9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Arena: Friidrottens Hus   Arrangör: Ullevi FK
Tävlande: 40 (24+16)   Starter: 70 (40+30)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Larsson
6.69
IF Göta Karlstad
6.69
SB
  
2Thobias MontlerMalmö AI
6.84
  
3Alexander AndreassonÖrgryte IS
6.89
=PB
  
4Adam Denguir
6.89
Ullevi FK
6.89
SB
  
5Filip Schwartz
6.94
Mölndals AIK
6.94
SB
  
6Patrik AnderssonUllevi FK
6.96
  
7Tarley Allison
6.99
Mölndals AIK
6.99
=SB
  
Final B
1Artur Engström
7.10
Örgryte IS
7.10
  
2Lucas Bolin
7.13
Ullevi FK
7.13
  
Heat 1
1Henrik Larsson
6.86
IF Göta Karlstad
6.86
SB
q
  
2Adam Denguir
6.91
Ullevi FK
6.91
SB
q
  
3Filip Schwartz
6.95
Mölndals AIK
6.95
SB
q
  
4Tarley Allison
6.99
Mölndals AIK
6.99
SB
q
  
5Artur Engström
7.13
Örgryte IS
7.13
q
  
6Alexander LesserUllevi FK
7.37
q
  
Heat 2
1Thobias MontlerMalmö AI
6.88
q
  
2Erik AnnerfalkUllevi FK
6.90
PB
q
  
3Patrik AnderssonUllevi FK
6.91
=SB
q
  
4Alexander AndreassonÖrgryte IS
6.97
q
  
5Nils ThornbergUllevi FK
7.04
q
  
6Lucas Bolin
7.06
Ullevi FK
7.06
q
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Annerfalk
21.67
Ullevi FK
21.67
SB
  
2Anders Pihlblad
21.81
Örgryte IS
21.81
SB
  
Final B
1Nils Thornberg
22.15
Ullevi FK
22.15
SB
  
2Alexander LesserUllevi FK
22.63
SB
  
Final C
1Oliwer DanielssonUllevi FK
22.41
PB
  
2Erik Lindahl
23.40
Ullevi FK
23.40
SB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Carl Bengtström
47.01
Örgryte IS
47.01
SB
  
2Karl Wållgren
48.24
Örgryte IS
48.24
PB
  
3Martin Selin
51.37
Ullevi FK
51.37
SB
  
Final B
1Samuel Wiik
50.65
Örgryte IS
50.65
SB
  
2Gustav Karlsson
50.94
Örgryte IS
50.94
SB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Petter GustafssonÖrgryte IS
7.93
PB
q
  
2Elias Martinsson
8.01
Mölndals AIK
8.01
PB
q
  
3Oscar HjermKA 2 IF
8.32
SB
q
  
4Kevin Fankl
9.16
Örgryte IS
9.16
q
  
M 60 m häck extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Petter GustafssonÖrgryte IS
7.95
  
2Elias Martinsson
8.30
Mölndals AIK
8.30
  
3Oscar HjermKA 2 IF
8.35
SB
  
4Kevin Fankl
9.03
Örgryte IS
9.03
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Khaddi Sagnia
7.26
Ullevi FK
7.26
PB
q
  
3 SWE AT
2Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.51
Spårvägens FK
7.51
q
  
3Lisa Lilja
7.60
Ullevi FK
7.60
q
  
4Emelie RantzowIK Ymer
7.68
SB
q
  
5Elvira TanderudUllevi FK
7.73
q
  
K 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
Khaddi SagniaUllevi FK
DQ
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elvira TanderudUllevi FK
24.22
PB
  
2Lisa Lilja
24.23
Ullevi FK
24.23
SB
  
3Emelie RantzowIK Ymer
24.93
SB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
57.66
Lidköpings IS
57.66
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia WennerstenIK Ymer
8.42
  
2Tilde Johansson
8.45
Falkenbergs IK
8.45
  
3Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.59
Lidköpings IS
8.59
  
4Maja MaunsbachIFK Lund
8.76
  
5Mari Klaup
8.77
Ullevi FK
8.77
  
6Klara Rådbo
8.83
Hässelby SK
8.83
  
7Amanda Hansson
8.87
Hässelby SK
8.87
  
Final B
1Elin Lindeblad
9.10
Kalmar SK
9.10
  
Sophie ReidIK Ymer
DNF
  
Heat 1
1Tilde Johansson
8.55
Falkenbergs IK
8.55
q
  
2Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.63
Lidköpings IS
8.63
q
  
3Maja MaunsbachIFK Lund
8.73
q
  
4Elin Lindeblad
8.82
Kalmar SK
8.82
q
  
5Estelle MontlerUllevi FK
9.02
q
  
Heat 2
1Julia WennerstenIK Ymer
8.42
q
  
2Mari Klaup
8.70
Ullevi FK
8.70
q
  
3Lovisa KarlssonHögby IF
8.77
SB
q
  
4Amanda Hansson
8.80
Hässelby SK
8.80
q
  
5Klara Rådbo
8.81
Hässelby SK
8.81
PB
q
  
6Sophie ReidIK Ymer
9.20
q