Sandra Törnros

Född: 25 februari 1995

Ålder: 26 år 151 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
 15.11.2020–

Tidigare förening(ar):
Gefle IF –14.11.2020

  •  2 SM‐brons
  •  1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Längd (8)
5.97i
SB  UppsalaUppsala17.1.21
 
5.765.83XXX5.97
5.99i
SB  SätraSätra6.2.21
 
5.835.995.91XXX
5.88i
  ÖrebroÖrebro13.2.21
 
5.795.795.885.75X5.88
6.00i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
 
5.946.00
5.98
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+0.1
 
X
+1.4
X
-0.1
5.84
-0.9
5.98
+0.1
X
0.0
5.80
-1.1
5.98
=SB  SöderhamnSöderhamn19.6.21+1.2
5.99w
  SöderhamnSöderhamn19.6.21+2.2
5.89
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+1.6
 
5.79
+0.2
X
+1.0
5.89
+1.6
5.86
+1.0
X
+0.9
5.73
0.0
5.82
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+1.5

2020

60 m (2)
7.81i
SB  BollnäsBollnäs1.2.20
7.85i
  BollnäsBollnäs1.2.20
Längd (8)
6.06i
SB  (9)SätraSätra18.1.20
 
XX5.936.06XX
5.75i
  UppsalaUppsala8.2.20
5.92i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
 
5.925.855.87
6.10
SB  GävleGävle18.7.20+1.8
6.09
  SödertäljeSödertälje26.7.20+2.0
6.16w
  SödertäljeSödertälje26.7.20+2.1
 
5.80
+2.6
6.09
+2.0
X
+4.8
5.90
+1.2
X
+2.3
6.16
+2.1
5.76
  GävleGävle5.8.20+1.8
 
5.76
+1.8
XXXX5.74
+0.8
5.84
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+0.7
 
5.84
+0.7
5.90
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-1.1
 
5.81
-1.2
5.80
+0.8
5.88
+1.2
5.90
-1.1
X
+1.5
X
+0.4

2019

Längd (3)
6.02i
SB  (11)NorrköpingNorrköping26.1.19
5.88i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
 
4.195.715.645.595.825.88
5.72i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
Kula (1)
11.65
SB  GävleGävle31.7.19
Diskus (1)
39.33
PB  GävleGävle31.7.19

2018

60 m (4)
7.68i
SB  GävleGävle6.1.18
7.68i
=SB  GävleGävle6.1.18
7.60i
SB  (12)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
7.73i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
100 m (1)
12.26
SB  KarlstadKarlstad19.5.18+0.4
Längd (14)
6.08i
SB  GävleGävle6.1.18
6.12i
PB  UppsalaUppsala28.1.18
6.09i
  SätraSätra3.2.18
6.14i
PB  (5)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
5.88
SB  KarlstadKarlstad19.5.180.0
6.34
PB  (4)Torremolinos, ESPTorremolinos, ESP30.5.18+2.0
6.12
  Granada, ESPGranada, ESP3.6.18+1.5
6.20
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18+0.2
 
6.03
-1.5
6.12
+1.2
6.20
+0.2
6.18
+1.9
6.16
-0.2
X
+3.0
6.12w
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18+2.1
 
X
+2.4
6.12
+2.1
X
+3.2
6.04
+2.9
X
+1.9
X
+2.2
6.00
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+1.9
 
6.00
+1.9
5.80
+1.0
5.83
-0.5
5.84
+0.8
X
+0.9
5.62
-0.2
6.03
  VästeråsVästerås29.7.180.0
5.94
  MölndalMölndal11.8.18+0.4
6.07
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+1.5
 
5.80
+2.0
5.79
+1.2
6.07
+1.5
6.05
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+1.9
6.29w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+3.2
 
X
+4.5
6.05
+1.9
X
+1.9
6.21
+3.0
6.29
+3.2
6.13
+3.3
Kula (1)
11.14
SB  SandvikenSandviken15.9.18
Diskus (1)
38.56
PB  SandvikenSandviken15.9.18
Slägga (1)
26.91
PB  SandvikenSandviken15.9.18
Spjut (1)
25.95
SB  SandvikenSandviken15.9.18

2017

60 m (4)
7.63i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
7.59i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
7.68i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
7.58i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
100 m (4)
12.08w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+2.2
12.16
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.5
12.05w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+3.7
11.91
SB  (15)JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+1.4
Längd (5)
5.97i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
 
5.685.73X5.885.97X
5.79
SB  MölndalMölndal29.7.17-2.0
6.07
SB  (12)JSMGävleJSM, Gävle13.8.17+0.4
 
5.70
+0.8
5.83
-0.2
5.88
-0.3
6.07X
-0.6
5.94
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17+1.3
 
5.94
-0.2
X
+1.5
5.95
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17+1.4
6.19w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17+3.1

2016

60 m (1)
7.85i
SB  BollnäsBollnäs23.2.16
100 m (6)
12.11
SB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna3.6.16+0.7
12.22
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall31.7.16+1.8
12.30
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall31.7.16+2.0
12.21
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+0.9
11.97
=SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+1.3
11.96w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.4
Längd (13)
6.02i
PB  GurkspVästeråsGurksp, Västerås24.1.16
6.03i
PB  NorrköpingNorrköping30.1.16
6.09i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
6.10i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
 
5.875.936.085.98X6.10
6.11i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
 
5.866.046.116.055.936.05
5.93
SB  SAYOSollentuna/ESAYO, Sollentuna/E4.6.160.0
6.07
SB  (15)Folksam GPUmeåFolksam GP, Umeå21.6.16+0.8
5.96
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16+1.3
 
X
+1.6
5.96
+1.3
X
+1.5
5.81
+0.7
X
+1.2
5.79
+0.8
5.99w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16+2.3
6.07
=SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+0.6
 
