Emma Stenlöf

Född: 25 juni 1996

Ålder: 25 år 94 dagar

Förening:
 Västerås FK
 

  •  1 SM‐guld

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Inga resultat 2021. Senaste resultatet är från 2020.

2020

Kula (2)
13.53i
  (12)SätraSätra15.2.20
 
32.52X38.01XXX
13.13i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
 
13.1312.7312.89

2019

200 m (1)
25.42w
  v2NatUppsalav2Nat, Uppsala8.6.19+2.5
800 m (1)
2:26.76
SB  v2NatUppsalav2Nat, Uppsala9.6.19
100 m häck (2)
14.34
SB  (14)v2NatUppsalav2Nat, Uppsala8.6.19+0.9
14.71w
  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.19+3.9
Höjd (2)
1.66
SB  v2NatUppsalav2Nat, Uppsala8.6.19
1.71
SB  (22)SundsvallSundsvall16.6.19
Längd (2)
5.69
SB  VästeråsVästerås14.5.19+1.0
5.81w
  v2NatUppsalav2Nat, Uppsala9.6.19+3.6
Kula (2)
13.50
SB  (13)HuddingeHuddinge2.6.19
13.35
  v2NatUppsalav2Nat, Uppsala8.6.19
Spjut (1)
37.24
SB  v2NatUppsalav2Nat, Uppsala9.6.19
Sjukamp (2)
5.477
SB  (4)v2NatUppsalav2Nat, Uppsala9.6.19
14.34/+0.9   1.66   13.35   25.42w/+2.5
5.81w/+3.6   37.24   2:26.76
DNF
  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
14.71w/+3.9         
      

2018

200 m (3)
26.28
SB  LjungbyLjungby25.5.18+1.5
25.78
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18+1.7
26.48
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-2.5
800 m (3)
2:27.70
SB  LjungbyLjungby26.5.18
2:23.45
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
2:24.98
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
100 m häck (5)
14.71
SB  LjungbyLjungby25.5.18+0.6
14.56
SB  (22)Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18+1.5
14.69
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18-0.8
14.76
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18+0.8
14.92
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-2.8
Höjd (8)
1.72i
SB  SätraSätra21.1.18
1.71i
  SätraSätra3.2.18
1.79i
=PB  (10)IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
 
1.63
O
1.67
O
1.71
O
1.74
O
1.77
O
1.79
XO
1.81
XXX
 
1.73
SB  KarlstadKarlstad19.5.18
1.68
  LjungbyLjungby25.5.18
1.77
SB  (16)Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18
1.68
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
 
1.55
O
1.63
O
1.68
XXO
1.73
XXX
    
1.66
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
Längd (7)
5.69i
SB  VästeråsVästerås28.1.18
5.89i
SB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
 
5.635.895.595.695.675.85
5.57w
  LjungbyLjungby26.5.18+2.5
5.82
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18+1.6
5.83
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18-0.2
5.81
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+1.5
 
5.60
+0.9
X
+0.8
5.81
+1.5
5.72
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-1.1
Kula (6)
12.48i
SB  SätraSätra21.1.18
12.64i
SB  (18)VästeråsVästerås28.1.18
12.49i
  SätraSätra3.2.18
12.27i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
 
12.1212.2711.6211.8212.2211.75
12.96
SB  (19)Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18
12.81
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
Spjut (3)
33.28
SB  LjungbyLjungby26.5.18
30.42
  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
34.39
SB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
Sjukamp (3)
5.158
SB  LjungbyLjungby26.5.18
14.71/+0.6   1.68   12.49   26.28/+1.5
5.57w/+2.5   33.28   2:27.70
5.441
SB  (7)Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
14.56/+1.5   1.77   12.96   25.78/+1.7
5.82/+1.6   30.42   2:23.45
5.211
  SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18
14.92   1.66   12.81   26.48
5.72   34.39   2:24.98

2016

60 m (2)
7.99i
SB  VäxjöVäxjö23.1.16
8.08i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
200 m (1)
26.00i
PB  Stockholm/GStockholm/G17.2.16
60 m häck (2)
8.83i
SB  (23)NorrköpingNorrköping30.1.16
9.02i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
100 m häck (1)
15.10
SB  EnskedeEnskede14.5.16-1.1
Höjd (1)
1.63
SB  EnskedeEnskede14.5.16
Längd (2)
5.78i
SB  (20)VäxjöVäxjö23.1.16
5.70
=SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+1.6
 
5.69
+2.5
5.70
+1.5
5.70
+1.6
5.53
+0.4
X5.56
+1.2
Tresteg (1)
12.04
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+1.9
 
11.92
+1.6
11.91
+1.7
11.91
+1.1
11.6011.82
+1.7
12.04
+1.9
Kula (3)
12.71i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
 
12.1411.86X12.4612.2312.71
13.11
=SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
 
12.2012.6812.6813.1112.44X
12.19
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16
 
11.7212.1812.19
Spjut (2)
35.40
SB  VästeråsVästerås31.7.16
31.38
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
 
X31.3831.38

2015

60 m (1)
7.98i
PB  VästeråsVästerås25.1.15
200 m (2)
25.95
SB  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN13.6.15-2.4
26.04
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna16.7.15-1.1
800 m (1)
2:25.27
SB  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna17.7.15
60 m häck (5)
8.79i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
8.80i
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
8.71i
=PB  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
8.80i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
8.77i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
100 m häck (6)
14.17w
  EskilstunaEskilstuna23.5.15+3.1
14.31
SB  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN13.6.15-0.3
14.41
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15-0.5
14.35
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15+0.3
14.05
SB  (10)JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna16.7.15+1.8
14.46
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-1.5
Höjd (7)
1.70i
SB  VästeråsVästerås25.1.15
1.79i
PB  (32) IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
 
1.63
O
1.70
O
1.73
O
1.75
O
1.77
O
1.79
O
1.81
XXX
 
1.73
SB  EskilstunaEskilstuna23.5.15
1.73
=SB  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN13.6.15
1.75
SB  (20)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.15
1.74
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna16.7.15
 
1.65
O
1.68
O
1.71
O
1.74
XO
1.77
XXX
   
1.70
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15
 
1.62
O
1.66
XXO
1.70
O
1.73
XXX
    
Längd (10)
5.89i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
6.06i
PB  (37) ISMSätraISM, Sätra22.2.15
 
5.815.875.815.936.016.06
5.82i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
 
5.415.685.665.745.795.82
5.82w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.15+2.1
5.90
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+1.1
5.81
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna17.7.15+0.7
 
5.81
+0.7
X
+1.7
X
-0.8
6.04
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15+1.9
 
5.94
+2.7
6.04
+1.9
6.00
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+0.5
 
5.94
+1.5
5.82
+1.2
5.79
+1.2
5.81
+1.3
5.796.00
+0.5
5.88
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15+0.8
 
5.75
+0.5
5.74
+0.5
5.74
+1.7
5.46
+0.9
5.57
+0.7
5.88
+0.8
5.98
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN30.8.15-0.2
Kula (6)
11.82i
SB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
 
11.21X11.4711.8211.4511.71
13.39i
PB  (85) IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
 
X12.5012.3913.3313.39X
12.31
SB  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN13.6.15
13.07
SB  (16)HässelbyHässelby21.6.15
12.28
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna16.7.15
 
