Stockholm Årsbästalistor

Stockholm

Återställ val


M 100 m
1
10.47
Tom Kling-Baptiste, Huddinge
90
Huddinge AISHuddinge
2
A
11.7.20
+1.2
2
10.58
Zion Eriksson, Täby
02
Täby ISTäby
1
h4
26.7.20
+1.7
3
10.61
Emil Johansson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
2
19
22.8.20
+1.9JSM
4
10.66
Dennis Otieno*, Hammarby
91
Hammarby IFHammarby
3
h4
26.7.20
+1.7
5
10.72
Desmond Rogo, AIK
96
AIKAIK
1
A
−0.6
6
10.88
Olle Forslin, Hässelby
93
Hässelby SKHässelby
3
B
+1.7
7
10.90
Milo Wahlgren, AIK
02
AIKAIK
2
19
+1.8
7
10.90
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
4
19
h1
22.8.20
+1.2JSM
9
10.91
Ludvig All, Täby
02
Täby ISTäby
3
19
+1.8
10
10.92
Ívar Kristinn Jasonarson*, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
2
h3
26.7.20
+1.9
(10)
11
10.94
Viktor Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
17
22.8.20
+1.2USM
12
10.99
Johan Sjölander, Täby
99
Täby ISTäby
3
A
−0.6
13
11.03
Lion Martinez, AIK
78
AIKAIK
3
A
24.6.20
+1.2
13
11.03
Paul Förnestig, Hammarby
01
Hammarby IFHammarby
4
19
+1.8
15
11.04
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
1
B
11.7.20
+1.6
Medvind över 2 m/s
10.46
Tom Kling-Baptiste, Huddinge
90
Huddinge AISHuddinge
1
A
27.6.20
+3.2
10.71
Desmond Rogo, AIK
96
AIKAIK
1
A
14.6.20
+2.2
10.75
Milo Wahlgren, AIK
02
AIKAIK
1
B
11.7.20
+2.6
10.86
Ívar Kristinn Jasonarson*, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
1
C
11.7.20
+2.3
10.87
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
3
B
11.7.20
+2.6
10.97
Johan Sjölander, Täby
99
Täby ISTäby
4
A
14.6.20
+2.2
10.98
Paul Förnestig, Hammarby
01
Hammarby IFHammarby
2
h2
23.7.20
+2.2
11.09
Staffan Risberg, Tureberg
99
Turebergs FKTureberg
5
A
14.6.20
+2.2
11.26
David Mattiasson, Tureberg
01
Turebergs FKTureberg
6
A
14.6.20
+2.2
M 200 m
1
20.93
Tom Kling-Baptiste, Huddinge
90
Huddinge AISHuddinge
2
16.8.20
0.0SM
2
21.28
Zion Eriksson, Täby
02
Täby ISTäby
1
19
23.8.20
+0.6JSM
3
21.44
Desmond Rogo, AIK
96
AIKAIK
1
A
+1.6
4
21.68
Dennis Otieno*, Hammarby
91
Hammarby IFHammarby
2
A
+1.6
5
21.69
Viktor Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
17
23.8.20
−0.4USM
6
21.74
Emil Johansson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
4
A
10.8.20
−0.7
7
21.86
Paul Förnestig, Hammarby
01
Hammarby IFHammarby
4
19
23.8.20
+0.6JSM
8
21.87
Olle Forslin, Hässelby
93
Hässelby SKHässelby
4
h2
15.8.20
−1.9SM
9
21.90
Dennis Forsman, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
2
−0.6Lag-SM
10
21.92
Ívar Kristinn Jasonarson*, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
5
h2
15.8.20
−1.9SM
(10)
11
22.07
Markus Moberg, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
A
14.6.20
−0.8
12
22.21
Jonathan Borg, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
3
17
23.8.20
−0.4USM
13
22.37
Marcus Berggren, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
3
A
27.8.20
+0.2
14
22.41
Jonatan Håkansson, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
4
A
+1.6
15
22.53
Grigorios Kyriakoudis, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
1
25.7.20
−2.3
Medvind över 2 m/s
21.68
Viktor Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
E
+2.2
22.00
Oskar Edlund, Täby
02
Täby ISTäby
1
B
26.7.20
+2.7
22.71
David Mattiasson, Tureberg
01
Turebergs FKTureberg
2
A
28.6.20
+2.4
22.72
Fredrick Ekholm, Lidingö
94
IFK LidingöLidingö
4
B
26.7.20
+2.7
M 400 m
1
46.95
Emil Johansson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
1
vFIN
2
48.32
Ívar Kristinn Jasonarson*, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
4
15.8.20
SM
3
48.39
Markus Moberg, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
A
4
49.02
Andreas Movin, Lidingö
96
IFK LidingöLidingö
7
15.8.20
SM
5
49.11
Joakim Andersson, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
1
h2
6.9.20
6
49.14
Edvin Hagberg, Tureberg
99
Turebergs FKTureberg
1
7
49.46
Robin Isaksson, Lidingö
02
IFK LidingöLidingö
2
22
8
49.52
Olle Billgren, Hellas
04
Hellas FKHellas
1
16
A
USM
9
50.17
Anton Persson, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
2
h2
6.9.20
10
50.41
Fredrik Kihlblom, Huddinge
98
Huddinge AISHuddinge
6
22
A
22.8.20
JSM
(10)
11
50.42
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
dec
19
1.8.20
JSM
12
50.54
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
1.8.20
SM
13
50.55
Kristian Efremov*, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
3
A
14
50.79
Emmanuel Dawlson, Hammarby
92
Hammarby IFHammarby
8
A
10.8.20
15
50.81
Erik Skoglund, Danderyd
04
Danderyds SKDanderyd
2
A
5.8.20
M 800 m
1
1:47.55
Joakim Andersson, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
2
8.7.20
2
1:49.63
Anton Persson, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
6
16.8.20
SM
3
1:51.27
Gustav Bivstedt, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
4
B
4
1:51.75
Johan Eriksson, Tureberg
88
Turebergs FKTureberg
4
8.7.20
5
1:52.35
Gustav Berlin, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
3
B
10.8.20
6
1:53.14
Anton Axelsson, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
4
A
18.7.20
7
1:53.28
Habtom Asgede*, Löparnas Vänner
95
Löparnas Vänner IFLöparnas Vänner
1
A
27.8.20
8
1:54.46
Bienvenue Musore, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
5
B
9
1:54.53
Axel Alness-Borg, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
1
C
10
1:54.82
Henry Jacobson, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
3
22
(10)
11
1:55.20
Estifanos Faid*, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
2
C
10.8.20
12
1:55.38
Tobias Eknor, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
1
13
1:55.67
Max Bechtel, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
7
A
28.6.20
14
1:56.39
Faustin Mugabo, Väsby
00
Väsby IKVäsby
2
B
18.7.20
15
1:57.32
Julius Mördrup, Lidingö
02
IFK LidingöLidingö
2
A
27.8.20
M 1500 m
1
3:35.34
Kalle Berglund, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
10
2
3:40.08
Emil Danielsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
10
23.8.20
Bauhaus
3
3:40.58
Andreas Almgren, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
1
14.6.20
4
3:42.11
Simon Sundström, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
2
A
11.7.20
5
3:42.48
Emil Blomberg, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
3
A
11.7.20
6
3:45.28
Daniel Lundgren, Tureberg
85
Turebergs FKTureberg
6
A
11.7.20
7
3:47.39
Mohammad Reza*, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
8
A
11.7.20
8
3:50.98
Gustav Berlin, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
4
28.6.20
9
3:51.57
John Foitzik, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
2
10.8.20
10
3:52.04
Olof Silvander, Lidingö
99
IFK LidingöLidingö
2
B
11.7.20
(10)
11
3:52.30
Joakim Andersson, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
3
B
11.7.20
12
3:52.47
Estifanos Faid*, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
1
A
13
3:53.45
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
3
B
14
3:55.22
Oliver Löfqvist, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
3
A
15
3:55.65
Rasmus Bengtsson, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
5
8.7.20
M 3000 m
1
7:56.52
Emil Danielsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
1
A
1.8.20
2
8:00.81
Emil Blomberg, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
3
A
1.8.20
