Skåne Årsbästalistor

M 100 m
1
10.55
Thobias Montler, Malmö
96
Malmö AI, Malmö
3
A
11.7.20
+1.2
2
10.61
Austin Hamilton, Malmö
97
Malmö AI, Malmö
3
h2
14.8.20
+1.6SM
3
10.71
Jean-Christian Zirignon, Malmö
95
Malmö AI, Malmö
3
h3
14.8.20
+0.5SM
4
10.72
Kasper Kadestål, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
2
22
h2
22.8.20
+0.2JSM
5
10.75
Omar Chaaban, Helsingborg
00
IFK Helsingborg, Helsingborg
3
A
8.8.20
+1.5
6
10.83
Philip Nilsson, Lund
95
IFK Lund, Lund
1
A
11.7.20
+1.4
7
10.89
Edvin Assarsson, Eslövs AI
04
Eslövs AI, Eslövs AI
1
C
11.7.20
+1.7
8
10.92
Caleb Conable, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
7
19
22.8.20
+1.9JSM
9
11.01
Erik Erlandsson, Lund
04
IFK Lund, Lund
3
16
+1.5USM
10
11.03
Max Rosquist-Larsson, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
4
B
+1.7
(10)
11
11.06
Björn Boström, Lund
87
IFK Lund, Lund
1
+2.0
11
11.06
Elias Wennolf, Lund
03
IFK Lund, Lund
5
B
+1.7
13
11.09
Jacob Ewertzh, Malmö
95
Malmö AI, Malmö
1
B
26.7.20
+1.1
14
11.15
Elias Hedner, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
2
C
+0.9
15
11.17
Anton Levin, Malmö
92
Malmö AI, Malmö
3
B
26.7.20
+1.1
Medvind över 2 m/s
10.44
Kasper Kadestål, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
2
A
+3.2
10.57
Emmanuel Dawlson, Malmö
92
Malmö AI, Malmö
3
h1
14.8.20
+2.2SM
10.64
Jean-Christian Zirignon, Malmö
95
Malmö AI, Malmö
1
A
11.7.20
+2.6
10.73
Philip Nilsson, Lund
95
IFK Lund, Lund
1
B
11.7.20
+2.6
10.82
Björn Boström, Lund
87
IFK Lund, Lund
1
h1
+3.1
M 200 m
1
21.22
Thobias Montler, Malmö
96
Malmö AI, Malmö
2
A
+0.9
2
21.31
Marcus Tornée, Helsingborg
98
IFK Helsingborg, Helsingborg
3
A
+0.9
3
21.56
Kasper Kadestål, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
1
+0.7
4
21.92
Omar Chaaban, Helsingborg
00
IFK Helsingborg, Helsingborg
2
22
h1
23.8.20
+0.9JSM
5
21.96
Caleb Conable, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
5
19
23.8.20
+0.6JSM
6
21.99
Jacob Ewertzh, Malmö
95
Malmö AI, Malmö
8
h1
15.8.20
+0.7SM
7
22.15
Elias Wennolf, Lund
03
IFK Lund, Lund
2
B
+1.8
8
22.30
Filip Nilsson, Lund
92
IFK Lund, Lund
1
A
11.7.20
+0.8
9
22.32
Erik Erlandsson, Lund
04
IFK Lund, Lund
1
16
−1.5USM
10
22.78
Simon Martinsson, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
4
A
27.8.20
+0.2
(10)
11
22.81
Adam Landén, Helsingborg
02
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
HS
B
−1.8
12
22.98
Kidus Yohannes Getahun, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
2
B
10.8.20
−0.3
12
22.98
Adam Svensson, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
4
17
h1
23.8.20
+0.1USM
14
23.02
Elias Hedner, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
5
19
h2
23.8.20
−0.7JSM
15
23.05
Sebastian Kadestål, Malmö
96
Malmö AI, Malmö
3
+0.7
Okända vindförhållanden
22.78
Adam Landén, Helsingborg
02
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
C
Medvind över 2 m/s
21.43
Kasper Kadestål, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
2
22
23.8.20
+2.9JSM
21.80
Omar Chaaban, Helsingborg
00
IFK Helsingborg, Helsingborg
4
22
23.8.20
+2.9JSM
21.89
Adam Landén, Helsingborg
02
IFK Helsingborg, Helsingborg
4
HS
+2.4
22.60
Elias Hedner, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
5
B
+2.2
22.82
Isak Gamst, Kronan
05
IF Kronan, Kronan
2
17
+3.2
23.07
Isak Holgersson, Lund
04
IFK Lund, Lund
3
17
+3.2
M 400 m
1
46.60
Nick Ekelund-Arenander, Malmö
89
Malmö AI, Malmö
1
15.8.20
SM
2
47.96
Kasper Kadestål, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
3
vFIN
3
48.64
Filip Nilsson, Lund
92
IFK Lund, Lund
5
15.8.20
SM
4
49.91
Adam Landén, Helsingborg
02
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
B
5
51.10
Jakob Zäll, Ängelholm
01
Ängelholms IF, Ängelholm
5
A
6
51.39
Daniel Sjölin, Höör
00
Höörs IS, Höör
2
8.7.20
7
51.41
Simon Martinsson, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
3
h2
6.9.20
8
52.08
Noah Lacayo, Lund
99
IFK Lund, Lund
2
30.7.20
9
52.23
Felix Ericsson, Helsingborg
95
IFK Helsingborg, Helsingborg
-
25.7.20
10
52.58
Albert Nurmi, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
1
5.8.20
(10)
11
52.90
Oliver Fehrlund Persson, Ystad
05
Ystads IF, Ystad
3
30.7.20
12
52.94
Robin Sterner, Malmö
91
Malmö AI, Malmö
2
5.8.20
13
53.33
Simon Nordqvist, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
1
14
54.05
Andreas Jönsson, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
4
30.7.20
15
55.53
Truls Månsson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
1
18
Manuell tidtagning
52.1m
Erik Erlandsson, Lund
04
IFK Lund, Lund
1
18
24.5.20
M 800 m
1
1:49.62
Abubakar Abdullahi, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
5
16.8.20
SM
2
1:52.11
Warsame Doley, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
1
22
3
1:56.43
Jakob Zäll, Ängelholm
01
Ängelholms IF, Ängelholm
1
1.7.20
4
1:58.62
Robin Sterner, Malmö
91
Malmö AI, Malmö
2
1.7.20
5
1:58.69
Michael Hansson, IS Göta
96
IS Göta, IS Göta
1
A
20.8.20
6
2:01.12
Daniel Lundborg, Malmö
97
Malmö AI, Malmö
2
D
7
2:01.91
Simon Harden, Ängelholm
00
Ängelholms IF, Ängelholm
2
8
2:01.97
Sebastian Persson, Heleneholm
91
Heleneholms IF, Heleneholm
4
1.7.20
9
2:03.44
David Arnesson, Lund
91
IFK Lund, Lund
6
D
10
2:03.59
Oliver Fehrlund Persson, Ystad
05
Ystads IF, Ystad
1
(10)
11
2:04.09
Truls Månsson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
1
18
12
2:04.17
Marcus Asker, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
1
17
23.6.20
13
2:05.74
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IF, Björnstorp
2
C
20.8.20
14
2:05.99
Oskar Karlsson, Ängelholm
02
Ängelholms IF, Ängelholm
5
B
15
2:06.00
Daniel Karlsson, Ystad
84
Ystads IF, Ystad
1
B
20.8.20
M 1500 m
1
3:50.15
Abubakar Abdullahi, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
2
A
2
3:54.49
Warsame Doley, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
6
A
3
4:05.33
