28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
Arena: Sätra IP och kastplanen   Arrangör: Spårvägens FK
Tävlande: 104 (63+41)   Starter: 127 (77+50)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.79
Spårvägens FK
6.79
SB
  
2Simon Plesse
6.81
Upsala IF
6.81
PB
  
3Thomas Jones
6.84
IFK Växjö
6.84
SB
  
4William Thor
6.91
Strands IF
6.91
PB
  
5Emil Johansson
6.92
Turebergs FK
6.92
  
6Johan SjölanderTäby IS
6.94
  
7Milo WahlgrenTäby IS
6.95
=SB
  
8Viktor Thor
7.10
Strands IF
7.10
  
Heat 1
1Johan SjölanderTäby IS
6.87
PB
q
  
2Thomas Jones
6.88
IFK Växjö
6.88
q
  
3Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.90
Spårvägens FK
6.90
SB
q
  
4Viktor Thor
6.91
Strands IF
6.91
q
  
5David Thid
David Thid 03, Hammarby
7.14
Hammarby IF
7.14
PB
  
6Zion ErikssonTäby IS
9.34
SB
  
Heat 2
1Emil Johansson
6.90
Turebergs FK
6.90
SB
q
  
2Simon Plesse
6.91
Upsala IF
6.91
=PB
q
  
3William Thor
6.93
Strands IF
6.93
=PB
q
  
4Milo WahlgrenTäby IS
6.95
SB
q
  
5Jean-Christian ZirignonMalmö AI
7.04
SB
  
6Douglas HellbrattMalmö AI
7.19
SB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Dennis Otieno
21.93
Hammarby IF
21.93
SB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Johansson
48.18
Turebergs FK
48.18
SB
  
Filip NilssonIFK Lund
DQ
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vidar Johansson
3:45.84
Sävedalens AIK
3:45.84
PB
  
2Gustav Berlin
3:46.40
Hässelby SK
3:46.40
PB
  
3Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:46.49
Sävedalens AIK
3:46.49
  
4Samuel Pihlström
3:47.24
Hälle IF
3:47.24
PB
  
5Arvid Öhrn
3:47.85
Hälle IF
3:47.85
PB
  
6Robin Rohlén
3:48.72
IFK Umeå
3:48.72
SB
  
7Diego Estrada
Diego Estrada 89, USA
3:49.19
89USA
3:49.19
PB
  
8Abdelfath Yassin
3:52.20
Spårvägens FK
3:52.20
PB
  
9John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
3:52.93
Spårvägens FK
3:52.93
PB
  
10Omar Ismail
3:54.28
Högby IF
3:54.28
SB
  
Axel Alness-BorgIFK Lidingö
DNF
  pace
Final B
1Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
3:48.69
Västerås FK
3:48.69
PB
  
2Olof Silvander
3:48.70
IFK Lidingö
3:48.70
PB
  
3Miguel Palm
3:48.95
Mölndals AIK
3:48.95
PB
  
4Erik Djurberg
3:49.70
Hässelby SK
3:49.70
PB
  
5Axel Djurberg
3:50.28
Hässelby SK
3:50.28
PB
  
6Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
3:53.64
Spårvägens FK
3:53.64
PB
  
7Oliver Löfqvist
3:54.41
Spårvägens FK
3:54.41
PB
  
8Andreas Jansson
3:58.74
Hässelby SK
3:58.74
PB
  
9Tim Robertson
Tim Robertson 95, NZL
3:59.37
95NZL
3:59.37
PB
  
10Albin Wallenius
4:00.93
Västerås FK
4:00.93
PB
  
11Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:03.20
Spårvägens FK
4:03.20
SB
  
12Markus Andersson
4:04.55
Västerås FK
4:04.55
PB
  
Henry Jacobson
Henry Jacobson 99, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  pace
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Levin
8.16
Malmö AI
8.16
  
