Andreas Jansson

Född: 7 april 1996

Ålder: 26 år 124 dagar

Förening:
Hässelby SK
15.11.2012–
Tidigare förening(ar):

SLK Oxelösund –14.11.2012
Förening:
 Hässelby SK
 15.11.2012–

Tidigare förening(ar):
SLK Oxelösund –14.11.2012



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

1500 m (1)
3:57.16i
PB  LinköpingLinköping10.2.22
3000 m (4)
8:20.28i
PB  SollentunaSollentuna29.1.22
8:22.38i
  LinköpingLinköping17.2.22
8:19.14i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.22
8:49.7m+
SB  Stockholm/SStockholm/S17.5.22
5000 m (3)
14:47.7m+
SB  Stockholm/SStockholm/S17.5.22
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna12.6.22
14:25.29
PB  HallsbergHallsberg10.7.22
10 000 m (2)
29:44.14
PB  Stockholm/SStockholm/S17.5.22
DNF
  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.22
5 km (2)
15:12
PB  SöderköpingSöderköping21.6.22
10 km (1)
31:46
SB  StockholmStockholm26.3.22

2021

1500 m (2)
3:58.74i
PB  SätraSätra6.2.21
4:01.67
SB  TrollbäckenTrollbäcken5.6.21
3000 m (6)
8:24.68i
PB  SollentunaSollentuna30.1.21
8:21.26i
PB  SollentunaSollentuna13.2.21
8:50.8m+
SB  Stockholm/SStockholm/S4.5.21
8:18.77
PB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
8:28.40
  HässelbyHässelby29.5.21
8:41.67+
  Stockholm/SStockholm/S24.8.21
5000 m (5)
14:50.4m+
SB  Stockholm/SStockholm/S4.5.21
14:55.11
  VästeråsVästerås16.5.21
14:39.81
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
14:31.49
SB  HallsbergHallsberg7.8.21
14:27.75
SB  Stockholm/SStockholm/S24.8.21
10 000 m (1)
29:55.41
PB  Stockholm/SStockholm/S4.5.21
10 km (1)
31:54
SB  HässelbyHässelby3.10.21
4x1500 m (1)
15:59.58
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Hässelby SK
Andreas Jansson, Erik Djurberg
Axel Djurberg, Gustav Berlin
3.6 km terräng (1)
11:00
  SMHöganäsSM, Höganäs23.10.21

2020

1500 m (2)
4:01.06
SB  SollentunaSollentuna8.8.20
3:55.96
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
3000 m (2)
8:44.38+
SB  SollentunaSollentuna14.6.20
8:25.48
PB  HallsbergHallsberg1.8.20
5000 m (3)
14:37.50
SB  SollentunaSollentuna14.6.20
14:42.57
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
DNF
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
10 000 m (1)
30:50.25
SB  VästeråsVästerås25.7.20
10 km (1)
30:28
PB  SMAnderstorpSM, Anderstorp10.10.20
4 km terräng (1)
12:44
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20
10 km terräng (1)
33:06
  SMVällingbySM, Vällingby25.10.20

2019

1500 m (1)
4:01.63
SB  VästeråsVästerås4.8.19
10 000 m (1)
31:42.67
SB  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
10 km (1)
31:36
SB  StockholmStockholm17.8.19

2018

1500 m (1)
4:11.86i
SB  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
2000 m (1)
5:35.28+i
PB  SätraSätra3.2.18
3000 m (3)
8:27.81i
=PB  (18)SätraSätra3.2.18
8:45.19i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
9:18.29+
SB  NMGävleNM, Gävle12.8.18
5000 m (3)
14:38.06
SB  (12)FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
15:07.11
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
15:10.12
  NMGävleNM, Gävle12.8.18
10 000 m (3)
DNF
  London, GBRLondon, GBR19.5.18
30:05.63
PB  (10)LLKStockholm/SLLK, Stockholm/S20.6.18
30:59.40
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
10 km (1)
30:57
PB  SMStockholmSM, Stockholm14.6.18
3000 m hinder (1)
9:40.17
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18

2017

3000 m (3)
8:34.41i
SB  NorrköpingNorrköping28.1.17
9:01.18i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
8:40.96
SB  DanderydDanderyd14.5.17
5000 m (3)
14:55.33
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
14:41.15
SB  (25)JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
15:06.63
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
4 km terräng (1)
12:59
  SMFlemingsbergSM, Flemingsberg28.10.17
8 km terräng (1)
28:00
  JSMFlemingsbergJSM, Flemingsberg29.10.17
9 km terräng (1)
32:13
  NordicCMiddelfart, DENNordicC, Middelfart, DEN11.11.17

