0
Född: 17 mars 2000
Ålder: 24 år 40 dagar
Tidigare förening(ar):
Stora Skedvi IK –14.11.2020
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
200 m (5) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
24.57i | PB | 3 A | Sollentuna | Sollentuna | 11.1.24 | ||
24.40i | PB | 1 B | Sätra | Sätra | 21.1.24 | ||
24.61i | 1 A | Sätra | Sätra | 9.2.24 | |||
24.23i | PB | 2 h1 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 17.2.24 | |
DNFi | - | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 18.2.24 | ||
400 m (5) | |||||||
55.22i | PB | 1 A | Örebro | Örebro | 14.1.24 | ||
54.47i | PB | 1 A | Uppsala | Uppsala | 26.1.24 | ||
54.79i | 1 A | Sätra | Sätra | 10.2.24 | |||
54.26i | PB | 1 h3 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 16.2.24 | |
54.12i | PB | 4 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 17.2.24 | |
100 m (10) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
12.23 | SB | 1 | Falun | Falun | 27.5.23 | +0.6 | |
12.39 | 4 A | Södertälje | Södertälje | 6.6.23 | -2.6 | ||
12.54 | 6 XA | Södertälje | Södertälje | 6.6.23 | +2.0 | ||
12.09 | PB | 2 h1 | Sollentuna | Sollentuna | 10.6.23 | +0.6 | |
DNF | - | Sollentuna | Sollentuna | 10.6.23 | +1.4 | ||
12.26w | 3 h2 | Huddinge | Huddinge | 17.6.23 | +2.4 | ||
12.42 | 6 | Huddinge | Huddinge | 17.6.23 | +0.5 | ||
12.43 | 4 h2 | Göteborg/S | Göteborg/S | 1.7.23 | 0.0 | ||
12.21 | 3 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 1.7.23 | +1.7 | ||
12.12 | 2 A | Sollentuna | Sollentuna | 23.8.23 | +2.0 | ||
200 m (10) | |||||||
25.33i | PB | 3 A | Sätra | Sätra | 4.2.23 | ||
25.39i | 1 | Sollentuna | Sollentuna | 15.2.23 | |||
25.32i | PB | 2 h4 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 18.2.23 | |
25.11 | SB | 1 A | Huddinge | Huddinge | 18.6.23 | -0.3 | |
24.49 | PB | 1 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.7.23 | +1.8 | |
24.56 | 7 A | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 5.7.23 | +0.9 | |
24.89 | 5 | Lag-SM | Sollentuna | Lag-SM, Sollentuna | 8.7.23 | -2.9 | |
24.71 | 1 A | Eskilstuna | Eskilstuna | 20.7.23 | +1.5 | ||
24.78 | 2 A | Uppsala | Uppsala | 9.8.23 | +1.2 | ||
24.31 | PB | 1 A | Uppsala | Uppsala | 27.8.23 | +1.1 | |
400 m (6) | |||||||
55.40 | PB | 5 | Lag-SM | Sollentuna | Lag-SM, Sollentuna | 8.7.23 | |
55.51 | 3 h1 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 28.7.23 | ||
54.23 | PB | 2 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | |
55.16 | 8 A | FGP | Malmö/S | FGP, Malmö/S | 5.8.23 | ||
54.78 | 3 A | Uppsala | Uppsala | 25.8.23 | |||
55.88 | 6 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 2.9.23 | ||
4x100 m (2) | |||||||
46.92 | SB | 4 | Lag-SM | Sollentuna | Lag-SM, Sollentuna | 8.7.23 | |
Spårvägens FK | |||||||
Jonna Claesson, Moa Hjelmer Katharina Gråman, Lola Woody | |||||||
47.46 | 3 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 9.9.23 | ||
Spårvägens FK | |||||||
Saga Berneryd, Moa Hjelmer Isabelle Eurenius, Jonna Claesson | |||||||
4x400 m (1) | |||||||
3:33.67 | SB | 2 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 3.9.23 | |
Sweden | |||||||
Jonna Claesson, Moa Granat Josephine Risberg Thoor, Lisa Lilja |
