Jessica Östlund

Född: 17 juli 1993

Ålder: 28 år 14 dagar

Förening:
 Hässelby SK
 

  •  2 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (1)
12.59
SB  LerumLerum23.6.21+1.8
4x100 m (1)
47.92
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Hässelby SK
Clara Fallenius, Nora Lindahl
Jessica Östlund, Amanda Hansson

2020

60 m (9)
7.79i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.70i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.74i
  VäxjöVäxjö18.1.20
7.71i
  VäxjöVäxjö18.1.20
7.62i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
7.78i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
7.71i
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
7.56i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.53i
SB  (8)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
200 m (3)
25.03i
SB  VäxjöVäxjö17.1.20
25.00i
SB  (16)Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
25.01i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20

2019

60 m (6)
7.51i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.19
7.49i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.19
7.57i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
7.53i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
7.52i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
7.45i
PB  (4)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
100 m (12)
12.00
SB  BoråsBorås1.6.19-0.4
11.89
SB  BoråsBorås1.6.19+0.2
11.77
SB  (9)SkaraSkara6.6.19+1.9
11.88
  SkaraSkara6.6.19+1.3
11.79
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+1.3
12.03
  KarlstadKarlstad3.7.19+0.7
12.11
  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19-0.2
12.07
  MölndalMölndal3.8.19+0.3
11.89
  MölndalMölndal3.8.19+0.9
12.25
  UppsalaUppsala16.8.19+0.7
12.04
  UppsalaUppsala16.8.19+1.8
12.10
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+0.6
200 m (7)
24.69i
PB  (8)VäxjöVäxjö20.1.19
24.76i
  Göteborg/FHGöteborg/FH9.2.19
24.86i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
24.91i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
24.43w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19+3.1
25.05
SB  (24)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.9
Okända vindförhållanden:
25.37
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
Kula (1)
9.10
PB  HässelbyHässelby12.10.19
4x100 m (2)
45.97
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Charlotte Andersson, Amanda Hansson
Jessica Östlund, Malin Skogström
47.55
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 Hässelby SK
Charlotte Andersson, Greta Deltin
Jessica Östlund, Nicole Nyberg

2018

60 m (8)
7.64i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.55i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.56i
  VäxjöVäxjö20.1.18
7.53i
SB  (6)VäxjöVäxjö20.1.18
7.67i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
7.64i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
7.63i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
7.65i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
100 m (10)
11.90
SB  (13)Göteborg/SGöteborg/S2.6.18+2.0
12.07
  Göteborg/SGöteborg/S2.6.18-1.7
12.01
  SkaraSkara6.6.18+0.4
11.80w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+2.2
11.93
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18-0.3
12.16
  MölndalMölndal11.8.18+1.1
12.01
  MölndalMölndal11.8.18-1.2
11.97w
  SkaraSkara19.8.18+2.6
11.97
  SkaraSkara19.8.18+1.5
11.79w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+2.4
200 m (2)
25.14
SB  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+1.1
25.50
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-2.5
800 m (1)
2:59.46
PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
100 m häck (2)
16.82
=PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-2.7
16.82
=PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-2.7
Höjd (2)
1.51
=PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
1.51
=PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
Längd (1)
4.68
PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-2.0
Kula (1)
8.23
PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
Spjut (1)
21.10
PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
Sjukamp (1)
3.657
SB  (22)SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18
16.82   1.51   8.23   25.50
4.68   21.10   2:59.46
4x100 m (4)
DQ
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Hässelby SK
Malin Skogström, Amanda Hansson
Sofia Johnsson, Jessica Östlund
46.15
  Oslo, NOROslo, NOR30.5.18
 Sweden
Malin Ström, Isabelle Eurenius
Jessica Östlund, Elin Östlund
46.01
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
 Sweden
Ebba Svantesson, Lisa Lilja
Jessica Östlund, Emma Jansson
47.19
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
 Hässelby SK
Sara Kviberg, Farydah Inoussa
Sofia Johnsson, Jessica Östlund

2017

60 m (7)
7.56i
PB  BauhausUlvsundaBauhaus, Ulvsunda28.1.17
7.66i
  BauhausUlvsundaBauhaus, Ulvsunda28.1.17
7.53i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
7.56i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
7.55i
  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.17
7.50i
PB  (4)ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
7.50i
=PB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
100 m (11)
11.87
SB  Göteborg/SGöteborg/S3.6.170.0
11.78
SB  SkaraSkara6.6.17+1.2
11.86
  SkaraSkara6.6.17+0.2
11.88
  LerumLerum21.6.17+0.3
11.71w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+2.8
11.83
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17-0.4
11.76
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+1.3
11.91
  SundsvallSundsvall30.7.17+1.1
11.94
  SundsvallSundsvall30.7.17+0.3
11.75w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+3.4
11.74
SB  (4)SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+1.7
200 m (5)
24.61
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+0.2
24.82
  LerumLerum21.6.17+0.7
24.16
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+1.9
24.11
PB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+1.2
24.79
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17-1.1
4x100 m (2)
47.00
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Hässelby SK
Sara Kviberg, Rebecca Larsson
Jessica Östlund, Caroline Larsson
44.63
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
 Sweden
Malin Ström, Isabelle Eurenius
Jessica Östlund, Elin Östlund

