Närke Årsbästalistor

M 100 m
1
10.83
Simon Sharapo, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
19
22.8.20
+1.9JSM
2
10.88
Anders Pihlblad, KFUM Örebro
98
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
28.6.20
−0.1
3
10.98
Amir Musa, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
A
11.7.20
+2.0
4
11.03
Bimo Soenarso, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
B
8.8.20
+1.2
5
11.13
Rasmus Hugosson, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
A
11.7.20
+2.0
6
11.35
Stefan Franzén, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
D
+1.9
7
11.56
Wissam Al Mahmoud, KFUM Örebro
89
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
D
+1.9
8
11.87
Ludvig Molinder, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
17
23.7.20
+0.2
9
12.24
Philip Wilhelmsson, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
7
28.6.20
−0.1
10
12.80
Shane Mwebaza, Nora
04
IFK Nora, Nora
1
17
−2.8
(10)
11
12.91
Neo Kanedal, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
13
+1.2
12
13.19
Johan Runesson, Fjugesta
05
Fjugesta IF, Fjugesta
3
16
27.7.20
−0.2
13
13.60
Zinédine Eade, Stocksäter
04
Stocksäters IF, Stocksäter
2
17
−2.8
Medvind över 2 m/s
10.68
Simon Sharapo, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
A
+3.2
11.10
Rasmus Hugosson, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
11.7.20
+2.2
12.10
Philip Wilhelmsson, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
6
h3
23.7.20
+2.5
M 200 m
1
21.21
Anders Pihlblad, KFUM Örebro
98
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
A
+1.3
2
21.63
Simon Sharapo, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
19
23.8.20
+0.6JSM
3
22.02
Rasmus Hugosson, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
B
+1.7
4
22.85
Stefan Franzén, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
C
0.0
5
23.06
Alvin Reinebo, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
B
+1.7
6
23.51
Gustav Karlsson, KFUM Örebro
00
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
B
+1.7
7
23.54
Ludvig Molinder, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
h1
30.7.20
+1.7
8
24.19
Wissam Al Mahmoud, KFUM Örebro
89
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
0.0
9
24.92
Karl-William Einarson, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
1
22
6.7.20
−2.0
10
25.50
Neo Kanedal, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
13
A
0.0
(10)
11
26.53
Albin Gyhlenius, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
15
13.5.20
−0.6
12
26.73
Oskar Hjelte, Stocksäter
02
Stocksäters IF, Stocksäter
2
22
6.7.20
−2.0
13
26.74
Michael Welday, Stocksäter
99
Stocksäters IF, Stocksäter
3
22
6.7.20
−2.0
14
32.23
Max Lann, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
13
B
+0.7
15
35.09
Gunnar Wistrand, Åsbro
08
Åsbro GoIF, Åsbro
3
15
13.5.20
−0.6
Medvind över 2 m/s
21.10
Anders Pihlblad, KFUM Örebro
98
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
22
23.8.20
+2.9JSM
23.30
Bimo Soenarso, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
A
+2.4
M 400 m
1
50.56
Alvin Reinebo, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
16
A
USM
2
52.47
Roy Doss, KFUM Örebro
81
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
B
10.8.20
3
53.37
Stefan Franzén, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
8.7.20
4
1:09.50
Vincent Efremov, Åsbro
06
Åsbro GOIF, Åsbro
2
17
20.7.20
M 800 m
1
1:54.23
Henrik Franzén, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
B
2
1:57.99
William Wickholm, KFUM Örebro
98
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
C
1.8.20
3
2:06.09
Viggo Olsson, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
7
17
A
15.8.20
4
2:14.54
Folke Eriksson, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
15
6.9.20
5
2:16.73
Pär Johansson, Örebro AIK
74
Örebro AIK, Örebro AIK
1
27.7.20
6
2:18.76
Arturs Steinbergs, Glanshammar
74
Glanshammars IF, Glanshammar
1
13.7.20
7
2:19.83
Anton Eklind, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
15
8
2:20.48
Lucas Asplund, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
15
9
2:22.70
Lars Lundegård, KFUM Örebro
65
