15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
6.9
6.9
6.9
6.9
2.9
Arena: Ryavallen   Arrangör: IK Ymer
Tävlande: 437 (241+196)   Starter: 677 (348+329)

Män
M 100 m     
27 aug
Vind: -1.1

Final A

Final
27 aug
Vind: -1.1
1Henrik Larsson
10.43
IF Göta Karlstad
10.43
  
2Thomas Jones
10.50
IFK Växjö
10.50
  
3Austin HamiltonMalmö AI
10.58
  
4Viktor Thor
10.59
Strands IF
10.59
  
5Dennis Otieno
10.63
Hammarby IF
10.63
  
6Zion Eriksson
10.68
Täby IS
10.68
  
7Patrik AnderssonUllevi FK
10.90
  
8Nils Thornberg
10.97
Ullevi FK
10.97
  
Heat 1
27 aug Vind: -3.4
27 augVind: -3.4
1Thomas Jones
10.68
IFK Växjö
10.68
Q
  
2Zion Eriksson
10.92
Täby IS
10.92
Q
  
3Nils Thornberg
10.97
Ullevi FK
10.97
q
  
4Lion Martinez
11.25
Upsala IF
11.25
  
5Martin Hagberg
11.28
Hässelby SK
11.28
  
6Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
11.91
IFK Helsingborg
11.91
  
Heat 2
27 aug Vind: -1.3
27 augVind: -1.3
1Dennis Otieno
10.74
Hammarby IF
10.74
Q
  
2Austin HamiltonMalmö AI
10.77
Q
  
3Patrik AnderssonUllevi FK
11.00
q
  
4Tarley Allison
11.04
Mölndals AIK
11.04
  
5Simon Plesse
11.13
Upsala IF
11.13
  
6Murteza Ghoraishi
11.40
Oskarshamns SK
11.40
  
Heat 3
27 aug Vind: -3.5
27 augVind: -3.5
1Henrik Larsson
10.82
IF Göta Karlstad
10.82
Q
  
2Viktor Thor
10.85
Strands IF
10.85
Q
  
3William Thor
11.03
Strands IF
11.03
  
4Jonatan Borg
11.24
Hammarby IF
11.24
  
5Lucas Bolin
11.55
Ullevi FK
11.55
  
M 200 m     
29 aug
Vind: -2.3

Final A

Final
29 aug
Vind: -2.3
1Henrik Larsson
20.80
IF Göta Karlstad
20.80
SB
  
2Felix Svensson
20.97
Mölndals AIK
20.97
  
3Anders Pihlblad
21.15
Örgryte IS
21.15
  
4Desmond Rogo
21.32
Upsala IF
21.32
  
5Viktor Thor
21.42
Strands IF
21.42
PB
  
6Emil Johansson
21.51
Turebergs FK
21.51
  
7Dennis Otieno
21.64
Hammarby IF
21.64
  
Joel Groth
Joel Groth 91, Spårvägen
DNS
Spårvägens FK
DNS
  
Heat 1
29 aug Vind: -0.6
29 augVind: -0.6
1Henrik Larsson
21.48
IF Göta Karlstad
21.48
SB
Q
  
2Viktor Thor
21.57
Strands IF
21.57
PB
Q
  
3William Thor
21.69
Strands IF
21.69
PB
  
4Rafael Tejada De LeonUllevi FK
21.74
  
5Austin HamiltonMalmö AI
22.10
  
6Mattias Waernulf
22.19
Västerås FK
22.19
PB
  
7Jonatan Hirsh
22.55
Örgryte IS
22.55
SB
  
Thobias MontlerMalmö AI
DNS
  
Heat 2
29 aug Vind: -0.1
29 augVind: -0.1
1Anders Pihlblad
21.53
Örgryte IS
21.53
Q
  
2Joel Groth
Joel Groth 91, Spårvägen
21.65
Spårvägens FK
21.65
SB
Q
  
3Dennis Otieno
21.66
Hammarby IF
21.66
q
  
4Nils Thornberg
21.75
Ullevi FK
21.75
  
5Alexander AndreassonÖrgryte IS
22.24
  
6Patrik AnderssonUllevi FK
22.29
  
7Jacob Helsing
22.55
IK Orient
22.55
  
8Murteza Ghoraishi
22.85
Oskarshamns SK
22.85
  
Heat 3
29 aug Vind: +0.3
29 augVind: +0.3
1Felix Svensson
21.19
Mölndals AIK
21.19
Q
  
2Desmond Rogo
21.25
Upsala IF
21.25
PB
Q
  
3Emil Johansson
21.38
Turebergs FK
21.38
PB
q
  
4Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
21.67
IFK Helsingborg
21.67
SB
  
5Alexander Pilgrim
21.75
Hammarby IF
21.75
PB
  
6Douglas HellbrattMalmö AI
22.01
  
7Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
22.32
KFUM Örebro
22.32
  
8Lion Martinez
22.59
Upsala IF
22.59
SB
  
M 400 m     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.08
  
2Emil Johansson
47.49
Turebergs FK
47.49
  
3Alexander NyströmRehns BK
47.93
  
4Anton SigurdssonMalmö AI
48.39
  
5Karl Wållgren
48.59
Örgryte IS
48.59
  
6Martin Selin
48.68
Ullevi FK
48.68
PB
  
7Simon MartinssonMalmö AI
50.28
  
Gustav Gahne
DNS
Hässelby SK
DNS
  
Heat 1
27 aug
27 aug
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
48.28
Q
  
2Anton SigurdssonMalmö AI
48.54
Q
  
3Gustav Gahne
49.01
Hässelby SK
49.01
q
  
4Jacob Helsing
50.01
IK Orient
50.01
  
5Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
51.24
KFUM Örebro
51.24
  
6Markus Ögren
51.37
IF Göta Karlstad
51.37
  
Heat 2
27 aug
27 aug
1Emil Johansson
47.95
Turebergs FK
47.95
Q
  
2Alexander NyströmRehns BK
48.05
Q
  
3Karl Wållgren
48.46
Örgryte IS
48.46
q
  
4Martin Selin
48.88
Ullevi FK
48.88
PB
q
  
5Simon MartinssonMalmö AI
49.51
q
  
6Samuel Wiik
49.66
Örgryte IS
49.66
  
M 800 m     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Andreas Kramer
1:47.47
Ullevi FK
1:47.47
  
2Alexander LundskogUllevi FK
1:48.15
  
3Erik Martinsson
1:48.47
Upsala IF
1:48.47
  
4Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:48.54
F Stenungsunds FI
1:48.54
  
5Abubakar AbdullahiMalmö AI
1:48.80
PB
  
6Joakim Andersson
1:50.44
Spårvägens FK
1:50.44
  
7Johan Eriksson
1:51.18
Turebergs FK
1:51.18
SB
  
8Samuel Pihlström
1:51.42
Hälle IF
1:51.42
  
9Benjamin Åberg
1:52.10
Hälle IF
1:52.10
  
Heat 1
28 aug
28 aug
1Erik Martinsson
1:51.40
Upsala IF
1:51.40
Q
  
2Alexander LundskogUllevi FK
1:51.59
Q
  
3Benjamin Åberg
1:51.93
Hälle IF
1:51.93
=SB
q
  
4Samuel Pihlström
1:52.70
Hälle IF
1:52.70
q
  
5Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
1:52.83
Löparnas Vänner IF
1:52.83
PB
  
6Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, KFUM Örebro
1:54.61
KFUM Örebro
1:54.61
  
7Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
1:56.87
Ängelholms IF
1:56.87
  
8Björn Seifert
1:57.73
Upsala IF
1:57.73
  
9Albin Wallenius
2:00.84
Västerås FK
2:00.84
  
Heat 2
28 aug
28 aug
1Andreas Kramer
1:50.65
Ullevi FK
1:50.65
Q
  
2Johan Eriksson
1:51.61
Turebergs FK
1:51.61
SB
Q
  
3Abubakar AbdullahiMalmö AI
1:51.84
q
  
4Anton Persson
1:54.38
Hässelby SK
1:54.38
  
5Eric Källman
1:54.87
IK Ymer
1:54.87
  
6Adrian Mehic
Adrian Mehic 94, Heleneholm
1:55.62
Heleneholms IF
1:55.62
PB
  
7Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
1:55.67
KFUM Örebro
1:55.67
  
8Aleksej Pirgholizadeh
1:56.55
Eskilstuna FI
1:56.55
  
Felix Francois
DNS
Örgryte IS
DNS
  
Heat 3
28 aug
28 aug
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:52.57
F Stenungsunds FI
1:52.57
Q
  
