Madeleine Björlin-Delmar

Född: 18 januari 1996

Ålder: 25 år 91 dagar

Förening:
 IFK Göteborg
 

  •  1 ISM‐silver, 1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

800 m (5)
2:09.80i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.21
2:09.35i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
2:12.56i
  Göteborg/FHGöteborg/FH11.2.21
2:10.63i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
2:08.55i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
1500 m (3)
4:37.22i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.1.21
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.2.21
4:34.94i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21

2020

200 m (2)
26.86
SB  MölndalMölndal14.6.20+2.0
26.75
SB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+1.5
400 m (1)
58.90
SB  Göteborg/SGöteborg/S18.7.20
800 m (12)
2:12.85i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
2:12.32i
SB  (4)Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
2:15.27i
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
2:13.66i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
2:13.02i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
2:11.74
SB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
2:10.50
SB  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
2:14.08
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
2:11.74
  HallsbergHallsberg1.8.20
2:12.55
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
2:15.08
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
1500 m (3)
4:39.87i
PB  (15)Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
4:44.53
PB  Göteborg/SGöteborg/S3.9.20
4x800 m (1)
9:10.60
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 IFK Göteborg
Alva Thunberg, Nicole Tiourine
Madeleine Björlin-Delmar, Saga Provci
3x1500 m (1)
14:18.85
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 IFK Göteborg
Saga Provci, Nicole Tiourine
Madeleine Björlin-Delmar,,
4 km terräng (1)
15:44
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20

2019

300 m (1)
42.48i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH23.3.19
400 m (1)
58.91
SB  LjungbyLjungby17.8.19
800 m (11)
2:16.24i
SB  (17)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
2:10.49
SB  Oordegem, BELOordegem, BEL25.5.19
2:11.81
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
2:09.61
SB  (7)BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL1.6.19
2:11.17
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
2:11.48
  WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA8.7.19
DNF
  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
2:09.72
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
DNF
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
2:12.69
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
2:11.49
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
Längd (1)
4.88i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH23.3.19
4 km terräng (1)
15:19
  SMUmeåSM, Umeå12.10.19

2018

400 m (2)
58.26i
SB  (23)IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
58.10
SB  Lokeren, BELLokeren, BEL24.6.18
800 m (12)
2:13.52i
SB  SätraSätra3.2.18
2:12.61i
SB  (8)Gent, BELGent, BEL10.2.18
2:12.74i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
2:13.43i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
2:06.88
PB  (8)Oordegem, BELOordegem, BEL2.6.18
2:11.55
  MotonetEspoo, FINMotonet, Espoo, FIN13.6.18
2:11.86
  Nivelles, BELNivelles, BEL23.6.18
2:09.51
  SollentunaSollentuna28.6.18
2:08.91
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
2:13.11
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
2:12.76
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
2:10.83
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
1500 m (2)
4:46.98i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.17
4:41.82i
PB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
4 km terräng (1)
16:00
  SMEkerumSM, Ekerum27.10.18

2017

200 m (1)
27.19i
SB  VäxjöVäxjö22.1.17
400 m (2)
58.02i
SB  (16)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
57.93
SB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17
800 m (12)
2:13.23i
=SB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
2:13.23i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
2:12.14i
=SB  (7)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
2:12.14i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
2:12.33
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
2:11.16
SB  BMCWatford, GBRBMC, Watford, GBR24.6.17
2:10.48
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
2:14.25
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17
2:10.28
SB  (14)FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
2:10.44
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
2:12.90
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
2:11.60
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17

2016

400 m (3)
58.73i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
58.69i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
1:03.17+
SB  SollentunaSollentuna28.8.16
800 m (10)
2:13.63i
SB  AtleticumspMalmö/AAtleticumsp, Malmö/A14.2.16
2:14.35i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
2:10.77i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
2:22.36
SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
2:12.92
SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
2:12.92
=SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
2:12.98
  SMCGöteborg/SSMC, Göteborg/S13.8.16
2:12.42
SB  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN21.8.16
2:13.61
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
2:12.22
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16
4 km terräng (1)
15:21
  SMVästeråsSM, Västerås22.10.16