Oskar Karlsson, Ängelholm
02
Ängelholms IF, Ängelholm
7
A
8.8.20
4
4:07.23
Mattias Ohlsson, Heleneholm
94
Heleneholms IF, Heleneholm
9
A
5
4:11.74
Albin Öberg, Malmö
04
Malmö AI, Malmö
8
A
6
4:13.8m
Michael Hansson, IS Göta
96
IS Göta, IS Göta
1
A
7
4:15.9m
Johan Gustafsson, IS Göta
87
IS Göta, IS Göta
4
A
8
4:16.9m
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IF, Björnstorp
5
A
9
4:17.4m
Gernot Ymsén*, Pan-Kristianstad
83
OK Pan-Kristianstad, Pan-Kristianstad
6
A
10
4:22.5m
Marcus Sollvén, Björnstorp
82
Björnstorps IF, Björnstorp
8
A
(10)
11
4:22.97
Agust Kronkvist, Ängelholm
03
Ängelholms IF, Ängelholm
2
C
12
4:26.00
Hampus Börjesson, Åhus
93
Åhus FIK, Åhus
1
13
4:27.6m
Filip Malmros, IS Göta
05
IS Göta, IS Göta
3
B
14
4:28.4m
David Arnesson, Lund
91
IFK Lund, Lund
4
B
15
4:28.81
Michael Nordahl, Ystad
01
Ystads IF, Ystad
1
19.7.20
M 3000 m
1
9:09.09
Daniel Karlsson, Ystad
84
Ystads IF, Ystad
1
A
26.8.20
2
9:11.20
Marcus Sollvén, Björnstorp
82
Björnstorps IF, Björnstorp
2
A
26.8.20
3
9:13.89
Agust Kronkvist, Ängelholm
03
Ängelholms IF, Ängelholm
1
18
24.6.20
4
9:20.1m
Timor Sandberg, IS Göta
99
IS Göta, IS Göta
1
A
5
9:21.4m
Daniel Ekholm, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
2
A
6
9:23.83
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IF, Björnstorp
4
A
26.8.20
7
9:28.19
Axel Smith, Björnstorp
86
Björnstorps IF, Björnstorp
5
A
26.8.20
8
9:28.8m
Johannes Tegnér, Malmö Löp
88
IF Malmö Löp, Malmö Löp
1
A
11.7.20
9
9:30.18
Fredrik Johansson, Björnstorp
81
Björnstorps IF, Björnstorp
6
A
26.8.20
10
9:34.26
Tommy Olofsson, Andarum
76
Andrarums IF, Andarum
7
A
26.8.20
(10)
11
9:35.52
Sander Petri Bere, Genarp
05
Genarps IF, Genarp
8
A
26.8.20
12
9:36.87
Johan Alfven, Björnstorp
74
Björnstorps IF, Björnstorp
9
A
26.8.20
13
9:46.46
Simon Wikstrand, IS Göta
86
IS Göta, IS Göta
11
A
26.8.20
14
9:50.20
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IF, Ystad
12
A
26.8.20
15
9:53.50
Martin Edvardsson, Ystad
75
Ystads IF, Ystad
14
A
26.8.20
M 5000 m
1
15:26.2m
Johan Gustafsson, IS Göta
87
IS Göta, IS Göta
1
30.9.20
2
15:45.19
Gernot Ymsén*, Pan-Kristianstad
83
OK Pan-Kristianstad, Pan-Kristianstad
1
A
5.9.20
3
15:46.69
Anton Lindberg, IS Göta
00
IS Göta, IS Göta
2
A
5.9.20
4
15:47.58
Oskar Carlsson, Ängelholm
02
Ängelholms IF, Ängelholm
3
A
5.9.20
5
16:01.4m
Noah Krikström, Ängelholm
05
Ängelholms IF, Ängelholm
2
30.9.20
6
16:07.2m
Timor Sandberg, IS Göta
99
IS Göta, IS Göta
1
2.8.20
7
16:22.84
Daniel Ekholm, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
4
A
5.9.20
8
16:25.46
Markus Candell, IS Göta
87
IS Göta, IS Göta
5
A
5.9.20
9
16:27.1m
Marcus Sollvén, Björnstorp
82
Björnstorps IF, Björnstorp
2
A
11.7.20
10
16:27.39
Fredrik Johansson, Björnstorp
81
Björnstorps IF, Björnstorp
6
A
5.9.20
(10)
11
16:30.8m
Michael Hansson, IS Göta
96
IS Göta, IS Göta
1
A
12
16:37.82
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IF, Björnstorp
7
A
5.9.20
13
16:39.47
Tommy Olofsson, Andarum
76
Andrarums IF, Andarum
8
A
5.9.20
14
16:41.6m
Johan Alfven, Björnstorp
74
Björnstorps IF, Björnstorp
2
A
15
16:45.3m
Erik Grönvall, Malmö Löp
88
IF Malmö Löp, Malmö Löp
5
A
11.7.20
M 10 000 m
1
28:57.1m
Samuel Russom*, IS Göta
91
IS Göta, IS Göta
1
A
11.7.20
2
29:51.79
Johan Larsson, Malmö
83
Malmö AI, Malmö
1
3
31:29.04
Hans Larsson, Malmö
81
Malmö AI, Malmö
13
B
23.6.20
4
32:21.2m
Johan Gustafsson, IS Göta
87
IS Göta, IS Göta
2
A
11.7.20
5
32:38.17
Timor Sandberg, IS Göta
99
IS Göta, IS Göta
5
A
12.8.20
6
32:40.3m
Anton Lindberg, IS Göta
00
IS Göta, IS Göta
3
A
11.7.20
7
33:12.9m
Noah Krikström, Ängelholm
05
Ängelholms IF, Ängelholm
7
A
11.7.20
8
33:23.78
Daniel Ekholm, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
5
A
25.7.20
9
33:46.6m
Gernot Ymsén*, Pan-Kristianstad
83
OK Pan-Kristianstad, Pan-Kristianstad
1
10
34:06.62
Markus Candell, IS Göta
87
IS Göta, IS Göta
7
A
25.7.20
(10)
11
34:34.9m
Johan Alfven, Björnstorp
74
Björnstorps IF, Björnstorp
12
A
11.7.20
12
36:06.1m
Marinel Walfridsson, IS Göta
95
IS Göta, IS Göta
2
B
11.7.20
13
36:25.4m
Michael Sönnerborg-Wadenhorn, Heleneholm
83
Heleneholms IF, Heleneholm
5
B
11.7.20
14
36:44.2m
Fredrik Stoltz, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
9
B
11.7.20
15
36:46.2m
Simon Wikstrand, IS Göta
86
IS Göta, IS Göta
10
B
11.7.20
M 5 km
1
22:15
Erik Månsson, Åhus
71
Åhus FIK, Åhus
9
12.8.20
2
22:20
Christoffer Johansson, Ryssberget
86
Ryssbergets IK, Ryssberget
10
12.8.20
3
22:45
Roger Szymasko, Åhus
71
Åhus FIK, Åhus
12
12.8.20
4
23:16
Mikel Månsson, Åhus
07
Åhus FIK, Åhus
2
17
12.8.20
5
23:25
Patrik Gunnarsson, Ryssberget
76
Ryssbergets IK, Ryssberget
14
12.8.20
M 10 km
1
28:38
Samuel Russom*, IS Göta
91
IS Göta, IS Göta
2
A
10.10.20
SM
2
30:00
Staffan Ek, Malmö
91
Malmö AI, Malmö
55
3
31:39
Björn Östenson, Malmö
93
Malmö AI, Malmö
155
4
32:04
Henrik Orre, Björnstorp
76
Björnstorps IF, Björnstorp
1
A
11.10.20
5
32:52
Daniel Ekholm, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
4
C
10.10.20
SM
6
32:58
Axel Smith, Björnstorp
86
Björnstorps IF, Björnstorp
2
A
11.10.20
7
33:18
Johannes Tegner, Malmö Löp
86
IF Malmö löp, Malmö Löp
3
A
11.10.20
8
33:25
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IF, Björnstorp
4
A
11.10.20
9
33:35
Markus Candell, IS Göta
87
IS Göta, IS Göta
14
C
10.10.20
SM
10
33:38
Johan Alfven, Björnstorp
74
Björnstorps IF, Björnstorp
15
C
10.10.20
SM
(10)
11
34:25
Daniel Karlsson, Ystad
84
Ystads IF, Ystad
6
A
11.10.20
12
34:47
Marcus Sollvén, Björnstorp
82
Björnstorps IF, Björnstorp
7
A
11.10.20
13
34:53
Ola Cederfeldt, Malmö Löp
81
IF Malmö Löp, Malmö Löp
8
A
11.10.20
14
34:57
Ola Krikström, IS Göta
77
IS Göta, IS Göta
9
A
11.10.20
15
35:16
Johan Vallon-Christersson, Malmö Löp
73
IF Malmö löp, Malmö Löp
10
A
11.10.20
M Halvmaraton
1
1:03:47
Samuel Russom*, IS Göta
91
IS Göta, IS Göta
1
29.7.20
SM
2
1:08:16+
Johan Larsson, Malmö
