24.10
24.10
24.10
21.10
17.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
Arena: Atleticum   Arrangör: Malmö AI
Tävlande: 254 (147+107)   Starter: 370 (201+169)


select distinct results21.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results21.Ind AS Indiiy, results21.ID AS ID, results21.ID AS IDI, Events.TF AS type, results21.eventname AS en2, results21.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results21.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results21.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results21.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results21.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results21.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results21.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results21.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results21.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results21.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results21.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results21.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results21 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results21.ID AND CASE WHEN results21.Sex=1 and (results21.secondarypos not rlike ('K|F') or results21.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results21.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results21.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results21.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results21.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results21.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results21.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results21.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results21.iid LEFT JOIN world.countries ON results21.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results21.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results21.IID=combinedmen.parentid AND results21.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results21.IID=combinedwomen.parentid AND results21.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results21.iid=womenpbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results21.iid=womensbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results21.CID= 12976657 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results21.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results21.AGO=12 THEN 999999 ELSE results21.AGO END, results21.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.73
Spårvägens FK
6.73
SB
  
2Henrik Larsson
6.74
IF Göta Karlstad
6.74
  
3Thomas Jones
Thomas Jones 01, IFK Växjö
6.83
IFK Växjö
6.83
  
4Viktor Thor
6.84
Strands IF
6.84
PB
  
5Simon Plesse
6.87
Upsala IF
6.87
  
6William Thor
6.89
Strands IF
6.89
PB
  
7Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.90
  
8Adam Denguir
6.90
Ullevi FK
6.90
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.77
Spårvägens FK
6.77
=SB
Q
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.88
SB
Q
  
3Viktor Thor
6.90
Strands IF
6.90
q
  
4William Thor
6.93
Strands IF
6.93
q
  
5Simon Plesse
6.94
Upsala IF
6.94
q
  
6Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
6.98
KFUM Örebro
6.98
PB
  
7Tarley Allison
6.99
Mölndals AIK
6.99
  
8Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
7.05
IFK Helsingborg
7.05
SB
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Henrik Larsson
6.71
IF Göta Karlstad
6.71
Q
  
2Thomas Jones
Thomas Jones 01, IFK Växjö
6.83
IFK Växjö
6.83
Q
  
3Adam Denguir
6.92
Ullevi FK
6.92
q
  
4Austin HamiltonMalmö AI
6.94
SB
  
5Patrik AnderssonUllevi FK
6.98
  
6Björn BoströmIFK Lund
7.01
SB
  
6Jean-Christian ZirignonMalmö AI
7.01
  
M 200 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
21.61
SB
  
2Emil Johansson
21.76
Turebergs FK
21.76
  
3Desmond Rogo
22.09
Upsala IF
22.09
  
4Dennis Otieno
22.23
Hammarby IF
22.23
  
Final B
21 feb
21 feb
1Alexander AndreassonÖrgryte IS
21.95
PB
  
2Filip Schwartz
22.08
Mölndals AIK
22.08
  
3Nils Thornberg
22.48
Ullevi FK
22.48
  
4Rafael Tejada De LeonUllevi FK
22.88
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Desmond Rogo
21.88
Upsala IF
21.88
=SB
q
  
2Rafael Tejada De LeonUllevi FK
22.26
q
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Dennis Otieno
21.92
Hammarby IF
21.92
SB
q
  
2Filip Schwartz
21.97
Mölndals AIK
21.97
q
  
3Viktor BondessonMalmö AI
22.56
  
Heat 3
20 feb
20 feb
1Emil Johansson
21.79
Turebergs FK
21.79
q
  
2Alexander AndreassonÖrgryte IS
22.03
q
  
3Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
22.65
IFK Helsingborg
22.65
  
Heat 4
20 feb
20 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
21.75
SB
q
  
2Nils Thornberg
22.22
Ullevi FK
22.22
q
  
Olle Forslin
DNS
Hässelby SK
DNS
  
M 400 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Carl Bengtström
46.59
Örgryte IS
46.59
MR
  
