Uppland Årsbästalistor

M 100 m
1
10.66
Desmond Rogo, Upsala
96
Upsala IFUpsala
1
B
13.6.21
+0.4
2
10.81
Simon Plesse, Upsala
02
Upsala IFUpsala
1
h7
6.6.21
0.0
3
10.96
Oskar Motta, Upsala
98
Upsala IFUpsala
4
X
20.6.21
+0.5
4
11.07
Lion Martinez, Upsala
78
Upsala IFUpsala
3
A
+0.8
5
11.37
Josef Malsher, Alunda
04
Alunda SKAlunda
2
17
11.6.21
+1.7
6
11.41
Linus Suwanakoo, Upsala
02
Upsala IFUpsala
2
h6
6.6.21
−0.6
7
11.45
Lucas Strand, Upsala
99
Upsala IFUpsala
2
A
19.5.21
−1.7
8
11.48
Sebastian Eriksson, Alunda
03
Alunda SKAlunda
1
19
29.5.21
+2.0
9
11.49
Oskari Peura, Upsala
03
Upsala IFUpsala
3
A
19.5.21
−1.7
10
11.70
Alvin Rask, Alunda
04
Alunda SKAlunda
3
19
−0.1
(10)
11
11.73
David Axelsson, Upsala
04
Upsala IFUpsala
4
17
11.6.21
+1.7
12
11.83
Kasper Hammarlund, Alunda
03
Alunda SKAlunda
3
19
29.5.21
+2.0
13
11.88
Ethan Chalon, Upsala
05
Upsala IFUpsala
5
A
19.5.21
−1.7
14
11.92
Viktor Rydåker, Alunda
03
Alunda SKAlunda
6
19
29.5.21
0.0
15
12.03
Lukas Forss, Upsala
04
Upsala IFUpsala
3
17
h1
11.6.21
−0.2
Medvind över 2 m/s
11.19
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
dec
12.6.21
+3.3
11.60
David Axelsson, Upsala
04
Upsala IFUpsala
3
17
h2
11.6.21
+2.4
M 200 m
1
21.58
Desmond Rogo, Upsala
96
Upsala IFUpsala
1
A
10.6.21
0.0
2
22.77
Oliver Ericsson-Sotterman, Upsala
01
Upsala IFUpsala
1
B
20.6.21
+2.0
3
23.01
Josef Malsher, Alunda
04
Alunda SKAlunda
1
19
+1.4
4
23.33
Sebastian Eriksson, Alunda
03
Alunda SKAlunda
2
19
+1.4
5
23.37
David Axelsson, Upsala
04
Upsala IFUpsala
2
B
20.6.21
+2.0
6
23.56
Oskari Peura, Upsala
03
Upsala IFUpsala
3
B
20.6.21
+2.0
7
23.87
Alfred Kristoffersson, Upsala
01
Upsala IFUpsala
4
B
20.6.21
+2.0
8
23.89
Alvin Rask, Alunda
04
Alunda SKAlunda
2
17
13.6.21
−2.4
9
23.97
Kasper Hammarlund, Alunda
03
Alunda SKAlunda
5
B
20.6.21
+2.0
10
26.37
Gustav Rydåker, Alunda
05
Alunda SKAlunda
3
19
+1.4
Medvind över 2 m/s
21.47
Desmond Rogo, Upsala
96
Upsala IFUpsala
1
29.5.21
+2.9
M 400 m
1
51.47
Albert Nygren, Upsala
01
Upsala IFUpsala
1
19.5.21
2
51.95
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
dec
12.6.21
3
52.22
Johan Olsson, Upsala
03
Upsala IFUpsala
2
19.5.21
4
52.25
Eemeli Peura, Upsala
03
Upsala IFUpsala
4
29.5.21
5
52.92
Elias Liljestrand, Upsala
03
Upsala IFUpsala
3
19.5.21
6
53.43
Viktor Rydåker, Alunda
03
Alunda SKAlunda
2
19.6.21
7
55.46
Vidar Arvidsson, Upsala
03
Upsala IFUpsala
5
19.5.21
8
57.68
Felix Johnsson, Upsala
06
Upsala IFUpsala
6
19.5.21
9
58.28
Edvin Tögenmark, Upsala
06
Upsala IFUpsala
7
19.5.21
10
59.69
Aron Sjölund, Upsala
05
Upsala IFUpsala
8
19.5.21
(10)
11
1:08.88
Alvin Rask, Alunda
04
Alunda SKAlunda
4
17
12.6.21
M 800 m
1
1:54.16
Björn Seifert, Upsala
96
Upsala IFUpsala
4
C
22.6.21
2
1:59.40
Elias Liljestrand, Upsala
03
Upsala IFUpsala
1
20.6.21
3
1:59.76
Erik Rosqvist, Upsala
98
Upsala IFUpsala