12.0712.2512.28
11.98
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
 
11.79X11.32XX11.98
Spjut (2)
42.06
PB  (15)JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna17.7.15
 
42.0638.3640.94
39.22
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
 
37.0936.6539.2237.4137.4638.91
Sjukamp (2)
DNF
  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN14.6.15
14.31/-0.3   1.73   12.31   25.95/-2.4
      
5.600
SB  (8) (3)JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna17.7.15
14.05/+1.8   1.74   12.28   26.04/-1.1
5.81/+0.7   42.06   2:25.27
4x100 m (1)
50.18
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Västerås FK
Matilda From, Amanda Sundstedt
Ella Moberg, Emma Stenlöf
1000 m stafett (1)
2:21.46
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 Västerås FK
Matilda From, Emma Stenlöf
Hanna Aabakken, Sharon López

2014

60 m (1)
7.99i
PB  SätraSätra25.1.14
100 m (1)
12.42
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14-1.0
200 m (3)
25.74
SB  VarbergVarberg17.5.14+0.7
25.12
PB  V2NatTampere, FINV2Nat, Tampere, FIN14.6.14+1.0
25.50
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR22.7.14+1.2
800 m (3)
2:28.12
PB  VarbergVarberg18.5.14
2:22.45
PB  V2NatTampere, FINV2Nat, Tampere, FIN15.6.14
2:27.71
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR23.7.14
60 m häck (1)
8.71i
PB  (16)SätraSätra26.1.14
100 m häck (12)
14.08
PB  VarbergVarberg17.5.14+0.5
14.17
  SAYOSollentuna/ESAYO, Sollentuna/E6.6.14+1.0
13.98
PB  V2NatTampere, FINV2Nat, Tampere, FIN14.6.14+1.2
14.10
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.14+1.4
13.81
PB  (78) (6)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.14+1.9
14.06
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR22.7.14+1.1
13.96
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+2.0
14.09w
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+3.1
14.18w
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+3.1
13.89w
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+2.7
13.89w
  v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR16.8.14+2.3
13.87
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala23.8.14+0.9
Höjd (9)
1.76i
SB  (51) (13)SätraSätra24.1.14
1.75i
  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
 
1.68
O
1.71
O
1.73
XO
1.75
XO
1.77
XXX
   
1.76
SB  VarbergVarberg17.5.14
1.76
=SB  V2NatTampere, FINV2Nat, Tampere, FIN14.6.14
1.75
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U27.6.14
1.76
=SB  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR22.7.14
 
1.64
O
1.67
O
1.70
O
1.73
O
1.76
O
1.79
XXX
  
1.77
SB  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14
 
1.65
O
1.69
XO
1.72
O
1.75
XO
1.77
O
1.79
XXX
  
1.77
=SB  v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR17.8.14
1.78
SB  (73) (11)JSMUpplands VäsbyJSM, Upplands Väsby6.9.14
Längd (5)
5.85
SB  VarbergVarberg18.5.140.0
5.98
PB  (13)SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna7.6.14-2.5
5.87
  V2NatTampere, FINV2Nat, Tampere, FIN15.6.140.0
5.71
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR23.7.14-1.0
 
X
-1.2
5.70
-0.8
5.71
-1.0
5.93
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14+1.4
 
5.84
+2.7
5.93
+1.4
5.86
-0.2
5.74
+0.6
5.74
-1.0
5.66
-0.1
Tresteg (2)
12.29i
PB  (99) IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
 
12.2911.9612.1311.8811.9311.87
12.23w
  VästeråsVästerås29.5.14+3.1
Kula (5)
12.36i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra15.2.14
 
9.8812.33X11.8812.3611.91
13.85
PB  (8)VarbergVarberg17.5.14
12.77
  V2NatTampere, FINV2Nat, Tampere, FIN14.6.14
12.79
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR22.7.14
 
X12.5812.79
12.82
  SMUmeåSM, Umeå3.8.14
 
12.4512.8212.78
Spjut (4)
41.25
PB  VarbergVarberg18.5.14
41.56
PB  (18)V2NatTampere, FINV2Nat, Tampere, FIN15.6.14
37.84
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR23.7.14
 
37.8436.4332.87
37.66
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14
 
37.2637.6636.5236.43X34.82
Femkamp ()
3.275
PB  (12)VäxjöVäxjö9.2.14
               
Sjukamp (4)
5.711
PB  VarbergVarberg18.5.14
14.08/+0.5   1.76   13.85   25.74/+0.7
5.85/0.0   41.25   2:28.12
5.795
PB (71) (6) (3)V2NatTampere, FINV2Nat, Tampere, FIN15.6.14
13.98/+1.2   1.76   12.77   25.12/+1.0
5.87/0.0   41.56   2:22.45
5.562
  JVMEugene, ORJVM, Eugene, OR23.7.14
14.06/+1.1   1.76   12.79   25.50/+1.2
5.71/-1.0   37.84   2:27.71
5.519
  SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby7.9.14
14.19/0.0   1.78   12.01   25.81/-1.6
5.75/+1.6   35.39   2:22.89
1000 m stafett (1)
2:15.99
SB  JSMKilJSM, Kil24.5.14
 Västerås FK
Matilda From, Emma Stenlöf
Daniela Karlsson, Sharon López

2013

100 m (1)
12.71
SB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.13-0.2
200 m (4)
25.69
SB  VarbergVarberg18.5.13+1.7
25.60
SB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13-1.5
25.80
  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR12.7.13-1.1
26.07
  USMKalmarUSM, Kalmar14.9.13-2.1
600 m (1)
1:48.67i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.2.13
800 m (4)
2:33.22
SB  VarbergVarberg19.5.13
2:28.20
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
2:29.03
  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR13.7.13
2:29.76
  USMKalmarUSM, Kalmar15.9.13
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
8.61i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.2.13
8.82i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla24.2.13
8.60i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla24.2.13
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (9)
14.4m
  VarbergVarberg18.5.13+0.2
13.85
SB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13+0.2
13.87
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+0.3
13.93
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+0.7
13.90
  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR12.7.13-1.2
13.89
  USMVästeråsUSM, Västerås10.8.13+0.5
13.82
SB  USMVästeråsUSM, Västerås10.8.13+1.1
14.02
  DNG-YouthStockholm/SDNG-Youth, Stockholm/S24.8.13+0.6
14.04
  USMKalmarUSM, Kalmar14.9.13-1.9
100 m häck (1)
14.58
PB  EnskedeEnskede12.5.13-2.9
Höjd (11)
1.70i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.2.13
1.77i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla24.2.13
1.73
SB  VarbergVarberg18.5.13
1.78
=PB  Málaga, ESPMálaga, ESP28.5.13
1.77
  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13
1.77
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13
1.78
=PB  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR12.7.13
 
1.66
XO
1.69
O
1.72
XXO
1.75
O
1.78
XO
1.81
XXX
  
1.74
  USMVästeråsUSM, Västerås9.8.13
1.77
  DNG-YouthStockholm/SDNG-Youth, Stockholm/S25.8.13
1.75
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13
1.81
PB  (38) (12) (7)USMKalmarUSM, Kalmar14.9.13
Längd (12)
5.76i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.2.13
5.88i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
5.78i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
5.66i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
5.76w
  VarbergVarberg19.5.13+2.5
5.86
SB  Málaga, ESPMálaga, ESP28.5.13+1.5
5.90
SB  (70) (18)v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13+1.4
5.98w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.13+2.5
5.84
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.13+0.3
5.49
  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR13.7.13+0.3
 