2016

60 m (4)
7.72i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
7.71i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
7.68i
SB  (21)Göteborg/FHGöteborg/FH14.2.16
7.74i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
100 m (9)
12.17
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16-0.1
12.11
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-0.8
12.27
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-1.3
12.13
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16-0.9
11.84
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16+1.0
11.82
PB  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall31.7.16+1.8
11.70
PB  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall31.7.16+2.0
11.67
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.0
11.78
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+1.4
200 m (4)
24.77i
SB  (12)Göteborg/FHGöteborg/FH14.2.16
25.12i
  GlobenStockholm/GGloben, Stockholm/G17.2.16
25.41i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
24.75
SB  (19)Göteborg/SGöteborg/S16.8.16-0.3
4x100 m (3)
46.32
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Hässelby SK
Sara Kviberg, Amanda Hansson
Jessica Östlund, Caroline Larsson
46.05
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
 Sweden
Emilia Kjellberg, Jessica Östlund
Hanna Adriansson Nordberg, Malin Ström
47.64
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
 Hässelby SK
Sara Kviberg, Rebecca Larsson
Farydah Inoussa, Jessica Östlund

2015

60 m (5)
7.70i
PB  NIGNorrköpingNIG, Norrköping24.1.15
7.71i
  NIGNorrköpingNIG, Norrköping24.1.15
7.66i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
7.64i
PB  (9)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
7.77i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping7.2.15
100 m (14)
11.69w
  SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.15+3.3
11.56w
  SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.15+4.3
11.99w
  VellingeVellinge13.6.15+2.2
11.98
PB  LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad27.6.15+0.8
12.00
  LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad27.6.15+0.3
11.84w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15+2.6
11.87w
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15+2.1
11.99
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15+0.1
11.84
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-1.0
11.83
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-0.1
11.85
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+0.1
11.93
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15-0.1
12.14
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15-0.8
12.14
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15-1.7
200 m (4)
24.76i
PB  NIGNorrköpingNIG, Norrköping24.1.15
24.74i
PB  (10)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
24.42
PB  (12)FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15+1.3
25.23
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15-1.3
Diskus (1)
26.81
PB  HässelbyHässelby4.10.15
4x100 m (5)
47.13
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Hässelby SK
Sara Kviberg, Rebecca Larsson
Jessica Östlund, Caroline Larsson
46.57
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Hässelby SK
Sara Kviberg, Rebecca Larsson
Jessica Östlund, Caroline Larsson
46.26
PB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
 Hässelby SK
Sara Kviberg, Rebecca Larsson
Jessica Östlund, Caroline Larsson
44.77
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST12.7.15
 Sweden
Jessica Östlund, Linnea Killander
Daniella Busk, Caroline Larsson
44.96
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST12.7.15
 Sweden
Jessica Östlund, Matilda Hellqvist
Daniella Busk, Caroline Larsson

2014

60 m (4)
7.73i
PB  (24)Stockholm/GStockholm/G6.2.14
7.80i
  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
7.80i
  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
7.80i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
100 m (8)
12.02
PB  SAYOSollentuna/ESAYO, Sollentuna/E6.6.14+1.9
12.23
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14+1.1
12.20
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14-0.5
12.17
  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+1.2
12.14w
  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+2.3
12.00
PB  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+0.8
11.98w
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14+3.2
12.07
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14+1.3
200 m (5)
24.91
PB  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+0.1
25.34
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14+1.8
24.43w
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+3.2
24.63
PB  (17)NorrköpingNorrköping17.8.14+0.6
24.52w
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S21.8.14+2.1
100 m häck (1)
16.82
PB  SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby6.9.140.0
Sjukamp (1)
3.694
PB  SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby7.9.14
16.82/0.0   1.48   8.66   25.20/-1.6
4.49/+0.6   19.25   2:49.78
4x100 m (3)
47.23
PB  SMKilSM, Kil24.5.14
 Hässelby SK
Sofia Johnsson, Rebecca Larsson
Jessica Östlund, Farydah Inoussa
47.58
  JSMKilJSM, Kil25.5.14
 Hässelby SK
Erica Graveley, Rebecca Larsson
Farydah Inoussa, Jessica Östlund
47.61
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14
 Hässelby SK
Sofia Lund, Elin Moraiti
Farydah Inoussa, Jessica Östlund

2013

60 m (3)
7.87i
SB  SätraSätra9.2.13
7.89i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.95i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
100 m (3)
12.26w
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+2.8
12.34
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.130.0
12.39
  SMBoråsSM, Borås30.8.130.0
150 m (1)
19.21
PB  EnskedeEnskede6.8.13-2.8
200 m (3)
25.65
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13-0.7
25.89
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.130.0
25.43
SB  SMBoråsSM, Borås31.8.13+1.8
100 m häck (1)
17.00
PB  SMKalmarSM, Kalmar14.9.130.0
Höjd (1)
1.51
PB  SMKalmarSM, Kalmar14.9.13
Sjukamp (1)
3.289
PB  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13
17.00/0.0   1.51   7.69   27.82/-3.7
4.67/+0.3   16.85   3:03.48
4x100 m (2)
DNF
  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Hässelby SK
Erica Graveley, Therese Lindhe
Jessica Östlund, Angelica Engberg
49.64
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 Hässelby SK
Erica Graveley, Therese Lindhe
Jessica Östlund, Erica Wide

2012

60 m (3)
7.83i
SB  SätraSätra11.2.12
DNSi
  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
DQi
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs25.2.12
100 m (5)
12.54
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.120.0
12.43
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.12-1.3
12.48
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.12-0.6
12.31
PB  Stockholm/SStockholm/S19.8.12+0.6
12.39
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12+0.8
200 m (2)
DNS
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12+1.7
25.41
PB  NorrköpingNorrköping26.8.12+1.9
4x100 m (3)
47.59
SB  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 Hässelby SK
Sofia Lund, Louise Martin
Farydah Inoussa, Jessica Östlund
48.05
  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 Hässelby SK
Sofia Lund, Louise Martin
Farydah Inoussa, Jessica Östlund
47.77
  JSMSödertäljeJSM, Södertälje9.9.12
 Hässelby SK
Rebecca Larsson, Jessica Östlund
Farydah Inoussa, Lisa Duffy
1000 m stafett (1)
2:13.14
SB  JSMSödertäljeJSM, Södertälje8.9.12
 Hässelby SK
Jessica Östlund, Rebecca Larsson
Sofia Johnsson, Lisa Duffy