2Joakim Andersson
1:52.68
Spårvägens FK
1:52.68
Q
  
3Simon Wallenlind
1:52.96
Mölndals AIK
1:52.96
  
4Gustav Bivstedt
1:53.19
Hässelby SK
1:53.19
  
5Victor Wahlgren
1:53.34
Mölndals AIK
1:53.34
  
6Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
1:54.65
Västerås FK
1:54.65
SB
  
7Tim Yngesjö
Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF
1:55.29
Linköpings GIF
1:55.29
  
8Michael Hansson
1:55.48
IS Göta
1:55.48
  
9Axel Alness-Borg
1:56.89
IFK Lidingö
1:56.89
  
M 1500 m     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:53.86
F Stenungsunds FI
3:53.86
  
2Abubakar AbdullahiMalmö AI
3:54.11
  
3Samuel Pihlström
3:54.39
Hälle IF
3:54.39
  
4Emil Danielsson
3:54.67
Spårvägens FK
3:54.67
  
5Jonathan Grahn
3:55.53
Mölndals AIK
3:55.53
  
6Alexander Nilsson
3:55.75
Mölndals AIK
3:55.75
  
7Omar Ismail
3:55.87
Högby IF
3:55.87
  
8Oliver Löfqvist
3:56.34
Spårvägens FK
3:56.34
  
9Sharmarke Ahmed
3:57.91
Hälle IF
3:57.91
  
10Abdelfath Yassin
4:01.30
Spårvägens FK
4:01.30
  
Heat 1
27 aug
27 aug
1Jonathan Grahn
3:51.03
Mölndals AIK
3:51.03
PB
Q
  
2Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:51.09
F Stenungsunds FI
3:51.09
Q
  
3Abubakar AbdullahiMalmö AI
3:51.49
Q
  
4Abdelfath Yassin
3:51.69
Spårvägens FK
3:51.69
Q
  
5Hampus Börjesson
3:52.80
Ullevi FK
3:52.80
  
6Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:53.96
Spårvägens FK
3:53.96
  
7Simon Wallenlind
3:53.97
Mölndals AIK
3:53.97
  
8Erik Djurberg
3:58.40
Hässelby SK
3:58.40
  
9Jacob Klinth
3:59.64
IFK Lidingö
3:59.64
PB
  
Heat 2
27 aug
27 aug
1Oliver Löfqvist
3:48.52
Spårvägens FK
3:48.52
PB
Q
  
2Emil Danielsson
3:48.53
Spårvägens FK
3:48.53
Q
  
3Omar Ismail
3:48.89
Högby IF
3:48.89
Q
  
4Samuel Pihlström
3:48.92
Hälle IF
3:48.92
Q
  
5Sharmarke Ahmed
3:49.16
Hälle IF
3:49.16
PB
q
  
6Alexander Nilsson
3:49.26
Mölndals AIK
3:49.26
q
  
7Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
3:53.30
Västerås FK
3:53.30
  
8Albin Wallenius
3:59.64
Västerås FK
3:59.64
  
9Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
3:59.91
Spårvägens FK
3:59.91
  
10Sebastian Nilsson
4:05.72
Mölndals AIK
4:05.72
  
M 5000 m     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Andreas Almgren
14:01.91
Turebergs FK
14:01.91
PB
  
2Suldan Hassan
14:02.64
Ullevi FK
14:02.64
SB
  
3Emil Danielsson
14:02.94
Spårvägens FK
14:02.94
SB
  
4Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
14:05.15
Spårvägens FK
14:05.15
  
5Omar Ismail
14:05.33
Högby IF
14:05.33
PB
  
6Oliver Löfqvist
14:06.52
Spårvägens FK
14:06.52
  
7Samuel Russom
14:09.31
Hässelby SK
14:09.31
PB
  
8Jonatan Fridolfsson
14:09.62
Sävedalens AIK
14:09.62
  
9Hampus Börjesson
14:10.24
Ullevi FK
14:10.24
PB
  
10Jonas Leandersson
14:14.30
IF Göta Karlstad
14:14.30
PB
  
11Anders Grahl
14:16.25
Hälle IF
14:16.25
PB
  
12Olle Ahlberg
14:16.44
Hälle IF
14:16.44
  
13Axel Djurberg
14:17.98
Hässelby SK
14:17.98
  
14Sebastian Nilsson
14:22.37
Mölndals AIK
14:22.37
PB
  
15Rickard Emilsson
14:23.90
IK Akele
14:23.90
PB
  
16Jonathan Edman
14:32.28
IFK Umeå
14:32.28
PB
  
17Alexander Nilsson
14:43.57
Mölndals AIK
14:43.57
  
18Petter Svensson
14:44.84
Hälle IF
14:44.84
PB
  
19Johan Gustafsson
15:05.10
IS Göta
15:05.10
PB
  
20Ludvig Johansson
15:06.07
IFK Lidingö
15:06.07
  
Oscar Claesson
Oscar Claesson 95, IKHP Huskvarna
DNF
IKHP Huskvarna
DNF
  
M 10 000 m     
27 aug

Final A

Final
27 aug
1Samuel Russom
29:28.39
Hässelby SK
29:28.39
  
2Olle Ahlberg
29:28.58
Hälle IF
29:28.58
PB
  
3Jonas Leandersson
29:28.66
IF Göta Karlstad
29:28.66
  
4Omar Nuur
29:42.81
IFK Växjö
29:42.81
  
5John Kingstedt
29:46.33
Hässelby SK
29:46.33
PB
  
6Anders Grahl
29:57.92
Hälle IF
29:57.92
SB
  
7Daniel Lundgren
30:00.22
Turebergs FK
30:00.22
SB
  
8Rickard Emilsson
30:03.74
IK Akele
30:03.74
PB
  
9Mustafa Mohamed
30:09.69
Hälle IF
30:09.69
SB
  
10Oscar Wanemark
30:55.14
Hälle IF
30:55.14
SB
  
11Oscar Claesson
Oscar Claesson 95, IKHP Huskvarna
31:01.27
IKHP Huskvarna
31:01.27
  
12Andreas Åhwall
31:32.52
Hässelby SK
31:32.52
SB
  
13Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
31:45.82
Spårvägens FK
31:45.82
  
14Nils Hammaräng GripHögby IF
32:28.13
  
15Jakob Böhm
32:30.16
Hälle IF
32:30.16
PB
  
16Rickard Bäckström
32:32.06
Hälle IF
32:32.06
SB
  
17Martin Adolfsson
32:57.74
Hälle IF
32:57.74
PB
  
18Daniel Parheden
33:00.26
Hälle IF
33:00.26
SB
  
Gabriel SteffensenUllevi FK
DNF
  
Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
M 3000 m hinder     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Simon Sundström
8:45.35
IFK Lidingö
8:45.35
  
2Axel Djurberg
8:49.56
Hässelby SK
8:49.56
PB
  
3Miguel Palm
8:53.39
Mölndals AIK
8:53.39
PB
  
4Omar Nuur
9:00.49
IFK Växjö
9:00.49
  
5Olof Silvander
9:08.33
IFK Lidingö
9:08.33
  
Erik Djurberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  
M 110 m häck     
28 aug
Vind: -0.2

Final A

Final
28 aug
Vind: -0.2
1Max Hrelja
14.01
Malmö AI
14.01
  
2Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
14.04
IFK Helsingborg
14.04
  
3Jonathan Holm
14.10
Hammarby IF
14.10
  
4Fredrick Ekholm
14.48
IFK Lidingö
14.48
  
5Petter Gustafsson
14.48
Örgryte IS
14.48
  
6Elias Martinsson
14.68
Mölndals AIK
14.68
  
7Benjamin TinglöfÄrla IF
14.83
  
8Andreas GustafssonUpsala IF
14.85
  
Heat 1
28 aug Vind: -0.6
28 augVind: -0.6
1Jonathan Holm
14.34
Hammarby IF
14.34
Q
  
2Fredrick Ekholm
14.64
IFK Lidingö
14.64
Q
  
3Andreas GustafssonUpsala IF
14.87
q
  
4Rasmus ElfgaardHögby IF
14.97
  
5Staffan Risberg
15.01
Turebergs FK
15.01
  
6David Adrian
15.79
Huddinge AIS
15.79
  
Heat 2
28 aug Vind: -2.3
28 augVind: -2.3
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
14.37
IFK Helsingborg
14.37
Q
  