2015

400 m (2)
57.65i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
57.20i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
800 m (7)
2:14.19i
PB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
2:13.59i
PB  (98) ISMSätraISM, Sätra22.2.15
2:10.47
PB  IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL23.5.15
2:09.02
PB  Lokeren, BELLokeren, BEL25.5.15
2:08.33
PB  (8)BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER28.6.15
2:09.66
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15
2:11.54
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna16.7.15
1500 m (1)
4:55.39i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.15

2014

16:26
  JSMEskilstunaJSM, Eskilstuna19.10.14
200 m (2)
26.22w
  Göteborg GPGöteborg/SGöteborg GP, Göteborg/S14.6.14+4.0
26.69
SB  LerumLerum18.6.14+0.9
300 m (1)
41.74
SB  Göteborg/SGöteborg/S13.6.14
400 m (3)
58.26
SB  SMUmeåSM, Umeå1.8.14
59.20
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14
56.72
PB  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14
800 m (3)
2:11.90
PB  SMUmeåSM, Umeå3.8.14
2:14.80
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14
2:14.93
  v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR17.8.14
1500 m (1)
4:56.83
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14

2013

60 m (1)
8.25i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.12.12
100 m (1)
12.80
PB  Göteborg/SGöteborg/S1.6.13+1.5
200 m (2)
26.09i
=PB  (25)Göteborg/FHGöteborg/FH25.11.12
26.16
SB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.13-1.1
400 m (5)
59.81i
SB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
57.76i
SB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla24.2.13
59.59
SB  USMVästeråsUSM, Västerås9.8.13
57.05
PB  USMVästeråsUSM, Västerås10.8.13
57.37
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13
800 m (3)
2:13.26
PB  (25)UppsalaUppsala16.6.13
2:14.22
  USMVästeråsUSM, Västerås11.8.13
2:17.09
  SMBoråsSM, Borås31.8.13
4x400 m (1)
3:47.99
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S8.9.13
 Sweden
Mikaela Johannesson, Ebba Svantesson
Madeleine Björlin-Delmar, Alice Svantesson

2012

60 m (1)
8.19i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH19.11.11
100 m (1)
13.07
SB  LerumLerum23.7.12+1.2
200 m (1)
26.18
SB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+0.9
300 m (1)
41.17
SB  LerumLerum23.7.12
400 m (6)
58.47i
SB  (13)Göteborg/FHGöteborg/FH3.12.11
1:01.06i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
59.07i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
57.63
PB  (97) Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala28.7.12
59.79
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12
57.52
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
800 m (3)
2:18.63
SB  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal4.8.12
2:16.03
SB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
2:13.72
PB  (87) (21)vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U2.9.12
1500 m (1)
5:06.98i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.12.11
300 m häck (1)
45.56
SB  Göteborg/UGöteborg/U9.7.12

2011

60 m (1)
8.15i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.10
100 m (1)
12.86
=PB  SävedalenSävedalen11.6.11+0.9
200 m (5)
26.11i
PB  (18)Göteborg/FHGöteborg/FH21.11.10
26.73i
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
26.61i
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
26.09i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
26.07
PB  Göteborg/SGöteborg/S11.6.11+0.6
300 m (4)
40.11
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11
41.66
  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
45.43
  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
40.45
  USMYstadUSM, Ystad28.8.11
400 m (2)
57.13i
PB  (8)Göteborg/FHGöteborg/FH4.12.10
58.82
PB  JönköpingJönköping26.5.11
800 m (1)
2:17.32
SB  Folksam GPEskilstunaFolksam GP, Eskilstuna18.8.11
1000 m (4)
2:58.55i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH20.11.10
3:03.75i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.11
3:09.29i
  NC-yHuddingeNC-y, Huddinge19.2.11
DNFi
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
300 m häck (2)
45.05
SB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.11
45.98
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11
Längd (1)
5.01i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.3.11
Tresteg (3)
10.86i
SB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
11.00i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.3.11
10.79
SB  MölndalMölndal30.7.11+0.8
Spjut (400 g) (1)
33.02
PB  AngeredAngered6.6.11