200 m (6) | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.06w | 3 A | Sollentuna | Sollentuna | 11.6.22 | +2.3 | |||||
25.31 | SB | 2 | Norrköping | Norrköping | 8.7.22 | +0.4 | ||||
25.31w | 5 22 B | NordicC | Malmö/S | NordicC, Malmö/S | 17.7.22 | +2.5 | ||||
25.09 | SB | 5 h1 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 6.8.22 | +0.9 | |||
25.21 | 2 22 h1 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | -1.0 | ||||
26.01 | 4 22 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 28.8.22 | -2.1 | ||||
400 m (6) | ||||||||||
57.92 | SB | 2 | Södertälje | Södertälje | 6.6.22 | |||||
DQ | - | Sollentuna | Sollentuna | 10.6.22 | ||||||
57.38 | SB | 6 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 18.6.22 | |||||
56.71 | SB | 7 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | ||||
57.24 | 5 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 3.7.22 | |||||
57.42 | 6 h2 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 5.8.22 | |||||
Kula (1) | ||||||||||
10.45 | SB | com | Sätra | Sätra | 9.10.22 | |||||
| ||||||||||
Diskus (1) | ||||||||||
20.96 | SB | com | Sätra/K | Sätra/K | 9.10.22 | |||||
| ||||||||||
Slägga (1) | ||||||||||
21.86 | PB | com | Sätra/K | Sätra/K | 9.10.22 | |||||
| ||||||||||
Spjut (1) | ||||||||||
31.61 | SB | com | Sätra | Sätra | 9.10.22 | |||||
| ||||||||||
Castorama (1) | ||||||||||
2.029 | SB | 3 | Sätra | Sätra | 9.10.22 | |||||
10.45 31.61 20.96 21.86 | ||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||
46.01 | 2 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | |||||
Spårvägens FK | ||||||||||
Jonna Claesson, Katharina Gråman Sandra Törnros, Moa Hjelmer | ||||||||||
4x400 m (1) | ||||||||||
3:43.07 | PB | 2 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 29.5.22 | ||||
Spårvägens FK | ||||||||||
Tuva Lindqvist, Marie Kimumba Jonna Claesson, Moa Hjelmer |
300 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
41.65 | SB | 1 | Falun | Falun | 15.5.21 | ||
200 m (5) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
26.39i | SB | 3 B | Örebro | Örebro | 11.1.20 | ||
26.15i | SB | 1 A | Bollnäs | Bollnäs | 25.2.20 | ||
25.94 | SB | 1 | Sundsvall | Sundsvall | 27.6.20 | +1.7 | |
26.16 | 1 | Kvarnsveden | Kvarnsveden | 5.7.20 | -2.0 | ||
25.70 | SB | 4 A | Hallsberg | Hallsberg | 1.8.20 | -0.9 | |
400 m (8) | |||||||
58.59i | PB | 3 B | Bærum, NOR | Bærum, NOR | 8.2.20 | ||
59.75i | 2 A | Sätra | Sätra | 15.2.20 | |||
57.11 | PB | 1 | Falun | Falun | 8.7.20 | ||
58.26mx | 1 | Falun | Falun | 23.7.20 | |||
56.02 | PB | 2 | Huddinge | Huddinge | 25.7.20 | ||
57.48 | 3 22 | Söderhamn | Söderhamn | 8.8.20 | |||
56.43 | 3 22 A | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.20 | ||
57.05 | 1 | Stockholm/S | Stockholm/S | 6.9.20 | |||
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.95i | SB | 1 h1 | Bollnäs | Bollnäs | 2.2.19 | ||
Kula (1) | |||||||
10.27 | SB | com | Falun | Falun | 4.9.19 | ||
Diskus (1) | |||||||
21.73 | SB | com | Falun | Falun | 4.9.19 | ||
Slägga (1) | |||||||
18.39 | SB | com | Falun | Falun | 4.9.19 | ||
Spjut (1) | |||||||
28.38 | SB | com | Falun | Falun | 4.9.19 | ||
Castorama (1) | |||||||
1.901 | SB | 6 | Falun | Falun | 4.9.19 | ||
10.27 28.38 21.73 18.39 |