2Petter Gustafsson
14.63
Örgryte IS
14.63
Q
  
3Oscar Hjerm
14.96
KA 2 IF
14.96
  
4Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
15.06
Spårvägens FK
15.06
  
5Philip Stömne
Philip Stömne 00, Spårvägen
15.33
Spårvägens FK
15.33
  
6Jonathan Carbe
15.63
Örgryte IS
15.63
  
Heat 3
28 aug Vind: -0.1
28 augVind: -0.1
1Max Hrelja
14.07
Malmö AI
14.07
Q
  
2Benjamin TinglöfÄrla IF
14.53
PB
Q
  
3Elias Martinsson
14.88
Mölndals AIK
14.88
q
  
4Amir Shaker
14.89
Hammarby IF
14.89
  
5Linus Otto BoyerUpsala IF
14.96
  
M 400 m häck     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Carl Bengtström
49.52
Örgryte IS
49.52
PB
  
2Johan Claeson
50.16
IFK Växjö
50.16
PB
  
12 SWE AT
3Viktor BondessonMalmö AI
51.20
PB
  
30 SWE AT
4Isak Andersson
51.44
Upsala IF
51.44
SB
  
5Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
51.90
PB
  
50 SWE AT
6Anton Bertilsson
52.37
IFK Växjö
52.37
PB
  
7Gustav Karlsson
52.89
Örgryte IS
52.89
SB
  
8Filip Pestić
54.66
Hässelby SK
54.66
  
Heat 1
28 aug
28 aug
1Carl Bengtström
51.94
Örgryte IS
51.94
Q
  
2Viktor BondessonMalmö AI
52.64
Q
  
3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
52.96
q
  
4Gustav Karlsson
53.57
Örgryte IS
53.57
q
  
5Filip Pestić
55.60
Hässelby SK
55.60
q
  
Heat 2
28 aug
28 aug
1Johan Claeson
52.70
IFK Växjö
52.70
Q
  
2Isak Andersson
53.35
Upsala IF
53.35
Q
  
3Anton Bertilsson
53.73
IFK Växjö
53.73
q
  
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
55.97
  
5Samuel Wiik
1:06.49
Örgryte IS
1:06.49
  
Fredrik KihlblomHuddinge AIS
DQ
  
M Höjd     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Fabian DelrydTäby IS
2.20
  
2Oskar LundqvistUpsala IF
2.08
  
3Arvid Ryberg
2.05
IF Göta Karlstad
2.05
  
4Melwin Lycke HolmKils AIK
2.05
  
5Vincent Arousell
2.05
Hässelby SK
2.05
PB
  
6Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.05
  
7Adam Svensson
1.98
Malmö AI
1.98
  
8Samuel FranssonMalmö AI
1.98
  
9Joakim Wadstein
1.94
IF Tjalve
1.94
  
10Fredrick Ekholm
1.94
IFK Lidingö
1.94
SB
  
10Hampus Carlens
1.94
IFK Lidingö
1.94
  
12Olle Hammarberg
1.88
Huddinge AIS
1.88
  
1.821.881.941.982.022.052.082.122.162.202.24
Delryd-----o-oooxxx
Lundqvist--oooxxooxxx
Ryberg--ooooxxx
Lycke Holm--oooxoxxx
Arousell-ooxoxxoxoxxx
Ericsson-Sotterman-ooooxxoxxx
Svensson--ooxxpx
Fransson--oxoxxx
Wadsteinooxoxxx
Ekholmooxxoxxx
Carlens-oxxoxxx
Hammarbergxoxoxxx
M Stav     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Robin JacobssonUllevi FK
5.10
  
2Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.77
  
3Micael Fagö
4.77
IFK Växjö
4.77
=SB
  
4Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.67
  
5Marcus NilssonHögby IF
4.67
SB
  
5Emil Carlsson
4.67
IFK Växjö
4.67
  
7Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.57
KFUM Örebro
4.57
  
8Teodor Borgius
4.57
Hammarby IF
4.57
  
8Linus Jönsson
4.57
IF Tjalve
4.57
  
10Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.57
  
11Magnus HerstedtMalmö AI
4.42
  
11Harald GemmelTäby IS
4.42
  
11William Asker
4.42
Örgryte IS
4.42
  
14Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås
4.42
Västerås FK
4.42
  
Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
NH
Hässelby SK
NH
  
4.424.574.674.774.845.005.105.21
Jacobsson---ooooxxx
Samuelssonxoxoxooxxx
Fagöooxxoxoxxx
Söderström Eskonniemi-oxoxxx
Nilsson--xxoxxx
Carlsson-oxxoxxx
Johansson-o-xxx
Borgiusxxooxxx
Jönssonxxooxxx
Fransson Bergetoft-xxoxxx
Herstedto-xxx
Gemmeloxxx
Askeroxxx
Rahmxxoxxx
Zuberxxx
M Längd     
27 aug

Final A

Final
27 aug
1Thobias MontlerMalmö AI
7.98
+1.8
  
2Andreas CarlssonIK Ymer
7.70
+1.3 SB
  
3Jonatan Hirsh
7.50
Örgryte IS
7.50
+2.0 PB
  
4Jacob ThelanderLjungby FIK
7.36
+1.5 PB
  
5Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.32
+0.7
  
6Tobias Carlryd
7.27
Örgryte IS
7.27
+1.6
  
7Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
7.16
Spårvägens FK
7.16
+1.6
  
8Niklas Wall
7.11
Hammarby IF
7.11
+1.6
  
9Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
6.88w
Västerås FK
6.88w
+2.4
  
10Victor PetterssonIF Göta Karlstad
6.84
0.0
  
11Caleb Conable
6.75
Malmö AI
6.75
+1.3
  
12Artur Engström
6.73
Örgryte IS
6.73
+1.6
  
13Andreas GustafssonUpsala IF
6.72
+1.6
  
14Samuel Ekelund
2.13 nwi
Eslövs AI
2.13 nwi
  
Oliwer DanielssonUllevi FK
NM
  
Montler7.77w
+2.9
7.78
+1.6
7.91
+1.5
7.98
+1.8

0.0

0.0
Carlsson7.26
-0.4
7.61
-1.0
7.67
+1.0
x
+1.1
7.70w
+2.1
7.70
+1.3
Hirsh7.30
+1.5
7.50
+2.0
x
+3.7
7.22
+1.2
x
+1.4
x
+2.3
Thelander6.71
+0.4
6.97
+0.8
7.15
-0.3
x
+2.2
x
+0.5
7.36
+1.5
Otterling7.21
+2.0
x
+2.1
6.93
+1.7
x
+0.5
x
+3.2
7.32
+0.7
Carlryd7.11
+1.7
5.28
+0.9
7.27
+1.6
x
+0.7
7.21w
+2.4
x
+0.7
Pestić7.15w
+2.4
7.16
+1.6
x
+2.3
x
+0.7
x
+0.3
5.60w
+3.1
Wall7.04
+2.0
6.80
+1.2
7.01
+1.3
x
+1.4
7.10
+1.1
7.11
+1.6
Hjort6.80
+1.6
x
+1.8
6.88w
+2.4
Pettersson6.84
0.0
6.84
+1.9
x
+1.8
Conable6.66
+1.7
6.56w
+2.4
6.75
+1.3
Engström6.66
+0.8
6.73
+1.6
x
0.0
Gustafssonx
+0.2
6.69
+1.0
6.72
+1.6
Ekelundx
+2.3
x
+1.7
2.13
0.0
Danielssonx
+1.9
x
-0.6
x
+1.1
Final B
27 aug
27 aug
1Jonathan Marklund
6.78
Skellefteå AIK
6.78
+1.8
  
2Arvid Wändesjö
6.76
Hammarby IF
6.76
+1.8
  
3Rickard Willman
6.73
Västerås FK
6.73
+1.5 SB
  
4Otto HammarströmÖrgryte IS
6.71
+0.8 SB
  
5Oskar Erixon
6.65
IF Göta Karlstad
6.65
+1.7
  
6Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
6.57w
Eskilstuna FI
6.57w
+2.9
  
7David Thid
David Thid 03, Hammarby
6.53
Hammarby IF
6.53
+1.4
  
8Wilhelm Eidenstedt
6.41w
Hässelby SK
6.41w
+3.3
  
9Joakim Hellbratt
3.04
Huddinge AIS
3.04
+1.2
  
Marklundx
+3.3
6.78
+1.8
6.57w
+2.8
Wändesjö6.67
+0.4
x
+2.0
6.76
+1.8
Willman6.73
+1.5
x
+2.3
x
+1.8
Hammarström6.71
+0.8
6.55
+0.9
x
+3.2
Erixonx
+1.2
x
+2.2
6.65
+1.7
Talèus6.57w
+2.9
6.45
+2.0
6.49w
+4.3
Thidx
+2.3
x
+2.1
6.53
+1.4
Eidenstedtx
+1.1
x
+2.6
6.41w
+3.3
Hellbrattx
+2.2
x
+1.0
3.04
+1.2
M Tresteg     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Gabriel Wallmark
16.14
Örgryte IS
16.14
+0.5
  
