Lisa Bergdahl

Född: 14 september 1995

Ålder: 26 år 37 dagar

Förening:
 Sävedalens AIK
 11.5.2015–

Tidigare förening(ar):
Glanshammars IF –10.5.2015

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

3000 m (3)
9:42.49i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
9:41.76i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
9:44.82i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.3.21
10 000 m (1)
Ej godkända skor:
35:36.02
  Göteborg/SGöteborg/S1.5.21
5 km (1)
17:28
PB  MölnlyckeMölnlycke17.4.21
10 km (1)
36:40
PB  VarbergVarberg12.6.21
7.8 km (1)
27:44
  GöteborgGöteborg3.4.21

2020

3000 m (1)
10:03.88
SB  HallsbergHallsberg1.8.20
5000 m (3)
17:20.91mx
SB  VästeråsVästerås18.7.20
17:16.28
SB  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
16:56.07
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
5 km (1)
19:01
PB  GöteborgGöteborg17.1.20
3x1500 m (1)
14:01.90
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Sävedalens AIK
4 km terräng (1)
14:58
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20
8 km terräng (1)
27:41
  GöteborgGöteborg14.3.20
16 km terräng (1)
57:57
  GöteborgGöteborg21.3.20
15 km terräng (1)
1:01:05
  LidingöLidingö26.9.20

2019

800 m (1)
2:18.23
SB  MölndalMölndal3.8.19
1500 m (4)
4:33.05i
PB  (9)ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
4:33.45
PB  (20)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
4:40.14
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
4:39.55
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
3000 m (2)
9:43.05i
PB  (9)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
9:58.28
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
5000 m (2)
17:25.41
SB  (22)Göteborg/SGöteborg/S11.5.19
17:37.53
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
10 km (1)
36:57
SB  SMStockholmSM, Stockholm13.6.19
3x1500 m (1)
13:35.16
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Sävedalens AIK
4 km terräng (1)
14:29
  SMUmeåSM, Umeå12.10.19
15 km terräng (1)
1:00:17
  LidingöloppetLidingöLidingöloppet, Lidingö28.9.19

2018

800 m (1)
2:16.83
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
1500 m (2)
4:35.35
PB  (23)Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
4:36.48
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
3000 m (4)
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH27.1.18
9:48.97i
PB  (8)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
9:49.34
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
10:09.28
  MölndalMölndal19.7.18
5000 m (3)
17:22.68
SB  (20)MölndalMölndal19.7.18
17:35.80mx
  Stockholm/SStockholm/S7.8.18
DNF
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
10 km (1)
36:51
PB  SMStockholmSM, Stockholm14.6.18
4x800 m (1)
8:54.26
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Sävedalens AIK
Lisa Bergdahl, Sara Christiansson
Olivia Brunbäck, Gaël De Coninck
3x1500 m (1)
13:50.10
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Sävedalens AIK
4 km terräng (1)
14:58
  SMEkerumSM, Ekerum27.10.18
8 km terräng (1)
31:09
  SMEkerumSM, Ekerum28.10.18

2017

1500 m (2)
4:45.82i
SB  (24)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
4:42.83
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17
3000 m (1)
9:54.24
PB  Göteborg/SGöteborg/S11.6.17
5000 m (3)
17:05.18
PB  (16)FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
17:08.32
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
17:35.86
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
10 000 m (2)
35:43.98
PB  (12)Göteborg/SGöteborg/S1.5.17
37:47.56
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL14.7.17
10 km (1)
37:50
PB  SMStockholmSM, Stockholm15.6.17
4x800 m (1)
8:54.80
PB  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Sävedalens AIK
Lisa Bergdahl, Sara Christiansson
Linn Söderholm, Gaël De Coninck
3x800 m (1)
6:47.61
PB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S28.5.17
 Sävedalens AIK
8 km terräng (1)
32:35
  Tilburg, NEDTilburg, NED26.11.17
4 km terräng (1)
16:08
  SMFlemingsbergSM, Flemingsberg28.10.17
6 km terräng (1)
24:29
  JSMFlemingsbergJSM, Flemingsberg29.10.17