5.87
+3.0
5.98
+1.9
5.98
+3.5
X6.03
+1.4
6.07
+0.6
6.03
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN20.8.16+0.9
 
X
+1.5
X
-0.6
X5.94
+0.7
X
+1.8
6.03
+0.9
5.86
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.7
 
5.66
+1.1
5.86
+0.7
5.84
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16-0.6
 
5.84
-0.6
X
-1.0
X
+0.9
X
-1.3
X
+1.4
X
+1.3
4x100 m (2)
47.02
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Gefle IF
Malin Andersson, Josefin Palm
Madeleine Nilsson, Sandra Törnros
47.62
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Gefle IF
Malin Andersson, Josefin Palm
Emma Gällstedt, Sandra Törnros

2015

60 m (3)
7.68i
SB  (17)BollnäsBollnäs3.1.15
7.82i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
7.69i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
100 m (2)
12.14
SB  (22)EskilstunaEskilstuna23.5.15+1.4
12.10w
  VellingeVellinge13.6.15+2.2
200 m (2)
25.48
SB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15+0.9
DNS
  SMGävleSM, Gävle5.9.15+1.9
100 m häck (1)
14.78
PB  SMGävleSM, Gävle5.9.15+0.5
Höjd (1)
1.66
PB  SMGävleSM, Gävle5.9.15
 
1.57
O
1.60
O
1.63
O
1.66
XO
1.69
XXX
   
Längd (8)
5.69i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
 
4.135.475.485.625.69X
6.04
SB  EskilstunaEskilstuna23.5.15+2.0
6.09
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15+0.3
5.96
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+0.8
6.08w
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15+2.3
 
6.08
+2.3
6.12
SB  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+1.5
 
5.90
+1.9
6.12
+1.5
X
+2.2
X
+1.8
5.94
+0.7
X
+0.2
6.01
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15+1.7
 
5.81
+1.7
5.70
+1.6
5.89
+2.5
5.81
+2.0
5.82
+1.9
6.01
+1.7
6.20
PB  (7)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S13.9.15+0.3
6.28w
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S13.9.15+2.4
 
5.74
+0.3
5.97
+0.3
6.20
+1.6
6.28
+2.4
X
+1.1
6.11
-1.3
Tresteg (1)
11.95i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
 
11.1311.4411.5911.9511.9311.95
Kula (1)
10.92
SB  SMGävleSM, Gävle5.9.15
 
10.9210.3310.69
Diskus (1)
31.23
SB  GävleGävle16.9.15
Slägga (1)
25.32
PB  GävleGävle16.9.15
Spjut (1)
26.88
SB  GävleGävle16.9.15
Sjukamp (1)
DNF
  SMGävleSM, Gävle6.9.15
14.78   1.66   10.92   DNF
      
4x100 m (1)
47.57
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Gefle IF
Emma Gällstedt, Sandra Törnros
Josefin Palm, Agnes Gille

2014

60 m (5)
7.70i
SB  (19)SätraSätra8.2.14
7.76i
  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
7.71i
  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
7.73i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
7.72i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
100 m (5)
11.88
PB  (9)GefleGGävleGefleG, Gävle18.7.14+0.5
12.14
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+0.5
12.03w
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14+3.4
11.92w
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14+2.1
12.11
  v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR16.8.14+1.6
200 m (2)
25.84
SB  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14+0.1
24.78
SB  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+2.0
Längd (9)
5.93
SB  NorrköpingNorrköping29.5.14+0.2
6.02
SB  Meet-INIngolstadt, GERMeet-IN, Ingolstadt, GER19.6.14+0.7
6.05
SB  (11)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14+1.0
6.00
  GävleGävle2.7.14+0.4
6.01
  UppsalaUppsala5.7.14+1.7
6.11w
  UppsalaUppsala5.7.14+2.5
6.10w
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+3.1
 
X
+0.5
X
+0.5
6.10
+3.1
NM
  SMUmeåSM, Umeå3.8.14
 
X
+1.2
X
+1.1
X
+1.2
5.67
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14-0.6
 
X
+1.4
X
+0.8
5.67
-0.6
5.53X
-0.2
X
+0.1
6.14w
  v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR16.8.14+4.5
Tresteg (1)
11.72
SB  (25)GävleGävle2.9.14+1.1
Kula (1)
11.69
PB  GävleGävle11.10.14
Diskus (1)
34.34
PB  GävleGävle11.10.14
Spjut (1)
26.27
SB  GävleGävle11.10.14

2013

60 m (3)
7.66i
PB  (11)NorrköpingIGNorrköpingNorrköpingIG, Norrköping26.1.13
7.85i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
7.86i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
100 m (5)
11.90w
  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna8.6.13+2.6
12.08
PB  (16)WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+1.3
12.09
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13-0.1
12.10
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+0.5
11.88w
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+2.6
200 m (1)
24.66
SB  (15)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+1.2
Längd (7)
5.90i
SB  (82) (13)NorrköpingIGNorrköpingNorrköpingIG, Norrköping26.1.13
5.73i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
6.00
SB  (13)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.13-0.4
5.90
  UppsalaUppsala6.7.13+0.8
5.95
  GefleGGävleGefleG, Gävle21.7.13+1.3
5.72
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+1.3
DNS
  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13
Tresteg (1)
11.67i
PB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
Kula (1)
11.39
SB  EnskedeEnskede12.5.13
4x100 m (2)
47.93
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 Gefle IF
Emma Gällstedt, Sandra Törnros
Fanny Anonsen, Josefin Palm
45.14
SB  Lag-EM Div 1Dublin, IRLLag-EM Div 1, Dublin, IRL22.6.13
 Sweden
Freja Jernstig, Sandra Törnros
Daniella Busk, Irene Ekelund
1000 m stafett (1)
2:16.56
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge25.5.13
 Gefle IF
Josefin Palm, Sandra Törnros
Betty Strandberg, Stina M Jansson

