Elin Östlund

Född: 14 februari 1991

Ålder: 30 år 249 dagar

Förening:
 KFUM Örebro
 

  •  1 SM‐guld, 1 SM‐silver, 3 SM‐brons
  •  1 ISM‐guld, 5 ISM‐silver, 4 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (2)
7.48i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
7.52i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
200 m (1)
24.63
SB  SMBoråsSM, Borås29.8.21-0.1

2020

60 m (7)
7.49i
SB  ÖrebroÖrebro12.1.20
7.48i
SB  ÖrebroÖrebro12.1.20
7.48i
=SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
7.43i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
7.50i
  v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
7.45i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.38i
PB  (1)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
100 m (2)
12.02
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-1.3
11.89
SB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+2.0
200 m (10)
23.87i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
23.79i
PB  v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
23.75i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
23.74i
PB  (3)ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
23.90
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-1.0
24.81
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.200.0
24.14
  HallsbergHallsberg1.8.20-0.9
24.14
  NorrköpingNorrköping7.8.20-1.2
24.03
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-1.2
DNS
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20+1.1
400 m (3)
56.12i
PB  (8)ÖrebroÖrebro12.1.20
57.28
PB  VästeråsVästerås2.8.20
56.62
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20

2019

60 m (6)
7.46i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
7.39i
=PB  (3)Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
7.43i
  v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
7.47i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
7.43i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
7.44i
  IEMGlasgow, GBRIEM, Glasgow, GBR2.3.19
100 m (5)
11.53w
  SkaraSkara6.6.19+2.3
11.81
SB  UppsalaUppsala16.8.19+0.7
11.73
SB  (5)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S24.8.19+1.3
11.73
=SB  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+1.6
11.79
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+1.1
200 m (9)
24.30
SB  GlanshammarGlanshammar25.5.190.0
23.73
SB  (4)BoråsBorås2.6.19+0.6
23.90
  SkaraSkara6.6.19+2.0
23.34w
  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19+2.7
24.21w
  UppsalaUppsala17.8.19+2.1
Okända vindförhållanden:
24.26
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
23.87
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+1.0
23.97
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+1.6
24.93
  SollentunaSollentuna8.9.19+0.6

2018

60 m (5)
7.46i
SB  ÖrebroÖrebro14.1.18
7.53i
  ÖrebroÖrebro14.1.18
7.46i
=SB  v3NatUppsalav3Nat, Uppsala11.2.18
7.47i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
7.44i
SB  (2)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
100 m (5)
11.93
SB  Oslo, NOROslo, NOR30.5.18-0.7
11.75
SB  SkaraSkara6.6.18+1.2
11.70
SB  (4)SundsvallSundsvall28.7.18+0.7
11.55w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+2.4
DNS
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+2.7
200 m (7)
24.26
SB  SätraSätra20.5.18+0.8
24.00
SB  GlanshammarGlanshammar26.5.18+1.3
24.05
  SkaraSkara6.6.18-1.1
23.75
SB  (4)Genève, SUIGenève, SUI9.6.180.0
23.68w
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18+2.7
23.79w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+3.2
23.91
  SundsvallSundsvall28.7.18+0.1
4x100 m (4)
46.15
  Oslo, NOROslo, NOR30.5.18
 Sweden
Malin Ström, Isabelle Eurenius
Jessica Östlund, Elin Östlund
44.99
SB  Genève, SUIGenève, SUI9.6.18
 Sweden
Malin Ström, Isabelle Eurenius
Claudia Payton, Elin Östlund
45.40
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
 Sweden
Claudia Payton, Irene Ekelund
Hanna Adriansson Nordberg, Elin Östlund
44.51
SB  EMBerlin, GEREM, Berlin, GER12.8.18
 Sweden
Claudia Payton, Hanna Adriansson Nordberg
Malin Ström, Elin Östlund

2017

60 m (12)
7.44i
SB  ÖrebroÖrebro15.1.17
7.42i
SB  ÖrebroÖrebro15.1.17
7.43i
  BauhausUlvsundaBauhaus, Ulvsunda28.1.17
7.45i
  BauhausUlvsundaBauhaus, Ulvsunda28.1.17
7.52i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
7.44i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
7.46i
  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
7.54i
  ÖrebroÖrebro21.2.17
7.47i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
7.41i
SB  (1)ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
7.43i
  IEMBeograd, SRBIEM, Beograd, SRB4.3.17
7.42i
  IEMBeograd, SRBIEM, Beograd, SRB5.3.17
100 m (9)
11.89
SB  EskilstunaEskilstuna25.5.17+0.8
11.61
PB  (1)SkaraSkara6.6.17+1.0
11.74
  SkaraSkara6.6.17+0.2
11.75w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+2.2
11.76
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17-0.4
11.80
  HuddingeHuddinge15.8.17+1.4
11.70
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+1.7
11.66
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+1.7
11.93
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17-1.8
200 m (8)
23.76
PB  Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17+0.7
23.82
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+1.1
24.10
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+0.8
24.13
  HuddingeHuddinge15.8.17+1.1
23.63
PB  (1)NorrköpingNorrköping20.8.17-0.5
24.34
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-2.9
23.44w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17+2.7
23.74
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17-1.3
4x100 m (1)
44.63
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
 Sweden
Malin Ström, Isabelle Eurenius
Jessica Östlund, Elin Östlund

2016

60 m (6)
7.49i
SB  (5)SportiaFalunSportia, Falun30.1.16
7.59i
  SportiaFalunSportia, Falun30.1.16
7.61i
  SätraSätra13.2.16
7.61i
  SätraSätra13.2.16
7.66i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
7.53i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
100 m (10)
11.88
SB  SkaraSkara6.6.16+0.3
11.78
SB  SkaraSkara6.6.16+1.2
11.84
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16-0.4
11.65w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+3.4
11.56w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+3.3
12.06
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-0.2
11.87
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-1.3
11.68w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.6
11.64
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+1.4
11.81
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN3.9.16+0.2
200 m (2)
24.08
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16-0.2
24.34
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.160.0
4x100 m (3)
45.34
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
 Sweden
Gladys Bamane, Linnea Killander
Isabelle Eurenius, Elin Östlund
44.27
SB  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED9.7.16
 Sweden
Elin Östlund, Linnea Killander
Isabelle Eurenius, Pernilla Nilsson
45.42
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
 Sweden
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Elin Östlund, Malin Ström