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
A
3.10.20
10
2:33.35
Hampus Östring, KFUM Örebro
08
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
27.7.20
(10)
11
2:36.99
Svante Jorstig, KFUM Örebro
08
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
27.7.20
12
3:15.47
Gunnar Wistrand, Åsbro
08
Åsbro GoIF, Åsbro
2
13.7.20
M 1500 m
1
3:51.55
Jonatan Gustafsson, KFUM Örebro
99
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
B
11.7.20
2
3:58.51
Michael Welday, Stocksäter
99
Stocksäters IF, Stocksäter
5
A
3
4:01.56
Kevin Bodén, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
A
26.9.20
4
4:02.75
Wilhelm Bergentz, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
A
5
4:06.68
Jack Karlsson, KFUM Örebro
99
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
A
20.7.20
6
4:06.93
Noha Olsson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
7
A
25.7.20
7
4:09.00
William Wickholm, KFUM Örebro
98
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
A
16.6.20
8
4:21.38
Axel Sandberg, KFUM Örebro
00
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
A
20.7.20
9
4:28.03
Cimmie Wignell, KFUM Örebro
87
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
A
20.7.20
10
4:33.31
Arturs Steinbergs, Glanshammar
74
Glanshammars IF, Glanshammar
1
B
20.7.20
(10)
11
4:35.34
Oskar Hansson, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
6
A
20.7.20
12
4:38.21
Viggo Olsson, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
B
20.7.20
13
4:53.20
Lars Lundegård, KFUM Örebro
65
KFUM Örebro, KFUM Örebro
8
B
16.6.20
14
4:54.11
Lucas Asplund, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
B
20.7.20
15
5:14.62
Hampus Östring, KFUM Örebro
08
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
13
20.9.20
M 3000 m
1
8:19.51
Jonatan Gustafsson, KFUM Örebro
99
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
B
1.8.20
2
8:31.88
Jack Karlsson, KFUM Örebro
99
KFUM Örebro, KFUM Örebro
10
B
1.8.20
3
8:32.14
Wilhelm Bergentz, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
12
B
1.8.20
4
8:38.69
Michael Welday, Stocksäter
99
Stocksäters IF, Stocksäter
14
B
1.8.20
5
8:43.4m
Markus Bohman, KFUM Örebro
94
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
A
19.8.20
6
8:52.10
Noha Olsson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
6
C
1.8.20
7
9:45.06
Hugo Örn, Start
04
IF Start, Start
5
16
USM
8
9:55.11
Joacim Carlsson, Åsbro
73
Åsbro GoIF, Åsbro
11
D
1.8.20
9
10:40.70
Lars Lundegård, KFUM Örebro
65
KFUM Örebro, KFUM Örebro
12
D
1.8.20
M 5000 m
1
14:27.88
Martin Regborn, KFUM Örebro
92
KFUM Örebro, KFUM Örebro
11
A
16.8.20
SM
2
14:51.86
Jack Karlsson, KFUM Örebro
99
KFUM Örebro, KFUM Örebro
6
A
18.7.20
3
15:10.21
Wilhelm Bergentz, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
17.6.20
4
15:27.85
William Wickholm, KFUM Örebro
98
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
A
20.9.20
5
15:45.87
Per Arvidsson, Start
86
IF Start, Start
9
17.6.20
6
16:01.76
Axel Sandberg, KFUM Örebro
00
KFUM Örebro, KFUM Örebro
12
17.6.20
7
16:11.42
Per Sjögren, KFUM Örebro
79
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
A
20.9.20
8
16:13.09
Mattias Nätterlund, Start
86
IF Start, Start
14
17.6.20
9
16:15.76
Fredrik Johnsson, Örebro AIK
75
Örebro AIK, Örebro AIK
4
D
25.8.20
10
16:25.23
Noha Olsson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
6
A
20.9.20
(10)
11
16:57.55
Oskar Hansson, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
8
B
18.7.20
12
17:06.88
Jakob Nilsson, Örebro AIK
84
Örebro AIK, Örebro AIK
8
A
20.9.20
13
17:11.36
Joacim Carlsson, Åsbro
73
Åsbro GoIF, Åsbro
5
B
8.7.20
14
17:14.98
Mathias Viktorsson, Gränslös
82
LK Gränslöst, Gränslös
9
A
20.9.20
15
17:23.50
Arturs Steinbergs, Glanshammar
74
Glanshammars IF, Glanshammar
10
A
20.9.20
M 10 000 m
1
29:41.82
Martin Regborn, KFUM Örebro
92
KFUM Örebro, KFUM Örebro
9
A
23.6.20
2
31:02.21
Jonatan Gustafsson, KFUM Örebro
99
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
B
23.6.20
3
31:32.0m
Wilhelm Bergentz, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
10
A
25.7.20
4
31:40.26
Jack Karlsson, KFUM Örebro
99
KFUM Örebro, KFUM Örebro
14
B
23.6.20