2Emil Johansson
47.97
Turebergs FK
47.97
  
3Erik Martinsson
48.20
Upsala IF
48.20
SB
  
4Anders Pihlblad
48.32
Örgryte IS
48.32
  
Final B
21 feb
21 feb
1Karl Wållgren
48.78
Örgryte IS
48.78
  
2Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
48.96
IFK Växjö
48.96
  
3Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
49.17
  
Vidar StenqvistÖrgryte IS
DNS
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Anders Pihlblad
48.28
Örgryte IS
48.28
q
  
2Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
48.64
q
  
3Samuel Wiik
50.13
Örgryte IS
50.13
SB
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Emil Johansson
48.01
Turebergs FK
48.01
q
  
2Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
49.06
IFK Växjö
49.06
q
  
3Anton Bertilsson
49.48
IFK Växjö
49.48
  
Heat 3
20 feb
20 feb
1Carl Bengtström
47.63
Örgryte IS
47.63
q
  
2Vidar Stenqvist
49.09
Örgryte IS
49.09
PB
q
  
3Anton SigurdssonMalmö AI
49.49
  
Heat 4
20 feb
20 feb
1Erik Martinsson
48.26
Upsala IF
48.26
SB
q
  
2Karl Wållgren
48.87
Örgryte IS
48.87
q
  
3Martin Selin
50.53
Ullevi FK
50.53
SB
  
4Gustav Karlsson
50.91
Örgryte IS
50.91
  
M 800 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Andreas Kramer
1:49.19
Ullevi FK
1:49.19
  
2Joakim Andersson
1:49.84
Spårvägens FK
1:49.84
  
3Felix Francois
1:50.18
Örgryte IS
1:50.18
  
4Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:51.23
Eskilstuna FI
1:51.23
  
5Benjamin Åberg
1:52.58
Hälle IF
1:52.58
  
6Alexander LundskogUllevi FK
1:54.89
  
7Erik Rosqvist
1:58.85
Upsala IF
1:58.85
PB
  
M 1500 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:50.52
F Stenungsunds FI
3:50.52
  
2Robin Rohlén
3:51.76
IFK Umeå
3:51.76
  
3Samuel Pihlström
3:51.87
Hälle IF
3:51.87
  
4Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
3:52.01
Spårvägens FK
3:52.01
  
5Alexander Nilsson
3:52.07
Mölndals AIK
3:52.07
  
6Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
3:52.28
Västerås FK
3:52.28
  
7Gustav Berlin
3:52.32
Hässelby SK
3:52.32
  
8Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:52.49
Sävedalens AIK
3:52.49
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Gustav Berlin
3:49.16
Hässelby SK
3:49.16
Q
  
2Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:49.20
Sävedalens AIK
3:49.20
Q
  
3Alexander Nilsson
3:49.48
Mölndals AIK
3:49.48
Q
  
4Abdelfath Yassin
3:50.89
Spårvägens FK
3:50.89
PB
  
5Emil Danielsson
3:51.49
Spårvägens FK
3:51.49
SB
  
6Jonatan Gustafsson
3:55.20
KFUM Örebro
3:55.20
PB
  
7Jonathan Grahn
3:56.50
Mölndals AIK
3:56.50
  
8Hampus Börjesson
3:57.22
Ullevi FK
3:57.22
  
9Anders Grahl
4:01.73
Hälle IF
4:01.73
  
10Erik Djurberg
4:04.38
Hässelby SK
4:04.38
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:47.83
F Stenungsunds FI
3:47.83
Q
  
2Robin Rohlén
3:48.15
IFK Umeå
3:48.15
SB
Q
  
3Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
3:48.46
Västerås FK
3:48.46
PB
Q
  
4Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
3:48.74
Spårvägens FK
3:48.74
PB
q
  
5Samuel Pihlström
3:48.76
Hälle IF
3:48.76
q
  
6Arvid Öhrn
3:48.95
Hälle IF
3:48.95
  
7Sharmarke Ahmed
3:51.92
Hälle IF
3:51.92
  
8Miguel Palm
3:52.96
Mölndals AIK
3:52.96
  
9Axel Djurberg
3:53.36
Hässelby SK
3:53.36
  
10Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
4:00.68
IFK Växjö
4:00.68
  
M 3000 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Vidar Johansson
8:03.63
Sävedalens AIK
8:03.63
  
2Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
8:04.18
Spårvägens FK
8:04.18
  