2015

60 m (13)
7.45i
PB  ÖIGÖrebroÖIG, Örebro11.1.15
7.46i
  ÖIGÖrebroÖIG, Örebro11.1.15
7.54i
  NIGNorrköpingNIG, Norrköping24.1.15
7.51i
  NIGNorrköpingNIG, Norrköping24.1.15
7.53i
  Göteborg/FHGöteborg/FH31.1.15
7.48i
  Göteborg/FHGöteborg/FH31.1.15
7.54i
  KarlstadKarlstad7.2.15
7.43i
PB  KarlstadKarlstad7.2.15
7.42i
PB  v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
7.47i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
7.41i
PB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
7.39i
PB  (2)IEMPraha, CZEIEM, Praha, CZE7.3.15
7.42i
  IEMPraha, CZEIEM, Praha, CZE8.3.15
100 m (13)
11.95
SB  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15-0.6
12.01
  AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15+0.6
11.94
SB  EskilstunaEskilstuna14.6.15+1.9
11.93
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+1.7
11.69
PB  (4)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+1.8
11.80
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15+1.9
11.86
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15+0.9
11.81
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15+0.1
11.76
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-1.0
11.70
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-0.1
11.87w
  SkaraSkara29.8.15+3.7
12.03
  SkaraSkara29.8.15+1.1
11.83
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15+0.6
4x100 m (2)
44.69
  AthletissimaLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI9.7.15
 Sweden
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Elin Östlund, Moa Hjelmer
45.59
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15
 Sweden
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius
Daniella Busk, Elin Östlund

2014

100 m (1)
12.27
SB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14-1.3

2013

100 m (3)
12.05
SB  (11)Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala16.6.13+1.5
12.06
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+1.3
12.06w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+2.6
200 m (1)
25.01
SB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.13+1.1
4x100 m (1)
44.79
SB  JEM22Tampere, FINJEM22, Tampere, FIN14.7.13
 Sweden
Elin Östlund, Hanna Adriansson Nordberg
Daniella Busk, Caroline Sandsjoe

2012

60 m (5)
7.56i
=PB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
7.50i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
7.52i
  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
7.66i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs25.2.12
7.60i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs25.2.12
100 m (9)
12.20
SB  Marseille, FRAMarseille, FRA31.5.12-1.1
12.16
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12-1.0
11.94
PB  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall17.6.12+1.5
11.99
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall17.6.12+1.0
11.92
PB  (10)LaxaspelenHalmstadLaxaspelen, Halmstad14.7.12+1.3
12.11
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.12+0.1
11.92
=PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.12+0.8
12.08w
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12+2.5
12.08
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12-0.2
200 m (7)
24.95i
SB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
24.82i
SB  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
24.63i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
24.53
PB  (12)Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+0.3
24.32w
  LaxaspelenHalmstadLaxaspelen, Halmstad15.7.12+3.0
25.04
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12+0.4
DNS
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna12.8.12+1.5
Längd (1)
5.34i
SB  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs25.2.12
4x100 m (1)
46.37
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12
 Sweden
Freja Jernstig, Elin Östlund
Mary Ann Andreasson, Josefine Palm

2011

100 m (4)
12.00w
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall31.7.11+2.5
11.86w
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall31.7.11+3.4
12.00
PB  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+1.1
11.99
PB  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.110.0
200 m (3)
24.67
SB  (11)SundsvallSundsvall31.7.11+1.7
25.11
  JSMVellingeJSM, Vellinge27.8.11+0.3
24.21w
  JSMVellingeJSM, Vellinge28.8.11+3.4

2010

60 m (8)
7.56i
PB  (51) (4)NorrköpingNorrköping30.1.10
7.65i
  EskilstunaEskilstuna6.2.10
7.58i
  EskilstunaEskilstuna6.2.10
7.62i
  Stockholm/GStockholm/G10.2.10
7.72i
  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
7.57i
  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
7.73i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
7.63i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
100 m (6)
12.41
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna1.7.10-0.9
12.02
PB  (12)BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER3.7.10+0.3
12.51
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-1.2
12.36
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-1.1
12.42
  SMFalunSM, Falun22.8.10-2.6
12.24
  SMFalunSM, Falun22.8.10-1.1
200 m (8)
24.89i
PB  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
24.81i
PB  ISMSätraISM, Sätra28.2.10
24.83i
  ISMSätraISM, Sätra28.2.10
24.74
SB  (18)Mannheim, GERMannheim, GER4.7.10+0.1
25.09
  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10+0.8
25.47
  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.10-2.8
25.18
  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.10-1.1
24.79
  NMAkureyri, ISLNM, Akureyri, ISL29.8.10-0.2
1000 m stafett (2)
2:17.87
SB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje29.5.10
 KFUM Örebro
Helena Karlsson, Elin Östlund
Malin Eriksson, Sandra Wagner
2:16.17
PB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje29.5.10
 KFUM Örebro
Helena Karlsson, Malin Eriksson
Elin Östlund, Sandra Wagner

2009

60 m (6)
7.64i
PB  EskilstunaEskilstuna7.2.09
7.72i
  ISMBollnäsISM, Bollnäs28.2.09
7.67i
  ISMBollnäsISM, Bollnäs28.2.09
7.70i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH7.3.09
7.63i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH7.3.09
7.65i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH7.3.09
100 m (4)
12.11w
  FGPKarlskronaFGP, Karlskrona6.7.09+2.1
12.25
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S1.8.09-1.7
12.36
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09-1.7
12.08
SB  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09+2.0
200 m (7)
24.59
SB  (11)BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER14.6.09+1.7
24.64
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.09+0.1
24.89
  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB24.7.09-0.8
25.11
  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09
25.02
  SMMalmö/SSM, Malmö/S3.8.09-0.1
25.07
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09+1.0
24.71w
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+2.9
60 m häck (1)
9.23i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
300 m häck (1)
43.80
PB  VästeråsVästerås13.9.09
Längd (2)
5.41
SB  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09+1.7
Okända vindförhållanden:
5.40
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09
5.42w
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09+2.5
1000 m stafett (1)
2:22.58
PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad23.5.09
 KFUM Örebro
Emma Johansson, Emelie Forsell
Malin Eriksson, Elin Östlund

2008

60 m (7)
7.93i
SB  ÖIGÖrebroÖIG, Örebro13.1.08
7.95i
  VästeråsVästerås20.1.08
7.89i
SB  EskilstunaEskilstuna9.2.08
7.92i
  EskilstunaEskilstuna9.2.08
7.86i
SB  IUSMEskilstunaIUSM, Eskilstuna1.3.08
7.75i
SB  IUSMEskilstunaIUSM, Eskilstuna1.3.08
7.83i
  IUSMEskilstunaIUSM, Eskilstuna1.3.08
100 m (6)
12.21
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.08-0.8
12.10
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.08+0.8
12.07
PB  SMVästeråsSM, Västerås3.8.08+1.7
12.12
  SMVästeråsSM, Västerås3.8.08+1.2
12.20
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje8.8.08+1.9
12.16
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje8.8.08-0.2
200 m (10)
24.58
PB  (13)SayoSollentunaSayo, Sollentuna8.6.08+2.0
25.17
  TelenorKarlskronaTelenor, Karlskrona16.6.08+0.2
24.90
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.08-0.7
25.35
  ÖresundsspHelsingborgÖresundssp, Helsingborg12.7.08-1.1
24.73
  Stockholm/SStockholm/S23.7.08-0.2
24.61
  Stockholm/SStockholm/S23.7.08+1.1
24.88
  SMVästeråsSM, Västerås1.8.080.0
25.30
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje10.8.08-1.8
24.82
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje10.8.08-1.1
24.95
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.08+1.1
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
8.92i
PB  IUSMEskilstunaIUSM, Eskilstuna2.3.08
8.74i
  ej NCEskilstunaej NC, Eskilstuna2.3.08
8.62i
PB  IUSMEskilstunaIUSM, Eskilstuna2.3.08
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
14.83
SB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.08+0.5
Längd (1)
5.66
PB  (25)SollentunaSollentuna13.9.08+0.6
4x100 m (2)
DNF
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S25.5.08
 KFUM Örebro
Josefin Löf, Sandra Barkestam
Malin Eriksson, Elin Östlund
46.26
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.08
 Sweden
Caroline Sandsjoe, Caroline Lundahl
Emma Fredriksson, Elin Östlund