5
32:19.16
Tim Sundström, KFUM Örebro
89
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
A
22.8.20
6
32:29.13
Per Arvidsson, Start
86
IF Start, Start
13
A
25.7.20
7
32:56.34
Markus Bohman, KFUM Örebro
94
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
A
22.8.20
8
33:02.04
Erik Anfält, Örebro AIK
76
Örebro AIK, Örebro AIK
3
A
22.8.20
9
33:33.4m
Gustaf Leonardsson, Örebro AIK
93
Örebro AIK, Örebro AIK
8
A
11.7.20
10
33:39.09
Axel Sandberg, KFUM Örebro
00
KFUM Örebro, KFUM Örebro
10
C
23.6.20
(10)
11
34:08.30
Fredrik Johnsson, Örebro AIK
75
Örebro AIK, Örebro AIK
12
A
30.6.20
12
35:55.26
Cimmie Wignell, KFUM Örebro
87
KFUM Örebro, KFUM Örebro
6
A
22.8.20
13
36:05.52
Björn Engqvist, Örebro AIK
81
Örebro AIK, Örebro AIK
27
A
30.6.20
14
36:11.50
Pär Englund, Wedevåg
77
Wedevågs IF, Wedevåg
9
B
25.7.20
15
36:15.85
Oskar Hansson, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
8
A
22.8.20
M 5 km
1
16:23
Gustaf Leonardsson, Örebro AIK
93
Örebro AIK, Örebro AIK
1
26.8.20
2
16:48
Pär Johansson, Örebro AIK
74
Örebro AIK, Örebro AIK
2
26.8.20
3
16:50
Martin Duberg, Örebro AIK
85
Örebro AIK, Örebro AIK
3
26.8.20
4
16:51
Viktor Wikdahl, Örebro AIK
88
Örebro AIK, Örebro AIK
4
26.8.20
5
16:57
Jonathan Kandelin, Örebro AIK
90
Örebro AIK, Örebro AIK
5
26.8.20
6
17:09
Markus Liljenroth, Örebro AIK
79
Örebro AIK, Örebro AIK
6
26.8.20
7
17:15
Jacob Halvarsson, Örebro AIK
88
Örebro AIK, Örebro AIK
7
26.8.20
8
17:19
Björn Engqvist, Örebro AIK
81
Örebro AIK, Örebro AIK
8
26.8.20
9
17:22
Fredrik Johnsson, Örebro AIK
77
Örebro AIK, Örebro AIK
9
26.8.20
10
17:24
Oskar Larsson, Örebro AIK
90
Örebro AIK, Örebro AIK
10
26.8.20
(10)
11
17:54
Johan Jendeberg, Örebro AIK
72
Örebro AIK, Örebro AIK
11
26.8.20
12
18:08
Viktor Ledström, Örebro AIK
85
Örebro AIK, Örebro AIK
12
26.8.20
13
18:17
Mikael Waldenborg, Örebro AIK
81
Örebro AIK, Örebro AIK
13
26.8.20
14
18:38
Henrik Hellborg, Örebro AIK
76
Örebro AIK, Örebro AIK
14
26.8.20
15
18:42
Johan Svanholm, Örebro AIK
76
Örebro AIK, Örebro AIK
15
26.8.20
M 10 km
1
31:17
Wilhelm Bergentz, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
B
10.10.20
SM
2
32:33
Erik Anfält, Örebro AIK
76
Örebro AIK, Örebro AIK
1
24.6.20
3
32:42
Axel Sandberg, KFUM Örebro
00
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
C
10.10.20
SM
4
33:05
Andreas Ingberg, Örebro AIK
82
Örebro AIK, Örebro AIK
2
24.6.20
5
33:28
Gustaf Leonardsson, Örebro AIK
93
Örebro AIK, Örebro AIK
3
24.6.20
6
34:28
Jonas Nilsson, Örebro AIK
92
Örebro AIK, Örebro AIK
4
24.6.20
7
34:31
Fredrik Härdfeldt, Örebro AIK
80
Örebro AIK, Örebro AIK
5
24.6.20
8
35:24
Martin Duberg, Örebro AIK
85
Örebro AIK, Örebro AIK
6
24.6.20
9
35:37
Mathias Viktorsson, Gränslös
82
LK Gränslöst, Gränslös
8
D
10.10.20
SM
10
35:38
Fredrik Johnsson, Örebro AIK
75
Örebro AIK, Örebro AIK
7
24.6.20
(10)
11
35:43
Willem Raudsepp, Örebro AIK
80
Örebro AIK, Örebro AIK
8
24.6.20
12
36:00
Björn Engqvist, Örebro AIK
81
Örebro AIK, Örebro AIK
10
D
10.10.20
SM
13
36:38
Viktor Wikdahl, Örebro AIK
88
Örebro AIK, Örebro AIK
10
24.6.20
14
37:11
Erik Nilsson, Örebro AIK
85
Örebro AIK, Örebro AIK
11
24.6.20
15
37:32
Mats Johansson, Örebro AIK
72
Örebro AIK, Örebro AIK
12
24.6.20
M Halvmaraton
1
1:12:28+
Erik Anfält, Örebro AIK
76
Örebro AIK, Örebro AIK
-
5.9.20
SM
2
1:13:39
Jonas Nilsson, Örebro AIK
92
Örebro AIK, Örebro AIK
35
29.7.20
SM
3
1:16:04
Fredrik Johnsson, Örebro AIK
75
Örebro AIK, Örebro AIK
10
19.9.20
M Maraton
1
2:27:08
Erik Anfält, Örebro AIK
76
Örebro AIK, Örebro AIK
10
5.9.20
SM
2
2:39:52
Gustaf Leonardsson, Örebro AIK
93
Örebro AIK, Örebro AIK
14
18.10.20
3
2:44:56
Mattias Nätterlund, Start
86
IF Start, Start
4
21.3.20
4
2:49:43
Per Arvidsson, Start
86
IF Start, Start
5
21.3.20
5
3:01:57
Mathias Viktorsson, Gränslös
82
LK Gränslöst, Gränslös
8
6
3:03:53
Fredrik Johnsson, Örebro AIK
77
Örebro AIK, Örebro AIK
3
22.8.20
7
3:07:43
Mats Johansson, Örebro AIK
72
Örebro AIK, Örebro AIK
7
21.3.20
8
3:11:30
Johan Ingjald, Start
87
IF Start, Start
8
21.3.20
9
3:18:50
Edmund Kurt, Örebro AIK
73
Örebro AIK, Örebro AIK
11
10
3:39:49
Torbjörn Sjölander, Örebro AIK
61
Örebro AIK, Örebro AIK
10
