0

31.1
30‐31.1
31.1
31.1
28.1
5.11
27‐29.1
28.1
28‐29.1
29.1
29.1
28‐29.1
28‐29.1
28.1
28.1
27‐29.1
26.1
23.1
3.12
24.1
24.1
24.1
23.1
21‐22.1
14‐15.1
17.1
22.1
21.1
21‐22.1
21‐22.1
20‐22.1
18.1
9.1
9.1
16.1
8.10
14‐15.1
15.1
15.1
31.12
14.1
15.1
14.1
14‐15.1
14‐15.1
13‐15.1
15.1
14.1
14.1
7.1
29.12
20.12
29.11
31.12
12.1
11.1
8.1
7‐8.1
31.12
27.12
7‐8.1
10.12
8.1
31.12
31.12
6.1
8.1
8.1
6.1
7.1
7‐8.1
7.1
6.1
4.1
19.12
31.12
31.12
29.12
28.12
26.12
26.12
28.12
27.12
27.12
28.12
20.11
20.12
4.12
17.12
19.12
19.12
17.12
19.12
19.12
10.12
11.12
26.11
16.10
17.12
10.12
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: FK Studenterna
Tävlande: 67 (46+21)   Starter: 69 (48+21)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Odain Rose
Odain Rose 92, Spårvägen
6.77
Spårvägens FK
6.77
SB
  
2Dennis Otieno
6.95
Hammarby IF
6.95
SB
  
3Jean-Christian ZirignonMalmö AI
7.00
SB
  
4Milo WahlgrenTäby IS
7.01
  
5Douglas HellbrattMalmö AI
7.31
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Martinsson
1:49.68
Upsala IF
1:49.68
SB
  
2Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna FI
1:50.96
Eskilstuna FI
1:50.96
PB
  
3Gustav Bivstedt
1:52.20
Hässelby SK
1:52.20
PB
  
4Aleksej Pirgholizadeh
1:53.19
Eskilstuna FI
1:53.19
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Diego Estrada
Diego Estrada 89, USA
7:51.49
89USA
7:51.49
SB
  
2Simon Sundström
7:52.75
IFK Lidingö
7:52.75
PB
  
10 SWE AT
3Emil Danielsson
7:56.68
Spårvägens FK
7:56.68
PB
  
4Mohammadreza Reza
7:57.47
Spårvägens FK
7:57.47
  
5Jonas Leandersson
7:57.84
IF Göta Karlstad
7:57.84
PB
  
6John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
7:57.93
Spårvägens FK
7:57.93
PB
  
7David Nilsson
7:58.35
Högby IF
7:58.35
PB
  
8Abdelfath Yassin
8:18.08
Spårvägens FK
8:18.08
  
9Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås FK
8:19.30
Västerås FK
8:19.30
SB
  
10Robin Rohlén
8:23.31
IFK Umeå
8:23.31
SB
  
Daniel LundgrenTurebergs FK
DNF
  
Axel Alness BorgIFK Lidingö
DNF
  pace
Final B
1Oliver Löfqvist
8:08.37
Spårvägens FK
8:08.37
PB
  
2Archibald Casteel
8:11.43
Spårvägens FK
8:11.43
PB
  
3Olof Silvander
8:12.37
IFK Lidingö
8:12.37
PB
  
4Axel Djurberg
8:12.86
Hässelby SK
8:12.86
PB
  
5John Börjesson
8:13.46
Spårvägens FK
8:13.46
PB
  
6Erik Djurberg
8:16.20
Hässelby SK
8:16.20
  
7Fredrik JohanssonIK Akele
8:18.23
PB
  
8Johan Fagerberg
8:19.19
Spårvägens FK
8:19.19
PB
  
9Tim Robertson
8:20.66
IF Tjalve
8:20.66
PB
  
10Andreas Jansson
8:21.26
Hässelby SK
8:21.26
PB
  
11Merih Hagos
Merih Hagos 98, Västerås FK
8:38.39
Västerås FK
8:38.39
PB
  
Henry Jacobson
Henry Jacobson 99, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final C
1Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
8:18.13
Spårvägens FK
8:18.13
PB
  
2Axel Granqvist
8:19.23
OK Ravinen
8:19.23
PB
  
3Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
8:28.91
Spårvägens FK
8:28.91
PB
  
4Johan Falk
Johan Falk 87, Studenterna
8:29.44
FK Studenterna
8:29.44
PB
  
5Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:34.83
Spårvägens FK
8:34.83
PB
  
6Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
8:37.43
Spårvägens FK
8:37.43
SB
  
7Isak Hellström
8:38.34
FK Studenterna
8:38.34
  
8Albin Wallenius
Albin Wallenius 03, Västerås FK
8:44.10
Västerås FK
8:44.10
PB
  
9Mattias Östberg
Mattias Östberg 03, Borlänge LK
8:47.27
Borlänge LK
8:47.27
PB
  
10Per Wangel
Per Wangel 91, N Triathlon&Endurance
8:56.49
Nordic Triathlon&Endurance
8:56.49
PB
  
Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  
Axel Alness BorgIFK Lidingö
DNF
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fabian DelrydTäby IS
2.15
SB
  
2Staffan Risberg
1.68
Turebergs FK
1.68
SB
  
Milo WahlgrenTäby IS
NH
  
1.681.732.102.152.20
Delryd--xoxoxxx
Risbergxoxxx
Wahlgrenxxx
Kvinnor
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.87
Spårvägens FK
23.87
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
24.52
Vallentuna FK
24.52
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nora Lundin
2:08.87
Hammarby IF
2:08.87
PB
  
2Elvira Bredin
2:09.95
Turebergs FK
2:09.95
PB
  
3Greta Graziani
2:13.67
Täby IS
2:13.67
SB
  
Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sandra Eriksson
4:17.46
Spårvägens FK
4:17.46
SB
  
2Olivia Weslien
4:26.45
IF Göta Karlstad
4:26.45
  
3Anna Silvander
4:30.16
Hässelby SK
4:30.16
  
Celina Reichardt
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elsa Wallenius
Elsa Wallenius 01, Västerås FK
9:43.64
Västerås FK
9:43.64
PB
  
2Emma Bjessmo
9:43.82
IFK Lidingö
9:43.82
PB
  
3Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås FK
9:52.95
Västerås FK
9:52.95
SB
  
4Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
9:53.21
Trångsvikens IF
9:53.21
PB
  
5Louise Wiker
9:53.68
Hässelby SK
9:53.68
  
6Pernilla Elmgren
9:53.69
Ärla IF
9:53.69
PB
  
7Alva Olsson
9:55.78
IK Akele
9:55.78
PB
  
8Tilda Östberg
Tilda Östberg 01, Borlänge LK
10:04.85
Borlänge LK
10:04.85
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria SödergrenTäby IS
8.82
SB
  
2Sofia Lindh
Sofia Lindh 98, Upsala IF
8.83
Upsala IF
8.83
SB
  
3Clara Fallenius
9.00
Hässelby SK
9.00
PB
  

© 2023 Friidrottsstatistik