Småland Årsbästalistor

Småland

Återställ val


M 100 m
1
10.51
Thomas Jones, Växjö
01
IFK VäxjöVäxjö
1
19
22.8.20
+1.9JSM
2
11.07
Dennis Melander, Athletics 24Seven
95
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
2
B
11.7.20
+1.6
3
11.22
Tyresse Bobbert, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
1
+0.4
4
11.34
Isak Hughes, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
3
24.6.20
+0.7
5
11.37
Moltas Strömberg, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
4
17
h1
22.8.20
+0.7USM
6
11.44
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
dec
1.8.20
−0.4SM
7
11.47
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
dec
19
14.6.20
+1.2
8
11.52
Erdion Lajiq, Oskarshamn
04
Oskarshamns SKOskarshamn
1
+1.5
9
11.55
Erik Gustafsson, Södra Vi
03
Södra Vi IFSödra Vi
8
17
h1
22.8.20
+0.7USM
9
11.55
Jonatan Lindh, Hakarpspojkarna
04
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
5
16
h2
0.0USM
(10)
11
11.56
Victor Akande, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
4
24.6.20
+0.7
12
11.60
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
dec
1.8.20
+0.3SM
13
11.61
Jacob Thelander, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
dec
17
14.6.20
+1.5
14
11.82
Philip Åhlgren, Habo
00
Habo FIF-04Habo
4
+0.4
15
12.14
Gustav Brasch, Wärnamo
04
Wärnamo SKWärnamo
1
19
3.6.20
0.0
Medvind över 2 m/s
10.38
Thomas Jones, Växjö
01
IFK VäxjöVäxjö
1
A
+3.2
11.36
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
dec
14.6.20
+2.7
12.19
Anton Olsson, Färjestaden
99
FIK FärjestadenFärjestaden
1
12.9.20
+2.9
Manuell tidtagning
11.3m
Moltas Strömberg, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
3
18
1.6.20
−0.8
M 200 m
1
22.64
Dennis Melander, Athletics 24Seven
95
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
24.6.20
−1.2
2
22.96
Tyresse Bobbert, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
1
+0.5
3
23.04
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
2
A
11.7.20
+0.8
4
23.28
Hannes Egonsson, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
3
24.6.20
−1.2
5
23.37
Erdion Lajiq, Oskarshamn
04
Oskarshamns SKOskarshamn
1
17
20.9.20
+1.4
6
23.40
Simon Strand, Högby
00
Högby IFHögby
4
A
11.7.20
+0.8
7
23.55
Jonatan Lindh, Hakarpspojkarna
04
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
3
16
h2
−1.2USM
8
23.72
Moltas Strömberg, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
1
17
10.8.20
−0.2
9
23.77
Victor Akande, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
4
24.6.20
−1.2
10
23.84
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
3
−0.7
(10)
11
24.43
Max Brüel, Villstad
01
Villstad GIFVillstad
1
23.6.20
0.0
12
24.53
Philip Åhlgren, Habo
00
Habo FIF-04Habo
3
+0.5
13
25.03
Yvan Nitrandekura, Villstad
97
Villstad GIFVillstad
2
23.6.20
0.0
14
25.59
Carl Thulin, Habo
80
Habo FIF-04Habo
1
40
13.9.20
−2.5
15
25.92
Jan Erlandsson, Villstad
72
Villstad GIFVillstad
3
23.6.20
0.0
Medvind över 2 m/s
25.55
Tobias Lundqvist, Sisu
80
IK SisuSisu
2
40
h1
13.9.20
+2.9VSM
Manuell tidtagning
25.1m
Nils Antonsson, Hakarpspojkarna
76
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
1
40
−1.4
Manuell tidtagning, medvind över 2 m/s
23.5m
Moltas Strömberg, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
1
17
20.5.20
+2.6
M 400 m
1
50.06
Anton Bertilsson, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
3
22
A
22.8.20
JSM
2
51.48
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
1
14.6.20
3
51.56
Villiam Olsson, Ljungby
98
Ljungby FIKLjungby
2
14.6.20
4
52.01
Dennis Melander, Athletics 24Seven
95
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
21.7.20
5
52.51
Jacob Thelander, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
3
21.7.20
6
52.75
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
dec
14.6.20
7
53.07
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
dec
19
14.6.20
8
53.91
Moltas Strömberg, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
5
Lag-SM
9
54.96
Simon Strand, Högby
00
Högby IFHögby
2
21.7.20
10
55.64
Fabian Johansson, Kalmar SK
97
Kalmar SKKalmar SK
3
21.7.20
(10)
11
56.00
Erdion Lajiq, Oskarshamn
04
Oskarshamns SKOskarshamn
1
12
56.42
Felix Wyon, Hovslätt
04
Hovslätts IKHovslätt
6
8.7.20
13
1:01.94
Magnus Grimheden, Högby
70
Högby IFHögby
1
12.9.20
14
1:06.62
Tomas Fanta, Oskarshamn
68
Oskarshamns SKOskarshamn
2
15
1:07.33
Sam Grimheden, Högby
04
Högby IFHögby
2
12.9.20
M 800 m
1
1:58.97
Gustav Lundqvist, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
5
B
2
2:08.81
Ahmet Rapi, Hakarpspojkarna
98
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
3
2:11.57
Jean Yvan Ntirandekura*, Villstad
97
Villstad GIFVillstad
7
C
4
2:11.64
Joachim Larsson, Lekeryd-Svarttorp
80
Lekeryd-Svarttorps SKLekeryd-Svarttorp
1
5
2:13.62
Gösta Berglund, Tranås
06
Tranås AIFTranås
1
15
6
2:18.16
Jimmy Iby, Hakarpspojkarna
84
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
4
7
2:19.42
Simon Westh, Habo
05
Habo FIF-04Habo
1
17
11.8.20
8
2:21.02
Eric Bunnvik, Hakarpspojkarna
04
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
17
11.8.20
9
2:21.77
Anton Bertilsson, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
5
Lag-SM
10
2:23.12
Arti Reci, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
1
15
6.6.20
(10)
11
2:23.48
Henrik Ginstman, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
2
15
6.6.20
12
2:23.59
Emil Ling, Hakarpspojkarna
07
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
5
13
2:26.21
Lucas Jansson, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
1
17
17.5.20
14
2:27.24
Anders Eckerström, Apladalen
75
Apladalens LKApladalen
1
45
13.9.20
15
2:27.47
Erdion Lajiq, Oskarshamn
04
Oskarshamns SKOskarshamn
1
10.9.20
M 1500 m
1
3:49.52
Omar Ismail, Högby
00
Högby IFHögby
1
1.7.20
2
3:50.07
David Nilsson, Högby
87
Högby IFHögby