2
20.6.21
4
2:00.64
Pelle Nilsson, Upsala
03
Upsala IFUpsala
3
20.6.21
5
2:10.67
Felix Johnsson, Upsala
06
Upsala IFUpsala
4
20.6.21
6
2:13.45
Noa Steiner, Upsala
07
Upsala IFUpsala
4
5.6.21
7
2:13.97
David Hedrén, Roslagen
06
LK RoslagenRoslagen
7
15
20.6.21
8
2:17.93
Edvin Tögenmark, Upsala
06
Upsala IFUpsala
5
20.6.21
9
2:24.48
Ivan Nilsson, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
1
15
12.6.21
10
2:25.28
Hannes Erlingsson, Bålsta
06
F Bålsta IKBålsta
2
15
12.6.21
(10)
11
2:31.99
Birger Viirman, Upsala
07
Upsala IFUpsala
6
20.6.21
12
2:39.23
Max Wiman, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
4
15
12.6.21
13
2:47.06
David Ravald, Upsala
07
Upsala IFUpsala
7
20.6.21
14
2:58.15
Lukas Haraldsson, Alunda
09
Alunda SKAlunda
2
12
12.6.21
M 1500 m
1
4:06.28
Björn Seifert, Upsala
96
Upsala IFUpsala
13
C
13.6.21
2
4:18.83
Tomas Jennerstål, Roslagen
74
LK RoslagenRoslagen
5
A
12.6.21
3
4:21.01
Vidar Arvidsson, Upsala
03
Upsala IFUpsala
4
29.5.21
4
4:39.32
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
dec
13.6.21
5
4:40.41
Svante Lenke, Upsala
69
Upsala IFUpsala
5
B
12.6.21
M 3000 m
1
9:14.74
Lukas Segersten, Enköping
00
Enköpings AIEnköping
7
A
16.6.21
2
9:25.39
Joakim Thelin, Upsala
87
Upsala IFUpsala
1
19.5.21
3
9:43.42
Pelle Nilsson, Upsala
03
Upsala IFUpsala
2
19.5.21
4
9:44.21
Johan Lindberg, Upsala
80
Upsala IFUpsala
3
19.5.21
5
9:47.05
Felix Johnsson, Upsala
06
Upsala IFUpsala
4
19.5.21
6
10:03.44+
Tomas Jennerstål, Roslagen
74
LK RoslagenRoslagen
-
B
2.6.21
7
10:18.20
Noa Steiner, Upsala
07
Upsala IFUpsala
5
19.5.21
8
10:26.35
Svante Lenke, Upsala
69
Upsala IFUpsala
8
B
11.6.21
9
10:39.81
Emil Åberg, Upsala
06
Upsala IFUpsala
6
19.5.21
10
10:41.69
Elis Bergendahl Hansson, Upsala
05
Upsala IFUpsala
7
19.5.21
(10)
11
10:46.20
Elias Axelsson, Upsala
04
Upsala IFUpsala
8
19.5.21
12
11:35.83
Noah Adlerteg, Upsala
06
Upsala IFUpsala
9
19.5.21
M 5000 m
1
15:35.48
Erik Widmark, Mantra Sport
96
IF Mantra SportMantra Sport
5
A
19.6.21
2
15:53.24
Lukas Segersten, Enköping
00
Enköpings AIEnköping
1
B
19.6.21
3
16:03.21
Joakim Thelin, Upsala
87
Upsala IFUpsala
3
29.5.21
4
16:26.58
Tomas Jennerstål, Roslagen
74
LK RoslagenRoslagen
10
B
2.6.21
5
17:24.12
Arvid Schön, Gottsunda
01
Gottsunda IFGottsunda
11
1.6.21
M 10 000 m
1
33:23.05
Lukas Segersten, Enköping
00
Enköpings AIEnköping
3
M 5 km
1
17:07+
Joakim Thelin, Upsala
87
Upsala IFUpsala
-
9.5.21
2
18:30+
Erik Olofsson, Mantra Sport
79
IF Mantra SportMantra Sport
-
9.5.21
M 10 km
1
33:27
Joakim Thelin, Upsala
87
Upsala IFUpsala
7
1.5.21
2
33:48
Erik Olofsson, Mantra Sport
79
IF Mantra SportMantra Sport
8
1.5.21
3
34:54
Emil Grehn, Rodhen
99
OK RodhenRodhen
15
M Halvmaraton
1
1:12:36
Joakim Thelin, Upsala
87
Upsala IFUpsala
17
9.5.21
2
1:17:53+
Erik Olofsson, Mantra Sport
79