2016

800 m (2)
2:18.83
SB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16
DNS
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
1500 m (7)
4:44.94i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
4:44.37i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
4:38.51
PB  Göteborg/SGöteborg/S8.6.16
4:38.63
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
4:40.58
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16
4:50.22
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
4:46.20
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
3000 m (1)
10:21.28
PB  Göteborg/SGöteborg/S12.6.16
5000 m (2)
18:34.93
=PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
18:34.93
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
4x800 m (1)
9:12.17
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Sävedalens AIK
Sara Holmgren, Sara Christiansson
Lisa Bergdahl, Linn Söderholm
3x800 m (1)
7:35.72
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Sävedalens AIK
6 km terräng (1)
23:04
  JSMVästeråsJSM, Västerås23.10.16

2015

24:13
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.10.15
800 m (2)
2:19.49i
PB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
2:20.38
SB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
1500 m (5)
4:49.81i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
4:44.29
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
4:42.69
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15
4:49.26
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15
4:44.83
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
10 km (2)
39:46
=PB  SMMalmöSM, Malmö18.4.15
39:46
PB  JSMMalmöJSM, Malmö18.4.15
3x800 m (1)
7:11.35
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Sävedalens AIK
3x1500 m (1)
15:31.89
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna17.5.15
 Sävedalens AIK

2014

15:41
  JSMEskilstunaJSM, Eskilstuna19.10.14
400 m (1)
1:02.07
SB  ÖrebroÖrebro29.7.14
800 m (2)
2:17.35
SB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.14
2:19.57
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14
1500 m (3)
4:50.25i
SB  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
4:47.85
SB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
4:59.32
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14

2013

400 m (1)
1:01.31
PB  ÖrebroÖrebro19.6.13
800 m (3)
2:18.77
PB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13
2:19.95
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13
2:15.97
PB  Stockholm/SStockholm/S24.8.13
1000 m (1)
3:06.57i
SB  ÖrebroÖrebro25.11.12
1500 m (3)
4:48.37i
PB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
4:43.80
PB  GävleGävle20.7.13
4:51.12
  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13
3000 m (1)
10:55.53
PB  HuddingeHuddinge22.9.13

2012

15:58
  USMLinköpingUSM, Linköping28.4.12
200 m (1)
27.13i
PB  ÖrebroÖrebro10.12.11
400 m (1)
1:01.68
PB  VästeråsVästerås5.8.12
800 m (2)
2:25.10i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
2:20.13
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12
1500 m (3)
4:54.53i
PB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
4:54.68
SB  GävleGävle22.7.12
5:01.73
  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.12

2011

15:47
  USMUppsalaUSM, Uppsala16.4.11
400 m (1)
1:01.69
PB  VästeråsVästerås7.8.11
800 m (3)
2:19.06
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11
2:26.10
  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
2:23.76
  USMYstadUSM, Ystad28.8.11
1500 m (3)
4:58.13i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
4:49.22
PB  Stockholm/SStockholm/S31.7.11
4:53.04
  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
3000 m (1)
11:10.49
PB  Växjö/AVäxjö/A18.9.11

2010

16:08
  USMBoråsUSM, Borås24.4.10
800 m (1)
2:22.02
PB  VästeråsVästerås11.9.10
1000 m (2)
3:06.44i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
3:05.98i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
1500 m (1)
4:59.89
PB  Stockholm/SStockholm/S8.8.10
2000 m (2)
6:58.17
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.10
7:12.73
  USMKilUSM, Kil15.8.10
Längd (1)
4.52i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10

2009

800 m (1)
2:22.97
PB  HallsbergHallsberg14.6.09
1000 m (1)
3:07.63
PB  Stockholm/SStockholm/S31.7.09
2000 m (1)
6:58.54
PB  UppsalaUppsala13.9.09
300 m häck (1)
50.96
PB  VästeråsVästerås8.8.09
 (1)
3.599
PB  EnköpingEnköping26.7.09

2008

1500 m (1)
5:02.28
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.08

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat359271.Eventname AS Eventeng, alltwat359271.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat359271.Date),'.',MONTH(alltwat359271.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat359271.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat359271 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat359271.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat359271.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat359271.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat359271.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat359271.Eventname AS Eventeng, alltwat359271.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat359271.Date),'.',MONTH(alltwat359271.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat359271.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat359271 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat359271.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat359271.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat359271.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat359271.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat359271.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat359271.Eventname AS Eventeng, alltwat359271.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat359271.Date),'.',MONTH(alltwat359271.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat359271.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat359271 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat359271.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat359271.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat359271.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat359271.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat359271.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