2007

60 m (2)
7.90i
SB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.07
7.86i
SB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.07
100 m (5)
12.30
SB  HallsbergHallsberg9.6.07+1.0
12.29w
  HelsingborgHelsingborg8.7.07+3.1
12.87w
  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07+2.5
12.63w
  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07+2.6
12.68
  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07+1.6
200 m (5)
25.28
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.07-0.1
25.85
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna11.8.07-3.2
26.93w
  USMStenungsundUSM, Stenungsund25.8.07+4.2
26.63w
  USMStenungsundUSM, Stenungsund26.8.07+2.1
26.36w
  USMStenungsundUSM, Stenungsund26.8.07+3.6
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
14.61
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.07-0.1
300 m häck (1)
45.92
PB  GävleGävle15.9.07
Längd (3)
5.46i
PB  (25)ÖrebroÖrebro17.3.07
5.43w
  ÖrebroÖrebro1.9.07+2.6
5.37
PB  GävleGävle16.9.07-1.6
4x100 m (2)
48.67
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge3.6.07
 KFUM Örebro
Sara Cavretti, Elin Östlund
Malin Eriksson, Emma Johansson
48.43
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge3.6.07
 KFUM Örebro
Sara Cavretti, Elin Östlund
Malin Eriksson, Emma Johansson

2006

60 m (5)
7.70i
PB  (55) (12)EskilstunaEskilstuna6.1.06
7.85i
  ÖrebroÖrebro14.1.06
8.01i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
7.96i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
7.94i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.06
100 m (4)
12.31
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U8.7.060.0
12.61
  USMNyköpingUSM, Nyköping6.8.06+1.7
12.27
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping6.8.06+1.7
12.27
=PB  USMNyköpingUSM, Nyköping6.8.06+1.0
200 m (4)
26.62i
SB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås3.3.06
25.58i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås4.3.06
25.60i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås4.3.06
25.62
PB  HallsbergHallsberg20.6.06+1.1
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
9.13i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås3.3.06
8.95i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås3.3.06
8.93i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås3.3.06
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
12.44
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.06+1.1
12.22
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.06+0.5
11.95
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.06+1.4
Längd (1)
5.12i
PB  ÖrebroÖrebro25.3.06

2005

60 m (1)
7.99i
PB  VästeråsVästerås23.1.05
100 m (1)
12.65
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.05+1.1
200 m (1)
26.58i
PB  ÖrebroÖrebro10.4.05
300 m (1)
43.79
PB  ÖrebroÖrebro20.8.05
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.27
PB  ÖrebroÖrebro20.8.05+2.0
Längd (2)
5.02
PB  GlanshammarGlanshammar28.6.05+0.4
5.20w
  Göteborg/UGöteborg/U1.7.05+2.2
4x100 m (2)
49.91
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna4.9.05
 KFUM Örebro
Andrea Smedberg, Elin Östlund
Sara Cavretti, Malin Eriksson
50.21
  USMSollentunaUSM, Sollentuna4.9.05
 KFUM Örebro
Andrea Smedberg, Elin Östlund
Sara Cavretti, Malin Eriksson

2004

60 m (2)
Tvivelaktig tidtagning:
8.07i
  EskilstunaEskilstuna20.3.04
8.09i
PB  EskilstunaEskilstuna9.4.04
200 m (3)
26.93i
PB  ÖrebroÖrebro4.4.04
27.17
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.04+0.9
Okända vindförhållanden:
26.50
  LudvikaLudvika12.9.04

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat39601.Eventname AS Eventeng, alltwat39601.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat39601.Date),'.',MONTH(alltwat39601.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat39601.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat39601 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat39601.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat39601.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat39601.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat39601.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat39601.Eventname AS Eventeng, alltwat39601.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat39601.Date),'.',MONTH(alltwat39601.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat39601.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat39601 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat39601.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat39601.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat39601.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat39601.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat39601.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat39601.Eventname AS Eventeng, alltwat39601.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat39601.Date),'.',MONTH(alltwat39601.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat39601.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat39601 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat39601.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat39601.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat39601.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat39601.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat39601.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.38
Växjö22.2.2010
100 m
Ute
11.61
Skara6.6.17+1.021
200 m
Ute
23.63
Norrköping20.8.17-0.523
Inne
23.74
Växjö23.2.2010
300 m
Ute
43.79
Örebro20.8.05
400 m
Ute
56.62
Sollentuna10.8.20
Inne
56.12
Örebro12.1.20
60 m häck
Inne
9.23
Göteborg/FH8.3.09
300 m häck
Ute
43.80
Västerås13.9.09
Längd
Ute
5.66
Sollentuna13.9.08+0.6
Inne
5.46
Örebro17.3.07