22.8.20
(10)
11
3:52:38
Jonas Färnstrand, Örebro AIK
73
Örebro AIK, Örebro AIK
19
12
4:16:49
Mikael Bergqvist, Svillinge
76
Svillinge IF, Svillinge
19
22.8.20
M 400 m häck
1
54.69
Gustav Karlsson, KFUM Örebro
00
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
5.8.20
2
58.38
Linus Strand, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
19
23.8.20
JSM
M Höjd
1
1.75
Albin Gyhlenius, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
15
2
1.70
William Rågstad, Stocksäter
00
Stocksäters IF, Stocksäter
1
5.8.20
3
1.64
Rasmus Rågstad, Stocksäter
02
Stocksäters IF, Stocksäter
3
5.8.20
4
1.59
Samuel Berglund, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
13
5
1.55
Hampus Hillding, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
14
6
1.51
Elliot Smedstad, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
13
7
1.38
Sigvard Einarson, Wedevåg
07
Wedevågs IF, Wedevåg
2
13
8
1.27
Max Lann, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
8
13
9
1.16
Gunnar Wistrand, Åsbro
08
Åsbro GoIF, Åsbro
1
13
17.9.20
10
1.13
Albin Wallgren, Åsbro
07
Åsbro GoIF, Åsbro
2
13
17.9.20
M Stav
1
4.84
Rasmus Carlsson, KFUM Örebro
88
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
2
4.70
Dennis Fransson Bergetoft, KFUM Örebro
92
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
8.8.20
3
4.64
Per Drageryd, KFUM Örebro
91
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
4
4.43
Oliver Lundström, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
=4
B
18.7.20
5
4.10
Karl Johansson, Stocksäter
01
Stocksäters IF, Stocksäter
2
19
15.6.20
6
4.05
Alfons Elmgren Hallinger, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
13.7.20
7
3.90
Erik Zetterlund, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
7
16
22.8.20
USM
8
3.82
Hampus Hillding, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
14
9
3.70
Karl-William Einarson, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
1
19
30.9.20
10
3.54
Albin Gyhlenius, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
9
15
23.8.20
USM
(10)
11
3.37
Casper Bergfelt Bengtsson, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
27.7.20
12
2.65
Max Lann, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
13
13
2.50
Johan Runesson, Fjugesta
05
Fjugesta IF, Fjugesta
9
19
15.6.20
14
2.47
Sigvard Einarson, Wedevåg
07
Wedevågs IF, Wedevåg
1
13
9.9.20
M Längd
1
6.26
Karl-William Einarson, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
1
19
22.6.20
+0.6
2
5.89
Shane Mwebaza, Nora
04
IFK Nora, Nora
1
17
+1.7
3
5.59
Hampus Hillding, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
15
+2.0
4
5.44
Ludvig Molinder, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
6
17
23.7.20
+1.6
5
5.43
Albin Gyhlenius, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
+
15
+2.0
6
5.02
Daniel Kindvall, Fjugesta
05
Fjugesta IF, Fjugesta
6
15
27.6.20
+1.9
7
4.82
Johan Runesson, Fjugesta
05
Fjugesta IF, Fjugesta
7
15
27.6.20
+1.4
8
4.60
Zinédine Eade, Stocksäter
04
Stocksäters IF, Stocksäter
+
17
+0.9
9
4.41
Ludvig Sjöberg, Åsbro
05
Åsbro GOIF, Åsbro
1
15
19.5.20
+1.2
10
4.36
Jon Joelsson, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
+
15
0.0
(10)
11
4.10
Oskar Hjelte, Stocksäter
02
Stocksäters IF, Stocksäter
2
19
22.6.20
+0.2
12
4.01
Sigvard Einarson, Wedevåg
07
Wedevågs IF, Wedevåg
3
19
22.6.20
0.0
Okända vindförhållanden
5.12
Johan Runesson, Fjugesta
05
Fjugesta IF, Fjugesta
2
16
28.5.20
4.74
Anton Gustavsson, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
2
18
7.5.20
3.90
Einar Gothnier, Nora
06
IFK Nora, Nora
4
16
28.5.20
3.72
Melker Olsson, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
14
5.5.20
Medvind över 2 m/s
6.28
Karl-William Einarson, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
12
19
+3.8JSM
5.80
Hampus Hillding, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
14
+2.6
5.62
Albin Gyhlenius, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
15
+5.5
4.88
Zinédine Eade, Stocksäter
04
Stocksäters IF, Stocksäter
2
17
+5.2
4.83
Edwin Gyllander, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
15
+3.6
4.79
Sigge Bergentz, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