X
+0.9
5.49
+0.3
X
+1.8
5.59
  USMVästeråsUSM, Västerås11.8.13+0.7
5.56
  USMKalmarUSM, Kalmar15.9.13+0.3
Tresteg (1)
11.89
PB  (23)HuddingeHuddinge22.9.13+1.6
Kula (3.0 kg) (8)
13.10i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.2.13
12.50i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla24.2.13
12.60
SB  VarbergVarberg18.5.13
13.55
PB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13
13.84
PB  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR12.7.13
 
13.8413.7012.98
13.90
PB  USMVästeråsUSM, Västerås11.8.13
14.53
PB  USMKalmarUSM, Kalmar14.9.13
14.92
PB (70) (66) HS ChHuddingeHS Ch, Huddinge22.9.13
Kula (1)
11.34
SB  VästeråsVästerås19.10.13
Spjut (500 g) (4)
30.53
PB  VarbergVarberg19.5.13
31.76
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
38.81
PB  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR13.7.13
 
36.79X38.81
39.21
PB  USMKalmarUSM, Kalmar15.9.13
Spjut (1)
40.32
PB  USMVästeråsUSM, Västerås10.8.13
Femkamp (F17) (1)
4.008
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.2.13
8.61   1.70   13.10   5.76   1:48.67
Sjukamp (F17) (4)
5.223
SB  VarbergVarberg19.5.13
14.4m/+0.2   1.73   12.60   25.69/+1.7
5.76w/+2.5   30.53   2:33.22
5.583
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
13.85/+0.2   1.77   13.55   25.60/-1.5
5.90/+1.4   31.76   2:28.20
5.590
PB  UVMDonetsk, UKRUVM, Donetsk, UKR13.7.13
13.90/-1.2   1.78   13.84   25.80/-1.1
5.49/+0.3   38.81   2:29.03
5.649
PB  USMKalmarUSM, Kalmar15.9.13
14.04/-1.9   1.81   14.53   26.07/-2.1
5.56/+0.3   39.21   2:29.76

2012

100 m (2)
12.52
PB  Växjö/AVäxjö/A21.9.12+1.7
12.35w
  Växjö/AVäxjö/A21.9.12+3.1
200 m (1)
25.40
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12-0.5
800 m (2)
2:30.22
PB  LerumLerum27.5.12
2:34.09
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
9.03i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
9.00i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (10)
14.14
PB  NordicCSandnes, NORNordicC, Sandnes, NOR16.6.120.0
14.03
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U8.7.12+0.4
13.94
PB (37) (34) VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U8.7.12+0.4
13.99w
  GurkspelenVästeråsGurkspelen, Västerås4.8.12+3.2
14.71
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12+1.1
14.09
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
13.75
PB  Stockholm/SStockholm/S18.8.12+0.6
14.17
  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12-0.9
14.23
  HS ChVäxjö/AHS Ch, Växjö/A22.9.12+2.0
14.00
  HS ChVäxjö/AHS Ch, Växjö/A22.9.12+0.7
Höjd (5)
1.64i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
1.78
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12
1.61
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.8.12
 
1.61
O
1.67
XXX
      
1.73
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12
1.70
  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Stav (1)
3.20i
SB  (22)Göteborg/NGöteborg/N20.1.12
Längd (5)
5.57i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
5.74
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12+0.2
5.84
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12+0.2
5.97
PB  (45) (10)Stockholm/SStockholm/S18.8.120.0
5.73w
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12+2.5
Kula (3.0 kg) (3)
13.21
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
13.27
PB  Stockholm/SStockholm/S19.8.12
12.84
  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Kula (1)
12.84
PB  (32) (19)USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Spjut (1)
33.93
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
Sjukamp (F17) (2)
5.338
PB (3) (3) USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
14.17/-0.9   1.70   12.84   25.40/-0.5
5.73w/+2.5   33.93   2:34.09
5.338
=PB  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
         
      
Femkamp (F17) (1)
3.792
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH10.3.12

2011

60 m (1)
8.22i
PB  ÖrebroÖrebro26.3.11
100 m (1)
12.85
PB  Stockholm/SStockholm/S29.6.11+0.3
200 m (1)
26.44
PB  Stockholm/SStockholm/S29.6.11-0.2
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
9.09i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
9.09i
=PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
100 m häck (1)
15.07
PB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
11.78
PB  Stockholm/SStockholm/S30.7.11-0.7
12.14
  USMYstadUSM, Ystad28.8.11+1.2
11.83w
  USMYstadUSM, Ystad28.8.11+2.3
Höjd (3)
1.57
SB  USMYstadUSM, Ystad26.8.11
1.68
PB  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
1.70
PB  FalunFalun11.9.11
Stav (3)
3.32i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
3.15
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
3.23
PB  USMYstadUSM, Ystad26.8.11
Längd (5)
5.30i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
5.29i
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
5.59
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.11+1.6
5.15
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+1.2
5.35w
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+2.7
5.47w
  USMYstadUSM, Ystad27.8.11+2.2
Kula (3.0 kg) (2)
10.73i
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping12.2.11
10.59
PB  SMFalunSM, Falun6.8.11
Femkamp (F17) (1)
3.553
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping12.2.11
9.11   1.66   10.73   5.26   1:48.48
Sexkamp (F15) (1)
3.955
PB  USMFalunUSM, Falun7.8.11
10.59      
      
10.59
4x100 m (3)
50.06
SB  USMVäxjöUSM, Växjö3.6.11
 Västerås FK
50.93
  USMVäxjöUSM, Växjö3.6.11
 Västerås FK
49.95
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
 Västerås FK
Hanna Edvardsson, Ewa Marcinkiewicz
Åsa Söderlund, Emma Stenlöf

2010

100 m (1)
13.33
PB  VästeråsVästerås1.8.10-1.0
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.20
PB  Huddinge/JHuddinge/J12.9.10+1.5
Höjd (2)
1.59i
PB  VästeråsVästerås17.10.09
1.66
PB  TäbyTäby21.8.10
Stav (1)
3.16
PB  Huddinge/JHuddinge/J12.9.10
Längd (3)
5.10i
PB  VästeråsVästerås14.11.09
5.25
PB  SätraSätra5.6.10+1.3
5.30w
  SätraSätra5.6.10+2.1
Tresteg (1)
10.81
PB  HuddingeHuddinge11.9.100.0
 (1)
4.249
PB  UddevallaUddevalla11.7.10

2009

Höjd (2)
1.53i
PB  EskilstunaEskilstuna29.11.08
1.54
PB  EnköpingEnköping15.8.09
Stav (1)
2.63
PB  UppsalaUppsala12.9.09