2012

60 m (2)
7.83i
=PB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs25.2.12
7.71i
PB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs25.2.12
100 m (7)
12.29
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12+1.0
12.25w
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S20.6.12+2.2
12.25
SB  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.120.0
12.03w
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala28.7.12+2.5
12.47
  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.12-0.2
12.10
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.12-0.4
12.11
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12+0.8
200 m (2)
25.30
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna11.8.12+0.6
24.58
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12+1.2
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
14.65
PB  GävleGävle29.9.12+1.1
Höjd (1)
1.64
PB  GävleGävle29.9.12
Längd (11)
5.73i
SB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
 
5.665.735.73
5.92i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
 
5.495.775.785.925.715.78
5.78i
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs25.2.12
5.98
SB  GävleGävle27.6.12+1.0
6.02
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U9.7.12+1.7
6.13
PB  (59) (15) (5)ValboGGävleValboG, Gävle21.7.12+1.0
5.88
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala28.7.12+1.8
5.90
  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.12-0.3
6.01w
  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.12+2.5
5.84
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.8.12+0.7
 
5.84
+0.7
5.83
+0.5
5.74
-0.5
6.08
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.8.12+0.7
 
X
+2.8
5.99
+0.6
5.96
+1.7
6.07
-0.6
6.08
+0.7
6.02
-0.1
5.90
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U2.9.12+1.8
6.14w
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U2.9.12+2.5
Tresteg (1)
11.88
PB  (19)Växjö/AVäxjö/A23.9.12+1.2
Kula (3.0 kg) (1)
13.69
PB  Växjö/AVäxjö/A23.9.12
Kula (1)
11.48
PB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S20.6.12
Spjut (1)
28.95
PB  GävleGävle30.9.12
Sjukamp (F17) (1)
5.138
PB  GävleGävle30.9.12
         
      
4x100 m (4)
47.40
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12
 Sweden
Katarina Nikamo, Sandra Törnros
Fanny Panboon, Hedvig Nykvist
46.33
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12
 Sweden
Emilia Kjellberg, Sandra Törnros
Ida Jansson, Irene Ekelund
47.97
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Gefle IF
Emma Gällstedt, Sandra Törnros
Fanny Anonsen, Betty Strandberg
47.41
PB  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Gefle IF
Emma Gällstedt, Sandra Törnros
Fanny Anonsen, Betty Strandberg
1000 m stafett (2)
2:20.31
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 Gefle IF
Fanny Anonsen, Emma Gällstedt
Sandra Törnros, Betty Strandberg
2:14.07
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 Gefle IF
Fanny Anonsen, Emma Gällstedt
Sandra Törnros, Betty Strandberg

2011

60 m (3)
8.03i
SB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
7.96i
SB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
7.83i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
100 m (4)
12.55
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S11.6.11-0.2
12.11w
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall31.7.11+3.4
12.53
SB  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+0.9
12.24
PB  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+0.8
Längd (10)
5.74i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
5.88i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
6.04w
  SävedalenSävedalen12.6.11+4.0
5.78
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.11+0.5
6.07
PB  (79) (25) (12)ValboGGävleValboG, Gävle23.7.11+0.7
5.62
  FGPKarlstadFGP, Karlstad2.8.11+1.2
5.86w
  SMGävleSM, Gävle13.8.11+2.6
5.52
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+2.0
5.85
  USMYstadUSM, Ystad27.8.11+0.1
6.01
  FIN v SWEEspoo, FINFIN v SWE, Espoo, FIN10.9.11+0.8
4x100 m (2)
48.77
SB  USMVäxjöUSM, Växjö3.6.11
 Gefle IF
48.41
SB  USMVäxjöUSM, Växjö3.6.11
 Gefle IF
1000 m stafett (2)
2:18.48
SB  USMVäxjöUSM, Växjö2.6.11
 Gefle IF
2:16.91
SB  USMVäxjöUSM, Växjö2.6.11
 Gefle IF

2010

60 m (3)
8.00i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
7.92i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
7.92i
=PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
100 m (4)
12.35
PB  GävleGävle16.7.10+0.8
12.88
  USMKilUSM, Kil13.8.10+0.1
12.58
  USMKilUSM, Kil13.8.100.0
12.43
  USMKilUSM, Kil13.8.10+0.6
Längd (4)
5.52i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
5.73i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
5.88
PB  USMKilUSM, Kil14.8.10+1.1
5.34
  USMKilUSM, Kil15.8.10-1.8
Kula (3.0 kg) (3)
12.93i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
13.04
PB  Stockholm/KtgStockholm/Ktg5.8.10
12.51
  USMKilUSM, Kil15.8.10

2009

60 m (1)
8.05i
PB  BollnäsBollnäs31.1.09
100 m (2)
12.51
PB  GävleGävle17.5.09+0.8
12.25w
  SätraSätra14.6.09+6.2
Längd (2)
5.24i
PB  GävleGävle20.12.08
5.66
PB  SätraSätra14.6.09+0.9
Kula (3.0 kg) (1)
12.42
PB  Stockholm/KtgStockholm/Ktg30.7.09
Diskus (0.6 kg) (1)
36.82
PB  GävleGävle2.9.09

2008

60 m (1)
8.09
PB  GävleGävle4.6.08-0.8
100 m (1)
12.96
PB  GävleGävle11.5.08+0.9
200 m (1)
26.59
PB  GävleGävle9.9.080.0
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
13.00
PB  VäxjöVäxjö31.8.08+1.0
Längd (1)
5.05
PB  VäxjöVäxjö30.8.08+1.0
Kula (3.0 kg) (1)
11.10
PB  VäxjöVäxjö31.8.08
Diskus (0.6 kg) (1)
36.53
PB  GävleGävle6.9.08

