9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: FK Studenterna
Tävlande: 53 (41+12)   Starter: 53 (41+12)

Män
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joakim Andersson
1:48.71
Spårvägens FK
1:48.71
SB
  
2Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:52.31
Eskilstuna FI
1:52.31
SB
  
3Aleksej Pirgholizadeh
1:55.98
Eskilstuna FI
1:55.98
SB
  
Tor Ekström
Tor Ekström 02, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  pace
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Almgren
7:41.6m
Turebergs FK
7:41.6m
PB NR
  
1 SWE AT
2Vidar Johansson
7:56.4m
Sävedalens AIK
7:56.4m
PB
  
3Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
7:57.0m
Spårvägens FK
7:57.0m
PB NR
  
4Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
7:58.9m
F Stenungsunds FI
7:58.9m
PB
  
5Jonatan Fridolfsson
7:59.3m
Sävedalens AIK
7:59.3m
PB
  
6John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
8:01.0m
Spårvägens FK
8:01.0m
PB
  
7Emil Danielsson
8:07.7m
Spårvägens FK
8:07.7m
PB
  
8Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
8:16.8m
KFUM Örebro
8:16.8m
SB
  
9Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
8:17.8m
IFK Växjö
8:17.8m
PB
  
10Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
8:30.4m
Västerås FK
8:30.4m
  
Hampus BörjessonUllevi FK
DNF
  pace
Final B
1Alexander Nilsson
8:08.95
Mölndals AIK
8:08.95
PB
  
2Abdelfath Yassin
8:11.65
Spårvägens FK
8:11.65
PB
  
3Jonatan Gustafsson
8:12.08
KFUM Örebro
8:12.08
PB
  
4Axel Djurberg
8:13.42
Hässelby SK
8:13.42
PB
  
5Omar Ismail
8:15.27
Högby IF
8:15.27
PB
  
6Erik Djurberg
8:15.77
Hässelby SK
8:15.77
PB
  
7Oliver Löfqvist
8:17.67
Spårvägens FK
8:17.67
PB
  
8Archibald Casteel
8:19.21
Spårvägens FK
8:19.21
SB
  
9Olof Silvander
8:20.05
IFK Lidingö
8:20.05
PB
  
10Johan Fagerberg
8:20.90
Spårvägens FK
8:20.90
PB
  
11Andreas Jansson
8:24.68
Hässelby SK
8:24.68
PB
  
Daniel LundgrenTurebergs FK
DNF
  
Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Final C
1Gustav Berlin
8:17.09
Hässelby SK
8:17.09
PB
  
2John Börjesson
8:27.80
Spårvägens FK
8:27.80
PB
  
3Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro
8:29.62
KFUM Örebro
8:29.62
PB
  
4Heshlu Andemariam
8:31.19
Keep Up RC
8:31.19
PB
  
5Tim Robertson
Tim Robertson 95, NZL
8:31.80
95NZL
8:31.80
PB
  
6Johan Falk
Johan Falk 87, Studenterna
8:32.00
FK Studenterna
8:32.00
PB
  
7Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
8:32.92
Spårvägens FK
8:32.92
PB
  
8Isak Hellström
8:37.39
FK Studenterna
8:37.39
SB
  
9Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:38.23
Spårvägens FK
8:38.23
PB
  
10Albin Wallenius
9:19.71
Västerås FK
9:19.71
PB
  
Henry Jacobson
Henry Jacobson 99, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Markus Andersson
DNF
Västerås FK
DNF
  
Kvinnor
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alice Magnell Millán
2:08.58
Eskilstuna FI
2:08.58
PB
  
2Nora Lundin
2:12.01
Hammarby IF
2:12.01
PB
  
3Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
2:12.03
Upsala IF
2:12.03
PB
  
4Elvira Bredin
2:12.41
Turebergs FK
2:12.41
PB
  
5Anna Silvander
2:12.51
Hässelby SK
2:12.51
SB
  
6Greta Graziani
2:16.36
Täby IS
2:16.36
SB
  
Lovisa LindeTäby IS
DNF
  pace
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Bjessmo
9:46.59
IFK Lidingö
9:46.59
PB
  
2Louise Wiker
9:47.15
Hässelby SK
9:47.15
SB
  
3Elsa Wallenius
9:50.84
Västerås FK
9:50.84
SB
  
4Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
10:09.33
Trångsvikens IF
10:09.33
PB
  
Angelica Strandberg
DNF
Spårvägens FK
DNF