15.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
13.6
13.6
6.6
6.6
10.6
10.6
12.6
10.6
12.6
12.6
12.6
10.6
10.6
10.6
10.6
9.6
3.6
1.6
30.5
12‐13.6
13.6
12‐13.6
3.6
5.6
2.6
2.6
5‐6.6
11.6
10.6
29.5
6.6
8.6
7.6
7.6
9.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
9.6
5.6
6.6
5‐6.6
3.6
9.6
8.6
8.6
8.6
8.6
7.6
6.6
6.6
5.6
Arena: Slavsta   Organizer: IF Mantra Sport
Tävlande: 78 (62+16)   Starter: 78 (62+16)
Men
Men Marathon     


Final A

Final

1Maximilian Lohm Isberg
2:30:08
FK Studenterna
2:30:08
PB
  
2Andreas Lundegård
2:30:11
FK Studenterna
2:30:11
PB
  
3Axel Smith
Axel Smith 86, Björnstorp
2:31:10
Björnstorps IF
2:31:10
PB
  
4Jonas Nilsson
Jonas Nilsson 92, Örebro AIK
2:31:45
Örebro AIK
2:31:45
SB
  
5Joakim Bäckström
2:39:10
IFK Umeå
2:39:10
PB
  
6Fredrik Überbacher
Fredrik Überbacher 87, Triathlon Väst
2:39:23
F Triathlon Väst
2:39:23
PB
  
7Nils Hammaräng GripHögby IF
2:40:08
PB
  
8Jonas Örarbäck
Jonas Örarbäck 90, Triathlon Väst
2:40:38
F Triathlon Väst
2:40:38
PB
  
9Markus Smed
Markus Smed 88, Fredrikshof
2:43:10
Fredrikshofs FIF
2:43:10
PB
  
10Mikael Tisjö
2:43:39
F Bålsta IK
2:43:39
  
11Simon Berglund
2:43:41
PB
  
12Johan Säfström
2:43:59
IF Linnéa
2:43:59
PB
  
13Lars Ljungquist
2:44:09
PB
  
14Martin Flensén
Martin Flensén 84, Lidköpings VSK
2:44:49
Lidköpings VSK
2:44:49
PB
  
15Daniel Oltegen
Daniel Oltegen 77, Lidköpings VSK
2:45:02
Lidköpings VSK
2:45:02
PB
  
16James Aslin
James Aslin 79, Studenterna
2:45:04
FK Studenterna
2:45:04
PB
  
17Henrik Wahlberg
2:46:27
IF Linnéa
2:46:27
PB
  
18Johan Jafner
Johan Jafner 75, Mantra Sport
2:48:07
IF Mantra Sport
2:48:07
SB
  
19Thomas Sundtoft
2:48:43
PB
  
20Markus Romeis
2:48:54
2:48:54
PB
  
21Johan Forsstedt
2:50:59
Fredrikshofs FIF
2:50:59
PB
  
22Rickard Andersson
2:52:14
IF Linnéa
2:52:14
PB
  
23Robin Isaksson Vivungi
2:52:36
PB
  
24Johan Wrede
2:53:16
Huddinge AIS
2:53:16
PB
  
25Jacob Lapidus
2:55:03
2:55:03
PB
  
26René Dahl SandegrenTäby IS
2:55:04
PB
  
27Olle Kvick
2:56:19
2:56:19
PB
  
28Johannes ErlandssonTäby IS
3:00:31
PB
  
29Andreas Ottestig
3:05:03
IK NocOut.se
3:05:03
PB
  
30Magnus Svensson
3:05:04
IK Nocout.se
3:05:04
SB
  
Claes Ivenborg
DNF
IK Nocout.se
DNF
  
Johan ForsmanIK Ymer
DNF
  
Markus Kaplun
Markus Kaplun 75, Terrible Tuesday
DNF
Terrible Tuesdays TC
DNF
  
Kristofer Låås
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  Pace
Race B
1Petter Ericson Hållén
2:46:15
PB
  
2Christian Smedberg
Christian Smedberg 86, Nacka Värmdö
2:49:40
Nacka Värmdö SK
2:49:40
PB
  
3Toni Niskanen
2:54:27
Umara SC
2:54:27
PB
  
4Robert Carlsson
2:54:40
Hässelby SK
2:54:40
PB
  
5Olof Plan
2:58:34
2:58:34
PB
  
6Per Johansson
Per Johansson 66, Örebro AIK
2:58:42
Örebro AIK
2:58:42
PB
  
7John Kindslätt
John Kindslätt 92, Uddevalla SK
2:59:40
Uddevalla SK
2:59:40
PB
  
8Gustav Axelsson
2:59:51
PB
  
9Jacob Allert
3:00:16
3:00:16
PB
  
10Gustav Orbring
3:07:21
PB
  
11Sebastian Lilja
3:08:23
PB
  
12Johan Pettersson Evers
3:08:51
PB
  
13Mazdak Mozakka
3:09:17
PB
  
14Anders Burman
Anders Burman 63, Trångsviken
3:09:03
Trångsvikens IF
3:09:03
PB
  
15Marcus Andersson
3:10:29
PB
  
16Henrik Fischer
Henrik Fischer 83, Mantra Sport
3:11:52
IF Mantra Sport
3:11:52
PB
  
17Johan Junti
3:15:11
3:15:11
PB
  
18Kai Karjalainen
3:17:15
Sävedalens AIK
3:17:15
PB
  
19Arvid Olsen
Arvid Olsen 78, Uppsala LK
3:19:33
Uppsala LK
3:19:33
PB
  
20Niklas Ericsson
Niklas Ericsson 88, Mantra Sport
3:19:37
IF Mantra Sport
3:19:37
PB
  
21Benny Engström
3:19:47
PB
  
22Ludwing Franquiz
3:19:52
Ericsson IK
3:19:52
PB
  
23Oskar Wikström
Oskar Wikström 85, Mantra Sport
3:21:24
IF Mantra Sport
3:21:24
PB
  
24Robert Kron
3:34:22
3:34:22
PB
  
25Michel Krusin
3:36:23
3:36:23
PB
  
Pelle Holgersson
Pelle Holgersson 70, Mantra Sport
DNF
IF Mantra Sport
DNF
  
Tomas Storsjö
DNF
  
Fredrik Gustavsson
DNF
  
Women
Women Marathon     


Final A

Final

1Camilla Elofsson
2:38:21
Huddinge AIS
2:38:21
PB
  
2Hanna Kumlin
2:46:18
Örgryte IS
2:46:18
PB
  
3Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
2:50:50
FK Studenterna
2:50:50
  
Linnéa SennströmHässelby SK
DNF
  Pace
Hanna Lindholm
DNF
Huddinge AIS
DNF
  Pace
Race B
1Natalie Persson
3:10:21
PB
  
2Madeleine Bokedal
3:11:25
Runacademy IF
3:11:25
PB
  
3Ingrid Björk
3:13:26
IF Linnéa
3:13:26
PB
  
4Fanny Ericson Hållén
3:19:55
PB
  
5Patricia Langenheim
3:25:24
IF Linnéa
3:25:24
PB
  
6Cecilia BjurestenRoma IF
3:27:19
SB
  
7Jenny Helldén
3:32:24
Runacademy IF
3:32:24
PB
  
8Rose-Marie Amini
3:35:42
Uppsala LK
3:35:42
PB
  
9Maria Bratt BörjessonMälarö SOK
3:38:12
PB
  
10Anne Jensen
3:38:56
IF Linnéa
3:38:56
PB
  
11Sanna Sättare
3:55:36
Runacademy IF
3:55:36
PB