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
8.93
Västerås3.3.06
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.62
Eskilstuna2.3.08
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.61
Göteborg/U1.7.07-0.1
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.95
Nyköping4.8.06+1.4
Ute
12.27
Örebro20.8.05+2.0
60 m
7.38i
2
ISMVäxjö22.2.20
7.39i
4
h1
IEMPraha, CZE7.3.15
7.39i
2
Göteborg/FH2.2.19
7.41i
3
ISMSätra21.2.15
7.41i
1
ISMVäxjö25.2.17
7.42i
3
v4NatBærum, NOR14.2.15
7.42i
8
s3
IEMPraha, CZE8.3.15
7.42i
1
Örebro15.1.17
7.42i
7
s2
IEMBeograd, SRB5.3.17
7.43i
1
Karlstad7.2.15
Visa/dölj alla resultat
7.43i
2
h1
BauhausUlvsunda28.1.17
7.43i
5
h5
IEMBeograd, SRB4.3.17
7.43i
5
v3NatBærum, NOR10.2.19
7.43i
2
ISMNorrköping16.2.19
7.43i
1
Göteborg/FH1.2.20
7.44i
1
h3
Örebro15.1.17
7.44i
1
Raka SpåretSätra4.2.17
7.44i
2
ISMGävle17.2.18
7.44i
7
h6
IEMGlasgow, GBR2.3.19
7.45i
1
h1
ÖIGÖrebro11.1.15
7.45i
3
BauhausUlvsunda28.1.17
7.45i
1
h2
ISMVäxjö22.2.20
7.46i
1
ÖIGÖrebro11.1.15
7.46i
2
v3NatTampere, FIN11.2.17
7.46i
1
h2
Örebro14.1.18
7.46i
3
v3NatUppsala11.2.18
7.46i
1
h1
Göteborg/FH2.2.19
7.47i
1
h2
ISMSätra21.2.15
7.47i
1
h2
ISMVäxjö25.2.17
7.47i
1
h3
ISMGävle17.2.18
7.47i
1
h3
ISMNorrköping16.2.19
7.48i
2
Göteborg/FH31.1.15
7.48i
1
Örebro12.1.20
7.48i
1
h1
Göteborg/FH1.2.20
7.48i
2
h2
ISMMalmö/A20.2.21
7.49i
2
r1
SportiaFalun30.1.16
7.49i
1
h3
Örebro12.1.20
7.50i
1
s2
ISMÖrebro18.2.12
7.50i
3
r2
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
7.51i
1
NIGNorrköping24.1.15
7.52i
3
ISMÖrebro18.2.12
7.52i
1
h1
Raka SpåretSätra4.2.17
7.52i
5
ISMMalmö/A20.2.21
7.53i
1
h1
Göteborg/FH31.1.15
7.53i
2
ISMMalmö/A27.2.16
7.53i
2
Örebro14.1.18
7.54i
1
h4
NIGNorrköping24.1.15
7.54i
1
h2
Karlstad7.2.15
7.54i
1
Örebro21.2.17
7.56i
1
Norrköping30.1.10
7.56i
1
h2
ISMÖrebro18.2.12
7.57i
1
19
IJSMMalmö/A20.2.10
7.58i
1
19
Eskilstuna6.2.10
7.59i
2
r2
SportiaFalun30.1.16
7.60i
3
22
IJSMBollnäs25.2.12
7.61i
1
h1
Sätra13.2.16
7.61i
1
Sätra13.2.16
7.62i
1
Stockholm/G10.2.10
7.63i
1
19
s1
IJSMGöteborg/FH7.3.09
7.63i
5
ISMSätra27.2.10
7.64i
1
19
Eskilstuna7.2.09
7.65i
2
19
IJSMGöteborg/FH7.3.09
7.65i
1
19
h2
Eskilstuna6.2.10
7.66i
1
22
h1
IJSMBollnäs25.2.12
7.66i
1
h1
ISMMalmö/A27.2.16
7.67i
4
s2
ISMBollnäs28.2.09
7.70i
1
15
h5
Eskilstuna6.1.06
7.70i
1
19
h3
IJSMGöteborg/FH7.3.09
7.72i
2
h1
ISMBollnäs28.2.09
7.72i
1
19
h3
IJSMMalmö/A20.2.10
7.73i
2
h2
ISMSätra27.2.10
7.75i
2
17
s1
IUSMEskilstuna1.3.08
7.83i
4
17
IUSMEskilstuna1.3.08
7.85i
1
Örebro14.1.06
7.86i
3
16
IUSMMalmö/A10.3.07
7.86i
2
17
h1
IUSMEskilstuna1.3.08
7.89i
1
17
h1
Eskilstuna9.2.08
7.90i
2
16
s1
IUSMMalmö/A10.3.07
7.92i
3
17
Eskilstuna9.2.08
7.93i
2
17
ÖIGÖrebro13.1.08
7.94i
2
15
IUSMVästerås5.3.06
7.95i
5
17
Västerås20.1.08
7.96i
2
15
s1
IUSMVästerås5.3.06
7.99i
1
Västerås23.1.05
8.01i
1
15
h2
IUSMVästerås5.3.06
8.09i
1
13
h2
Eskilstuna9.4.04
10-bästasnitt: 7.409
100 m
11.61
1
h1
Skara6.6.17+1.0
11.64
3
SMSollentuna26.8.16+1.4
11.66
3
SMHelsingborg25.8.17+1.7
11.69
2
VUSGöteborg/U4.7.15+1.8
11.70
2
SMSöderhamn7.8.15-0.1
11.70
1
h2
SMHelsingborg25.8.17+1.7
11.70
1
h4
Sundsvall28.7.18+0.7
11.73
6
vFINStockholm/S24.8.19+1.3
11.73
2
h3
SMKarlstad30.8.19+1.6
11.74
3
Skara6.6.17+0.2
Visa/dölj alla resultat
11.75
1
h8
Skara6.6.18+1.2
11.76
1
h2
SMSöderhamn7.8.15-1.0
11.76
2
VUSGöteborg/U1.7.17-0.4
11.78
4
Skara6.6.16+1.2
11.79
4
SMKarlstad30.8.19+1.1
11.80
5
Folksam GPKarlstad22.7.15+1.9
11.80
1
Huddinge15.8.17+1.4
11.81
1
BauhausStockholm/S30.7.15+0.1
11.81
5
vFINTampere, FIN3.9.16+0.2
11.81
1
h1
Uppsala16.8.19+0.7
11.83
2
vFINStockholm/S12.9.15+0.6
11.84
1
BauhausStockholm/S16.6.16-0.4
11.86
3
Wind SprintSundsvall26.7.15+0.9
11.87
1
VUSGöteborg/U2.7.16-1.3
11.88
2
h7
Skara6.6.16+0.3
11.89
1
Eskilstuna25.5.17+0.8
11.89
5
Göteborg/S25.7.20+2.0
11.92
1
LaxaspelenHalmstad14.7.12+1.3
11.92
2
22
JSMSollentuna10.8.12+0.8
11.93
1
h1
VUSGöteborg/U4.7.15+1.7
11.93
1
vFINStockholm/S2.9.17-1.8
11.93
3
Oslo, NOR30.5.18-0.7
11.94
5
h3
WindsprintSundsvall17.6.12+1.5
11.94
2
Eskilstuna14.6.15+1.9
11.95
2
h3
AtletiCAGGenève, SUI6.6.15-0.6
11.99
2
22
JSMVellinge26.8.110.0
11.99
8
WindsprintSundsvall17.6.12+1.0
12.00
1
22
h3