83
Malmö AI, Malmö
-
5.9.20
SM
3
1:12:28
David Hartman, Björnstorp
81
Björnstorps IF, Björnstorp
24
29.7.20
SM
4
1:13:00
Daniel Ekholm, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
25
29.7.20
SM
5
1:13:20
Nils Wetterberg, IS Göta
90
IS Göta, IS Göta
28
29.7.20
SM
6
1:13:21
Axel Smith, Björnstorp
86
Björnstorps IF, Björnstorp
29
29.7.20
SM
7
1:13:34
Erik Kasselstrand, Björnstorp
87
Björnstorps IF, Björnstorp
34
29.7.20
SM
8
1:14:20+
Josef Hamber, IS Göta
82
IS Göta, IS Göta
-
5.9.20
SM
9
1:15:24
Johan Alfven, Björnstorp
74
Björnstorps IF, Björnstorp
8
19.9.20
M Maraton
1
2:16:14
Samuel Russom*, IS Göta
91
IS Göta, IS Göta
2
5.9.20
SM
2
2:20:30
Johan Larsson, Malmö
83
Malmö AI, Malmö
4
5.9.20
SM
3
2:33:12
Josef Hamber, IS Göta
82
IS Göta, IS Göta
19
5.9.20
SM
4
2:43:48
Johan Alfven, Björnstorp
74
Björnstorps IF, Björnstorp
2
25.7.20
5
2:55:56
Rickard Andersson, Heleneholm
73
Heleneholms IF, Heleneholm
2
18.1.20
M 110 m häck
1
13.81
Max Hrelja, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
2
+0.5vFIN
2
14.29
Anton Levin, Malmö
92
Malmö AI, Malmö
3
h1
15.8.20
+1.7SM
3
16.18
Jacob Lenz, Lund
99
IFK Lund, Lund
3
+0.6
Medvind över 2 m/s
14.25
Anton Levin, Malmö
92
Malmö AI, Malmö
2
26.7.20
+2.7
16.03
Jacob Lenz, Lund
99
IFK Lund, Lund
1
X
23.6.20
+3.0
M 400 m häck
1
53.64
Viktor Bondesson, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
2
8.7.20
2
1:05.83
Simon Nordqvist, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
1
18
M Höjd
1
2.00
Samuel Fransson, Malmö
00
Malmö AI, Malmö
1
2
1.95
Adam Svensson, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
4
17
USM
3
1.82
Andreas Leveau, Malmö
80
Malmö AI, Malmö
2
4.7.20
4
1.74
Ludvig Palmér, Helsingborg
05
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
15
5
1.72
Melvin Vala Tefre, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
2
15
5
1.72
Melvin Pai, Trelleborg
04
IFK Trelleborg, Trelleborg
1
17
7
1.68
Hampus Börjesson, Åhus
93
Åhus FIK, Åhus
1
8
1.65
Isak Gamst, Kronan
05
IF Kronan, Kronan
o
15
2.8.20
USM
9
1.64
Linus Rosén, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
2
15
5.9.20
10
1.61
Samuel Jönsson, Kristianstad
06
KFUM Kristianstad, Kristianstad
2
(10)
11
1.60
Melvin Modess, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
1
15
27.5.20
11
1.60
Victor Oldén, Athlet
04
FK Athlet, Athlet
1
25.8.20
13
1.59
Adam Greszkiewicz, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
2
15
13
1.59
Leo Göransson, Klippan
05
Klippans FK, Klippan
o
15
2.8.20
USM
15
1.56
Noah Karlberg, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
3
15
15
1.56
Eric Segnon, Malmö
06
Malmö AI, Malmö
5
15
15
1.56
Morgan Lindstedt, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
3
15
5.9.20
M Stav
1
4.89
Magnus Herstedt, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
1
B
16.8.20
SM
2
3.45
Leo Göransson, Klippan
05
Klippans FK, Klippan
o
15
12.7.20
3
3.37
Gustav Karlström, Åhus
05
Åhus FIK, Åhus
1
15
16.8.20
4
3.23
Jesper Dreifaldt, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
2
5
3.13
Ian Dahlqvist, Åhus
01
Åhus FIK, Åhus
3
6
2.88
Algot Hallberg, Hässleholm
05
Hässleholms AIS, Hässleholm
1
15
7
2.84
Måns Bergström, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
o
15
1.8.20
USM
8
2.60
Oscar Hajny-Landgren, Kronan
05
IF Kronan, Kronan
1
15
9
2.55
Staffan Palmqvist, Malmö
87
Malmö AI, Malmö
2
12.8.20
10
2.50
Isak Gamst, Kronan
05
IF Kronan, Kronan
2
15
(10)
11
2.30
Alfons Blomberg, Öresund
04
Öresund FK, Öresund
1
17
12
2.25
Johnny Lundberg, Kronan
82
IF Kronan, Kronan
2
25.7.20
13
2.10
Mikel Månsson, Åhus
07
Åhus FIK, Åhus
2
15
14
2.00
Ivano Bevanda, Eslövs AI
07
Eslövs AI, Eslövs AI
1
13
13.5.20
14
2.00
Gustav Ågårdh, Kronan
06
IF Kronan, Kronan
1
15
M Längd
1
8.15
Thobias Montler, Malmö
96
Malmö AI, Malmö
1
16.8.20
0.0SM
2
7.35
Caleb Conable, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
2
22
+0.4
3
6.71
Samuel Ekelund, Eslövs AI
03
Eslövs AI, Eslövs AI
1
17
24.7.20
+0.2
4
6.20
Melker Jensfelt, Malmö
06
Malmö AI, Malmö
2
23.7.20
+1.9
5
6.18
William Duong, Helsingborg
05
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
15
−0.8
6
6.12
Melvin Vala Tefre, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
1
15
23.6.20
+2.0
7
6.09
Edvin Assarsson, Eslövs AI
04
Eslövs AI, Eslövs AI
1
17
1.6.20
+0.4
8
6.02
Noah Karlberg, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
4
23.7.20
+1.3
8
6.02
Jeroen Persson, Lund
05
IFK Lund, Lund
2
15
B
+1.4
10
6.01
Adam Svensson, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
2
17
27.5.20
+2.0
(10)
10
6.01
Nils Lennartsson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
1
+0.4
12
5.99
Isak Holgersson, Lund
04
IFK Lund, Lund
2
0.0
13
5.96
Samuel Jönsson, Kristianstad
06
KFUM Kristianstad, Kristianstad
3
+1.7
13
5.96
Måns Bergström, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
5
23.7.20
+0.2
15
5.91
Morgan Lindstedt, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
1
15
24.6.20
+0.7
Medvind över 2 m/s
6.80
Samuel Ekelund, Eslövs AI
03
Eslövs AI, Eslövs AI
1
17
+3.2
6.34
Melker Jensfelt, Malmö
06
Malmö AI, Malmö
2
25.7.20
+2.9
6.30
Melvin Vala Tefre, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
2
22.7.20
+4.3
6.26
Noah Karlberg, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
1
15
+2.7
6.17
Nils Lennartsson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
1
+2.5
6.13
Isak Holgersson, Lund
04
IFK Lund, Lund
4
25.7.20
+2.3
5.99
Samuel Jönsson, Åhus
06
Åhus FIK, Åhus
2
17
24.7.20
+3.2
5.59
Alexander Eklund, Klippan
05
Klippans FK, Klippan
1
16
9.5.20
+2.7
5.53
Albin Sjöh, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
15
+2.3
5.43
Linus Rosén, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
6
15
+3.2
M Tresteg
1
12.63
Samuel Ekelund, Eslövs AI
03
Eslövs AI, Eslövs AI
3
17
−1.9
2
12.62
Melvin Vala Tefre, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