14
+2.4
4.66
Jon Joelsson, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
15
+3.3
4.10
Einar Gothnier, Nora
06
IFK Nora, Nora
6
15
+3.3
4.01
Lucas Asplund, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
7
15
+3.7
M Tresteg
1
12.75
Karl-William Einarson, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
7
19
−0.3JSM
2
11.72
Ludvig Molinder, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
17
30.7.20
+1.6
3
11.15
Albin Gyhlenius, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
15
2.9.20
+1.0
4
11.00
Philip Wilhelmsson, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
16.7.20
0.0
5
10.74
Hampus Hillding, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
14
+1.5
6
10.32
Zinédine Eade, Stocksäter
04
Stocksäters IF, Stocksäter
1
17
2.9.20
0.0
7
9.33
Ludvig Sjöberg, Åsbro
05
Åsbro GOIF, Åsbro
1
15
19.5.20
+1.0
Okända vindförhållanden
10.76
Erik Lindkvist, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
2
18
7.5.20
10.32
Daniel Kindvall, Fjugesta
05
Fjugesta IF, Fjugesta
1
15
4.6.20
10.05
Johan Runesson, Fjugesta
05
Fjugesta IF, Fjugesta
2
15
4.6.20
Medvind över 2 m/s
12.84
Karl-William Einarson, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
1
19
6.7.20
+3.4
M Kula
1
9.30
Olof Wallin, Wedevåg
73
Wedevågs IF, Wedevåg
com
3.10.20
2
8.05
Michael Oesten, Nora
74
IFK Nora, Nora
1
16.9.20
3
6.99
Stefan Karlsson, KFUM Örebro
74
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
45
15.6.20
M Diskus
1
43.44
Linus Bernhult, KFUM Örebro
75
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
11.7.20
2
24.65
Olof Wallin, Wedevåg
73
Wedevågs IF, Wedevåg
com
3.10.20
3
20.53
Stefan Karlsson, KFUM Örebro
74
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
45
15.6.20
M Slägga
1
57.88
James Ericsson-Nicholls, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
2
31.45
Olof Wallin, Wedevåg
73
Wedevågs IF, Wedevåg
com
3.10.20
3
13.97
Stefan Karlsson, KFUM Örebro
74
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
45
15.6.20
M Spjut
1
41.11
Bimo Soenarso, KFUM Örebro
01
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
9.8.20
2
31.59
Erik Lindkvist, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
1
18
7.5.20
3
31.13
Rasmus Rågstad, Stocksäter
02
Stocksäters IF, Stocksäter
2
19.8.20
4
27.14
Oskar Hjelte, Stocksäter
02
Stocksäters IF, Stocksäter
1
18
1.6.20
5
26.17
Karl-William Einarson, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
2
18
7.5.20
6
25.03
Olof Wallin, Wedevåg
73
Wedevågs IF, Wedevåg
com
10.10.20
7
21.65
Stefan Karlsson, KFUM Örebro
74
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
45
15.6.20
8
21.61
Daniel Kindvall, Fjugesta
05
Fjugesta IF, Fjugesta
1
15
6.5.20
9
21.23
Anton Gustavsson, Wedevåg
02
Wedevågs IF, Wedevåg
3
18
7.5.20
K 100 m
1
11.89
Elin Östlund, KFUM Örebro
91
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
A
+2.0
2
12.20
Emma Jansson, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
7
A
+2.0
3
12.56
Ebba Asp, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
B
11.7.20
+1.8
4
12.66
Tindra Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
1
17
−1.2
5
13.07
Klara Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
3
17
−1.2
6
13.43
Elin Wallin, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
4
17
−1.2
7
13.50
Myra Eriksson, Stocksäter
03
Stocksäters IF, Stocksäter
5
17
−1.2
8
13.96
Agnes Bjerke, Glanshammar
04
Glanshammars IF, Glanshammar
6
17
−1.2
9
14.11
Elin Jakobsson, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
17
13.7.20
+0.5
Medvind över 2 m/s
12.48
Ebba Asp, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
B
11.7.20
+2.1
K 200 m
1
23.90
Elin Östlund, KFUM Örebro
91
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
A
−1.0
2
24.18
Emma Jansson, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
A
−1.0
3
25.99
Tindra Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
1
B
1.8.20
−1.4
4
26.34
Ebba Asp, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
h2
16.7.20
+1.8
5
26.92
Klara Frih, Åsbro
02
Åsbro GoIF, Åsbro
5
27.6.20
+0.5
6
27.65
Linn Von Hofsten, Glanshammar
06
Glanshammars IF, Glanshammar