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:29.12i | PB | 5 | Uppsala | Uppsala | 28.1.18 | ||
60 m (4) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.86i | PB | 1 17 h2 | Örebro | Örebro | 15.1.17 | |||||||
7.85i | PB | 1 17 | Örebro | Örebro | 15.1.17 | |||||||
7.80i | PB | 1 17 h1 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 18.2.17 | ||||||
7.84i | 3 17 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 18.2.17 | |||||||
100 m (1) | ||||||||||||
12.50 | SB | 7 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 1.7.17 | +1.2 | ||||||
200 m (1) | ||||||||||||
25.98i | SB | 2 A | Örebro | Örebro | 14.1.17 | |||||||
Längd (1) | ||||||||||||
5.07i | PB | 3 | Falun | Falun | 3.12.16 | |||||||
Kula (3.0 kg) (3) | ||||||||||||
12.12i | PB | 2 17 | Falun | Falun | 3.12.16 | |||||||
13.03i | PB | 1 17 | Falun | Falun | 28.1.17 | |||||||
12.66i | 7 17 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 18.2.17 | |||||||
|
60 m (3) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.91i | SB | 1 17 | Falun | Falun | 30.1.16 | ||||
7.96i | 1 16 h2 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 6.3.16 | ||||
7.99i | 4 16 s2 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 6.3.16 | ||||
100 m (4) | |||||||||
12.12 | PB (25) | 1 A | Stockholm/S | Stockholm/S | 18.6.16 | +1.4 | |||
12.34 | 1 16 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 2.7.16 | -1.7 | |||
12.43 | 2 16 h1 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 5.8.16 | +0.6 | |||
12.23 | 2 16 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 5.8.16 | +1.9 | |||
200 m (5) | |||||||||
24.96 | PB | 1 19 | Bauhaus | Stockholm/S | Bauhaus, Stockholm/S | 19.6.16 | +0.2 | ||
24.95 | PB | 1 16 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 3.7.16 | -0.3 | ||
25.92 | 1 16 h3 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 6.8.16 | ||||
25.09w | 1 16 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 7.8.16 | +4.8 | |||
25.50 | 3 17 | vFIN | Tampere, FIN | vFIN, Tampere, FIN | 4.9.16 | -0.7 | |||
400 m (4) | |||||||||
1:00.85i | PB | 1 17 | Falun | Falun | 31.12.15 | ||||
58.65i | PB (16) | 1 | Sätra | Sätra | 14.2.16 | ||||
1:01.61i | 1 16 h3 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 5.3.16 | ||||
1:00.48i | 1 16 B | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 5.3.16 | ||||
Längd (1) | |||||||||
5.04 | PB | 5 17 | Falun | Falun | 21.5.16 | +1.2 | |||
Kula (3.0 kg) (3) | |||||||||
11.86i | PB | 1 17 | Falun | Falun | 28.11.15 | ||||
11.73i | 9 16 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 5.3.16 | ||||
| |||||||||
11.70 | PB | 3 17 | Järvsö | Järvsö | 18.9.16 | ||||
Kula (1) | |||||||||
10.46 | PB | com | Falun | Falun | 14.9.16 | ||||
Diskus (1) | |||||||||
26.52 | PB | com | Falun | Falun | 14.9.16 | ||||
Slägga (1) | |||||||||
18.92 | PB | com | Falun | Falun | 14.9.16 | ||||
Spjut (500 g) (1) | |||||||||
30.23 | SB | 3 17 | Järvsö | Järvsö | 17.9.16 | ||||
Spjut (1) | |||||||||
32.46 | PB | com | Falun | Falun | 14.9.16 | ||||
Castorama (1) | |||||||||
2.109 | PB | 2 | Falun | Falun | 14.9.16 | ||||
10.46 32.46 26.52 18.92 |
60 m (4) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.04i | PB | 1 15 | Falun | Falun | 31.12.14 | ||