2008

Höjd (1)
1.50
PB  VästeråsVästerås6.7.08

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat83121.Eventname AS Eventeng, alltwat83121.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat83121.Date),'.',MONTH(alltwat83121.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat83121.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat83121 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat83121.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat83121.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat83121.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat83121.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat83121.Eventname AS Eventeng, alltwat83121.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat83121.Date),'.',MONTH(alltwat83121.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat83121.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat83121 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat83121.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat83121.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat83121.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat83121.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat83121.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat83121.Eventname AS Eventeng, alltwat83121.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat83121.Date),'.',MONTH(alltwat83121.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat83121.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat83121 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat83121.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat83121.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat83121.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat83121.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat83121.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.98
Västerås25.1.15
100 m
Ute
12.42
Göteborg/U28.6.14-1.0
200 m
Ute
25.12
Tampere, FIN14.6.14+1.0
Inne
26.00
Stockholm/G17.2.16
600 m
Inne
1:48.67
Växjö8.2.13
800 m
Ute
2:22.45
Tampere, FIN15.6.14
60 m häck
Inne
8.71
Sätra26.1.14
100 m häck
Ute
13.81
Göteborg/U29.6.14+1.9
Höjd
Ute
1.81
Kalmar14.9.1347
Inne
1.79
Göteborg/FH28.2.15
Stav
Ute
3.23
Ystad26.8.11
Inne
3.32
Huddinge20.2.11
Längd
Ute
6.04
Söderhamn8.8.15+1.9
Inne
6.06
Sätra22.2.15
Tresteg
Ute
12.04
Hässleholm7.8.16+1.9
Inne
12.29
Sätra16.2.14
Kula
Ute
13.85
Varberg17.5.14
Spjut
Ute
42.06
Eskilstuna17.7.15
Femkamp
Inne
3.275
Växjö9.2.14
Sjukamp
Ute
5.795
Tampere, FIN15.6.1413