3Suldan Hassan
8:04.81
Ullevi FK
8:04.81
  
4Jonatan Fridolfsson
8:05.81
Sävedalens AIK
8:05.81
  
5Oliver Löfqvist
8:08.64
Spårvägens FK
8:08.64
  
6Jonatan Gustafsson
8:09.56
KFUM Örebro
8:09.56
PB
  
7Emil Danielsson
8:11.12
Spårvägens FK
8:11.12
  
8Anders Grahl
8:12.43
Hälle IF
8:12.43
PB
  
9Archibald Casteel
8:12.77
Spårvägens FK
8:12.77
  
10Axel Djurberg
8:13.26
Hässelby SK
8:13.26
  
11John Börjesson
8:21.63
Spårvägens FK
8:21.63
  
John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
19 feb
19 feb
1Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
8:14.44
IFK Växjö
8:14.44
PB
  
2Samuel Russom
8:15.13
Hässelby SK
8:15.13
PB
  
3Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
8:15.56
KFUM Örebro
8:15.56
PB
  
4Johan Fagerberg
8:15.91
Spårvägens FK
8:15.91
PB
  
5Max Peter Bejmer
Max Peter Bejmer 92, IFK Göteborg
8:25.61
IFK Göteborg
8:25.61
SB
  
6Håvard Sandstad Eidsmo
8:27.90
IFK Göteborg
8:27.90
  
Erik Djurberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final C
19 feb
19 feb
1Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:35.31
Spårvägens FK
8:35.31
  
2Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro
8:36.34
KFUM Örebro
8:36.34
  
3Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
8:49.00
Spårvägens FK
8:49.00
  
4Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
8:50.49
Spårvägens FK
8:50.49
  
5Albin Wallenius
9:16.78
Västerås FK
9:16.78
  
Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
M 60 m häck     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Max Hrelja
7.73
Malmö AI
7.73
PB
  
5 SWE AT
2Petter GustafssonÖrgryte IS
7.98
  
3Anton Levin
8.06
Malmö AI
8.06
SB
  
4Staffan Risberg
8.23
Turebergs FK
8.23
PB
  
5Oscar HjermKA 2 IF
8.24
  
6Rasmus ElfgaardHögby IF
8.31
  
7Hannes Kvist WirdmoHögby IF
8.33
  
8Elias Martinsson
11.52
Mölndals AIK
11.52
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1Petter GustafssonÖrgryte IS
8.01
Q
  
2Elias Martinsson
8.03
Mölndals AIK
8.03
Q
  
3Staffan Risberg
8.24
Turebergs FK
8.24
PB
q
  
4Hannes Kvist WirdmoHögby IF
8.24
=SB
q
  
5Rasmus ElfgaardHögby IF
8.28
q
  
Heat 2
21 feb
21 feb
1Max Hrelja
7.74
Malmö AI
7.74
PB
Q
  
2Anton Levin
8.07
Malmö AI
8.07
SB
Q
  
3Oscar HjermKA 2 IF
8.19
SB
q
  
4Amir Shaker
8.33
Hammarby IF
8.33
  
5Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.35
Spårvägens FK
8.35
  
M Höjd     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Fabian DelrydTäby IS
2.17
SB
  
2Emil Uhlin
2.11
Falu IK
2.11
SB
  
3Arvid Ryberg
2.08
IF Göta Karlstad
2.08
=PB
  
4Oskar Lundqvist
2.05
Upsala IF
2.05
  
5Melwin Lycke HolmKils AIK
2.01
SB
  
6Samuel FranssonMalmö AI
2.01
PB
  
1.851.911.972.012.052.082.112.132.172.20
Delryd----ooooxoxxx
Uhlin--ooooxoxxx
Ryberg--oxooxoxxpx
Lundqvist-oooxoxxx
Lycke Holmooooxxx
Fransson-oxoxoxxp
M Stav     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Melker Svärd JacobssonÖrgryte IS
5.40
SB
  