JSMVellinge26.8.11+1.1
12.01
6
B
AtletiCAGGenève, SUI6.6.15+0.6
12.02
3
19
h3
BauhausMannheim, GER3.7.10+0.3
12.02
2
Södertälje14.6.20-1.3
12.03
3
Skara29.8.15+1.1
12.05
6
Folksam GPUppsala16.6.13+1.5
12.06
3
h3
WindsprintSundsvall28.7.13+1.3
12.06
1
h3
VUSGöteborg/U2.7.16-0.2
12.07
3
h3
SMVästerås3.8.08+1.7
12.08
3
19
JSMKarlskrona14.8.09+2.0
12.08
7
SMStockholm/S24.8.12-0.2
12.10
1
17
VUSGöteborg/U28.6.08+0.8
12.11
1
22
h1
JSMSollentuna10.8.12+0.1
12.12
7
SMVästerås3.8.08+1.2
12.16
2
17
USMNorrtälje8.8.08-0.2
12.16
2
B
Folksam GPGöteborg/S14.6.12-1.0
12.20
1
17
h2
USMNorrtälje8.8.08+1.9
12.20
5
B
Marseille, FRA31.5.12-1.1
12.21
1
17
h2
VUSGöteborg/U28.6.08-0.8
12.24
7
SMFalun22.8.10-1.1
12.25
4
h3
SMMalmö/S1.8.09-1.7
12.27
1
15
s2
USMNyköping6.8.06+1.7
12.27
1
15
USMNyköping6.8.06+1.0
12.27
3
h5
Göteborg/U28.6.14-1.3
12.30
1
Hallsberg9.6.07+1.0
12.31
2
15
VUSGöteborg/U8.7.060.0
12.36
1
19
h1
JSMKarlskrona14.8.09-1.7
12.36
6
19
JSMKarlstad13.8.10-1.1
12.41
5
Sollentuna GPSollentuna1.7.10-0.9
12.42
2
h3
SMFalun22.8.10-2.6
12.51
2
19
h3
JSMKarlstad13.8.10-1.2
12.61
1
15
h4
USMNyköping6.8.06+1.7
12.65
3
Göteborg/U2.7.05+1.1
12.68
4
16
USMStenungsund24.8.07+1.6
10-bästasnitt: 11.69
200 m
23.63
1
Norrköping20.8.17-0.5
23.73
1
Borås2.6.19+0.6
23.74
1
vFINStockholm/S3.9.17-1.3
23.74i
3
ISMVäxjö23.2.20
23.75
2
C
Genève, SUI9.6.180.0
23.75i
1
h1
ISMVäxjö22.2.20
23.76
1
Sollentuna/E11.6.17+0.7
23.79i
1
r2
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
23.82
8
BauhausStockholm/S18.6.17+1.1
23.87
3
s2
SMKarlstad1.9.19+1.0
Visa/dölj alla resultat
23.87i
1
Göteborg/FH1.2.20
23.90
4
Skara6.6.19+2.0
23.90
2
Södertälje14.6.20-1.0
23.91
1
Sundsvall28.7.18+0.1
23.97
3
SMKarlstad1.9.19+1.6
24.00
1
Glanshammar26.5.18+1.3
24.03
1
h2
SMUppsala15.8.20-1.2
24.05
1
Skara6.6.18-1.1
24.08
2
h2
SMSollentuna27.8.16-0.2
24.10
2
VUSGöteborg/U2.7.17+0.8
24.13
1
Huddinge15.8.17+1.1
24.14
1
Hallsberg1.8.20-0.9
24.14
1
Norrköping7.8.20-1.2
24.26
1
Sätra20.5.18+0.8
24.30
1
Glanshammar25.5.190.0
24.34
6
SMSollentuna28.8.160.0
24.34
1
h1
SMHelsingborg26.8.17-2.9
24.53
3
Göteborg/U8.7.12+0.3
24.58
4
SayoSollentuna8.6.08+2.0
24.59
3
19
r2
BauhausMannheim, GER14.6.09+1.7
24.61
1
17
Stockholm/S23.7.08+1.1
24.63i
2
ISMÖrebro19.2.12
24.63
3
h3
SMBorås29.8.21-0.1
24.64
1
19
h3
VUSGöteborg/U28.6.09+0.1
24.67
1
C
Sundsvall31.7.11+1.7
24.73
1
17
h1
Stockholm/S23.7.08-0.2
24.74
4
Mannheim, GER4.7.10+0.1
24.79
2
19
NMAkureyri, ISL29.8.10-0.2
24.81i
2
s1
ISMSätra28.2.10
24.81
3
Göteborg/S25.7.200.0
24.82
1
17
USMNorrtälje10.8.08-1.1
24.82i
1
s2
ISMÖrebro19.2.12
24.83i
3
ISMSätra28.2.10
24.88
3
h2
SMVästerås1.8.080.0
24.89
7
19
h4
JEM19Novi Sad, SRB24.7.09-0.8
24.89i
1
h1
ISMSätra27.2.10
24.90
1
17
VUSGöteborg/U29.6.08-0.7
24.93
1
Sollentuna8.9.19+0.6
24.95
1
17
vFINHelsinki, FIN30.8.08+1.1
24.95i
1
h4
ISMÖrebro18.2.12
25.01
2
h5
Göteborg/U30.6.13+1.1
25.02
7
SMMalmö/S3.8.09-0.1
25.04
2
22
h2
JSMSollentuna11.8.12+0.4
25.07
2
19
h1
JSMKarlskrona15.8.09+1.0
25.09
1
19
h2
JSMKarlstad14.8.10+0.8
25.11
2
h2
SMMalmö/S2.8.09
25.11
2
22
h2
JSMVellinge27.8.11+0.3
25.17
2
B
TelenorKarlskrona16.6.08+0.2
25.18
4
19
JSMKarlstad15.8.10-1.1
25.28
4
Göteborg/U1.7.07-0.1
25.30
1
17
h2
USMNorrtälje10.8.08-1.8
25.35
1
17
ÖresundsspHelsingborg12.7.08-1.1
25.47
1
19
s1
JSMKarlstad15.8.10-2.8
25.58i
2
15
s1
IUSMVästerås4.3.06
25.60i
3
15
IUSMVästerås4.3.06
25.62
1
Hallsberg20.6.06+1.1
25.85
6
h3
SMEskilstuna11.8.07-3.2
26.58i
1
B
Örebro10.4.05
26.62i
1
15
h9
IUSMVästerås3.3.06
26.93i
1
Örebro4.4.04
27.17
6
Göteborg/U4.7.04+0.9
10-bästasnitt: 23.758
4x100 m
44.27
5
h1
EMAmsterdam, NED9.7.16
44.51
8
h2
EMBerlin, GER12.8.18
44.63
1
vFINStockholm/S2.9.17
44.69
3
AthletissimaLausanne, SUI9.7.15
44.79
6
22
JEM22Tampere, FIN14.7.13
44.99
5
Genève, SUI9.6.18
45.34
1
BauhausStockholm/S16.6.16
45.40
1
Sollentuna28.6.18
45.42
2
vFINTampere, FIN4.9.16
45.59
1
vFINStockholm/S12.9.15
Visa/dölj alla resultat
46.15
1
Oslo, NOR30.5.18
46.26
1
17
vFINHelsinki, FIN30.8.08
46.37
3
Folksam GPGöteborg/S14.6.12
48.43
1
17
USMHuddinge3.6.07
48.67
2
17
h1
USMHuddinge3.6.07
49.91
1
15
h2
USMSollentuna4.9.05
50.21
4
15
USMSollentuna4.9.05
10-bästasnitt: 44.963