2010

100 m (2)
12.86
PB  SävedalenSävedalen5.6.10+1.5
12.72w
  BoråsBorås12.6.10+2.3
200 m (2)
26.44i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.12.09
26.72
SB  VarbergVarberg21.8.10-1.7
300 m (1)
40.24
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.10
800 m (1)
2:15.08
PB  SävedalenSävedalen12.7.10
1000 m (2)
3:05.89i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH21.11.09
3:00.80
PB  Stockholm/SStockholm/S6.8.10
1500 m (2)
5:02.30i
PB  BoråsBorås24.1.10
5:07.03
SB  HalmstadHalmstad18.7.10
2000 m (1)
6:54.64
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.10
300 m häck (1)
44.97
PB  KungsbackaKungsbacka12.9.10
Tresteg (3)
10.73i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.09
10.88i
PB  KarlskronaKarlskrona14.3.10
10.81
PB  EksjöEksjö5.9.10+1.9
Spjut (400 g) (1)
30.42
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.10
 (1)
4.125
PB  VarbergVarberg19.9.10

2009

200 m (1)
26.45
PB  OlofströmOlofström6.9.09+1.0
300 m (1)
42.79
PB  SävedalenSävedalen15.7.09
800 m (3)
2:27.50i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.11.08
2:23.77i
PB  NorrköpingNorrköping15.3.09
2:26.68
PB  SävedalenSävedalen15.7.09
1500 m (1)
4:57.18
PB  OlofströmOlofström6.9.09
2000 m (1)
7:13.31
PB  Stockholm/SStockholm/S1.8.09
1500 m hinder (1)
5:25.71
PB  Göteborg/SGöteborg/S28.7.09
300 m häck (1)
47.99
PB  Stockholm/SStockholm/S2.8.09

2008

1500 m (1)
5:12.05
PB  SävedalenSävedalen8.6.08

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat78903.Eventname AS Eventeng, alltwat78903.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat78903.Date),'.',MONTH(alltwat78903.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat78903.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat78903 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat78903.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat78903.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat78903.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat78903.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat78903.Eventname AS Eventeng, alltwat78903.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat78903.Date),'.',MONTH(alltwat78903.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat78903.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat78903 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat78903.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat78903.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat78903.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat78903.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat78903.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat78903.Eventname AS Eventeng, alltwat78903.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat78903.Date),'.',MONTH(alltwat78903.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat78903.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat78903 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat78903.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat78903.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat78903.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat78903.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat78903.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
8.15
Göteborg/FH5.12.10
100 m
Ute
12.80
Göteborg/S1.6.13+1.5
200 m
Ute
26.07
Göteborg/S11.6.11+0.6
Inne
26.09
Huddinge20.2.11
300 m
Ute
40.11
Göteborg/U10.7.11
Inne
42.48
Göteborg/FH23.3.19
400 m
Ute
56.72
Gävle9.8.14
Inne
57.13
Göteborg/FH4.12.10
800 m
Ute
2:06.88
Oordegem, BEL2.6.18
Inne
2:08.55
Malmö/A20.2.21
1000 m
Ute
3:00.80
Stockholm/S6.8.10
Inne
2:58.55
Göteborg/FH20.11.10
1500 m
Ute
4:44.53
Göteborg/S3.9.20
Inne
4:34.94
Malmö/A21.2.21
2000 m
Ute
6:54.64
Göteborg/U4.7.10
1500 m hinder
Ute
5:25.71
Göteborg/S28.7.09
300 m häck
Ute
44.97
Kungsbacka12.9.10
Längd
Inne
5.01
Göteborg/FH6.3.11
Tresteg
Ute
10.81
Eksjö5.9.10+1.9
Inne
11.00
Göteborg/FH5.3.11