2Robin JacobssonUllevi FK
5.10
=PB
  
3Emil Carlsson
Emil Carlsson 02, IFK Växjö
5.03
IFK Växjö
5.03
PB
  
4Marcus NilssonHögby IF
5.03
SB
  
5Carl Sténson
4.96
Hellas FK
4.96
SB
  
6William Asker
4.76
Örgryte IS
4.76
  
7Linus Jönsson
4.62
IF Tjalve
4.62
  
8Micael Fagö
Micael Fagö 94, IFK Växjö
4.62
IFK Växjö
4.62
  
9Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.62
  
9Magnus HerstedtMalmö AI
4.62
  
Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
NH
  
Jonas AsplundIFK Märsta
NH
  
4.484.624.764.864.965.035.105.205.255.405.55
Svärd Jacobsson--------xoxoxxx
Jacobsson--oooxooxxx
Carlsson--oxoxxooxxx
Nilsson-oooxoxxoxxx
Sténson---oxoxpxx
Askerooxoxpxpx
Jönssonooxxx
Fagöxooxxx
Samuelsson-xoxxx
Herstedtoxoxxx
Söderström Eskonniemi--xxx
Asplund-xxx
M Längd     
Inne
Inne
Final A
21 feb
21 feb
1Thobias MontlerMalmö AI
8.13
SB
  
2Jesper Hellström
7.43
Hässelby SK
7.43
SB
  
3Caleb Conable
7.41
Malmö AI
7.41
  
4Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.32
SB
  
5Andreas CarlssonIK Ymer
7.31
  
6Oliwer DanielssonUllevi FK
7.21
  
7Tobias Carlryd
7.16
Örgryte IS
7.16
PB
  
8Artur Engström
7.03
Örgryte IS
7.03
SB
  
9Victor PetterssonIF Göta Karlstad
6.95
  
10Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
6.93
Västerås FK
6.93
  
11Oskar Erixon
6.88
IF Göta Karlstad
6.88
  
12Fredrik SamuelssonHässelby SK
6.82
  
13Jonatan Hirsh
6.81
Örgryte IS
6.81
  
14Melwin Lycke HolmKils AIK
6.61
SB
  
15David Thid
David Thid 03, Hammarby
6.38
Hammarby IF
6.38
  
Montlerx8.13xx7.59x
Hellström7.43
Conable5.667.227.416.727.25
Otterling7.10x7.327.16x7.20
Carlssonx7.107.24x7.267.31
Danielsson6.84x7.157.21x7.18
Carlryd6.905.216.986.696.927.16
Engström6.86x6.98xx7.03
Pettersson6.916.95x
Hjortx6.936.89
Erixon6.866.796.88
Samuelsson6.82x
Hirsh6.81x6.79
Lycke Holm6.396.616.39
Thidxx6.38
Final B
21 feb
21 feb
1Albin Månsson
Albin Månsson 99, IFK Växjö
6.76
IFK Växjö
6.76
  
2Oliver Ellström
6.68
IF Göta Karlstad
6.68
  
3William Thor
6.62
Strands IF
6.62
  
4Olof Ryberg
6.10
Örgryte IS
6.10
=PB
  
Månsson6.766.686.66
Ellström6.685.14x
Thorx4.706.62
Ryberg5.825.996.10
M Tresteg     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Jesper Hellström
16.69
Hässelby SK
16.69
PB
  
5 SWE AT
2Gabriel Wallmark
15.51
Örgryte IS
15.51
PB
  
5 SWE P19 AT
3Isak Persson
15.36
Örgryte IS
15.36
  
4Erik Ehrlin
15.35
Hammarby IF
15.35
  
5Artur Engström
15.23
Örgryte IS
15.23
  
6Gustaf BålströmUllevi FK
14.90
  
7Lukas Edqvist
14.71
Örgryte IS
14.71
PB
  
8Gustav Tartu
14.68
IF Kville
14.68
PB
  
9Oskar Weidenholm
14.54
Mölndals AIK
14.54
PB
  
Hellström15.81x16.21xx16.69
Wallmark15.0915.1415.1715.2315.1615.51
Persson15.1915.36x
Ehrlin14.9715.27x15.3515.3415.25
Engströmxx14.6415.0215.1915.23
Bålström14.5514.3014.9013.51xx
Edqvist14.3514.71x14.36x14.39
Tartu13.78x14.6814.4414.1014.55
Weidenholm14.54x14.48
M Kula     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Wictor PeterssonMalmö AI
21.13
MR SB
  
2Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.84
Spårvägens FK
18.84
PB
  
3Viktor Gardenkrans
18.09
Upsala IF
18.09
  
4Arwid Koskinen
17.49
Ullevi FK
17.49
SB
  
5Gabriel Heen
16.34
Hässelby SK
16.34
SB
  
6Marcus Nilsson
15.71
Högby IF
15.71
SB
  
7Arvid Mägi TheorinMalmö AI
15.64
SB
  
Petersson20.3120.0419.9220.5720.3221.13
Arbinge18.05x18.5918.5918.8418.78
Gardenkrans17.18x17.6117.94x18.09
Koskinen17.4017.2417.23x17.4917.13
Heen15.5216.24x16.2516.34x
Nilsson14.5315.71
Mägi Theorinx14.8915.64xx14.95
M Vikt     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Ragnar Carlsson
23.24
Hässelby SK
23.24
MR
  
2Simon Pettersson
19.81
Hässelby SK
19.81
SB
  
3Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
19.15
Upsala IF
19.15
PB
  
4Karl Ludvik
17.93
Turebergs FK
17.93
  
5Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
17.68
Västerås FK
17.68
PB
  
6 SWE P19 AT
6Johannes Nilsson
16.12
Västerås FK
16.12
  
7Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
15.92
Västerås FK
15.92
  
Carlsson22.16xx22.3723.24x
Pettersson17.5418.49x18.1119.0519.81
Sörbyx18.27x18.0419.1517.44
Ludvik17.8517.6217.9317.76xx
Bystedt16.6617.6816.77x17.27x
Nilsson14.6815.5415.7716.1215.9816.01
Haals15.13xxx14.8015.92
Kvinnor
K 60 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Claudia PaytonUllevi FK
7.30
=PB
  
2Julia Henriksson
7.46
IFK Helsingborg
7.46
PB
  
3Nikki AnderbergMalmö AI
7.48
  
4Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.51
Spårvägens FK
7.51
  
5Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.52
KFUM Örebro
7.52
  
6Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.60
KFUM Örebro
7.60
  
7Emelie RantzowIK Ymer
7.62
  
8Maja MaunsbachIFK Lund
7.63
PB
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Nikki AnderbergMalmö AI
7.48
Q
  
2Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.52
Spårvägens FK
7.52
Q
  
3Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.56
KFUM Örebro
7.56
q
  
4Emelie RantzowIK Ymer
7.62
q
  
5Maja MaunsbachIFK Lund
7.66
PB
q
  
6Josefin Nilsson
7.80
Kalmar SK
7.80
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Claudia PaytonUllevi FK
7.30
PB
Q
  
2Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.48
KFUM Örebro
7.48
Q
  
3Julia Henriksson
7.49
IFK Helsingborg
7.49
q
  
4Ida StaafgårdMalmö AI
7.68
  
5Emilia Kjellberg
7.91
IF Göta Karlstad
7.91
  
K 200 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.74
Spårvägens FK
23.74
SB
  
2Daniella Busk
23.90
Malmö AI
23.90
  
3Denise Eriksson
24.28
Örgryte IS
24.28
  
4Lisa Lilja
24.54
Ullevi FK
24.54
  
Final B
21 feb
21 feb
1Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
24.18
KFUM Örebro
24.18
PB
  
2Elvira TanderudUllevi FK
24.75
  
3Emelie RantzowIK Ymer
24.88
  
Julia Henriksson
DNS
IFK Helsingborg
DNS
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Julia Henriksson
24.58
IFK Helsingborg
24.58
q
  
2Elvira TanderudUllevi FK
24.64
q
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.95
Spårvägens FK
23.95
q
  
2Denise Eriksson
24.17
Örgryte IS
24.17
SB
q
  
3Ida Staafgård
25.10
Malmö AI
25.10
  
Heat 3
20 feb
20 feb
1Daniella Busk
24.01
Malmö AI
24.01
q
  
2Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
24.34
KFUM Örebro
24.34
q
  
3Emelie RantzowIK Ymer
24.75
q
  
Heat 4
20 feb
20 feb
1Lisa Lilja
24.31
Ullevi FK
24.31
q
  
2Wilma RosenquistMalmö AI
25.13
SB
  
3Pernilla Nilsson
25.69
IFK Trelleborg
25.69
  
K 400 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.91
Spårvägens FK
54.91
  
2Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
56.30
Lidköpings IS
56.30
  
3Hanna Karlsson
56.30
IF Göta Karlstad
56.30
PB
  
4Linnea KillanderMalmö AI
56.99
  
Heat 1
20 feb
20 feb
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
56.44
Lidköpings IS
56.44
Q
  
2Hanna Karlsson
56.85
IF Göta Karlstad
56.85
PB
q
  
3Vendela Rydbäck
57.10
IFK Växjö
57.10
  
Heat 2
20 feb
20 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.72
Spårvägens FK
54.72
SB
Q
  
2Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
58.52
  
Tuvalisa RosenquistIF Tjalve
DNF
  
Heat 3
20 feb
20 feb
1Linnea KillanderMalmö AI
56.86
SB
Q
  
2Ebba Svantesson
57.26
Upsala IF
57.26
  
3Ebba Åhman
57.88
IK Ymer
57.88
SB
  
K 800 m     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Lovisa Lindh
2:03.77
Ullevi FK
2:03.77
  
2Gaël De Coninck
2:05.81
Sävedalens AIK
2:05.81
SB
  
3Alice Magnell Millán
2:07.06
Eskilstuna FI
2:07.06
PB
  
4 SWE F19 AT
4Madeleine Björlin-Delmar
2:08.55
IFK Göteborg
2:08.55
PB
  
5Lova Perman
2:09.88
IF Göta Karlstad
2:09.88
PB
  
6Elvira Bredin
2:11.14
Turebergs FK
2:11.14
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Lovisa Lindh
2:10.08
Ullevi FK
2:10.08
Q
  
2Madeleine Björlin-Delmar
2:10.63
IFK Göteborg
2:10.63
Q
  
3Lova Perman
2:11.34
IF Göta Karlstad
2:11.34
PB
q
  
4Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:13.24
IFK Göteborg
2:13.24
  
5Maria Freij
2:14.38
Malmö AI
2:14.38
PB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Alice Magnell Millán
2:09.78
Eskilstuna FI
2:09.78
Q
  
2Gaël De Coninck
2:10.90
Sävedalens AIK
2:10.90
Q
  
3Elvira Bredin
2:12.78
Turebergs FK
2:12.78
q
  
4Greta Graziani
2:13.32
Täby IS
2:13.32
SB
  
5Anna Silvander
2:13.56
Hässelby SK
2:13.56
  
6Klara Frih
2:17.60
Åsbro GoIF
2:17.60
SB
  
K 1500 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Samrawit MengsteabHälle IF
4:20.33
  
2Alice Magnell Millán
4:20.51
Eskilstuna FI
4:20.51
PB
  
2 SWE F19 AT
3Linn Nilsson
4:20.56
Hälle IF
4:20.56
  
4Gaël De Coninck
4:23.01
Sävedalens AIK
4:23.01
PB
  
5Nora Lundin
4:23.56
Hammarby IF
4:23.56
  
6Olivia Weslien
4:24.19
IF Göta Karlstad
4:24.19
PB
  
7Sara Christiansson
4:24.48
Sävedalens AIK
4:24.48
PB
  
8Anna Silvander
4:24.58
Hässelby SK
4:24.58
SB
  
9Elsa Wallenius
4:29.89
Västerås FK
4:29.89
PB
  
10Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:31.37
IFK Göteborg
4:31.37
  
11Johanna Larsson
4:33.65
Örgryte IS
4:33.65
PB
  
12Madeleine Björlin-Delmar
4:34.94
IFK Göteborg
4:34.94
PB
  
K 3000 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Meraf Bahta
9:08.56
Hälle IF
9:08.56
SB
  
2Samrawit MengsteabHälle IF
9:09.73
  
3Linn Nilsson
9:09.82
Hälle IF
9:09.82
  
4Sara Christiansson
9:12.06
Sävedalens AIK
9:12.06
  
5Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
9:41.76
Sävedalens AIK
9:41.76
PB
  