3
8.7.20
3
3:51.25
Omar Nuur, Växjö
01
IFK VäxjöVäxjö
2
A
4
3:55.92
Fredrik Johansson, Växjö
86
IFK VäxjöVäxjö
6
B
11.7.20
5
3:58.95
Andreas Davidsson, Högby
95
Högby IFHögby
8
h1
14.8.20
SM
6
4:02.05
Gustav Lundqvist, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
5
A
8.8.20
7
4:39.63
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
dec
2.8.20
SM
8
4:42.38
Magnus Åhsberg, Apladalen
67
Apladalens LKApladalen
1
50
13.9.20
9
4:52.5m
Henrik Ginstman, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
1
15
1.6.20
10
4:57.06
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
dec
19
2.8.20
JSM
(10)
10
4:57.06
Micael Lindqvist, Apladalen
72
Apladalens LKApladalen
1
45
13.9.20
12
5:08.81
Lucas Jansson, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
1
17
7.5.20
13
5:12.01
Stefan Hedenfeldt, Växjö LK
76
Växjö LKVäxjö LK
4
8.7.20
14
5:18.06
Mikael Persson, Högby
67
Högby IFHögby
1
12.9.20
15
5:26.35
Milo Rugland, Kalmar SK
08
Kalmar SKKalmar SK
2
29.6.20
M 3000 m
1
7:57.55
David Nilsson, Högby
87
Högby IFHögby
2
A
1.8.20
2
8:16.55
Fredrik Johansson, Växjö
86
IFK VäxjöVäxjö
13
A
1.8.20
3
9:12.62+
Anton Rehn, Högby
92
Högby IFHögby
-
B
4
9:14.23
Oskar Karlsson, Graal
02
SK GraalGraal
2
18
24.6.20
5
9:22.10
Ludvig Bjurelid, Högby
00
Högby IFHögby
1
14.7.20
6
9:27.89
Hugo Unosson, Kalmar OK
03
Kalmar OKKalmar OK
6
17
23.8.20
USM
7
9:40.18
Arvid Claesson, Jönköpings OK
98
Jönköpings OKJönköpings OK
4
30.9.20
8
10:17.8m
Isak Eskilsson, Hakarpspojkarna
05
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
1
17
9
10:40.50
Elvis Eckerberg, Oskarshamn
04
Oskarshamns SKOskarshamn
2
19
10
11:26.53
Eric Bunnvik, Hakarpspojkarna
04
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
4
19
(10)
11
11:45.47
Liam Belo Da Silva, Växjö
07
IFK VäxjöVäxjö
1
14
11.6.20
12
11:51.32
Theo Eriksson, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
2
14
11.6.20
13
11:54.68
Lars Lundqvist, Sisu
55
IK SisuSisu
4
14.7.20
14
11:55.8m
Christer Svensson, Växjö AIS
69
Växjö AISVäxjö AIS
5
B
11.7.20
15
12:02.09
Sam Grimheden, Högby
04
Högby IFHögby
2
B
1.6.20
M 5000 m
1
13:44.55
David Nilsson, Högby
87
Högby IFHögby
1
A
2
14:18.81
Omar Nuur, Växjö
01
IFK VäxjöVäxjö
7
A
16.8.20
SM
3
14:33.68
Fredrik Johansson, Växjö
86
IFK VäxjöVäxjö
6
A
4
14:43.21
Erik Karlsson, Högby
98
Högby IFHögby
1
A
5
15:01.15
Oscar Claesson, Hakarpspojkarna
95
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
A
6
15:15.71
Nils Hammaräng Grip, Högby
98
Högby IFHögby
5
B
7
15:25.60
Oliver Wykman, Högby
94
Högby IFHögby
4
A
8
15:32.70
Anton Rehn, Högby
92
Högby IFHögby
5
A
9
15:54.07
Ola Grauers, Habo
80
Habo FIF-04Habo
2
10
15:57.39
Tomas Ewers, Njudung
84
OK NjudungNjudung
7
A
(10)
11
16:09.85
Ahmet Rapi, Hakarpspojkarna
98
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
3
12
16:14.48
Ludvig Bjurelid, Högby
00
Högby IFHögby
6
A
13
16:15.69
Martin Tjäder, Hakarpspojkarna
91
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
4
14
16:16.91
Hjalmar Selskog, Hakarpspojkarna
00
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
10
B
15
16:36.53
Tomas Olsson, Högby
77
Högby IFHögby
8
A
M 10 000 m
1
28:32.82
David Nilsson, Högby
87
Högby IFHögby
2
A
2
29:21.85
Oscar Claesson, Hakarpspojkarna
95
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
A
3
29:22.61
Omar Nuur, Växjö
01
IFK VäxjöVäxjö
7
A
4
30:21.64
Erik Karlsson, Högby
98
Högby IFHögby
13
A
5
31:16.48
Andreas Davidsson, Högby
95
Högby IFHögby
9
B
6
31:21.32
Fredrik Johansson, Växjö
86
IFK VäxjöVäxjö
11
B
7
31:59.32
Nils Hammaräng Grip, Högby
98
Högby IFHögby
15
A
8
32:29.32
Oliver Wykman, Högby
94
Högby IFHögby
17
B
9
33:43.52
Abel Zerom*, Sisu
92
IK SisuSisu
2
A
6.9.20
10
34:03.73
Kristofer Tilderkvist, Apladalen
86
Apladalens LKApladalen
3
A
6.9.20
(10)
11
34:15
Ola Grauers, Habo
80
Habo FIF-04Habo
1
B
25.7.20
12
34:33.30
Tomas Ewers, Njudung
84
OK NjudungNjudung
5
A
6.9.20
13
34:43.6m
Ahmet Rapi, Hakarpspojkarna
98
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
14
34:43.93
Oskar Svärd, Eksjö Södra
76
Eksjö Södra IKEksjö Södra
7
A
6.9.20
15
34:45.01
Fredrik Bolmstam, Apladalen
82
Apladalens LKApladalen
8
A
6.9.20
M 5 km
1
13:42 SR
David Nilsson, Högby
87
Högby IFHögby
5
2
24:50
Milo Rugland, Kalmar SK
08
Kalmar SKKalmar SK
3
17
12.8.20
M 10 km
1
28:12
David Nilsson, Högby
87
Högby IFHögby
3
2
29:15
Oscar Claesson, Hakarpspojkarna
95
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
6
A
10.10.20
SM
3
30:23
Erik Karlsson, Högby
98
Högby IFHögby
26
A
10.10.20
SM
4
32:03
Andreas Davidsson, Högby
95
Högby IFHögby
40
A
10.10.20
SM
5
32:21
Anton Rehn, Högby
92
Högby IFHögby
1
5.9.20
6
33:39
Kristofer Tilderkvist, Apladalen
86
Apladalens LKApladalen
16
C
10.10.20
SM
7
33:40
Benjamin Claesson, Jönköpings OK
02
Jönköpings OKJönköpings OK
2
8
33:41
Viktor Helander, Eksjö Södra
90
Eksjö Södra IKEksjö Södra
3
9
33:58
Anton Hansson, Hakarpspojkarna
96
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
4
10
33:59
Ola Grauers, Habo
80
Habo FIF-04Habo
20
C
10.10.20
SM
(10)
11
34:00
Fredrik Bolmstam, Apladalen
82
Apladalens LKApladalen
21
C
10.10.20
SM
12
34:13
Martin Tjäder, Hakarpspojkarna
91
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
5
13
34:39
Axel Björkman, Hallby
01
IF HallbyHallby
6
14
34:40
Magnus Åhsberg, Apladalen
67
Apladalens LKApladalen
3
D
10.10.20
SM
15
34:54
Hugo Unosson, Kalmar OK
03
Kalmar OKKalmar OK
3
5.9.20
M Halvmaraton
1
1:01:40
David Nilsson, Högby
87
Högby IFHögby
37
17.10.20
VM
2
1:12:03
Hjalmar Selskog, Hakarpspojkarna
00
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
1
19.9.20
3
1:13:02
Nils Hammaräng Grip, Högby
98
Högby IFHögby
2
19.9.20
4
1:13:46
Oliver Wykman, Högby
94
Högby IFHögby
3
19.9.20
5
1:14:22
Anton Rehn, Högby
92
Högby IFHögby
5
19.9.20
6
1:14:48
Magnus Åhsberg, Apladalen
67