3
8:01.27
Daniel Lundgren, Tureberg
85
Turebergs FKTureberg
4
A
1.8.20
4
8:07.50
John Foitzik, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
6
A
1.8.20
5
8:13.44
John Kingstedt, Huddinge
92
Huddinge AISHuddinge
9
A
1.8.20
6
8:14.19
Otto Kingstedt, Huddinge
94
Huddinge AISHuddinge
11
A
1.8.20
7
8:15.10
Oliver Löfqvist, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
12
A
1.8.20
8
8:17.8m
Erik Djurberg, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
2
A
22.6.20
9
8:21.8m
Rasmus Bengtsson, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
3
A
22.6.20
10
8:24.52+
Mohammad Reza*, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
3
A
14.6.20
(10)
11
8:24.76+
Simon Sundström, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
4
A
14.6.20
12
8:24.95
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
4
B
1.8.20
13
8:25.48
Andreas Jansson, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
5
B
1.8.20
14
8:28.84
Daniel Gleimar, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
7
B
1.8.20
15
8:29.6m
Estifanos Faid*, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
5
A
22.6.20
M 5000 m
1
13:47.38
Daniel Lundgren, Tureberg
85
Turebergs FKTureberg
2
A
2
13:47.65
Emil Danielsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
13
3
13:59.72
Emil Blomberg, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
3
A
4
14:00.73
Mohammad Reza*, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
4
A
5
14:02.73
Simon Sundström, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
2
A
14.6.20
6
14:06.39
John Foitzik, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
5
A
16.8.20
SM
7
14:20.11
Otto Kingstedt, Huddinge
94
Huddinge AISHuddinge
2
A
25.8.20
8
14:22.86
Archibald Casteel, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
3
A
25.8.20
9
14:24.16
Oliver Löfqvist, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
9
A
10
14:25.71
Heshlu Andemariam, Lidingö
97
IFK LidingöLidingö
4
A
25.8.20
(10)
11
14:26.23
Rasmus Bengtsson, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
6
A
14.6.20
12
14:26.51
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
5
A
25.8.20
13
14:27.93
Erik Djurberg, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
7
A
14.6.20
14
14:33.50
Max Peter Bejmer, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
10
A
15
14:35.07
Estifanos Faid*, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
9
A
14.6.20
M 10 000 m
1
29:08.96
Mohammad Reza*, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
5
A
23.6.20
2
29:49.27
Otto Kingstedt, Huddinge
94
Huddinge AISHuddinge
10
A
23.6.20
3
29:52.66
John Börjesson, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
11
A
23.6.20
4
29:54.09
Daniel Lundgren, Tureberg
85
Turebergs FKTureberg
4
14.8.20
SM
5
29:58.77
Ebba Tulu Chala*, Huddinge
96
Huddinge AISHuddinge
1
11.7.20
6
30:01.26
Heshlu Andemariam, Lidingö
97
IFK LidingöLidingö
12
A
23.6.20
7
30:07.86
Max Peter Bejmer, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
7
A
8
30:19.16
Axel Granqvist, Ravinen
99
OK RavinenRavinen
3
11.7.20
9
30:25.04
Fredrik Uhrbom, Spårvägen
77
Spårvägens FKSpårvägen
4
11.7.20
10
30:28.35
Johan Fagerberg, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
5
11.7.20
(10)
11
30:28.56
Archibald Casteel, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
12
14.8.20
SM
12
30:29.41
Victor Smångs, Fredrikshof
86
Fredrikshofs FIFFredrikshof
6
11.7.20
13
30:30.93
John Kingstedt, Huddinge
92
Huddinge AISHuddinge
14
14.8.20
SM
14
30:33.13
Kristofer Låås, Fredrikshof
92
Fredrikshofs FIFFredrikshof
15
A
23.6.20
15
30:37.20
Gustav Bergman, Ravinen
90
OK RavinenRavinen
16
14.8.20
SM
M 5 km
1
14:00
Emil Danielsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
22
2
14:20
Daniel Lundgren, Tureberg
85
Turebergs FKTureberg
4
2.7.20
3
14:41
Ebba Tulu Chala*, Huddinge
96
Huddinge AISHuddinge
5
2.7.20
4
14:46
Archibald Casteel, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
6
2.7.20
5
15:51
Ludvig Johansson, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
7
2.7.20
6
18:29
Anders Nordlander, Fredrikshof
73
Fredrikshofs FIFFredrikshof
8
2.7.20
7
18:30
Johan Linde, Fredrikshof
89
Fredrikshofs FIFFredrikshof
9
2.7.20
M 10 km
1
29:28
Daniel Lundgren, Tureberg
85
Turebergs FKTureberg
1
4.4.20
2
29:36
John Foitzik, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
2
4.4.20
3
29:43
Mohammad Reza*, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
4
4.4.20
4
29:51
John Kingstedt, Huddinge
92
Huddinge AISHuddinge
5
4.4.20
5
30:03
Elmar Engholm, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
6
4.4.20
6
30:16
John Börjesson, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
7
4.4.20
7
30:54
Kristofer Låås, Fredrikshof
92
Fredrikshofs FIFFredrikshof
8
4.4.20
8
30:55
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
9
4.4.20
9
31:01
Heshlu Andemariam, Lidingö
97
IFK LidingöLidingö
10
4.4.20
10
31:11
Rasmus Bengtsson, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
11
4.4.20
(10)
11
31:16
Daniel Gleimar, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
12
4.4.20
12
31:24
Erik Djurberg, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
13
4.4.20
13
32:47
Simon Gudmundsson, Fredrikshof
92
Fredrikshofs FIFFredrikshof
14
4.4.20
14
32:57
Samuel Eriksson Lidbrink, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
15
4.4.20
15
33:01
Maximilian Ueda, Spårvägen
93
Spårvägens FKSpårvägen
16
4.4.20
M Halvmaraton
1
1:03:15
Napoleon Solomon, Tureberg
94
Turebergs FKTureberg
24
2
1:03:53
Archibald Casteel, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
36
3
1:04:59
Otto Kingstedt, Huddinge
94
Huddinge AISHuddinge
7
29.7.20
SM
4
1:05:27
John Börjesson, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
58
5
1:06:20
Kristofer Låås, Fredrikshof
92
Fredrikshofs FIFFredrikshof
9
29.7.20
SM
6
1:07:07
Klas Johansson, Vegan Runners
80
Vegan Runners IKVegan Runners
36
7
1:07:08
Niklas Jonsson, Hammarby
92
Hammarby IFHammarby
10
29.7.20
SM
8
1:07:19
Fredrik Uhrbom, Spårvägen
77
Spårvägens FKSpårvägen
86
9
1:08:33
Martin Öhman, Hässelby
81
Hässelby SKHässelby
104
10
1:08:36
Johan Fagerberg, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
109
(10)
11
1:08:46
Nils Spetz, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
114
12
1:10:27
Anton Gustafsson, AXA
92
Axa SCAXA
17
29.7.20
SM
13
1:10:32
Markus Vall, Fredrikshof
92
Fredrikshofs FIFFredrikshof
78
14
1:10:51
Erik Lagerlöf, Lidingö
97
IFK LidingöLidingö
156
15
1:11:09+
Fred Grönwall, Studenterna
81
FK StudenternaStudenterna
-
5.9.20
SM
M Maraton
1
2:11:18
Ebba Tulu Chala*, Huddinge
96
Huddinge AISHuddinge
31
2
2:18:28
Archibald Casteel, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
3
5.9.20
SM
3
2:21:28
Kristofer Låås, Fredrikshof
92
Fredrikshofs FIFFredrikshof
5
5.9.20
SM
4
2:24:26
John Börjesson, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
7
5.9.20
SM
5
2:25:15
Andreas McConville, Studenterna
81
FK StudenternaStudenterna
9
5.9.20
SM
6
2:27:39
Anton Gustafsson, AXA
92
Axa SCAXA
11
5.9.20
SM
7
2:27:56
Niklas Henningsson, Sundbyberg
83
Sundbybergs IKSundbyberg
82
8
2:30:14
John Kingstedt, Huddinge
92
Huddinge AISHuddinge
14
5.9.20
SM
9
2:30:29
Niklas Sjöblom, Terrible Tuesday
84
Terrible Tuesdays TCTerrible Tuesday
15
5.9.20
SM
10
2:33:51