6Elsa Wallenius
9:44.72
Västerås FK
9:44.72
  
7Emma Bjessmo
9:45.30
IFK Lidingö
9:45.30
  
8Moa Enmark
Moa Enmark 94, Gbg-Majorna
9:46.49
Göteborg-Majorna OK
9:46.49
PB
  
9Charlotte Andersson
9:47.29
IFK Umeå
9:47.29
  
10Liduina van Sitteren
9:47.85
Örebro AIK
9:47.85
PB
  
11Johanna Larsson
9:52.09
Örgryte IS
9:52.09
  
12Alva Olsson
9:53.97
IK Akele
9:53.97
PB
  
Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
DNF
Västerås FK
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Julia WennerstenIK Ymer
8.38
  
2Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
8.53
Göteborgs KIK
8.53
  
3Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.60
Lidköpings IS
8.60
  
4Estelle MontlerUllevi FK
8.64
  
5Tilde Johansson
8.66
Falkenbergs IK
8.66
  
6Elin Lindeblad
8.71
Kalmar SK
8.71
  
Maja MaunsbachIFK Lund
DNF
  
Jonna Lindéen
DNS
Kalmar SK
DNS
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1Julia WennerstenIK Ymer
8.30
Q
  
2Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.61
Lidköpings IS
8.61
Q
  
3Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
8.61
Göteborgs KIK
8.61
q
  
4Jonna Lindéen
8.64
Kalmar SK
8.64
q
  
5Elin Lindeblad
8.65
Kalmar SK
8.65
PB
q
  
Heat 2
21 feb
21 feb
1Maja MaunsbachIFK Lund
8.40
PB
Q
  
2Tilde Johansson
8.48
Falkenbergs IK
8.48
Q
  
3Estelle MontlerUllevi FK
8.68
q
  
4Ebba ÅhmanIK Ymer
8.72
  
5Maria SödergrenTäby IS
8.94
  
K Höjd     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Maja Nilsson
1.91
Örgryte IS
1.91
PB
  
9 SWE AT
2Sofie Skoog
1.85
IF Göta Karlstad
1.85
  
3Louise EkmanGefle IF
1.83
SB
  
4Matilda NilssonIFK Lund
1.80
SB
  
5Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.77
  
6Klara Rådbo
1.69
Hässelby SK
1.69
  
1.591.641.691.741.771.801.831.851.891.911.93
Nilsson----ooooxoxoxxx
Skoog----ooooxxx
Ekman--oooooxxx
Nilsson--xoxooxxoxxx
Erlandsson--oxooxxx
Rådboooxxoxxx
K Stav     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Michaela Meijer
4.47
Örgryte IS
4.47
SB
  
2Linnea Jönsson
4.20
IFK Helsingborg
4.20
  
3Sara WinbergTäby IS
4.20
=PB
  
4Gabriella Jönsson
4.02
IFK Helsingborg
4.02
  
5Ellen Olsson
3.91
Wärnamo SK
3.91
SB
  
6Malin Dahlström
3.91
Örgryte IS
3.91
SB
  
Freja AndersdotterMalmö AI
NH
  
3.463.763.914.024.134.204.274.324.474.60
Meijer-------ooxxx
Jönsson-oooooxxx
Winberg--oxoxxooxxx
Jönsson-oooxxx
Olsson--xoxxx
Dahlström-oxxoxxx
Andersdotterxxx
K Längd     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Khaddi Sagnia
6.64
Ullevi FK
6.64
  
2Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK
6.39
PB
  
3Kaiza Karlén
6.28
IF Göta Karlstad
6.28
  
4Tilde Johansson
6.15
Falkenbergs IK
6.15
  
5Jenny Lestander
6.13
Örgryte IS
6.13
  
6Sandra Törnros
6.00
Spårvägens FK
6.00
SB
  
7Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
5.97
Göteborgs KIK
5.97
SB
  
8Emilia HammarströmMölndals AIK
5.90
  
9Klara Rådbo
5.70
Hässelby SK
5.70
  
10Jonna Lindéen
5.66
Kalmar SK
5.66
  
11Freja AndersdotterMalmö AI
5.48
SB
  
12Emilia Kjellberg
5.41
IF Göta Karlstad
5.41
SB
  
Amanda Hansson
DNS
Hässelby SK
DNS
  
Sagnia6.57xx6.37x6.64
Otterling Marmbrandt6.34xx6.246.216.39
Karlén6.22x6.065.976.286.23
Johanssonxx5.875.85x6.15
Lestander5.786.045.98xx6.13
Törnros5.946.00
Hertz Saebbö4.78x5.74x5.925.97
Hammarström5.645.635.90xxx
Rådbo5.385.585.70
Lindéen5.455.665.60
Andersdotter2.185.485.48
Kjellbergx5.41x
Hansson
K Tresteg     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
13.67
Råby-Rekarne FIF
13.67
PB NU20R
  