2Amir Shaker
8.38
Hammarby IF
8.38
  
3Staffan Risberg
8.47
Turebergs FK
8.47
  
4Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.49
Spårvägens FK
8.49
PB
  
M 60 m häck extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Levin
8.09
Malmö AI
8.09
SB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.40
Spårvägens FK
8.40
PB
  
3Staffan Risberg
8.45
Turebergs FK
8.45
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fabian DelrydTäby IS
2.13
  
2Oskar LundqvistUpsala IF
2.07
SB
  
3Arvid Ryberg
2.04
IF Göta Karlstad
2.04
  
4Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.01
SB
  
1.891.951.982.012.042.072.102.132.20
Delryd----o--xoxxx
Lundqvist-oooooxxx
Ryberg-ooxxooxxx
Ericsson-Sottermanooxoxxoxxx
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Caleb Conable
7.47
Malmö AI
7.47
PB
  
2Andreas CarlssonIK Ymer
7.30
  
3Victor PetterssonIF Göta Karlstad
6.93
SB
  
4Oskar Erixon
6.82
IF Göta Karlstad
6.82
  
5Albin Månsson
6.72
IFK Växjö
6.72
SB
  
6Viktor Thor
6.50
Strands IF
6.50
  
William ThorStrands IF
NM
  
Conable7.096.877.03x7.47
Carlssonxxxx7.197.30
Pettersson6.77x6.476.84x6.93
Erixonxxx6.58x6.82
Månsson6.72xxxxx
Thorxx6.466.506.36x
Thorxxxxx
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jesper Hellström
15.84
Hässelby SK
15.84
SB
  
2Erik Ehrlin
15.27
Hammarby IF
15.27
SB
  
Hellström15.6315.77xxx15.84
Ehrlinxx15.27xxx
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Wictor PeterssonMalmö AI
20.71
SB
  
2Marcus Thomsen
Marcus Thomsen 98, NOR
20.49
98NOR
20.49
  
3Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.42
Spårvägens FK
18.42
SB
  
4Arvid Mägi TheorinMalmö AI
15.55
=SB
  
Petersson20.3120.6920.6320.7120.4220.31
Thomsenx20.04xx20.1820.49
Arbinge17.97x18.1118.4217.82x
Mägi Theorinxxxx15.55x
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ragnar Carlsson
22.11
Hässelby SK
22.11
  
2Karl Ludvik
18.21
Turebergs FK
18.21
PB
  
4 SWE P19 AT
3Hugo Sörby
17.38
Upsala IF
17.38
  
4Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
17.26
Västerås FK
17.26
PB
  
5Johannes Nilsson
16.72
Västerås FK
16.72
PB
  
6Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
16.09
Västerås FK
16.09
  
Carlssonxxx22.1122.1021.93
Ludvik18.1318.2118.0517.9117.6817.90
Sörbyxxx16.4917.38x
Bystedt17.00xx17.2616.56x
Nilsson15.7216.20x16.7215.2616.05
Haals15.6415.7316.09x15.74x
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.54
KFUM Örebro
7.54
PB
  
2Greta Deltin
7.74
Hässelby SK
7.74
  
3Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.80
  
4Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
7.86
Vallentuna FK
7.86
  
5Maja AlmgrenTäby IS
8.03
SB
  
K 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Greta Deltin
7.70
Hässelby SK
7.70
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
7.85
Vallentuna FK
7.85
  
3Maja AlmgrenTäby IS
8.09
SB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.79
Spårvägens FK
23.79
SB
  
2Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
24.25
KFUM Örebro
24.25
PB
  
3Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
24.67
Vallentuna FK
24.67
=PB
  
4Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
25.07
SB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.96
Spårvägens FK
54.96
SB
  
2Ebba SvantessonUpsala IF
57.06
SB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sandra Eriksson
4:22.18
Spårvägens FK
4:22.18
SB
  