Junior-ungdom
Spjut (400 g)
Ute
33.02
Angered6.6.11
200 m
26.07
1
19
Göteborg/S11.6.11+0.6
26.09i
1
15
NC-yHuddinge20.2.11
26.09i
2
Göteborg/FH25.11.12
26.11i
1
Göteborg/FH21.11.10
26.16
3
Göteborg/S2.6.13-1.1
26.18
1
16
h1
Göteborg/U8.7.12+0.9
26.44i
1
14
h
Göteborg/FH6.12.09
26.45
1
13
h3
Olofström6.9.09+1.0
26.61i
1
15
s3
NC-yHuddinge20.2.11
26.69
5
Lerum18.6.14+0.9
Visa/dölj alla resultat
26.72
1
Varberg21.8.10-1.7
26.73i
1
15
h2
NC-yHuddinge19.2.11
26.75
1
C
Göteborg/S4.7.20+1.5
26.86
1
C
Mölndal14.6.20+2.0
27.19i
5
Växjö22.1.17
10-bästasnitt: 26.289
400 m
56.72
2
19
JSMGävle9.8.14
57.05
2
17
USMVästerås10.8.13
57.13i
1
Göteborg/FH4.12.10
57.20i
2
19
IJSMGöteborg/FH1.3.15
57.37
4
17
vFINStockholm/S7.9.13
57.52
2
16
NC-yUpplands Väsby11.8.12
57.63
4
B
Folksam GPUppsala28.7.12
57.65i
2
19
h3
IJSMGöteborg/FH28.2.15
57.76i
1
17
IUSMUddevalla24.2.13
57.93
3
C
Göteborg/U1.7.17
Visa/dölj alla resultat
58.02i
2
22
h2
IJSMGöteborg/FH18.2.17
58.10
6
C
Lokeren, BEL24.6.18
58.26
5
h2
SMUmeå1.8.14
58.26i
3
22
h3
IJSMUppsala24.2.18
58.47i
1
Göteborg/FH3.12.11
58.69i
5
22
IJSMVäxjö20.2.16
58.73i
3
22
h1
IJSMVäxjö20.2.16
58.82
4
Jönköping26.5.11
58.90
2
Göteborg/S18.7.20
58.91
1
Ljungby17.8.19
59.07i
1
16
NC-yGöteborg/FH26.2.12
59.20
3
19
h1
JSMGävle8.8.14
59.59
1
17
h2
USMVästerås9.8.13
59.79
1
16
h1
NC-yUpplands Väsby10.8.12
59.81i
1
17
h1
IUSMUddevalla23.2.13
1:01.06i
1
16
h2
NC-yGöteborg/FH25.2.12
1:03.17+
7
Sollentuna28.8.16
10-bästasnitt: 57.396
800 m
2:06.88
8
Oordegem, BEL2.6.18
2:08.33
9
19
BauhausMannheim, GER28.6.15
2:08.55i
4
ISMMalmö/A20.2.21
2:08.91
4
VUSGöteborg/U1.7.18
2:09.02
1
Lokeren, BEL25.5.15
2:09.35i
1
Göteborg/FH6.2.21
2:09.51
5
B
Sollentuna28.6.18
2:09.61
3
B
BuyleOordegem, BEL1.6.19
2:09.66
7
VUSGöteborg/U5.7.15
2:09.72
3
B
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
Visa/dölj alla resultat
2:09.80i
2
Göteborg/FH28.1.21
2:10.28
3
B
Karlstad25.7.17
2:10.44
2
22
JSMGävle13.8.17
2:10.47
4
C
IFAMOordegem, BEL23.5.15
2:10.48
4
B
Folksam GPSollentuna29.6.17
2:10.49
6
D
Oordegem, BEL25.5.19
2:10.50
4
Göteborg/S10.7.20
2:10.63i
2
h1
ISMMalmö/A19.2.21
2:10.77i
2
ISMMalmö/A28.2.16
2:10.83
5
SMEskilstuna26.8.18
2:11.16
4
C
BMCWatford, GBR24.6.17
2:11.17
6
B
Folksam GPSollentuna18.6.19
2:11.48
5
h2