200 m
Inne
27.13
Örebro10.12.11
400 m
Ute
1:01.31
Örebro19.6.13
800 m
Ute
2:15.97
Stockholm/S24.8.13
Inne
2:19.49
Sätra21.2.15
1000 m
Ute
3:07.63
Stockholm/S31.7.09
Inne
3:05.98
Norrköping28.2.10
1500 m
Ute
4:33.45
Stockholm/S30.5.19
Inne
4:33.05
Norrköping17.2.19
2000 m
Ute
6:58.17
Göteborg/U4.7.10
3000 m
Ute
9:49.34
Sollentuna28.6.18
Inne
9:41.76
Malmö/A19.2.21
5000 m
Ute
16:56.07
Göteborg/S29.8.20
10 000 m
Ute
35:43.98
Göteborg/S1.5.17
5 km
Ute
17:28
Mölnlycke17.4.21
10 km
Ute
36:40
Varberg12.6.21
300 m häck
Ute
50.96
Västerås8.8.09
Längd
Inne
4.52
Norrköping28.2.10
800 m
2:15.97
2
19
Stockholm/S24.8.13
2:16.83
1
C
VUSGöteborg/U1.7.18
2:17.35
1
C
Göteborg/U29.6.14
2:18.23
5
Mölndal3.8.19
2:18.77
3
19
h1
JSMVästerås10.8.13
2:18.83
4
Göteborg/U3.7.16
2:19.06
1
19
B
Göteborg/U10.7.11
2:19.49i
5
h1
ISMSätra21.2.15
2:19.57
3
19
JSMGävle10.8.14
2:19.95
6
19
JSMVästerås11.8.13
Visa/dölj alla resultat
2:20.13
3
17
USMSollentuna12.8.12
2:20.38
8
Göteborg/U5.7.15
2:22.02
3
15
Västerås11.9.10
2:22.97
3
15
Hallsberg14.6.09
2:23.76
4
16
NC-yYstad28.8.11
2:25.10i
6
h2
ISMÖrebro18.2.12
2:26.10
2
16
h1
NC-yYstad27.8.11
10-bästasnitt: 2:18.405
1500 m
4:33.05i
6
ISMNorrköping17.2.19
4:33.45
8
B
BauhausStockholm/S30.5.19
4:35.35
2
Göteborg/S18.8.18
4:36.48
10
SMEskilstuna25.8.18
4:38.51
9
Göteborg/S8.6.16
4:38.63
7
Folksam GPSollentuna28.6.16
4:39.55
9
SMKarlstad31.8.19
4:40.14
7
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
4:40.58
2
B
VUSGöteborg/U2.7.16
4:42.69
5
B
Göteborg/U4.7.15
Visa/dölj alla resultat
4:42.83
16
VUSGöteborg/U1.7.17
4:43.80
1
19
Gävle20.7.13
4:44.29
10
B
Folksam GPSollentuna25.6.15
4:44.37i
7
ISMMalmö/A28.2.16
4:44.83
3
22
JSMKalmar22.8.15
4:44.94i
4
22
IJSMVäxjö21.2.16
4:45.82i
8
ISMVäxjö26.2.17
4:46.20
7
SMSollentuna27.8.16
4:47.85
5
19
Göteborg/U28.6.14
4:48.37i
4
19
IJSMUddevalla24.2.13
4:49.22
5
16
Stockholm/S31.7.11
4:49.26
8
B
Folksam GPKarlstad22.7.15
4:49.81i
6
22
IJSMGöteborg/FH1.3.15
4:50.22
3
22
JSMHässleholm6.8.16
4:50.25i
7
19
IJSMSätra16.2.14
4:51.12
7
19
JSMVästerås10.8.13
4:53.04
3
16
NC-yYstad27.8.11
4:54.53i
3
17
IUSMBollnäs26.2.12
4:54.68
4
Gävle22.7.12
4:58.13i
4
16
NC-yHuddinge20.2.11
4:59.32
11
19
JSMGävle9.8.14
4:59.89
5
15
Stockholm/S8.8.10
5:01.73
6
17
USMSollentuna10.8.12
5:02.28
4
Göteborg/U28.6.08
10-bästasnitt: 4:37.843
3000 m
9:41.76i
5
ISMMalmö/A19.2.21
9:42.49i
1
Göteborg/FH6.2.21
9:43.05i
7
ISMNorrköping16.2.19
9:44.82i
1
Göteborg/FH4.3.21
9:48.97i
5
ISMGävle17.2.18
9:49.34
10
Sollentuna28.6.18
9:54.24
1
Göteborg/S11.6.17
9:58.28
8
VUSGöteborg/U28.6.19
10:03.88
6
Hallsberg1.8.20
10:09.28
3
Mölndal19.7.18
Visa/dölj alla resultat
10:21.28
3
Göteborg/S12.6.16
10:55.53
1
18
Huddinge22.9.13
11:10.49
3
16
Växjö/A18.9.11
10-bästasnitt: 9:51.611
5000 m
16:56.07
1
Göteborg/S29.8.20
17:05.18
9
Folksam GPSollentuna29.6.17
17:08.32
3
22
JSMGävle13.8.17
17:16.28
8
SMUppsala16.8.20
17:22.68
3
Mölndal19.7.18
17:25.41
2
Göteborg/S11.5.19
17:35.86
12
SMHelsingborg27.8.17
17:37.53
10
SMKarlstad1.9.19
18:34.93
2
22
JSMHässleholm5.8.16
18:34.93
2
22
JSMHässleholm5.8.16
10-bästasnitt: 17:33.719
km terräng
15:41
6
19
JSMEskilstuna19.10.14
15:47
3
16
USMUppsala16.4.11
15:58
4
17
USMLinköping28.4.12
16:08
28
SMFlemingsberg28.10.17
16:08
4
15
USMBorås24.4.10
23:04
2
22
JSMVästerås23.10.16
24:13
6
22
JSMUddevalla25.10.15
24:29
5
22
JSMFlemingsberg29.10.17
27:41
2
Göteborg14.3.20
57:57
1
Göteborg21.3.20
10-bästasnitt: 4
10-bästasnitt: 23:42.6