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat77617.Eventname AS Eventeng, alltwat77617.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat77617.Date),'.',MONTH(alltwat77617.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat77617.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat77617 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat77617.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat77617.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat77617.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat77617.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat77617.Eventname AS Eventeng, alltwat77617.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat77617.Date),'.',MONTH(alltwat77617.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat77617.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat77617 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat77617.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat77617.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat77617.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat77617.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat77617.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat77617.Eventname AS Eventeng, alltwat77617.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat77617.Date),'.',MONTH(alltwat77617.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat77617.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat77617 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat77617.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat77617.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat77617.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat77617.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat77617.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Ute
8.09
Gävle4.6.08-0.8
Inne
7.58
Göteborg/FH18.2.17
100 m
Ute
11.88
Gävle18.7.14+0.5
200 m
Ute
24.58
Sollentuna12.8.12+1.2
100 m häck
Ute
14.78
Gävle5.9.15+0.5
Höjd
Ute
1.66
Gävle5.9.15
Längd
Ute
6.34
Torremolinos, ESP30.5.18+2.018
Inne
6.14
Gävle17.2.18
Tresteg
Ute
11.88
Växjö/A23.9.12+1.2
Inne
11.95
Göteborg/FH28.2.15
Kula
Ute
11.69
Gävle11.10.14
Diskus
Ute
39.33
Gävle31.7.19
Slägga
Ute
26.91
Sandviken15.9.18
Spjut
Ute
28.95
Gävle30.9.12