WUGNapoli, ITA8.7.19
2:11.49
4
SMKarlstad1.9.19
2:11.54
6
19
h2
JEM19Eskilstuna16.7.15
2:11.55
7
MotonetEspoo, FIN13.6.18
2:11.60
4
SMHelsingborg27.8.17
2:11.74
6
Göteborg/S27.6.20
2:11.74
4
Hallsberg1.8.20
2:11.81
1
BauhausStockholm/S30.5.19
2:11.86
9
Nivelles, BEL23.6.18
2:11.90
7
SMUmeå3.8.14
2:12.14i
5
ISMVäxjö26.2.17
2:12.14i
5
ISMVäxjö26.2.17
2:12.22
7
SMSollentuna28.8.16
2:12.32i
1
Göteborg/FH1.2.20
2:12.33
6
BauhausStockholm/S18.6.17
2:12.42
7
22
NordicCEspoo, FIN21.8.16
2:12.55
4
h3
SMUppsala15.8.20
2:12.56i
2
Göteborg/FH11.2.21
2:12.61i
5
Gent, BEL10.2.18
2:12.69
2
h1
SMKarlstad31.8.19
2:12.74i
4
h2
ISMGävle17.2.18
2:12.76
3
h1
SMEskilstuna25.8.18
2:12.85i
3
Malmö/A26.1.20
2:12.90
3
h2
SMHelsingborg26.8.17
2:12.92
2
22
JSMHässleholm7.8.16
2:12.92
2
22
JSMHässleholm7.8.16
2:12.98
9
SMCGöteborg/S13.8.16
2:13.02i
3
ISMVäxjö23.2.20
2:13.11
3
22
JSMHuddinge5.8.18
2:13.23i
3
h1
ISMVäxjö25.2.17
2:13.23i
3
h1
ISMVäxjö25.2.17
2:13.26
3
B
Uppsala16.6.13
2:13.43i
6
ISMGävle18.2.18
2:13.52i
3
Sätra3.2.18
2:13.59i
4
ISMSätra22.2.15
2:13.61
5
h2
SMSollentuna27.8.16
2:13.63i
1
AtleticumspMalmö/A14.2.16
2:13.66i
2
h1
ISMVäxjö22.2.20
2:13.72
2
17
vFINGöteborg/U2.9.12
2:14.08
7
Göteborg/S25.7.20
2:14.19i
3
h1
ISMSätra21.2.15
2:14.22
1
17
USMVästerås11.8.13
2:14.25
3
VUSGöteborg/U2.7.17
2:14.35i
3
h2
ISMMalmö/A27.2.16
2:14.80
1
19
JSMGävle10.8.14
2:14.93
6
19
v3NatKristiansand, NOR17.8.14
2:15.08
1
Sävedalen12.7.10
2:15.08
3
B
Göteborg/S29.8.20
2:15.27i
6
Folksam GPSätra11.2.20
2:16.03
2
16
NC-yUpplands Väsby12.8.12
2:16.24i
3
h2
ISMNorrköping16.2.19
2:17.09
6
h2
SMBorås31.8.13
2:17.32
8
Folksam GPEskilstuna18.8.11
2:18.63
5
B
Folksam GPMölndal4.8.12
2:22.36
2
22
h1
JSMHässleholm6.8.16
2:23.77i
1
13
Norrköping15.3.09
2:26.68
1
Sävedalen15.7.09
2:27.50i
1
Göteborg/FH22.11.08
10-bästasnitt: 2:08.954
1500 m
4:34.94i
12
ISMMalmö/A21.2.21
4:37.22i
2
Göteborg/FH18.1.21
4:39.87i
2
Göteborg/FH30.11.19
4:41.82i
3
22
IJSMUppsala25.2.18
4:44.53
3
Göteborg/S3.9.20
4:46.98i
1
Göteborg/FH2.12.17
4:55.39i
1
17
Göteborg/FH10.1.15
4:56.83
7
19
Göteborg/U28.6.14
4:57.18
1
13
Olofström6.9.09
5:02.30i
5
Borås24.1.10
Visa/dölj alla resultat
5:06.98i
4
16
Göteborg/FH4.12.11
5:07.03
1
Halmstad18.7.10
5:12.05
1
12
Sävedalen8.6.08
10-bästasnitt: 4:47.706