Total results in database: 134
By event:
200 m:1
400 m:4
800 m:18
1000 m:4
1500 m:34
2000 m:3
3000 m:14
5000 m:13
10 000 m:3
5 km:2
10 km:6
Väg:1
300 m häck:1
Längd:1
:1
4x800 m:3
3x800 m:3
3x1500 m:4
Terräng Lagresultat:1
4 km terräng:3
8 km terräng:2
km terräng:10
15 km terräng:2
200 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
27.13
3
Örebro
10.12
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
1:01.69
 1rB-17
Västerås
7.8
 
2012
1:01.68
 3-17
Västerås
5.8
 
2013
1:01.31
1
Örebro
19.6
 
2014
1:02.07
 1
Örebro
29.7
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
2:22.97
 3-15
Hallsberg
14.6
 
2010
2:22.02
 3-15
Västerås
11.9
 
2011
2:19.06
 1rB-19
Göteborg/U
10.7
 
2:23.76
4-16
Ystad
28.8
 
2:26.10
2h1-16
Ystad
27.8
 
2012
2:20.13
 3-17
Sollentuna
12.8
 
2013
2:15.97
2-19
Stockholm/S
24.8
 
2:18.77
3h1-19
Västerås
10.8
 
2:19.95
6-19
Västerås
11.8
 
2014
2:17.35
 1rC
Göteborg/U
29.6
 
2:19.57
3-19
Gävle
10.8
 
2015
2:20.38
 8D
Göteborg/U
5.7
 
2016
2:18.83
 4D
Göteborg/U
3.7
 
2018
2:16.83
 1rC
Göteborg/U
1.7
 
2019
2:18.23
 5
Mölndal
3.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
2:25.10
 6 h2
Örebro
18.2
 
2015
2:19.49
5h1
Sätra
21.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
3:07.63
6-14
Stockholm/S
31.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
3:05.98
5-15
Norrköping
28.2
 
3:06.44
3h3-15
Norrköping
27.2
 
2013
3:06.57
 1
Örebro
25.11
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
5:02.28
 4
Göteborg/U
28.6
 