5
15
23.8.20
+2.0USM
3
12.08
Samuel Jönsson, Åhus
06
Åhus FIK, Åhus
1
+1.0
4
11.42
Leo Strandh, Höör
05
Höörs IS, Höör
1
17
8.7.20
+0.8
5
11.21
Joel Torp, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
2
+0.8
6
11.17
Nils Lennartsson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
2
+1.4
7
11.11
Viktor Vartia, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
14
−0.9
8
10.65
Melvin Pai, Trelleborg
04
IFK Trelleborg, Trelleborg
1
16
18.6.20
+0.3
9
10.12
Zac Jellum Ling, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
2
14
−1.3
10
9.98
Gavin Wastrell, Trelleborg
05
IFK Trelleborg, Trelleborg
3
15
B
−0.1
(10)
11
9.92
Tage Ranefalk, Eslövs AI
06
Eslövs AI, Eslövs AI
4
15
B
0.0
12
9.79
Truls Månsson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
3
18
+1.6
13
9.72
Linus Lindberg, Åhus
06
Åhus FIK, Åhus
4
+1.0
14
9.54
Albin Sjöström, Eslövs AI
06
Eslövs AI, Eslövs AI
1
14
20.5.20
−1.4
15
9.53
Oskar Bergh, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
+
+1.6
Medvind över 2 m/s
12.40
Samuel Jönsson, Åhus
06
Åhus FIK, Åhus
1
+2.1
10.48
Simon Nordqvist, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
2
18
+2.4
9.81
Oskar Bergh, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
3
+2.7
9.73
Jesper Dreifaldt, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
4
18
+2.2
M Kula
1
20.94
Wictor Petersson, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
2
11.6.20
2
12.83
Halldór Lárusson*, Åhus
83
Åhus FIK, Åhus
1
3
10.94
Asmer Mohamed*, Åhus
96
Åhus FIK, Åhus
com
4
10.71
Peter Rosenlöf, Hörby
64
Hörby AIF, Hörby
com
5
10.24
Lars Andersson, Trelleborg
96
IFK Trelleborg, Trelleborg
com
12.9.20
6
10.19
Johnny Lundberg, Kronan
82
IF Kronan, Kronan
1
15.3.20
7
9.30
Ævar Örn Úlfarsson*, Åhus
85
Åhus FIK, Åhus
com
8
9.09
Ian Dahlqvist, Åhus
01
Åhus FIK, Åhus
com
9
9.08
Lukas Lindbladh, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
com
10
8.95
Victor Oldén, Athlet
04
FK Athlet, Athlet
1
25.8.20
(10)
11
8.91
Magnus Jiwestam Persson, Åhus
70
Åhus FIK, Åhus
com
12
8.70
Jeff Svedenborn, Kronan
77
IF Kronan, Kronan
2
15.3.20
13
8.63
Agim Sadiku, Ängelholm
78
Ängelholms IF, Ängelholm
com
4.10.20
14
8.60
Henrik Fridholm, Ängelholm
78
Ängelholms IF, Ängelholm
com
4.10.20
15
8.54
Andreé Gentile Persson, Trelleborg
91
IFK Trelleborg, Trelleborg
com
12.9.20
M Diskus
1
61.16
Axel Härstedt, Malmö
87
Malmö AI, Malmö
1
11.7.20
2
57.51
Wictor Petersson, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
1
22
JSM
3
35.27
Halldór Lárusson*, Åhus
83
Åhus FIK, Åhus
1
4
30.87
Johnny Lundberg, Kronan
82
IF Kronan, Kronan
1
15.3.20
5
29.03
Asmer Mohamed*, Åhus
96
Åhus FIK, Åhus
com
6
28.64
Peter Rosenlöf, Hörby
64
Hörby AIF, Hörby
com
7
27.52
Ævar Örn Úlfarsson*, Åhus
85
Åhus FIK, Åhus
com
8
26.83
Lukas Lindbladh, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
com
9
25.81
Magnus Jiwestam Persson, Åhus
70
Åhus FIK, Åhus
com
10
25.60
Erik Ardengård, Kronan
92
IF Kronan, Kronan
2
15.3.20
(10)
11
25.51
Andreé Gentile Persson, Trelleborg
91
IFK Trelleborg, Trelleborg
com
12.9.20
12
24.20
Robert Nilsson, Ängelholm
85
Ängelholms IF, Ängelholm
com
4.10.20
13
24.15
Henrik Fridholm, Ängelholm
78
Ängelholms IF, Ängelholm
com
4.10.20
14
22.87
Richard Björkqvist, Ystad
71
Ystads IF, Ystad
1
19.7.20
15
21.64
Markus Rönnerling, Athlet
81
FK Athlet, Athlet
2
19.7.20
M Slägga
1
66.01
Ryan McCullough*, Malmö
89
Malmö AI, Malmö
3
16.8.20
SM
2
39.54
Halldór Lárusson*, Åhus
83
Åhus FIK, Åhus
com
3
30.03
Lukas Lindbladh, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
com
4
29.28
Lars Andersson, Trelleborg
96
IFK Trelleborg, Trelleborg
com
12.9.20
5
27.66
Andreé Gentile Persson, Trelleborg
91
IFK Trelleborg, Trelleborg
com
12.9.20
6
24.52
Peter Rosenlöf, Hörby
64
Hörby AIF, Hörby
com
13.9.20
7
24.24
Erik Ardengård, Kronan
92
IF Kronan, Kronan
1
15.3.20
8
23.81
Ævar Örn Úlfarsson*, Åhus
85
Åhus FIK, Åhus
com
9
21.61
Kauko Harjuniemi, Trelleborg
64
IFK Trelleborg, Trelleborg
com
12.9.20
10
21.38
Asmer Mohamed*, Åhus
96
Åhus FIK, Åhus
com
(10)
11
20.78
Matthias Byström, Hässleholm
72
Hässleholms AIS, Hässleholm
com
12
20.47
Ian Dahlqvist, Åhus
01
Åhus FIK, Åhus
com
13
20.08
Robert Nilsson, Ängelholm
85
Ängelholms IF, Ängelholm
com
4.10.20
14
18.52
Henrik Fridholm, Ängelholm
78
Ängelholms IF, Ängelholm
com
4.10.20
15
17.57
Alexander Nertlinge-Asp, Åhus
92
Åhus FIK, Åhus
com
M Spjut
1
62.38
Alexander Ottosson, Klippan
87
Klippans FK, Klippan
1
9.9.20
2
61.49
Jacob Larsson, Lund
95
IFK Lund, Lund
1
23.6.20
3
50.29
Halldór Lárusson*, Åhus
83
Åhus FIK, Åhus
1
4
41.23
Peter Rosenlöf, Hörby
64
Hörby AIF, Hörby
1
1.8.20
5
40.23
Björn Lundin, Helsingborg
82
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
26.7.20
6
39.67
Andreé Gentile Persson, Trelleborg
91
IFK Trelleborg, Trelleborg
com
12.9.20
7
38.67
Johnny Lundberg, Kronan
82
IF Kronan, Kronan
1
15.3.20
8
37.61
Mattis Roknic Kinman, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
1
19
25.7.20
9
36.52
Simon Nordqvist, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
1
10
34.50
Asmer Mohamed*, Åhus
96
Åhus FIK, Åhus
com
(10)
11
34.20
Richard Björkqvist, Ystad
71
Ystads IF, Ystad
1
19.7.20
12
32.42
Magnus Jiwestam Persson, Åhus
70
Åhus FIK, Åhus
com
13
32.17
Markus Rönnerling, Athlet
81
FK Athlet, Athlet
2
19.7.20
14
32.13
Lukas Lindbladh, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
com
15
32.02
Henrik Fridholm, Ängelholm
78
Ängelholms IF, Ängelholm
com
4.10.20
M 4x100 m
1
40.56
Malmö
Malmö AIMalmö
2
SM
 Kasper Kadestål, Austin Hamilton, Viktor Bondesson, Jean-Christian Zirignon
 Kasper Kadestål, Austin Hamilton, Viktor Bondesson, Jean-Christian Zirignon
2
46.29
Åhus
Åhus FIKÅhus
1
17
 Joel Torp, Samuel Jönsson, William Jarnemo, Lukas Lindbladh
 Joel Torp, Samuel Jönsson, William Jarnemo, Lukas Lindbladh
M 4x400 m
1
3:14.31
Malmö
