johannes Bogren, Majorna
79
Majornas IKMajorna
8
B
13
16:16.58
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
91
IFK GöteborgIFK Göteborg
10
B
14
16:22.29
Alexander Waerme, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
12
B
15
16:46.69
Marcus Olofsson, Sävedalen
89
Sävedalens AIKSävedalen
14
B
M 10 000 m
1
28:31.75
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
A
23.6.20
2
29:21.35
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
3
31:28.87
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
11
A
4
31:50.31
Olle Dahlberg, Solvikingarna
87
SolvikingarnaSolvikingarna
1
A
25.7.20
5
32:32.49
Jonathan Flod, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
1
B
6
32:44.3m
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
4
A
11.7.20
7
32:55.2m
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
6
A
11.7.20
8
33:31.26
Fredrik Ûberbacher, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
3
B
9
33:53.43
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
91
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
A
25.7.20
10
34:31.13
Daniel Martinsson, Gbg-Majorna
91
Göteborg-Majorna OKGbg-Majorna
5
B
(10)
11
35:04.88
Sebastian Sjöholm, Solvikingarna
85
SolvikingarnaSolvikingarna
10
A
25.7.20
12
36:22.87
Daniel Eriksson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
8
B
13
36:35.95
Linus Therén, Kville
88
IF KvilleKville
10
B
14
36:40.71
Jerker Aspgård, Aktivitus
82
Aktivitus SCAktivitus
11
B
15
36:44
Adam Brandt, Solvikingarna
92
SolvikingarnaSolvikingarna
4
B
25.7.20
M 5 km
1
16:59
Filip Jonsson, Bohus
06
Bohus IFBohus
2
18
M Halvmaraton
1
1:08:30
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
15
29.7.20
SM
2
1:11:37
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
20
29.7.20
SM
3
1:13:16
Geert Tuinstra*, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
26
29.7.20
SM
4
1:13:18
Johannes Bogren, Majorna
79
Majornas IKMajorna
27
29.7.20
SM
5
1:13:22
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
2
14.4.20
M Maraton
1
2:49:22
Victor Eliasson, Solvikingarna
89
SolvikingarnaSolvikingarna
444
2
2:59:10
Peter Velin, Solvikingarna
89
SolvikingarnaSolvikingarna
986
M 3000 m hinder
1
8:53.57
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
2
2
10:46.51
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
4
Lag-SM
M 110 m häck
1
15.11
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
3
−0.4Lag-SM
2
15.68
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
−0.4Lag-SM
Medvind över 2 m/s
15.67
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
1
X
+2.7
M 400 m häck
1
51.10
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
2
53.88
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
3
54.49
Erik Lindahl, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
2
Lag-SM
4
54.68
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
Lag-SM
5
55.95
Jesper Nordström, Kville
02
IF KvilleKville
4
6
56.81
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
5
7
60.17
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
6
8
60.53
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
M Höjd
1
2.07
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
2
2
2.00
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
3
1.97
Herman Olvik, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
4
1.93
Albin Coster, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
18
5
1.91
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
4
6
1.90
Sören Simonson Pauli, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
7
1.88
Fabian Steene, Kville
03
IF KvilleKville
4
25.6.20
8
1.86
Philip Bayer, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
2
14.6.20
9
1.85
Ola Carlsson, Örgryte
75
Örgryte ISÖrgryte
2
10
1.83
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
B
22.2.20
(10)
11
1.82
Erik Olzon, Kville
01
IF KvilleKville
5
12
1.79
Viggo Henriksson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
7
13
1.76
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
1
15
14
1.74
Isak Helgesson, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
2
18
14
1.74
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
3
18
14
1.74
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
4
18
14
1.74
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
15
4.7.20
M Stav
1
5.50
Melker Svärd Jacobsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
4
2
4.90
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
3
4.53
William Asker, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
B
3
4.53
Patric Rodås, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
4
B
5
4.30
Oliver Edman Chrantz, Örgryte
01
Örgryte ISÖrgryte
8
B
18.7.20
6
4.18
Felix Steene, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
9
27.6.20
7
4.17