7.94i | PB | 1 15 h1 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.15 | |
7.90i | PB | 1 15 s1 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.15 | |
7.94i | 4 15 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.15 | ||
80 m (5) | |||||||
10.08w | 2 15 | Sollentuna/E | Sollentuna/E | 6.6.15 | +3.0 | ||
10.16 | PB | 1 15 | Falun | Falun | 16.8.15 | +0.7 | |
10.45 | 1 15 h4 | USM | Karlskrona | USM, Karlskrona | 21.8.15 | -0.2 | |
10.33 | 2 15 s2 | USM | Karlskrona | USM, Karlskrona | 21.8.15 | ||
10.23 | 4 15 | USM | Karlskrona | USM, Karlskrona | 21.8.15 | +0.3 | |
100 m (1) | |||||||
12.64 | PB | 5 | Eskilstuna | Eskilstuna | 14.6.15 | +1.9 | |
150 m (1) | |||||||
19.27 | PB | 3 A | Täby | Täby | 29.8.15 | -0.9 | |
200 m (4) | |||||||
26.44i | PB | 1 15 | Falun | Falun | 31.12.14 | ||
25.73i | PB | 1 15 h6 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.15 | |
25.36i | PB | 1 15 A | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 8.3.15 | |
25.65 | PB | 1 | Eskilstuna | Eskilstuna | 14.6.15 | +0.3 | |
300 m (2) | |||||||
41.28 | PB | 1 15 h1 | USM | Karlskrona | USM, Karlskrona | 22.8.15 | |
40.30 | PB | 1 15 A | USM | Karlskrona | USM, Karlskrona | 23.8.15 | |
Kula (3.0 kg) (2) | |||||||
10.98i | PB | 1 15 | Falun | Falun | 29.11.14 | ||
10.81 | SB | 1 15 | Leksand | Leksand | 25.7.15 | ||
Spjut (500 g) (1) | |||||||
30.48 | SB | 4 15 | Säter | Säter | 23.5.15 | ||
80 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
10.39 | PB | 3 15 | Leksand | Leksand | 26.7.14 | +1.7 | |
200 m (1) | |||||||
26.53w | 1 | Gävle | Gävle | 19.7.14 | +2.1 | ||
300 m (1) | |||||||
43.14 | PB | 4 | Stockholm/S | Stockholm/S | 23.8.14 | ||
Kula (3.0 kg) (1) | |||||||
10.87 | PB | 3 15 | Kvarnsveden | Kvarnsveden | 17.6.14 | ||
Spjut (500 g) (1) | |||||||
30.65 | PB | 1 14 | Göteborg/U | Göteborg/U | 28.6.14 | ||
100 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
13.40 | PB | 3 15 | Mora | Mora | 7.9.13 | -0.4 | |
200 m (1) | |||||||
27.44w | 1 | Leksand | Leksand | 27.7.13 | +3.1 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 7.80 | Göteborg/FH | 18.2.17 | |||
100 m | ||||||
Ute | 12.09 | Sollentuna | 10.6.23 | +0.6 | ||
150 m | ||||||
Ute | 19.27 | Täby | 29.8.15 | -0.9 | ||
200 m | ||||||
Ute | 24.31 | Uppsala | 27.8.23 | +1.1 | ||
Inne | 24.23 | Karlstad | 17.2.24 | |||
300 m | ||||||
Ute | 40.30 | Karlskrona | 23.8.15 | |||
400 m | ||||||
Ute | 54.23 | Söderhamn | 29.7.23 | |||
Inne | 54.12 | Karlstad | 17.2.24 | |||
800 m | ||||||
Inne | 2:29.12 | Uppsala | 28.1.18 | |||
Längd | ||||||
Ute | 5.04 | Falun | 21.5.16 | +1.2 | ||
Inne | 5.07 | Falun | 3.12.16 | |||
Kula | ||||||
Ute | 10.46 | Falun | 14.9.16 | |||
Diskus | ||||||
Ute | 26.52 | Falun | 14.9.16 | |||
Slägga | ||||||
Ute | 21.86 | Sätra/K | 9.10.22 | |||
Spjut | ||||||
Ute | 32.46 | Falun | 14.9.16 | |||
Castorama | ||||||
Ute | 2.109 | Falun | 14.9.16 | |||
Junior-ungdom | ||||||
80 m | ||||||
Ute | 10.16 | Falun | 16.8.15 | +0.7 | ||
Kula (3.0 kg) | ||||||
Ute | 11.70 | Järvsö | 18.9.16 | |||
Inne | 13.03 | Falun | 28.1.17 | |||
Spjut (500 g) | ||||||