2011

60 m (3)
8.01i
SB  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
8.02i
  IJSMSätraIJSM, Sätra19.2.11
7.94i
SB  ÖrebroÖrebro26.3.11
100 m (3)
12.36
SB  SollentunaSollentuna22.5.11+1.3
12.29w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+2.9
12.21w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+4.1
200 m (1)
26.88i
SB  SätraSätra13.2.11
4x100 m (5)
47.28
PB  SMVäxjöSM, Växjö2.6.11
 Hässelby SK
47.41
  SMVäxjöSM, Växjö2.6.11
 Hässelby SK
48.19
  JSMVäxjöJSM, Växjö3.6.11
 Hässelby SK
48.43
  JSMVäxjöJSM, Växjö3.6.11
 Hässelby SK
47.53
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
 Hässelby SK
Sofia Lund, Jessica Östlund
Farydah Inoussa, Angelica Engberg

2010

60 m (3)
7.81i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A20.2.10
7.85i
  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A20.2.10
8.02i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
100 m (4)
12.34w
  SollentunaSollentuna12.6.10+2.9
13.01
SB  USMKarlstadUSM, Karlstad13.8.10-2.4
12.34
PB  NorrköpingNorrköping28.8.10+0.3
12.39
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle19.9.10+0.9
200 m (2)
25.94
SB  Huddinge/JHuddinge/J20.6.10+1.9
26.77
  USMKarlstadUSM, Karlstad14.8.10-1.1
4x100 m (3)
49.88
SB  SMNorrtäljeSM, Norrtälje29.5.10
 Hässelby SK
Sofia Lund, Jessica Östlund
Angelica Engberg, Linda Bergh
49.26
SB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje30.5.10
 Hässelby SK
Sofia Johnsson, Jessica Östlund
Farydah Inoussa, Amanda Bills
DNF
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje30.5.10
 Hässelby SK
Sofia Johnsson, Jessica Östlund
Farydah Inoussa, Amanda Bills
1000 m stafett (2)
2:22.52
SB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje29.5.10
 Hässelby SK
Emelinda Engholm, Jessica Östlund
Farydah Inoussa, Sofia Johnsson
2:21.89
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje29.5.10
 Hässelby SK
Emelinda Engholm, Jessica Östlund
Farydah Inoussa, Sofia Johnsson

2009

60 m (3)
8.08i
SB  IUSMBoråsIUSM, Borås8.3.09
DNSi
  IUSMBoråsIUSM, Borås8.3.09
7.96i
PB  FalunFalun15.3.09
100 m (3)
12.73
SB  USMVäxjöUSM, Växjö14.8.09-0.4
12.73
=SB  USMVäxjöUSM, Växjö14.8.09-0.8
12.36
PB  VästeråsVästerås11.9.09+1.2
200 m (5)
26.83i
PB  SätraSätra13.12.08
26.00
PB  USMVäxjöUSM, Växjö15.8.09+1.4
26.09
  USMVäxjöUSM, Växjö16.8.09-0.7
25.72
PB  FalunFalun23.8.090.0
25.72
=PB  Lag-USMFalunLag-USM, Falun23.8.090.0
4x100 m (1)
DQ
  USMKarlstadUSM, Karlstad24.5.09
 Hässelby SK
Nadia Bazyrdio, Ellinor Snickars
Jessica Östlund, Rebecca Ilehag

2008

60 m (4)
8.13i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra8.3.08
8.00i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra8.3.08
8.06i
  IUSMSätraIUSM, Sätra8.3.08
7.99i
PB  Falun/LFalun/L16.3.08
100 m (2)
12.59w
  SollentunaSollentuna7.6.08+2.3
12.66
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.080.0
Höjd (1)
1.52i
PB  SätraSätra9.2.08
4x100 m (2)
51.62
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S25.5.08
 Hässelby SK
Farydah Inoussa, Jessica Östlund
Desirée Gustafsson, Sofia Johnsson
51.49
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S25.5.08
 Hässelby SK
Farydah Inoussa, Jessica Östlund
Desirée Gustafsson, Sofia Johnsson

2007

100 m (1)
12.79
PB  VästeråsVästerås29.7.07+1.4
4x100 m (2)
50.98
  USMHuddingeUSM, Huddinge3.6.07
 Hässelby SK
Nadia Bazyrdio, Ellinor Snickars
Jessica Östlund, Rebecca Ilehag
50.50
  USMHuddingeUSM, Huddinge3.6.07
 Hässelby SK
Nadia Bazyrdio, Ellinor Snickars
Jessica Östlund, Rebecca Ilehag