2Erik Ehrlin
15.79
Hammarby IF
15.79
+1.5 SB
  
3Isak Persson
15.70
Örgryte IS
15.70
+1.9 SB
  
4Artur Engström
15.10
Örgryte IS
15.10
+0.2 SB
  
5Gustaf BålströmUllevi FK
15.07
+0.5
  
6Markus LundborgUllevi FK
14.81
+1.5
  
7Lukas Edqvist
14.80
Örgryte IS
14.80
+1.6
  
8Gustav Tartu
14.65
IF Kville
14.65
+0.3
  
9Oskar Weidenholm
14.62
Mölndals AIK
14.62
+1.6
  
10Marcus Nyberg
14.56
Malmö AI
14.56
–1.5 =SB
  
11Melker Manne
14.33
Ullevi FK
14.33
–0.9
  
Caleb ConableMalmö AI
NM
  
Wallmark15.82
+1.9
x
+0.5
x
+0.2
16.14
+0.5

0.0
15.48
-1.4
Ehrlin15.00
-1.3
15.69
+1.7
15.79
+1.5
15.79
+1.9
15.55
+0.6
x
+0.8
Persson15.05w
+2.1
15.70
+1.9
15.67
-1.2
15.57
+0.7
x
+1.4
x
+0.7
Engström14.74
-2.1
14.74
+1.0
14.91
+1.9
14.50
+0.7
15.10
+0.2
x
+1.2
Bålström14.71
+0.5
13.86
+1.6
x
+0.7
14.79
-0.8
15.07
+0.5
14.88
-0.3
Lundborg14.69
-0.4
14.81
+1.5
14.44
+0.7
x
+1.4
14.46
0.0
14.63
+1.1
Edqvist14.80
+1.6
x
+0.9
14.25
-0.5
x
+0.7
14.58
+0.5
14.32
-0.5
Tartu14.40
-0.8
x
+2.0
14.65
+0.3
14.23
+0.7
14.33
+1.0
x
+0.9
Weidenholmx
0.0
14.51
+1.1
14.62
+1.6
Nyberg14.56
-1.5
14.09
+0.2
x
+1.5
Manne14.09
+1.0
14.33
-0.9
x
+0.7
Conablex
+1.7
r
0.0
M Kula     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Wictor PeterssonMalmö AI
19.76
  
2Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
19.47
Spårvägens FK
19.47
PB
  
19 SWE AT
3Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.83
Spårvägens FK
18.83
  
4Viktor GardenkransUpsala IF
18.57
  
5Niklas Arrhenius
17.54
Spårvägens FK
17.54
  
6Simon Pettersson
16.67
Hässelby SK
16.67
SB
  
7Gabriel Heen
16.47
Hässelby SK
16.47
  
8Arwid Koskinen
15.93
Ullevi FK
15.93
  
9Patrik Lindstedt
15.02
Hässelby SK
15.02
  
10Leo Frid Göransson
14.70
Sävedalens AIK
14.70
PB
  
11Rasmus ElfgaardHögby IF
14.18
  
12Jeffrey Ige
Jeffrey Ige 83, Spårvägen
14.09
Spårvägens FK
14.09
  
13Fredrick Ekholm
12.69
IFK Lidingö
12.69
SB
  
Niklas LindstedtHässelby SK
NM
  
Petersson19.6319.2519.7619.49x19.35
Ståhlx19.4719.39xxx
Arbinge18.73x18.4418.3118.8318.83
Gardenkrans18.0118.1618.30xx18.57
Arrheniusx16.6517.32x17.2717.54
Pettersson14.8116.67xxx
Heen15.5516.32x15.9216.1816.47
Koskinenx15.9315.91xxx
Lindstedtx14.6815.02
Frid Göransson14.0114.7014.30
Elfgaard13.8513.6114.18
Ige14.0913.5013.61
Ekholm12.3912.5212.69
Lindstedtxxx
M Diskus     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
67.04
Spårvägens FK
67.04
  
2Simon Pettersson
62.91
Hässelby SK
62.91
  
3Jakob GardenkransUpsala IF
55.49
  
4Niklas Arrhenius
53.37
Spårvägens FK
53.37
  
5Jussi Kiviniemi
Jussi Kiviniemi 93, Södertälje IF
51.88
Södertälje IF
51.88
  
6Tor Lindberg
48.02
IFK Umeå
48.02
  
7Leo Janén
Leo Janén 02, Kalmar SK
47.68
Kalmar SK
47.68
SB
  
8Oskar Antonsson
Oskar Antonsson 98, Trångsviken
47.51
Trångsvikens IF
47.51
  
9Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
47.41
Hammarby IF
47.41
  
10Johannes Lilius
44.00
Huddinge AIS
44.00
  
Victor VisénUpsala IF
NM
  
Ståhl64.5366.7967.0466.09x63.80
Pettersson62.67xx62.73x62.91
Gardenkransx55.4955.4054.3554.6255.18
Arrhenius53.37xx52.6952.7951.88
Kiviniemi51.88xx50.5848.7748.86
Lindberg47.5445.2442.9547.3648.02x
Janénx47.6844.13x44.3046.14
Antonsson47.5144.4347.09x45.2442.07
Brown47.4146.75x
Lilius44.00x41.67
Visénxxx
M Slägga     
27 aug

Final A

Final
27 aug
1Ragnar Carlsson
75.54
Hässelby SK
75.54
  
2Oscar Vestlund
67.85
IF Göta Karlstad
67.85
  
3Mattias Lindberg
64.49
Skellefteå AIK
64.49
  
4Stefan Kvist
62.13
Alvesta FI
62.13
SB
  
5August BergstrandUllevi FK
62.11
PB
  
6Karl Ludvik
61.27
Turebergs FK
61.27
PB
  
7Hugo Sörby
60.88
Upsala IF
60.88
  
8Johannes Nilsson
57.79
Västerås FK
57.79
  
9Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
56.54
Västerås FK
56.54
  
10Anton Andersson
55.54
Turebergs FK
55.54
  
11Tim SöderqvistHälle IF
52.78
  
Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås
NM
Västerås FK
NM
  
Carlsson75.54xx71.3473.7273.62
Vestlund65.0765.9067.8567.09x67.62
Lindberg60.8561.4663.6464.2564.4964.28
Kvist61.5759.9262.13x61.1860.78
Bergstrandx60.4461.4661.0062.1160.99
Ludvik51.8456.2160.1759.4360.9061.27
Sörby52.8260.4657.6360.8860.3358.86
Nilsson56.8556.2257.2857.6357.7957.43
Bystedt56.54x55.47
Andersson52.0255.5454.44
Söderqvistx50.8152.78
Haalsxxx
M Spjut     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Kim Amb
Kim Amb 90, Bålsta
79.55
F Bålsta IK
79.55
  
2Jakob Samuelsson
76.37
Hässelby SK
76.37
PB
  
18 SWE AT
3Sebastian ThörngrenIFK Växjö
72.50
  
4Jakob Eriksson
70.57
IF Göta Karlstad
70.57
PB
  
5Joni Kaartinen
69.43
Örgryte IS
69.43
PB
  
6Esa Hiltunen
68.78
Ullevi FK
68.78
  
7Jakob Rahm
Jakob Rahm 02, Sävedalen
66.73
Sävedalens AIK
66.73
  
8Theodor Thor
Theodor Thor 93, Eskilstuna
66.23
Eskilstuna FI
66.23
SB
  
9Theodor AhlströmIFK Växjö
63.60
  
10Kamil Kaminski
59.20
Hässelby SK
59.20
SB
  
11Gabriel Heen
56.61
Hässelby SK
56.61
  
12Marcus Nilsson
54.80
Högby IF
54.80
SB
  
13Tomas Lundberg
54.67
IFK Lidingö
54.67
SB
  
14Rasmus ElfgaardHögby IF
53.91
  
Carl WidenholmHellas FK
NM
  
Amb79.5577.1675.94xx79.49
Samuelsson73.2376.37xx
Thörngren66.2067.7866.0071.7872.5067.39
Eriksson63.2567.7868.8370.5765.39
Kaartinen64.2366.8165.6268.14x69.43
Hiltunen67.5265.9067.7365.1468.78x
Rahm65.55x63.58x64.0866.73
Thor66.1065.9365.9766.2363.8364.75
Ahlström63.30x63.60
Kaminski59.0953.7159.20
Heen54.4854.3856.61
Nilsson53.6854.80x
Lundberg51.7354.6753.12
Elfgaard53.2253.91x
Widenholmxr
Kvinnor
K 100 m     
27 aug
Vind: -0.2