Markus Vall, Fredrikshof
92
Fredrikshofs FIFFredrikshof
21
5.9.20
SM
(10)
11
2:34:35
Maximilian Lohm Isberg, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
23
5.9.20
SM
12
2:37:56
Patrik Eklund, Handelsbanken
82
Handelsbankens IFHandelsbanken
5
14.4.20
13
2:44:35
Herman Degselius, Studenterna
73
FK StudenternaStudenterna
313
14
2:44:38
Antonio Lavecchia, Huddinge
72
Huddinge AISHuddinge
314
15
2:46:31
Andreas Mathson, Linnéa
74
IF LinnéaLinnéa
2
5.9.20
M 3000 m hinder
1
8:25.35
Simon Sundström, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
4
A
2
8:51.07
Otmane Nait-Hammou*, Hammarby
95
Hammarby IFHammarby
11
A
3
8:53.18
Emil Blomberg, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
2
15.8.20
SM
4
9:05.4m
Olof Silvander, Lidingö
99
IFK LidingöLidingö
1
11.9.20
5
9:09.02
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
6
15.8.20
SM
6
9:42.72
Henry Jacobson, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
3
7
9:43.27
Johan Fagerberg, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
3
Lag-SM
8
9:44.82
Daniel Gleimar, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
10
15.8.20
SM
M 110 m häck
1
14.00
Jonathan Holm, Hammarby
94
Hammarby IFHammarby
1
X
27.6.20
+1.7
2
14.20
Marvin Tay, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
2
h1
15.8.20
+1.7SM
3
14.28
Fredrick Ekholm, Lidingö
94
IFK LidingöLidingö
1
X
26.7.20
+1.4
4
14.38
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
1
+0.2
5
14.55
Staffan Risberg, Tureberg
99
Turebergs FKTureberg
4
h1
15.8.20
+1.7SM
6
14.91
Amir Shaker*, Hammarby
89
Hammarby IFHammarby
1
−1.9
7
15.45
David Adrian, Huddinge
98
Huddinge AISHuddinge
6
h2
15.8.20
+0.9SM
8
15.50
Viktor Wahlén Diederichsen, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
2
22
−2.3
9
16.38
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
4
15.7.20
+0.6
10
17.29
Leo Bergström, Täby
00
Täby ISTäby
2
28.6.20
+1.0
(10)
11
19.35
Karl Zuber, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
dec
2.8.20
−2.5SM
Medvind över 2 m/s
14.24
Fredrick Ekholm, Lidingö
94
IFK LidingöLidingö
1
26.7.20
+2.7
M 400 m häck
1
50.15 SJR
Oskar Edlund, Täby
02
Täby ISTäby
1
16.8.20
SM
2
51.92
Ívar Kristinn Jasonarson*, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
1
6.9.20
3
52.03
Markus Moberg, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
4
16.8.20
SM
4
52.40
Ludvig Hillenfjärd, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
5
16.8.20
SM
5
53.19
Fredrik Kihlblom, Huddinge
98
Huddinge AISHuddinge
2
6.9.20
6
56.13
Dennis Elms Jansson, Huddinge
95
Huddinge AISHuddinge
2
14.6.20
7
56.65
Jesper Rilegård, Täby
98
Täby ISTäby
2
25.7.20
8
56.69
Sidrak Afework, Spårvägen
01
Spårvägens FKSpårvägen
4
Lag-SM
9
56.87
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
5
Lag-SM
10
57.08
Kevin Duvert, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
3
27.8.20
(10)
11
59.56
Mats Holmberg*, Spårvägen
73
Spårvägens FKSpårvägen
3
B
10.8.20
M Höjd
1
2.21
Fabian Delryd, Täby
96
Täby ISTäby
1
10.8.20
2
2.01
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
1.8.20
SM
2
2.01
Elliot Duvert, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
dec
17
1.8.20
USM
4
1.99
Jonathan Borg, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
17
USM
5
1.98
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
dec
19
14.6.20
5
1.98
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
dec
1.8.20
SM
5
1.98
Theodor Duvert, Tureberg
01
Turebergs FKTureberg
dec
19
1.8.20
JSM
8
1.96
Adam Chiguer, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
3
Lag-SM
9
1.94
Carl Windmar, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
1
6.9.20
10
1.92
Emil Petersson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
1
25.7.20
(10)
10
1.92
Erik Dahlberg, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
2
25.7.20
12
1.90
Olle Hammarberg, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
1
16.8.20
12
1.90
Vincent Arousell, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
5
17
USM
12
1.90
Albin Eriksson, Tyresö
03
Tyresö FKTyresö
6
17
USM
15
1.89
Per Liljegren, Spårvägen
01
Spårvägens FKSpårvägen
1
18.7.20
15
1.89
Leo Bergström, Täby
00
Täby ISTäby
2
5.8.20
M Stav
1
5.18
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
3
16.8.20
SM
2
5.08
Carl Sténson, Hellas
93
Hellas FKHellas
4
16.8.20
SM
3
5.01
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
2
18.7.20
4
4.85
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
2.8.20
SM
5
4.79
Carl-Einar Söderström Eskonniemi, Hellas
99
Hellas FKHellas
2
B
16.8.20
SM
6
4.64
Teodor Borgius, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
7
12.7.20
7
4.58
Harald Gemmel, Hammarby
01
Hammarby IFHammarby
3
19
JSM
8
4.57
Tobias Solberg, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
28.6.20
9
4.55
Jonathan Karlsson, Täby
98
Täby ISTäby
4
B
16.8.20
SM
10
4.48
Felix Nyberg, Bromma
03
Bromma IFBromma
3
17
USM
(10)
11
4.46
Erik Thorstensson, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
5
Lag-SM
12
4.35
Jonatan Håkansson, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
19
7.7.20
13
4.22
Malte Fuchs Edberg, Bromma
03
Bromma IFBromma
6
17
USM
14
4.20
Gustav Kullman, Tureberg
96
Turebergs FKTureberg
2
15
4.14
Stellan Back, Tureberg
75
Turebergs FKTureberg
2
12.7.20
15
4.14
Joel Enander, Täby
05
Täby ISTäby
o
15
1.8.20
USM
15
4.14
Olle Billgren, Hellas
04
Hellas FKHellas
2
16
22.8.20
USM
M Längd
1
7.57
Andreas Otterling, Lidingö
86
IFK LidingöLidingö
3
−0.9
2
7.42
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
1.8.20
+1.9SM
3
7.36
Jesper Hellström, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
5
16.8.20
−0.5SM
3
7.36
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
2
19
+1.9JSM
5
7.02
Adam Chiguer, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
5
+2.0Lag-SM
6
6.96
Marko Pestić*, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
11
Q
15.8.20
−1.0SM
7
6.91
Thomas Rydh-Sternbeck, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
2
1.8.20
+1.3
8
6.89
Robin Isaksson, Lidingö
02
IFK LidingöLidingö
3
18
13.6.20
+1.9
9
6.87
David Århammar, Lidingö
02
IFK LidingöLidingö
1
25.7.20
+1.5
9
6.87
David Svensson, Hammarby
98
Hammarby IFHammarby
3
1.8.20
+1.9
(10)
11
6.75
Oskar Edlund, Täby
02
Täby ISTäby
1
18
0.0
11
6.75
Niklas Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
+
18
13.6.20
+1.8
11
6.75
Wilhelm Eidenstedt, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
1
22
9.7.20
+0.8
14
6.72
Elias Sahlin, Hellas
01
Hellas FKHellas
2
22
9.7.20
+0.8
14
6.72
Alexander Nyman, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
+
+0.6
Medvind över 2 m/s
7.02
Niklas Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
18
13.6.20
+3.1
6.97
David Århammar, Lidingö
02
IFK LidingöLidingö
2
18
13.6.20
+2.4
6.96
Alexander Nyman, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
5
22
+4.1JSM
6.95
David Svensson, Hammarby
98
Hammarby IFHammarby
1
18.7.20
+3.3
6.88
Linus Jonsson, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
3
16
22.8.20
+4.4USM
6.87
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
dec
14.6.20
+3.5
6.70
Joakim Hellbratt, Huddinge
03
Huddinge AISHuddinge
1
25.7.20
+2.8
6.53
Måns Boshuis, Lidingö
02
IFK LidingöLidingö
4
18
13.6.20
+3.2
6.52
Filip Ekström, Bromma
05
Bromma IFBromma