2Nora Lundin
4:22.96
Hammarby IF
4:22.96
PB
  
4 SWE F19 AT
3Klara Ygeby
4:23.27
Upsala IF
4:23.27
PB
  
5 SWE F19 AT
4Olivia Weslien
4:26.19
IF Göta Karlstad
4:26.19
PB
  
5Anna Silvander
4:27.27
Hässelby SK
4:27.27
SB
  
6Elsa Wallenius
4:32.87
Västerås FK
4:32.87
PB
  
7Elvira Bredin
4:38.25
Turebergs FK
4:38.25
PB
  
8Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
4:39.17
Trångsvikens IF
4:39.17
  
Celina Reichardt
DNF
Spårvägens FK
DNF
  pace
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ella Junnila
Ella Junnila 98, FIN
1.92
98FIN
1.92
PB NR
  
2Sofie Skoog
1.84
IF Göta Karlstad
1.84
  
3Louise EkmanGefle IF
1.81
  
4Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.78
SB
  
5Klara Rådbo
1.72
Hässelby SK
1.72
  
1.661.691.721.751.781.811.841.871.921.96
Junnila-----ooooxxx
Skoog---o-ooxxx
Ekman--oooxxoxxx
Erlandsson-ooxoxxoxxx
Rådboooxoxxx
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK
6.32
SB
  
2Kaiza Karlén
6.31
IF Göta Karlstad
6.31
  
3Sandra Törnros
5.99
Spårvägens FK
5.99
SB
  
4Klara Rådbo
5.83
Hässelby SK
5.83
  
5Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
5.75
PB
  
Otterling Marmbrandt6.326.316.29xxx
Karlén6.06x6.10x6.31x
Törnros5.835.995.91xxx
Rådbox5.61x5.575.835.81
Hallberg Hossain5.655.70x5.75x5.70
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Ehrlin
12.05
Hammarby IF
12.05
SB
  
2Lisa WeyhenmeyerUpsala IF
11.43
  
Ehrlinxxxx11.4312.05
Weyhenmeyerx11.2911.1411.43xx
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fanny Roos
18.66
Malmö AI
18.66
PB NR
  
2Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
17.38
Spårvägens FK
17.38
PB
  
3Frida Åkerström
17.27
Hässelby SK
17.27
PB
  
4 SWE AT
4Axelina Johansson
16.41
Hässelby SK
16.41
  
5Bianca Salming
13.95
Turebergs FK
13.95
SB
  
6Emilia Malmehed
13.77
IF Göta Karlstad
13.77
SB
  
Roos18.3918.66x17.9817.9618.62
Lennman16.6516.70x16.7617.3817.11
Åkerströmxxx17.27x
Johansson16.1816.2216.2415.97x16.41
Salming13.9113.95x13.31xx
Malmehed13.0112.7713.2913.77x13.38
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
21.25
Spårvägens FK
21.25
PB
  
2 SWE AT
2Grete Ahlberg
20.30
Hammarby IF
20.30
  
3Sara Forssell
19.48
Motala AIF
19.48
  
4Linnéa JönssonUpsala IF
18.91
  
5Rebecka Hallerth
17.97
Spårvägens FK
17.97
PB
  
6Kajsa Wennberg
17.71
Upsala IF
17.71
  
7Kristina Andersson
17.28
Råby-Rekarne FIF
17.28
  
8Emma Holmgren LöfUpsala IF
16.88
PB
  
9Michaela NorrbeliusUpsala IF
15.96
  
Larsson20.6320.15xx21.25x
Ahlbergx18.92xx20.3020.30
Forssell18.9118.74x18.6519.48x
Jönsson17.87x18.9118.6718.27x
Hallerth17.01xx16.51x17.97
Wennberg17.2517.7117.2417.13x17.36
Andersson16.9417.0117.26x17.28x
Holmgren Löfx16.8814.1916.79xx
Norrbelius15.78xx15.9615.87x