Final A

Final
27 aug
Vind: -0.2
1Daniella Busk
11.59
Malmö AI
11.59
SB
  
2Elvira TanderudUllevi FK
11.60
  
3Wilma RosenquistMalmö AI
11.66
  
4Julia Henriksson
11.69
IFK Helsingborg
11.69
  
5Claudia Payton
11.76
Ullevi FK
11.76
  
6Emelie RantzowIK Ymer
11.83
=SB
  
7Filippa SivnertMalmö AI
11.86
SB
  
Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
DNS
Spårvägens FK
DNS
  
Heat 1
27 aug Vind: -0.9
27 augVind: -0.9
1Daniella Busk
11.82
Malmö AI
11.82
Q
  
2Claudia Payton
11.87
Ullevi FK
11.87
Q
  
3Julia Henriksson
11.88
IFK Helsingborg
11.88
q
  
4Filippa SivnertMalmö AI
12.06
q
  
5Emilia Franzén
12.46
Klippans FK
12.46
  
6Vanja Blomberg
12.74
IFK Växjö
12.74
  
Heat 2
27 aug Vind: +0.1
27 augVind: +0.1
1Elvira TanderudUllevi FK
11.75
Q
  
2Wilma RosenquistMalmö AI
11.77
Q
  
3Emelie RantzowIK Ymer
11.83
=SB
q
  
4Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
11.84
Spårvägens FK
11.84
q
  
5Emilia Kjellberg
12.16
IF Göta Karlstad
12.16
  
6Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
12.62
Mälarhöjdens IK
12.62
  
K 200 m     
29 aug
Vind: -0.2

Final A

Final
29 aug
Vind: -0.2
1Elvira TanderudUllevi FK
23.56
  
2Wilma RosenquistMalmö AI
23.88
  
3Julia Henriksson
23.94
IFK Helsingborg
23.94
  
4Lisa Lilja
24.01
Ullevi FK
24.01
  
5Daniella Busk
24.02
Malmö AI
24.02
  
6Matilda HellqvistUllevi FK
24.59
  
7Emelie RantzowIK Ymer
24.66
  
8Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
24.99
KFUM Örebro
24.99
  
Heat 1
29 aug Vind: +0.1
29 augVind: +0.1
1Julia Henriksson
24.16
IFK Helsingborg
24.16
Q
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
24.21
Q
  
3Emelie RantzowIK Ymer
24.24
SB
q
  
4Linnéa Frobe
24.96
Täby IS
24.96
  
5Carolina Söderbom
25.82
Västerås FK
25.82
=SB
  
Malin Skogström
DNS
Hässelby SK
DNS
  
Heat 2
29 aug Vind: +1.1
29 augVind: +1.1
1Lisa Lilja
23.77
Ullevi FK
23.77
Q
  
2Daniella Busk
23.96
Malmö AI
23.96
SB
Q
  
3Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
24.46
KFUM Örebro
24.46
q
  
4Klara Helander
24.78
Upsala IF
24.78
=PB
  
5Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
25.60
SB
  
6Clara AugustssonIK Ymer
26.26
  
Heat 3
29 aug Vind: -0.1
29 augVind: -0.1
1Elvira TanderudUllevi FK
23.63
Q
  
2Wilma RosenquistMalmö AI
24.23
Q
  
3Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
24.63
KFUM Örebro
24.63
SB
  
4Alice SvantessonUllevi FK
25.37
  
5Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
26.18
Mälarhöjdens IK
26.18
  
K 400 m     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
53.71
Spårvägens FK
53.71
  
2Sandra Knezevic
53.89
Hässelby SK
53.89
  
3Lova Perman
54.22
IF Göta Karlstad
54.22
PB
  
47 SWE AT, 10 SWE F19 AT
4Linnéa Frobe
54.50
Täby IS
54.50
PB
  
5Matilda HellqvistUllevi FK
55.20
  
6Klara Helander
55.57
Upsala IF
55.57
  
7Alice SvantessonUllevi FK
56.85
  
8Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
57.51
  
Heat 1
27 aug
27 aug
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
53.96
Spårvägens FK
53.96
Q
  
2Linnéa Frobe
54.94
Täby IS
54.94
SB
Q
  
3Klara Helander
54.99
Upsala IF
54.99
q
  
4Alice SvantessonUllevi FK
56.40
q
  
5Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
57.29
q
  
Heat 2
27 aug
27 aug
1Lova Perman
55.49
IF Göta Karlstad
55.49
Q
  
2Matilda HellqvistUllevi FK
55.61
Q
  
3Sandra Knezevic
55.72
Hässelby SK
55.72
q
  
4Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
57.48
KFUM Örebro
57.48
  
5Emilia Mandl
59.04
Malmö AI
59.04
  
K 800 m     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Lovisa Lindh
2:05.00
Ullevi FK
2:05.00
  
2Yolanda Ngarambe
2:05.41
Turebergs FK
2:05.41
  
3Hanna Hermansson
2:05.69
Turebergs FK
2:05.69
  
4Lova Perman
2:06.12
IF Göta Karlstad
2:06.12
PB
  
5Maria Freij
2:06.86
Malmö AI
2:06.86
PB
  
6Madeleine Björlin-Delmar
2:07.82
IFK Göteborg
2:07.82
  
7Lovisa Bivstedt
2:07.92
Hässelby SK
2:07.92
  
8Ebba Cronholm
2:09.05
Ljungby FIK
2:09.05
PB
  
9Elvira Bredin
2:10.01
Turebergs FK
2:10.01
PB
  
Heat 1
28 aug
28 aug
1Lovisa Lindh
2:08.92
Ullevi FK
2:08.92
Q
  
2Maria Freij
2:09.17
Malmö AI
2:09.17
PB
Q
  
3Lova Perman
2:09.31
IF Göta Karlstad
2:09.31
Q
  
4Lovisa Bivstedt
2:09.70
Hässelby SK
2:09.70
q
  
5Elvira Bredin
2:10.89
Turebergs FK
2:10.89
q
  
6Sara Liljegren
2:11.07
IS Göta
2:11.07
PB NR40
  
7Nadja Rugland
Nadja Rugland 01, Åtvidaberg
2:13.69
Åtvidabergs IF
2:13.69
  
8Alicia Nilsson
2:14.50
Ullevi FK
2:14.50
SB
  
9Wilma Marcusson
2:18.63
Hässelby SK
2:18.63
  
Heat 2
28 aug
28 aug
1Hanna Hermansson
2:10.40
Turebergs FK
2:10.40
Q
  
2Yolanda Ngarambe
2:10.43
Turebergs FK
2:10.43
Q
  
3Madeleine Björlin-Delmar
2:10.74
IFK Göteborg
2:10.74
Q
  
4Ebba Cronholm
2:10.77
Ljungby FIK
2:10.77
q
  
5Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:10.99
IFK Göteborg
2:10.99
  
6Olivia Weslien
2:12.32
IF Göta Karlstad
2:12.32
  
7Lovisa Ellström
2:13.04
IF Göta Karlstad
2:13.04
PB
  
8Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
2:16.63
IFK Göteborg
2:16.63
  
9Edith Blomqvist
2:18.96
Västerås FK
2:18.96
  
Sandra Åberg
Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  
K 1500 m     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Meraf Bahta
4:30.35
Hälle IF
4:30.35
  
2Hanna Hermansson
4:30.50
Turebergs FK
4:30.50
  
3Yolanda Ngarambe
4:32.01
Turebergs FK
4:32.01
  
4Julia Svennblad
4:35.43
Hälle IF
4:35.43
  
5Olivia Weslien
4:36.05
IF Göta Karlstad
4:36.05
  
6Sara Christiansson
4:36.37
Sävedalens AIK
4:36.37
  
7Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:38.87
Mölndals AIK
4:38.87
  
8Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:39.53
IFK Göteborg
4:39.53
  
9Jessica Edlund
4:41.04
Umedalens IF
4:41.04
  
10Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
4:46.33
IFK Göteborg
4:46.33
  
Heat 1
27 aug
27 aug
1Meraf Bahta
4:35.49
Hälle IF
4:35.49
Q
  
2Sara Christiansson
4:36.39
Sävedalens AIK
4:36.39
Q
  
3Julia Svennblad
4:38.55
Hälle IF
4:38.55
Q
  
4Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:39.39
IFK Göteborg
4:39.39
Q
  