Malmö AIMalmö
2
SM
 Viktor Bondesson, Simon Martinsson, Kasper Kadestål, Anton Sigurdsson
 Viktor Bondesson, Simon Martinsson, Kasper Kadestål, Anton Sigurdsson
K 100 m
1
11.46
Nikki Anderberg, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
1
19
22.8.20
+1.9JSM
2
11.53
Fatou Sowe*, Malmö
93
Malmö AI, Malmö
8
23.8.20
+1.3Bauhaus
3
11.70
Daniella Busk, Malmö
93
Malmö AI, Malmö
4
A
+2.0
3
11.70
Wilma Rosenquist, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
2
19
22.8.20
+1.9JSM
5
11.80
Julia Henriksson, Helsingborg
00
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
22
22.8.20
+1.6JSM
6
11.84
Filippa Sivnert, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
4
14.8.20
+1.5SM
7
12.07
Maja Maunsbach, Lund
01
IFK Lund, Lund
5
19
22.8.20
+1.9JSM
8
12.15
Emilia Franzén, Klippan
04
Klippans FK, Klippan
1
A
23.6.20
+1.3
9
12.16
Ida Staafgård, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
2
17
22.8.20
−0.3USM
10
12.21
Freja Andersdotter, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
7
19
22.8.20
+1.9JSM
(10)
11
12.30
Vanja Blomberg, Klippan
98
Klippans FK, Klippan
2
24.6.20
+1.9
12
12.37
Samantha Oware, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
2
A
23.6.20
+1.3
13
12.40
Linnea Englund, Malmö
06
Malmö AI, Malmö
5
+1.3
14
12.48
Klara Persson, Lund
04
IFK Lund, Lund
3
A
23.6.20
+1.3
15
12.53
Joy Thulin, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
4
A
23.6.20
+1.3
Medvind över 2 m/s
11.77
Filippa Sivnert, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
1
B
11.7.20
+2.8
12.04
Maja Maunsbach, Lund
01
IFK Lund, Lund
2
19
h2
22.8.20
+2.8JSM
12.20
Freja Andersdotter, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
4
19
h2
22.8.20
+2.8JSM
12.29
Linnea Englund, Malmö
06
Malmö AI, Malmö
1
h2
+4.0
12.30
Felicia Ascard, Lund
96
IFK Lund, Lund
1
h1
23.6.20
+3.4
12.44
Klara Persson, Lund
04
IFK Lund, Lund
3
h3
23.6.20
+3.0
12.47
Olivia Stridh, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
2
B
+2.4
12.49
Joy Thulin, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
3
B
+2.4
12.56
Daga Indebetou, Lund
03
IFK Lund, Lund
3
h2
23.6.20
+3.9
12.56
Magda Karlsson, Lund
04
IFK Lund, Lund
2
h2
+4.0
12.90
Frida McCabe, Lund
92
IFK Lund, Lund
3
h1
23.6.20
+3.4
12.93
Tilda Lilja, Helsingborg
03
IFK Helsingborg, Helsingborg
4
h3
23.6.20
+3.0
13.02
Freja Avebäck, Malmö
95
Malmö AI, Malmö
7
23.7.20
+3.5
13.05
Hannah Hansson, Åhus
00
Åhus FIK, Åhus
4
h1
23.6.20
+3.4
13.05
Marina Janhunen, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
2
6.9.20
+2.5
13.40
Cèline Stjernfelt, Helsingborg
05
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
17
+2.5
13.48
Filippa Svensson, Åhus
03
Åhus FIK, Åhus
5
h2
+4.0
13.78
Iza Mellberg, Öresund
04
Öresund FK, Öresund
2
17
+2.5
14.40mx
Tilda Persson, Klippan
04
Klippans FK, Klippan
5
18
6.6.20
+2.8
K 200 m
1
23.83
Wilma Rosenquist, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
1
19
23.8.20
+0.3JSM
2
23.95
Nikki Anderberg, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
2
19
23.8.20
+0.3JSM
3
24.05
Daniella Busk, Malmö
93
Malmö AI, Malmö
3
16.8.20
+1.1SM
4
24.40
Julia Henriksson, Helsingborg
00
IFK Helsingborg, Helsingborg
4
h1
15.8.20
+0.3SM
5
24.58
Linnea Killander, Malmö
93
Malmö AI, Malmö
1
B
−1.0
6
24.63
Ida Staafgård, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
2
17
23.8.20
+1.1USM
7
24.95
Felicia Ascard, Lund
96
IFK Lund, Lund
5
h1
15.8.20
+0.3SM
8
25.23
Linnea Englund, Malmö
06
Malmö AI, Malmö
1
17
23.6.20
+1.7
8
25.23
Freja Andersdotter, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
2
19
h1
23.8.20
+0.6JSM
10
25.36
Vanja Blomberg, Klippan
98
Klippans FK, Klippan
4
A
24.6.20
+0.5
(10)
11
25.37
Emilia Franzén, Klippan
04
Klippans FK, Klippan
2
17
23.6.20
+1.7
12
25.40
Daga Indebetou, Lund
03
IFK Lund, Lund
3
17
h1
23.8.20
+1.6USM
13
25.60
Joy Thulin, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
4
17
h2
23.8.20
+2.0USM
14
25.83
Josephine Risberg Thoor, Helsingborg
95
IFK Helsingborg, Helsingborg
8
h2
15.8.20
−1.2SM
15
25.90
Magda Karlsson, Lund
04
IFK Lund, Lund
4
17
23.6.20
+1.7
Medvind över 2 m/s
23.87
Julia Henriksson, Helsingborg
00
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
22
23.8.20
+3.3JSM
24.27
Pernilla Nilsson, Trelleborg
92
IFK Trelleborg, Trelleborg
3
+3.7
24.85
Fatou Sowe*, Malmö
93
Malmö AI, Malmö
4
+3.7
25.12
Freja Andersdotter, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
1
C
+2.4
25.72
Ella Uddenäs, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
3
C
+2.4
25.90
Sydney Karström, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
hep
17
13.6.20
+3.0
K 400 m
1
55.03
Linnea Killander, Malmö
93
Malmö AI, Malmö
6
15.8.20
SM
2
56.94
Josephine Risberg Thoor, Helsingborg
95
IFK Helsingborg, Helsingborg
5
h1
14.8.20
SM
3
57.23
Maria Freij, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
1
17.6.20
4
58.17
Emilia Mandl, Malmö
04
Malmö AI, Malmö
3
16
A
USM
5
58.71
Lovisa Skoglund, Höör
01
Höörs IS, Höör
6
19
A
22.8.20
JSM
6
59.19
Ellinor Aurell, Ängelholm
01
Ängelholms IF, Ängelholm
2
19
B
22.8.20
JSM
7
59.51
Maja Jönsson, Höör
02
Höörs IS, Höör
6
A
8
1:00.41
Filippa Zäll, Ängelholm
03
Ängelholms IF, Ängelholm
5
B
9
1:00.78
Tilde Bjerager, Höör
04
Höörs IS, Höör
1
16
B
USM
10
1:01.80
Juni Rugland, Höör
03
Höörs IS, Höör
3
19
A
30.7.20
(10)
11
1:02.32
Nadja Rugland, Höör
01
Höörs IS, Höör
5
19
A
30.7.20
12
1:02.93
Cornelia Helgesson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
2
19
B
30.7.20
13
1:03.02
Emma Hedlund, Malmö
00
Malmö AI, Malmö
2
25.7.20
14
1:03.67
Tova Möllerström, Eslövs AI
03
Eslövs AI, Eslövs AI
5
A
8.8.20
15
1:05.82
Linnea Odéhn, Malmö
06
Malmö AI, Malmö
3
C
8.8.20
Manuell tidtagning
1:00.8m
Thea Nilsson, Höör
03
Höörs IS, Höör
1
18
23.5.20
1:05.4m
Anne Oostra, Höör
04
Höörs IS, Höör
3
18
23.5.20
K 800 m
1
2:10.09
Maria Freij, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