Ute | 30.65 | Göteborg/U | 28.6.14 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.80i | 1 | 17 h1 | IUSM | Göteborg/FH | 18.2.17 | ||
7.84i | 3 | 17 | IUSM | Göteborg/FH | 18.2.17 | ||
7.85i | 1 | 17 | Örebro | 15.1.17 | |||
7.86i | 1 | 17 h2 | Örebro | 15.1.17 | |||
7.90i | 1 | 15 s1 | NC-y | Örebro | 7.3.15 | ||
7.91i | 1 | 17 | Falun | 30.1.16 | |||
7.94i | 1 | 15 h1 | NC-y | Örebro | 7.3.15 | ||
7.94i | 4 | 15 | NC-y | Örebro | 7.3.15 | ||
7.95i | 1 | h1 | Bollnäs | 2.2.19 | |||
7.96i | 1 | 16 h2 | NC-y | Uddevalla | 6.3.16 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
7.99i | 4 | 16 s2 | NC-y | Uddevalla | 6.3.16 | ||
8.04i | 1 | 15 | Falun | 31.12.14 | |||
10-bästasnitt: 7.895 | |||||||
100 m | |||||||
12.09 | 2 | h1 | Sollentuna | 10.6.23 | +0.6 | ||
12.12 | 1 | Stockholm/S | 18.6.16 | +1.4 | |||
12.12 | 2 | A | Sollentuna | 23.8.23 | +2.0 | ||
12.21 | 3 | B | Göteborg/S | 1.7.23 | +1.7 | ||
12.23 | 2 | 16 | NC-y | Vellinge | 5.8.16 | +1.9 | |
12.23 | 1 | Falun | 27.5.23 | +0.6 | |||
12.34 | 1 | 16 | VUS | Göteborg/U | 2.7.16 | -1.7 | |
12.39 | 4 | Södertälje | 6.6.23 | -2.6 | |||
12.42 | 6 | Huddinge | 17.6.23 | +0.5 | |||
12.43 | 2 | 16 h1 | NC-y | Vellinge | 5.8.16 | +0.6 | |
Visa/dölj alla resultat | |||||||
12.43 | 4 | h2 | Göteborg/S | 1.7.23 | 0.0 | ||
12.50 | 7 | Göteborg/U | 1.7.17 | +1.2 | |||
12.54 | 6 | Södertälje | 6.6.23 | +2.0 | |||
12.64 | 5 | Eskilstuna | 14.6.15 | +1.9 | |||
13.40 | 3 | 15 | Mora | 7.9.13 | -0.4 | ||
10-bästasnitt: 12.258 | |||||||
200 m | |||||||
24.23i | 2 | h1 | ISM | Karlstad | 17.2.24 | ||
24.31 | 1 | A | Uppsala | 27.8.23 | +1.1 | ||
24.40i | 1 | B | Sätra | 21.1.24 | |||
24.49 | 1 | B | Göteborg/S | 2.7.23 | +1.8 | ||
24.56 | 7 | Karlstad | 5.7.23 | +0.9 | |||
24.57i | 3 | A | Sollentuna | 11.1.24 | |||
24.61i | 1 | A | Sätra | 9.2.24 | |||
24.71 | 1 | Eskilstuna | 20.7.23 | +1.5 | |||
24.78 | 2 | Uppsala | 9.8.23 | +1.2 | |||
24.89 | 5 | Club CH | Sollentuna | 8.7.23 | -2.9 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
24.95 | 1 | 16 | VUS | Göteborg/U | 3.7.16 | -0.3 | |
24.96 | 1 | 19 | Bauhaus | Stockholm/S | 19.6.16 | +0.2 | |
25.09 | 5 | h1 | SM | Norrköping | 6.8.22 | +0.9 | |
25.11 | 1 | Huddinge | 18.6.23 | -0.3 | |||
25.21 | 2 | 22 h1 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | -1.0 | |
25.31 | 2 | Norrköping | 8.7.22 | +0.4 | |||
25.32i | 2 | h4 | ISM | Malmö/A | 18.2.23 | ||
25.33i | 3 | Sätra | 4.2.23 | ||||
25.36i | 1 | 15 | NC-y | Örebro | 8.3.15 | ||
25.39i | 1 | Sollentuna | 15.2.23 | ||||
25.50 | 3 | 17 | vFIN | Tampere, FIN | 4.9.16 | -0.7 | |
25.65 | 1 | Eskilstuna | 14.6.15 | +0.3 | |||
25.70 | 4 | Hallsberg | 1.8.20 | -0.9 | |||
25.73i | 1 | 15 h6 | NC-y | Örebro | 7.3.15 | ||
25.92 | 1 | 16 h3 | NC-y | Vellinge | 6.8.16 | ||
25.94 | 1 | Sundsvall | 27.6.20 | +1.7 | |||
25.98i | 2 | Örebro | 14.1.17 | ||||
26.01 | 4 | 22 | JSM | Sollentuna | 28.8.22 | -2.1 | |
26.15i | 1 | Bollnäs | 25.2.20 | ||||
26.16 | 1 | Kvarnsveden | 5.7.20 | -2.0 | |||
26.39i | 3 | B | Örebro | 11.1.20 | |||
26.44i | 1 | 15 | Falun | 31.12.14 | |||
10-bästasnitt: 24.555 | |||||||
400 m | |||||||
54.12i | 4 | ISM | Karlstad | 17.2.24 | |||
54.23 | 2 | SM | Söderhamn | 29.7.23 | |||
54.26i | 1 | h3 | ISM | Karlstad | 16.2.24 | ||