Junior-ungdom
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.65
Gävle29.9.12+1.1
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
13.00
Växjö31.8.08+1.0
Kula (3.0 kg)
Ute
13.69
Växjö/A23.9.12
Inne
12.93
Norrköping27.2.10
Diskus (0.6 kg)
Ute
36.82
Gävle2.9.09
Sjukamp (F17)
Ute
5.138
Gävle30.9.12
60 m
7.58i
1
22
IJSMGöteborg/FH18.2.17
7.59i
4
Raka SpåretSätra4.2.17
7.60i
2
h3
ISMGävle17.2.18
7.63i
1
h3
Raka SpåretSätra4.2.17
7.66i
2
NorrköpingIGNorrköping26.1.13
7.68i
1
h2
Bollnäs3.1.15
7.68i
1
22
h1
IJSMGöteborg/FH18.2.17
7.68i
1
h2
Gävle6.1.18
7.68i
1
Gävle6.1.18
7.69i
4
22
IJSMGöteborg/FH28.2.15
Visa/dölj alla resultat
7.70i
2
h2
Sätra8.2.14
7.71i
2
17
IUSMBollnäs25.2.12
7.71i
3
19
IJSMSätra16.2.14
7.72i
6
s1
ISMGöteborg/FH22.2.14
7.73i
3
h3
ISMGöteborg/FH22.2.14
7.73i
8
ISMGävle17.2.18
7.76i
1
19
h2
IJSMSätra16.2.14
7.81i
1
h2
Bollnäs1.2.20
7.82i
3
22
h1
IJSMGöteborg/FH28.2.15
7.83i
2
16
NC-yHuddinge20.2.11
7.83i
1
17
h3
IUSMBollnäs25.2.12
7.85i
3
19
h2
IJSMUddevalla23.2.13
7.85i
1
Bollnäs23.2.16
7.85i
1
Bollnäs1.2.20
7.86i
4
19
s1
IJSMUddevalla23.2.13
7.92i
3
15
s2
Norrköping27.2.10
7.92i
2
15
Norrköping27.2.10
7.96i
3
16
s1
NC-yHuddinge20.2.11
8.00i
1
15
h1
Norrköping27.2.10
8.03i
2
16
h3
NC-yHuddinge20.2.11
8.05i
1
15
Bollnäs31.1.09
8.09
1
Gävle4.6.08-0.8
10-bästasnitt: 7.647
100 m
11.88
2
h2
GefleGGävle18.7.14+0.5
11.91
2
22
JSMGävle11.8.17+1.4
11.97
2
22
JSMHässleholm6.8.16+1.3
12.08
3
h2
WindsprintSundsvall28.7.13+1.3
12.09
1
C
WindsprintSundsvall28.7.13-0.1
12.10
1
17
USMSollentuna10.8.12-0.4
12.10
1
19
h2
JSMVästerås9.8.13+0.5
12.11
4
h3
SMStockholm/S24.8.12+0.8
12.11
3
19
v3NatKristiansand, NOR16.8.14+1.6
12.11
2
h2
SAYOSollentuna3.6.16+0.7
Visa/dölj alla resultat
12.14
5
h1
SMUmeå1.8.14+0.5
12.14
1
Eskilstuna23.5.15+1.4
12.16
5
B
VUSGöteborg/U1.7.17+1.5
12.21
2
22
h1
JSMHässleholm6.8.16+0.9
12.22
7
h2
WindsprintSundsvall31.7.16+1.8
12.24
2
16
NC-yYstad26.8.11+0.8
12.25
1
17
teamNCTäby30.6.120.0
12.26
1
Karlstad19.5.18+0.4
12.29
3
C
Folksam GPGöteborg/S14.6.12+1.0
12.30
7
WindsprintSundsvall31.7.16+2.0
12.35
1
Gävle16.7.10+0.8
12.43
1
15
NC-yKil13.8.10+0.6
12.47
1
17
h1
USMSollentuna10.8.12-0.2
12.51
1
Gävle17.5.09+0.8
12.53
1
16
h2
NC-yYstad26.8.11+0.9
12.55
3
C
Folksam GPGöteborg/S11.6.11-0.2
12.58
2
15
s2
NC-yKil13.8.100.0
12.88
1
15
h3
NC-yKil13.8.10+0.1
12.96
1
19
Gävle11.5.08+0.9
10-bästasnitt: 12.046
Längd
6.34
2
Torremolinos, ESP30.5.18+2.0
6.20
+
vFINStockholm/S13.9.15+0.3
6.20
2
BauhausStockholm/S10.6.18+0.2
6.14i
3
ISMGävle17.2.18
6.13
1
17
ValboGGävle21.7.12+1.0
6.12
5
SMSöderhamn9.8.15+1.5
6.12i
1
Uppsala28.1.18
6.12
1
Granada, ESP3.6.18+1.5
6.11i
4
ISMMalmö/A28.2.16
6.10i
1
22
IJSMVäxjö21.2.16
Visa/dölj alla resultat
6.10
1
Gävle18.7.20+1.8
6.09
5
Folksam GPSollentuna25.6.15+0.3
6.09i
2
Raka SpåretSätra6.2.16
6.09i
2
Sätra3.2.18
6.09
+
Södertälje26.7.20+2.0
6.08
3
SMStockholm/S26.8.12+0.7
6.08i
1
Gävle6.1.18
6.07
1
17
ValboGGävle23.7.11+0.7
6.07
2
Folksam GPUmeå21.6.16+0.8
6.07
1
22
JSMHässleholm6.8.16+0.6
6.07
1
22
JSMGävle13.8.17+0.4
6.07
4
Q
SMEskilstuna25.8.18+1.5
6.06i
1
Sätra18.1.20
6.05
2
19
VUSGöteborg/U28.6.14+1.0
6.05
+
SMEskilstuna26.8.18+1.9
6.04
2
Eskilstuna23.5.15+2.0
6.03i
1
Norrköping30.1.16
6.03
5
22
NordicCEspoo, FIN20.8.16+0.9
6.03
3
Västerås29.7.180.0
6.02
2
17
VUSGöteborg/U9.7.12+1.7
6.02
1
Meet-INIngolstadt, GER19.6.14+0.7
6.02i
1
GurkspVästerås24.1.16
6.02i
1
Norrköping26.1.19
6.01
1
17
FIN v SWEEspoo, FIN10.9.11+0.8
6.01
+
Uppsala5.7.14+1.7
6.01
2
22
JSMKalmar22.8.15+1.7
6.00
3
19
VUSGöteborg/U29.6.13-0.4
6.00
1
Gävle2.7.14+0.4
6.00
4
Karlstad25.7.18+1.9
6.00i
6
ISMMalmö/A20.2.21
5.99i
3
Sätra6.2.21
5.98
1
Gävle27.6.12+1.0
5.98
7
Sollentuna13.6.21+0.1
5.98
+
Söderhamn19.6.21+1.2
5.97i
2
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
5.97i
3
Uppsala17.1.21
5.96
4
VUSGöteborg/U4.7.15+0.8
5.96
4
Folksam GPSollentuna28.6.16+1.3
5.95
1
GefleGGävle21.7.13+1.3
5.95
+
SMHelsingborg27.8.17+1.4
5.94
4
Q
SMHelsingborg26.8.17+1.3
5.94
1
Mölndal11.8.18+0.4
5.93
1
Norrköping29.5.14+0.2
5.93
4
SAYOSollentuna/E4.6.160.0
5.92i
5
ISMÖrebro19.2.12
5.92i
9
ISMVäxjö22.2.20
5.90
+
17
USMSollentuna10.8.12-0.3
5.90
+
17
vFINGöteborg/U2.9.12+1.8
5.90i
2
NorrköpingIGNorrköping26.1.13
5.90
2
Uppsala6.7.13+0.8
5.90
8
SMUppsala15.8.20-1.1
5.89
3
Halmstad29.6.21+1.6
5.88
1
15
NC-yKil14.8.10+1.1
5.88i
2
16
NC-yHuddinge19.2.11
5.88
5
Folksam GPUppsala28.7.12+1.8
5.88
3
Karlstad19.5.180.0
5.88i
3
Folksam GPSätra4.2.19
5.88i
3
Örebro13.2.21
5.86
6
Q
SMSollentuna27.8.16+0.7
5.85
2
16
NC-yYstad27.8.11+0.1
5.84
9
Q
SMStockholm/S25.8.12+0.7
5.84
8
SMSollentuna28.8.16-0.6
5.84
9
Q
SMUppsala14.8.20+0.7
5.82
4
VUSGöteborg/U10.7.21+1.5
5.79
1
Mölndal29.7.17-2.0
5.78
5
Folksam GPSollentuna28.6.11+0.5
5.78i
2
17
IUSMBollnäs25.2.12
5.76
2
Gävle5.8.20+1.8
5.75i
1
Uppsala8.2.20
5.74i
1
16
Q
NC-yHuddinge19.2.11
5.73i
1
15
Norrköping28.2.10
5.73i
7
Q
ISMÖrebro18.2.12
5.73i
2
19
IJSMUddevalla23.2.13
5.72
4
19
Q
JSMVästerås9.8.13+1.3
5.72i
12
ISMNorrköping16.2.19
5.69i
3
22
IJSMGöteborg/FH1.3.15
5.67
4
19
JSMGävle9.8.14-0.6
5.66
1
Sätra14.6.09+0.9
5.62
6
B
Folksam GPKarlstad2.8.11+1.2
5.52i
1
15
Q
Norrköping28.2.10
5.52
2
16
Q
NC-yYstad26.8.11+2.0
5.34
4
15
Q
NC-yKil15.8.10-1.8
5.24i
1
15
Gävle20.12.08
5.05
2
15
Växjö30.8.08+1.0
10-bästasnitt: 6.158
4x100 m
45.14
4
Lag-EM Div 1Dublin, IRL22.6.13
46.33
1
17
vFINGöteborg/U1.9.12
47.02
4
SMStockholm/S28.5.16
47.40
5
Folksam GPGöteborg/S14.6.12
47.41
1
17
USMSödertälje9.9.12
47.57
3
22
JSMSollentuna17.5.15
47.62
2
22
JSMStockholm/S29.5.16
47.93
1
19
JSMHuddinge26.5.13
47.97
1
17
h1
USMSödertälje9.9.12
48.41
1
17
USMVäxjö3.6.11
Visa/dölj alla resultat
48.77
1
17
h2
USMVäxjö3.6.11
10-bästasnitt: 47.28