Total results in database: 311
By event:
60 m:87
100 m:87
200 m:86
300 m:1
400 m:3
60 m häck (76.2 cm, 8 m):3
60 m häck:1
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):3
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):2
300 m häck:2
80 m häck (76.2 cm, 8 m):4
Längd:11
4x100 m:18
1000 m stafett:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2004
8.09
 1h2-13
Eskilstuna
9.4
 
2005
7.99
 1
Västerås
23.1
 
2006
7.70
 1h5-15
Eskilstuna
6.1
 
7.85
1
Örebro
14.1
 
7.94
2-15
Västerås
5.3
 
7.96
2s1-15
Västerås
5.3
 
8.01
1h2-15
Västerås
5.3
 
2007
7.86
 3-16
Malmö/A
10.3
 
7.90
2s1-16
Malmö/A
10.3
 
2008
7.75
 2s1-17
Eskilstuna
1.3
 
7.83
4-17
Eskilstuna
1.3
 
7.86
2h1-17
Eskilstuna
1.3
 
7.89
1h1-17
Eskilstuna
9.2
 
7.92
3-17
Eskilstuna
9.2
 
7.93
2-17
Örebro
13.1
 
7.95
5-17
Västerås
20.1
 
2009
7.63
 1s1-19
Göteborg/FH
7.3
 
7.64
1-19
Eskilstuna
7.2
 
7.65
2-19
Göteborg/FH
7.3
 
7.67
4s2
Bollnäs
28.2
 
7.70
1h3-19
Göteborg/FH
7.3
 
7.72
2h1
Bollnäs
28.2
 
2010
7.56
 1
Norrköping
30.1
 
7.57
1-19
Malmö/A
20.2
 
7.58
1-19
Eskilstuna
6.2
 
7.62
1
Stockholm/G
10.2
 
7.63
5
Sätra
27.2
 
7.65
1h2-19
Eskilstuna
6.2
 
7.72
1h3-19
Malmö/A
20.2
 
7.73
2h2
Sätra
27.2
 
2012
7.50
 1 s2
Örebro
18.2
 
7.52
3
Örebro
18.2
 
7.56
1 h2
Örebro
18.2
 
7.60
3-22
Bollnäs
25.2
 
7.66
1h1-22
Bollnäs
25.2
 
2015
7.39
 4h1
Praha, CZE
7.3
 
7.41
3
Sätra
21.2
 
7.42
3
Bærum, NOR
14.2
 
7.42
8s3
Praha, CZE
8.3
 
7.43
1
Karlstad
7.2
 
7.45
1h1
Örebro
11.1
 
7.46
1
Örebro
11.1
 
7.47
1h2
Sätra
21.2
 
7.48
2
Göteborg/FH
31.1
 
7.51
1
Norrköping
24.1
 
7.53
1h1
Göteborg/FH
31.1
 
7.54
1h4
Norrköping
24.1
 
7.54
1h2
Karlstad
7.2
 
2016
7.49
 2r1
Falun
30.1
 
7.53
2
Malmö/A
27.2
 
7.59
2r2
Falun
30.1
 
7.61
1
Sätra
13.2
 
7.61
1h1
Sätra
13.2
 
7.66
1h1
Malmö/A
27.2
 
2017
7.41
 1
Växjö
25.2
 
7.42
1
Örebro
15.1
 
7.42
7s2
Beograd, SRB
5.3
 
7.43
2h1
Ulvsunda
28.1
 
7.43
5h5
Beograd, SRB
4.3
 
7.44
1h3
Örebro
15.1
 
7.44
1
Sätra
4.2
 
7.45
3
Ulvsunda
28.1
 
7.46
2
Tampere, FIN
11.2
 
7.47
1h2
Växjö
25.2
 
7.52
1h1
Sätra
4.2
 
7.54
1
Örebro
21.2
 
2018
7.44
 2
Gävle
17.2
 
7.46
1h2
Örebro
14.1
 
7.46
3
Uppsala
11.2
 
7.47
1h3
Gävle
17.2
 
7.53
2
Örebro
14.1
 
2019
7.39
 2
Göteborg/FH
2.2
 
7.43
5
Bærum, NOR
10.2
 
7.43
2
Norrköping
16.2
 
7.44
7h6
Glasgow, GBR
2.3
 
7.46
1h1
Göteborg/FH
2.2
 
7.47
1h3
Norrköping
16.2
 
2020
7.38
2
Växjö
22.2
 
7.43
1
Göteborg/FH
1.2
 
7.45
1h2
Växjö
22.2
 
7.48
1
Örebro
12.1
 
7.48
1h1
Göteborg/FH
1.2
 
7.49
1h3
Örebro
12.1
 
7.50
3r2
Helsinki, FIN
9.2
 
2021
7.48
 2h2
Malmö/A
20.2
 
7.52
5
Malmö/A
20.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
12.65
 3
Göteborg/U
2.7
 +1.1
2006
12.27
1s2-15
Nyköping
6.8
 +1.7
2006
12.27
 1-15
Nyköping
6.8
 +1.0
12.31
2-15
Göteborg/U
8.7
 0.0
12.61
1h4-15
Nyköping
6.8
 +1.7
2007
12.30
 1
Hallsberg
9.6
 +1.0
12.68
4-16
Stenungsund
24.8
 +1.6
12.29w
 2
Helsingborg
8.7
 +3.1
12.63w
 1s1-16
Stenungsund
24.8
 +2.6
12.87w
 1h2-16
Stenungsund
24.8
 +2.5
2008
12.07
 3h3
Västerås
3.8
 +1.7
12.10
1-17
Göteborg/U
28.6
 +0.8
12.12
7
Västerås
3.8
 +1.2
12.16
2-17
Norrtälje
8.8
-0.2
12.20
1h2-17
Norrtälje
8.8
 +1.9
12.21
1h2-17
Göteborg/U
28.6
-0.8
2009
12.08
 3-19
Karlskrona
14.8
 +2.0
12.25
4h3
Malmö/S
1.8
-1.7
12.36
1h1-19
Karlskrona
14.8
-1.7
12.11w
 1-19
Karlskrona
6.7
 +2.1
2010
12.02
 3h3-19
Mannheim, GER
3.7
 +0.3
12.24
7
Falun
22.8
-1.1
12.36
6-19
Karlstad
13.8
-1.1
12.41
5
Sollentuna
1.7
-0.9
12.42
2h3
Falun
22.8
-2.6
12.51
2h3-19
Karlstad
13.8
-1.2
2011
11.99
 2-22
Vellinge
26.8
 0.0
12.00
1h3-22
Vellinge
26.8
 +1.1
11.86w
 4rB
Sundsvall
31.7
 +3.4
12.00w
 2h2
Sundsvall
31.7
 +2.5
2012
11.92
 1
Halmstad
14.7
 +1.3
11.92
2-22
Sollentuna
10.8
 +0.8
11.94
5h3
Sundsvall
17.6
 +1.5
11.99
8
Sundsvall
17.6
 +1.0
12.08
7
Stockholm/S
24.8
-0.2
12.11
1h1-22
Sollentuna
10.8
 +0.1
12.16