54.47i | 1 | A | Uppsala | 26.1.24 | |||
54.78 | 3 | A | Uppsala | 25.8.23 | |||
54.79i | 1 | A | Sätra | 10.2.24 | |||
55.16 | 8 | Malmö/S | 5.8.23 | ||||
55.22i | 1 | Örebro | 14.1.24 | ||||
55.40 | 5 | Club CH | Sollentuna | 8.7.23 | |||
55.51 | 3 | h1 | SM | Söderhamn | 28.7.23 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
55.88 | 6 | vFIN | Stockholm/S | 2.9.23 | |||
56.02 | 2 | Huddinge | 25.7.20 | ||||
56.43 | 3 | 22 | JSM | Linköping | 22.8.20 | ||
56.71 | 7 | Club Ch | Uppsala | 21.6.22 | |||
57.05 | 1 | Stockholm/S | 6.9.20 | ||||
57.11 | 1 | Falun | 8.7.20 | ||||
57.24 | 5 | B | Karlstad | 3.7.22 | |||
57.38 | 6 | Göteborg/U | 18.6.22 | ||||
57.42 | 6 | h2 | SM | Norrköping | 5.8.22 | ||
57.48 | 3 | 22 | Söderhamn | 8.8.20 | |||
57.92 | 2 | Södertälje | 6.6.22 | ||||
58.26mxMX | 1 | Falun | 23.7.20 | ||||
58.59i | 3 | B | Bærum, NOR | 8.2.20 | |||
58.65i | 1 | Sätra | 14.2.16 | ||||
59.75i | 2 | Sätra | 15.2.20 | ||||
1:00.48i | 1 | 16 B | NC-y | Uddevalla | 5.3.16 | ||
1:00.85i | 1 | 17 | Falun | 31.12.15 | |||
1:01.61i | 1 | 16 h3 | NC-y | Uddevalla | 5.3.16 | ||
10-bästasnitt: 54.794 |
60 m: | 12 |
80 m: | 6 |
100 m: | 17 |
150 m: | 1 |
200 m: | 38 |
300 m: | 4 |
400 m: | 29 |
800 m: | 1 |
Längd: | 2 |
Kula (3.0 kg): | 9 |
Kula: | 3 |
Diskus: | 3 |
Slägga: | 3 |
Spjut (500 g): | 3 |
Spjut: | 3 |
Castorama: | 3 |
4x100 m: | 3 |
4x400 m: | 2 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 7.90 | 1s1-15 | Örebro 7.3 | ||||
2015 | 7.94 | 1h1-15 | Örebro 7.3 | ||||
2015 | 7.94 | 4-15 | Örebro 7.3 | ||||
2015 | 8.04 | 1-15 | Falun 31.12 | ||||
2016 | 7.91 | 1-17 | Falun 30.1 | ||||
2016 | 7.96 | 1h2-16 | Uddevalla 6.3 | ||||
2016 | 7.99 | 4s2-16 | Uddevalla 6.3 | ||||
2017 | 7.80 | 1h1-17 | Göteborg/FH 18.2 | ||||
2017 | 7.84 | 3-17 | Göteborg/FH 18.2 | ||||
2017 | 7.85 | 1-17 | Örebro 15.1 | ||||
2017 | 7.86 | 1h2-17 | Örebro 15.1 | ||||
2019 | 7.95 | 1h1 | Bollnäs 2.2 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 13.40 | 3-15 | Mora 7.9 | -0.4 | |||
2015 | 12.64 | 5 | Eskilstuna 14.6 | +1.9 | |||
2016 | 12.12 | 1 | Stockholm/S 18.6 | +1.4 | |||
2016 | 12.23 | 2-16 | Vellinge 5.8 | +1.9 | |||
2016 | 12.34 | 1-16 | Göteborg/U 2.7 | -1.7 | |||
2016 | 12.43 | 2h1-16 | Vellinge 5.8 | +0.6 | |||
2017 | 12.50 | 7 | Göteborg/U 1.7 | +1.2 | |||
2023 | 12.09 | 2h1 | Sollentuna 10.6 | +0.6 | |||
2023 | 12.12 | 2rA | Sollentuna 23.8 | +2.0 | |||
2023 | 12.21 | 3rB | Göteborg/S 1.7 | +1.7 | |||
2023 | 12.23 | 1 | Falun 27.5 | +0.6 | |||
2023 | 12.39 | 4 | Södertälje 6.6 | -2.6 | |||
2023 | 12.42 | 6 | Huddinge 17.6 | +0.5 | |||
2023 | 12.43 | 4h2 | Göteborg/S 1.7 | 0.0 | |||
2023 | 12.54 | 6 | Södertälje 6.6 | +2.0 | |||
2023 | 12.26w | 3h2 | Huddinge 17.6 | +2.4 | |||
150 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 19.27 | 3 | Täby 29.8 | -0.9 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 27.44w | 1 | Leksand 27.7 | +3.1 | |||
2014 | 26.53w | 1 | Gävle 19.7 | +2.1 | |||
2015 | 25.65 | 1 | Eskilstuna 14.6 | +0.3 | |||
2016 | 24.95 | 1-16 | Göteborg/U 3.7 | -0.3 | |||
2016 | 24.96 | 1-19 | Stockholm/S 19.6 | +0.2 | |||
2016 | 25.50 | 3-17 | Tampere, FIN 4.9 | -0.7 | |||
2016 | 25.92 | 1h3-16 | Vellinge 6.8 | ||||