Apladalens LKApladalen
7
19.9.20
7
1:15:51
Ola Grauers, Habo
80
Habo FIF-04Habo
9
19.9.20
8
1:17:07
Niklas Agnesund, Habo
77
Habo FIF-04Habo
11
19.9.20
9
1:17:20
Per Orestig, Habo
82
Habo FIF-04Habo
12
19.9.20
10
1:18:32
Johan Nordström, Högby
79
Högby IFHögby
14
19.9.20
(10)
11
1:19:12
Andreas Andersson, Ocab
80
Ocab RCOcab
16
19.9.20
12
1:19:38
Mattias Ekman, Apladalen
82
Apladalens LKApladalen
17
19.9.20
13
1:19:50
Christian Isomettä, Hultsfred
87
Hultsfreds LKHultsfred
19
19.9.20
14
1:20:31
Magnus Carlson, Hossmo
79
Hossmo RCHossmo
20
19.9.20
15
1:21:22
Simon Fogelström, Högby
02
Högby IFHögby
22
19.9.20
M Maraton
1
2:40:08
Nils Hammaräng Grip, Högby
98
Högby IFHögby
7
A
14.11.20
2
2:43:33
Ola Grauers, Habo
80
Habo FIF-04Habo
1
22.8.20
3
3:01:59
Mikael Lundqvist, Apladalen
72
Apladalens LKApladalen
4
25.7.20
4
3:57:52
Mattias Ekman, Apladalen
82
Apladalens LKApladalen
15
22.8.20
M 3000 m hinder
1
8:53.77
Omar Nuur, Växjö
01
IFK VäxjöVäxjö
1
Lag-SM
2
9:12.60
Fredrik Johansson, Växjö
86
IFK VäxjöVäxjö
7
15.8.20
SM
3
10:49.77
Jimmy Iby, Hakarpspojkarna
84
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
1
M 110 m häck
1
14.59
Hampus Widlund, Växjö
93
IFK VäxjöVäxjö
2
h2
15.8.20
+0.9SM
2
14.71
Hannes Kvist Wirdmo, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
8.8.20
+1.3
3
15.25
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
dec
15.6.20
+1.6
4
15.71
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
dec
2.8.20
−1.8SM
Medvind över 2 m/s
14.71
Hannes Kvist Wirdmo, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
24.6.20
+2.7
15.04
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
2
24.6.20
+2.7
15.16
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
3
24.6.20
+2.7
M 400 m häck
1
52.51
Anton Bertilsson, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
6
16.8.20
SM
2
1:06.98
Erdion Lajiq, Oskarshamn
04
Oskarshamns SKOskarshamn
1
13.9.20
3
1:16.91
Tomas Fanta, Oskarshamn
68
Oskarshamns SKOskarshamn
2
13.9.20
4
1:19.63
Sandy Bengtsson, Oskarshamn
63
Oskarshamns SKOskarshamn
3
13.9.20
M Höjd
1
2.00
Jacob Thelander, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
1
3.9.20
2
1.98
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
1
14.6.20
3
1.92
Yuan-Zhong Wu, Växjö
91
IFK VäxjöVäxjö
4
Lag-SM
4
1.86
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
dec
14.6.20
4
1.86
Hugo Schoug, Wärnamo
02
Wärnamo SKWärnamo
1
16.8.20
6
1.85
Anton Olsson, Färjestaden
99
FIK FärjestadenFärjestaden
1
12.9.20
7
1.79
Vilgot Hakeberg, Hakarpspojkarna
06
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
15
8
1.76
Simon Siirtola, Wärnamo
05
Wärnamo SKWärnamo
1
15
16.8.20
8
1.76
Love Näs Fahlgren, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
1
15
10
1.74
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
dec
19
1.8.20
JSM
(10)
11
1.70
Erik Gustafsson, Södra Vi
03
Södra Vi IFSödra Vi
1
17
11.7.20
12
1.68
Lukas Björklund, Eksjö Södra
05
Eksjö Södra IKEksjö Södra
1
15
4.6.20
13
1.66
Vincent Percic, Ljungby
04
Ljungby FIKLjungby
1
21.7.20
14
1.65
Edvin Persson, Högby
07
Högby IFHögby
pen
13
28.6.20
14
1.65
Joel Härensjö, Kalmar SK
06
Kalmar SKKalmar SK
1
14
11.7.20
14
1.65
Albin Hultqvist, Eksjö Södra
05
Eksjö Södra IKEksjö Södra
1
15
27.8.20
M Stav
1
4.81
Emil Carlsson, Växjö
02
IFK VäxjöVäxjö
1
22.8.20
2
4.80
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
12.8.20
3
4.75
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
dec
2.8.20
SM
4
4.63
Micael Fagö, Växjö
94
IFK VäxjöVäxjö
6
27.6.20
5
4.21
Emil Östergren, Växjö
98
IFK VäxjöVäxjö
2
22.8.20
6
4.20
Anton Olsson, Färjestaden
99
FIK FärjestadenFärjestaden
1
12.9.20
7
4.10
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
dec
19
15.6.20
8
3.95
Jacob Thelander, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
dec
17
31.7.20
USM
9
3.41
Viggo Bergström, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
3
22.8.20
9
3.41
Isak Bergström, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
4
22.8.20
(10)
11
3.27
Sebastian Braunias, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
10
16
22.8.20
USM
12
2.95
Malte Siwertsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
3
16
27.6.20
13
2.54
Theodor Rogö, Habo
08
Habo FIF-04Habo
1
13
14
2.50
Elias Karlsson, Växjö
08
IFK VäxjöVäxjö
1
13
5.9.20
15
2.40
Håkan Josefsson, Stensjön
57
Stensjöns IFStensjön
1
60
6.9.20
15
2.40
Jörgen Karlsson Wallstenius, Wärnamo
79
Wärnamo SKWärnamo
1
40
12.9.20
M Längd
1
7.22
Albin Månsson, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
4
+0.9Lag-SM
2
6.86
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
+
1.8.20
0.0SM
3
6.78
Jacob Thelander, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
1
21.7.20
+1.8
4
6.72
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
dec
14.6.20
+1.8
5
6.44
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
1
+1.8
6
6.32
Ludvig Jönsson, Växjö
00
IFK VäxjöVäxjö
1
22
11.8.20
0.0
7
6.26
Erik Gustafsson, Södra Vi
03
Södra Vi IFSödra Vi
2
17
−1.3
8
6.14
Anton Olsson, Färjestaden
99
FIK FärjestadenFärjestaden
3
11.7.20
+1.6
9
6.04
Sebastian Håårdh, Södra Vi
05
Södra Vi IFSödra Vi
2
15
16.8.20
+1.4
10
5.96
Hugo Schoug, Wärnamo
02
Wärnamo SKWärnamo
1
19
4.8.20
+0.2
(10)
11
5.89
Isak Hughes, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
1
15
0.0
12
5.84
Philip Åhlgren, Habo
00
Habo FIF-04Habo
2
0.0
13
5.81
Moltas Strömberg, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
2
17
1.6.20
+0.6
14
5.60
Tomas Fanta, Oskarshamn
68
Oskarshamns SKOskarshamn
3
20.9.20
+1.7
15
5.52
Emil Quick, Växjö
95
IFK VäxjöVäxjö
3
26.7.20
0.0
Medvind över 2 m/s
7.01
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
dec
1.8.20
+2.3SM
6.69
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
dec
19
14.6.20
+3.0
6.28
Anton Olsson, Färjestaden
99
FIK FärjestadenFärjestaden