1
1.7.20
2
2:12.93
Sara Liljegren, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
5
h1
15.8.20
SM
3
2:13.51
Ellinor Aurell, Ängelholm
01
Ängelholms IF, Ängelholm
7
A
4
2:15.88mx
Johanna Hofvendahl, IS Göta
04
IS Göta, IS Göta
4
E
20.8.20
5
2:16.53
Nadja Rugland, Höör
01
Höörs IS, Höör
3
C
6
2:16.81mx
Annika Faager, Björnstorp
76
Björnstorps IF, Björnstorp
5
E
20.8.20
7
2:17.10
Juni Rugland, Höör
03
Höörs IS, Höör
6
B
8
2:21.82
Sandra Carlson, Lund
88
IFK Lund, Lund
6
C
9
2:22.58
Lily Bosemark, Björnstorp
06
Björnstorps IF, Björnstorp
1
A
19.9.20
10
2:23.26
Lykke Sjöbeck, Ystad
03
Ystads IF, Ystad
2
A
19.9.20
(10)
11
2:23.6m mx
Maja Jönsson, Höör
02
Höörs IS, Höör
2
19
27.6.20
12
2:26.14
Freja Bjerström, Björnstorp
07
Björnstorps IF, Björnstorp
3
A
19.9.20
13
2:26.33
Caroline Norrsand, Ystad
85
Ystads IF, Ystad
4
A
19.9.20
14
2:26.36
Nicole Ljungström, Ängelholm
03
Ängelholms IF, Ängelholm
3
17
B
23.8.20
USM
15
2:27.1m mx
Anne Oostra, Höör
04
Höörs IS, Höör
1
18
30.5.20
K 1500 m
1
4:35.27
Ellinor Aurell, Ängelholm
01
Ängelholms IF, Ängelholm
3
2
4:35.7m mx
Johanna Hofvendahl, IS Göta
04
IS Göta, IS Göta
7
B
3
4:38.8m mx
Annika Faager, Björnstorp
76
Björnstorps IF, Björnstorp
3
C
4
4:40.9m mx
Sara Liljegren, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
5
C
5
4:49.81
Lykke Sjöbeck, Ystad
03
Ystads IF, Ystad
5
17
22.8.20
USM
6
5:00.1m mx
Anne Oostra, Höör
04
Höörs IS, Höör
2
13.8.20
7
5:03.38
Elin Carlsson, Pan-Kristianstad
96
OK Pan-Kristianstad, Pan-Kristianstad
1
8
5:03.79
Juni Rugland, Höör
03
Höörs IS, Höör
1
8.7.20
9
5:05.4m mx
Nelly Carlsson, Pan-Kristianstad
96
OK Pan-Kristianstad, Pan-Kristianstad
2
G
10
5:07.6m mx
Freja Bjerström, Björnstorp
07
Björnstorps IF, Björnstorp
5
F
(10)
11
5:14.6m mx
Caroline Norrsand, Ystad
85
Ystads IF, Ystad
3
H
12
5:19.7m mx
Lily Bosemark, Björnstorp
06
Björnstorps IF, Björnstorp
9
H
13
5:20.3m mx
Mia Havinder, Björnstorp
69
Björnstorps IF, Björnstorp
10
H
14
5:22.33
Filippa Lonhage, Höör
03
Höörs IS, Höör
8
15
5:23.51mx
Ella Törnblom, Åhus
07
Åhus FIK, Åhus
7
K 3000 m
1
9:51.70mx
Annika Faager, Björnstorp
76
Björnstorps IF, Björnstorp
13
A
26.8.20
2
9:53.6m mx
Johanna Hofvendahl, IS Göta
04
IS Göta, IS Göta
2
A
11.7.20
3
10:11.72
Julia Nilsson, Pallas
92
IK Pallas, Pallas
7
1.8.20
4
10:13.42mx
Sara Liljegren, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
5
B
26.8.20
5
10:16.20mx
Lykke Sjöbeck, Ystad
03
Ystads IF, Ystad
7
B
26.8.20
6
11:17.2m mx
Lova Nilsson, IS Göta
07
IS Göta, IS Göta
1
C
7
11:24.07mx
Caroline Norrsand, Ystad
85
Ystads IF, Ystad
2
D
26.8.20
8
11:36.20mx
Filippa Lonhage, Höör
03
Höörs IS, Höör
14
C
26.8.20
9
11:50.3m mx
Anna Malmros, IS Göta
77
IS Göta, IS Göta
4
B
11.7.20
10
12:00.37mx
Annelie Blomqvist, IS Göta
92
IS Göta, IS Göta
5
B
11.8.20
(10)
11
12:01.06mx
Karolin Wennerbeck, Björnstorp
75
Björnstorps IF, Björnstorp
11
D
26.8.20
12
12:01.4m mx
Anna Treschow Kinch, IS Göta
70
IS Göta, IS Göta
1
D
13
12:04.04mx
Mysa Hillbur, Höör
03
Höörs IS, Höör
16
C
26.8.20
14
12:13.51mx
Matilda Linde, Björnstorp
03
Björnstorps IF, Björnstorp
14
D
26.8.20
15
13:24.09mx
Karolina Jagesten, Björnstorp
71
Björnstorps IF, Björnstorp
5
E
26.8.20
K 5000 m
1
17:30.97mx
Anna Bjurman, IS Göta
88
IS Göta, IS Göta
3
B
5.9.20
2
17:40.57mx
Julia Nilsson, Pallas
92
IK Pallas, Pallas
12
C
3
18:08.25mx
Lykke Sjöbeck, Ystad
03
Ystads IF, Ystad
1
C
5.9.20
4
18:40.93mx
Camilla Lindholm-Borg, Björnstorp
74
Björnstorps IF, Björnstorp
3
C
5.9.20
5
19:01.8m
Jennie Lorentzon, IS Göta
82
IS Göta, IS Göta
8
B
6
19:25.98mx
Linnea Björkvald, Björnstorp
03
Björnstorps IF, Björnstorp
2
D
5.9.20
7
20:04.48mx
Filippa Lonhage, Höör
03
Höörs IS, Höör
6
D
5.9.20
8
20:11.9m mx
Annelie Blomqvist, IS Göta
92
IS Göta, IS Göta
14
A
11.7.20
9
21:11.82mx
Mysa Hillbur, Höör
03
Höörs IS, Höör
13
D
5.9.20
10
21:28.95mx
Vanja Tufvesson, Björnstorp
85
Björnstorps IF, Björnstorp
3
E
5.9.20
(10)
11
21:36.90mx
Lotta Mörk, Hässleholm
66
Hässleholms AIS, Hässleholm
4
E
5.9.20
12
22:03.2m mx
Sara Johnsson, Helsingborg
68
IFK Helsingborg, Helsingborg
8
30.9.20
13
22:42.93mx
Anna-Karin Hansson, Snapphanarna
56
FK Snapphanarna, Snapphanarna
8
E
5.9.20
14
22:51.66mx
Eva Lönnqvist, Ystad
56
Ystads IF, Ystad
9
E
5.9.20
15
23:07.1m mx
Jill Bengtsson, IS Göta
78
IS Göta, IS Göta
9
B
11.7.20
K 10 000 m
1
36:59.9m mx
Anna Bjurman, IS Göta
88
IS Göta, IS Göta
11
B
11.7.20
2
44:20.3m mx
Sara Lundberg, Björnstorp
84
Björnstorps IF, Björnstorp
14
C
11.7.20
K 5 km
1
19:57
Tilde Jensen, Ryssberget
87
Ryssbergets IK, Ryssberget
1
12.8.20
2
23:26
Ellen Andersson, Åhus
06
Åhus FIK, Åhus
2
17
12.8.20
3
24:03
Ella Törnblom, Åhus
07
Åhus FIK, Åhus
3
17
12.8.20
K 10 km
1
35:58
Annika Faager, Björnstorp
76
Björnstorps IF, Björnstorp
1
A
11.10.20
2
36:31
Anna Bjurman, IS Göta
88
IS Göta, IS Göta
15
A
10.10.20
SM
3
38:10
Camilla Lindholm-Borg, Björnstorp
74
Björnstorps IF, Björnstorp
12
B
10.10.20
SM
4
38:14
Julia Nilsson, Pallas
92
IK Pallas, Pallas
1
B
11.10.20
5
38:32
Sara Liljegren, IS Göta
81
IS Göta, IS Göta
13
B
10.10.20
SM
6
39:39
Jennie Lorentzon, IS Göta
82
IS Göta, IS Göta
19
B
10.10.20
SM
7
40:06
Marina Stoltz, Heleneholm
76
Heleneholms IF, Heleneholm
2
B
11.10.20
8
40:11
Mia Havinder, Björnstorp
69
Björnstorps IF, Björnstorp
21
B
10.10.20
SM
9
40:55
Amanda Petersson, IS Göta
91
IS Göta, IS Göta
4
B
11.10.20
10
42:17
Matilda Gend, Ystad
89
Ystads IF, Ystad
1
C
11.10.20
(10)
11
42:26
Caroline Norrsand, Ystad
85
Ystads IF, Ystad
2
C
11.10.20
12
45:39
Jeanette Olofsson, IS Göta
87
IS Göta, IS Göta
3
C
11.10.20
13
46:38
Catarina Petersson, IS Göta
58
IS Göta, IS Göta
4
C
11.10.20
14
46:57
Josefine Carlberg, IS Göta
69
IS Göta, IS Göta
5
C
11.10.20
15
47:02
Karolina Jagesten, Björnstorp
71
Björnstorps IF, Björnstorp
6
C
11.10.20
K Halvmaraton
1
1:20:17
Anna Bjurman, IS Göta
88
IS Göta, IS Göta
10