2016

3000 m (1)
8:51.06
SB  HuddingeHuddinge10.8.16
5000 m (3)
15:19.29
SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
14:57.13
SB  Stockholm/SStockholm/S18.8.16
15:09.26
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16
4 km terräng (1)
12:36
  SMVästeråsSM, Västerås22.10.16
8 km terräng (1)
26:17
  JSMVästeråsJSM, Västerås23.10.16

2015

800 m (1)
2:00.39
=PB  GävleGävle25.7.15
1500 m (1)
4:05.82
SB  SollentunaSollentuna25.6.15
3000 m (1)
8:50.88
SB  GävleGävle26.7.15
5000 m (1)
15:02.65
SB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.15
10 000 m (2)
31:19.55
SB  (15)Stockholm/SStockholm/S16.6.15
31:35.30
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna16.7.15

2014

1500 m (4)
4:04.84i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
4:02.83i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
3:57.76
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
4:00.17
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14
3000 m (3)
8:27.81i
PB  (26) (15)NorrköpingNorrköping25.1.14
8:38.87i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
8:30.47
PB  SAYOSollentuna/ESAYO, Sollentuna/E6.6.14
5000 m (4)
14:27.04
PB  (12)FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14
15:04.22
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14
14:43.03
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14
14:52.73
  v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR16.8.14
10 000 m (2)
30:21.31
PB  (74) (14)VallentunaVallentuna14.5.14
30:38.81
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR22.7.14
2000 m hinder (1)
5:56.25
SB (78) (48) JSMGävleJSM, Gävle10.8.14
4x1500 m (1)
16:15.05
SB  SMKilSM, Kil25.5.14
 Hässelby SK
Joel Durén, Nacerddine Hallil
Andreas Jansson, Rickard Gunnarsson
6 km terräng (2)
19:21
  JSMEskilstunaJSM, Eskilstuna19.10.14
17:56
  NordicCVantaa, FINNordicC, Vantaa, FIN8.11.14
6.085 km terräng (1)
21.42
  EMSamokov, BULEM, Samokov, BUL14.12.14
9.8 km terräng (1)
31:55
  ECCCAlbufeira, PORECCC, Albufeira, POR2.2.14

2013

800 m (1)
2:00.39
PB  Stockholm/SStockholm/S30.7.13
1500 m (4)
4:12.67i
SB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
4:06.10i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla24.2.13
3:58.57
PB  SollentunaSollentuna9.6.13
3:59.84
  USMVästeråsUSM, Västerås10.8.13
3000 m (3)
8:41.00i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
8:32.84
PB  (57) FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13
8:40.96
  USMVästeråsUSM, Västerås11.8.13
2000 m hinder (83.8 cm) (2)
5:53.25
PB  USMVästeråsUSM, Västerås9.8.13
5:54.60
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13
2000 m hinder (4)
5:55.24
PB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna7.6.13
5:59.22
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.13
5:56.04
  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR10.7.13
5:52.44
PB (55) (28) (23) UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR12.7.13
3000 m hinder (1)
9:24.53
PB  SMBoråsSM, Borås31.8.13
3x800 m (1)
DQ
  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Hässelby SK
4 km terräng (1)
12:59
  USMFalunUSM, Falun26.10.13
6 km terräng (1)
18:59
  EMBeograd, SRBEM, Beograd, SRB8.12.13
6.2 km terräng (1)
20:13
  WarandeloopTilburg, NEDWarandeloop, Tilburg, NED24.11.13
10 km terräng (1)
31:51
  ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP3.2.13
12 km terräng (1)
41:04
  SMFalunSM, Falun27.10.13

2012

800 m (1)
2:04.56
PB  VästeråsVästerås4.8.12
1000 m (1)
2:39.01
PB  HalmstadHalmstad15.7.12
1500 m (4)
4:16.01i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
4:11.27i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
4:06.01
PB  Göteborg/UGöteborg/U7.7.12
4:07.32
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
3000 m (2)
8:45.34
PB  HalmstadHalmstad14.7.12
8:50.38
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12
5000 m (1)
15:10.70
PB  SödertäljeSödertälje1.8.12
2000 m hinder (83.8 cm) (1)
6:07.09
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
4 km terräng (1)
12:35
  USMLinköpingUSM, Linköping28.4.12
6.03 km terräng (1)
20:29
  EMBudapest, HUNEM, Budapest, HUN9.12.12