2016 | 25.09w | 1-16 | Vellinge 7.8 | +4.8 | |||
2020 | 25.70 | 4 | Hallsberg 1.8 | -0.9 | |||
2020 | 25.94 | 1 | Sundsvall 27.6 | +1.7 | |||
2020 | 26.16 | 1 | Kvarnsveden 5.7 | -2.0 | |||
2022 | 25.09 | 5h1 | Norrköping 6.8 | +0.9 | |||
2022 | 25.21 | 2h1-22 | Sollentuna 27.8 | -1.0 | |||
2022 | 25.31 | 2 | Norrköping 8.7 | +0.4 | |||
2022 | 26.01 | 4-22 | Sollentuna 28.8 | -2.1 | |||
2022 | 25.06w | 3 | Sollentuna 11.6 | +2.3 | |||
2022 | 25.31w | 5rB-22 | Malmö/S 17.7 | +2.5 | |||
2023 | 24.31 | 1rA | Uppsala 27.8 | +1.1 | |||
2023 | 24.49 | 1rB | Göteborg/S 2.7 | +1.8 | |||
2023 | 24.56 | 7 | Karlstad 5.7 | +0.9 | |||
2023 | 24.71 | 1 | Eskilstuna 20.7 | +1.5 | |||
2023 | 24.78 | 2 | Uppsala 9.8 | +1.2 | |||
2023 | 24.89 | 5 | Sollentuna 8.7 | -2.9 | |||
2023 | 25.11 | 1 | Huddinge 18.6 | -0.3 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 25.36 | 1-15 | Örebro 8.3 | ||||
2015 | 25.73 | 1h6-15 | Örebro 7.3 | ||||
2015 | 26.44 | 1-15 | Falun 31.12 | ||||
2017 | 25.98 | 2 | Örebro 14.1 | ||||
2020 | 26.15 | 1 | Bollnäs 25.2 | ||||
2020 | 26.39 | 3rB | Örebro 11.1 | ||||
2023 | 25.32 | 2h4 | Malmö/A 18.2 | ||||
2023 | 25.33 | 3 | Sätra 4.2 | ||||
2023 | 25.39 | 1 | Sollentuna 15.2 | ||||
2024 | 24.23 | 2h1 | Karlstad 17.2 | ||||
2024 | 24.40 | 1rB | Sätra 21.1 | ||||
2024 | 24.57 | 3rA | Sollentuna 11.1 | ||||
2024 | 24.61 | 1rA | Sätra 9.2 | ||||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 43.14 | 4 | Stockholm/S 23.8 | ||||
2015 | 40.30 | 1-15 | Karlskrona 23.8 | ||||
2015 | 41.28 | 1h1-15 | Karlskrona 22.8 | ||||
2021 | 41.65 | 1 | Falun 15.5 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 56.02 | 2 | Huddinge 25.7 | ||||
2020 | 56.43 | 3-22 | Linköping 22.8 | ||||
2020 | 57.05 | 1 | Stockholm/S 6.9 | ||||
2020 | 57.11 | 1 | Falun 8.7 | ||||
2020 | 57.48 | 3-22 | Söderhamn 8.8 | ||||
2022 | 56.71 | 7 | Uppsala 21.6 | ||||
2022 | 57.24 | 5rB | Karlstad 3.7 | ||||
2022 | 57.38 | 6 | Göteborg/U 18.6 | ||||
2022 | 57.42 | 6h2 | Norrköping 5.8 | ||||
2022 | 57.92 | 2 | Södertälje 6.6 | ||||
2023 | 54.23 | 2 | Söderhamn 29.7 | ||||
2023 | 54.78 | 3rA | Uppsala 25.8 | ||||
2023 | 55.16 | 8 | Malmö/S 5.8 | ||||
2023 | 55.40 | 5 | Sollentuna 8.7 | ||||
2023 | 55.51 | 3h1 | Söderhamn 28.7 | ||||
2023 | 55.88 | 6 | Stockholm/S 2.9 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 58.65 | 1 | Sätra 14.2 | ||||
2016 | 1:00.48 | 1rB-16 | Uddevalla 5.3 | ||||
2016 | 1:00.85 | 1-17 | Falun 31.12 | ||||
2016 | 1:01.61 | 1h3-16 | Uddevalla 5.3 | ||||
2020 | 58.59 | 3rB | Bærum, NOR 8.2 | ||||
2020 | 59.75 | 2 | Sätra 15.2 | ||||
2024 | 54.12 | 4 | Karlstad 17.2 | ||||
2024 | 54.26 | 1h3 | Karlstad 16.2 | ||||
2024 | 54.47 | 1rA | Uppsala 26.1 | ||||
2024 | 54.79 | 1rA | Sätra 10.2 | ||||
2024 | 55.22 | 1 | Örebro 14.1 | ||||
800 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:29.12 | 5 | Uppsala 28.1 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 5.04 | 5-17 | Falun 21.5 | +1.2 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 5.07 | 3 | Falun 3.12 | ||||
Kula | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 10.46 | Com | Falun 14.9 | ||||
2019 | 10.27 | Com | Falun 4.9 | ||||
2022 | 10.45 | Com | Sätra 9.10 | ||||