1
12.9.20
+4.2
6.21
Tobias Lundqvist, Sisu
80
IK SisuSisu
1
40
13.9.20
+4.3VSM
6.00
Lukas Björklund, Eksjö Södra
05
Eksjö Södra IKEksjö Södra
1
15
1.8.20
+2.4
5.66
Emil Quick, Växjö
95
IFK VäxjöVäxjö
1
+2.1
5.58
Vincent Percic, Ljungby
04
Ljungby FIKLjungby
3
21.7.20
+3.9
M Tresteg
1
12.73
Ludvig Jönsson, Växjö
00
IFK VäxjöVäxjö
5
+0.2Lag-SM
2
11.95
Joel Stålmark, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
+
16
19.7.20
+1.5
3
10.76
Ansgar Stephan, Habo
02
Habo FIF-04Habo
1
+1.3
4
10.56
Tomas Fanta, Oskarshamn
68
Oskarshamns SKOskarshamn
1
50
−1.4
5
10.50
Joel Härensjö, Kalmar SK
06
Kalmar SKKalmar SK
1
14
22.6.20
+0.6
6
10.22
Henrik Ginstman, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
1
15
20.5.20
−1.4
7
10.07
Ingemar Pilgard, Lekeryd-Svarttorp
60
Lekeryd-Svarttorps SKLekeryd-Svarttorp
1
60
+0.6
8
10.04
Pether Askestam, Wärnamo
72
Wärnamo SKWärnamo
1
45
12.9.20
+0.3
9
9.61
Erik Karlsson, Skruv
06
Skruvs IFSkruv
1
15
29.8.20
−0.6
10
8.94
Valdemar Nordström, Kalmar SK
06
Kalmar SKKalmar SK
2
14
22.6.20
0.0
(10)
11
8.88
Patrik Eriksson, Oskarshamn
68
Oskarshamns SKOskarshamn
2
50
−0.5
12
8.72
Herman Vallien, Skruv
06
Skruvs IFSkruv
2
15
29.8.20
−0.8
13
8.62
Emil Johansson, Lekeryd-Svarttorp
03
Lekeryd-Svarttorps SKLekeryd-Svarttorp
1
9.9.20
−0.2
14
8.45
Sandy Bengtsson, Oskarshamn
63
Oskarshamns SKOskarshamn
1
55
−1.7
15
8.35
Robin Larsson, Lekeryd-Svarttorp
05
Lekeryd-Svarttorps SKLekeryd-Svarttorp
2
9.9.20
0.0
Medvind över 2 m/s
12.13
Joel Stålmark, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
1
16
19.7.20
+2.7
M Kula
1
19.18
Viktor Gardenkrans, Athletics 24Seven
95
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
2
2
14.65
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
1
14.6.20
3
12.57
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
dec
14.6.20
3
12.57
Filip Larsson, Eksjö Södra
93
Eksjö Södra IKEksjö Södra
1
1.8.20
5
12.51
Leo Janén, Kalmar SK
02
Kalmar SKKalmar SK
com
9.9.20
6
12.43
Hampus Wallin, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
com
9.9.20
7
12.42
Mikael Hernberg, Sisu
82
IK SisuSisu
2
1.8.20
8
12.14
Sebastian Thörngren, Växjö
93
IFK VäxjöVäxjö
com
19.9.20
9
12.01
Linus Leveau, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
com
12.9.20
10
11.79
Filip Sörmander, Sisu
01
IK SisuSisu
com
17.10.20
(10)
11
11.40
Jonathan Gunninge, Sisu
96
IK SisuSisu
com
17.10.20
11
11.40
Jonathan Ekvall, Tranås
96
Tranås AIFTranås
com
17.10.20
13
11.33
Christoffer Melin, Bottnaryd
85
Bottnaryds IFBottnaryd
com
13.9.20
14
11.31
Peter Fritz, Sisu
74
IK SisuSisu
2
26.7.20
15
11.26
Roger Hegg Stridh, Bottnaryd
80
Bottnaryds IFBottnaryd
com
15.9.20
M Diskus
1
59.92
Jakob Gardenkrans, Athletics 24Seven
97
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
2
21.3.20
2
48.11
Leo Janén, Kalmar SK
02
Kalmar SKKalmar SK
com
9.9.20
3
46.94
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
dec
2.8.20
SM
4
42.36
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
3
10.4.20
5
40.28
Hampus Wallin, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
1
6
39.17
Mikael Hernberg, Sisu
82
IK SisuSisu
1
6.9.20
7
37.86
Filip Larsson, Eksjö Södra
93
Eksjö Södra IKEksjö Södra
2
11.7.20
8
37.68
Sebastian Thörngren, Växjö
93
IFK VäxjöVäxjö
com
19.9.20
9
37.32
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
1
10
35.69
Mikael Nordin, Växjö
77
IFK VäxjöVäxjö
com
30.8.20
(10)
11
34.84
Linus Leveau, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
com
12.9.20
12
34.23
Jacob Thelander, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
com
24.9.20
13
33.70
Ted Lennartsson, Kalmar SK
04
Kalmar SKKalmar SK
1
16
29.7.20
14
33.23
Filip Sörmander, Sisu
01
IK SisuSisu
com
17.10.20
15
32.63
Tobias Lundqvist, Sisu
80
IK SisuSisu
1
40
13.9.20
VSM
M Slägga
1
59.63
Hampus Wallin, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
3
28.6.20
2
58.43
Stefan Kvist, Alvesta
87
Alvesta FIAlvesta
6
16.8.20
SM
3
52.13
Sebastian Thörngren, Växjö
93
IFK VäxjöVäxjö
com
19.9.20
4
45.89
Sonny Karlsson, Högby
67
Högby IFHögby
1
17.10.20
5
43.41
Pontus Lantz, Bottnaryd
96
Bottnaryds IFBottnaryd
2
19.9.20
6
42.59
Stefan Holst, Bottnaryd
82
Bottnaryds IFBottnaryd
1
35
6.9.20
7
40.16
Filip Larsson, Eksjö Södra
93
Eksjö Södra IKEksjö Södra
2
6.9.20
8
39.36
Per Karlsson, Athletics 24Seven
67
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
12.8.20
9
38.46
Mikael Nordin, Växjö
77
IFK VäxjöVäxjö
com
30.8.20
10
38.34
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
com
20.9.20
(10)
11
38.28
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
1
12.9.20
12
36.33
Axel Nykvist, Tranås
98
Tranås AIFTranås
com
17.10.20
13
35.38
Simon Assarsson, Högby
91
Högby IFHögby
2
17.10.20
14
34.75
Alexander Karlsson, Skruv
04
Skruvs IFSkruv
com
9.9.20
15
34.36
Simon Bjärnlöf Segerlind, Eksjö Södra
00
Eksjö Södra IKEksjö Södra
2
20.6.20
M Spjut
1
72.40
Sebastian Thörngren, Växjö
93
IFK VäxjöVäxjö
2
28.6.20
2
68.76
Theodor Ahlström, Växjö
98
IFK VäxjöVäxjö
1
22
3
58.87
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
dec
15.6.20
4
57.62
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
dec
2.8.20
SM
5
49.86
Anton Olsson, Färjestaden
99
FIK FärjestadenFärjestaden
1
12.9.20
6
48.26
Tobias Lundqvist, Sisu
80
IK SisuSisu
1
40
13.9.20
VSM
7
45.45
Jonathan Ekvall, Tranås
96
Tranås AIFTranås
com
3.10.20
8
44.98
Abbas Taheri Nilsson, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
com
12.9.20
9
43.67
Marcus Samuelsson, Hakarpspojkarna
95
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
com
10.10.20
9
43.67
Jonathan Gunninge, Sisu
96
IK SisuSisu
com
17.10.20
(10)
11
43.24
Pether Askestam, Wärnamo
72
Wärnamo SKWärnamo
pen
45
23.6.20
12
42.91
Christoffer Melin, Bottnaryd
85
Bottnaryds IFBottnaryd
com
13.9.20
13
42.54
Tomas Fanta, Oskarshamn