IF Mantra SportMantra Sport
-
9.5.21
M Maraton
1
2:37:45
Erik Olofsson, Mantra Sport
79
IF Mantra SportMantra Sport
11
9.5.21
2
3:22:51
Till Gutzen, Bålsta
71
F Bålsta IKBålsta
9
5.6.21
M 3000 m hinder
1
10:51.78
Johan Lindberg, Upsala
80
Upsala IFUpsala
2
29.5.21
M 110 m häck
1
14.80
Linus Otto Boyer, Upsala
95
Upsala IFUpsala
2
20.6.21
−0.1
1
14.80
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
3
X
20.6.21
+1.4
M 400 m häck
1
52.47
Isak Andersson, Upsala
96
Upsala IFUpsala
1
29.5.21
M Höjd
1
2.12
Oskar Lundqvist, Upsala
97
Upsala IFUpsala
1
22.6.21
2
2.07
Oliver Ericsson-Sotterman, Upsala
01
Upsala IFUpsala
2
19.6.21
3
1.89
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
dec
12.6.21
4
1.86
Viktor Rydåker, Alunda
03
Alunda SKAlunda
2
13.6.21
5
1.85
Isac Åsbrink, Upsala
02
Upsala IFUpsala
3
19.5.21
6
1.80
Viktor Lundqvist, Upsala
04
Upsala IFUpsala
1
17
19.6.21
7
1.72
Hannes Erlingsson, Bålsta
06
F Bålsta IKBålsta
1
15
12.6.21
8
1.65
Ludvig Stenbäck, Rånäs
04
Rånäs 4HRånäs
1
17
13.6.21
9
1.64
Edvin Tögenmark, Upsala
06
Upsala IFUpsala
1
15
19.6.21
10
1.60
Gabriel Mattsson, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
1
15
23.5.21
(10)
11
1.57
Theodor Öhman, Enköping
07
Enköpings AIEnköping
1
14
12.6.21
12
1.56
Ivan Nilsson, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
3
15
12.6.21
12
1.56
James Berglund, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
4
15
12.6.21
14
1.55
Jonas Gällstedt, Upsala
07
Upsala IFUpsala
2
15
19.6.21
15
1.50
Elias Ekman, Upsala
07
Upsala IFUpsala
3
15
19.6.21
15
1.50
Pavel Hoffman, Upsala
07
Upsala IFUpsala
3
15
19.6.21
M Stav
1
6.10
Armand Duplantis, Upsala
99
Upsala IFUpsala
1
2
4.70
Jonas Asplund, Märsta
73
IFK MärstaMärsta
1
20.6.21
3
4.56
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
1
29.5.21
4
3.75
Axel Nilsson, Bålsta
05
F Bålsta IKBålsta
2
17
5
3.56
David Axelsson, Upsala
04
Upsala IFUpsala
4
17
13.6.21
6
3.55
Hugo Engkvist, Upsala
06
Upsala IFUpsala
1
15
11.6.21
7
3.15
Ivan Nilsson, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
4
17
8
3.05
Edvin Tögenmark, Upsala
06
Upsala IFUpsala
2
15
20.6.21
9
2.55
Emil Henriksnäs, Upsala
07
Upsala IFUpsala
1
14
11.6.21
9
2.55
Ludvig Fredman, Märsta
06
IFK MärstaMärsta
2
15
11.6.21
(10)
11
2.25
Malte Sörbom, Upsala
07
Upsala IFUpsala
2
14
11.6.21
12
2.20
Leander Nygaard, Upsala
08
Upsala IFUpsala
1
13
20.6.21
13
2.16
Hannes Erlingsson, Bålsta
06
F Bålsta IKBålsta
3
15
19.6.21
14
1.85
Jakob Höglund, Upsala
07
Upsala IFUpsala
4
15
20.6.21
M Längd
1
7.08
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
dec
12.6.21
+1.2
2
6.77
Max Andersson, Upsala
95
Upsala IFUpsala
3
29.5.21
+0.8
3
6.70
Oskari Peura, Upsala
03
Upsala IFUpsala
2
19.6.21
+1.2
4
6.34
Viktor Rydåker, Alunda
03
Alunda SKAlunda
4
19
15.5.21
+1.4
5
6.33
Josef Malsher, Alunda
04
Alunda SKAlunda