Total results in database: 191
By event:
60 m:3
100 m:5
200 m:16
300 m:9
400 m:27
800 m:83
1000 m:6
1500 m:15
2000 m:2
1500 m hinder:1
300 m häck:5
Längd:2
Tresteg:6
Spjut (400 g):2
:1
4x400 m:1
4x800 m:1
3x1500 m:1
4 km terräng:3
km terräng:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
8.15
2h1-15
Göteborg/FH
5.12
 
2012
8.19
 2h2-17
Göteborg/FH
19.11
 
2013
8.25
 5-17
Göteborg/FH
9.12
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
12.86
 1h2-14
Sävedalen
5.6
 +1.5
12.72w
 4-14
Borås
12.6
 +2.3
2011
12.86
 3-15
Sävedalen
11.6
 +0.9
2012
13.07
 3h2
Lerum
23.7
 +1.2
2013
12.80
4-17
Göteborg/S
1.6
 +1.5
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
26.45
 1h3-13
Olofström
6.9
 +1.0
2010
26.72
 1
Varberg
21.8
-1.7
2011
26.07
1-19
Göteborg/S
11.6
 +0.6
2012
26.18
 1h1-16
Göteborg/U
8.7
 +0.9
2013
26.16
 3
Göteborg/S
2.6
-1.1
2014
26.69
 5
Lerum
18.6
 +0.9
26.22w
 7
Göteborg/S
14.6
 +4.0
2020
26.75
 1rC
Göteborg/S
4.7
 +1.5
26.86
1rC
Mölndal
14.6
 +2.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
26.44
 1h-14
Göteborg/FH
6.12
 
2011
26.09
1-15
Huddinge
20.2
 
26.11
1
Göteborg/FH
21.11
 
26.61
1s3-15
Huddinge
20.2
 
26.73
1h2-15
Huddinge
19.2
 
2013
26.09
 2
Göteborg/FH
25.11
 
2017
27.19
 5F
Växjö
22.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
42.79
 1
Sävedalen
15.7
 
2010
40.24
 2
Göteborg/U
4.7
 
2011
40.11
2
Göteborg/U
10.7
 
40.45
1-15
Ystad
28.8
 
41.66
1h1-15
Ystad
27.8
 
45.43
2-15
Ystad
27.8
 
2012
41.17
 2
Lerum
23.7
 
2014
41.74
 3
Göteborg/S
13.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
42.48
2
Göteborg/FH
23.3
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
58.82
 4
Jönköping
26.5
 
2012
57.52
 2-16
Upplands Väsby
11.8
 
57.63
4rB
Uppsala
28.7
 
59.79
1h1-16
Upplands Väsby
10.8
 
2013
57.05
 2-17
Västerås
10.8
 
57.37
4-17
Stockholm/S
7.9
 
59.59
1h2-17
Västerås
9.8
 
2014
56.72
2-19
Gävle
9.8
 
58.26
5 h2
Umeå
1.8
 
59.20
3h1-19
Gävle
8.8
 
2016
1:03.17+
 7
Sollentuna
28.8
 
2017
57.93
 3rC
Göteborg/U
1.7
 
2018
58.10
 6rC
Lokeren, BEL
24.6
 
2019
58.91
 1
Ljungby
17.8
 
2020
58.90
 2
Göteborg/S
18.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
57.13
1
Göteborg/FH
4.12
 
2012
58.47
 1
Göteborg/FH
3.12
 
59.07
1-16
Göteborg/FH
26.2
 
1:01.06
1h2-16
Göteborg/FH
25.2
 
2013
57.76
 1-17
Uddevalla
24.2
 
59.81
1h1-17
Uddevalla
23.2
 
2015
57.20
 2 -19
Göteborg/FH
1.3
 
57.65
2 h3-19
Göteborg/FH
28.2
 
2016
58.69
 5-22
Växjö
20.2
 
58.73
3h1-22
Växjö
20.2
 
2017
58.02
 2h2-22
Göteborg/FH
18.2
 
2018
58.26
 3h3-22
Uppsala
24.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
2:26.68
 1
Sävedalen
15.7
 