Diskus | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 26.52 | Com | Falun 14.9 | ||||
2019 | 21.73 | com | Falun 4.9 | ||||
2022 | 20.96 | Com | Sätra/K 9.10 | ||||
Slägga | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 18.92 | com | Falun 14.9 | ||||
2019 | 18.39 | com | Falun 4.9 | ||||
2022 | 21.86 | Com | Sätra/K 9.10 | ||||
Spjut | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 32.46 | Com | Falun 14.9 | ||||
2019 | 28.38 | Com | Falun 4.9 | ||||
2022 | 31.61 | Com | Sätra 9.10 | ||||
Castorama | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 2.109 | 2 | Falun 14.9 | ||||
2019 | 1.901 | 6 | Falun 4.9 | ||||
2022 | 2.029 | 3 | Sätra 9.10 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
80 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 10.39 | 3-15 | Leksand 26.7 | +1.7 | |||
2015 | 10.16 | 1-15 | Falun 16.8 | +0.7 | |||
2015 | 10.23 | 4-15 | Karlskrona 21.8 | +0.3 | |||
2015 | 10.33 | 2s2-15 | Karlskrona 21.8 | ||||
2015 | 10.45 | 1h4-15 | Karlskrona 21.8 | -0.2 | |||
2015 | 10.08w | 2-15 | Sollentuna/E 6.6 | +3.0 | |||
Kula (3.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 10.87 | 3-15 | Kvarnsveden 17.6 | ||||
2015 | 10.81 | 1-15 | Leksand 25.7 | ||||
2016 | 11.70 | 3-17 | Järvsö 18.9 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 10.98 | 1-15 | Falun 29.11 | ||||
2016 | 11.86 | 1-17 | Falun 28.11 | ||||
2016 | 11.73 | 9-16 | Uddevalla 5.3 | ||||
2017 | 13.03 | 1-17 | Falun 28.1 | ||||
2017 | 12.66 | 7-17 | Göteborg/FH 18.2 | ||||
2017 | 12.12 | 2-17 | Falun 3.12 | ||||
Spjut (500 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 30.65 | 1-14 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2015 | 30.48 | 4-15 | Säter 23.5 | ||||
2016 | 30.23 | 3-17 | Järvsö 17.9 |
Ute | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | ||||||||||
SM | 2022 | 5 | h1 | 25.09 |
||||||
400 m | ||||||||||
SM | 2022 | 6 | h2 | 57.42 |
||||||
SM | 2023 | 2 | 54.23 |
3 | h1 | 55.51 |
||||
4x100 m | ||||||||||
SM | 2023 | 3 | 47.46 |
|||||||
4x400 m | ||||||||||
SM | 2022 | 2 | 3:43.07 |
|||||||
Inne | ||||||||||
200 m | ||||||||||
ISM | 2023 | 2 | h4 | 25.32 |
||||||
ISM | 2024 | DNF |
2 | h1 | 24.23 |
|||||
400 m | ||||||||||
ISM | 2024 | 4 | 54.12 |
1 | h3 | 54.26 |
||||
Junior-ungdom | ||||||||||
Ute | ||||||||||
80 m | ||||||||||
NC-y | 2015 | 4 | 15 | 10.23 |
2 | 15 s2 | 10.33 |
1 | 15 h4 | 10.45 |
100 m | ||||||||||
NC-y | 2016 | 2 | 16 | 12.23 |
2 | 16 h1 | 12.43 |
|||
200 m | ||||||||||
NC-y | 2016 | 1 | 16 | 25.09w |
1 | 16 h3 | 25.92 |
|||
JSM | 2022 | 4 | 22 | 26.01 |
2 | 22 h1 | 25.21 |
|||
300 m | ||||||||||
NC-y | 2015 | 1 | 15 | 40.30 |
1 | 15 h1 | 41.28 |
|||
400 m | ||||||||||
JSM | 2020 | 3 | 22 | 56.43 |
||||||
Inne | ||||||||||
60 m | ||||||||||
NC-y | 2015 | 4 | 15 | 7.94 |
1 | 15 s1 | 7.90 |
1 | 15 h1 | 7.94 |
NC-y | 2016 | 4 | 16 s2 | 7.99 |
1 | 16 h2 | 7.96 |
|||
IUSM | 2017 | 3 | 17 | 7.84 |
1 | 17 h1 | 7.80 |
|||
200 m | ||||||||||
NC-y | 2015 | 1 | 15 | 25.36 |
1 | 15 h6 | 25.73 |
|||
400 m | ||||||||||
NC-y | 2016 | 1 | 16 B | 1:00.48 |
1 | 16 h3 | 1:01.61 |
|||
Kula (3.0 kg) | ||||||||||
NC-y | 2016 | 9 | 16 | 11.73 |
||||||
IUSM | 2017 | 7 | 17 | 12.66 |