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.09
Huddinge20.2.11
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.60
Uddevalla24.2.13
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
13.75
Stockholm/S18.8.12+0.6
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.78
Stockholm/S30.7.11-0.7
Kula (3.0 kg)
Ute
14.92
Huddinge22.9.13
Inne
13.10
Växjö8.2.13
Spjut (500 g)
Ute
39.21
Kalmar15.9.13
Sjukamp (F17)
Ute
5.649
Kalmar15.9.13
Femkamp (F17)
Inne
3.792
Göteborg/FH10.3.12
200 m
25.12
hep
V2NatTampere, FIN14.6.14+1.0
25.40
hep
16
USMHuddinge15.9.12-0.5
25.50
hep
19
JVMEugene, OR22.7.14+1.2
25.60
hep
17
v2NatHuddinge/J8.6.13-1.5
25.69
hep
17
Varberg18.5.13+1.7
25.74
hep
19
Varberg17.5.14+0.7
25.78
hep
Pärnu, EST16.6.18+1.7
25.80
hep
17
UVMDonetsk, UKR12.7.13-1.1
25.95
hep
19
NordicCTårnby, DEN13.6.15-2.4
26.00i
4
C
Stockholm/G17.2.16
Visa/dölj alla resultat
26.04
hep
19
JEM19Eskilstuna16.7.15-1.1
26.07
hep
17
USMKalmar14.9.13-2.1
26.28
hep
Ljungby25.5.18+1.5
26.44
2
B
Stockholm/S29.6.11-0.2
26.48
hep
SMUddevalla8.9.18-2.5
10-bästasnitt: 25.658
800 m
2:22.45
hep
V2NatTampere, FIN15.6.14
2:23.45
hep
Pärnu, EST17.6.18
2:24.98
hep
SMUddevalla8.9.18
2:25.27
hep
19
JEM19Eskilstuna17.7.15
2:26.76
hep
v2NatUppsala9.6.19
2:27.70
hep
Ljungby26.5.18
2:27.71
hep
19
JVMEugene, OR23.7.14
2:28.12
hep
19
Varberg18.5.14
2:28.20
hep
17
v2NatHuddinge9.6.13
2:29.03
hep
17
UVMDonetsk, UKR13.7.13
Visa/dölj alla resultat
2:29.76
hep
17
USMKalmar15.9.13
2:30.22
hep
17
Lerum27.5.12
2:33.22
hep
17
Varberg19.5.13
2:34.09
hep
16
USMHuddinge16.9.12
10-bästasnitt: 2:26.367
100 m häck
13.81
1
19
VUSGöteborg/U29.6.14+1.9
13.87
2
Folksam GPUppsala23.8.14+0.9
13.96
3
h1
SMUmeå2.8.14+2.0
13.98
hep
V2NatTampere, FIN14.6.14+1.2
14.05
hep
19
JEM19Eskilstuna16.7.15+1.8
14.06
hep
19
JVMEugene, OR22.7.14+1.1
14.08
hep
19
Varberg17.5.14+0.5
14.10
1
19
h2
VUSGöteborg/U29.6.14+1.4
14.17
1
SAYOSollentuna/E6.6.14+1.0
14.31
hep
19
NordicCTårnby, DEN13.6.15-0.3
Visa/dölj alla resultat
14.34
hep
v2NatUppsala8.6.19+0.9
14.35
3
19
VUSGöteborg/U5.7.15+0.3
14.41
2
19
h1
VUSGöteborg/U5.7.15-0.5
14.46
5
h1
SMSöderhamn8.8.15-1.5
14.56
hep
Pärnu, EST16.6.18+1.5
14.58
2
Enskede12.5.13-2.9
14.69
2
22
h1
JSMHuddinge5.8.18-0.8
14.71
hep
Ljungby25.5.18+0.6
14.76
6
22
JSMHuddinge5.8.18+0.8
14.92
hep
SMUddevalla8.9.18-2.8
15.07
6
teamNCSollentuna22.6.11
15.10
4
Enskede14.5.16-1.1
10-bästasnitt: 14.039
Höjd
1.81
hep
17
USMKalmar14.9.13
1.79i
1
19
IJSMGöteborg/FH28.2.15
1.79i
4
22
IJSMUppsala24.2.18
1.78
1
16
NC-yUpplands Väsby10.8.12
1.78
4
Málaga, ESP28.5.13
1.78
hep
17
UVMDonetsk, UKR12.7.13
1.78
hep
19
JSMUpplands Väsby6.9.14
1.77i
1
17
IUSMUddevalla24.2.13
1.77
hep
17
v2NatHuddinge/J8.6.13
1.77
1
17
VUSGöteborg/U30.6.13
Visa/dölj alla resultat
1.77
1
17
DNG-YouthStockholm/S25.8.13
1.77
=2
19
JSMGävle8.8.14
1.77
2
19
v3NatKristiansand, NOR17.8.14
1.77
hep
Pärnu, EST16.6.18
1.76i
1
19
Sätra24.1.14
1.76
hep
19
Varberg17.5.14
1.76
hep
V2NatTampere, FIN14.6.14
1.76
hep
19
JVMEugene, OR22.7.14
1.75
2
17
vFINStockholm/S7.9.13
1.75i
2
19
IJSMSätra15.2.14
1.75
=2
19
VUSGöteborg/U27.6.14
1.75
3
19
VUSGöteborg/U3.7.15
1.74
1
17
USMVästerås9.8.13
1.74
hep
19
JEM19Eskilstuna16.7.15
1.73
3
17
vFINGöteborg/U1.9.12
1.73
hep
17
Varberg18.5.13
1.73
2
Eskilstuna23.5.15
1.73
hep
19
NordicCTårnby, DEN13.6.15
1.73
2
Karlstad19.5.18
1.72i
2
Sätra21.1.18
1.71i
3
Sätra3.2.18
1.71
1
Sundsvall16.6.19
1.70
1
15
Falun11.9.11
1.70
hep
16
USMHuddinge15.9.12
1.70i
pen
17
IUSMVäxjö8.2.13
1.70i
1
Västerås25.1.15
1.70
3
19
JSMKalmar21.8.15
1.68
2
15
NC-yYstad27.8.11
1.68
hep
Ljungby25.5.18
1.68
4
22
JSMHuddinge4.8.18
1.66
1
15
Täby21.8.10
1.66
hep
SMUddevalla8.9.18
1.66
hep
v2NatUppsala8.6.19
1.64i
4
16
NC-yGöteborg/FH26.2.12
1.63
4
Enskede14.5.16
1.61
=9
SMStockholm/S25.8.12
1.59i
1
14
Västerås17.10.09
1.57
=1
15
Q
NC-yYstad26.8.11
1.54
1
13
Enköping15.8.09
1.53i
1
13
Eskilstuna29.11.08
1.50
1
12
Västerås6.7.08
10-bästasnitt: 1.782
Längd
6.06i
6
ISMSätra22.2.15
6.04
6
Q
SMSöderhamn8.8.15+1.9
6.00
7
SMSöderhamn9.8.15+0.5
5.98
1
19
SAYOSollentuna7.6.14-2.5
5.98
3
19
NordicCEspoo, FIN30.8.15-0.2
5.97
1
16
Stockholm/S18.8.120.0
5.93
1
19
JSMGävle9.8.14+1.4
5.90
hep
17
v2NatHuddinge9.6.13+1.4
5.90
3
19
VUSGöteborg/U4.7.15+1.1
5.89i
5
Raka SpåretSätra31.1.15
Visa/dölj alla resultat
5.89i
3
22
IJSMUppsala25.2.18
5.88i
4
Q
ISMNorrköping16.2.13
5.88
2
19
JSMKalmar22.8.15+0.8
5.87
hep
V2NatTampere, FIN15.6.140.0
5.86
1
Málaga, ESP28.5.13+1.5
5.85
hep
19
Varberg18.5.140.0
5.84
1
16
NC-yUpplands Väsby11.8.12+0.2
5.84
2
17
VUSGöteborg/U29.6.13+0.3
5.83
5
22
JSMHuddinge5.8.18-0.2
5.82i
3
19
IJSMGöteborg/FH1.3.15
5.82
hep
Pärnu, EST17.6.18+1.6
5.81
hep
19
JEM19Eskilstuna17.7.15+0.7
5.81
14
Q
SMEskilstuna25.8.18+1.5
5.78i
7
ISMNorrköping17.2.13
5.78i
2
Växjö23.1.16
5.76i
pen
17
IUSMVäxjö8.2.13
5.74
1
16
Q
NC-yUpplands Väsby10.8.12+0.2
5.72
hep
SMUddevalla8.9.18-1.1
5.71
hep
19
JVMEugene, OR23.7.14-1.0
5.70
6
22
JSMHässleholm6.8.16+1.6
5.69i
1
Västerås28.1.18
5.69
1
Västerås14.5.19+1.0
5.66i
4
17
IUSMUddevalla23.2.13
5.59
3
15
Göteborg/U8.7.11+1.6
5.59
5
17
USMVästerås11.8.13+0.7
5.57i
2
16
NC-yGöteborg/FH25.2.12
5.56
hep
17
USMKalmar15.9.13+0.3
5.49
hep
17
UVMDonetsk, UKR13.7.13+0.3
5.30i
5
15
Q
NC-yHuddinge19.2.11
5.29i
7
15
NC-yHuddinge20.2.11
5.25
+
14
Sätra5.6.10+1.3
5.15
+
15
Q
NC-yYstad26.8.11+1.2
5.10i
1
14
Västerås14.11.09
10-bästasnitt: 5.965
Kula
13.85
hep
19
Varberg17.5.14
13.53i
3
Sätra15.2.20
13.50
2
Huddinge2.6.19
13.39i
2
19
IJSMGöteborg/FH28.2.15
13.35
hep
v2NatUppsala8.6.19
13.13i
10
ISMVäxjö22.2.20
13.11
4
22
JSMHässleholm6.8.16
13.07
1
Hässelby21.6.15
12.96
hep
Pärnu, EST16.6.18
12.84
hep
16
USMHuddinge15.9.12
Visa/dölj alla resultat
12.82
10
SMUmeå3.8.14
12.81
hep
SMUddevalla8.9.18
12.79
hep
19
JVMEugene, OR22.7.14
12.77
hep
V2NatTampere, FIN14.6.14
12.71i
6
22
IJSMVäxjö20.2.16
12.64i
1
Västerås28.1.18
12.49i
6
Sätra3.2.18
12.48i
3
Sätra21.1.18
12.36i
6
19
IJSMSätra15.2.14
12.31
hep
19
NordicCTårnby, DEN13.6.15
12.28
hep
19
JEM19Eskilstuna16.7.15
12.27i
8
22
IJSMUppsala24.2.18
12.19
11
SMSollentuna28.8.16
11.98
7
19
JSMKalmar23.8.15
11.82i
8
ISMSätra21.2.15
11.34
com
Västerås19.10.13
10-bästasnitt: 13.273
Spjut
42.06
hep
19
JEM19Eskilstuna17.7.15
41.56
hep
V2NatTampere, FIN15.6.14
41.25
hep
19
Varberg18.5.14
40.32
3
17
USMVästerås10.8.13
39.22
6
19
JSMKalmar23.8.15
37.84
hep
19
JVMEugene, OR23.7.14
37.66
7
19
JSMGävle9.8.14
37.24
hep
v2NatUppsala9.6.19
35.40
6
Västerås31.7.16
34.39
hep
SMUddevalla8.9.18
Visa/dölj alla resultat
33.93
hep
16
USMHuddinge16.9.12
33.28
hep
Ljungby26.5.18
31.38
9
22
JSMHässleholm5.8.16
30.42
hep
Pärnu, EST17.6.18
10-bästasnitt: 38.694

100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
13.75
1
16
h1
Stockholm/S18.8.12+0.6
13.82
2
17
USMVästerås10.8.13+1.1
13.85
hep
17
v2NatHuddinge/J8.6.13+0.2
13.87
1
17
h2
VUSGöteborg/U30.6.13+0.3
13.89
1
17
h2
USMVästerås10.8.13+0.5
13.90
hep
17
UVMDonetsk, UKR12.7.13-1.2
13.93
2
17
VUSGöteborg/U30.6.13+0.7
13.94
1
17
VUSGöteborg/U8.7.12+0.4
14.00
1
17
HS ChVäxjö/A22.9.12+0.7
14.02
1
17
DNG-YouthStockholm/S24.8.13+0.6
Visa/dölj alla resultat
14.03
1
17
h1
VUSGöteborg/U8.7.12+0.4
14.04
hep
17
USMKalmar14.9.13-1.9
14.09
1
16
NC-yUpplands Väsby12.8.12
14.14
hep
17
NordicCSandnes, NOR16.6.120.0
14.17
hep
16
USMHuddinge15.9.12-0.9
14.23
1
17
h1
HS ChVäxjö/A22.9.12+2.0
14.71
1
16
h1
NC-yUpplands Väsby12.8.12+1.1
10-bästasnitt: 13.897
Kula (3.0 kg)
14.92
1
17
HS ChHuddinge22.9.13
14.53
hep
17
USMKalmar14.9.13
13.90
4
17
USMVästerås11.8.13
13.84
hep
17
UVMDonetsk, UKR12.7.13
13.55
hep
17
v2NatHuddinge/J8.6.13
13.27
2
16
Stockholm/S19.8.12
13.21
3
16
NC-yUpplands Väsby12.8.12
13.10i
pen
17
IUSMVäxjö8.2.13
12.84
hep
16
USMHuddinge15.9.12
12.60
hep
17
Varberg18.5.13
Visa/dölj alla resultat
12.50i
4
17
IUSMUddevalla24.2.13
10.73i
pen
15
IUSMNorrköping12.2.11
10.59
hep
SMFalun6.8.11
10-bästasnitt: 13.576