5Elvira Bredin
4:40.18
Turebergs FK
4:40.18
q
  
6Alva Malmsten NilssonUpsala IF
4:41.57
q
  
7Saga Hagelin
4:48.07
Mölndals AIK
4:48.07
  
Heat 2
27 aug
27 aug
1Yolanda Ngarambe
4:32.57
Turebergs FK
4:32.57
Q
  
2Hanna Hermansson
4:32.57
Turebergs FK
4:32.57
Q
  
3Olivia Weslien
4:33.05
IF Göta Karlstad
4:33.05
Q
  
4Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:33.79
Mölndals AIK
4:33.79
Q
  
5Jessica Edlund
4:34.60
Umedalens IF
4:34.60
q
  
6Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
4:35.05
IFK Göteborg
4:35.05
q
  
7Frida Berglin
4:43.61
KA 2 IF
4:43.61
  
8Edith Blomqvist
4:49.47
Västerås FK
4:49.47
  
K 5000 m     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Meraf Bahta
15:58.18
Hälle IF
15:58.18
  
2Samrawit Mengsteab
16:00.59
Hälle IF
16:00.59
  
3Sara Christiansson
16:00.90
Sävedalens AIK
16:00.90
  
4Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
16:28.62
Örgryte IS
16:28.62
  
5Johanna Widarsson NorbeckÖrgryte IS
16:45.16
PB
  
6Johanna Larsson
16:46.54
Örgryte IS
16:46.54
PB
  
7Julia Samuelsson
16:47.08
Högby IF
16:47.08
PB
  
8Alva Malmsten NilssonUpsala IF
16:47.89
PB
  
9Sofia Hjert
16:50.66
Torsby LK
16:50.66
PB
  
10Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
16:53.70
Mölndals AIK
16:53.70
  
11Julia Nilsson
17:03.03
IK Pallas
17:03.03
PB
  
12Michelle SchnellbacherHälle IF
17:36.08
  
13Weronika Brzuchalska
17:42.17
FK Studenterna
17:42.17
  
14Liduina van Sitteren
17:44.40
Örebro AIK
17:44.40
SB
  
15Sarah Edsberger
18:13.90
Hälle IF
18:13.90
PB
  
K 10 000 m     
27 aug

Final A

Final
27 aug
1Samrawit Mengsteab
33:55.17
Hälle IF
33:55.17
  
2Anastasia Denisova
34:15.13
Sävedalens AIK
34:15.13
  
3Charlotte Andersson
34:40.91
IFK Umeå
34:40.91
SB
  
4Linnéa Sennström
34:44.87
Hässelby SK
34:44.87
PB
  
5Sofia Hjert
35:09.01
Torsby LK
35:09.01
PB
  
6Johanna Larsson
35:16.87
Örgryte IS
35:16.87
PB
  
7Michelle SchnellbacherHälle IF
35:51.48
PB
  
Carolina Johnson
Carolina Johnson 96, Linköpings GIF
DNF
Linköpings GIF
DNF
  
K 3000 m hinder     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Linn Söderholm
9:48.01
Sävedalens AIK
9:48.01
PB
  
7 SWE AT
2Emilia Lillemo
9:49.36
Täby IS
9:49.36
PB
  
8 SWE AT
3Caroline Högardh
10:06.19
Hässelby SK
10:06.19
  
4Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
10:20.05
Örgryte IS
10:20.05
SB
  
5Julia Samuelsson
10:23.49
Högby IF
10:23.49
  
6Filippa Hägglund
10:32.04
Upsala IF
10:32.04
PB
  
30 SWE AT, 10 SWE F19 AT
7Amélie Svensson
10:32.12
Sävedalens AIK
10:32.12
  
8Wilma Karlsson
10:46.36
IF Göta Karlstad
10:46.36
PB
  
43 SWE AT
9Angelica Strandberg
10:52.42
Spårvägens FK
10:52.42
PB
  
48 SWE AT
K 100 m häck     
28 aug
Vind: +1.0

Final A

Final
28 aug
Vind: +1.0
1Hanna Palmqvist
13.72
Mölndals AIK
13.72
  
2Julia WennerstenIK Ymer
13.80
  
3Amanda Hansson
13.97
Hässelby SK
13.97
  
4Elin Lindeblad
14.02
Kalmar SK
14.02
  
5Amanda Holmberg
14.22
Hässelby SK
14.22
  
6Katharina GråmanTyresö FK
14.24
  
7Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
14.29
Göteborgs KIK
14.29
  
Jonna Lindéen
DNF
Kalmar SK
DNF
  
Heat 1
28 aug Vind: -1.4
28 augVind: -1.4
1Julia WennerstenIK Ymer
13.48
PB
Q
  
2Jonna Lindéen
13.98
Kalmar SK
13.98
=PB
Q
  
3Maria SödergrenTäby IS
14.41
  
4Elin Westerlund
14.54
Spårvägens FK
14.54
  
5Clara Fallenius
14.74
Hässelby SK
14.74
  
Anna Back NilssonIF Göta Karlstad
DNF
  
Heat 2
28 aug Vind: -0.2
28 augVind: -0.2
1Amanda Hansson
14.01
Hässelby SK
14.01
Q
  
2Amanda Holmberg
14.05
Hässelby SK
14.05
Q
  
3Katharina GråmanTyresö FK
14.19
q
  
4Estelle MontlerUllevi FK
14.28
  
5Ebba Magnusson
14.78
Ullevi FK
14.78
  
6Bianca Salming
15.00
Turebergs FK
15.00
  
Heat 3
28 aug Vind: +0.2
28 augVind: +0.2
1Hanna Palmqvist
13.85
Mölndals AIK
13.85
Q
  
2Elin Lindeblad
14.20
Kalmar SK
14.20
Q
  
3Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
14.24
Göteborgs KIK
14.24
q
  
4Malin Skogström
14.50
Hässelby SK
14.50
  
5Sophie Reid
14.79
IK Ymer
14.79
  
Clara Billing
DNF
Turebergs FK
DNF
  
K 400 m häck     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
57.65
Vallentuna FK
57.65
  
2Hanna Karlsson
59.06
IF Göta Karlstad
59.06
  
3Ebba SvantessonUpsala IF
59.61
PB
  
4Amanda Holmberg
1:00.58
Hässelby SK
1:00.58
  
5Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås
1:02.11
Västerås FK
1:02.11
  
6Maria Södergren
1:02.81
Täby IS
1:02.81
  
7Emelie Öberg
1:03.69
Ullevi FK
1:03.69
  
8Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
1:04.05
  
Heat 1
28 aug
28 aug
1Hanna Karlsson
1:01.77
IF Göta Karlstad
1:01.77
Q
  
2Amanda Holmberg
1:02.20
Hässelby SK
1:02.20
Q
  
3Maria Södergren
1:03.44
Täby IS
1:03.44
q
  
4Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
1:05.04
Hässelby SK
1:05.04
  
5Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
1:06.50
  
6Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
1:09.37
F Stenungsunds FI
1:09.37
  
Heat 2
28 aug
28 aug
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
1:00.01
Vallentuna FK
1:00.01
Q
  
2Ebba Svantesson
1:02.72
Upsala IF
1:02.72
Q
  
3Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås
1:03.37
Västerås FK
1:03.37
q
  
4Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
1:03.63
PB
q
  
5Emelie Öberg
1:04.78
Ullevi FK
1:04.78
q
  
K Höjd     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Erika Kinsey
Erika Kinsey 88, Trångsviken
1.88
Trångsvikens IF
1.88
  
2Bianca Salming
1.88
Turebergs FK
1.88
SB
  
3Sofie Skoog
1.81
IF Göta Karlstad
1.81
  
4Ingrid RongeIF Rigor
1.81
=PB
  
5Matilda NilssonIFK Lund
1.78
  
6Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.74
  
7Tuvalisa RosenquistIF Tjalve
1.70
  
7Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.70
  
9Linda Skantze
1.70
IFK Lidingö
1.70
SB
  
9Emma HäggblomUpsala IF
1.70
  
11Lina LöfqvistUllevi FK
1.64
  
12Klara Rådbo
1.64
Hässelby SK
1.64
  
13Karin Boestad
1.64
IFK Lidingö
1.64
  
1.581.641.701.741.781.811.841.861.881.90
Kinsey---oooxooxxoxxx
Salming-oxooxooxoxoxxoxxx
Skoog---ooxoxxpx
Rongeooooxoxoxxx
Nilsson-oooxxoxxx
Erlandsson--ooxxx
Rosenquistoooxxx
von Corswant-ooxxx
Skantzeooxxoxxx
Häggblomooxxoxxx
Löfqvistooxxx
Rådboxooxxx
Boestadoxoxxx
K Stav     
27 aug