Fredrik Dymén, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
1
22.7.20
8
4.01
Sten Hagström, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
18
12.7.20
9
3.67
Gabriel Torgersson, Kville
05
IF KvilleKville
2
19
18.7.20
10
3.35
Elliot Lindbom, Lerum
05
IK Lerum FILerum
5
A
(10)
11
3.15
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
dec
17
31.7.20
USM
12
3.11
Axel Widerberg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
B
13
3.07
Jacob Tegnér, Lerum
05
IK Lerum FILerum
3
22.7.20
14
2.94
Axel Rogö, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
B
15
2.81
Lukas Holmqvist, Lerum
99
IK Lerum FILerum
3
1.7.20
M Längd
1
7.52
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+1.1
2
7.32
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
0.0
3
7.26
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
5
−0.4
4
7.18
Victor Hering, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
2
+2.0
5
7.13
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
2
B
−0.6
6
7.01
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
1
19
18.7.20
+2.0
7
7.00
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
19
−0.4
8
6.88
Jimmy Hellström, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
4
+1.7
9
6.77
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
17
+1.1
10
6.68
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
+
+1.6
(10)
10
6.68
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
dec
1.8.20
+1.6SM
12
6.51
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
2
19
18.7.20
+1.5
13
6.48
Jesper Nordström, Kville
02
IF KvilleKville
3
19
18.7.20
0.0
14
6.47
Richard Heikkilä, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
+
+2.0
15
6.46
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
2
18
+1.6
Medvind över 2 m/s
7.64
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+3.4
7.46
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
B
+4.8
7.26
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
14.6.20
+2.9
7.06
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
3
B
+2.3
6.82
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
+3.1
6.82
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
3
+2.6
6.53
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
4
17
+2.4
6.49
Richard Heikkilä, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
6
+3.5
6.45
Oden Grahm Goles, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
+2.7
6.42
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
8
+2.8
6.40
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
3
18
+2.9
6.35
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
5
17
+2.5
6.16
Viggo Andersson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
4
18
+3.2
6.03
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
10
+3.0
6.01
Richie Leong, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
6
18
+3.2
M Tresteg
1
15.96
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
2
+0.4Lag-SM
2
15.54
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
2
+1.6
3
15.28
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
3
+2.0
4
14.82
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
19
+2.0
5
14.78
Markus Lundborg, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
+
+1.3
6
14.47
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
+
+1.8
7
13.74
Oden Grahm Goles, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
16
2.7.20
+0.9
8
13.58
Melker Manne, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
5
+1.2
9
13.49
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
19
+0.7
10
13.13
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
+
+1.1
(10)
10
13.13
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
19
0.0
12
13.08
Johan Wahlgren, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
3
18
+1.6
13
12.96
Victor Hering, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
10
+1.9
14
12.51
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
2
+1.6
15
11.74
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
19
+1.5
Medvind över 2 m/s
14.90
Markus Lundborg, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
4
+2.3
14.62
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
5
+3.0
13.42
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
18
+2.1
13.39
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
6
+2.2
13.20
Johan Wahlgren, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
8
+3.4
11.83
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
15
+5.6
M Kula
1
16.79
Arwid Koskinen, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
2
14.92
Arvid Mägi Theorin, Kville
01
IF KvilleKville
5
27.6.20
3
14.35
Simon Lanngren, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
1
29.7.20
4
14.30
Leo Zikovic, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