68
Oskarshamns SKOskarshamn
com
26.9.20
14
41.96
Teodor Sobczyk, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
dec
19
2.8.20
JSM
15
41.86
David Engvall, Hakarpspojkarna
00
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
com
10.10.20
M Tiokamp
1
7.574
Marcus Nilsson, Högby
91
Högby IFHögby
2
2.8.20
SM
11.60/+0.3  7.01w/+2.3  14.49  1.95  52.15  
15.71/-1.8  46.94  4.75  57.62  4:39.63  
2
6.770
Rasmus Elfgaard, Athletics 24Seven
94
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
2
15.6.20
11.36w/+2.7  6.72/+1.8  12.57  1.86  52.75  
15.25/+1.6  38.57  4.40  58.87  5:47.00  
M 4x100 m
1
41.97
IFK Växjö
4
Lag-SM
 Thomas Jones, Edvin Månsson, Moltas Strömberg, Hannes Egonsson
 Thomas Jones, Edvin Månsson, Moltas Strömberg, Hannes Egonsson
K 100 m
1
12.01mx
Josefin Nilsson, Kalmar SK
94
Kalmar SKKalmar SK
2
29.6.20
+1.1
2
12.05
Nikki Berglund, Färjestaden
94
FIK FärjestadenFärjestaden
1
24.6.20
+1.9
3
12.23mx
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
4
29.6.20
+1.1
4
12.27
Elina Gunnarsson, Hovslätt
94
Hovslätts IKHovslätt
2
A
8.7.20
+0.2
5
12.43mx
Wilma Svenson, Oskarshamn
03
Oskarshamns SKOskarshamn
2
+1.5
6
12.55
Therese Bjureby, Hovslätt
97
Hovslätts IKHovslätt
1
B
0.0
7
12.61
Moa Ullgren, Athletics 24Seven
96
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
4
24.6.20
+1.9
8
12.72
Ella Axén, Hovslätt
03
Hovslätts IKHovslätt
1
17
−0.7
9
12.93
Hanna Hoff, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
6
24.6.20
+1.9
10
12.97
Amanda Lennartsson, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
2
B
8.7.20
+0.8
(10)
11
13.31
Matilda Honeth, Växjö
02
IFK VäxjöVäxjö
3
B
8.7.20
+0.8
12
13.40
Lova Nilsson, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
4
B
8.7.20
+0.8
13
13.46
Ella Hakeberg, Hakarpspojkarna
04
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
17
−0.7
14
13.51
Towa Korsell, Eksjö Södra
02
Eksjö Södra IKEksjö Södra
6
h1
23.7.20
+0.2
15
13.76mx
Linnea Hermansson, Högby
05
Högby IFHögby
7
29.6.20
+1.1
Medvind över 2 m/s
12.19
Elina Gunnarsson, Hovslätt
94
Hovslätts IKHovslätt
1
B
+2.4
12.41
Ella Axén, Hovslätt
03
Hovslätts IKHovslätt
1
17
11.8.20
+3.1
13.04
Ella Hakeberg, Hakarpspojkarna
04
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
+3.5
13.90
Klara Hübsch, Tranås
04
Tranås AIFTranås
1
10.5.20
+2.1
13.98
Linnea Volmerdal, Hovslätt
99
Hovslätts IKHovslätt
3
+3.3
14.21
Jenny Urberg, Hovslätt
03
Hovslätts IKHovslätt
3
+3.5
Manuell tidtagning
13.0m
Elin Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
1
16
1.6.20
−0.6
K 200 m
1
24.56
Josefin Nilsson, Kalmar SK
94
Kalmar SKKalmar SK
3
h3
15.8.20
−1.7SM
2
24.57
Elise Malmberg, Växjö
95
IFK VäxjöVäxjö
hep
14.6.20
+1.3
3
24.92
Nikki Berglund, Färjestaden
94
FIK FärjestadenFärjestaden
1
A
24.6.20
+0.5
4
24.93
Elina Gunnarsson, Hovslätt
94
Hovslätts IKHovslätt
1
−1.2
5
24.99
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
hep
14.6.20
+1.3
6
25.21
Wilma Svenson, Oskarshamn
03
Oskarshamns SKOskarshamn
2
17
h1
23.8.20
+1.6USM
7
25.73
Vendela Rydbäck, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
5
−1.8Lag-SM
8
25.80
Therese Bjureby, Hovslätt
97
Hovslätts IKHovslätt
3
B
+1.6
9
26.14
Moa Ullgren, Athletics 24Seven
96
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
B
24.6.20
−0.2
10
26.40
Linnéa Svanhall, Athletics 24Seven
04
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
2
B
24.6.20
−0.2
(10)
11
26.48
Ella Axén, Hovslätt
03
Hovslätts IKHovslätt
2
−1.2
12
27.19
Johanna Bülow, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
3
−1.2
13
27.21
Maja Westhoff, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
3
B
24.6.20
−0.2
14
27.41
Elenie Carlsson, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
4
A
11.7.20
+0.2
15
27.43mx
Felicia Åberg, Villstad
03
Villstad GIFVillstad
4
23.6.20
0.0
Medvind över 2 m/s
25.75
Linnéa Svanhall, Athletics 24Seven
04
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
hep
17
13.6.20
+3.0
26.18
Elin Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
hep
16
31.7.20
+2.1USM
26.39
Johanna Bülow, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
1
+3.9
27.20
Hanna Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
hep
17
13.6.20
+4.9
Manuell tidtagning
26.0m
Linnéa Svanhall, Athletics 24Seven
04
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
16
20.5.20
+2.0
26.9m
Maja Westhoff, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
2
16
20.5.20
+2.0
K 400 m
1
58.53
Johanna Bülow, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
1
19
B
22.8.20
JSM
2
58.68
Elin Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
4
16
A
USM
3
1:01.18
Maja Westhoff, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
2
16
B
USM
4
1:03.53mx
Natalie Rantzer, Hinden
07
IK HindenHinden
5
5
1:06.25
Moa Johannesson, Ljungby
07
Ljungby FIKLjungby
1
21.7.20
6
1:06.27
Kyra Gunnarsson, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
1
17
3.6.20
7
1:07.77mx
Nelly Össmar, Högby
03
Högby IFHögby
4
21.7.20
8
1:10.36
Elice Gunnarsson, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
2
17
17.5.20
9
1:10.68mx
Josefine Gabrielsson, Oskarshamn
92
Oskarshamns SKOskarshamn
4
10
1:12.15
Alva Sundström, Ljungby
02
Ljungby FIKLjungby
3
21.7.20
(10)
11
1:15.16
Alva Tillback, Hinden
07
IK HindenHinden
1
13
31.5.20
12
1:16.26
Aléa Gunnarsson, Ljungby
01
Ljungby FIKLjungby
4
21.7.20
13
1:22.91mx
Matilda Fägerskjöld, Sisu
08
IK SisuSisu
4
13
9.9.20
14
1:28.46mx
Stella Wendahl, Sisu
08
IK SisuSisu
5
13
9.9.20
15
1:30.05mx
Stella Melin, Sisu
08
IK SisuSisu
6
13
9.9.20
Manuell tidtagning
1:03.5m
Hanna Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
2
16
20.5.20
K 800 m
1
2:14.26
Ebba Cronholm, Ljungby
05
Ljungby FIKLjungby
2
15
A
USM
2
2:14.64
Johanna Bülow, Hovslätt
02
Hovslätts IKHovslätt
3
B
3
2:16.39