3 SWE AT, 1 SWE F19 AT
2Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
13.34
Spårvägens FK
13.34
PB
  
3Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
13.23
SB
  
4Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK
12.82
  
5Jenny Lestander
12.60
Örgryte IS
12.60
SB
  
6Emma Ehrlin
12.00
Hammarby IF
12.00
  
7Klara Rådbo
11.97
Hässelby SK
11.97
PB
  
8Thilda Särnevång
11.86
Upsala IF
11.86
  
9Lisa Weyhenmeyer
11.58
Upsala IF
11.58
  
10Amanda Hjalmarsson
11.38
IFK Växjö
11.38
SB
  
11Elvira Richardsson
Elvira Richardsson 96, Göteborgs KIK
11.22
Göteborgs KIK
11.22
SB
  
Åskag13.3513.52x13.3913.2613.67
Griksaite13.1913.03x13.14x13.34
Abrahamsson13.2313.1213.1513.0113.0213.07
Otterling Marmbrandt12.73x12.6212.82xx
Lestanderx12.6011.7112.1212.17x
Ehrlin11.98x12.00x11.77x
Rådbo11.7511.9711.8610.2811.8211.90
Särnevång11.3011.3411.6411.6511.8611.85
Weyhenmeyer11.58x11.56
Hjalmarsson11.38xx
Richardssonx11.2211.20
K Kula     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Fanny Roos
18.51
Malmö AI
18.51
  
2Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
16.91
Spårvägens FK
16.91
  
3Frida Åkerström
16.77
Hässelby SK
16.77
  
4Axelina Johansson
16.72
Hässelby SK
16.72
  
5Mathilda ErikssonMalmö AI
13.48
SB
  
6Emilia Malmehed
13.43
IF Göta Karlstad
13.43
  
7Victoria Engström KindmarkUpsala IF
13.39
PB
  
8Sophie Reid
12.71
IK Ymer
12.71
  
9Erika Wärff
12.40
Malmö AI
12.40
  
Roos17.38x18.5118.1117.8518.32
Lennman16.61x16.2916.91x16.68
Åkerström16.6016.5516.4416.7716.2316.49
Johansson15.9716.1616.1516.6915.1816.72
Eriksson12.94xxx12.7913.48
Malmehed13.43xx13.14xx
Engström Kindmark12.4012.6913.3912.28x12.74
Reid12.3312.3512.7112.6512.1112.06
Wärff12.4012.3312.03
K Vikt     
Inne 20 feb

Final A

Final
Inne 20 feb
1Ida Storm
23.42
Malmö AI
23.42
  
2Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
20.77
Spårvägens FK
20.77
  
3Grete Ahlberg
20.58
Hammarby IF
20.58
PB
  
4 SWE AT
4Sara Forssell
19.67
Motala AIF
19.67
  
5Linnéa Jönsson
18.90
Upsala IF
18.90
  
6Rebecka Hallerth
18.14
Spårvägens FK
18.14
PB
  
7Kajsa Wennberg
17.94
Upsala IF
17.94
  
8Kristina Andersson
17.48
Råby-Rekarne FIF
17.48
  
9Hillevi Carlsson
17.12
Hässelby SK
17.12
PB
  
10Emma Holmgren Löf
16.18
Upsala IF
16.18
  
11Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
16.11
Sävedalens AIK
16.11
  
12Axelina Johansson
15.89
Hässelby SK
15.89
  
Storm20.4022.0222.7023.1023.4222.57
Larsson19.9319.1320.7719.6519.47x
Ahlberg18.5720.11x19.3820.1520.58
Forssell18.02xx19.0919.6718.96
Jönsson17.2017.5818.1818.90xx
Hallerth17.8517.1817.6618.1417.61x
Wennbergx17.9417.9117.7417.23x
Anderssonx15.9217.24x17.48x
Carlsson16.3716.4817.12
Holmgren Löf16.1815.8615.86
Broback16.0716.1115.30
Johansson15.8915.47x