Lag-SM
5
12.58
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
6
12.40
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
1
7
11.41
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
23.6.20
8
11.39
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
dec
1.8.20
SM
9
10.26
Viktor Åberg, Angereds IS
93
Angereds ISAngereds IS
1
13.6.20
10
9.77
Henrik Linder, Sävedalen
76
Sävedalens AIKSävedalen
1
35
(10)
11
9.60
Lars Diechle, Ullevi
69
Ullevi FKUllevi
2
35
12
9.17
Mikael Runsten, IFK Göteborg
63
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
35
13
8.50
Henrik Linder, Sävedalen
77
Sävedalens AIKSävedalen
1
40
14.6.20
14
8.45
David Klingberg, IFK Göteborg
78
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
35
15
8.04
Fredrik Olsson, Sävedalen
72
Sävedalens AIKSävedalen
6
35
M Diskus
1
59.58
Gustav Liberg, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
21.3.20
2
52.64
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
3
41.80
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
4
40.89
Simon Lanngren, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
4
5
38.37
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
4
Lag-SM
6
37.18
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
1
7
34.37
Ulf Gimlegård, Lerum
84
IK Lerum FILerum
1
27.6.20
8
32.61
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
16.6.20
9
17.53
Lars Altus, Mölndal
75
Mölndals AIKMölndal
pen
45
18.7.20
M Slägga
1
56.75
August Bergstrand, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
2
53.71
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
17.6.20
3
51.92
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
4
17.53
Lars Altus, Mölndal
75
Mölndals AIKMölndal
1
45
25.7.20
M Spjut
1
72.48
Jonathan Harley, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
1
2
70.66
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
28.6.20
3
65.30
Joni Kaartinen, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
5
Lag-SM
4
58.55
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
18.7.20
5
48.82
Jakob Rahm, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
19.5.20
6
36.27
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
7
33.02
Ulf Gimlegård, Lerum
84
IK Lerum FILerum
1
17.6.20
8
32.47
Marklan Jackson, Lerum
83
IK Lerum FILerum
2
17.6.20
9
27.61
Valdemar Wik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
17.5.20
10
26.56
David Thilén, Kville
05
IF KvilleKville
+
HS
(10)
11
25.19
Lukas Holmqvist, Lerum
99
IK Lerum FILerum
3
17.6.20
12
21.14
Anders Svanberg, Kville
74
IF KvilleKville
2
16.7.20
13
18.00
Lars Altus, Mölndal
75
Mölndals AIKMölndal
pen
45
18.7.20
14
17.88
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
14
17.5.20
15
13.66
Jonas Petersson, Lerum
00
IK Lerum FILerum
4
17.6.20
M 4x100 m
1
40.89
, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
Lag-SM
 Erik Annerfalk, Patrik Andersson, Alexander Lesser, Lucas Bolin
 Erik Annerfalk, Patrik Andersson, Alexander Lesser, Lucas Bolin
2
40.97
, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
Lag-SM
 Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim, Carl Bengtström, Jonathan Carbe
 Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim, Carl Bengtström, Jonathan Carbe
K 100 m
1
11.48
Claudia Payton, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
A
11.7.20
+2.0
2
11.64
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
+0.8
3
11.94
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
3
A
+0.8
4
12.03
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
4
A
+0.8
5
12.08
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
5
A
+0.8
6
12.38
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
C
14.6.20
+1.7
6
12.38
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+0.1
8
12.40
Madeleine Winberg, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
6
A
+0.8
9
12.45
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
C
14.6.20
+1.7
10
12.47
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
8
A
+0.8
(10)
11
12.69
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
19
+0.1
12
12.71mx
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
1
16
27.7.20
−0.2
13
12.80
Elin Molinder, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
X
+1.7
14
12.90
Elvira Erixon, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
3
C
14.6.20
+1.7
14
12.90
Alva Larsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
1
A
11.7.20
+1.7
Medvind över 2 m/s
11.55
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
14.6.20
+2.1
11.73
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
A
11.7.20
+2.9
11.88
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
3
A
14.6.20
+2.1
11.91
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
4
A