1
17
19.6.21
+1.6
6
6.05
David Axelsson, Upsala
04
Upsala IFUpsala
2
17
19.6.21
+1.8
7
5.99
Samuel Eriksson, Rånäs
02
Rånäs 4HRånäs
1
19
22.5.21
+1.7
8
5.95
Kasper Hammarlund, Alunda
03
Alunda SKAlunda
2
19
22.5.21
+1.9
9
5.62
William Lindgren, Rånäs
05
Rånäs 4HRånäs
1
16
20.6.21
+2.0
10
5.61
Jonas Gällstedt, Upsala
07
Upsala IFUpsala
+
15
19.6.21
0.0
(10)
11
5.50
Leon Khunsunon, Enköping
07
Enköpings AIEnköping
1
14
10.6.21
+0.6
12
5.47
Sebastian Eriksson, Alunda
03
Alunda SKAlunda
1
19
29.5.21
−1.4
13
5.33
Alex Eriksson, Alunda
05
Alunda SKAlunda
2
17
29.5.21
−0.9
14
5.29
Gabriel Mattsson, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
2
16
20.6.21
+1.8
15
4.96
Felix Johnsson, Upsala
06
Upsala IFUpsala
2
15
19.6.21
+0.1
Medvind över 2 m/s
6.40
Josef Malsher, Alunda
04
Alunda SKAlunda
1
17
5.6.21
+2.2
5.73
Jonas Gällstedt, Upsala
07
Upsala IFUpsala
1
15
19.6.21
+2.3
M Tresteg
1
14.72
Antonis Dinopoulos, Upsala
95
Upsala IFUpsala
1
29.5.21
−0.1
2
13.48
Josef Malsher, Alunda
04
Alunda SKAlunda
1
17
20.6.21
+0.7
3
12.74
Patrick Hopkins, Alunda
04
Alunda SKAlunda
1
17
29.5.21
−0.7
4
11.88
Elis Gemzell, Tierp
05
Tierps IFTierp
2
16
6.6.21
+2.0
5
11.13
Felix Johnsson, Upsala
06
Upsala IFUpsala
1
15
20.6.21
+1.7
6
11.04
Gabriel Mattsson, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
1
16
13.6.21
−1.4
7
11.02
William Lindgren, Rånäs
05
Rånäs 4HRånäs
2
16
13.6.21
−1.6
8
9.58
Vidar Lundin, Upsala
07
Upsala IFUpsala
2
15
20.6.21
+0.7
9
9.46
Hugo Engkvist, Upsala
06
Upsala IFUpsala
5
15
13.6.21
+0.3
10
9.03
Oliver Danielsson Callin, Upsala
07
Upsala IFUpsala
+
15
20.6.21
+1.0
Medvind över 2 m/s
9.23
Oliver Danielsson Callin, Upsala
07
Upsala IFUpsala
3
15
20.6.21
+2.3
M Kula
1
18.57
Viktor Gardenkrans, Upsala
95
Upsala IFUpsala
1
15.5.21
2
14.48
Victor Visén, Upsala
01
Upsala IFUpsala
1
3
12.88
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
dec
12.6.21
4
9.87
Tobias Andersson, Valö
91
Valö IKValö
pen
6.6.21
5
7.70
Henric Fredman, Märsta
72
IFK MärstaMärsta
1
45
13.6.21
M Diskus
1
64.42
Jakob Gardenkrans, Upsala
97
Upsala IFUpsala
1
5.4.21
2
49.80
Victor Visén, Upsala
01
Upsala IFUpsala
4
3
35.77
Hugo Sörby, Upsala
01
Upsala IFUpsala
2
23.5.21
4
34.60
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
dec
13.6.21
5
31.66
Tobias Andersson, Valö
91
Valö IKValö
pen
6.6.21
6
21.97
Henric Fredman, Märsta
72
IFK MärstaMärsta
1
45
6.6.21
M Slägga
1
64.97
Hugo Sörby, Upsala
01
Upsala IFUpsala
1
2
28.30
Tobias Andersson, Valö
91
Valö IKValö
pen
6.6.21
3
23.98
Henric Fredman, Märsta
72
IFK MärstaMärsta
2
45
6.6.21
M Spjut
1
79.72
Kim Amb, Bålsta
90
F Bålsta IKBålsta
4
2
57.02
Tim Holmberg, Upsala
91
Upsala IFUpsala
12
3
50.68
Gabriel Axelsson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
1
19
19.5.21
4
50.66
Lukas Forss, Upsala
04
Upsala IFUpsala
2
19