1
15
22.8.20
+2.4USM
6.51
Nick Heidarian, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
2
17
+3.0
6.49
David Thid, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
2
25.7.20
+2.2
M Tresteg
1
16.65
Jesper Hellström, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
3
−0.7
2
15.88
Erik Ehrlin, Hammarby
90
Hammarby IFHammarby
1
0.0
3
14.64
Albin Boestad, Lidingö
97
IFK LidingöLidingö
1
30.7.20
+1.8
4
14.35
David Århammar, Lidingö
02
IFK LidingöLidingö
2
30.7.20
+2.0
5
14.18
David Thid, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
3
22
0.0
6
14.14
Niklas Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
17
+0.7USM
7
13.98
Alexander Nyman, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
5
22
+1.1JSM
8
13.51
Mattias Sunneborn, Spårvägen
70
Spårvägens FKSpårvägen
4
−0.2Lag-SM
9
13.43
Wilhelm Eidenstedt, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
7
22
+0.3JSM
10
13.11
Thomas Rydh-Sternbeck, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
3
+0.6
(10)
11
12.95
Jacob Holmberg, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
13.8.20
−0.3
12
12.94
Jacob Tysén Holmberg, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
8
22
0.0JSM
13
12.76
Olle Hammarberg, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
6
19
0.0JSM
14
12.70
Oliver Ericsson, Spårvägen
06
Spårvägens FKSpårvägen
1
15
28.6.20
+0.3
15
12.52
Filip Olsson, Bromma
06
Bromma IFBromma
1
14
18.6.20
+0.2
Medvind över 2 m/s
12.62
Linus Jonsson, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
1
23.7.20
+2.5
M Kula
1
19.04
Leif Arrhenius, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
com
19.9.20
2
18.86
Jesper Arbinge, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
1
Lag-SM
3
18.17
Niklas Arrhenius*, Spårvägen
82
Spårvägens FKSpårvägen
com
19.9.20
4
17.89
Daniel Ståhl, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
com
17.9.20
5
17.81
Gabriel Heen, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
1
14.7.20
6
17.39
Simon Pettersson, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
4
16.8.20
SM
7
16.70
Niklas Lindstedt, Hässelby
93
Hässelby SKHässelby
6
16.8.20
SM
8
16.51
Lukas Björninger, Tureberg
00
Turebergs FKTureberg
1
9
15.91
Patrik Lindstedt, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
2
14.7.20
10
15.90
Sebastian Löschner, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
4
27.6.20
(10)
11
15.44
Ragnar Carlsson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
com
10.9.20
12
14.60
Jakob Samuelsson, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
com
1.9.20
13
14.48
Axel Norén, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
com
1.9.20
14
14.31
Elias Lind, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
com
1.9.20
15
14.22
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
2
M Diskus
1
71.37
Daniel Ståhl, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
1
10.8.20
2
67.72
Simon Pettersson, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
2
23.8.20
Bauhaus
3
64.14
Niklas Arrhenius*, Spårvägen
82
Spårvägens FKSpårvägen
1
8.7.20
4
62.88
Leif Arrhenius, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
2
18.5.20
5
50.36
Sebastian Löschner, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
2
22
JSM
6
49.65
Lukas Björninger, Tureberg
00
Turebergs FKTureberg
3
22
JSM
7
48.42
Jakob Samuelsson, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
4
22
JSM
8
45.99
Patrik Lindstedt, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
com
7.9.20
9
45.45
Karl Ludvik, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
com
10
45.30
Gabriel Heen, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
com
1.9.20
(10)
11
44.85
Ragnar Carlsson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
12
44.69
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
2
13
43.35
Rasmus Olofsson, Hässelby
84
Hässelby SKHässelby
com
17.9.20
14
43.05
Axel Norén, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
com
1.9.20
15
42.75
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
dec
2.8.20
SM
M Slägga
1
71.99
Ragnar Carlsson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
4
vFIN
2
63.51
Ivar Moisander, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
4
16.8.20
SM
3
57.78
Patrik Lindstedt, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
1
13.8.20
4
57.21
Simon Pettersson, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
com
17.9.20
5
56.63
Karl Ludvik, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
1
13.8.20
6
54.10
Leif Arrhenius, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
com
19.9.20
7
53.11
Anton Andersson, Tureberg
96
Turebergs FKTureberg
com
19.9.20
8
51.96
Niklas Arrhenius*, Spårvägen
82
Spårvägens FKSpårvägen
com
19.9.20
9
49.90
Fredrik Frunck, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
com
10
48.95
Niklas Lindstedt, Hässelby
93
Hässelby SKHässelby
com
7.9.20
(10)
11
46.95
Johannes Lilius, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
com
12.9.20
12
46.73
Daniel Ståhl, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
com
17.9.20
13
45.78
Mikael Nyström, Ösmo Nynäs
71
Ösmo Nynäs FIKÖsmo Nynäs
1
15.8.20
14
45.24
Axel Norén, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
com
1.9.20
15
41.90
David Gustafsson, Spårvägen
73
Spårvägens FKSpårvägen
pen
45
20.9.20
M Spjut
1
71.31
Jakob Samuelsson, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
2
14.8.20
SM
2
66.21
Sebastian Ruthström, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
4
Lag-SM
3
63.04
Carl Widenholm, Hellas
00
Hellas FKHellas
2
22
JSM
4
62.28
Kamil Kaminski, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
1
1.8.20
5
60.82
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
2.8.20
SM
6
60.72
Simon Pettersson, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
com
17.9.20
7
60.26
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
dec
15.6.20
7
60.26
Stellan Back, Tureberg
75
Turebergs FKTureberg
2
6.9.20
9
59.75
Karl Ludvik, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
com
10
56.80
Gabriel Heen, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
com
17.9.20
(10)
11
53.98
Edvin Hagberg, Tureberg
99
Turebergs FKTureberg
5
22
JSM
12
50.06
Ragnar Carlsson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
com
10.9.20
13
49.27
Leif Arrhenius, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
com
19.9.20
14
47.88
Axel Norén, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
com
1.9.20
15
47.17
Fredrik Frunck, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
com
M Tiokamp
1
7.854
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
1
2.8.20
SM
11.15/-0.4  7.42/+1.9  14.09  2.01  50.54  
15.25/-1.8  43.60  4.85  60.82  4:52.70  
2
7.008
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
15.6.20
11.92w/+2.7  6.87w/+3.5  13.55  1.95  55.19  
16.45/+1.6  38.99  4.80  60.26  4:54.87  
3
5.600
Karl Zuber, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
8
2.8.20
SM
11.79/+0.3  6.34/+1.9  10.24  1.77  53.24  
19.35/-2.5  31.08  3.95  42.90  5:11.04  
M 4x100 m
1
41.14
, Hässelby
Hässelby SKHässelby
3
Lag-SM
 Jesper Hellström, Carl af Forselles, Grigorios Kyriakoudis, Olle Forslin
 Jesper Hellström, Carl af Forselles, Grigorios Kyriakoudis, Olle Forslin
2
42.09
, Spårvägen
Spårvägens FKSpårvägen