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat59853.Eventname AS Eventeng, alltwat59853.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat59853.Date),'.',MONTH(alltwat59853.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat59853.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat59853 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat59853.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat59853.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat59853.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat59853.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat59853.Eventname AS Eventeng, alltwat59853.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat59853.Date),'.',MONTH(alltwat59853.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat59853.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat59853 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat59853.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat59853.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat59853.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat59853.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat59853.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat59853.Eventname AS Eventeng, alltwat59853.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat59853.Date),'.',MONTH(alltwat59853.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat59853.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat59853 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat59853.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat59853.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat59853.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat59853.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat59853.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.45
Norrköping16.2.19
100 m
Ute
11.67
Sollentuna26.8.16+2.033
150 m
Ute
19.21
Enskede6.8.13-2.8
200 m
Ute
24.11
Borås7.7.17+1.2
Inne
24.69
Växjö20.1.19
800 m
Ute
2:59.46
Uddevalla8.9.18
100 m häck
Ute
16.82
Upplands Väsby6.9.140.0
Höjd
Ute
1.51
Kalmar14.9.13
Inne
1.52
Sätra9.2.08
Längd
Ute
4.68
Uddevalla8.9.18-2.0
Kula
Ute
9.10
Hässelby12.10.19
Diskus
Ute
26.81
Hässelby4.10.15
Spjut
Ute
21.10
Uddevalla8.9.18
Sjukamp
Ute
3.694
Upplands Väsby7.9.14
60 m
7.45i
3
ISMNorrköping16.2.19
7.49i
1
Göteborg/FH13.1.19
7.50i
1
h3
ISMVäxjö25.2.17
7.50i
3
ISMVäxjö25.2.17
7.51i
1
h2
Göteborg/FH13.1.19
7.52i
1
h2
ISMNorrköping16.2.19
7.53i
1
h1
Göteborg/FH4.2.17
7.53i
2
Växjö20.1.18
7.53i
3
Göteborg/FH2.2.19
7.53i
5
ISMVäxjö22.2.20
Visa/dölj alla resultat
7.55i
1
Göteborg/FH12.2.17
7.55i
1
Göteborg/FH13.1.18
7.56i
1
h2
BauhausUlvsunda28.1.17
7.56i
2
Göteborg/FH4.2.17
7.56i
1
h6
Växjö20.1.18
7.56i
2
h2
ISMVäxjö22.2.20
7.57i
1
h3
Göteborg/FH2.2.19
7.62i
1
h5
Göteborg/FH1.2.20
7.63i
2
h1
ISMGävle17.2.18
7.64i
3
Raka SpåretSätra31.1.15
7.64i
1
h1
Göteborg/FH13.1.18
7.64i
3
Göteborg/FH3.2.18
7.65i
6
ISMGävle17.2.18
7.66i
2
h1
Raka SpåretSätra31.1.15
7.66i
4
BauhausUlvsunda28.1.17
7.67i
1
h2
Göteborg/FH3.2.18
7.68i
1
Göteborg/FH14.2.16
7.70i
1
h1
NIGNorrköping24.1.15
7.70i
1
Göteborg/FH11.1.20
7.71i
3
NIGNorrköping24.1.15
7.71i
6
Raka SpåretSätra6.2.16
7.71i
5
Växjö18.1.20
7.71i
3
Göteborg/FH8.2.20
7.72i
1
h2
Raka SpåretSätra6.2.16
7.73i
2
C
Stockholm/G6.2.14
7.74i
3
h1
ISMMalmö/A27.2.16
7.74i
1
h8
Växjö18.1.20
7.77i
1
h2
ISMNorrköping7.2.15
7.78i
8
Göteborg/FH1.2.20
7.79i
1
h3
Göteborg/FH11.1.20
7.80i
3
22
h3
IJSMSätra16.2.14
7.80i
7
22
IJSMSätra16.2.14
7.80i
6
h4
ISMGöteborg/FH22.2.14
7.81i
2
17
h3
IUSMMalmö/A20.2.10
7.83i
3
Sätra11.2.12
7.85i
4
17
IUSMMalmö/A20.2.10
7.87i
3
Sätra9.2.13
7.89i
5
h4
ISMNorrköping16.2.13
7.94i
1
Örebro26.3.11
7.95i
4
22
h1
IJSMUddevalla23.2.13
7.96i
2
17
Falun15.3.09
7.99i
1
15
h3
Falun/L16.3.08
8.00i
3
15
s1
IUSMSätra8.3.08
8.01i
4
19
h3
IJSMSätra19.2.11
8.02i
6
h2
ISMSätra27.2.10
8.02i
6
19
s1
IJSMSätra19.2.11
8.06i
6
15
IUSMSätra8.3.08
8.08i
3
16
h1
IUSMBorås8.3.09
8.13i
2
15
h1
IUSMSätra8.3.08
10-bästasnitt: 7.509
100 m
11.67
1
h2
SMSollentuna26.8.16+2.0
11.70
1
WindsprintSundsvall31.7.16+2.0
11.74
4
SMHelsingborg25.8.17+1.7
11.76
1
Borås7.7.17+1.3
11.77
5
h6
Skara6.6.19+1.9
11.78
7
SMSollentuna26.8.16+1.4
11.78
2
h2
Skara6.6.17+1.2
11.79
5
Folksam GPSollentuna18.6.19+1.3
11.82
2
h2
WindsprintSundsvall31.7.16+1.8