29.7.20
SM
2
1:25:10+
Mariella Löndahl, IS Göta
99
IS Göta, IS Göta
-
5.9.20
SM
K Maraton
1
3:05:04
Sofie Petersson, IS Göta
77
IS Göta, IS Göta
50
2
5:19:36
Susanne Gren, F&S Helsingborg
63
F&S Helsingborg, F&S Helsingborg
9
22.8.20
K 100 m häck
1
13.94
Maja Maunsbach, Lund
01
IFK Lund, Lund
3
h3
15.8.20
+0.7SM
2
14.35
Freja Andersdotter, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
3
19
23.8.20
+0.8JSM
3
15.37
Angel Richmore, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
hep
1.8.20
−2.4SM
4
15.98
Frida Andersson, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
3
h2
−0.4
Medvind över 2 m/s
14.92
Angel Richmore, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
3
+2.1
K 400 m häck
1
1:03.84
Lovisa Skoglund, Höör
01
Höörs IS, Höör
1
19
B
23.8.20
JSM
2
1:04.63
Felicia Ascard, Lund
96
IFK Lund, Lund
3
8.7.20
3
1:17.35
Cornelia Helgesson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
1
18
K Höjd
1
1.75
Matilda Nilsson, Lund
93
IFK Lund, Lund
5
2
1.69
Tilde Bjerager, Höör
04
Höörs IS, Höör
1
16
23.8.20
USM
3
1.68
Angel Richmore, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
hep
1.8.20
SM
4
1.62
Sydney Karström, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
hep
17
13.6.20
5
1.60
Lovisa Nilsson, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
15
31.5.20
5
1.60
Johanna Persson, Ystad
03
Ystads IF, Ystad
2
19
8.7.20
7
1.59
Asta Hägglund, Kronan
06
IF Kronan, Kronan
1
14
30.5.20
8
1.56
Moa Feldt, Hässleholm
03
Hässleholms AIS, Hässleholm
hep
17
13.6.20
8
1.56
Wilma Nilsson, Klippan
05
Klippans FK, Klippan
multi
15
13.6.20
8
1.56
Emilia Mandl, Malmö
04
Malmö AI, Malmö
hep
16
31.7.20
USM
(10)
11
1.55
Frida Andersdotter, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
3
17
11.7.20
11
1.55
Emma Kovacevic, Klippan
04
Klippans FK, Klippan
2
16
30.7.20
11
1.55
Johanna Persson, Ystad
06
Ystads IF, Ystad
1
25.8.20
14
1.53
Alicia Halldén, Hässleholm
05
Hässleholms AIS, Hässleholm
1
15
14
1.53
Ebba Mohlin, Malmö
07
Malmö AI, Malmö
1
14
10.6.20
K Stav
1
4.09
Linnea Jönsson, Helsingborg
99
IFK Helsingborg, Helsingborg
4
15.8.20
SM
2
4.00
Gabriella Jönsson, Helsingborg
01
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
19
3
3.93
Freja Andersdotter, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
6
12.7.20
4
3.65
Ella Uddenäs, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
1
8.8.20
5
3.60
Annika Jönsson, Helsingborg
96
IFK Helsingborg, Helsingborg
3
B
6
3.55
Celina Johannsen, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
1
24.6.20
7
3.31
Frida Andersson, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
3
17
USM
8
3.18
Luna Johannsen, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
4
15
23.8.20
USM
9
3.02
Ronja Sjöstrand, Hässleholm
04
Hässleholms AIS, Hässleholm
1
15
10
2.78
Alicia Halldén, Hässleholm
05
Hässleholms AIS, Hässleholm
2
16
(10)
11
2.67
Ellen Persson, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
4
12.8.20
12
2.18
Johanna Kohala, Hässleholm
06
Hässleholms AIS, Hässleholm
3
16
13
2.05
Elin Lundberg, Kronan
08
IF Kronan, Kronan
1
13
13
2.05
Meja Wallering, Lund
07
IFK Lund, Lund
1
15
15
1.87
Lolo Kogo, Hässleholm
06
Hässleholms AIS, Hässleholm
4
16
K Längd
1
5.68
Freja Andersdotter, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
3
19
+1.5JSM
2
5.63
Sydney Karström, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
1
17
+0.1
3
5.62
Emma Erlandsson, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
1
24.6.20
+1.3
4
5.58
Emma Löfkvist, Heleneholm
05
Heleneholms IF, Heleneholm
1
15
22.8.20
0.0USM
5
5.57
Emilia Franzén, Klippan
04
Klippans FK, Klippan
1
16
31.5.20
+1.9
6
5.55
Linnéa Säfström, Hässleholm
05
Hässleholms AIS, Hässleholm
2
15
22.8.20
+0.9USM
7
5.50
Samantha Oware, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
2
24.6.20
−1.2
8
5.43
Angel Richmore, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
+
+1.1
9
5.33
Emilia Mandl, Malmö
04
Malmö AI, Malmö
2
+1.0
9
5.33
Hanna Persson, Helsingborg
02
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
25.7.20
+1.7
(10)
11
5.32
Annie Torkéll, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
15
5.9.20
+0.1
12
5.26
Frida McCabe, Lund
92
IFK Lund, Lund
+
+1.1
12
5.26
Stina Svenby, Ystad
04
Ystads IF, Ystad
1
17
15.8.20
+2.0
14
5.25
Wilma Nilsson, Klippan
05
Klippans FK, Klippan
hep
15
2.8.20
+0.8USM
15
5.24
Tilda Lilja, Helsingborg
03
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
17
23.6.20
+1.2
Medvind över 2 m/s
5.66
Angel Richmore, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
1
+2.2
5.39
Annie Torkéll, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
2
16
31.5.20
+2.1
5.29
Frida McCabe, Lund
92
IFK Lund, Lund
2
+2.6
5.02
Maja Ingvarsson, Malmö
07
Malmö AI, Malmö
1
13
27.5.20
+3.3
5.01
Johanna Persson, Ystad
03
Ystads IF, Ystad
2
17
15.8.20
+2.4
K Tresteg
1
11.85
Frida Andersson, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
5
22
+1.1
2
11.82
Emma Erlandsson, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
7
22
+1.5JSM
3
11.52
Emilia Mandl, Malmö
04
Malmö AI, Malmö
4
16
23.8.20
+0.8USM
4
11.45
Sydney Karström, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
6
16
23.8.20
+1.3USM
5
11.28
Linnéa Säfström, Hässleholm
05
Hässleholms AIS, Hässleholm
1
+1.4
6
10.91
Ella Jovanovic, Malmö
04
Malmö AI, Malmö
2
23.7.20
−1.5
7
10.83
Freja Andersdotter, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
1
12.8.20
+0.2
8
10.76
Annie Torkéll, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
15
0.0
9
10.50
Cornelia Helgesson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
+
+1.3
10
10.41
Johanna Persson, Ystad
03
Ystads IF, Ystad
1
17
16.6.20
0.0
(10)
11
10.05
Stina Svenby, Ystad
04
Ystads IF, Ystad
2
19.9.20
+1.6
12
10.00
Lina Ås, Ystad
06
Ystads IF, Ystad
1
15
16.6.20
0.0
13
9.90
Asta Hägglund, Kronan
06
IF Kronan, Kronan
1
14
23.5.20