Final A

Final
27 aug
1Linnea Jönsson
4.01
IFK Helsingborg
4.01
  
2Ella Uddenäs
3.93
Malmö AI
3.93
PB
  
37 SWE AT
3Gabriella Jönsson
3.93
IFK Helsingborg
3.93
  
4Tilda Kapell
3.71
Hammarby IF
3.71
SB
  
5Malin Dahlström
3.71
Örgryte IS
3.71
  
6Emelie Beckman
3.56
Hässelby SK
3.56
  
6Annika Jönsson
3.56
Spårvägens FK
3.56
  
8Clara Billing
3.56
Turebergs FK
3.56
  
9Johanna Hellman
3.41
IFK Lidingö
3.41
  
Sara WinbergTäby IS
NH
  
Michaela MeijerÖrgryte IS
NH
  
3.413.563.713.823.934.014.18
Jönsson--oooxoxxx
Uddenäsxooxooxoxxx
Jönsson--oxoxxoxxx
Kapelloooxxx
Dahlström-oxxoxxx
Beckmanooxxx
Jönsson-oxxx
Billingoxxoxxx
Hellmanoxxx
Winberg-xxx
Meijer-----xxx
K Längd     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Khaddi Sagnia
6.81
Ullevi FK
6.81
–0.9
  
2Kaiza Karlén
6.50
IF Göta Karlstad
6.50
+1.4
  
3Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
6.48
Råby-Rekarne FIF
6.48
+1.9
  
4Karolina SvenssonMarieby GIF
6.40
+1.0 PB
  
18 SWE AT
5Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK
6.20
+0.9
  
6Sandra Törnros
6.05
Spårvägens FK
6.05
+0.8 SB
  
7Emilia HammarströmMölndals AIK
5.98
+0.9
  
8Emilia Kjellberg
5.98
IF Göta Karlstad
5.98
+0.7
  
9Tuvalisa RosenquistIF Tjalve
5.97
+0.8 PB
  
10Filippa RodriguesMölndals AIK
5.90
–0.3
  
11Katharina GråmanTyresö FK
5.85
–0.2
  
12Jenny Lestander
5.79
Örgryte IS
5.79
+1.6
  
Sagniax
+2.0
6.58
+0.6
6.78
+0.2
6.51
-0.5
6.81
-0.9
x
+1.3
Karlén6.50
+1.4
6.07
+0.7
6.14
+0.5
6.33
-0.6
6.37
+1.1
x
+1.1
Åskag6.30
+1.2
6.48
+1.9
x
+1.1
3.65
+1.0
6.35
+1.2
6.22
+0.3
Svenssonx
+0.9
x
+0.7
6.40
+1.0
x
+0.7
6.19
+0.9
x
+1.5
Otterling Marmbrandtx
-0.1
6.20
+0.9
x
-1.0
x
+0.3
6.13
+1.4
x
+1.5
Törnros6.05
+0.8
x
+1.4
x
+1.2
x
+1.5
x
+1.9
5.93
+1.1
Hammarström5.80
-1.5
5.84
0.0
5.98
+0.9
5.79
+1.9
x
+1.3
x
-0.5
Kjellberg5.98
+0.7
x
-0.5
x
+0.5
5.84
+1.4
x
+0.9
x
+0.1
Rosenquist5.85
+1.0
5.97
+0.8
5.88
+0.2
Rodrigues5.90
-0.3
x
+0.6
x
+2.7
Gråmanx
-0.4
5.85
-0.2
x
+1.2
Lestanderx
0.0
x
+1.0
5.79
+1.6
Kval
28 aug
28 aug
1Khaddi Sagnia
6.93
Ullevi FK
6.93
+0.3 MR PB
Q
  A 1
3 SWE AT
2Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK
6.30
+1.0
Q
  A 2
3Kaiza Karlén
6.22
IF Göta Karlstad
6.22
–0.1
Q
  B 1
4Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
6.10
Råby-Rekarne FIF
6.10
+0.3
Q
  B 2
5Karolina SvenssonMarieby GIF
6.03
+0.1
Q
  B 3
6Jenny Lestander
5.94
Örgryte IS
5.94
–0.1 =SB
q
  A 3
7Tuvalisa Rosenquist
5.93w
IF Tjalve
5.93w
+2.2
q
  B 4
8Sandra Törnros
5.88
Spårvägens FK
5.88
+0.2
q
  B 5
9Katharina GråmanTyresö FK
5.87
+0.5
q
  A 4
10Emilia HammarströmMölndals AIK
5.82
+1.0
q
  A 5
11Emilia Kjellberg
5.81
IF Göta Karlstad
5.81
–0.9
q
  B 6
12Filippa RodriguesMölndals AIK
5.70
+1.1
q
  A 6
13Jonna Lindéen
5.69
Kalmar SK
5.69
+1.6
  A 7
14Linnéa SvanhallHögby IF
5.56
–2.2
  A 8
15Klara Rådbo
5.53
Hässelby SK
5.53
–0.3
  B 7
16Judith Wagersten
5.47w
Örgryte IS
5.47w
+2.4
  A 9
17Alice Eriksson
5.02
IFK Lidingö
5.02
+1.1
  B 8
Sara Sjögren
NM
Mölndals AIK
NM
  B
Sagnia6.93
+0.3
Otterling Marmbrandt6.30
+1.0
Karlén6.22
-0.1
Åskag6.10
+0.3
Svenssonx
+1.5
6.03
+0.1
Lestander5.94
-0.1
5.75
-0.2
x
+1.7
Rosenquistx
+1.3
5.62
-2.3
5.93w
+2.2
Törnros5.76
-2.2
5.68
-0.1
5.88
+0.2
Gråman5.87
+0.5
5.52
+0.7
x
+2.2
Hammarströmx
+1.2
5.82
+1.0
x
+1.9
Kjellbergx
+1.7
5.81
-0.9
x
-0.1
Rodriguesx
-0.7
5.69
+1.5
5.70
+1.1
Lindéen5.59
+0.3
x
+0.5
5.69
+1.6
Svanhall5.56
-2.2
x
+0.6
5.41
-1.8
Rådbox
+2.4
5.53
-0.3
5.49
+1.2
Wagerstenx
+1.2
5.34
-0.2
5.47w
+2.4
Eriksson4.79
+1.8
5.02
+1.1
4.93
+1.5
Sjögrenx
+2.1
x
+0.5
x
+1.2
K Tresteg     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
13.78
Spårvägens FK
13.78
+1.1 =SB
  
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
13.44
Råby-Rekarne FIF
13.44
–0.3
  
3Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
13.35
+1.6
  
4Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK
13.07
+1.1 SB NR35
  
5Madeleine NilssonGefle IF
12.54
+1.3
  
6Kajsa LindqvistUpsala IF
12.40
–0.8
  
7Fatima Koné
12.21
Mölndals AIK
12.21
–1.5
  
8Thilda SärnevångUpsala IF
11.95
+0.5
  
9Amanda HjalmarssonIFK Växjö
11.77
+0.9
  
10Lisa WeyhenmeyerUpsala IF
11.50
+1.5
  
11Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
11.41
Spårvägens FK
11.41
+1.3
  
Nora JolbäckUllevi FK
NM
  
Griksaitex
+0.8
13.41
0.0
x
-0.1
13.48
+0.6
13.70
+0.6
13.78
+1.1
Åskag13.01
+0.2
13.12
-1.1
x
+0.1
x
-0.6
x
-0.7
13.44
-0.3
Abrahamsson13.20
-0.7
x
+0.6
13.35
+1.6
13.06
-0.3
x
+1.1
13.18
0.0
Otterling Marmbrandt12.95
-0.6
12.87
0.0
x
-0.7
13.07
+1.1
x
+1.3
x
+0.4
Nilsson12.54
+1.3
12.30
+0.7
12.44
+1.6
12.34
-0.2
12.38
+1.3
12.37
+1.2
Lindqvist12.40
-0.8
11.95
-0.4
x
+0.7
11.97
-2.1
11.93
-0.1

0.0
Konéx
+0.6
12.21
-1.5
x
+1.3

0.0

0.0

0.0
Särnevång11.63
+1.3
11.58
+1.3
11.95
+0.5
11.55
-0.3
11.57
+1.3
11.48
-1.6
Hjalmarssonx
-2.7
11.77
+0.9
11.73
+1.4
Weyhenmeyerx
-1.0
x
+0.3
11.50
+1.5
Stensx
+0.4
11.41
+1.3
x
-0.3
Jolbäckx
+0.2
x
+0.3
x
+0.4
K Kula     
27 aug