Elin Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
2
16
A
USM
4
2:19.30
Hanna Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
3
17
11.7.20
5
2:25.14
Ella Blom, Ljungby
05
Ljungby FIKLjungby
1
15.6.20
6
2:25.77
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
hep
2.8.20
SM
7
2:26.24
Nelly Össmar, Högby
03
Högby IFHögby
1
17
12.9.20
8
2:27.23
Towa Nilsson, Högby
05
Högby IFHögby
1
15
11.7.20
9
2:29.48
Irma Westh, Habo
07
Habo FIF-04Habo
1
10
2:30.00
Alma Mennborg, Hakarpspojkarna
05
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
3
15
(10)
11
2:31.4m mx
Elenie Carlsson, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
2
16
27.5.20
12
2:34.54
Tess Widov, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
1
15
6.6.20
13
2:34.96
Linnéa Lind, Södra Vi
05
Södra Vi IFSödra Vi
4
15
14
2:36.49
Emma Jonsson, Södra Vi
05
Södra Vi IFSödra Vi
3
15
11.7.20
15
2:38.21mx
Julia Westh, Habo
04
Habo FIF-04Habo
5
17
11.8.20
K 1500 m
1
4:54.72mx
Ebba Cronholm, Ljungby
05
Ljungby FIKLjungby
1
17
7.5.20
2
5:08.80
Irma Westh, Habo
07
Habo FIF-04Habo
1
13
A
5.9.20
3
5:08.82
Hanna Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
6
Lag-SM
4
5:12.16
Alma Mennborg, Hakarpspojkarna
05
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
8.7.20
5
5:20.12
Ella Blom, Ljungby
05
Ljungby FIKLjungby
3
8.7.20
6
5:41.53
Kyra Gunnarsson, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
4
8.7.20
7
5:41.86
Molly Palm, Ljungby
07
Ljungby FIKLjungby
2
13
A
5.9.20
8
5:49.32mx
Lova Elwing, Ljungby
06
Ljungby FIKLjungby
3
17
7.5.20
9
5:50.08
Esther Uppenberg, Hovslätt
07
Hovslätts IKHovslätt
1
13
B
5.9.20
10
5:54.96mx
Moa Johannesson, Ljungby
07
Ljungby FIKLjungby
4
17
7.5.20
(10)
11
5:56.96
Wilma Blom, Hakarpspojkarna
07
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
3
13
A
5.9.20
12
5:57.74
Alma Winroth, Växjö
08
IFK VäxjöVäxjö
4
13
A
5.9.20
13
6:01.5m
Marika Östfahl, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
3
15
1.6.20
14
6:03.42
Gerda Medin, Skruv
08
Skruvs IFSkruv
5
13
A
5.9.20
15
6:08.74mx
Nellie Prytz, Ljungby
03
Ljungby FIKLjungby
7
17
7.5.20
K 3000 m
1
9:59.42
Julia Samuelsson, Högby
99
Högby IFHögby
1
24.6.20
2
10:49.51mx
Nelly Össmar, Högby
03
Högby IFHögby
3
19
3
10:57.86
Rebecca Arnesson, Växjö
92
IFK VäxjöVäxjö
2
24.6.20
4
10:58.96
Amanda Håkansson, Högby
97
Högby IFHögby
1
5
11:48.27mx
Tilda Strömqvist, Högby
02
Högby IFHögby
1
B
1.6.20
6
11:59.64mx
Lova Sandgren, Oskarshamn
05
Oskarshamns SKOskarshamn
5
14.7.20
7
12:34.63mx
Ann-Katrin Lundqvist, Sisu
54
IK SisuSisu
6
14.7.20
8
12:56.71mx
Klara Öberg, Högby
02
Högby IFHögby
3
B
1.6.20
9
14:10.59mx
Helen Unosson, Oskarshamn
68
Oskarshamns SKOskarshamn
7
14.7.20
10
14:35.02mx
Emilia Wikner, Eksjö Södra
01
Eksjö Södra IKEksjö Södra
5
19
(10)
11
15:24.35mx
Milla Ulfsdotter, Oskarshamn
08
Oskarshamns SKOskarshamn
8
14.7.20
K 5000 m
1
17:38.82
Julia Samuelsson, Högby
99
Högby IFHögby
3
22
23.8.20
JSM
2
18:43.70mx
Terese Friman, Glasriket
84
Glasrikets RCGlasriket
8
B
3
18:45.26mx
Karin Spjuth, Hakarpspojkarna
72
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
18
4
19:16.24mx
Rebecca Arnesson, Växjö
92
IFK VäxjöVäxjö
10
B
5
19:43.68mx
Stina Petersson, Hakarpspojkarna
86
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
20
6
20:50.1m mx
Katarina Södgren, Sisu
82
IK SisuSisu
4
C
7
21:15.36mx
Julia Westh, Habo
04
Habo FIF-04Habo
22
8
21:24.69mx
Tilda Sundkvist, Habo
06
Habo FIF-04Habo
23
9
21:58.46mx
Ann-Katrin Lundqvist, Sisu
54
IK SisuSisu
7
C
10
25:17.30mx
Rosita Karlsson, Högby
66
Högby IFHögby
9
C
(10)
11
26:54.37mx
Iréne Rohde, Högby
56
Högby IFHögby
10
C
K 10 000 m
1
38:59.13mx
Terese Friman, Glasriket
84
Glasrikets RCGlasriket
3
B
6.9.20
2
42:02.5m
Eva Öhlund, Hakarpspojkarna
74
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
9
3
42:50.23mx
Rebecca Arnesson, Växjö
92
IFK VäxjöVäxjö
8
B
6.9.20
4
43:18.9m mx
Stina Petersson, Hakarpspojkarna
86
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
12
5
44:35.37mx
Katja Schönbeck, Växjö
71
IFK VäxjöVäxjö
11
B
6.9.20
6
45:23.29mx
Ann-Katrin Lundqvist, Sisu
54
IK SisuSisu
13
B
6.9.20
K 10 km
1
36:53
Louise Wanemark, Apladalen
88
Apladalens LKApladalen
6
B
10.10.20
SM
2
42:24
Ida Wissling, Hakarpspojkarna
79
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
3
43:17
Matilda Sandström, Jönköpings OK
80
Jönköpings OKJönköpings OK
4
4
44:37
Lova Sandgren, Oskarshamn
05
Oskarshamns SKOskarshamn
4
5.9.20
5
46:23
Ann-Katrin Lundqvist, Sisu
54
IK SisuSisu
34
B
10.10.20
SM
6
47:07
Filippa Andersson, Färjestaden
04
FIK FärjestadenFärjestaden
6
5.9.20
7
55:59
Rosita Karlsson, Högby
66
Högby IFHögby
14
5.9.20
8
56:26
Jenny Tinnert, Färjestaden
73
FIK FärjestadenFärjestaden
15
5.9.20
K Halvmaraton
1
1:31:23+
Erika Lindeblad, Högby
93
Högby IFHögby
-
5.9.20
SM
2
1:34:18
Rebecca Arnesson, Växjö
92
IFK VäxjöVäxjö
5
19.9.20
3
1:35:57
Jenny Rådde, Kalmar RC
74
Kalmar RC TriathlonKalmar RC
7
19.9.20
4
1:48:38
Ann-Katrin Lundqvist, Sisu
54
IK SisuSisu
15
19.9.20
5
1:52:48
Monika Karlsson, Oskarshamn
78
Oskarshamns SKOskarshamn
19
19.9.20
6
1:55:11
Charlott Lorentzon, Ålem
69
Ålems OKÅlem
22
19.9.20
7
1:57:50
Madeleine Dunsäter, Oskarshamn
73
Oskarshamns SKOskarshamn
25
19.9.20
8
2:01:37
Hanna Eriksson, Glasriket
78
Glasrikets RCGlasriket
28
19.9.20
9
2:02:16
Lotti Harrisson, Högby
65
Högby IFHögby
32
19.9.20
10
2:03:16
Ulrika Wykman, Högby
68
Högby IFHögby
33
19.9.20
(10)
11
2:09:49
Caroline Liljebjörn, Glasriket
67
Glasrikets RCGlasriket
37
19.9.20
12
2:11:48
Rosita Karlsson, Högby
66
Högby IFHögby
39
19.9.20
K Maraton
1
3:33:37
Viktoria Johnsson, Kalmar RC
69
Kalmar RC TriathlonKalmar RC
3
18.1.20
K 3000 m hinder
1
10:16.77
Julia Samuelsson, Högby
99
Högby IFHögby
2
2
13:10.55
Tilde Axelsson Fröjdenlund, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