14.6.20
+2.1
12.12
Madeleine Winberg, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
1
B
14.6.20
+3.4
12.24
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
B
11.7.20
+2.1
12.38
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
2
B
14.6.20
+3.4
12.58
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
B
+2.4
12.68
Alva Larsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
1
A
11.7.20
+4.0
12.75
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
5
B
11.7.20
+2.1
12.78
Ida Kühnel Pappila, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
C
+3.9
12.78
Elin Molinder, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
6
B
+2.4
12.95
Filippa Palmås, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
B
11.7.20
+2.7
12.99
Paulina Orell Sahlberg, Lerum
81
IK Lerum FILerum
4
C
+2.5
13.28
Sandra Åberg, Göteborgs KIK
03
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
C
+3.9
13.86
Nicole Dinu, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
6
C
+2.5
Manuell tidtagning
12.4m
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
B
+0.1
Manuell tidtagning, medvind över 2 m/s
12.1m
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
18
+2.1
K 200 m
1
23.64
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
1
8.7.20
+1.2
2
24.25
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
3
A
+1.9
3
25.24
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
1
B
14.6.20
+1.6
4
25.26
Madeleine Winberg, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
1
B
+1.6
5
25.54
Alice Svantesson, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
2
18.7.20
−1.3
6
25.67
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
2
B
14.6.20
+1.6
7
25.74
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
−1.0
8
25.97
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
B
+1.9
9
26.10
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
C
+0.8
10
26.17
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
6
B
−1.0
(10)
11
26.19
Elin Pettersson, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
+0.8
12
26.23
Ide Ileso, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
3
B
+1.9
13
26.48
Elvira Erixon, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
3
B
14.6.20
+1.6
14
26.60
Ida Kühnel Pappila, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
C
+0.8
15
26.63
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
C
−0.7
Medvind över 2 m/s
24.59
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
2
A
14.6.20
+2.9
25.84
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+2.3
Manuell tidtagning
25.7m
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+0.1
26.0m
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
19
+0.1
26.1m
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
19
+0.1
Manuell tidtagning, medvind över 2 m/s
25.6m
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+2.9
25.8m
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
19
+2.9
K 400 m
1
54.87
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
1
A
2
57.14
Senna Ohlsson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
1
3
57.70
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
4
A
4
58.19
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
4
5
58.90
Madeleine Björlin-Delmar, IFK Göteborg
96
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
6
59.08
Elin Pettersson, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
A
7
59.55
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
7
A
8
60.85mx
Alicia Nilsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
7
9
61.81
Tilda Mjörnell, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
6
10
63.08
Amanda Ehrnborg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
3
30.6.20
(10)
11
63.38
Johanna Sjögren, Göteborgs KIK
02
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
7
12
63.76
Alicia Jisbrant, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
6
B
13
64.30
Ebba Francois, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
7
B
14
64.54
Alva Thunberg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
30.6.20
15
64.82
Amanda Magnusson, Göteborgs KIK
04
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
K 800 m
1
2:07.14
Lovisa Lindh, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
5
8.7.20
2
2:07.45
Senna Ohlsson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
1.8.20
3
2:10.01
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
A
4
2:10.38
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
A
5
2:10.50
Madeleine Björlin-Delmar, IFK Göteborg
96
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
A
6
2:12.14
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
7
2:12.66
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
A
1.8.20
8
2:13.52