1
0.0
7
28.03
Tuva Frih, Åsbro
07
Åsbro GoIF, Åsbro
3
13
A
0.0
8
28.21
Hannah Eriksson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
B
1.8.20
−1.4
9
28.22
Myra Eriksson, Stocksäter
03
Stocksäters IF, Stocksäter
2
19
6.7.20
−1.3
10
29.99
Anneli Hulldin, Glanshammar
73
Glanshammars IF, Glanshammar
2
0.0
(10)
11
30.09
Kayla Collin, Åsbro
07
Åsbro GoIF, Åsbro
2
17
13.5.20
+0.6
12
30.52
Svea Victorén, KFUM Örebro
08
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
13
h2
−1.3
13
30.55
Olivia Okara, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
13
A
0.0
14
31.45
Wilma Larsson, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
13
B
+1.5
15
31.80
Emma Johansson, Stocksäter
02
Stocksäters IF, Stocksäter
4
19
6.7.20
−1.3
Medvind över 2 m/s
26.18
Ebba Asp, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
17
27.6.20
+2.4
K 400 m
1
54.76
Rebecca Högberg, KFUM Örebro
84
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
2
55.64
Emma Jansson, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
3
56.62
Elin Östlund, KFUM Örebro
91
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
10.8.20
4
1:00.62
Tindra Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
1
17
B
22.8.20
USM
K 800 m
1
2:05.63mx
Rebecca Högberg, KFUM Örebro
84
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
D
1.8.20
2
2:12.60
Klara Frih, Åsbro
02
Åsbro GoIF, Åsbro
5
h2
15.8.20
SM
3
2:18.02
Elin Freed, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
14
4
2:34.50
Tilde Söberg Lager, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
14
5
2:47.33
Vera Lech, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
14
6
2:53.05
Wera Falk, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
15
7
3:07.0m
Kim Semstrand, Nora
07
IFK Nora, Nora
1
13
13.5.20
8
3:17.3m
Linnea Willenfors, Nora
07
IFK Nora, Nora
2
13
13.5.20
9
3:35.1m
Theodora Källqvist, Nora
07
IFK Nora, Nora
3
13
13.5.20
10
3:46.7m
Jonna Erlandsson, Nora
08
IFK Nora, Nora
4
13
13.5.20
(10)
11
4:07.1m
Signe Spännar, Nora
07
IFK Nora, Nora
5
13
13.5.20
12
4:28.9m
Elina Bäckman, Nora
07
IFK Nora, Nora
6
13
13.5.20
K 1500 m
1
4:39.81
Klara Frih, Åsbro
02
Åsbro GoIF, Åsbro
5
19
22.8.20
JSM
2
4:58.17mx
Elin Freed, Glanshammar
06
Glanshammars IF, Glanshammar
4
B
20.7.20
3
4:59.13mx
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIK, Örebro AIK
5
A
11.10.20
4
5:11.27mx
Siri Englund, Start
91
IF Start, Start
5
B
20.7.20
5
5:34.87mx
Kim Semstrand, Nora
07
IFK Nora, Nora
8
B
20.7.20
6
6:15.39mx
Ester Skoglund, Östansjö
07
Östansjö SK, Östansjö
4
13
20.9.20
K 3000 m
1
11:45.25+
Marie Dasler, Start
68
IF Start, Start
-
C
20.9.20
2
11:45.62+
Klara Frih, Åsbro
02
Åsbro GoIF, Åsbro
-
C
20.9.20
K 5000 m
1
16:51.10mx
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIK, Örebro AIK
6
B
18.7.20
2
19:23.75mx
Klara Frih, Åsbro
02
Åsbro GoIF, Åsbro
3
C
20.9.20
3
19:46.96mx
Marie Dasler, Start
68
IF Start, Start
5
C
20.9.20
4
20:53.21mx
Maria Eriksson, Start
76
IF Start, Start
11
C
20.9.20
5
21:34.89mx
Sandra Almer Carlson, Nora
81
IFK Nora, Nora
12
C
20.9.20
6
23:30.65mx
Lisa Hjalmarsson, Örebro AIK
79
Örebro AIK, Örebro AIK
6
D
20.9.20
7
23:37.98mx
Pansy Ståhl, Start
72
IF Start, Start
7
D
20.9.20
8
23:41.10mx
Hanna Fridhamre, Nora
77
IFK Nora, Nora
8
D
20.9.20
9
24:33.61mx
Annica Sjölund, Start
67
IF Start, Start
10
D
20.9.20
10
25:20.21mx
Ljiljana Persson, Almby
53
Almby IK, Almby
12
D
20.9.20
K 10 000 m
1
35:05.68mx
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIK, Örebro AIK
19
A
30.6.20
2
37:48.83mx
Lilian Forsgren, Tisaren
90
OK Tisaren, Tisaren
16
B
3
41:24.73mx
Petra Hanaeus, Start
72
IF Start, Start
8
B
22.8.20
4
46:54.31mx
Therese Persson, Örebro AIK
73
Örebro AIK, Örebro AIK
1
C
22.8.20
5
48:15.23mx
Sandra Almer Carlson, Nora
81
IFK Nora, Nora
2
C
22.8.20
6
50:53.06mx
Susanne Malmqvist, Start
52
IF Start, Start
5
C
22.8.20
7
52:11.24mx
Lisa Hjalmarsson, Örebro AIK
79
Örebro AIK, Örebro AIK
6
C
22.8.20
8
52:50.34mx
Hanna Fridhamre, Nora
77
IFK Nora, Nora
7
C
22.8.20
9
54:35.01mx
Annica Sjölund, Start
67
IF Start, Start
9
C
22.8.20
10
55:59.42mx
Ljiljana Persson, Almby
53
Almby IK, Almby