2rB
Göteborg/S
14.6
-1.0
12.20
5rB
Marseille, FRA
31.5
-1.1
12.08w
 2h1
Stockholm/S
24.8
 +2.5
2013
12.05
 6
Uppsala
16.6
 +1.5
12.06
3h3
Sundsvall
28.7
 +1.3
12.06w
 6rB
Sundsvall
28.7
 +2.6
2014
12.27
 3h5
Göteborg/U
28.6
-1.3
2015
11.69
 2
Göteborg/U
4.7
 +1.8
11.70
2
Söderhamn
7.8
-0.1
11.76
1 h2
Söderhamn
7.8
-1.0
11.80
5
Karlstad
22.7
 +1.9
11.81
1
Stockholm/S
30.7
 +0.1
11.83
2
Stockholm/S
12.9
 +0.6
11.86
3
Sundsvall
26.7
 +0.9
11.93
1h1
Göteborg/U
4.7
 +1.7
11.94
2
Eskilstuna
14.6
 +1.9
11.95
2h3
Genève, SUI
6.6
-0.6
12.01
6rB
Genève, SUI
6.6
 +0.6
12.03
3
Skara
29.8
 +1.1
11.87w
 1h2
Skara
29.8
 +3.7
2016
11.64
 3
Sollentuna
26.8
 +1.4
11.78
4
Skara
6.6
 +1.2
11.81
5
Tampere, FIN
3.9
 +0.2
11.84
1
Stockholm/S
16.6
-0.4
11.87
1
Göteborg/U
2.7
-1.3
11.88
2h7
Skara
6.6
 +0.3
12.06
1h3
Göteborg/U
2.7
-0.2
11.56w
 2
Skara
19.6
 +3.3
11.65w
 1h3
Skara
19.6
 +3.4
11.68w
 2h1
Sollentuna
26.8
 +2.6
2017
11.61
1h1
Skara
6.6
 +1.0
11.66
3
Helsingborg
25.8
 +1.7
11.70
1h2
Helsingborg
25.8
 +1.7
11.74
3
Skara
6.6
 +0.2
11.76
2
Göteborg/U
1.7
-0.4
11.80
1
Huddinge
15.8
 +1.4
11.89
1
Eskilstuna
25.5
 +0.8
11.93
1
Stockholm/S
2.9
-1.8
11.75w
 1h6
Göteborg/U
1.7
 +2.2
2018
11.70
 1h4
Sundsvall
28.7
 +0.7
11.75
1h8
Skara
6.6
 +1.2
11.93
3
Oslo, NOR
30.5
-0.7
11.55w
 2h1
Eskilstuna
24.8
 +2.4
2019
11.73
 6
Stockholm/S
24.8
 +1.3
11.73
2h3
Karlstad
30.8
 +1.6
11.79
4
Karlstad
30.8
 +1.1
11.81
1h1
Uppsala
16.8
 +0.7
11.53w
 2h7
Skara
6.6
 +2.3
2020
11.89
 5
Göteborg/S
25.7
 +2.0
12.02
2
Södertälje
14.6
-1.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
27.17
 6
Göteborg/U
4.7
 +0.9
2006
25.62
 1
Hallsberg
20.6
 +1.1
2007
25.28
 4
Göteborg/U
1.7
-0.1
25.85
6h3
Eskilstuna
11.8
-3.2
26.36w
 1-16
Stenungsund
26.8
 +3.6
26.63w
 1h1-16
Stenungsund
26.8
 +2.1
26.93w
 1h4-16
Stenungsund
25.8
 +4.2
2008
24.58
 4
Sollentuna
8.6
 +2.0
24.61
1-17
Stockholm/S
23.7
 +1.1
24.73
1h1-17
Stockholm/S
23.7
-0.2
24.82
1-17
Norrtälje
10.8
-1.1
24.88
3h2
Västerås
1.8
 0.0
24.90
1-17
Göteborg/U
29.6
-0.7
24.95
1-17
Helsinki, FIN
30.8
 +1.1
25.17
2rB
Karlskrona
16.6
 +0.2
25.30
1h2-17
Norrtälje
10.8
-1.8
25.35
1-17
Helsingborg
12.7
-1.1
2009
24.59
 3r2-19
Mannheim, GER
14.6
 +1.7
24.64
1h3-19
Göteborg/U
28.6
 +0.1
24.89
7h4-19
Novi Sad, SRB
24.7
-0.8
25.02
7
Malmö/S
3.8
-0.1
25.07
2h1-19
Karlskrona
15.8
 +1.0
25.11
2h2
Malmö/S
2.8
 
24.71w
 3-19
Karlskrona
16.8
 +2.9
2010
24.74
 4
Mannheim, GER
4.7
 +0.1
24.79
2-19
Akureyri, ISL
29.8
-0.2
25.09
1h2-19
Karlstad
14.8
 +0.8
25.18
4-19
Karlstad
15.8
-1.1
25.47
1s1-19
Karlstad
15.8
-2.8
2011
24.67
 1rC
Sundsvall
31.7
 +1.7
25.11
2h2-22
Vellinge
27.8
 +0.3
24.21w
 2-22
Vellinge
28.8
 +3.4
2012
24.53
 3
Göteborg/U
8.7
 +0.3
25.04
2h2-22
Sollentuna
11.8
 +0.4
24.32w
 2
Halmstad
15.7
 +3.0
2013
25.01
 2h5
Göteborg/U
30.6
 +1.1
2016
24.08
 2h2
Sollentuna
27.8
-0.2
24.34
6
Sollentuna
28.8
 0.0
2017
23.63
1
Norrköping
20.8
-0.5
23.74
1
Stockholm/S
3.9
-1.3
23.76
1
Sollentuna/E
11.6
 +0.7
23.82
8
Stockholm/S
18.6
 +1.1
24.10
2
Göteborg/U
2.7
 +0.8
24.13
1
Huddinge
15.8
 +1.1
24.34
1h1
Helsingborg
26.8
-2.9
23.44w
 1
Helsingborg
27.8
 +2.7
2018
23.75
 2rC
Genève, SUI
9.6
 0.0
23.91
1
Sundsvall
28.7
 +0.1
24.00
1
Glanshammar
26.5
 +1.3
24.05
1
Skara
6.6
-1.1
24.26
1
Sätra
20.5
 +0.8
23.68w
 4
Sollentuna
28.6
 +2.7
23.79w
 3
Göteborg/U
1.7
 +3.2
2019
23.73
 1
Borås
2.6
 +0.6
23.87
3s2
Karlstad
1.9
 +1.0
23.90
4
Skara
6.6
 +2.0
23.97
3
Karlstad
1.9
 +1.6
24.30
1
Glanshammar
25.5
 0.0
24.93
1
Sollentuna
8.9
 +0.6
23.34w
 1
Sollentuna/E
9.6
 +2.7
24.21w
 3
Uppsala
17.8
 +2.1
2020
23.90
 2
Södertälje
14.6
-1.0
24.03
1h2
Uppsala
15.8
-1.2
24.14
1
Hallsberg
1.8
-0.9
24.14
1
Norrköping
7.8
-1.2
24.81
3
Göteborg/S
25.7
 0.0
2021
24.63
 3h3
Borås
29.8
-0.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2004
26.93
 1
Örebro
4.4
 