2010
2:15.08
 1
Sävedalen
12.7
 
2011
2:17.32
 8
Eskilstuna
18.8
 
2012
2:13.72
 2-17
Göteborg/U
2.9
 
2:16.03
2-16
Upplands Väsby
12.8
 
2:18.63
5rB
Mölndal
4.8
 
2013
2:13.26
 3rB
Uppsala
16.6
 
2:14.22
1-17
Västerås
11.8
 
2:17.09
6 h2
Borås
31.8
 
2014
2:11.90
 7
Umeå
3.8
 
2:14.80
1-19
Gävle
10.8
 
2:14.93
6-19
Kristiansand, NOR
17.8
 
2015
2:08.33
 9-19
Mannheim, GER
28.6
 
2:09.02
1
Lokeren, BEL
25.5
 
2:09.66
7
Göteborg/U
5.7
 
2:10.47
4rC
Oordegem, BEL
23.5
 
2:11.54
6h2-19
Eskilstuna
16.7
 
2016
2:12.22
 7
Sollentuna
28.8
 
2:12.42
7-22
Espoo, FIN
21.8
 
2:12.92
2-22
Hässleholm
7.8
 
2:12.92
2-22
Hässleholm
7.8
 
2:12.98
9
Göteborg/S
13.8
 
2:13.61
5h2
Sollentuna
27.8
 
2:22.36
2h1-22
Hässleholm
6.8
 
2017
2:10.28
 3rB
Karlstad
25.7
 
2:10.44
2-22
Gävle
13.8
 
2:10.48
4rB
Sollentuna
29.6
 
2:11.16
4rC
Watford, GBR
24.6
 
2:11.60
4
Helsingborg
27.8
 
2:12.33
6
Stockholm/S
18.6
 
2:12.90
3h2
Helsingborg
26.8
 
2:14.25
3
Göteborg/U
2.7
 
2018
2:06.88
8
Oordegem, BEL
2.6
 
2:08.91
4
Göteborg/U
1.7
 
2:09.51
5rB
Sollentuna
28.6
 
2:10.83
5
Eskilstuna
26.8
 
2:11.55
7
Espoo, FIN
13.6
 
2:11.86
9
Nivelles, BEL
23.6
 
2:12.76
3h1
Eskilstuna
25.8
 
2:13.11
3-22
Huddinge
5.8
 
2019
2:09.61
 3rB
Oordegem, BEL
1.6
 
2:09.72
3rB
Göteborg/S
16.8
 
2:10.49
6rD
Oordegem, BEL
25.5
 
2:11.17
6rB
Sollentuna
18.6
 
2:11.48
5h2
Napoli, ITA
8.7
 
2:11.49
4
Karlstad
1.9
 
2:11.81
1
Stockholm/S
30.5
 
2:12.69
2h1
Karlstad
31.8
 
2020
2:10.50
 4
Göteborg/S
10.7
 
2:11.74
6
Göteborg/S
27.6
 
2:11.74
4
Hallsberg
1.8
 
2:12.55
4h3
Uppsala
15.8
 
2:14.08
7
Göteborg/S
25.7
 
2:15.08
3rB
Göteborg/S
29.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
2:23.77
 1-13
Norrköping
15.3
 
2:27.50
1
Göteborg/FH
22.11
 
2015
2:13.59
 4
Sätra
22.2
 
2:14.19
3h1
Sätra
21.2
 
2016
2:10.77
 2
Malmö/A
28.2
 
2:13.63
1
Malmö/A
14.2
 
2:14.35
3h2
Malmö/A
27.2
 
2017
2:12.14
 5
Växjö
26.2
 
2:12.14
5
Växjö
26.2
 
2:13.23
3h1
Växjö
25.2
 
2:13.23
3h1
Växjö
25.2
 
2018
2:12.61
 5
Gent, BEL
10.2
 
2:12.74
4h2
Gävle
17.2
 
2:13.43
6
Gävle
18.2
 
2:13.52
3
Sätra
3.2
 
2019
2:16.24
 3h2
Norrköping
16.2
 
2020
2:12.32
 1
Göteborg/FH
1.2
 
2:12.85
3
Malmö/A
26.1
 
2:13.02
3
Växjö
23.2
 
2:13.66
2h1
Växjö
22.2
 
2:15.27
6
Sätra
11.2
 
2021
2:08.55
4
Malmö/A
20.2
 
2:09.35
1
Göteborg/FH
6.2
 
2:09.80
2-
Göteborg/FH
28.1
 
2:10.63
2h1
Malmö/A
19.2
 
2:12.56
2
Göteborg/FH
11.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
3:00.80
1-14
Stockholm/S
6.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
3:05.89
 1-14
Göteborg/FH
21.11
 
2011
2:58.55
1-15
Göteborg/FH
20.11
 
3:03.75
2-15
Göteborg/FH
6.2
 
3:09.29
1h1-19
Huddinge
19.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
5:12.05
 1-12
Sävedalen
8.6
 
