27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Slottsskogsvallens kastplan   Arrangör: FIG Göteborg
Tävlande: 10 (8+2)   Starter: 10 (8+2)

Män
M Castorama     


Final A

Final

1Gabriel Wallmark
1.872
Örgryte IS
1.872
PB
  
2Daniel Adolfsson
1.793
Örgryte IS
1.793
PB
  
3Fredrik Grund
1.748
IF Kville
1.748
PB
  
4Fabian Steene
1.620
IF Kville
1.620
PB
  
5Richie LeongUllevi FK
828
PB
  
6Jesper HermanssonMölndals AIK
721
PB
  
7Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
526
Sävedalens AIK
526
PB
  
8Victor WahlgrenMölndals AIK
506
PB
  
Wallmark10.9243.7031.3020.37
Adolfsson11.4039.1228.0221.73
Grund10.1641.1024.2027.07
Steene9.4139.7326.8221.26
Leong7.4327.7017.3313.59
Hermansson7.0024.0318.3512.41
Guander7.4220.9512.1012.67
Wahlgren6.85NM18.1013.36
M Kula castorama    


Final A

Final

Daniel Adolfsson
11.40
Örgryte IS
11.40
PB
  
Gabriel Wallmark
10.92
Örgryte IS
10.92
PB
  
Fredrik Grund
10.16
IF Kville
10.16
SB
  
Fabian Steene
9.41
IF Kville
9.41
PB
  
Richie Leong
7.43
Ullevi FK
7.43
PB
  
Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
7.42
Sävedalens AIK
7.42
PB
  
Jesper HermanssonMölndals AIK
7.00
PB
  
Victor Wahlgren
6.85
Mölndals AIK
6.85
PB
  
Adolfsson10.79x10.7911.40
Wallmark10.1310.4210.92
Grund9.9410.16x10.16
Steene9.139.419.35
Leongx4.946.927.43
Guander6.417.427.39
Hermansson7.00x6.79
Wahlgren6.836.466.85
M Spjut castorama    


Final A

Final

Gabriel Wallmark
43.70
Örgryte IS
43.70
PB
  
Fredrik Grund
41.10
IF Kville
41.10
  
Fabian Steene
39.73
IF Kville
39.73
SB
  
Daniel Adolfsson
39.12
Örgryte IS
39.12
PB
  
Richie Leong
27.70
Ullevi FK
27.70
PB
  
Jesper Hermansson
24.03
Mölndals AIK
24.03
PB
  
Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
20.95
Sävedalens AIK
20.95
PB
  
Victor WahlgrenMölndals AIK
NM
  
M Diskus castorama    


Final A

Final

Gabriel Wallmark
31.30
Örgryte IS
31.30
PB
  
Daniel Adolfsson
28.02
Örgryte IS
28.02
PB
  
Fabian Steene
26.82
IF Kville
26.82
PB
  
Fredrik Grund
24.20
IF Kville
24.20
SB
  
Jesper Hermansson
18.35
Mölndals AIK
18.35
PB
  
Victor Wahlgren
18.10
Mölndals AIK
18.10
PB
  
Richie Leong
17.33
Ullevi FK
17.33
PB
  
Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
12.10
Sävedalens AIK
12.10
PB
  
M Slägga castorama    


Final A

Final

Fredrik Grund
27.07
IF Kville
27.07
PB
  
Daniel Adolfsson
21.73
Örgryte IS
21.73
PB
  
Fabian Steene
21.26
IF Kville
21.26
PB
  
Gabriel Wallmark
20.37
Örgryte IS
20.37
PB
  
Richie Leong
13.59
Ullevi FK
13.59
PB
  
Victor Wahlgren
13.36
Mölndals AIK
13.36
PB
  
Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
12.67
Sävedalens AIK
12.67
PB
  
Jesper Hermansson
12.41
Mölndals AIK
12.41
PB
  
Kvinnor
K Castorama     


Final A

Final

1Wendela Yhlen GrafUllevi FK
1.372
PB
  
2Stina Pettersson
931
Sävedalens AIK
931
PB
  
Yhlen Graf8.1716.2017.6217.52
Pettersson5.1712.8015.6115.75
K Kula castorama    


Final A

Final

Wendela Yhlen GrafUllevi FK
8.17
PB
  
Stina Pettersson
5.17
Sävedalens AIK
5.17
PB
  
Yhlen Graf7.007.308.17
Pettersson4.724.384.655.17
K Spjut castorama    


Final A

Final

Wendela Yhlen GrafUllevi FK
16.20
PB
  
Stina Pettersson
12.80
Sävedalens AIK
12.80
PB
  
K Diskus castorama    


Final A

Final

Wendela Yhlen GrafUllevi FK
17.62
PB
  
Stina Pettersson
15.61
Sävedalens AIK
15.61
PB
  
K Slägga castorama    


Final A

Final

Wendela Yhlen GrafUllevi FK
17.52
PB
  
Stina Pettersson
15.75
Sävedalens AIK
15.75
PB