11.83
4
SMSöderhamn7.8.15-0.1
Visa/dölj alla resultat
11.83
3
VUSGöteborg/U1.7.17-0.4
11.84
2
h2
SMSöderhamn7.8.15-1.0
11.84
4
Folksam GPKarlstad27.7.16+1.0
11.85
2
h1
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+0.1
11.86
5
Skara6.6.17+0.2
11.87
1
h2
Göteborg/S3.6.170.0
11.88
2
Lerum21.6.17+0.3
11.88
1
C
Skara6.6.19+1.3
11.89
1
Borås1.6.19+0.2
11.89
2
Mölndal3.8.19+0.9
11.90
1
h2
Göteborg/S2.6.18+2.0
11.91
4
h4
Sundsvall30.7.17+1.1
11.93
4
Folksam GPGöteborg/S14.8.15-0.1
11.93
4
B
Karlstad25.7.18-0.3
11.94
4
Sundsvall30.7.17+0.3
11.97
2
Skara19.8.18+1.5
11.98
2
h2
LaxaspHalmstad27.6.15+0.8
11.99
2
BauhausStockholm/S30.7.15+0.1
12.00
5
h2
SMUmeå1.8.14+0.8
12.00
3
LaxaspHalmstad27.6.15+0.3
12.00
1
h1
Borås1.6.19-0.4
12.01
4
B
Skara6.6.18+0.4
12.01
1
Mölndal11.8.18-1.2
12.02
2
SAYOSollentuna/E6.6.14+1.9
12.03
5
Karlstad3.7.19+0.7
12.04
3
Uppsala16.8.19+1.8
12.07
4
22
JSMGävle8.8.14+1.3
12.07
1
Göteborg/S2.6.18-1.7
12.07
1
h2
Mölndal3.8.19+0.3
12.10
3
h1
SMKarlstad30.8.19+0.6
12.11
1
h1
VUSGöteborg/U2.7.16-0.8
12.11
4
Folksam GPVarberg15.7.19-0.2
12.13
2
teamNCNorrköping13.7.16-0.9
12.14
1
22
h1
JSMKalmar21.8.15-0.8
12.14
2
22
JSMKalmar21.8.15-1.7
12.16
1
r2
Mölndal11.8.18+1.1
12.17
5
h4
WindSprintSundsvall20.7.14+1.2
12.17
2
B
BauhausStockholm/S16.6.16-0.1
12.20
3
teamNCBorås5.7.14-0.5
12.23
6
Folksam GPSollentuna26.6.14+1.1
12.25
6
h1
Uppsala16.8.19+0.7
12.27
8
VUSGöteborg/U2.7.16-1.3
12.31
2
19
Stockholm/S19.8.12+0.6
12.34
1
17
Norrköping28.8.10+0.3
12.34
8
22
JSMVästerås9.8.130.0
12.36
1
16
s2
Västerås11.9.09+1.2
12.36
2
19
Sollentuna22.5.11+1.3
12.39
1
17
A
teamNCGävle19.9.10+0.9
12.39
5
h3
SMStockholm/S24.8.12+0.8
12.39
5
h3
SMBorås30.8.130.0
12.43
4
19
s1
JSMSollentuna10.8.12-1.3
12.48
7
19
JSMSollentuna10.8.12-0.6
12.54
3
19
h1
JSMSollentuna10.8.120.0
12.59
4
Lerum23.6.21+1.8
12.66
2
B
Göteborg/U28.6.080.0
12.73
4
16
s2
USMVäxjö14.8.09-0.8
12.73
2
16
h3
USMVäxjö14.8.09-0.4
12.79
1
14
h2
Västerås29.7.07+1.4
13.01
3
17
h1
USMKarlstad13.8.10-2.4
10-bästasnitt: 11.764
200 m
24.11
2
Borås7.7.17+1.2
24.16
1
B
VUSGöteborg/U2.7.17+1.9
24.42
5
B
Folksam GPSollentuna25.6.15+1.3
24.61
5
B
BauhausStockholm/S18.6.17+0.2
24.63
1
Norrköping17.8.14+0.6
24.69i
3
Växjö20.1.19
24.74i
2
B
Raka SpåretSätra31.1.15
24.75
3
Göteborg/S16.8.16-0.3
24.76i
1
B
NIGNorrköping24.1.15
24.76i
2
Göteborg/FH9.2.19
Visa/dölj alla resultat
24.77i
2
Göteborg/FH14.2.16
24.79
4
Karlstad25.7.17-1.1
24.82
2
Lerum21.6.17+0.7
24.86i
2
h1
ISMNorrköping17.2.19
24.91
5
h3
SMUmeå2.8.14+0.1
24.91i
2
B
ISMNorrköping17.2.19
25.00i
3
Göteborg/FH8.2.20
25.01i
3
h3
ISMVäxjö22.2.20
25.03i
2
B
Växjö17.1.20
25.05
8
VUSGöteborg/U30.6.19-0.9
25.12i
4
B
GlobenStockholm/G17.2.16
25.14
5
h3
SMEskilstuna25.8.18+1.1
25.23
3
teamNCSundsvall1.7.15-1.3
25.34
3
22
h2
JSMGävle9.8.14+1.8
25.41
2
Norrköping26.8.12+1.9
25.41i
2
h4
ISMMalmö/A27.2.16
25.43
6
h1
SMBorås31.8.13+1.8
25.50
hep
SMUddevalla8.9.18-2.5
25.65
3
22
h3
JSMVästerås10.8.13-0.7
25.72
1
17
h2
Falun23.8.090.0
25.72
1
17
teamNCFalun23.8.090.0
25.89
4
22
s1
JSMVästerås11.8.130.0
25.94
1
17
Huddinge/J20.6.10+1.9
26.00
3
16
h2
USMVäxjö15.8.09+1.4
26.09
8
16
USMVäxjö16.8.09-0.7
26.77
4
17
h2
USMKarlstad14.8.10-1.1
26.83i
1
Sätra13.12.08
26.88i
1
C
Sätra13.2.11
10-bästasnitt: 24.563
4x100 m
44.63
1
vFINStockholm/S2.9.17
44.77
4
22
h1
JEM22Tallinn, EST12.7.15
44.96
7
22
JEM22Tallinn, EST12.7.15
45.97
4
SMStockholm/S25.5.19
46.01
3
Sollentuna28.6.18
46.05
2
BauhausStockholm/S16.6.16
46.15
1
Oslo, NOR30.5.18
46.26
1
Lag-SMSundsvall1.7.15
46.32
2
SMStockholm/S28.5.16
46.57
1
22
JSMSollentuna17.5.15
Visa/dölj alla resultat
47.00
3
SMMalmö/S27.5.17
47.13
4
SMSollentuna16.5.15
47.19
3
Lag-SMHelsingborg6.7.18
47.23
3
h1
SMKil24.5.14
47.28
3
h2
SMVäxjö2.6.11
47.41
5
SMVäxjö2.6.11
47.53
4
Lag-SMSollentuna22.6.11
47.55
3
Lag-SMHelsingborg26.6.19
47.58
2
22
JSMKil25.5.14
47.59
2
h1
SMSödertälje8.9.12
47.61
3
Lag-SMBorås5.7.14
47.64
4
Lag-SMNorrköping13.7.16
47.77
2
19
JSMSödertälje9.9.12
47.92
5
Halmstad29.6.21
48.05
4
SMSödertälje8.9.12
48.19
2
22
h1
JSMVäxjö3.6.11
48.43
4
22
JSMVäxjö3.6.11
49.26
2
17
h2
USMNorrtälje30.5.10
49.64
3
22
JSMHuddinge26.5.13
49.88
3
h1
SMNorrtälje29.5.10
50.50
4
15
USMHuddinge3.6.07
50.98
2
15
h2
USMHuddinge3.6.07
51.49
6
15
USMGöteborg/S25.5.08
51.62
5
15
h1
USMGöteborg/S25.5.08
10-bästasnitt: 45.769