19.5.21
5
45.95
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
dec
13.6.21
6
42.44
Viktor Rydåker, Alunda
03
Alunda SKAlunda
2
8.5.21
7
33.24
Juhan Nöps, Upsala
78
Upsala IFUpsala
2
19.6.21
8
32.21
Tobias Andersson, Valö
91
Valö IKValö
pen
6.6.21
9
23.85
Henric Fredman, Märsta
72
IFK MärstaMärsta
1
45
6.6.21
M Tiokamp
1
7.121
Andreas Gustafsson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
3
13.6.21
11.19w/+3.3  7.08/+1.2  12.88  1.89  51.95  
14.83/0.0  34.60  4.42  45.95  4:39.32
M 4x100 m
1
42.45
Upsala IF
2
29.5.21
 
 
K 100 m
1
12.03
Gabriella Holmström, Upsala
00
Upsala IFUpsala
1
A
10.4.21
+1.5
2
12.54
Maya Bergström-Weekes, Upsala
05
Upsala IFUpsala
3
h1
6.6.21
−1.4
3
12.66
Alva Nordvarg, Upsala
04
Upsala IFUpsala
3
20.6.21
+1.9
4
12.94
Annie Norström, Alunda
03
Alunda SKAlunda
1
19.6.21
+0.9
5
13.50
Tilde Söderlund, Alunda
04
Alunda SKAlunda
2
17
0.0
6
14.98
Smilla Eriksson, Alunda
05
Alunda SKAlunda
3
17
0.0
K 200 m
1
24.70
Gabriella Holmström, Upsala
00
Upsala IFUpsala
5
A
24.4.21
+0.5
2
25.08
Ebba Svantesson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
1
A
19.5.21
−1.2
3
25.77
Ella Sjöblom, Upsala
02
Upsala IFUpsala
2
20.6.21
−1.2
4
26.69
Tiffanie Magnusson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
hep
19
11.6.21
+1.1
5
27.33
Clara Knutsson, Upsala
06
Upsala IFUpsala
3
A
19.5.21
−1.2
6
27.70
Agnes Bergström, Upsala
07
Upsala IFUpsala
1
B
19.5.21
−0.9
7
29.30
Frida Westfeldt, Upsala
05
Upsala IFUpsala
4
A
19.5.21
−1.2
8
29.33
Alva Haglund, Upsala
05
Upsala IFUpsala
5
A
19.5.21
−1.2
9
29.39
Tanasha Weekes, Upsala
07
Upsala IFUpsala
2
B
19.5.21
−0.9
10
30.98
Noomi Lewin, Upsala
07
Upsala IFUpsala
3
B
19.5.21
−0.9
(10)
11
31.01
Esther Abifayo, Upsala
06
Upsala IFUpsala
6
A
19.5.21
−1.2
12
31.73
Agnes Waldevik, Upsala
07
Upsala IFUpsala
4
B
19.5.21
−0.9
Okända vindförhållanden
25.84
Johanna Duplantis, Upsala
02
Upsala IFUpsala
3
HS
Medvind över 2 m/s
24.54
Gabriella Holmström, Upsala
00
Upsala IFUpsala
3
B
+3.1
K 400 m
1
56.11
Ebba Svantesson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
2
B
13.6.21
2
56.21
Klara Helander, Upsala
95
Upsala IFUpsala
3
B
13.6.21
Manuell tidtagning
1:02.3m mx
Emelie Melin, Tierp
05
Tierps IFTierp
1
16
8.6.21
1:09.6m mx
Astrid Gemzell, Tierp
07
Tierps IFTierp
2
16
8.6.21
1:13.5m mx
Frida Ekstav, Tierp
06
Tierps IFTierp
3
16
8.6.21
K 800 m
1
2:12.99
Klara Ygeby, Upsala
02
Upsala IFUpsala
4
2
2:14.49
Lowa Branth, Upsala
05
Upsala IFUpsala
6
3
2:20.12
Filippa Hägglund, Upsala
03
Upsala IFUpsala
3
19
29.5.21
4
2:26.26
Felicia Jansson, Upsala
05
Upsala IFUpsala
4
19
29.5.21
5
2:26.45
Maja Björnsson, Upsala
03
Upsala IFUpsala
1
20.6.21
6
2:28.18
Elsa Hedin, Upsala
05
Upsala IFUpsala
2
20.6.21
7
2:37.79
Edith Nelander, Upsala
03
Upsala IFUpsala
3
-
20.6.21
8
2:41.19