5
Lag-SM
K 100 m häck
1
13.62
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
1
h1
15.8.20
+0.7SM
2
14.12
Elise Malmberg, Växjö
95
IFK VäxjöVäxjö
2
24.6.20
+1.0
2
14.12
Elin Lindeblad, Kalmar SK
95
Kalmar SKKalmar SK
1
B
10.8.20
−0.1
4
15.50
Jonna Lindéen, Kalmarsund
96
FI KalmarsundKalmarsund
2
19.8.20
0.0
5
16.94
Frida Bergvall, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
4
24.6.20
+1.0
Medvind över 2 m/s
13.46
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
hep
14.6.20
+3.4
13.76
Elise Malmberg, Växjö
95
IFK VäxjöVäxjö
hep
14.6.20
+3.4
16.38
Frida Bergvall, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
hep
14.6.20
+3.4
K 400 m häck
1
59.99
Elise Malmberg, Växjö
95
IFK VäxjöVäxjö
7
2
1:02.01
Vendela Rydbäck, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
4
Lag-SM
K Höjd
1
1.74
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
hep
1.8.20
SM
2
1.72
Emma Sandin, Hakarpspojkarna
05
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
1
15
22.8.20
USM
3
1.68
Linnéa Svanhall, Athletics 24Seven
04
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
hep
17
13.6.20
4
1.62
Jonna Lundgren, Skruv
04
Skruvs IFSkruv
hep
17
13.6.20
4
1.62
Ebba Cronholm, Ljungby
05
Ljungby FIKLjungby
multi
15
13.6.20
6
1.58
Tilde Gudmundsson, Athletics 24Seven
02
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
2
21.7.20
7
1.56
Tilde Persson, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
1
15
6.6.20
8
1.55
Ronja Rickardsson, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
3
15
9
1.53
Elin Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
hep
16
31.7.20
USM
10
1.52
Tess Widov, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
2
15
6.6.20
(10)
10
1.52
Tilda Holgersson, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
3
15
6.6.20
12
1.51
Tuva Svensson Swärdh, Eksjö Södra
05
Eksjö Södra IKEksjö Södra
pen
15
28.6.20
13
1.50
Wilma Herranen, Högby
07
Högby IFHögby
2
13
11.7.20
14
1.49
Leonie Mörstam, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
3
15
27.5.20
14
1.49
Isa Persson, Kalmar SK
06
Kalmar SKKalmar SK
multi
14
5.9.20
K Stav
1
4.07
Sandra Alvero, Växjö
01
IFK VäxjöVäxjö
1
19
JSM
2
3.96
Ellen Olsson, Wärnamo
97
Wärnamo SKWärnamo
6
18.7.20
3
3.91
Filippa Miller, Hovslätt
99
Hovslätts IKHovslätt
8
15.8.20
SM
4
3.32
Leonie Mörstam, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
1
14
26.7.20
5
3.28
Matilda Honeth, Växjö
02
IFK VäxjöVäxjö
10
19
JSM
6
3.00
Lova Nilsson, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
3
18
12.8.20
7
2.85
Ellen Rosenberg, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
5
16
27.6.20
8
2.75
Naemi Matocka, Hinden
04
IK HindenHinden
1
16
31.5.20
9
2.54
Emma Kirsten, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
2
15
4.7.20
10
2.50
Linn Johansson, Ljungby
04
Ljungby FIKLjungby
1
16
17.5.20
(10)
11
2.42
Filippa Ståhl, Habo
04
Habo FIF-04Habo
1
17
11.8.20
12
2.22
Agnes Aldeborg, Habo
04
Habo FIF-04Habo
2
17
11.8.20
13
2.15
Agnes Gustafsson, Växjö
07
IFK VäxjöVäxjö
1
13
5.9.20
14
2.10
Ylva Hesse, Sisu
06
IK SisuSisu
1
14
17.6.20
15
2.05
Juni Johansson, Skruv
06
Skruvs IFSkruv
1
14
16.5.20
K Längd
1
6.13
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
hep
15.6.20
+1.6
2
5.84
Thilda Särnevång, Växjö
96
IFK VäxjöVäxjö
1
26.7.20
+1.5
3
5.77
Jonna Lindéen, Kalmarsund
96
FI KalmarsundKalmarsund
12
Q
14.8.20
+1.5SM
4
5.68
Moa Ullgren, Athletics 24Seven
96
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
+
27.6.20
0.0
5
5.62
Linnéa Svanhall, Athletics 24Seven
04
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
17
11.7.20
0.0
6
5.55
Elina Gunnarsson, Hovslätt
94
Hovslätts IKHovslätt
+
0.0
7
5.36
Ella Axén, Hovslätt
03
Hovslätts IKHovslätt
1
17
11.8.20
+0.2
8
5.31
Jonna Lundgren, Skruv
04
Skruvs IFSkruv
hep
17
14.6.20
+1.8
9
5.26
Elenie Carlsson, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
1
15
19.7.20
+1.5
9
5.26
Emma Sandin, Hakarpspojkarna
05
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
hep
15
2.8.20
+0.5USM
(10)
11
5.23
Elin Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
6
27.6.20
+0.3
12
5.05
Hanna Hoff, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
+
27.6.20
+1.9
13
4.95
Hanna Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
8
17
11.7.20
+1.2
14
4.93
Linnéa Lind, Södra Vi
05
Södra Vi IFSödra Vi
4
15
11.7.20
+1.3
15
4.92
Frida Bergvall, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
5
11.7.20
0.0
Medvind över 2 m/s
5.93
Thilda Särnevång, Växjö
96
IFK VäxjöVäxjö
2
27.6.20
+2.5
5.73
Moa Ullgren, Athletics 24Seven
96
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
3
27.6.20
+5.4
5.63
Elina Gunnarsson, Hovslätt
94
Hovslätts IKHovslätt
1
+3.2
5.39
Elenie Carlsson, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
1
15
6.6.20
+5.2
5.39
Jonna Lundgren, Skruv
04
Skruvs IFSkruv
5
27.6.20
+2.8
5.12
Hanna Hoff, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
7
27.6.20
+2.1
5.00
Tilde Gudmundsson, Athletics 24Seven
02
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
10
27.6.20
+4.2
4.95
Ella Hübinette, Hinden
04
IK HindenHinden
1
16
31.5.20
+4.2
4.95
Ella Hakeberg, Hakarpspojkarna
04
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
2
+3.2
4.91
Juni Johansson, Skruv
06
Skruvs IFSkruv
1
15
27.6.20
+2.6
K Tresteg
1
12.50
Thilda Särnevång, Växjö
96
IFK VäxjöVäxjö
2
+1.5
2
12.14
Amanda Hjalmarsson, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
3
+1.3Lag-SM
3
11.71
Emma Sandin, Hakarpspojkarna
05
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
1
15
23.8.20
+1.1USM
4
11.37
Elin Joabsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
7
16
23.8.20
−0.2USM
5
10.96
Ronja Rickardsson, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
1
15
16.8.20
0.0
6
10.68
Stina Östklint, Hovslätt
01
Hovslätts IKHovslätt
1