2009
4:57.18
 1-13
Olofström
6.9
 
2010
5:07.03
 1
Halmstad
18.7
 
2014
4:56.83
 7-19
Göteborg/U
28.6
 
2020
4:44.53
3
Göteborg/S
3.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
5:02.30
 5
Borås
24.1
 
2012
5:06.98
 4-16
Göteborg/FH
4.12
 
2015
4:55.39
 1-17
Göteborg/FH
10.1
 
2018
4:41.82
 3-22
Uppsala
25.2
 
4:46.98
1
Göteborg/FH
2.12
 
2020
4:39.87
 2
Göteborg/FH
30.11
 
2021
4:34.94
12
Malmö/A
21.2
 
4:37.22
2
Göteborg/FH
18.1
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
7:13.31
 1-13
Stockholm/S
1.8
 
2010
6:54.64
9
Göteborg/U
4.7
 
1500 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
5:25.71
5
Göteborg/S
28.7
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
47.99
 3
Stockholm/S
2.8
 
2010
44.97
1-15
Kungsbacka
12.9
 
2011
45.05
 1
Göteborg/U
8.7
 
45.98
1h2-15
Ystad
26.8
 
2012
45.56
 5
Göteborg/U
9.7
 
Längd
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
5.01
4-15
Göteborg/FH
6.3
 
2019
4.88
 2
Göteborg/FH
23.3
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
10.81
3-14
Eksjö
5.9
 +1.9
2011
10.79
 3
Mölndal
30.7
 +0.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
10.88
 2-14
Karlskrona
14.3
 
10.73
1-14
Göteborg/FH
5.12
 
2011
11.00
3-15
Göteborg/FH
5.3
 
10.86
5-15
Huddinge
19.2
 

Junior-ungdom
Spjut (400 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
30.42
 1-14
Göteborg/U
3.7
 
2011
33.02
3-15
Angered
6.6
 
Ute
400 m
SM 2014
5
h2
58.26
800 m
SM 2013
6
h2
2:17.09
SM 2014 7
2:11.90
SM 2016 7
2:12.22
5
h2
2:13.61
SM 2017 4
2:11.60
3
h2
2:12.90
SM 2018 5
2:10.83
3
h1
2:12.76
SM 2019 4
2:11.49
2
h1
2:12.69
SM 2020
4
h3
2:12.55
4x800 m
SM 2020 3
9:10.60
3x1500 m
SM 2020 2
14:18.85
4 km terräng
SM 2016 25
15:21
SM 2018 31
16:00
SM 2019 11
15:19
SM 2020 31
15:44
Inne
800 m
ISM 2015 4
2:13.59
3
h1
2:14.19
ISM 2016 2
2:10.77
3
h2
2:14.35
ISM 2017 5
2:12.14
5
2:12.14
3
h1
2:13.23
3
h1
2:13.23
ISM 2018 6
2:13.43
4
h2
2:12.74
ISM 2019
3
h2
2:16.24
ISM 2020 3
2:13.02
2
h1
2:13.66
ISM 2021 4
2:08.55
2
h1
2:10.63
1500 m
ISM 2021 12
4:34.94

Junior-ungdom
Ute
400 m
USM 2013 2
17
57.05
1
17
h2
59.59
JSM 2014 2
19
56.72
3
19
h1
59.20
800 m
USM 2013 1
17
2:14.22
JSM 2014 1
19
2:14.80
JSM 2016 2
22
2:12.92
2
22
2:12.92
2
22
h1
2:22.36
JSM 2017 2
22
2:10.44
JSM 2018 3
22
2:13.11
4 km terräng
JSM 2014 12
19
16:26
Inne
400 m
IUSM 2013 1
17
57.76
1
17
h1
59.81
IJSM 2015 2
19
57.20
2
19
h3
57.65
IJSM 2016 5
22
58.69
3
22
h1
58.73
IJSM 2017
2
22
h2
58.02
IJSM 2018
3
22
h3
58.26
1500 m
IJSM 2018 3
22
4:41.82

Junior-ungdom
Ute
800 m
JEM19 2015 18
6
19
h2
2:11.54