Moa Kjöraas, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
1
12
12.6.21
9
2:44.19
Elvira Larsson, Alunda
09
Alunda SKAlunda
2
12
12.6.21
10
2:44.88
Tove Norrby, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
3
12
12.6.21
(10)
11
2:45.19
Lina Garbell, Östhammar
07
Östhammar FIÖsthammar
5
19
29.5.21
12
2:45.38
Elvira Elenäs, Alunda
06
Alunda SKAlunda
6
15
13.6.21
13
2:45.53
Tiffanie Magnusson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
hep
19
12.6.21
14
2:53.29
Ines Åsberg, Upsala
06
Upsala IFUpsala
5
20.6.21
15
2:56.54
Evelina Lång, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
5
15
12.6.21
K 1500 m
1
4:28.17
Klara Ygeby, Upsala
02
Upsala IFUpsala
5
B
13.6.21
2
4:38.50
Alva Malmsten Nilsson, Upsala
03
Upsala IFUpsala
2
A
20.6.21
3
4:46.59
Lowa Branth, Upsala
05
Upsala IFUpsala
3
A
20.6.21
4
4:46.6m
Filippa Hägglund, Upsala
03
Upsala IFUpsala
1
19
5
4:53.46
Sofia Amini, Upsala
03
Upsala IFUpsala
5
A
20.6.21
6
4:54.36
Felicia Jansson, Upsala
05
Upsala IFUpsala
6
A
20.6.21
7
5:12.43
Emelie Melin, Tierp
05
Tierps IFTierp
7
A
20.6.21
8
5:21.74
Emelie Lenke, Upsala
05
Upsala IFUpsala
8
A
20.6.21
9
5:28.7m
Lina Garbell, Östhammar
07
Östhammar FIÖsthammar
4
19
10
5:29.58
Ida Franzon, Upsala
05
Upsala IFUpsala
9
A
20.6.21
(10)
11
5:52.3m
Elvira Elenäs, Alunda
06
Alunda SKAlunda
5
19
K 3000 m
1
9:50.94
Alva Malmsten Nilsson, Upsala
03
Upsala IFUpsala
5
2
10:28.96
Filippa Hägglund, Upsala
03
Upsala IFUpsala
1
19.5.21
3
10:30.75
Sofia Amini, Upsala
03
Upsala IFUpsala
2
19.5.21
4
10:32.82
Felicia Jansson, Upsala
05
Upsala IFUpsala
3
A
11.6.21
5
11:43.25
Angelica Hagström, Upsala
02
Upsala IFUpsala
6
A
11.6.21
6
11:57.94
Ida Franzon, Upsala
05
Upsala IFUpsala
5
19.5.21
7
12:36.20
Linnea Kroon, Upsala
03
Upsala IFUpsala
6
19.5.21
8
13:00.75
Emelie Lenke, Upsala
05
Upsala IFUpsala
7
19.5.21
K 5000 m
1
17:09.01
Alva Malmsten Nilsson, Upsala
03
Upsala IFUpsala
3
K 5 km
1
16:49+
Carolina Wikström, Roslagen
93
LK RoslagenRoslagen
-
9.5.21
K 10 km
1
32:42
Carolina Wikström, Roslagen
93
LK RoslagenRoslagen
3
K 3000 m hinder
1
10:45.95
Lowa Branth, Upsala
05
Upsala IFUpsala
5
2
11:17.63
Filippa Hägglund, Upsala
03
Upsala IFUpsala
6
K 100 m häck
1
14.97
Maya Bergström-Weekes, Upsala
05
Upsala IFUpsala
1
20.6.21
−0.4
2
15.55
Tiffanie Magnusson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
hep
19
11.6.21
+0.8
3
15.84
Levina Ahlgren, Upsala
98
Upsala IFUpsala
3
20.6.21
−0.4
4
16.05
Emma Häggblom, Upsala
04
Upsala IFUpsala
4
20.6.21
−0.4
K 400 m häck
1
1:00.37
Ebba Svantesson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
4
A
10.6.21
K Höjd
1
1.68
Edda Flink, Upsala
03
Upsala IFUpsala
1
19
5.6.21
2
1.64
Emma Häggblom, Upsala
04
Upsala IFUpsala
1
17
5.6.21
3
1.47
Tiffanie Magnusson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
hep
19
11.6.21
4
1.45