5
Lag-SM
 André Drummond, William Gardell, Marvin Tay, Kristian Efremov
 André Drummond, William Gardell, Marvin Tay, Kristian Efremov
3
42.64
, Hammarby
Hammarby IFHammarby
1
17
USM
 Hugo Holmlund, Markus Moberg, Jonatan Borg, Viktor Wall
 Hugo Holmlund, Markus Moberg, Jonatan Borg, Viktor Wall
4
43.79
, Bromma
Bromma IFBromma
3
17
USM
 Babu Badjie, David Steinberg, Malte Fuchs Edberg, Petter Lundberg
 Babu Badjie, David Steinberg, Malte Fuchs Edberg, Petter Lundberg
5
44.39
, Huddinge
Huddinge AISHuddinge
5
17
USM
 Johan Sundgren, Casper Elliot, Emil Sörqvist, Joakim Hellbratt
 Johan Sundgren, Casper Elliot, Emil Sörqvist, Joakim Hellbratt
6
44.78
, Hanviken
Hanvikens SKHanviken
7
17
USM
 Casper Gustafsson, Oscar Niklasson, Adam Eriksson, Christoffer Bergkvist
 Casper Gustafsson, Oscar Niklasson, Adam Eriksson, Christoffer Bergkvist
M 4x400 m
1
3:16.17
, Spårvägen
Spårvägens FKSpårvägen
3
SM
 Kristian Efremov, Joakim Andersson, Tor Ekström, Ívar Kristinn Jasonarson
 Kristian Efremov, Joakim Andersson, Tor Ekström, Ívar Kristinn Jasonarson
2
3:17.53
, Tureberg
Turebergs FKTureberg
4
SM
 Dennis Karanda, Kevin Duvert, Johan Eriksson, Emil Johansson
 Dennis Karanda, Kevin Duvert, Johan Eriksson, Emil Johansson
K 100 m
1
11.88
Katharina Gråman, Tyresö
03
Tyresö FKTyresö
4
A
11.7.20
+2.0
2
11.91
Moa Hjelmer, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
1
A
27.8.20
−1.0
3
11.94
Isabelle Eurenius, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
2
A
26.7.20
+1.9
4
11.95
Greta Deltin, Hässelby
00
Hässelby SK Hässelby
2
22
h1
22.8.20
+1.9JSM
5
12.01
Ella Hagman, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
4
19
22.8.20
+1.9JSM
6
12.17
Elise Legzdins, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
6
19
22.8.20
+1.9JSM
7
12.19
Irene Ekelund, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
1
28.6.20
−2.4
7
12.19
Nora Lindahl, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
1
+1.3
9
12.27
Josefin Wikfeldt, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
7
h2
14.8.20
+1.9SM
10
12.29
Nike Isaksson, Lidingö
04
IFK LidingöLidingö
1
19
9.7.20
+1.2
(10)
11
12.34
Moa Granat, Vallentuna
04
Vallentuna FKVallentuna
1
17
6.9.20
+0.3
12
12.38
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
A
14.6.20
+1.5
13
12.41
Caroline Larsson, Hässelby
93
Hässelby SKHässelby
1
B
11.7.20
+1.8
14
12.53
Maia Eppelin, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
4
A
27.8.20
−1.0
15
12.57
Linnéa Frobe, Täby
98
Täby ISTäby
5
A
+1.0
Medvind över 2 m/s
11.78
Katharina Gråman, Tyresö
03
Tyresö FKTyresö
2
B
11.7.20
+2.8
11.84
Greta Deltin, Hässelby
00
Hässelby SK Hässelby
1
23.7.20
+3.5
11.90
Isabelle Eurenius, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
2
B
11.7.20
+2.4
12.14
Nike Isaksson, Lidingö
04
IFK LidingöLidingö
2
23.7.20
+3.5
12.45
Maia Eppelin, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
1
+2.1
12.63
Sarah Karlsson, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
5
23.7.20
+3.5
12.63
Leticia Buchli, Täby
02
Täby ISTäby
1
h1
26.7.20
+2.3
12.79
Tova Gabrielsson, Täby
03
Täby ISTäby
3
h3
26.7.20
+2.1
12.81
Emma Carlsson, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
1
B
+4.0
12.84
Moa Nyström, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
2
A
11.7.20
+4.0
12.84
Ronja Chrifi, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
3
19
+3.1
K 200 m
1
23.47
Moa Hjelmer, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
1
16.8.20
+1.1SM
2
24.61
Katharina Gråman, Tyresö
03
Tyresö FKTyresö
1
21.6.20
+1.7
3
24.72
Sandra Knezevic, Hammarby
92
Hammarby IFHammarby
4
A
−1.0
4
24.83
Marie Kimumba, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
2
A
30.8.20
+1.5
5
24.87
Elise Legzdins, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
3
19
23.8.20
+0.3JSM
6
24.88
Nora Lindahl, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
1
A
0.0
7
25.04
Isabelle Eurenius, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
2
A
0.0
8
25.09
Nike Isaksson, Lidingö
04
IFK LidingöLidingö
2
h1
16.7.20
+1.9
9
25.12mx
Moa Granat, Vallentuna
04
Vallentuna FKVallentuna
1
16
18.5.20
−0.4
10
25.16
Linnéa Frobe, Täby
98
Täby ISTäby
3
h2
15.8.20
−1.2SM
(10)
11
25.18
Maia Eppelin, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
5
h2
15.8.20
−1.2SM
12
25.27
Ella Hagman, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
2
21.6.20
+1.7
13
25.31
Cecilia Nybleus, Bromma
02
Bromma IFBromma
1
B
+0.9
14
25.44
Clara Fallenius, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
2
B
+0.9
15
25.47
Lovisa Linde, Täby
98
Täby ISTäby
3
27.8.20
−0.5
Medvind över 2 m/s
24.54
Moa Granat, Vallentuna
04
Vallentuna FKVallentuna
1
17
30.7.20
+2.1
24.73
Aina Griksaite*, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
1
+5.4
24.83
Linnéa Frobe, Täby
98
Täby ISTäby
4
22
23.8.20
+3.3JSM
25.58
Josefin Wikfeldt, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
4
19
h2
23.8.20
+2.8JSM
K 400 m
1
53.07
Moa Hjelmer, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
1
vFIN
2
54.02
Sandra Knezevic, Hammarby
92
Hammarby IFHammarby
3
vFIN
3
54.41
Moa Granat, Vallentuna
04
Vallentuna FKVallentuna
1
A
4
55.01
Lovisa Linde, Täby
98
Täby ISTäby
5
15.8.20
SM
5
55.30
Marie Kimumba, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
7
15.8.20
SM
6
55.80
Nike Isaksson, Lidingö
04
IFK LidingöLidingö
2
A
30.7.20
7
56.63
Lovisa Bivstedt, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
2
8
56.73
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
2
A
9
56.92
Celina Reichardt, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
4
22
A
22.8.20
JSM
10
57.06
Caroline Larsson, Täby
01
Täby ISTäby
3
25.7.20
(10)
11
57.17
Linnéa Frobe, Täby
98
Täby ISTäby
1
12
58.06
Maia Eppelin, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
4
8.7.20
13
58.13
Lisen Rignell, Bromma
03
Bromma IFBromma
3
17
A
22.8.20
USM
14
58.69
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
5
A
15
58.98
Louise Eliasson, Bromma
04
Bromma IFBromma
5
16
A
USM
K 800 m
1
2:02.66
Hanna Hermansson, Tureberg
89
Turebergs FKTureberg
2
2
2:08.26
Lovisa Bivstedt, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
6
A
10.8.20
3
2:09.36
Astrid Rosvall, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
1
4
2:11.85
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
hep
2.8.20
SM
5
2:13.82
Nora Lundin, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
6
2:14.00
Greta Graziani, Täby
94
Täby ISTäby
-
7
2:16.20
Hannah Kinane, Hässelby
06
Hässelby SKHässelby
2
C
8
2:16.47
Emilia Lillemo, Täby
00
Täby ISTäby
6
B
9
2:16.98
Louise Eliasson, Bromma
04
Bromma IFBromma
4
16
A
USM
10
2:17.4m
Carmen Cernjul, Spårvägen
07
Spårvägens FKSpårvägen
1
19
A
22.6.20
(10)
11
2:18.53
Nike Isaksson, Lidingö
04
IFK LidingöLidingö
1
17
6.9.20
12
2:18.79
Filippa Ramberg, Hammarby
97
Hammarby IFHammarby
3
13
2:18.98
Elina Hellgren, Vallentuna
04
Vallentuna FKVallentuna
5
16
A
USM
14
2:20.08
Elvira Bredin, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
3
17
A
15
2:20.1m
Fanny Szalkai, Spårvägen
08
Spårvägens FKSpårvägen
3
A
9.5.20
K 1500 m
1
4:07.07
Hanna Hermansson, Tureberg
89
Turebergs FKTureberg
7
2
4:08.81
Yolanda Ngarambe, Tureberg
91
Turebergs FKTureberg
4
3
4:25.62mx
Nora Lundin, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