Alicia Nilsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
5
A
9
2:14.95
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
C
10
2:15.39
Sandra Åberg, Göteborgs KIK
03
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
C
(10)
11
2:15.70
Nicole Tiourine, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
C
12
2:17.02
Stina Pettersson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
1
C
1.8.20
13
2:17.98
Julia Svennblad, Bohus
03
Bohus IFBohus
1
14
2:19.25
Wilma Ehrnborg, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
3
15
A
15
2:20.15
Elin Hagelin, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
4
15
A
K 1500 m
1
4:22.95
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
3
A
2
4:25.73
Tova Eurén, Göteborgs KIK
94
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
4
A
3
4:26.75
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
4
4:27.58
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
6
A
5
4:29.03
Amélie Svensson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
1
6
4:31.59
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
9
A
7
4:34.31
Lovisa Lindh, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
Lag-SM
8
4:38.78
Alicia Nilsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
B
9
4:39.77
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
B
10
4:42.36
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
(10)
11
4:45.93
Sandra Åberg, Göteborgs KIK
03
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
B
12
4:46.27
Nicole Tiourine, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
13
4:46.48
Stina Pettersson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
14
4:46.69
Saga Hagelin, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
C
15
4:47.03
Alice Greberg, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
6
B
K 3000 m
1
9:16.12
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
2
8.7.20
2
9:18.97 mx
Sara Christiansson, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
14
C
1.8.20
3
9:37.84
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
4
10:03.88
Lisa Bergdahl, Sävedalen
95
Sävedalens AIKSävedalen
6
1.8.20
5
10:13.91
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
8
1.8.20
6
10:19.26
Julia Svennblad, Bohus
03
Bohus IFBohus
9
1.8.20
7
11:09.70mx
Felicia Brink, Kville
04
IF KvilleKville
8
18
8
12:04.53mx
Dina Cange, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
9
18
K 5000 m
1
15:49.69 mx
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
7
B
2
16:35.75
Sara Christiansson, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
3
3
16:36.1m+ mx
Tova Eurén, Göteborgs KIK
94
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
4
16:38.46 mx
Emma Dahl, Örgryte
91
Örgryte ISÖrgryte
13
A
11.7.20
5
16:42.18 mx
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
11
B
6
16:44.27
Lina Strand, Gbg-Majorna
88
Göteborg-Majorna OKGbg-Majorna
1
7
17:12.18
Johanna Anvell, Mölndal
89
Mölndals AIKMölndal
4
8
17:20.91mx
Lisa Bergdahl, Sävedalen
95
Sävedalens AIKSävedalen
11
B
18.7.20
9
17:36.54
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
2
10
17:41.17
Johanna Widarsson Norbeck, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
3
(10)
11
18:00.08
Malin Strand, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
4
12
18:06.25 mx
Julia Törnblad, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
19
B
13
18:43.65
Lisa Wreeby, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
2
14
27:02.6m
Linnea Dahlberg, Lerum
02
IK Lerum FILerum
1
18
8.6.20
K 10 000 m
1
34:22.90mx
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
2
36:20.3m mx
Johanna Anvell, Mölndal
89
Mölndals AIKMölndal
4
B
11.7.20
3
36:25.78mx
Malin Strand, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
9
B
4
36:49.49mx
Hanna Kumlin, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
22
B
30.6.20
5
36:55.72mx
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
12
B
6
36:57.97mx
Johanna Widarsson Norbeck, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
13
B
7
42:34.71mx
Desiree Lilliehöök, Örgryte
86
Örgryte ISÖrgryte
18
B
8
44:07.1m mx
Johanna Michaëlsson, Majorna
71
Majornas IKMajorna
13
C
11.7.20
K Halvmaraton
1
1:16:51
Charlotta Fougberg, Ullevi
85
Ullevi FKUllevi
1
29.7.20
SM
2
1:20:03
Malin Strand, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
8
29.7.20
SM
3
1:20:15
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
9
29.7.20
SM
4
1:22:09
Hanna Kumlin, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
13
29.7.20
SM
5
1:23:03
Emy Thorén, Solvikingarna
95
SolvikingarnaSolvikingarna
16
29.7.20
SM
K Maraton
1
3:15:41
Karima Makrof, Majorna
76
Majornas IKMajorna
77
K 3000 m hinder
1
10:02.41
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
1
2
10:21.04
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