+1.3
7
10.12
Amanda Cederlöf, Växjö
05
IFK VäxjöVäxjö
2
15
19.7.20
+1.8
8
9.98
Isa Persson, Kalmar SK
06
Kalmar SKKalmar SK
1
14
22.6.20
+0.4
9
9.63
Tilda Holgersson, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
3
16
20.5.20
−3.1
10
9.30
Juni Johansson, Skruv
06
Skruvs IFSkruv
1
15
29.8.20
0.0
(10)
11
9.09
Tilde Persson, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
4
16
20.5.20
−1.6
12
8.89
Thea Rönnmark, Växjö
07
IFK VäxjöVäxjö
3
15
19.7.20
+1.8
13
8.87
Tuva-Stina Roth, Växjö
06
IFK VäxjöVäxjö
5
16
20.5.20
+0.4
14
8.36
Anna Daniels, Växjö
07
IFK VäxjöVäxjö
4
15
19.7.20
+1.9
15
7.32
Sara Vesterberg, Lekeryd-Svarttorp
94
Lekeryd-Svarttorps SKLekeryd-Svarttorp
1
9.9.20
+0.8
K Kula
1
18.77
Fanny Roos, Athletics 24Seven
95
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
2
13.20
Beatrice Lantz, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
3
1.8.20
3
12.47
Jennifer Rudberg, Athletics 24Seven
98
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
com
16.9.20
4
12.44
Jonna Lundgren, Skruv
04
Skruvs IFSkruv
4
1.8.20
5
12.33
Frida Bergvall, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
hep
14.6.20
6
12.21
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
2
11.7.20
7
11.60
Alva Sundström, Ljungby
02
Ljungby FIKLjungby
7
19
JSM
8
11.48
Matilda Elfgaard, Athletics 24Seven
92
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
com
11.9.20
9
11.13
Elise Malmberg, Växjö
95
IFK VäxjöVäxjö
hep
14.6.20
10
10.71
Moa Ullgren, Athletics 24Seven
96
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
com
11.9.20
(10)
11
10.53
Johanna Vikström, Växjö
87
IFK VäxjöVäxjö
com
16.9.20
12
10.39
Nikki Berglund, Färjestaden
94
FIK FärjestadenFärjestaden
com
11.9.20
13
10.37
Rebecca Ekvall, Tranås
94
Tranås AIFTranås
com
3.10.20
14
10.21
Nadja Casadei, Athletics 24Seven
83
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
com
12.9.20
15
10.19
Nova Brideau, Kalmar SK
02
Kalmar SKKalmar SK
1
18
31.5.20
K Diskus
1
55.33
Fanny Roos, Athletics 24Seven
95
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
1.8.20
2
50.50
Jennifer Rudberg, Athletics 24Seven
98
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
4
22
JSM
3
42.52
Johanna Emanuelsson, Villstad
03
Villstad GIFVillstad
3
19
12.7.20
4
42.50
Elin Rubin, Hovslätt
95
Hovslätts IKHovslätt
6
12.7.20
5
41.07
Nina Pyrell, Växjö
02
IFK VäxjöVäxjö
5
2.9.20
6
40.79
Nova Brideau, Kalmar SK
02
Kalmar SKKalmar SK
5
19
JSM
7
38.91
Enny Björk, Växjö
01
IFK VäxjöVäxjö
7
19
JSM
8
38.74
Thea Björk, Växjö
03
IFK VäxjöVäxjö
3
19
1.8.20
9
35.86
Johanna Vikström, Växjö
87
IFK VäxjöVäxjö
com
16.9.20
10
35.20
Frida Bergvall, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
com
16.9.20
(10)
11
33.90
Emilia Muhr, Kalmar SK
97
Kalmar SKKalmar SK
com
4.10.20
12
32.14
Anna Ek, Hakarpspojkarna
73
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
1
45
13
31.94
Rebecca Ekvall, Tranås
94
Tranås AIFTranås
com
3.10.20
14
31.82
Stella Gudmundsson, Växjö
04
IFK VäxjöVäxjö
1
17
11.7.20
15
31.57
Elise Malmberg, Växjö
95
IFK VäxjöVäxjö
com
16.9.20
K Slägga
1
49.71
Rebecka Kvist, Alvesta
83
Alvesta FIAlvesta
1
35
6.8.20
2
47.96
Cecilia Larsson, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
6
Lag-SM
3
47.48
Elin Jonasson, Wärnamo
00
Wärnamo SKWärnamo
1
23.6.20
4
40.82
Amanda Myhrman, Hakarpspojkarna
01
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
5
19
30.8.20
5
40.52
Sara Rosén Andersson, Ljungby
96
Ljungby FIKLjungby
com
6.9.20
6
39.41
Tova Lindahl, Kalmar SK
02
Kalmar SKKalmar SK
com
4.10.20
7
39.06
Anna Ek, Hakarpspojkarna
73
IK HakarpspojkarnaHakarpspojkarna
com
17.10.20
8
36.60
Ebba Hultqvist, Eksjö Södra
03
Eksjö Södra IKEksjö Södra
1
20.6.20
9
35.01
Meja Stridsberg, Ljungby
01
Ljungby FIKLjungby
com
6.9.20
10
34.70
Nova Brideau, Kalmar SK
02
Kalmar SKKalmar SK
com
23.9.20
(10)
11
33.78
Rebecca Ekvall, Tranås
94
Tranås AIFTranås
com
17.10.20
12
33.16
Gabriella Nykvist, Tranås
92
Tranås AIFTranås
com
3.10.20
13
32.77
Matilda Elfgaard, Athletics 24Seven
92
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
com
11.9.20
14
32.46
Marika Andersson, Stensjön
95
Stensjöns IFStensjön
pen
27.9.20
15
31.18
Emilia Muhr, Kalmar SK
97
Kalmar SKKalmar SK
com
4.10.20
K Spjut
1
53.46
Matilda Elfgaard, Athletics 24Seven
92
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
2
28.6.20
2
46.14
Beatrice Lantz, Växjö
97
IFK VäxjöVäxjö
3
Lag-SM
3
39.05
Mikaela Wieslander Mayer, Växjö
81
IFK VäxjöVäxjö
com
22.9.20
4
38.14
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
hep
15.6.20
5
37.98
Tilde Gudmundsson, Athletics 24Seven
02
Athletics 24Seven SKAthletics 24Seven
1
24.6.20
6
36.89
Frida Bergvall, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
2
24.6.20
7
34.31
Towa Korsell, Eksjö Södra
02
Eksjö Södra IKEksjö Södra
1
19
4.6.20
8
33.21
Rebecca Ekvall, Tranås
94
Tranås AIFTranås
com
17.10.20
9
32.96
Nadja Lennartsson, Kalmar SK
01
Kalmar SKKalmar SK
2
1.8.20
10
32.95
Gabriella Jansson, Ljungby
00
Ljungby FIKLjungby
com
24.9.20
(10)
11
32.40
Enny Björk, Växjö
01
IFK VäxjöVäxjö
com
16.9.20
12
32.06
Malin Lundgren, Eksjö Södra
03
Eksjö Södra IKEksjö Södra
com
3.10.20
13
31.72
Tova Lindahl, Kalmar SK
02
Kalmar SKKalmar SK
com
23.9.20
14
30.07
Johanna Vikström, Växjö
87
IFK VäxjöVäxjö
com
16.9.20
15
30.05
Nikki Berglund, Färjestaden
94
FIK FärjestadenFärjestaden
com
11.9.20
K Sjukamp
1
5.690
Lovisa Karlsson, Högby
00
Högby IFHögby
1
15.6.20
13.46w/+3.4  1.71  12.09  24.99/+1.3  
6.13/+1.6  38.14  2:30.21  
2
3.009
Frida Bergvall, Växjö
99
IFK VäxjöVäxjö
2
15.6.20
16.38w/+3.4  1.47  12.33  29.21/+1.3  
NM  32.87  DNF  
K 4x100 m
1
50.63
IFK Växjö
6
Lag-SM
 Elenie Carlsson, Amanda Lennartsson, Hanna Joabsson, Elin Joabsson
 Elenie Carlsson, Amanda Lennartsson, Hanna Joabsson, Elin Joabsson

© 2020 Friidrottsstatistik