Total results in database: 308
By event:
60 m:5
100 m:6
200 m:16
600 m:1
800 m:14
60 m häck (76.2 cm, 8 m):2
60 m häck:8
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):5
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):19
100 m häck:28
80 m häck (76.2 cm, 8 m):4
Höjd:51
Stav:6
Längd:52
Tresteg:5
Kula (3.0 kg):13
Kula:26
Spjut (500 g):4
Spjut:14
Femkamp (F17):2
Femkamp:1
Sjukamp:11
Sjukamp (F17):6
:1
Femkamp (F17):1
Sexkamp (F15):1
4x100 m:4
1000 m stafett:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
8.22
 2h3-15
Örebro
26.3
 
2014
7.99
 4h2
Sätra
25.1
 
2015
7.98
2
Västerås
25.1
 
2016
7.99
 4h2
Växjö
23.1
 
8.08
6h2-22
Växjö
20.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
13.33
 4-14
Västerås
1.8
-1.0
2011
12.85
 1h2
Stockholm/S
29.6
 +0.3
2012
12.52
 2s2-16
Växjö/A
21.9
 +1.7
12.35w
 2-16
Växjö/A
21.9
 +3.1
2013
12.71
 1h4-17
Göteborg/U
29.6
-0.2
2014
12.42
6
Göteborg/U
28.6
-1.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
26.44
 2rB
Stockholm/S
29.6
-0.2
2012
25.40
 H-16
Huddinge
15.9
-0.5
2013
25.60
 H-17
Huddinge/J
8.6
-1.5
25.69
H-17
Varberg
18.5
 +1.7
25.80
H-17
Donetsk, UKR
12.7
-1.1
26.07
H-17
Kalmar
14.9
-2.1
2014
25.12
H
Tampere, FIN
14.6
 +1.0
25.50
H-19
Eugene, OR
22.7
 +1.2
25.74
H-19
Varberg
17.5
 +0.7
2015
25.95
 H-19
Tårnby, DEN
13.6
-2.4
26.04
H-19
Eskilstuna
16.7
-1.1
2018
25.78
 H
Pärnu, EST
16.6
 +1.7
26.28
H
Ljungby
25.5
 +1.5
26.48
H
Uddevalla
8.9
-2.5
2019
25.42w
 H
Uppsala
8.6
 +2.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
26.00
4rC
Stockholm/G
17.2
 
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
1:48.67
P-17
Växjö
8.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
2:30.22
 H-17
Lerum
27.5
 
2:34.09
H-16
Huddinge
16.9
 
2013
2:28.20
 H-17
Huddinge
9.6
 
2:29.03
H-17
Donetsk, UKR
13.7
 
2:29.76
H-17
Kalmar
15.9
 
2:33.22
H-17
Varberg
19.5
 
2014
2:22.45
H
Tampere, FIN
15.6
 
2:27.71
H-19
Eugene, OR
23.7
 
2:28.12
H-19
Varberg
18.5
 
2015
2:25.27
 H-19
Eskilstuna
17.7
 
2018
2:23.45
 H
Pärnu, EST
17.6
 
2:24.98
H
Uddevalla
8.9
 
2:27.70
H
Ljungby
26.5
 
2019
2:26.76
 H
Uppsala
9.6
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
8.71
1
Sätra
26.1
 
2015
8.71
 6
Sätra
22.2
 
8.77
4 -19
Göteborg/FH
1.3
 
8.79
1-19
Sätra
31.1
 
8.80
3h2
Sätra
22.2
 
8.80
2 h1-19
Göteborg/FH
1.3
 
2016
8.83
 3h2
Norrköping
30.1
 
9.02
5h1-22
Växjö
21.2
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
15.07
 6
Sollentuna
22.6
 
2013
14.58
 2
Enskede
12.5
-2.9
2014
13.81
1-19
Göteborg/U
29.6
 +1.9
13.87
2
Uppsala
23.8
 +0.9
13.96
3 h1
Umeå
2.8
 +2.0
13.98
H
Tampere, FIN
14.6
 +1.2
14.06
H-19
Eugene, OR
22.7
 +1.1
14.08
H-19
Varberg
17.5
 +0.5
14.10
1h2-19
Göteborg/U
29.6
 +1.4
14.17
1
Sollentuna/E
6.6
 +1.0
13.89w
 1-19
Gävle
10.8
 +2.7
13.89w
 3-19
Kristiansand, NOR
16.8
 +2.3
14.09w
 6
Umeå
2.8
 +3.1
14.18w
 1h1-19
Gävle
10.8
 +3.1
2015
14.05
 H-19
Eskilstuna
16.7
 +1.8
14.31
H-19
Tårnby, DEN
13.6
-0.3
14.35
3-19
Göteborg/U
5.7
 +0.3
14.41
2h1-19
Göteborg/U
5.7
-0.5
14.46
5 h1
Söderhamn
8.8
-1.5
14.17w
 2
Eskilstuna
23.5
 +3.1
2016
15.10
 4
Enskede
14.5
-1.1
2018
14.56
 H
Pärnu, EST
16.6
 +1.5
14.69
2 h1-22
Huddinge
5.8
-0.8
14.71
H
Ljungby
25.5
 +0.6
14.76
6 -22
Huddinge
5.8
 +0.8
14.92
H
Uddevalla
8.9
-2.8
2019
14.34
 H
Uppsala
8.6
 +0.9
14.71w
 H
Ribeira Brava, POR
5.7
 +3.9
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
1.50
 1-12
Västerås
6.7
 