11
C
22.8.20
K 5 km
1
17:07
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIK, Örebro AIK
1
26.8.20
2
20:01
Tuva Svedin, Örebro AIK
98
Örebro AIK, Örebro AIK
2
26.8.20
3
20:59
Therese Persson, Örebro AIK
73
Örebro AIK, Örebro AIK
3
26.8.20
4
23:24
Lisa Hjalmarsson, Örebro AIK
79
Örebro AIK, Örebro AIK
4
26.8.20
5
25:35
Anna Hilmersson, Örebro AIK
76
Örebro AIK, Örebro AIK
5
26.8.20
6
25:47
Lena Johansson, Örebro AIK
64
Örebro AIK, Örebro AIK
6
26.8.20
7
27:49
Caroline Eriksson, KFUM Örebro
78
KFUM Örebro, KFUM Örebro
9
12.8.20
K 10 km
1
35:15
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIK, Örebro AIK
10
A
10.10.20
SM
2
35:18
Erica Lech, Örebro AIK
77
Örebro AIK, Örebro AIK
11
A
10.10.20
SM
3
41:09
Marie Dasler, Start
68
IF Start, Start
23
B
10.10.20
SM
4
41:17
Annemarie Eldholm, Örebro AIK
70
Örebro AIK, Örebro AIK
24
5
43:35
Maria Eriksson, Start
76
IF Start, Start
29
B
10.10.20
SM
6
44:23
Therese Persson, Örebro AIK
73
Örebro AIK, Örebro AIK
3
24.6.20
7
45:41
Karin Andersson, Örebro AIK
85
Örebro AIK, Örebro AIK
4
24.6.20
8
49:30
Lisa Hjalmarsson, Örebro AIK
79
Örebro AIK, Örebro AIK
5
24.6.20
9
54:13
Anna Hilmersson, Örebro AIK
76
Örebro AIK, Örebro AIK
6
24.6.20
K Halvmaraton
1
1:17:46
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIK, Örebro AIK
5
29.7.20
SM
2
1:18:42
Erica Lech, Örebro AIK
77
Örebro AIK, Örebro AIK
1
19.9.20
3
1:34:46
Julia Johnsson, Örebro AIK
76
Örebro AIK, Örebro AIK
6
19.9.20
K Maraton
1
2:49:36
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIK, Örebro AIK
5
5.9.20
SM
K Höjd
1
1.71
Klara Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
5
2
1.60
Emma Stenman, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
19
JSM
3
1.57
Svea Victorén, KFUM Örebro
08
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
13
4
1.52
Tindra Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
2
17
4
1.52
Myra Eriksson, Stocksäter
03
Stocksäters IF, Stocksäter
3
17
6
1.45
Jenna Mogren Dowding, Åsbro
04
Åsbro GoIF, Åsbro
1
16
23.6.20
7
1.40
Kayla Collin, Åsbro
07
Åsbro GoIF, Åsbro
pen
13
28.6.20
8
1.37
Tuva Frih, Åsbro
07
Åsbro GoIF, Åsbro
pen
13
28.6.20
9
1.35
Elin Rodefors, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
4
14
10
1.33
Angelina Mogren Dowding, Åsbro
05
Åsbro GoIF, Åsbro
2
16
23.6.20
(10)
11
1.31
Julia Widén, Glanshammar
02
Glanshammars IF, Glanshammar
3
18
11
1.31
Lisa Ljung, Glanshammar
02
Glanshammars IF, Glanshammar
4
18
11
1.31
Wilma Larsson, KFUM Örebro
07
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
13
14
1.28
Doris Blomqvist Blom, Åsbro
08
Åsbro GoIF, Åsbro
pen
13
28.6.20
15
1.25
Ingrid Steinberga, Glanshammar
07
Glanshammars IF, Glanshammar
13
13
6.9.20
K Stav
1
3.65
Myra Eriksson, Stocksäter
03
Stocksäters IF, Stocksäter
1
2
3.36
Ebba Blomstrand, KFUM Örebro
00
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
22
JSM
3
3.10
Emma Johansson, Stocksäter
02
Stocksäters IF, Stocksäter
2
18
15.6.20
4
2.95
Alva Nilsson, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
19
13.7.20
5
2.47
Stella Stenman, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
19
27.7.20
6
2.45
Julia Runesson, KFUM Örebro
03
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
19
13.7.20
K Längd
1
5.29
Denise Sandell, KFUM Örebro
94
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
0.0
2
5.23
Tindra Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
1
17
0.0
3
5.16
Sofia Carlberg, Stocksäter
01
Stocksäters IF, Stocksäter
1
20.7.20
0.0
4
5.01
Klara Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
2
17
+1.6
5
4.97
Myra Eriksson, Stocksäter
03
Stocksäters IF, Stocksäter
2
19
22.6.20
+0.7
6
4.93
Jennifer Axelsson, Wedevåg
03
Wedevågs IF, Wedevåg
2
19
19.8.20
0.0
7
4.79
Stella Önander, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
15
15.8.20
+0.9
8
4.60
Lisa Ljung, Glanshammar
02
Glanshammars IF, Glanshammar
3
17
+0.1
9
4.47
Elin Jakobsson, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
15
6.7.20
0.0
10
4.31
Emma Johansson, Stocksäter
02
Stocksäters IF, Stocksäter
5
19
19.8.20
0.0
(10)
11
4.14
Kayla Collin, Åsbro
07
Åsbro GoIF, Åsbro
1
13
12.5.20
−0.4
12
4.05