Total results in database: 250
By event:
60 m:62
100 m:86
150 m:1
200 m:43
800 m:1
100 m häck:4
Höjd:4
Längd:1
Kula:2
Diskus:1
Spjut:1
Sjukamp:3
4x100 m:38
1000 m stafett:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
7.99
 1h3-15
Falun/L
16.3
 
8.00
3s1-15
Sätra
8.3
 
8.06
6-15
Sätra
8.3
 
8.13
2h1-15
Sätra
8.3
 
2009
7.96
 2-17
Falun
15.3
 
8.08
3h1-16
Borås
8.3
 
2010
7.81
 2h3-17
Malmö/A
20.2
 
7.85
4-17
Malmö/A
20.2
 
8.02
6h2
Sätra
27.2
 
2011
7.94
 1
Örebro
26.3
 
8.01
4h3-19
Sätra
19.2
 
8.02
6s1-19
Sätra
19.2
 
2012
7.83
 3
Sätra
11.2
 
2013
7.87
 3
Sätra
9.2
 
7.89
5 h4
Norrköping
16.2
 
7.95
4h1-22
Uddevalla
23.2
 
2014
7.73
 2rC
Stockholm/G
6.2
 
7.80
7-22
Sätra
16.2
 
7.80
3h3-22
Sätra
16.2
 
7.80
6h4
Göteborg/FH
22.2
 
2015
7.64
 3
Sätra
31.1
 
7.66
2h1
Sätra
31.1
 
7.70
1h1
Norrköping
24.1
 
7.71
3
Norrköping
24.1
 
7.77
1h2
Norrköping
7.2
 
2016
7.68
 1
Göteborg/FH
14.2
 
7.71
6
Sätra
6.2
 
7.72
1h2
Sätra
6.2
 
7.74
3h1
Malmö/A
27.2
 
2017
7.50
3
Växjö
25.2
 
2017
7.50
 1h3
Växjö
25.2
 
7.53
1h1
Göteborg/FH
4.2
 
7.55
1
Göteborg/FH
12.2
 
7.56
1h2
Ulvsunda
28.1
 
7.56
2
Göteborg/FH
4.2
 
7.66
4
Ulvsunda
28.1
 
2018
7.53
 2
Växjö
20.1
 
7.55
1
Göteborg/FH
13.1
 
7.56
1h6
Växjö
20.1
 
7.63
2h1
Gävle
17.2
 
7.64
1h1
Göteborg/FH
13.1
 
7.64
3
Göteborg/FH
3.2
 
7.65
6
Gävle
17.2
 
7.67
1h2
Göteborg/FH
3.2
 
2019
7.45
3
Norrköping
16.2
 
7.49
1
Göteborg/FH
13.1
 
7.51
1 h2
Göteborg/FH
13.1
 
7.52
1h2
Norrköping
16.2
 
7.53
3
Göteborg/FH
2.2
 
7.57
1h3
Göteborg/FH
2.2
 
2020
7.53
 5
Växjö
22.2
 
7.56
2h2
Växjö
22.2
 
7.62
1h5
Göteborg/FH
1.2
 
7.70
1
Göteborg/FH
11.1
 
7.71
5
Växjö
18.1
 
7.71
3
Göteborg/FH
8.2
 
7.74
1h8
Växjö
18.1
 
7.78
8
Göteborg/FH
1.2
 
7.79
1h3
Göteborg/FH
11.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
12.79
 1h2-14
Västerås
29.7
 +1.4
2008
12.66
 2rB
Göteborg/U
28.6
 0.0
12.59w
 1h4-15
Sollentuna
7.6
 +2.3
2009
12.36
 1s2-16
Västerås
11.9
 +1.2
12.73
2h3-16
Växjö
14.8
-0.4
12.73
4s2-16
Växjö
14.8
-0.8
2010
12.34
 1-17
Norrköping
28.8
 +0.3
12.39
1rA-17
Gävle
19.9
 +0.9
13.01
3h1-17
Karlstad
13.8
-2.4
12.34w
 2-17
Sollentuna
12.6
 +2.9
2011
12.36
 2-19
Sollentuna
22.5
 +1.3
12.21w
 4s1-19
Vellinge
26.8
 +4.1
12.29w
 2h5-19
Vellinge
26.8
 +2.9
2012
12.31
 2-19
Stockholm/S
19.8
 +0.6
12.39
5h3
Stockholm/S
24.8
 +0.8
12.43
4s1-19
Sollentuna
10.8
-1.3
12.48
7-19
Sollentuna
10.8
-0.6
12.54
3h1-19
Sollentuna
10.8
 0.0
2013
12.34
 8-22
Västerås
9.8
 0.0
12.39
5 h3
Borås
30.8
 0.0
12.26w
 4h2-22
Västerås
9.8
 +2.8
2014
12.00
 5 h2
Umeå
1.8
 +0.8
12.02
2
Sollentuna/E
6.6
 +1.9
12.07
4-22
Gävle
8.8
 +1.3
12.17
5h4
Sundsvall
20.7
 +1.2
12.20
3
Borås
5.7
-0.5
12.23
6
Sollentuna
26.6
 +1.1
11.98w
 2h3-22
Gävle
8.8
 +3.2
12.14w
 4rB
Sundsvall
20.7
 +2.3