8
C
11.7.20
4
4:29.35
Hanna Bergström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
8
A
5
4:31.30
Lovisa Bivstedt, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
4
19
22.8.20
JSM
6
4:34.03mx
Emilia Lillemo, Täby
00
Täby ISTäby
7
5.8.20
7
4:39.23
Emma Bjessmo, Lidingö
95
IFK LidingöLidingö
2
B
10.8.20
8
4:40.80
Cecilia Norrbom, Spårvägen
88
Spårvägens FKSpårvägen
5
Lag-SM
9
4:42.03
Elvira Bredin, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
3
17
22.8.20
USM
10
4:43.99mx
Filippa Ramberg, Hammarby
97
Hammarby IFHammarby
4
D
11.7.20
(10)
11
4:45.29
Angelica Strandberg, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
1
12
4:45.89mx
Fanny Szalkai, Spårvägen
08
Spårvägens FKSpårvägen
9
B
25.7.20
13
4:47.27
Jessica Borg, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
5
22
22.8.20
JSM
14
4:50.06
Carmen Cernjul, Spårvägen
07
Spårvägens FKSpårvägen
1
13
23.8.20
15
4:50.35
Julia Wändin, Hammarby
07
Hammarby IFHammarby
2
13
23.8.20
K 3000 m
1
8:59.57mx
Hanna Hermansson, Tureberg
89
Turebergs FKTureberg
10
C
1.8.20
2
9:37.82mx
Hanna Bergström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
15
C
1.8.20
3
9:38.23mx
Cecilia Norrbom, Spårvägen
88
Spårvägens FKSpårvägen
16
C
1.8.20
4
9:47.11+
Mikaela Arfwedson, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
-
11.7.20
5
9:48.3m+
Sarah Lahti, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
-
6
9:52.13
Linnéa Sennström, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
22
7
9:52.42
Nora Lundin, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
3
1.8.20
8
9:54.56
Anna Jonsson, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
4
1.8.20
9
9:58.98mx
Vera Sjöberg, Täby
01
Täby ISTäby
9
27.8.20
10
10:05.6m mx
Angelica Strandberg, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
3
B
22.6.20
(10)
11
10:19.9m mx
Sara Trané, Fredrikshof
85
Fredrikshofs FIFFredrikshof
7
C
19.8.20
12
10:25.33
Filippa Ramberg, Hammarby
97
Hammarby IFHammarby
4
8.7.20
13
10:25.35
Elvira Bredin, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
3
17
23.8.20
USM
14
10:27.9m mx
Kerstin Axelsson, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
5
B
22.6.20
15
10:30.5m mx
Malin Gibrand, Studenterna
81
FK StudenternaStudenterna
13
C
19.8.20
K 5000 m
1
16:14.37mx
Cecilia Norrbom, Spårvägen
88
Spårvägens FKSpårvägen
8
A
11.7.20
2
16:19.7m+
Sarah Lahti, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
-
3
16:23.25mx
Hanna Hermansson, Tureberg
89
Turebergs FKTureberg
9
A
11.7.20
4
16:24.06mx
Hanna Bergström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
15
B
14.6.20
5
16:28.38mx
Mikaela Arfwedson, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
18
B
14.6.20
6
16:29.05mx
Camilla Elofsson, Huddinge
83
Huddinge AISHuddinge
11
A
11.7.20
7
16:34.15mx
Louise Wiker, Hässelby
79
Hässelby SKHässelby
16
D
25.8.20
8
16:34.74mx
Johanna Salminen, Studenterna
78
FK StudenternaStudenterna
12
A
11.7.20
9
16:39.88mx
Linnéa Sennström, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
15
A
11.7.20
10
16:54.8m mx
Yoie Bohlin, Hässelby
90
Hässelby SKHässelby
17
A
(10)
11
16:55.4m mx
Anna Jonsson, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
13
A
16.6.20
12
17:10.49mx
Angelica Strandberg, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
4
B
11.7.20
13
17:11.05mx
Louise Ringström, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
9
E
25.8.20
14
17:13.00mx
Emma Bjessmo, Lidingö
95
IFK LidingöLidingö
10
E
25.8.20
15
17:15.76mx
Weronika Brzuchalska, Studenterna
93
FK StudenternaStudenterna
5
B
11.7.20
K 10 000 m
1
33:40.00mx
Johanna Salminen, Studenterna
78
FK StudenternaStudenterna
12
C
23.6.20
2
33:40.56mx
Mikaela Arfwedson, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
13
C
23.6.20
3
33:45.77mx
Sanna Mustonen, Hässelby
91
Hässelby SKHässelby
9
A
30.6.20
4
34:07.54
Sarah Lahti, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
2
14.8.20
SM
5
34:18.16
Cecilia Norrbom, Spårvägen
88
Spårvägens FKSpårvägen
3
vFIN
6
34:28.08mx
Camilla Elofsson, Huddinge
83
Huddinge AISHuddinge
1
A
5.4.20
7
34:47.92mx
Isabelle Brauer, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
5
B
25.7.20
8
34:50.58
Linnéa Sennström, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
6
14.8.20
SM
9
34:54.05mx
Hanna Bergström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
18
C
23.6.20
10
35:07.74mx
Louise Wiker, Hässelby
79
Hässelby SKHässelby
22
A
30.6.20
(10)
11
35:16.07mx
Johanna Bäcklund, Runacademy
85
Runacademy IFRunacademy
7
D
23.6.20
12
35:24.72mx
Anna Jonsson, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
25
A
30.6.20
13
35:29.51mx
Helena Wallin, Huddinge
81
Huddinge AISHuddinge
4
B
30.6.20
14
35:30.32mx
Fanny Schulstad, Runacademy
88
Runacademy IFRunacademy
2
A
5.4.20
15
35:39.87mx
Louise Ringström, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
8
B
30.6.20
K 10 km
1
35:06
Cecilia Norrbom, Spårvägen
88
Spårvägens FKSpårvägen
1
4.4.20
2
36:18
Louise Wiker, Hässelby
79
Hässelby SKHässelby
15
2
36:18
Anna Jonsson, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
3
21.7.20
4
36:27
Linnéa Sennström, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
3
4.4.20
5
37:16
Emilia Lillemo, Täby
00
Täby ISTäby
4
4.4.20
6
37:37
Filippa Bergsman, Spårvägen
04
Spårvägens FKSpårvägen
6
4.4.20
7
40:03
Hanna Seppas, Runacademy
86
Runacademy IFRunacademy
1
8
44:06
Hilde Adrianzon, Hammarby
92
Hammarby IFHammarby
3
5.9.20
9
44:52
Antonia Boman, Runacademy
91
Runacademy IFRunacademy
8
B
5.9.20
10
44:57
Elin Nordlund, Runacademy
90
Runacademy IFRunacademy
8
21.7.20
(10)
11
47:47
Anja Svensson, Åkersberga
05
Åkersberga SKÅkersberga
7
5.9.20
12
48:10
Louise Tollen, Enebyberg
92
Enebybergs IFEnebyberg
6
K Halvmaraton
1
1:15:45
Johanna Bäcklund, Runacademy
85
Runacademy IFRunacademy
36
2
1:15:54
Cecilia Norrbom, Spårvägen
88
Spårvägens FKSpårvägen
39
3
1:16:05
Johanna Salminen, Studenterna
78
FK StudenternaStudenterna
1
14.4.20
4
1:17:07
Linnéa Sennström, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
2
29.7.20
SM
5
1:17:39+
Mikaela Arfwedson, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
-
5.9.20
SM
6
1:18:05
Sara Svensk, Terrible Tuesday
89
Terrible Tuesdays TCTerrible Tuesday
6
29.7.20
SM
7
1:18:39
Sara Trané, Runacademy
85
Runacademy IFRunacademy
14
8
1:18:51
Fanny Schulstad, Runacademy
88
Runacademy IFRunacademy
3
14.4.20
9
1:24:23
Alice Hugosson, Studenterna
94
FK StudenternaStudenterna
33
10
1:24:37+
Louise Wiker, Hässelby
79
Hässelby SKHässelby
-
5.9.20
SM
(10)
11
1:26:35+
Petra Kindlund, Runacademy
85
Runacademy IFRunacademy
-
5.9.20
SM
12
1:26:36+
Bonnie Tran, Löparakademin
85
Löparakademin IFLöparakademin
-
5.9.20
SM
13
1:27:49
Malin Gibrand, Studenterna
81
FK StudenternaStudenterna
1
18.1.20
14
1:28:55
Åsa Lundin, Vallentuna
70
Vallentuna FKVallentuna
2
18.1.20
15
1:29:58
Weronika Brzuchalska, Studenterna
93
FK StudenternaStudenterna
3
18.1.20
K Maraton
1
2:28:59
Hanna Lindholm, Huddinge
79
Huddinge AISHuddinge
11
2
2:38:28
Mikaela Arfwedson, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
2
5.9.20
SM
3
2:46:51
Louise Wiker, Hässelby
79
Hässelby SKHässelby
3
5.9.20
SM
4
2:46:56
Johanna Salminen, Studenterna
78
FK StudenternaStudenterna
4
5.9.20
SM
5
2:49:01
Malin Gibrand, Studenterna
81
FK StudenternaStudenterna
27
6