2011

800 m (2)
2:07.51
PB  NorrköpingNorrköping21.8.11
2:11.95
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11
1500 m (1)
4:18.33
PB  Stockholm/SStockholm/S30.7.11
2000 m (1)
5:56.37
PB  USMYstadUSM, Ystad28.8.11
3000 m (1)
9:06.09
PB  HuddingeHuddinge17.8.11
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
4:37.98
PB  USMYstadUSM, Ystad26.8.11
4 km terräng (1)
13:38
  USMUppsalaUSM, Uppsala16.4.11

2010

1500 m (1)
4:34.44
PB  Stockholm/SStockholm/S7.8.10
2000 m (1)
6:12.17
PB  KatrineholmKatrineholm28.8.10

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

800 m
Ute
2:00.39
Stockholm/S30.7.13
1000 m
Ute
2:39.01
Halmstad15.7.12
1500 m
Ute
3:55.96
Göteborg/S29.8.20
Inne
3:57.16
Linköping10.2.22
2000 m
Ute
5:56.37
Ystad28.8.11
Inne
5:35.28+
Sätra3.2.18
3000 m
Ute
8:18.77
Stockholm/S22.5.21
Inne
8:19.14
Växjö25.2.22
5000 m
Ute
14:25.29
Hallsberg10.7.22
10 000 m
Ute
29:44.14
Stockholm/S17.5.22
5 km
Ute
15:12
Söderköping21.6.22
10 km
Ute
30:28
Anderstorp10.10.20
2000 m hinder
Ute
5:52.44
Donetsk, UKR12.7.13
3000 m hinder
Ute
9:24.53
Borås31.8.13