Lovisa Blomsten, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
1
16
13.6.21
4
1.45
Elsa Eriksson, Rånäs
08
Rånäs 4HRånäs
3
13
19.6.21
6
1.44
Maja Andersson, Alunda
08
Alunda SKAlunda
1
13
23.5.21
6
1.44
Leona Widell, Bålsta
06
F Bålsta IKBålsta
2
15
12.6.21
8
1.43
Elvira Larsson, Alunda
09
Alunda SKAlunda
1
13
6.6.21
9
1.42
Lova Svärdhammar, Estuna
08
Estuna IFEstuna
4
13
19.6.21
10
1.40
Emelie Hammarqvist, Bålsta
06
F Bålsta IKBålsta
3
15
12.6.21
(10)
11
1.39
Klara Gunnarsson, Alunda
09
Alunda SKAlunda
2
13
6.6.21
12
1.36
Tuva Seveborn, Alunda
09
Alunda SKAlunda
3
13
6.6.21
12
1.36
Engla Lifvergren, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
7
15
12.6.21
14
1.35
Emilia Johansson, Rånäs
05
Rånäs 4HRånäs
2
16
13.6.21
15
1.33
Wilma Löf, Alunda
08
Alunda SKAlunda
4
13
6.6.21
K Stav
1
3.86
Johanna Duplantis, Upsala
02
Upsala IFUpsala
1
HS
2
2.15
Isabelle Thor, Upsala
07
Upsala IFUpsala
1
14
11.6.21
3
2.10
Klara Engkvist, Upsala
08
Upsala IFUpsala
1
13
20.6.21
3
2.10
Carin Thornander, Upsala
63
Upsala IFUpsala
1
20.6.21
3
2.10
Idde Kramming Nerdal, Upsala
07
Upsala IFUpsala
2
15
20.6.21
6
1.95
Elsa Eriksson, Rånäs
08
Rånäs 4HRånäs
2
13
20.6.21
K Längd
1
5.32
Alva Nordvarg, Upsala
04
Upsala IFUpsala
1
17
19.6.21
0.0
2
5.21
Agnes Bergström, Upsala
07
Upsala IFUpsala
1
15
19.6.21
0.0
3
5.18
Tiffanie Magnusson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
hep
19
12.6.21
+1.8
4
5.15
Emma Häggblom, Upsala
04
Upsala IFUpsala
2
17
19.6.21
+2.0
5
5.14
Tilde Söderlund, Alunda
04
Alunda SKAlunda
3
17
19.6.21
+1.0
6
5.08
Levina Ahlgren, Upsala
98
Upsala IFUpsala
2
19.6.21
+1.5
7
5.03
Emma Sjöblom, Rånäs
05
Rånäs 4HRånäs
2
16
20.6.21
+2.0
8
5.01
Juni Bengtsson, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
+
16
20.6.21
+2.0
9
4.71
Leona Widell, Bålsta
06
F Bålsta IKBålsta
1
15
12.6.21
−0.5
10
4.70
Astrid Gemzell, Tierp
07
Tierps IFTierp
1
15
8.6.21
0.0
(10)
11
4.62
Emelie Melin, Tierp
05
Tierps IFTierp
1
16
8.6.21
0.0
12
4.55
Frida Ekstav, Tierp
06
Tierps IFTierp
2
15
8.6.21
0.0
13
4.36
Lina Garbell, Östhammar
07
Östhammar FIÖsthammar
3
15
19.6.21
+0.5
14
4.29
Noomi Lewin, Upsala
07
Upsala IFUpsala
4
15
19.6.21
+0.6
15
4.28
Iris Bridell, Rånäs
07
Rånäs 4HRånäs
+
16
20.6.21
+1.8
Medvind över 2 m/s
5.78
Thilda Särnevång, Upsala
96
Upsala IFUpsala
1
A
13.6.21
+2.4
5.26
Annie Norström, Alunda
03
Alunda SKAlunda
3
19.6.21
+3.2
5.24
Tiffanie Magnusson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
1
19
5.6.21
+2.9
5.14
Juni Bengtsson, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
1
16
20.6.21
+2.8
5.00
Liv Andersson, Alunda
02
Alunda SKAlunda
1
19
22.5.21
+2.9
4.96
Ebba Lindblom, Alunda
02
Alunda SKAlunda
4
19.6.21
+2.6
4.38
Iris Bridell, Rånäs
07
Rånäs 4HRånäs
3
16
20.6.21
+2.9
K Tresteg
1
12.64
Kajsa Lindqvist, Upsala
00
Upsala IFUpsala
1
20.6.21
+0.7
2
12.25