2009
1.54
 1-13
Enköping
15.8
 
2010
1.66
 1-15
Täby
21.8
 
2011
1.70
 1-15
Falun
11.9
 
1.68
2-15
Ystad
27.8
 
1.57
1=q-15
Ystad
26.8
 
2012
1.78
 1-16
Upplands Väsby
10.8
 
1.73
3-17
Göteborg/U
1.9
 
1.70
H-16
Huddinge
15.9
 
1.61
9=
Stockholm/S
25.8
 
2013
1.81
H-17
Kalmar
14.9
 
1.78
4
Málaga, ESP
28.5
 
1.78
H-17
Donetsk, UKR
12.7
 
1.77
H-17
Huddinge/J
8.6
 
1.77
1-17
Göteborg/U
30.6
 
1.77
1-17
Stockholm/S
25.8
 
1.75
2-17
Stockholm/S
7.9
 
1.74
1-17
Västerås
9.8
 
1.73
H-17
Varberg
18.5
 
2014
1.78
 H-19
Upplands Väsby
6.9
 
1.77
2=-19
Gävle
8.8
 
1.77
2-19
Kristiansand, NOR
17.8
 
1.76
H-19
Varberg
17.5
 
1.76
H
Tampere, FIN
14.6
 
1.76
H-19
Eugene, OR
22.7
 
1.75
2=-19
Göteborg/U
27.6
 
2015
1.75
 3-19
Göteborg/U
3.7
 
1.74
H-19
Eskilstuna
16.7
 
1.73
2
Eskilstuna
23.5
 
1.73
H-19
Tårnby, DEN
13.6
 
1.70
3-19
Kalmar
21.8
 
2016
1.63
 4
Enskede
14.5
 
2018
1.77
 H
Pärnu, EST
16.6
 
1.73
2
Karlstad
19.5
 
1.68
H
Ljungby
25.5
 
1.68
4 -22
Huddinge
4.8
 
1.66
H
Uddevalla
8.9
 
2019
1.71
 1
Sundsvall
16.6
 
1.66
H
Uppsala
8.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
1.53
 1-13
Eskilstuna
29.11
 
2010
1.59
 1-14
Västerås
17.10
 
2012
1.64
 4-16
Göteborg/FH
26.2
 
2013
1.77
 1-17
Uddevalla
24.2
 
1.70
P-17
Växjö
8.2
 
2014
1.76
 1-19
Sätra
24.1
 
1.75
2-19
Sätra
15.2
 
2015
1.79
1 -19
Göteborg/FH
28.2
 
1.70
1
Västerås
25.1
 
2018
1.79
 4-22
Uppsala
24.2
 
1.72
2
Sätra
21.1
 
1.71
3
Sätra
3.2
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
2.63
 2-13
Uppsala
12.9
 
2010
3.16
 1-14
Huddinge/J
12.9
 
2011
3.23
1-15
Ystad
26.8
 
3.15
5
Sollentuna
22.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
3.32
2-15
Huddinge
20.2
 
2012
3.20
 4-17
Göteborg/N
20.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
5.25
 +-14
Sätra
5.6
 +1.3
5.30w
 1-14
Sätra
5.6
 +2.1
2011
5.59
 3-15
Göteborg/U
8.7
 +1.6
5.15
-q-15
Ystad
26.8
 +1.2
5.47w
 2q-15
Ystad
27.8
 +2.2
5.35w
 2q-15
Ystad
26.8
 +2.7
2012
5.97
 1-16
Stockholm/S
18.8
 0.0
5.84
1-16
Upplands Väsby
11.8
 +0.2
5.74
1q-16
Upplands Väsby
10.8
 +0.2
5.73w
 H-16
Huddinge
16.9
 +2.5
2013
5.90
 H-17
Huddinge
9.6
 +1.4
5.86
1
Málaga, ESP
28.5
 +1.5
5.84
2-17
Göteborg/U
29.6
 +0.3
5.59
5-17
Västerås
11.8
 +0.7
5.56
H-17
Kalmar
15.9
 +0.3
5.49
H-17
Donetsk, UKR
13.7
 +0.3
5.98w
 1q-17
Göteborg/U
28.6
 +2.5
5.76w
 H-17
Varberg
19.5
 +2.5
2014
5.98
 1-19
Sollentuna
7.6
-2.5
5.93
1-19
Gävle
9.8
 +1.4
5.87
H
Tampere, FIN
15.6
 0.0
5.85
H-19
Varberg
18.5
 0.0
5.71
H-19
Eugene, OR
23.7
-1.0
2015
6.04
6 q
Söderhamn
8.8
 +1.9
6.00
7
Söderhamn
9.8
 +0.5
5.98
3-19
Espoo, FIN
30.8
-0.2
5.90
3-19
Göteborg/U
4.7
 +1.1
5.88
2-19
Kalmar
22.8
 +0.8
5.81
H-19
Eskilstuna
17.7
 +0.7
5.82w
 1-19
Göteborg/U
3.7
 +2.1
2016
5.70
6-22
Hässleholm
6.8
 +1.6
2018
5.83
 5-22
Huddinge
5.8
-0.2
5.82
H
Pärnu, EST
17.6
 +1.6
5.81
14 q
Eskilstuna
25.8
 +1.5
5.72
H
Uddevalla
8.9
-1.1
5.57w
 H
Ljungby
26.5
 +2.5
2019
5.69
 1
Västerås
14.5
 +1.0
5.81w
 H
Uppsala
9.6
 +3.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
5.10
 1-14
Västerås
14.11
 
2011
5.30
 5q-15
Huddinge
19.2
 
5.29
7-15
Huddinge
20.2
 
2012
5.57
 2-16
Göteborg/FH
25.2
 
2013
5.88
 4 q
Norrköping
16.2
 
5.78
7
Norrköping
17.2
 
5.76
P-17
Växjö
8.2
 
5.66
4-17
Uddevalla
23.2
 
2015
6.06
6
Sätra
22.2
 
5.89
5
Sätra
31.1
 
5.82
3 -19
Göteborg/FH
1.3
 
2016
5.78
 2
Växjö
23.1
 
2018
5.89
 3-22
Uppsala
25.2
 
5.69
1
Västerås
28.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
10.81
 2-14
Huddinge
11.9
 0.0
2013
11.89
 1-17
Huddinge
22.9
 +1.6
2014
12.23w
 2
Västerås
29.5
 +3.1
2016
12.04
5-22
Hässleholm
7.8
 +1.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
12.29
1-19
Sätra
16.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
12.84
 H-16
Huddinge
15.9
 
2013
11.34
 Com
Västerås
19.10
 
2014
13.85
H-19
Varberg
17.5
 
12.82
10
Umeå
3.8
 
12.79
H-19
Eugene, OR
22.7
 
12.77
H
Tampere, FIN
14.6
 
2015
13.07
 1
Hässelby
21.6
 
12.31
H-19
Tårnby, DEN
13.6
 
12.28
H-19
Eskilstuna
16.7
 
11.98
7-19
Kalmar
23.8
 
2016
13.11
4-22
Hässleholm
6.8
 
12.19
11
Sollentuna
28.8
 
2018
12.96
 H
Pärnu, EST
16.6
 
12.81
H
Uddevalla
8.9
 
2019
13.50
 2
Huddinge
2.6
 
13.35
H
Uppsala
8.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
12.36
 6-19
Sätra
15.2
 
2015
13.39
 2 -19
Göteborg/FH
28.2
 
11.82
8
Sätra
21.2
 
2016
12.71
 6-22
Växjö
20.2
 
2018
12.64
 1
Västerås
28.1
 
12.49
6
Sätra
3.2
 
12.48
3
Sätra
21.1
 
12.27
8-22
Uppsala
24.2
 
2020
13.53
3
Sätra
15.2
 
13.13
10
Växjö
22.2
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
33.93
 H-16
Huddinge
16.9
 
2013
40.32
 3-17
Västerås
10.8
 
2014
41.56
 H
Tampere, FIN
15.6
 
41.25
H-19
Varberg
18.5
 
37.84
H-19
Eugene, OR
23.7
 
37.66
7-19
Gävle
9.8
 
2015
42.06
H-19
Eskilstuna
17.7
 
39.22
6-19
Kalmar
23.8
 
2016
35.40
 6
Västerås
31.7
 
31.38
9-22
Hässleholm
5.8
 
2018
34.39
 H
Uddevalla
8.9
 
33.28
H
Ljungby
26.5
 
30.42
H
Pärnu, EST
17.6
 
2019
37.24
 H
Uppsala
9.6
 
Femkamp
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
3.275
-
Växjö
9.2
 
Sjukamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5.795
1
Tampere, FIN
15.6
 