2005
26.58
 1rB
Örebro
10.4
 
2006
25.58
 2s1-15
Västerås
4.3
 
25.60
3-15
Västerås
4.3
 
26.62
1h9-15
Västerås
3.3
 
2010
24.81
 2s1
Sätra
28.2
 
24.83
3
Sätra
28.2
 
24.89
1h1
Sätra
27.2
 
2012
24.63
 2
Örebro
19.2
 
24.82
1 s2
Örebro
19.2
 
24.95
1 h4
Örebro
18.2
 
2020
23.74
3
Växjö
23.2
 
23.75
1h1
Växjö
22.2
 
23.79
1r2
Helsinki, FIN
9.2
 
23.87
1
Göteborg/FH
1.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
43.79
3-15
Örebro
20.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
56.62
5
Sollentuna
10.8
 
57.28
1
Västerås
2.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
56.12
2
Örebro
12.1
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
9.23
6h2-19
Göteborg/FH
8.3
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
45.92
 1h3-16
Gävle
15.9
 
2009
43.80
1-18
Västerås
13.9
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
5.02
 5
Glanshammar
28.6
 +0.4
5.20w
 6-14
Göteborg/U
1.7
 +2.2
2007
5.37
 3-16
Gävle
16.9
-1.6
5.43w
 1-17
Örebro
1.9
 +2.6
2008
5.66
2-17
Sollentuna
13.9
 +0.6
2009
5.41
 9q-19
Karlskrona
14.8
 +1.7
5.42w
 8-19
Karlskrona
15.8
 +2.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2006
5.12
 1-15
Örebro
25.3
 
2007
5.46
1-17
Örebro
17.3
 
2012
5.34
 8-22
Bollnäs
25.2
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2006
8.93
2-15
Västerås
3.3
 
8.95
1s2-15
Västerås
3.3
 
9.13
1h4-15
Västerås
3.3
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
8.62
1-17
Eskilstuna
2.3
 
8.74
3-17
Eskilstuna
2.3
 
8.92
1h1-17
Eskilstuna
2.3
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2005
12.27
 1-15
Örebro
20.8
 +2.0
2006
11.95
4-15
Nyköping
4.8
 +1.4
12.22
3s1-15
Nyköping
4.8
 +0.5
12.44
2h4-15
Nyköping
4.8
 +1.1
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
14.61
4-16
Göteborg/U
1.7
-0.1
2008
14.83
 4h3-17
Göteborg/U
29.6
 +0.5

Ute
100 m
SM 2008 7
12.12
3
h3
12.07
SM 2009
4
h3
12.25
SM 2010 7
12.24
2
h3
12.42
SM 2012 7
12.08
2
h1
12.08w
SM 2015 2
11.70
1
h2
11.76
SM 2016 3
11.64
2
h1
11.68w
SM 2017 3
11.66
1
h2
11.70
SM 2018
2
h1
11.55w
DNSw
SM 2019 4
11.79
2
h3
11.73
200 m
SM 2007
6
h3
25.85
SM 2008
3
h2
24.88
SM 2009 7
25.02
2
h2
25.11
SM 2016 6
24.34
2
h2
24.08
SM 2017 1
23.44w
1
h1
24.34
SM 2019 3
23.97
3
s2
23.87
1
h3
24.26
SM 2020
1
h2
24.03
DNS
SM 2021
3
h3
24.63
Inne
60 m
ISM 2009
4
s2
7.67
2
h1
7.72
ISM 2010 5
7.63
2
h2
7.73
ISM 2012 3
7.52
1
s2
7.50
1
h2
7.56
ISM 2015 3
7.41
1
h2
7.47
ISM 2016 2
7.53
1
h1
7.66
ISM 2017 1
7.41
1
h2
7.47
ISM 2018 2
7.44
1
h3
7.47
ISM 2019 2
7.43
1
h3
7.47
ISM 2020 2
7.38
1
h2
7.45
ISM 2021 5
7.52
2
h2
7.48
200 m
ISM 2010 3
24.83
2
s1
24.81
1
h1
24.89
ISM 2012 2
24.63
1
s2
24.82
1
h4
24.95
ISM 2020 3
23.74
1
h1
23.75

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2006 1
15
12.27
1
15
s2
12.27
1
15
h4
12.61
USM 2007 4
16
12.68
1
16
s1
12.63w
1
16
h2
12.87w
USM 2008 2
17
12.16
1
17
h2
12.20
JSM 2009 3
19
12.08
1
19
h1
12.36
JSM 2010 6
19
12.36
2
19
h3
12.51
JSM 2011 2
22
11.99
1
22
h3
12.00
JSM 2012 2
22
11.92
1
22
h1
12.11
200 m
USM 2007 1
16
26.36w
1
16
h4
26.93w
1
16
h1
26.63w
USM 2008 1
17
24.82
1
17
h2
25.30
JSM 2009 3
19
24.71w
2
19
h1
25.07
JSM 2010 4
19
25.18
1
19
s1
25.47
1
19
h2
25.09
JSM 2011 2
22
24.21w
2
22
h2
25.11
JSM 2012
2
22
h2
25.04
22
DNS
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
USM 2006 4
15
11.95
3
15
s1
12.22
2
15
h4
12.44
Längd
JSM 2009 8
19
5.42w
9
19
Q
5.41
4x100 m
USM 2005 4
15
50.21
1
15
h2
49.91
USM 2007 1
17
48.43
2
17
h1
48.67
USM 2008
17
h2
DNF
1000 m stafett
JSM 2009
3
19
h2
2:22.58
JSM 2010
1
19
h3
2:16.17
1
19
h1
2:17.87
Inne
60 m
IUSM 2006 2
15
7.94
2
15
s1
7.96
1
15
h2
8.01
IUSM 2007 3
16
7.86
2
16
s1
7.90
IUSM 2008 4
17
7.83
2
17
s1
7.75
2
17
h1
7.86
IJSM 2009 2
19
7.65
1
19
s1
7.63
1
19
h3
7.70
IJSM 2010 1
19
7.57
1
19
h3
7.72
IJSM 2012 3
22
7.60
1
22
h1
7.66
200 m
IUSM 2006 3
15
25.60
2
15
s1
25.58
1
15
h9
26.62
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
IUSM 2006 2
15
8.93
1
15
s2
8.95
1
15
h4
9.13
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2008 1
17
8.62
1
17
h1
8.92
60 m häck
IJSM 2009
6
19
h2
9.23
Längd
IJSM 2012 8
22
5.34
Ute
4x100 m
EM 2016 10
5
h1
44.27
EM 2018 15
8
h2
44.51
Inne
60 m
IEM 2015 24
8
s3
7.42
4
h1
7.39
IEM 2017 17
7
s2
7.42
5
h5
7.43
IEM 2019 32
7
h6
7.44

Junior-ungdom
Ute
200 m
JEM19 2009 23
7
19
h4
24.89
4x100 m
JEM22 2013 6
22
44.79