Junior-ungdom
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute
5:53.25
Västerås9.8.13
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
4:37.98
Ystad26.8.11
1500 m
3:55.96
6
B
Göteborg/S29.8.20
3:57.16i
2
A
Linköping10.2.22
3:57.76
5
Göteborg/U28.6.14
3:58.57
8
Sollentuna9.6.13
3:58.74i
8
B
Sätra6.2.21
3:59.84
3
17
USMVästerås10.8.13
4:00.17
7
19
JSMGävle9.8.14
4:01.06
1
Sollentuna8.8.20
4:01.63
9
Västerås4.8.19
4:01.67
2
A
Trollbäcken5.6.21
Visa/dölj alla resultat
4:02.83i
3
19
IJSMSätra16.2.14
4:04.84i
3
19
h2
IJSMSätra15.2.14
4:05.82
6
C
Sollentuna25.6.15
4:06.01
1
Göteborg/U7.7.12
4:06.10i
3
17
IUSMUddevalla24.2.13
4:07.32
2
16
NC-yUpplands Väsby11.8.12
4:11.27i
2
16
NC-yGöteborg/FH26.2.12
4:11.86i
8
h2
ISMGävle17.2.18
4:12.67i
1
17
h2
IUSMUddevalla23.2.13
4:16.01i
1
16
h1
NC-yGöteborg/FH25.2.12
4:18.33
5
15
Stockholm/S30.7.11
4:34.44
5
14
Stockholm/S7.8.10
10-bästasnitt: 3:59.256
3000 m
8:18.77
11
A
Stockholm/S22.5.21
8:19.14i
9
ISMVäxjö25.2.22
8:20.28i
8
B
Sollentuna29.1.22
8:21.26i
10
B
Sollentuna13.2.21
8:22.38i
2
A
Linköping17.2.22
8:24.68i
11
B
Sollentuna30.1.21
8:25.48
5
B
Hallsberg1.8.20
8:27.81i
2
Norrköping25.1.14
8:27.81i
6
Sätra3.2.18
8:28.40
1
A
Hässelby29.5.21
Visa/dölj alla resultat
8:30.47
8
SAYOSollentuna/E6.6.14
8:32.84
5
B
Folksam GPKarlstad23.7.13
8:34.41i
8
Norrköping28.1.17
8:38.87i
4
B
ISMGöteborg/FH22.2.14
8:40.96
2
17
USMVästerås11.8.13
8:40.96
3
Danderyd14.5.17
8:41.00i
12
ISMNorrköping16.2.13
8:41.67+
-
A
Stockholm/S24.8.21
8:44.38+
10
Sollentuna14.6.20
8:45.19i
13
ISMGävle17.2.18
8:45.34
1
Halmstad14.7.12
8:49.7m+
-
Stockholm/S17.5.22
8:50.38
2
16
NC-yUpplands Väsby10.8.12
8:50.8m+
-
B
Stockholm/S4.5.21
8:50.88
1
Gävle26.7.15
8:51.06
5
Huddinge10.8.16
9:01.18i
15
ISMVäxjö25.2.17
9:06.09
7
Huddinge17.8.11
9:18.29+
2
NMGävle12.8.18
10-bästasnitt: 8:23.601
5000 m
14:25.29
5
Hallsberg10.7.22
14:27.04
5
B
Folksam GPSollentuna26.6.14
14:27.75
1
A
Stockholm/S24.8.21
14:31.49
3
B
Hallsberg7.8.21
14:37.50
11
Sollentuna14.6.20
14:38.06
5
Sollentuna28.6.18
14:39.81
8
B
Göteborg/S2.6.21
14:41.15
5
22
JSMGävle13.8.17
14:42.57
1
Sollentuna10.8.20
14:43.03
2
19
JSMGävle8.8.14
Visa/dölj alla resultat
14:47.7m+
-
Stockholm/S17.5.22
14:50.4m+
-
B
Stockholm/S4.5.21
14:52.73
2
19
v3NatKristiansand, NOR16.8.14
14:55.11
3
Västerås16.5.21
14:55.33
17
Folksam GPSollentuna29.6.17
14:57.13
1
Stockholm/S18.8.16
15:02.65
8
Göteborg/U3.7.15
15:04.22
4
teamNCBorås5.7.14
15:06.63
10
SMHelsingborg27.8.17
15:07.11
5
22
JSMHuddinge5.8.18
15:09.26
3
B
SMSollentuna28.8.16
15:10.12
3
22
NMGävle12.8.18
15:10.70
1
Södertälje1.8.12
15:19.29
12
22
JSMHässleholm5.8.16
10-bästasnitt: 14:35.369
10 000 m
29:44.14
5
Stockholm/S17.5.22
29:55.41
11
B
Stockholm/S4.5.21
30:05.63
2
LLKStockholm/S20.6.18
30:21.31
1
Vallentuna14.5.14
30:38.81
16
19
JVMEugene, OR22.7.14
30:50.25
6
Västerås25.7.20
30:59.40
8
SMEskilstuna24.8.18
31:19.55
3
Stockholm/S16.6.15
31:35.30
16
19
JEM19Eskilstuna16.7.15
31:42.67
21
SMKarlstad30.8.19
10-bästasnitt: 30:43.247
terräng
21.42
57
19
EMSamokov, BUL14.12.14
11:00
36
SMHöganäs23.10.21
12:35
1
16
USMLinköping28.4.12
12:36
22
SMVästerås22.10.16
12:44
31
SMVällingby24.10.20
12:59
3
17
USMFalun26.10.13
12:59
19
SMFlemingsberg28.10.17
13:38
2
15
USMUppsala16.4.11
17:56
7
19
NordicCVantaa, FIN8.11.14
18:59
45
19
EMBeograd, SRB8.12.13
Visa/dölj alla resultat
19:21
2
19
JSMEskilstuna19.10.14
20:13
7
19
WarandeloopTilburg, NED24.11.13
20:29
90
19
EMBudapest, HUN9.12.12
26:17
5
22
JSMVästerås23.10.16
28:00
6
22
JSMFlemingsberg29.10.17
31:51
51
ECCCCastellón, ESP3.2.13
31:55
49
ECCCAlbufeira, POR2.2.14
32:13
39
NordicCMiddelfart, DEN11.11.17
33:06
28
SMVällingby25.10.20
41:04
12
SMFalun27.10.13
10-bästasnitt: 4.5685
10-bästasnitt: 12:34.742

Total results in database: 143
By event:
800 m:5
1000 m:1
1500 m:22
2000 m:3
3000 m:29
5000 m:26
10 000 m:12
5 km:3
10 km:5
2000 m hinder (83.8 cm):3
1500 m hinder (76.2 cm):1
2000 m hinder:5
3000 m hinder:2
3x800 m:1
4x1500 m:2
Terräng lag:2
Terräng lång lag:1
terräng:20
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
2:07.51
 1-15
Norrköping
21.8
 
2:11.95
4h1-15
Ystad
26.8
 
2012
2:04.56
 2-17
Västerås
4.8
 
2013
2:00.39
6
Stockholm/S
30.7
 
2015
2:00.39
 7
Gävle
25.7
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
2:39.01
5
Halmstad
15.7
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
4:34.44
 5-14
Stockholm/S
7.8
 