2:49:59
Fanny Schulstad, Runacademy
88
Runacademy IFRunacademy
6
5.9.20
SM
7
2:55:49
Bonnie Tran, Löparakademin
85
Löparakademin IFLöparakademin
12
5.9.20
SM
8
2:58:02
Emilia Siltanen, Studenterna
83
FK StudenternaStudenterna
36
9
3:25:22
Diane Sadik*, Studenterna
88
FK StudenternaStudenterna
113
10
3:31:00
Lona Justesen, Linnéa
75
IF LinnéaLinnéa
1
(10)
11
3:33:30
Julia Liv Gedin, Terrible Tuesday
82
Terrible Tuesdays TCTerrible Tuesday
2
18.1.20
K 3000 m hinder
1
10:20.13
Hanna Bergström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
3
2
11:12.09
Angelica Strandberg, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
6
3
11:33.28
Emma Jansson, Hässelby
91
Hässelby SKHässelby
7
K 100 m häck
1
13.73
Katharina Gråman, Tyresö
03
Tyresö FKTyresö
2
h3
15.8.20
+0.7SM
2
13.87
Elin Westerlund, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
1
−1.1
3
14.32
Malin Skogström, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
8
23.8.20
+1.4Bauhaus
4
14.38
Maria Södergren, Täby
98
Täby ISTäby
4
h1
15.8.20
+0.7SM
5
14.45
Alva von Gerber, Huddinge
00
Huddinge AISHuddinge
4
h3
15.8.20
+0.7SM
6
14.60
Amanda Hansson, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
2
−0.2Lag-SM
7
14.62
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
multi
22
−1.5
8
14.64
Sofia Linde, Täby
95
Täby ISTäby
1
A
25.7.20
−1.3
9
14.66
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
1
28.6.20
−1.6
10
14.88
Clara Billing, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
5
19
23.8.20
+0.8JSM
(10)
11
14.90
Kajsa Engblom, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
2
14.6.20
+0.7
12
15.43
Malin Eriksson, Lidingö
91
IFK LidingöLidingö
5
B
10.8.20
−0.1
13
15.60
Emilia Stenström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
4
15.7.20
+1.7
14
15.83
Julia Håkansson, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
3
−0.2Lag-SM
15
15.93
Helena Kolte, Täby
98
Täby ISTäby
multi
22
−1.5
Medvind över 2 m/s
14.82
Leticia Buchli, Täby
02
Täby ISTäby
1
19
26.7.20
+3.1
K 400 m häck
1
57.88
Moa Granat, Vallentuna
04
Vallentuna FKVallentuna
1
22
2
58.92
Lovisa Linde, Täby
98
Täby ISTäby
4
16.8.20
SM
3
61.29
Celina Reichardt, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
3
Lag-SM
4
61.30
Caroline Larsson, Täby
01
Täby ISTäby
7
16.8.20
SM
5
62.14
Ella Hagman, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
1
25.7.20
6
65.08
Maria Södergren, Täby
98
Täby ISTäby
3
5.8.20
7
66.53
Cecilia Nybleus, Bromma
02
Bromma IFBromma
3
19
B
23.8.20
JSM
8
67.27
Elwira Ripsweden, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
2
25.7.20
9
67.80
Sara Hermansson, Täby
99
Täby ISTäby
4
15.7.20
10
70.63
Laura Fodor, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
6
Lag-SM
K Höjd
1
1.87
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
3
15.8.20
SM
2
1.74
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
19
JSM
3
1.73
Linda Skantze, Lidingö
95
IFK LidingöLidingö
8
15.8.20
SM
4
1.72
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
15
21.5.20
5
1.69
Kajsa Engblom, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
1
16.8.20
6
1.67
Lisa Mårtensson, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
1
14.6.20
7
1.65
Clara Fallenius, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
hep
17
31.7.20
USM
7
1.65
Laura Fodor, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
hep
17
31.7.20
USM
9
1.63
Lina Bjerkestam, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
4
15
22.8.20
USM
10
1.62
Alvah Lind, Tyresö
05
Tyresö FKTyresö
1
15
27.6.20
(10)
11
1.61
Maja Björk, Huddinge
04
Huddinge AISHuddinge
4
14.6.20
11
1.61
Wilma Alexandersson, Huddinge
06
Huddinge AISHuddinge
1
14
A
28.6.20
13
1.60
Vendela Einberg, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
1
18
21.5.20
13
1.60
Alice Lindgren Engelblom, Lidingö
05
IFK LidingöLidingö
1
15
6.6.20
13
1.60
Anja Lalander, Täby
05
Täby ISTäby
1
15
13
1.60
Karin Boestad, Lidingö
99
IFK LidingöLidingö
1
5.8.20
13
1.60
Helena Kolte, Täby
98
Täby ISTäby
multi
22
13
1.60
Matilda Halfwordson, Bromma
05
Bromma IFBromma
2
15
K Stav
1
4.73
Angelica Bengtsson, Hässelby
93
Hässelby SKHässelby
1
vFIN
2
4.46
Lisa Gunnarsson, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
2
15.8.20
SM
3
4.14
Sara Winberg, Täby
04
Täby ISTäby
3
10.8.20
4
3.80
Emma Kiviniemi Andersson, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
10
15.8.20
SM
5
3.77
Alva Sundin, Täby
01
Täby ISTäby
8
27.6.20
6
3.62
Alannah Hellstadius, Hammarby
04
Hammarby IFHammarby
2
17
10.6.20
7
3.60
Alvah Lind, Tyresö
05
Tyresö FKTyresö
1
15
9.7.20
8
3.58
Clara Billing, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
3
19
JSM
9
3.53
Tilda Kapell, Hammarby
01
Hammarby IFHammarby
16
12.7.20
10
3.48
Emelie Beckman, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
6
B
(10)
11
3.41
Emelie Forsberg, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
2
19
16.8.20
12
3.35
Alva Back, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
4
13
3.31
Rebecka Forsling, Huddinge
04
Huddinge AISHuddinge
5
16
22.8.20
USM
14
3.21
Beate Pott, Tureberg
07
Turebergs FKTureberg
1
13
23.8.20
15
3.08
Emma Carlsson, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
6
15
23.8.20
USM
K Längd
1
6.08
Aina Griksaite*, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
3
+0.9
2
6.01
Katharina Gråman, Tyresö
03
Tyresö FKTyresö
1
1.8.20
+1.6
3
5.92
Emelie Eklund, Täby
00
Täby ISTäby
6
Q
14.8.20
+1.8SM
4
5.87
Amanda Hansson, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
1
+0.2
5
5.83
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
+0.9
6
5.77
Irene Ekelund, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
1
11.7.20
0.0
7
5.74
Saga Hermundstad, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
5
22
+2.0
8
5.71
Clara Fallenius, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
1
28.6.20
+1.7
8
5.71
Lisen Rignell, Bromma
03
Bromma IFBromma
2
17
+1.7USM
10
5.58
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
+
2.8.20
+1.4SM
(10)
11
5.52
Agnes Jansson, Hammarby
05
Hammarby IFHammarby
1
18
13.6.20
+1.9
12
5.49
Isabell Lindgren, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
4
28.6.20
+0.6
13
5.48
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
15
15.8.20
+1.1
14
5.44
Fanny Karlsson, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
5
28.6.20
+1.5
14
5.44
Tyra Tunander Cedrenius, Lidingö
04
IFK LidingöLidingö
2
22
9.7.20
+0.4
Medvind över 2 m/s
5.88
Amanda Hansson, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
8
10.8.20
+2.9
5.86
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
hep
2.8.20
+3.1SM
5.65
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
15
+2.1
5.43
Sofia Linde, Täby
95
Täby ISTäby
1
6.7.20
+3.0
5.38
Hannah Stenbeck, Täby
01
Täby IS Täby
2
+2.6
K Tresteg
1
13.34
Aina Griksaite*, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
1
+1.7Lag-SM
2
12.44
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
1
22
+1.2JSM
3
12.33
Katharina Gråman, Tyresö
03
Tyresö FKTyresö
1
17
0.0USM
4
11.95
Emilia Sjöstrand, Hellas
02
Hellas FKHellas
1
16.7.20
+1.7
5
11.70
Matilda Halfwordson, Bromma
05
Bromma IFBromma
2
15
23.8.20
+1.7USM
6
11.63
Annina Stens, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
3
28.6.20
−1.1
7
11.49
Alice Lindgren Engelblom, Lidingö