Total results in database: 243
By event:
60 m:32
100 m:41
200 m:8
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):1
100 m häck:1
80 m häck (76.2 cm, 8 m):1
Höjd:2
Längd:111
Tresteg:4
Kula (3.0 kg):6
Kula:6
Diskus (0.6 kg):2
Diskus:4
Slägga:2
Spjut:4
Sjukamp:1
Sjukamp (F17):1
4x100 m:11
1000 m stafett:5
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
8.09
1
Gävle
4.6
-0.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
8.05
 1-15
Bollnäs
31.1
 
2010
7.92
 2-15
Norrköping
27.2
 
7.92
3s2-15
Norrköping
27.2
 
8.00
1h1-15
Norrköping
27.2
 
2011
7.83
 2-16
Huddinge
20.2
 
7.96
3s1-16
Huddinge
20.2
 
8.03
2h3-16
Huddinge
20.2
 
2012
7.71
 2-17
Bollnäs
25.2
 
7.83
1h3-17
Bollnäs
25.2
 
2013
7.66
 2
Norrköping
26.1
 
7.85
3h2-19
Uddevalla
23.2
 
7.86
4s1-19
Uddevalla
23.2
 
2014
7.70
 2h2
Sätra
8.2
 
7.71
3-19
Sätra
16.2
 
7.72
6s1
Göteborg/FH
22.2
 
7.73
3h3
Göteborg/FH
22.2
 
7.76
1h2-19
Sätra
16.2
 
2015
7.68
 1h2
Bollnäs
3.1
 
7.69
4 -22
Göteborg/FH
28.2
 
7.82
3 h1-22
Göteborg/FH
28.2
 
2016
7.85
 1
Bollnäs
23.2
 
2017
7.58
1-22
Göteborg/FH
18.2
 
7.59
4
Sätra
4.2
 
7.63
1h3
Sätra
4.2
 
7.68
1h1-22
Göteborg/FH
18.2
 
2018
7.60
 2h3
Gävle
17.2
 
7.68
1
Gävle
6.1
 
7.68
1h2
Gävle
6.1
 
7.73
8
Gävle
17.2
 
2020
7.81
 1h2
Bollnäs
1.2
 
7.85
1
Bollnäs
1.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
12.96
 1-19
Gävle
11.5
 +0.9
2009
12.51
 1
Gävle
17.5
 +0.8
12.25w
 1
Sätra
14.6
 +6.2
2010
12.35
 1
Gävle
16.7
 +0.8
12.43
1-15
Kil
13.8
 +0.6
12.58
2s2-15
Kil
13.8
 0.0
12.88
1h3-15
Kil
13.8
 +0.1
2011
12.24
 2-16
Ystad
26.8
 +0.8
12.53
1h2-16
Ystad
26.8
 +0.9
12.55
3rC
Göteborg/S
11.6
-0.2
12.11w
 8rB
Sundsvall
31.7
 +3.4
2012
12.10
 1-17
Sollentuna
10.8
-0.4
12.11
4h3
Stockholm/S
24.8
 +0.8
12.25
1-17
Täby
30.6
 0.0
12.29
3rC
Göteborg/S
14.6
 +1.0
12.47
1h1-17
Sollentuna
10.8
-0.2
12.03w
 1rB
Uppsala
28.7
 +2.5
12.25w
 3
Göteborg/S
20.6
 +2.2
2013
12.08
 3h2
Sundsvall
28.7
 +1.3
12.09
1rC
Sundsvall
28.7
-0.1
12.10
1h2-19
Västerås
9.8
 +0.5
11.88w
 2-19
Västerås
9.8
 +2.6
11.90w
 1-19
Sollentuna
8.6
 +2.6
2014
11.88
2h2
Gävle
18.7
 +0.5
12.11
3-19
Kristiansand, NOR
16.8
 +1.6
12.14
5 h1
Umeå
1.8
 +0.5
11.92w
 3-19
Gävle
8.8
 +2.1
12.03w
 1h1-19
Gävle
8.8
 +3.4
2015
12.14
 1
Eskilstuna
23.5
 +1.4
12.10w
 2
Vellinge
13.6
 +2.2
2016
11.97
2-22
Hässleholm
6.8
 +1.3
12.11
2h2
Sollentuna
3.6
 +0.7
12.21
2h1-22
Hässleholm
6.8
 +0.9
12.22
7h2
Sundsvall
31.7
 +1.8
12.30
7
Sundsvall
31.7
 +2.0
2016
11.96w
 5h3
Sollentuna
26.8
 +2.4
2017
11.91
 2-22
Gävle
11.8
 +1.4
12.16
5rB
Göteborg/U
1.7
 +1.5
12.05w
 1h2-22
Gävle
11.8
 +3.7
12.08w
 2h6
Göteborg/U
1.7
 +2.2
2018
12.26
 1
Karlstad
19.5
 +0.4
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
26.59
 1
Gävle
9.9
 0.0
2012
24.58
2-17
Sollentuna
12.8
 +1.2
25.30
1h2-17
Sollentuna
11.8
 +0.6
2013
24.66
 3-19
Göteborg/U
30.6
 +1.2
2014
24.78
 2-19
Gävle
10.8
 +2.0
25.84
2h2-19
Gävle
9.8
 +0.1
2015
25.48
 9
Göteborg/U
5.7
 +0.9
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
14.78
H
Gävle
5.9
 +0.5
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
1.64
 H-17
Gävle
29.9
 