2015
11.83
 4
Söderhamn
7.8
-0.1
11.84
2 h2
Söderhamn
7.8
-1.0
11.85
2h1
Göteborg/S
14.8
 +0.1
11.93
4
Göteborg/S
14.8
-0.1
11.98
2h2
Halmstad
27.6
 +0.8
11.99
2
Stockholm/S
30.7
 +0.1
12.00
3
Halmstad
27.6
 +0.3
12.14
2-22
Kalmar
21.8
-1.7
12.14
1h1-22
Kalmar
21.8
-0.8
11.56w
 1
Skara
6.6
 +4.3
11.69w
 1h2
Skara
6.6
 +3.3
11.84w
 1rB
Karlstad
22.7
 +2.6
11.87w
 1rB
Sundsvall
26.7
 +2.1
11.99w
 1h2
Vellinge
13.6
 +2.2
2016
11.67
1h2
Sollentuna
26.8
 +2.0
11.70
1
Sundsvall
31.7
 +2.0
11.78
7
Sollentuna
26.8
 +1.4
11.82
2h2
Sundsvall
31.7
 +1.8
11.84
4
Karlstad
27.7
 +1.0
12.11
1h1
Göteborg/U
2.7
-0.8
12.13
2
Norrköping
13.7
-0.9
12.17
2rB
Stockholm/S
16.6
-0.1
12.27
8
Göteborg/U
2.7
-1.3
2017
11.74
 4
Helsingborg
25.8
 +1.7
11.76
1
Borås
7.7
 +1.3
11.78
2h2
Skara
6.6
 +1.2
11.83
3
Göteborg/U
1.7
-0.4
11.86
5
Skara
6.6
 +0.2
11.87
1h2
Göteborg/S
3.6
 0.0
11.88
2
Lerum
21.6
 +0.3
11.91
4h4
Sundsvall
30.7
 +1.1
11.94
4
Sundsvall
30.7
 +0.3
11.71w
 1h4
Göteborg/U
1.7
 +2.8
11.75w
 1h1
Helsingborg
25.8
 +3.4
2018
11.90
 1h2
Göteborg/S
2.6
 +2.0
11.93
4rB
Karlstad
25.7
-0.3
11.97
2
Skara
19.8
 +1.5
12.01
4rB
Skara
6.6
 +0.4
12.01
1
Mölndal
11.8
-1.2
12.07
1
Göteborg/S
2.6
-1.7
12.16
1r2
Mölndal
11.8
 +1.1
11.79w
 4h1
Eskilstuna
24.8
 +2.4
11.80w
 4
Helsingborg
6.7
 +2.2
11.97w
 1h2
Skara
19.8
 +2.6
2019
11.77
 5h6
Skara
6.6
 +1.9
11.79
5
Sollentuna
18.6
 +1.3
11.88
1rC
Skara
6.6
 +1.3
11.89
1
Borås
1.6
 +0.2
11.89
2
Mölndal
3.8
 +0.9
12.00
1h1
Borås
1.6
-0.4
12.03
5
Karlstad
3.7
 +0.7
12.04
3
Uppsala
16.8
 +1.8
12.07
1 h2
Mölndal
3.8
 +0.3
12.10
3h1
Karlstad
30.8
 +0.6
12.11
4
Varberg
15.7
-0.2
12.25
6h1
Uppsala
16.8
 +0.7
2021
12.59
 4
Lerum
23.6
 +1.8
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
19.21
2
Enskede
6.8
-2.8
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
25.72
 1-17
Falun
23.8
 0.0
25.72
1h2-17
Falun
23.8
 0.0
26.00
3h2-16
Växjö
15.8
 +1.4
26.09
8-16
Växjö
16.8
-0.7
2010
25.94
 1-17
Huddinge/J
20.6
 +1.9
26.77
4h2-17
Karlstad
14.8
-1.1
2012
25.41
 2
Norrköping
26.8
 +1.9
2013
25.43
 6 h1
Borås
31.8
 +1.8
25.65
3h3-22
Västerås
10.8
-0.7
25.89
4s1-22
Västerås
11.8
 0.0
2014
24.63
 1
Norrköping
17.8
 +0.6
24.91
5 h3
Umeå
2.8
 +0.1
25.34
3h2-22
Gävle
9.8
 +1.8
24.43w
 3-22
Gävle
10.8
 +3.2
24.52w
 2
Stockholm/S
21.8
 +2.1
2015
24.42
 5rB
Sollentuna
25.6
 +1.3
25.23
3
Sundsvall
1.7
-1.3
2016
24.75
 3
Göteborg/S
16.8
-0.3
2017
24.11
2
Borås
7.7
 +1.2
24.16
1rB
Göteborg/U
2.7
 +1.9
24.61
5rB
Stockholm/S
18.6
 +0.2
24.79
4
Karlstad
25.7
-1.1
24.82
2
Lerum
21.6
 +0.7
2018
25.14
 5h3
Eskilstuna
25.8
 +1.1
25.50
H
Uddevalla
8.9
-2.5
2019
25.05
 8
Göteborg/U
30.6
-0.9
24.43w
 3
Helsingborg
26.6
 +3.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
26.83
 1E-17
Sätra
13.12
 