Final A

Final
27 aug
1Fanny Roos
18.50
Malmö AI
18.50
  
2Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
16.98
Spårvägens FK
16.98
  
3Frida Åkerström
15.96
Hässelby SK
15.96
  
4Maria Nilsson
15.30
IK Orient
15.30
SB
  
5Emilia Malmehed
13.90
IF Göta Karlstad
13.90
  
6Mathilda ErikssonMalmö AI
13.79
PB
  
7Linn Gabrielli Gustafsson
13.42
Råby-Rekarne FIF
13.42
  
8Sophie Reid
12.93
IK Ymer
12.93
  
9Frida Bergvall
12.57
Högby IF
12.57
  
10Amanda Lejros
10.26
Hässelby SK
10.26
  
Roosx15.8817.5718.50x17.85
Lennman16.70xx16.9216.98x
Åkerström15.9615.82x15.6715.7615.88
Nilsson13.69x13.2115.3014.5414.91
Malmehed13.3713.90x13.81x13.70
Eriksson13.6013.23x13.5612.5913.79
Gabrielli Gustafsson13.4212.9812.6013.0212.5713.18
Reid12.6512.7712.0611.58x12.93
Bergvall12.3212.1712.57
Lejrosx10.26x
K Diskus     
29 aug

Final A

Final
29 aug
1Caisa-Marie LindforsUpsala IF
56.80
  
2Emma Ljungberg
Emma Ljungberg 94, Spårvägen
54.60
Spårvägens FK
54.60
  
3Fanny Roos
54.10
Malmö AI
54.10
SB
  
4Mathilda ErikssonMalmö AI
52.15
  
5Daniella Persson
50.36
Spårvägens FK
50.36
  
6Jennifer Rudberg
49.96
IFK Växjö
49.96
  
7Frida Åkerström
48.87
Hässelby SK
48.87
  
8Erica Larsson
47.51
IF Göta Karlstad
47.51
SB
  
9Ellen PetterssonUpsala IF
45.40
  
10Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
44.10
Spårvägens FK
44.10
  
11Heidi Schmidt
Heidi Schmidt 93, Spårvägen
44.01
Spårvägens FK
44.01
  
12Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
42.47
Sävedalens AIK
42.47
  
Lindfors54.2356.80x55.9556.21x
Ljungberg52.2554.60x54.3352.5653.62
Roosx48.2051.5752.2154.1053.91
Eriksson49.7651.4150.3051.5750.7052.15
Persson49.4650.36x47.8249.01x
Rudbergxx48.8048.0149.7949.96
Åkerström46.2147.2648.87x46.1046.85
Larsson45.8247.5146.29x46.7646.54
Pettersson45.40xx
Hilding44.10x41.14
Schmidt42.5742.4944.01
Broback41.8642.4741.07
Kval
28 aug
28 aug
1Caisa-Marie LindforsUpsala IF
52.79
  
2Emma Ljungberg
Emma Ljungberg 94, Spårvägen
50.68
Spårvägens FK
50.68
  
3Fanny Roos
50.51
Malmö AI
50.51
SB
  
4Mathilda ErikssonMalmö AI
50.44
  
5Ellen PetterssonUpsala IF
47.26
  
6Daniella Persson
46.73
Spårvägens FK
46.73
  
7Frida Åkerström
46.50
Hässelby SK
46.50
  
8Jennifer Rudberg
46.34
IFK Växjö
46.34
  
9Erica Larsson
45.02
IF Göta Karlstad
45.02
  
10Heidi Schmidt
Heidi Schmidt 93, Spårvägen
43.62
Spårvägens FK
43.62
  
11Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
42.86
Sävedalens AIK
42.86
  
12Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
42.48
Spårvägens FK
42.48
  
13Elin Rubin
Elin Rubin 95, Hovslätt
41.89
Hovslätts IK
41.89
  
14Linn Gabrielli Gustafsson
41.51
Råby-Rekarne FIF
41.51
  
15Emilia Wamsler
41.36
Heleneholms IF
41.36
  
16Ida StenbäckSK Bore
41.04
  
17Amanda Nordin
Amanda Nordin 97, Skellefteå
40.58
Skellefteå AIK
40.58
  
18Amanda Fridberg
37.84
IF Göta Karlstad
37.84
  
19Marielle Bengtsson
Marielle Bengtsson 93, Trollhättan FIK
34.80
Trollhättan FIK
34.80
  
Vanessa KamgaUpsala IF
NM
  
Lindfors52.79
Ljungberg50.68
Roosx50.51
Eriksson40.0350.44
Pettersson47.26
Persson46.73
Åkerströmx46.50
Rudberg46.34
Larsson45.0244.3143.23
Schmidt43.62xx
Broback41.0841.2642.86
Hilding42.48x42.00
Rubinx39.8941.89
Gabrielli Gustafssonx35.7141.51
Wamslerx41.3641.26
Stenbäck37.7341.0438.47
Nordinx40.5840.48
Fridberg37.7837.84x
Bengtsson34.80xx
Kamgaxxx
K Slägga     
28 aug

Final A

Final
28 aug
1Grete Ahlberg
67.34
Hammarby IF
67.34
  
2Sara Forssell
65.77
Motala AIF
65.77
  
3Tracey AnderssonUllevi FK
63.57
  
4Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
62.95
Spårvägens FK
62.95
  
5Rebecka Hallerth
60.93
Spårvägens FK
60.93
SB
  
6Kristina Andersson
58.43
Råby-Rekarne FIF
58.43
  
7Hillevi Carlsson
58.31
Hässelby SK
58.31
  
8Linnéa JönssonUpsala IF
54.55
  
9Luana Lund KlaricUllevi FK
51.89
  
10Isabella Wiklund
51.24
Västerås FK
51.24
  
11Ida StenbäckSK Bore
49.67
  
12Amanda Fridberg
49.30
IF Göta Karlstad
49.30
  
13Alexandra Nilsson
46.66
Götlunda IF
46.66
  
Kajsa WennbergUpsala IF
NM
  
Ahlberg65.2566.6266.98x66.1467.34
Forssell65.3764.1064.9665.77xx
Andersson59.73x60.17xx63.57
Larsson61.6862.26xx62.95x
Hallerth59.9559.63x60.93xx
Andersson55.4958.43x57.2356.29x
Carlsson56.9957.5357.8955.1858.0258.31
Jönssonxx54.5552.1851.09x
Lund Klaricx51.8950.76
Wiklund51.24xx
Stenbäck43.2549.6747.41
Fridberg49.30xx
Nilssonxx46.66
Wennbergxxx
K Spjut     
27 aug

Final A

Final
27 aug
1Carolin Näslund
51.90
IF Göta Karlstad
51.90
  
2Bianca Salming
51.68
Turebergs FK
51.68
PB
  
14 SWE AT
3Matilda Elfgaard
51.32
IFK Växjö
51.32
  
4Elisabeth Lithell
51.21
KFUM Örebro
51.21
SB
  
5Sofi Flink
Sofi Flink 95, Västerås
50.34
Västerås FK
50.34
SB
  
6Amanda Olsson
46.00
Säffle FIK
46.00
  
7Beatrice Lantz
45.72
IFK Växjö
45.72
  
8Emelie Olsson
44.98
Säffle FIK
44.98
PB
  
9Eunice Karlsson
42.00
Eskilstuna FI
42.00
  
10Sofie Hammar
41.74
Ullevi FK
41.74
  
11Stina Jacobson
41.50
Örgryte IS
41.50
  
12Maja Gustavsson
40.69
Västerås FK
40.69
SB
  
13Amanda Nilsson
39.48
Örgryte IS
39.48
  
14Sophie Reid
39.46
IK Ymer
39.46
  
Näslund50.06x50.7951.9051.3848.42
Salming49.8551.6851.49x51.0349.18
Elfgaard51.01x50.8551.3249.2849.47
Lithell43.7546.3046.3947.3547.0651.21
Flinkx46.8448.0944.7750.3449.09
Olsson44.0744.0146.0045.2144.0441.86
Lantz44.99x41.6044.5044.3445.72
Olsson44.9839.9541.2142.7837.8535.87
Karlsson40.1140.0842.00
Hammar40.2641.7439.98
Jacobson38.0541.5036.97
Gustavsson40.6940.55x
Nilsson36.4339.2939.48
Reid38.3539.4636.83