4
3
10:23.35
Tova Eurén, Göteborgs KIK
94
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
4
11:50.03
Jill Höstman, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
Lag-SM
K 100 m häck
1
13.81
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
1
0.0
2
14.19
Estelle Montler, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
X
+0.2
3
14.66
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
0.0
4
16.93
Moa Kilén, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
0.0
Medvind över 2 m/s
13.54
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
1
Xr1
14.6.20
+2.5
K 400 m häck
1
57.70
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
1
2
59.48
Johanna Holmén Svensson, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
3
62.54 mx
Emma Söderström, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
4
63.75
Emelie Öberg, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
2
5
67.58
Wendela Yhlen Graf, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
5
6
72.68
Hilda Johnsson, Kville
02
IF KvilleKville
6
K Höjd
1
1.82
Maja Nilsson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
1
2
1.81
Ellen Ekholm, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
25.6.20
3
1.71
Vendela von Corswant, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
2
4
1.67
Engla Nilsson, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
17
26.7.20
5
1.66
Lina Löfqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
3
6
1.65
Emma Söderström, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
22
7
1.64
Elin Björn, Bohus
06
Bohus IFBohus
1
15
14.6.20
8
1.60
Paulina Orell Sahlberg, Lerum
81
IK Lerum FILerum
1
35
8
1.60
Esther Eydner, Lerum
97
IK Lerum FILerum
1
12.7.20
10
1.59
Moa Cornéer, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
4.7.20
(10)
11
1.58
Emma Wendel, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
3
17
26.7.20
12
1.56
Inez Yngve, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
15
13
1.54
Isabelle Rydén, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
=1
15
14
1.53
Elsa Wållgren, Lerum
04
IK Lerum FILerum
hep
16
31.7.20
USM
15
1.49
Moa Stagemyr, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
1
14
28.6.20
K Stav
1
4.83 SR
Michaela Meijer, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
1
2
4.05
Hanna Jansson, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
4
18.7.20
3
4.01
Malin Dahlström, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
7
4
3.70
Fanny Berglund, Örgryte
88
Örgryte ISÖrgryte
5
B
5
3.37
Linnea Pihl, Lerum
01
IK Lerum FILerum
1
22.7.20
6
3.07
Elin Jansson, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
22.7.20
7
3.05
Ester Schenck, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
8
3.03
Kajsa Roth, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
14
9
2.81
Stina Littorin, Kville
05
IF KvilleKville
3
A
10
2.72
Elsa Dåverhög, Lerum
04
IK Lerum FILerum
3
22.7.20
(10)
11
2.71
Matilda Bergqvist, Lerum
04
IK Lerum FILerum
6
16
18.7.20
12
2.51
Ebba Holmén, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
A
13
2.47
Elsa Skager, Lerum
08
IK Lerum FILerum
5
12.7.20
14
2.21
Klara Uveborn, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
A
14
2.21
Josefine Holmesson, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
15
1.7.20
K Längd
1
6.81
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
18.6.20
+1.8
2
6.10
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
2
18.6.20
+1.8
3
6.08
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
0.0
4
6.00
Emilia Hammarström, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
1
+0.3
5
5.80
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
4
0.0
6
5.66
Tess Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
+1.7
7
5.64
Sara Sjögren, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
+
+1.6
8
5.62
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
14.6.20
+1.2
9
5.55
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
17
0.0
10
5.35
Inez Yngve, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
15
−0.8
(10)
11
5.19
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
19
0.0
12
5.16
Ivana Pekic, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
+1.2
13
5.14
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
19
0.0
13
5.14
Agnes Frimannsson, Sävedalen
04
Sävedalens AIKSävedalen
2
19
+1.2
15
5.08
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
4.7.20
−0.7
15
5.08
Elna Wester, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
3
17
+0.1
Medvind över 2 m/s
6.02
Emilia Hammarström, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
1
B
+2.8
5.68
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
+4.1
5.67
Sara Sjögren, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