2015
1.66
H
Gävle
5.9
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
5.05
 2-15
Växjö
30.8
 +1.0
2009
5.66
 1
Sätra
14.6
 +0.9
2010
5.88
 1-15
Kil
14.8
 +1.1
5.34
4q-15
Kil
15.8
-1.8
2011
6.07
 1-17
Gävle
23.7
 +0.7
6.01
1-17
Espoo, FIN
10.9
 +0.8
5.85
2-16
Ystad
27.8
 +0.1
5.78
5
Sollentuna
28.6
 +0.5
5.62
6cB
Karlstad
2.8
 +1.2
5.52
2q-16
Ystad
26.8
 +2.0
6.04w
 1-17
Sävedalen
12.6
 +4.0
5.86w
 14q
Gävle
13.8
 +2.6
2012
6.13
 1-17
Gävle
21.7
 +1.0
6.08
3
Stockholm/S
26.8
 +0.7
6.02
2-17
Göteborg/U
9.7
 +1.7
5.98
1
Gävle
27.6
 +1.0
5.90
--17
Sollentuna
10.8
-0.3
5.90
--17
Göteborg/U
2.9
 +1.8
5.88
5
Uppsala
28.7
 +1.8
5.84
9q
Stockholm/S
25.8
 +0.7
6.14w
 1-17
Göteborg/U
2.9
 +2.5
6.01w
 1-17
Sollentuna
10.8
 +2.5
2013
6.00
 3-19
Göteborg/U
29.6
-0.4
5.95
1
Gävle
21.7
 +1.3
5.90
2
Uppsala
6.7
 +0.8
5.72
4q-19
Västerås
9.8
 +1.3
2014
6.05
 2-19
Göteborg/U
28.6
 +1.0
6.02
1
Ingolstadt, GER
19.6
 +0.7
6.01
-
Uppsala
5.7
 +1.7
6.00
1
Gävle
2.7
 +0.4
5.93
1
Norrköping
29.5
 +0.2
5.67
4-19
Gävle
9.8
-0.6
6.14w
 1-19
Kristiansand, NOR
16.8
 +4.5
6.11w
 1
Uppsala
5.7
 +2.5
6.10w
 3 q
Umeå
2.8
 +3.1
2015
6.20
 -
Stockholm/S
13.9
 +0.3
6.12
5
Söderhamn
9.8
 +1.5
6.09
5
Sollentuna
25.6
 +0.3
6.04
2
Eskilstuna
23.5
 +2.0
6.01
2-22
Kalmar
22.8
 +1.7
5.96
4
Göteborg/U
4.7
 +0.8
6.28w
 4
Stockholm/S
13.9
 +2.4
6.08w
 4 q
Söderhamn
8.8
 +2.3
2016
6.07
 2
Umeå
21.6
 +0.8
6.07
1-22
Hässleholm
6.8
 +0.6
6.03
5-22
Espoo, FIN
20.8
 +0.9
5.96
4
Sollentuna
28.6
 +1.3
5.93
4
Sollentuna/E
4.6
 0.0
5.86
6q
Sollentuna
27.8
 +0.7
5.84
8
Sollentuna
28.8
-0.6
5.99w
 8
Göteborg/U
2.7
 +2.3
2017
6.07
 1-22
Gävle
13.8
 +0.4
5.95
-
Helsingborg
27.8
 +1.4
5.94
4q
Helsingborg
26.8
 +1.3
5.79
1
Mölndal
29.7
-2.0
6.19w
 4
Helsingborg
27.8
 +3.1
2018
6.34
2
Torremolinos, ESP
30.5
 +2.0
6.20
2
Stockholm/S
10.6
 +0.2
6.12
1
Granada, ESP
3.6
 +1.5
6.07
4 q
Eskilstuna
25.8
 +1.5
6.05
-
Eskilstuna
26.8
 +1.9
6.03
3
Västerås
29.7
 0.0
6.00
4
Karlstad
25.7
 +1.9
5.94
1
Mölndal
11.8
 +0.4
5.88
3
Karlstad
19.5
 0.0
6.29w
 3
Eskilstuna
26.8
 +3.2
6.12w
 1
Sollentuna
28.6
 +2.1
2020
6.10
 1
Gävle
18.7
 +1.8
6.09
-
Södertälje
26.7
 +2.0
5.90
8
Uppsala
15.8
-1.1
5.84
9q
Uppsala
14.8
 +0.7
5.76
2
Gävle
5.8
 +1.8
6.16w
 2
Södertälje
26.7
 +2.1
2021
5.98
 7
Sollentuna
13.6
 +0.1
5.98
-
Söderhamn
19.6
 +1.2
5.89
3
Halmstad
29.6
 +1.6
5.82
4
Göteborg/U
10.7
 +1.5
5.99w
 1
Söderhamn
19.6
 +2.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
5.24
 1-15
Gävle
20.12
 