2011
4:18.33
 5-15
Stockholm/S
30.7
 
2012
4:06.01
 1
Göteborg/U
7.7
 
4:07.32
2-16
Upplands Väsby
11.8
 
2013
3:58.57
 8
Sollentuna
9.6
 
3:59.84
3-17
Västerås
10.8
 
2014
3:57.76
 5
Göteborg/U
28.6
 
4:00.17
7-19
Gävle
9.8
 
2015
4:05.82
 6rC
Sollentuna
25.6
 
2019
4:01.63
 9
Västerås
4.8
 
2020
3:55.96
6rB
Göteborg/S
29.8
 
4:01.06
1
Sollentuna
8.8
 
2021
4:01.67
 2rA
Trollbäcken
5.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
4:11.27
 2-16
Göteborg/FH
26.2
 
4:16.01
1h1-16
Göteborg/FH
25.2
 
2013
4:06.10
 3-17
Uddevalla
24.2
 
4:12.67
1h2-17
Uddevalla
23.2
 
2014
4:02.83
 3-19
Sätra
16.2
 
4:04.84
3h2-19
Sätra
15.2
 
2018
4:11.86
 8h2
Gävle
17.2
 
2021
3:58.74
 8 rB
Sätra
6.2
 
2022
3:57.16
2rA
Linköping
10.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
6:12.17
 1-15
Katrineholm
28.8
 
2011
5:56.37
3-15
Ystad
28.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
5:35.28+
3
Sätra
3.2
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
9:06.09
 7
Huddinge
17.8
 
2012
8:45.34
 1
Halmstad
14.7
 
8:50.38
2-16
Upplands Väsby
10.8
 
2013
8:32.84
 5rB
Karlstad
23.7
 
8:40.96
2-17
Västerås
11.8
 
2014
8:30.47
 8
Sollentuna/E
6.6
 
2015
8:50.88
 1
Gävle
26.7
 
2016
8:51.06
 5
Huddinge
10.8
 
2017
8:40.96
 3
Danderyd
14.5
 
2018
9:18.29+
 2
Gävle
12.8
 
2020
8:25.48
 5rB
Hallsberg
1.8
 
8:44.38+
10
Sollentuna
14.6
 
2021
8:18.77
11rA
Stockholm/S
22.5
 
8:28.40
1rA
Hässelby
29.5
 
8:41.67+
rA
Stockholm/S
24.8
 
8:50.8m+
rB
Stockholm/S
4.5
 
2022
8:49.7m+
 
Stockholm/S
17.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
8:41.00
 12
Norrköping
16.2
 
2014
8:27.81
 2
Norrköping
25.1
 
8:38.87
4rB
Göteborg/FH
22.2
 
2017
8:34.41
 8
Norrköping
28.1
 
9:01.18
15
Växjö
25.2
 
2018
8:27.81
 6
Sätra
3.2
 
8:45.19
13
Gävle
17.2
 
2021
8:21.26
 10rB
Sollentuna
13.2
 
8:24.68
11rB
Sollentuna
30.1
 
2022
8:19.14
9
Växjö
25.2
 
8:20.28
8rB
Sollentuna
29.1
 
8:22.38
2rA
Linköping
17.2
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
15:10.70
 1
Södertälje
1.8
 
2014
14:27.04
 5rB
Sollentuna
26.6
 
14:43.03
2-19
Gävle
8.8
 
14:52.73
2-19
Kristiansand, NOR
16.8
 
15:04.22
4
Borås
5.7
 
2015
15:02.65
 8
Göteborg/U
3.7
 
2016
14:57.13
 1
Stockholm/S
18.8
 
15:09.26
3rB
Sollentuna
28.8
 
15:19.29
12-22
Hässleholm
5.8
 
2017
14:41.15
 5-22
Gävle
13.8
 
14:55.33
17
Sollentuna
29.6
 
15:06.63
10
Helsingborg
27.8
 
2018
14:38.06
 5
Sollentuna
28.6
 
15:07.11
5 -22
Huddinge
5.8
 
15:10.12
3-22
Gävle
12.8
 
2020
14:37.50
 11
Sollentuna
14.6
 
14:42.57
1
Sollentuna
10.8
 
2021
14:27.75
 1rA
Stockholm/S
24.8
 
14:31.49
3rB
Hallsberg
7.8
 
14:39.81
8rB
Göteborg/S
2.6
 
14:50.4m+
rB
Stockholm/S
4.5
 
14:55.11
3
Västerås
16.5
 
2022
14:25.29
5
Hallsberg
10.7
 
14:47.7m+
Stockholm/S
17.5
 
10 000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
30:21.31
 1
Vallentuna
14.5
 