5.711
1-19
Varberg
18.5
 
5.562
8-19
Eugene, OR
23.7
 
5.519
1
Upplands Väsby
7.9
 
2015
5.600
 6-19
Eskilstuna
17.7
 
2018
5.441
 4
Pärnu, EST
17.6
 
5.211
5
Uddevalla
9.9
 
5.158
2
Ljungby
26.5
 
2019
5.477
 6
Uppsala
9.6
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
9.09
4-15
Huddinge
20.2
 
9.09
2h2-15
Huddinge
20.2
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
9.00
 5-16
Göteborg/FH
25.2
 
9.03
1h3-16
Göteborg/FH
25.2
 
2013
8.60
2-17
Uddevalla
24.2
 
8.61
P-17
Växjö
8.2
 
8.82
1h3-17
Uddevalla
24.2
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
12.20
 1h2-14
Huddinge/J
12.9
 +1.5
2011
11.78
1-15
Stockholm/S
30.7
-0.7
12.14
1h2-15
Ystad
28.8
 +1.2
11.83w
 3-15
Ystad
28.8
 +2.3
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
13.75
1h1-16
Stockholm/S
18.8
 +0.6
13.94
1-17
Göteborg/U
8.7
 +0.4
14.00
1-17
Växjö/A
22.9
 +0.7
14.03
1h1-17
Göteborg/U
8.7
 +0.4
14.09
1-16
Upplands Väsby
12.8
 
14.14
H-17
Sandnes, NOR
16.6
 0.0
14.17
H-16
Huddinge
15.9
-0.9
14.23
1h1-17
Växjö/A
22.9
 +2.0
14.71
1h1-16
Upplands Väsby
12.8
 +1.1
13.99w
 1-17
Västerås
4.8
 +3.2
2013
13.82
 2-17
Västerås
10.8
 +1.1
13.85
H-17
Huddinge/J
8.6
 +0.2
13.87
1h2-17
Göteborg/U
30.6
 +0.3
13.89
1h2-17
Västerås
10.8
 +0.5
13.90
H-17
Donetsk, UKR
12.7
-1.2
13.93
2-17
Göteborg/U
30.6
 +0.7
14.02
1-17
Stockholm/S
24.8
 +0.6
14.04
H-17
Kalmar
14.9
-1.9
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
10.59
 h
Falun
6.8
 
2012
13.27
 2-16
Stockholm/S
19.8
 
13.21
3-16
Upplands Väsby
12.8
 
12.84
H-16
Huddinge
15.9
 
2013
14.92
1-17
Huddinge
22.9
 
14.53
H-17
Kalmar
14.9
 
13.90
4-17
Västerås
11.8
 
13.84
H-17
Donetsk, UKR
12.7
 
13.55
H-17
Huddinge/J
8.6
 
12.60
H-17
Varberg
18.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
10.73
 P-15
Norrköping
12.2
 
2013
13.10
P-17
Växjö
8.2
 
12.50
4-17
Uddevalla
24.2
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
39.21
H-17
Kalmar
15.9
 
38.81
H-17
Donetsk, UKR
13.7
 
31.76
H-17
Huddinge
9.6
 
30.53
H-17
Varberg
19.5
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
3.792
1 -16
Göteborg/FH
10.3
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
5.338
 1-16
Huddinge
16.9
 
5.338
1-16
Huddinge
16.9
 
2013
5.649
1-17
Kalmar
15.9
 
5.590
2-17
Donetsk, UKR
13.7
 
5.583
1-17
Huddinge
9.6
 
5.223
1-17
Varberg
19.5
 

Ute
100 m häck
SM 2014 6
14.09w
3
h1
13.96
SM 2015
5
h1
14.46
Höjd
SM 2012 9=
1.61
Längd
SM 2015 7
6.00
6
Q
6.04
SM 2018
14
Q
5.81
Kula
SM 2014 10
12.82
SM 2016 11
12.19
Sjukamp
SM 2014 1
5.519
SM 2018 5
5.211
Inne
60 m häck
ISM 2015 6
8.71
3
h2
8.80
Längd
ISM 2013 7
5.78
4
Q
5.88
ISM 2015 6
6.06
Kula
ISM 2015 8
11.82
ISM 2020 10
13.13

Junior-ungdom
Ute
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2013 2
17
13.82
1
17
h2
13.89
100 m häck
JSM 2014 1
19
13.89w
1
19
h1
14.18w
JSM 2018 6
22
14.76
2
22
h1
14.69
Höjd
USM 2013 1
17
1.74
JSM 2014 2=
19
1.77
JSM 2015 3
19
1.70
JSM 2018 4
22
1.68
Längd
USM 2013 5
17
5.59
JSM 2014 1
19
5.93
JSM 2015 2
19
5.88
JSM 2016 6
22
5.70
JSM 2018 5
22
5.83
Tresteg
JSM 2016 5
22
12.04
Kula (3.0 kg)
USM 2013 4
17
13.90
Kula
JSM 2015 7
19
11.98
JSM 2016 4
22
13.11
Spjut
USM 2013 3
17
40.32
JSM 2014 7
19
37.66
JSM 2015 6
19
39.22
JSM 2016 9
22
31.38
Sexkamp (F15)
USM 2011 1
15
3.955
Sjukamp (F17)
USM 2012 1
16
5.338
1
16
5.338
USM 2013 1
17
5.649
Sjukamp
JSM 2014 1
19
5.519
JSM 2018 4
22
5.211
4x100 m
USM 2011 3
15
50.93
2
15
h1
50.06
JSM 2015 4
19
50.18
1000 m stafett
JSM 2014 3
19
2:15.99
JSM 2015 5
19
2:21.46
Inne
60 m
IJSM 2016
6
22
h2
8.08
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2013 2
17
8.60
1
17
h3
8.82
60 m häck
IJSM 2015 4
19
8.77
2
19
h1
8.80
IJSM 2016
5
22
h1
9.02
Höjd
IUSM 2013 1
17
1.77
IJSM 2014 2
19
1.75
IJSM 2015 1
19
1.79
IJSM 2018 4
22
1.79
Längd
IUSM 2013 4
17
5.66
IJSM 2015 3
19
5.82
IJSM 2018 3
22
5.89
Tresteg
IJSM 2014 1
19
12.29
Kula (3.0 kg)
IUSM 2013 4
17
12.50
Kula
IJSM 2014 6
19
12.36
IJSM 2015 2
19
13.39
IJSM 2016 6
22
12.71
IJSM 2018 8
22
12.27
Femkamp (F17)
IUSM 2011 1
15
3.553
IUSM 2013 1
17
4.008
Femkamp (F17)
IUSM 2012 1
16
3.792

Lag-EM och Europacupen
Sjukamp
Div 1 2019 -
DNF

Junior-ungdom
Sjukamp
JVM 2014 8
19
5.562
JEM19 2015 6
19
5.600
Sjukamp (F17)
UVM 2013 2
17
5.590