2010
5.73
 1-15
Norrköping
28.2
 
5.52
1q-15
Norrköping
28.2
 
2011
5.88
 2-16
Huddinge
19.2
 
5.74
1q-16
Huddinge
19.2
 
2012
5.92
 5
Örebro
19.2
 
5.78
2-17
Bollnäs
25.2
 
5.73
7 q
Örebro
18.2
 
2013
5.90
 2
Norrköping
26.1
 
5.73
2-19
Uddevalla
23.2
 
2015
5.69
 3 -22
Göteborg/FH
1.3
 
2016
6.11
 4
Malmö/A
28.2
 
6.10
1-22
Växjö
21.2
 
6.09
2
Sätra
6.2
 
6.03
1
Norrköping
30.1
 
6.02
1
Västerås
24.1
 
2017
5.97
 2-22
Göteborg/FH
19.2
 
2018
6.14
3
Gävle
17.2
 
6.12
1
Uppsala
28.1
 
6.09
2
Sätra
3.2
 
6.08
1
Gävle
6.1
 
2019
6.02
 1
Norrköping
26.1
 
5.88
3
Sätra
4.2
 
5.72
12
Norrköping
16.2
 
2020
6.06
 1
Sätra
18.1
 
5.92
9
Växjö
22.2
 
5.75
1
Uppsala
8.2
 
2021
6.00
 6
Malmö/A
20.2
 
5.99
3
Sätra
6.2
 
5.97
3
Uppsala
17.1
 
5.88
3
Örebro
13.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
11.88
2-17
Växjö/A
23.9
 +1.2
2014
11.72
 1
Gävle
2.9
 +1.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
11.67
 4-19
Uddevalla
24.2
 
2015
11.95
4 -22
Göteborg/FH
28.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
11.48
 6
Göteborg/S
20.6
 
2013
11.39
 5
Enskede
12.5
 
2014
11.69
Com
Gävle
11.10
 
2015
10.92
 H
Gävle
5.9
 
2018
11.14
 Com
Sandviken
15.9
 
2019
11.65
 1
Gävle
31.7
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
34.34
 Com
Gävle
11.10
 
2015
31.23
 Com
Gävle
16.9
 
2018
38.56
 Com
Sandviken
15.9
 
2019
39.33
2
Gävle
31.7
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
25.32
 Com
Gävle
16.9
 
2018
26.91
Com
Sandviken
15.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
28.95
H-17
Gävle
30.9
 
2014
26.27
 Com
Gävle
11.10
 
2015
26.88
 Com
Gävle
16.9
 
2018
25.95
 Com
Sandviken
15.9
 

Junior-ungdom
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
13.00
4D-15
Växjö
31.8
 +1.0
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
14.65
H-17
Gävle
29.9
 +1.1
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
11.10
 8-15
Växjö
31.8
 
2009
12.42
 4-15
Stockholm/Ktg
30.7
 
2010
13.04
 2-15
Stockholm/Ktg
5.8
 
12.51
2-15
Kil
15.8
 
2012
13.69
3-17
Växjö/A
23.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
12.93
2-15
Norrköping
27.2
 
Diskus (0.6 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
36.53
 2-13
Gävle
6.9
 
2009
36.82
2-15
Gävle
2.9
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
5.138
1-17
Gävle
30.9
 
Ute
100 m
SM 2012
4
h3
12.11
SM 2014
5
h1
12.14
SM 2016
5
h3
11.96w
Längd
SM 2011
14
Q
5.86w
SM 2012 3
6.08
9
Q
5.84
SM 2014
3
Q
6.10w
NM
SM 2015 5
6.12
4
Q
6.08w
SM 2016 8
5.84
6
Q
5.86
SM 2017 4
6.19w
4
Q
5.94
SM 2018 3
6.29w
4
Q
6.07
SM 2020 8
5.90
9
Q
5.84
Sjukamp
SM 2015
DNF
4x100 m
SM 2016 4
47.02
Inne
60 m
ISM 2014
6
s1
7.72
3
h3
7.73
ISM 2018 8
7.73
2
h3
7.60
Längd
ISM 2012 5
5.92
7
Q
5.73
ISM 2016 4
6.11
ISM 2018 3
6.14
ISM 2019 12
5.72
ISM 2020 9
5.92
ISM 2021 6
6.00

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2012 1
17
12.10
1
17
h1
12.47
JSM 2013 2
19
11.88w
1
19
h2
12.10
JSM 2014 3
19
11.92w
1
19
h1
12.03w
JSM 2016 2
22
11.97
2
22
h1
12.21
JSM 2017 2
22
11.91
1
22
h2
12.05w
200 m
USM 2012 2
17
24.58
1
17
h2
25.30
JSM 2014 2
19
24.78
2
19
h2
25.84
Längd
USM 2012 1
17
6.01w
JSM 2013
4
19
Q
5.72
19
DNS
JSM 2014 4
19
5.67
JSM 2015 2
22
6.01
JSM 2016 1
22
6.07
JSM 2017 1
22
6.07
Sjukamp
JSM 2015 3
22
DNF
4x100 m
USM 2011 1
17
48.41
1
17
h2
48.77
USM 2012 1
17
47.41
1
17
h1
47.97
JSM 2013 1
19
47.93
JSM 2015 3
22
47.57
JSM 2016 2
22
47.62
1000 m stafett
USM 2011 1
17
2:16.91
1
17
h1
2:18.48
USM 2012 1
17
2:14.07
1
17
h2
2:20.31
JSM 2013 1
19
2:16.56
Inne
60 m
IUSM 2012 2
17
7.71
1
17
h3
7.83
IJSM 2013
4
19
s1
7.86
3
19
h2
7.85
IJSM 2014 3
19
7.71
1
19
h2
7.76
IJSM 2015 4
22
7.69
3
22
h1
7.82
IJSM 2017 1
22
7.58
1
22
h1
7.68
Längd
IUSM 2012 2
17
5.78
IJSM 2013 2
19
5.73
IJSM 2015 3
22
5.69
IJSM 2016 1
22
6.10
IJSM 2017 2
22
5.97
Tresteg
IJSM 2013 4
19
11.67
IJSM 2015 4
22
11.95

Lag-EM och Europacupen
4x100 m
Div 1 2013 5
45.14