05
IFK LidingöLidingö
4
15
23.8.20
+1.3USM
8
11.47
Nicole Nyberg, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
5
16
23.8.20
+0.7USM
9
11.40
Emelie Eklund, Täby
00
Täby ISTäby
3
30.7.20
+1.4
9
11.40
Melina Lidberg, Bromma
05
Bromma IFBromma
+
15
23.8.20
+1.8USM
(10)
11
11.34
Agnes Jansson, Hammarby
05
Hammarby IFHammarby
5
15
23.8.20
+0.3USM
12
11.13
Maja Björk, Huddinge
04
Huddinge AISHuddinge
9
16
23.8.20
−0.3USM
13
11.06
Caroline Graveley, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
1
18
11.6.20
+1.6
13
11.06
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
15
+1.4
15
11.04
Jasmine Gyllenhammar, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
2
28.6.20
+1.1
Medvind över 2 m/s
12.27
Emma Ehrlin, Hammarby
93
Hammarby IFHammarby
2
28.6.20
+2.4
12.11
Emilia Sjöstrand, Hellas
02
Hellas FKHellas
2
19
+2.9JSM
11.50
Melina Lidberg, Bromma
05
Bromma IFBromma
3
15
23.8.20
+2.2USM
K Kula
1
17.49
Axelina Johansson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
27.7.20
2
17.36
Frida Åkerström, Hässelby
90
Hässelby SKHässelby
2
vFIN
3
16.33
Sara Lennman, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
1
Lag-SM
4
15.78
Ásdís Hjálmsdóttir Annerud*, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
com
5
14.22
Amanda Lejros, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
8
14.8.20
SM
6
13.73
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
hep
1.8.20
SM
7
13.45
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
19
30.7.20
8
12.67
Emilia Stenström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
hep
1.8.20
SM
9
12.63
Stina Gustavsson, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
2
19
30.7.20
10
12.61
Sofia Linde, Täby
95
Täby ISTäby
1
25.7.20
(10)
11
12.43
Hannah Hilding, Spårvägen
02
Spårvägens FKSpårvägen
4
12.7.20
12
12.32
Rebecka Hallerth, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
com
17.9.20
13
12.03
Emma Ljungberg, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
com
16.9.20
14
11.93
Hillevi Carlsson, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
com
5.9.20
15
11.89
Daniella Persson, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
3
12.9.20
K Diskus
1
58.18
Emma Ljungberg, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
1
12.9.20
2
52.29
Ásdís Hjálmsdóttir Annerud*, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
com
3
51.79
Frida Åkerström, Hässelby
90
Hässelby SKHässelby
com
16.9.20
4
50.97
Daniella Persson, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
4
5
47.75
Heidi Schmidt, Spårvägen
93
Spårvägens FKSpårvägen
1
6
45.94
Hillevi Carlsson, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
1
19
JSM
7
45.81
Lydia Sundin, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
1
10.8.20
8
45.54
Axelina Johansson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
2
27.7.20
9
45.04
Hannah Hilding, Spårvägen
02
Spårvägens FKSpårvägen
2
19
12.7.20
10
44.40
Fanny Öhrn Selahn, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
1
(10)
11
42.96
Fanny Öhr, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
1
12
42.75
Amanda Lejros, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
8
22
JSM
13
40.92
Lena Björk, Lidingö
76
IFK LidingöLidingö
1
14
40.49
Frida Krantz, Hammarby
04
Hammarby IFHammarby
1
16
USM
15
36.29
Embla Wihk, Hammarby
02
Hammarby IFHammarby
2
19
25.7.20
K Slägga
1
67.57
Grete Ahlberg, Hammarby
98
Hammarby IFHammarby
2
18.7.20
2
65.48
Eleni Larsson, Spårvägen
93
Spårvägens FKSpårvägen
1
3
61.56
Rebecka Hallerth, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
2
4
58.35
Hillevi Carlsson, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
3
4.7.20
5
52.97
Frida Åkerström, Hässelby
90
Hässelby SKHässelby
com
16.9.20
6
49.05
Emma Ljungberg, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
com
16.9.20
7
48.06
Hannah Hilding, Spårvägen
02
Spårvägens FKSpårvägen
com
12.9.20
8
47.97
Sofia Boman, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
3
25.7.20
9
47.74
Caroline Wallin, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
com
12.9.20
10
46.62
Axelina Johansson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
com
10.9.20
(10)
11
45.37
Sanna Tollefors, Vallentuna
92
Vallentuna FKVallentuna
2
31.8.20
12
44.77
Wilja Wickert, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
2
19
13.8.20
13
44.58
Vilma Damberg, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
1
14
44.53
Ida Forss, Hammarby
99
Hammarby IFHammarby
2
23.7.20
15
43.27
Tilde All, Tureberg
99
Turebergs FKTureberg
com
K Spjut
1
62.66
Ásdís Hjálmsdóttir Annerud*, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
1
28.6.20
2
49.58
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
hep
2.8.20
SM
3
41.20
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
28.6.20
4
40.33
Sofia Linde, Täby
95
Täby ISTäby
1
6.7.20
5
37.16
Emilia Stenström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
11
14.8.20
SM
6
36.35
Sarah Olsson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
1
18
30.5.20
7
36.31
Hannah Hilding, Spårvägen
02
Spårvägens FKSpårvägen
1
19
20.9.20
8
34.86
Hillevi Carlsson, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
com
5.9.20
9
33.10
Helena Kolte, Täby
98
Täby ISTäby
multi
22
10
32.51
Emma Ljungberg, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
com
16.9.20
(10)
11
32.02
Axelina Johansson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
com
10.9.20
12
31.75
Sofia Boman, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
2
25.7.20
13
30.76
Frida Åkerström, Hässelby
90
Hässelby SKHässelby
com
16.9.20
14
30.18
Rebecka Hallerth, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
com
17.9.20
15
29.38
Fanny Öhrn Selahn, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
com
K Sjukamp
1
6.042
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
1
2.8.20
SM
14.76/-2.9  1.83  13.73  26.21/-0.8  
5.86w/+3.1  49.58  2:11.85  
2
3.959
Emilia Stenström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
7
2.8.20
SM
15.71/-2.4  1.59  12.67  27.73/-0.8  
4.94/+1.3  35.67  DNF  
K 4x100 m
1
46.33
, Spårvägen
Spårvägens FKSpårvägen
2
Lag-SM
 Maia Eppelin, Isabelle Eurenius, Celina Reichardt, Moa Hjelmer
 Maia Eppelin, Isabelle Eurenius, Celina Reichardt, Moa Hjelmer
2
49.40
, Bromma
Bromma IFBromma
4
17
USM
 Mellanie Neudinger Nellmer, Vera Lindblad, Lisen Rignell, Ophelia Viirman
 Mellanie Neudinger Nellmer, Vera Lindblad, Lisen Rignell, Ophelia Viirman
3
49.96
, Mälarhöjden
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
2
19
JSM
 Maja Thodenius, Josefin Wikfeldt, Elise Legzdins, Moa Skagerlund
 Maja Thodenius, Josefin Wikfeldt, Elise Legzdins, Moa Skagerlund
4
50.84
, Hanviken
Hanvikens SKHanviken
5
17
h1
USM
 Karin Bengtsson, Felicia Johansson, Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist
 Karin Bengtsson, Felicia Johansson, Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist
5
52.85
, Boo
Boo IFBoo
4
17
h2
USM
 Ella Tylestedt, Anna Werkström, Edvarda Lindén, Filippa Aronsson
 Ella Tylestedt, Anna Werkström, Edvarda Lindén, Filippa Aronsson
6
54.32
, Tullinge
Tullinge FITullinge
6
17
h1
USM
 Anelia Danielsson, Alva Königsson, Amanda Johansson, Hilma Claesson
 Anelia Danielsson, Alva Königsson, Amanda Johansson, Hilma Claesson

© 2020 Friidrottsstatistik