+0.8
14
9.89
Mollie Jönsson, Malmö
04
Malmö AI, Malmö
2
15
10.6.20
−2.7
15
9.78
Celia Parmatow, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
3
15
10.6.20
−2.1
Medvind över 2 m/s
11.31
Linnéa Säfström, Hässleholm
05
Hässleholms AIS, Hässleholm
6
15
23.8.20
+3.0USM
11.21
Freja Andersdotter, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
6
19
+3.9JSM
10.76
Annie Torkéll, Helsingborg
06
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
25.7.20
+3.9
10.58
Celia Parmatow, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
1
12.8.20
+2.4
10.56
Cornelia Helgesson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
2
+2.1
10.30
Asta Hägglund, Kronan
06
IF Kronan, Kronan
4
25.7.20
+4.1
9.50
Elin Lundberg, Kronan
08
IF Kronan, Kronan
5
25.7.20
+4.0
9.35
Emilia Malmlöf, Heleneholm
06
Heleneholms IF, Heleneholm
5
17
8.7.20
+3.9
9.22
Alba Hansson, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
7
17
8.7.20
+2.2
K Kula
1
18.75
Fanny Roos, Malmö
95
Malmö AI, Malmö
com
16.9.20
2
13.53
Mathilda Eriksson, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
3
22
JSM
3
13.20
Victoria Quainoo, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
1
4
12.72
Angel Richmore, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
3
19
JSM
5
12.23
Hanna Didricksson, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
2
19
29.7.20
6
11.61
Ella Andersson, Eslövs AI
00
Eslövs AI, Eslövs AI
1
22
2.9.20
7
11.35
Moa Feldt, Hässleholm
03
Hässleholms AIS, Hässleholm
com
9.9.20
8
10.98
Karolina Wamsler, Lund
98
IFK Lund, Lund
1
15.8.20
9
10.14
Elin Ekelund, Eslövs AI
02
Eslövs AI, Eslövs AI
2
22
2.9.20
10
10.07
Kajsa Andersson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
com
(10)
11
9.81
Daniela Gherman, Åhus
97
Åhus FIK, Åhus
com
12.9.20
12
9.62
Emilia Wamsler, Heleneholm
03
Heleneholms IF, Heleneholm
com
19.9.20
13
9.60
Sydney Karström, Åhus
04
Åhus FIK, Åhus
com
14
9.27
Fanny Lundberg, Åhus
01
Åhus FIK, Åhus
com
15
9.22
Alicia Byström, Hässleholm
01
Hässleholms AIS, Hässleholm
com
K Diskus
1
57.17
Fanny Roos, Malmö
95
Malmö AI, Malmö
1
26.8.20
2
53.35
Mathilda Eriksson, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
3
22
JSM
3
46.81
Ella Andersson, Eslövs AI
00
Eslövs AI, Eslövs AI
6
1.8.20
4
45.78
Emilia Wamsler, Heleneholm
03
Heleneholms IF, Heleneholm
1
17
USM
5
36.62
Tilde Grönwall, Öresund
04
Öresund FK, Öresund
2
17
11.7.20
6
36.05
Thea Löfman, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
2
18
28.5.20
7
35.51
Karolina Wamsler, Lund
98
IFK Lund, Lund
2
25.7.20
8
34.39
Ella Eklund, Öresund
04
Öresund FK, Öresund
4
16
USM
9
32.63
Amelie Götesson, Hässleholm
04
Hässleholms AIS, Hässleholm
3
17
11.7.20
10
31.70
Daniela Gherman, Åhus
97
Åhus FIK, Åhus
com
12.9.20
(10)
11
28.71
Maria Johansson, Åhus
96
Åhus FIK, Åhus
2
12
28.40
Anna Lindholm, Athlet
98
FK Athlet, Athlet
1
19.7.20
13
27.79
Erica Karlström, Åhus
98
Åhus FIK, Åhus
com
31.8.20
14
27.78
Kajsa Andersson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
com
15
27.50
Saga Redestam, Helsingborg
04
IFK Helsingborg, Helsingborg
1
16
K Slägga
1
70.46
Ida Storm, Malmö
91
Malmö AI, Malmö
1
14.6.20
2
57.84
Fanny Roos, Malmö
95
Malmö AI, Malmö
com
16.9.20
3
55.17
Jennifer Quick, Malmö
00
Malmö AI, Malmö
1
15.8.20
4
51.98
Victoria Quainoo, Malmö
02
Malmö AI, Malmö
5
19
JSM
5
51.09
Thea Löfman, Malmö
03
Malmö AI, Malmö
1
18
23.5.20
6
48.78
Daniela Gherman, Åhus
97
Åhus FIK, Åhus
com
12.9.20
7
46.77
Hanna Grönwall, Malmö
99
Malmö AI, Malmö
3
8
44.98
Mathilda Eriksson, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
com
18.10.20
9
39.00
Maria Johansson, Åhus
96
Åhus FIK, Åhus
com
10
36.74
Fanny Lundberg, Åhus
01
Åhus FIK, Åhus
1
(10)
11
36.40
Alicia Byström, Hässleholm
01
Hässleholms AIS, Hässleholm
3
11.7.20
12
35.61
Alva Nilsson, Ängelholm
02
Ängelholms IF, Ängelholm
1
19
13
35.10
Linnea Frisk, Åhus
95
Åhus FIK, Åhus
com
14
32.83
Anna Lindholm, Athlet
98
FK Athlet, Athlet
3
23.6.20
15
31.91
Emma Frager, Lund
02
IFK Lund, Lund
2
19
K Spjut
1
45.63
Angel Richmore, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
1
19
JSM
2
42.05
Malin Andersson, Heleneholm
93
Heleneholms IF, Heleneholm
1
11.7.20
3
37.02
Fanny Roos, Malmö
95
Malmö AI, Malmö
com
16.9.20
4
36.63
Kajsa Andersson, Åhus
02
Åhus FIK, Åhus
6
19
JSM
5
35.84
Ella Andersson, Eslövs AI
00
Eslövs AI, Eslövs AI
1
22
2.9.20
6
35.28
Viktoria Johansson, Klippan
88
Klippans FK, Klippan
1
9.9.20
7
34.94
Mathilda Eriksson, Malmö
98
Malmö AI, Malmö
com
13.9.20
8
33.76
Helena Cronstedt, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
1
11.7.20
9
32.90
Moa Feldt, Hässleholm
03
Hässleholms AIS, Hässleholm
com
9.9.20
10
31.61
Natalie Claesson, Klippan
92
Klippans FK, Klippan
1
(10)
11
31.12
Fanny Lundberg, Åhus
01
Åhus FIK, Åhus
4
12
30.30
Erica Karlström, Åhus
98
Åhus FIK, Åhus
com
31.8.20
13
29.70
Amanda Rönn, Malmö
05
Malmö AI, Malmö
com
14
27.72
Amanda Rohlin, Åhus
90
Åhus FIK, Åhus
com
15
26.35
Emilia Wamsler, Heleneholm
03
Heleneholms IF, Heleneholm
com
19.9.20
K Sjukamp
1
5.196
Angel Richmore, Malmö
01
Malmö AI, Malmö
5
2.8.20
SM
15.37/-2.4  1.68  12.57  26.65/-0.8  
5.53w/+3.3  43.41  2:30.12  
K 4x100 m
1
45.05
Malmö
Malmö AIMalmö
1
SM
 Wilma Rosenquist, Nikki Anderberg, Daniella Busk, Linnea Killander
 Wilma Rosenquist, Nikki Anderberg, Daniella Busk, Linnea Killander
2
48.24
Lund
IFK LundLund
5
SM
 Maja Maunsbach, Felicia Ascard, Magda Karlsson, Daga Indebetou
 Maja Maunsbach, Felicia Ascard, Magda Karlsson, Daga Indebetou
3
49.70
Åhus
Åhus FIKÅhus
1
 Hannah Hansson, Cornelia Helgesson, Filippa Svensson, Sydney Karström
 Hannah Hansson, Cornelia Helgesson, Filippa Svensson, Sydney Karström
K 4x400 m
1
3:52.31
Malmö
Malmö AIMalmö
2
SM
 Emilia Mandl, Josefin Magnusson, Linnea Killander, Maria Freij
 Emilia Mandl, Josefin Magnusson, Linnea Killander, Maria Freij

© 2020 Friidrottsstatistik