2011
26.88
 1rC
Sätra
13.2
 
2015
24.74
 2rB
Sätra
31.1
 
24.76
1rB
Norrköping
24.1
 
2016
24.77
 2
Göteborg/FH
14.2
 
25.12
4rB
Stockholm/G
17.2
 
25.41
2h4
Malmö/A
27.2
 
2019
24.69
3
Växjö
20.1
 
24.76
2
Göteborg/FH
9.2
 
24.86
2h1
Norrköping
17.2
 
24.91
2rB
Norrköping
17.2
 
2020
25.00
 3
Göteborg/FH
8.2
 
25.01
3h3
Växjö
22.2
 
25.03
2rB
Växjö
17.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2:59.46
H
Uddevalla
8.9
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
17.00
 H
Kalmar
14.9
 0.0
2014
16.82
H
Upplands Väsby
6.9
 0.0
2018
16.82
 H
Uddevalla
8.9
-2.7
16.82
H
Uddevalla
8.9
-2.7
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
1.51
H
Kalmar
14.9
 
2018
1.51
 H
Uddevalla
8.9
 
1.51
H
Uddevalla
8.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
1.52
4-15
Sätra
9.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
4.68
H
Uddevalla
8.9
-2.0
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
8.23
 H
Uddevalla
8.9
 
2019
9.10
Com
Hässelby
12.10
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
26.81
Com
Hässelby
4.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
21.10
H
Uddevalla
8.9
 
Sjukamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
3.289
 8
Kalmar
15.9
 
2014
3.694
10
Upplands Väsby
7.9
 
2018
3.657
 13
Uddevalla
9.9
 
Ute
100 m
SM 2012
5
h3
12.39
SM 2013
5
h3
12.39
SM 2014
5
h2
12.00
SM 2015 4
11.83
2
h2
11.84
SM 2016 7
11.78
1
h2
11.67
SM 2017 4
11.74
1
h1
11.75w
SM 2018
4
h1
11.79w
SM 2019
3
h1
12.10
200 m
SM 2013
6
h1
25.43
SM 2014
5
h3
24.91
SM 2018
5
h3
25.14
SM 2019
4
h3
25.37
Sjukamp
SM 2013 8
3.289
SM 2014 10
3.694
SM 2018 13
3.657
4x100 m
SM 2010
3
h1
49.88
SM 2011 5
47.41
3
h2
47.28
SM 2012 4
48.05
2
h1
47.59
SM 2013
h1
DNF
SM 2014
3
h1
47.23
SM 2015 4
47.13
SM 2016 2
46.32
SM 2017 3
47.00
SM 2018
DQ
SM 2019 4
45.97
Inne
60 m
ISM 2010
6
h2
8.02
ISM 2012
h2
DNS
ISM 2013
5
h4
7.89
ISM 2014
6
h4
7.80
ISM 2015
1
h2
7.77
ISM 2016
3
h1
7.74
ISM 2017 3
7.50
1
h3
7.50
ISM 2018 6
7.65
2
h1
7.63
ISM 2019 3
7.45
1
h2
7.52
ISM 2020 5
7.53
2
h2
7.56
200 m
ISM 2016
2
h4
25.41
ISM 2019 2
B
24.91
2
h1
24.86
ISM 2020
3
h3
25.01

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2009
4
16
s2
12.73
2
16
h3
12.73
USM 2010
3
17
h1
13.01
JSM 2011
4
19
s1
12.21w
2
19
h5
12.29w
JSM 2012 7
19
12.48
4
19
s1
12.43
3
19
h1
12.54
JSM 2013 8
22
12.34
4
22
h2
12.26w
JSM 2014 4
22
12.07
2
22
h3
11.98w
JSM 2015 2
22
12.14
1
22
h1
12.14
200 m
USM 2009 8
16
26.09
3
16
h2
26.00
USM 2010
4
17
h2
26.77
JSM 2012
19
h2
DNS
JSM 2013
4
22
s1
25.89
3
22
h3
25.65
JSM 2014 3
22
24.43w
3
22
h2
25.34
Sjukamp
JSM 2013 2
22
3.289
JSM 2014 5
22
3.694
4x100 m
USM 2007 4
15
50.50
2
15
h2
50.98
USM 2008 6
15
51.49
5
15
h1
51.62
USM 2009
17
h2
DQ
USM 2010
2
17
h2
49.26
17
DNF
JSM 2011 4
22
48.43
2
22
h1
48.19
JSM 2012 2
19
47.77
JSM 2013 3
22
49.64
JSM 2014 2
22
47.58
JSM 2015 1
22
46.57
1000 m stafett
USM 2010 5
17
2:21.89
2
17
h2
2:22.52
JSM 2012 1
19
2:13.14
Inne
60 m
IUSM 2008 6
15
8.06
3
15
s1
8.00
2
15
h1
8.13
IUSM 2009
16
s1
DNS
3
16
h1
8.08
IUSM 2010 4
17
7.85
2
17
h3
7.81
IJSM 2011
6
19
s1
8.02
4
19
h3
8.01
IJSM 2012
19
h5
DQ
IJSM 2013
4
22
h1
7.95
IJSM 2014 7
22
7.80
3
22
h3
7.80

Junior-ungdom
Ute
4x100 m
JEM22 2015 7
22
44.96
4
22
h1
44.77