Lisa Weyhenmeyer, Upsala
00
Upsala IFUpsala
2
20.6.21
+1.1
3
11.91
Tilde Söderlund, Alunda
04
Alunda SKAlunda
1
17
5.6.21
0.0
4
10.51
Juni Bengtsson, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
1
16
13.6.21
+0.4
5
10.45
Frida Ekstav, Tierp
06
Tierps IFTierp
2
15
20.6.21
−0.1
6
10.30
Emma Sjöblom, Rånäs
05
Rånäs 4HRånäs
2
16
13.6.21
−1.3
7
10.18
Astrid Gemzell, Tierp
07
Tierps IFTierp
+
16
6.6.21
+0.9
8
9.73
Smilla Eriksson, Alunda
05
Alunda SKAlunda
1
17
+0.5
9
9.64
Tova Björngard, Upsala
06
Upsala IFUpsala
4
15
20.6.21
+0.1
10
9.60
Emelie Melin, Tierp
05
Tierps IFTierp
1
16
15.6.21
0.0
(10)
11
9.24
Lina Garbell, Östhammar
07
Östhammar FIÖsthammar
+
15
20.6.21
−0.1
Medvind över 2 m/s
10.43
Astrid Gemzell, Tierp
07
Tierps IFTierp
2
16
6.6.21
+3.9
9.53
Lina Garbell, Östhammar
07
Östhammar FIÖsthammar
5
15
20.6.21
+2.7
K Kula
1
16.09
Caisa-Marie Lindfors, Upsala
00
Upsala IFUpsala
5
2
12.31
Victoria Wickman, Alunda
03
Alunda SKAlunda
2
19.5.21
3
10.85
Tiffanie Magnusson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
hep
19
11.6.21
4
9.62
Tilda Zetterlund, Rånäs
02
Rånäs 4HRånäs
1
19
23.5.21
K Diskus
1
58.66
Caisa-Marie Lindfors, Upsala
00
Upsala IFUpsala
2
Q
2
56.78
Vanessa Kamga, Upsala
98
Upsala IFUpsala
3
3
51.77
Ellen Pettersson, Upsala
97
Upsala IFUpsala
1
9.4.21
4
41.31
Victoria Wickman, Alunda
03
Alunda SKAlunda
3
19.5.21
5
34.51
Emma Holmgren Löf, Upsala
02
Upsala IFUpsala
4
19.5.21
6
33.30
Elise Angsten, Upsala
06
Upsala IFUpsala
1
17
19.5.21
7
31.15
Tindra Dahlberg, Upsala
05
Upsala IFUpsala
1
17
30.5.21
8
28.56
Tova Björngard, Upsala
06
Upsala IFUpsala
2
17
19.5.21
9
26.90
Emilia Johansson, Rånäs
05
Rånäs 4HRånäs
1
16
10
25.04
Frida Engström, Upsala
92
Upsala IFUpsala
1
B
(10)
11
24.34
Tintin Engström, Rånäs
05
Rånäs 4HRånäs
2
16
12
22.76
Eva Olesjö, Märsta
71
IFK MärstaMärsta
2
50
20.6.21
K Slägga
1
63.10
Kajsa Wennberg, Upsala
96
Upsala IFUpsala
1
9.4.21
2
62.51
Linnéa Jönsson, Upsala
95
Upsala IFUpsala
1
27.5.21
3
57.09
Emma Holmgren Löf, Upsala
02
Upsala IFUpsala
1
19
30.5.21
4
56.91
Mathilda Björklund, Bålsta
97
F Bålsta IKBålsta
1
19.3.21
5
55.17
Saga Berg, Östhammar
04
Östhammar FIÖsthammar
2
19.6.21
6
54.91
Michaela Norrbelius, Upsala
97
Upsala IFUpsala
3
7.4.21
7
47.39
Ida Forss, Upsala
99
Upsala IFUpsala
3
K Spjut
1
38.26
Daniella Ekström, Upsala
99
Upsala IFUpsala
1
19.6.21
2
36.78
Linnea Westerberg, Bålsta
01
F Bålsta IKBålsta
7
15.5.21
3
28.54
Tiffanie Magnusson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
hep
19
12.6.21
4
16.52
Christina Ridderstråle, Bålsta
72
F Bålsta IKBålsta
1
45
22.6.21
5
15.28
Angelica Gull-Åhlund, Bålsta
73
F Bålsta IKBålsta
2
45
22.6.21
K Sjukamp
1
4.250
Tiffanie Magnusson, Upsala
02
Upsala IFUpsala
2
19
12.6.21
15.55/+0.8  1.47  10.85  26.69/+1.1  
5.18/+1.8  28.54  2:45.53

© 2021 Friidrottsstatistik