Anneli Hulldin, Glanshammar
73
Glanshammars IF, Glanshammar
2
0.0
13
3.96
Tuva Frih, Åsbro
07
Åsbro GoIF, Åsbro
2
13
12.5.20
−0.6
14
3.91
Maja Särnholm, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
+
15
+1.9
15
3.90
Nanna Frih, Åsbro
04
Åsbro GoIF, Åsbro
1
17
5.5.20
+0.6
Okända vindförhållanden
4.30
Emma Thomson, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
14
5.5.20
Medvind över 2 m/s
5.32
Tindra Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
3
17
+3.1
4.68
Elin Jakobsson, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
15
+2.3
4.30
Maja Särnholm, KFUM Örebro
05
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
15
+3.4
4.28
Linn Von Hofsten, Glanshammar
06
Glanshammars IF, Glanshammar
7
14
+2.9
3.95
Stella Holmquist, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
15
+3.2
K Tresteg
1
11.62
Tindra Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
2
17
0.0USM
2
11.58
Klara Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
+
17
0.0
3
11.00
Jennifer Axelsson, Wedevåg
03
Wedevågs IF, Wedevåg
7
17
0.0USM
4
10.82
Myra Eriksson, Stocksäter
03
Stocksäters IF, Stocksäter
3
17
6.7.20
+0.4
5
10.44
Lisa Ljung, Glanshammar
02
Glanshammars IF, Glanshammar
3
18
0.0
6
9.70
Stella Önander, KFUM Örebro
06
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
14
+0.9
7
7.94
Angelina Mogren Dowding, Åsbro
05
Åsbro GoIF, Åsbro
1
15
5.5.20
+0.7
Medvind över 2 m/s
11.75
Klara Frykholm, Glanshammar
03
Glanshammars IF, Glanshammar
1
17
+2.4
K Kula
1
11.66
Tilda Bernhult, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
23.9.20
2
8.69
Sabine Steen, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
3
8.55
Maja Nilsson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
1
18
24.5.20
4
7.92
Sofie Fransson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
23.9.20
5
7.56
Ulrika Lindgren, Nora
76
IFK Nora, Nora
1
40
15.6.20
6
7.36
Linda Hillding, KFUM Örebro
71
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
40
15.6.20
7
5.52
Kayla Collin, Åsbro
07
Åsbro GoIF, Åsbro
1
19
17.9.20
8
5.39
Tuva Frih, Åsbro
07
Åsbro GoIF, Åsbro
2
19
17.9.20
K Diskus
1
38.45
Tilda Bernhult, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
22.7.20
2
28.95
Jennifer Axelsson, Wedevåg
03
Wedevågs IF, Wedevåg
1
27.7.20
3
27.83
Sabine Steen, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
4
22.47
Jenna Mogren Dowding, Åsbro
04
Åsbro GoIF, Åsbro
1
17
12.5.20
5
20.22
Nanna Frih, Åsbro
04
Åsbro GoIF, Åsbro
2
16
2.6.20
6
18.69
Linda Hillding, KFUM Örebro
71
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
27.7.20
7
18.53
Ulrika Lindgren, Nora
76
IFK Nora, Nora
1
40
15.6.20
8
17.66
Sofie Fransson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
23.9.20
K Slägga
1
45.17
Sabine Steen, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
2
39.29
Sofie Fransson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
5
3
35.34
Jennifer Axelsson, Wedevåg
03
Wedevågs IF, Wedevåg
1
27.7.20
4
27.45
Ilva Gunnarsson, Glanshammar
05
Glanshammars IF, Glanshammar
2
27.7.20
5
26.54
Tilda Bernhult, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
23.9.20
6
23.80
Ulrika Lindgren, Nora
76
IFK Nora, Nora
1
40
15.6.20
7
21.09
Maja Nilsson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
18
24.5.20
K Spjut
1
50.20
Elisabeth Lithell, KFUM Örebro
90
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
8.7.20
2
45.19
Ida Thunberg, KFUM Örebro
99
KFUM Örebro, KFUM Örebro
3
22
JSM
3
40.70
Tilda Bernhult, KFUM Örebro
04
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
23.9.20
4
23.58
Jennifer Axelsson, Wedevåg
03
Wedevågs IF, Wedevåg
2
19.8.20
5
23.54
Sabine Steen, KFUM Örebro
97
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
6
21.30
Ulrika Lindgren, Nora
76
IFK Nora, Nora
1
40
15.6.20
7
15.78
Linda Hillding, KFUM Örebro
71
KFUM Örebro, KFUM Örebro
2
40
15.6.20
8
15.04
Sofie Fransson, KFUM Örebro
02
KFUM Örebro, KFUM Örebro
com
23.9.20
K 4x100 m
1
48.92
Glanshammar
Glanshammars IFGlanshammar
3
17
USM
 Elin Wallin, Tindra Frykholm, Agnes Bjerke, Klara Frykholm
 Elin Wallin, Tindra Frykholm, Agnes Bjerke, Klara Frykholm

© 2020 Friidrottsstatistik