30:38.81
16-19
Eugene, OR
22.7
 
2015
31:19.55
 3
Stockholm/S
16.6
 
31:35.30
16-19
Eskilstuna
16.7
 
2018
30:05.63
 2
Stockholm/S
20.6
 
30:59.40
8
Eskilstuna
24.8
 
2019
31:42.67
 21
Karlstad
30.8
 
2020
30:50.25
 6
Västerås
25.7
 
2021
29:55.41
 11rB
Stockholm/S
4.5
 
2022
29:44.14
5
Stockholm/S
17.5
 
5 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15:27+
 
Hässelby
3.10
 
2022
15:12
4
Söderköping
21.6
 
15:26+
Stockholm
26.3
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
30:57
 9
Stockholm
14.6
 
2019
31:36
 3
Stockholm
17.8
 
2020
30:28
27
Anderstorp
10.10
 
2021
31:54
 15
Hässelby
3.10
 
2022
31:46
 10
Stockholm
26.3
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
5:52.44
13-17
Donetsk, UKR
12.7
 
5:55.24
2
Sollentuna
7.6
 
5:56.04
6h2-17
Donetsk, UKR
10.7
 
5:59.22
2-19
Göteborg/U
28.6
 
2014
5:56.25
 3-19
Gävle
10.8
 
3000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
9:24.53
9
Borås
31.8
 
2018
9:40.17
 4
Helsingborg
6.7
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
4:37.98
2-15
Ystad
26.8
 
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
6:07.09
 1-16
Upplands Väsby
12.8
 
2013
5:53.25
3-17
Västerås
9.8
 
5:54.60
1-17
Stockholm/S
7.9
 

Ute
5000 m
SM 2016 17
B
15:09.26
SM 2017 10
15:06.63
SM 2020
B
DNF
10 000 m
SM 2018 8
30:59.40
SM 2019 21
31:42.67
SM 2022
DNF
10 km
SM 2018 9
30:57
SM 2020 27
30:28
3000 m hinder
SM 2013 9
9:24.53
4x1500 m
SM 2014 3
16:15.05
SM 2021 1
15:59.58
3.6 km terräng
SM 2021 36
11:00
4 km terräng
SM 2016 22
12:36
SM 2017 19
12:59
SM 2020 31
12:44
10 km terräng
SM 2020 28
33:06
12 km terräng
SM 2013 12
41:04
Terräng lag
SM 2020 2
SM 2021 9
96.00
Terräng lång lag
SM 2020 2
Inne
1500 m
ISM 2018
8
h2
4:11.86
3000 m
ISM 2013 15
8:41.00
ISM 2014 14
B
8:38.87
ISM 2017 15
9:01.18
ISM 2018 13
8:45.19
ISM 2022 9
8:19.14

Junior-ungdom
Ute
1500 m
USM 2013 3
17
3:59.84
JSM 2014 7
19
4:00.17
3000 m
USM 2013 2
17
8:40.96
5000 m
JSM 2014 2
19
14:43.03
JSM 2016 12
22
15:19.29
JSM 2017 5
22
14:41.15
JSM 2018 5
22
15:07.11
2000 m hinder (83.8 cm)
USM 2013 3
17
5:53.25
2000 m hinder
JSM 2014 3
19
5:56.25
3x800 m
USM 2013
17
DQ
4 km terräng
USM 2011 2
15
13:38
USM 2012 1
16
12:35
USM 2013 3
17
12:59
6 km terräng
JSM 2014 2
19
19:21
8 km terräng
JSM 2016 5
22
26:17
JSM 2017 6
22
28:00
Inne
1500 m
IUSM 2013 3
17
4:06.10
IJSM 2014 3
19
4:02.83
IUSM 2013
1
17
h2
4:12.67
IJSM 2014
3
19
h2
4:04.84

Junior-ungdom
Ute
10 000 m
JVM 2014 16
19
30:38.81
JEM19 2015 16
19
31:35.30
2000 m hinder
UVM 2013 13
17
5:52.44
6
17
h2
5:56.04
terräng
EM 2012 90
19
20:29
EM 2013 45
19
18:59
EM 2014 57
19
21.42