+3.6
5.30
Judith Sjöman, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
+3.6
5.08
Thea Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
1
15
+4.3
5.08
Sofia Johansson, Bohus
05
Bohus IFBohus
1
15
14.6.20
+3.1
K Tresteg
1
13.18
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
1
+0.8
2
12.15
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
+1.5
3
12.01
Johanna Konséleus, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
2
+0.3
4
11.95
Linn Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
00
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
+2.0
5
11.86
Victoria Jacobsson, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
2
14.6.20
+0.8
6
11.82
Elvira Richardsson, Göteborgs KIK
96
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
+1.7
7
11.62
Hilma Hofström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
4
+0.1
8
11.57
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
5
0.0
9
11.45
Moa Gustafsson, Göteborgs KIK
04
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
7
+0.5
10
11.11
Sara Sjögren, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
+
29.7.20
+1.9
(10)
11
10.93
Ebba Niklasson, Sävedalen
03
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
−0.8
12
10.78
Moa Bertilsson, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
+1.5
13
10.66
Wendela Yhlen Graf, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
17
+0.4
14
10.57
Agnes Frimannsson, Sävedalen
04
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
0.0
15
10.49
Alicia Jisbrant, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
17
+2.0
Medvind över 2 m/s
11.24
Sara Sjögren, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
29.7.20
+3.2
K Kula
1
13.31
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
1
2
10.24
Nicole Dinu, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
6
Lag-SM
3
9.34
Cecilia Nesser, Mölndal
76
Mölndals AIKMölndal
1
30.6.20
4
7.22
Maria Holmesson, Lerum
66
IK Lerum FILerum
6
11.7.20
5
6.48
Anneli Bohm, Sävedalen
74
Sävedalens AIKSävedalen
3
35
6
6.35
Karro Wanglöf, Lerum
02
IK Lerum FILerum
1
1.7.20
7
4.37
Johanna Friberg, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
1.7.20
K Diskus
1
45.06
Molly Broback, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
12.7.20
2
39.47
Linn Hessler-Bergstrand, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
6
Lag-SM
3
23.07
Agnes Dahlberg, Lerum
02
IK Lerum FILerum
1
19
27.6.20
4
22.20
Linnea Claeson Fransson, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
17
30.5.20
5
20.77
Elsa Wållgren, Lerum
04
IK Lerum FILerum
3
27.6.20
6
20.58
Karro Wanglöf, Lerum
02
IK Lerum FILerum
2
19
27.6.20
7
19.82
Linnea Dahlberg, Lerum
02
IK Lerum FILerum
4
27.6.20
8
18.06
Malin Prytz, Ale
04
Ale FKAle
1
17
28.6.20
9
17.68
Tilda Jildefjord, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
14.6.20
10
17.55
Maria Holmesson, Lerum
66
IK Lerum FILerum
6
27.6.20
(10)
11
15.68
Ella Gianneschi, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
14
14.6.20
12
13.26
Johanna Friberg, Lerum
01
IK Lerum FILerum
5
27.6.20
K Slägga
1
67.91
Tracey Andersson, Ullevi
84
Ullevi FKUllevi
1
18.7.20
2
55.05
Luana Klaric Lundh, Göteborgs KIK
99
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
3
44.70
Ebba Molinder, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
3
4
40.63
Linnea Claeson Fransson, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
2
5
21.53
Karro Wanglöf, Lerum
02
IK Lerum FILerum
1
18
6.6.20
6
18.69
Linnea Dahlberg, Lerum
02
IK Lerum FILerum
2
18
6.6.20
K Spjut
1
53.83
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
1
2
45.17
Emelie Larsson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
4
Lag-SM
3
43.45
Stina Jacobson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
3
28.6.20
4
39.85
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
5
34.96
Evelina Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
6
34.84
Ida Elmén, Kville
03
IF KvilleKville
2
7
34.63
Moa Kjellander, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
8
24.39
Emilie Mathiesen, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
19.5.20
9
19.05
Linnea Åberg, Lerum
99
IK Lerum FILerum
1
17.6.20
10
13.91
Ulrika Bengtsson, Lerum
71
IK Lerum FILerum
2
17.6.20
(10)
11
13.46
Agnes Dahlberg, Lerum
02
IK Lerum FILerum
1
19
17.6.20
12
12.69
Regina Carlén, Lerum
96
IK Lerum FILerum
3
17.6.20
13
10.51
Alma Wendel, Lerum
07
IK Lerum FILerum
1
13
21.6.20
14
9.66
Johanna Friberg, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
19
17.6.20
K 4x100 m
1
46.20
, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
Lag-SM
 Ebba Magnusson, Lisa Lilja, Estelle Montler, Matilda Hellqvist
 Ebba Magnusson, Lisa Lilja, Estelle Montler, Matilda Hellqvist

© 2020 Friidrottsstatistik