2010
4:59.89
 5-15
Stockholm/S
8.8
 
2011
4:49.22
 5-16
Stockholm/S
31.7
 
4:53.04
3-16
Ystad
27.8
 
2012
4:54.68
 4
Gävle
22.7
 
5:01.73
6-17
Sollentuna
10.8
 
2013
4:43.80
 1-19
Gävle
20.7
 
4:51.12
7-19
Västerås
10.8
 
2014
4:47.85
 5-19
Göteborg/U
28.6
 
4:59.32
11-19
Gävle
9.8
 
2015
4:42.69
 5rB
Göteborg/U
4.7
 
4:44.29
10rB
Sollentuna
25.6
 
4:44.83
3-22
Kalmar
22.8
 
4:49.26
8rB
Karlstad
22.7
 
2016
4:38.51
 9
Göteborg/S
8.6
 
4:38.63
7
Sollentuna
28.6
 
4:40.58
2rB
Göteborg/U
2.7
 
4:46.20
7
Sollentuna
27.8
 
4:50.22
3-22
Hässleholm
6.8
 
2017
4:42.83
 16
Göteborg/U
1.7
 
2018
4:35.35
 2
Göteborg/S
18.8
 
4:36.48
10
Eskilstuna
25.8
 
2019
4:33.45
8rB
Stockholm/S
30.5
 
4:39.55
9
Karlstad
31.8
 
4:40.14
7
Göteborg/S
16.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
4:58.13
 4-16
Huddinge
20.2
 
2012
4:54.53
 3-17
Bollnäs
26.2
 
2013
4:48.37
 4-19
Uddevalla
24.2
 
2014
4:50.25
 7-19
Sätra
16.2
 
2015
4:49.81
 6 -22
Göteborg/FH
1.3
 
2016
4:44.37
 7
Malmö/A
28.2
 
4:44.94
4-22
Växjö
21.2
 
2017
4:45.82
 8
Växjö
26.2
 
2019
4:33.05
6
Norrköping
17.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
6:58.54
 3-14
Uppsala
13.9
 
2010
6:58.17
1
Göteborg/U
4.7
 
7:12.73
10-15
Kil
15.8
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
11:10.49
 3-16
Växjö/A
18.9
 
2013
10:55.53
 1-18
Huddinge
22.9
 
2016
10:21.28
 3
Göteborg/S
12.6
 
2017
9:54.24
 1
Göteborg/S
11.6
 
2018
9:49.34
10
Sollentuna
28.6
 
10:09.28
3
Mölndal
19.7
 
2019
9:58.28
 8
Göteborg/U
28.6
 
2020
10:03.88
 6
Hallsberg
1.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9:48.97
 5
Gävle
17.2
 
2019
9:43.05
 7
Norrköping
16.2
 
2021
9:41.76
5
Malmö/A
19.2
 
9:42.49
1
Göteborg/FH
6.2
 
9:44.82
1
Göteborg/FH
4.3
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
18:34.93
2-22
Hässleholm
5.8
 
2016
18:34.93
 2-22
Hässleholm
5.8
 
2017
17:05.18
 9
Sollentuna
29.6
 
17:08.32
3-22
Gävle
13.8
 
17:35.86
12
Helsingborg
27.8
 
2018
17:22.68
 3
Mölndal
19.7
 
2019
17:25.41
 2
Göteborg/S
11.5
 
17:37.53
10
Karlstad
1.9
 
2020
16:56.07
1
Göteborg/S
29.8
 
17:16.28
8
Uppsala
16.8
 
10 000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
35:43.98
1
Göteborg/S
1.5
 
37:47.56
24-22
Bydgoszcz, POL
14.7
 
5 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
19:01
 1
Göteborg
17.1
 
2021
17:28
1
Mölnlycke
17.4
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
39:46
23
Malmö
18.4
 
2015
39:46
 4-22
Malmö
18.4
 
2017
37:50
 16
Stockholm
15.6
 
2018
36:51
 9
Stockholm
14.6
 
2019
36:57
 13
Stockholm
13.6
 
2021
36:40
3
Varberg
12.6
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
50.96
2-14
Västerås
8.8
 
Längd
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
4.52
29q-15
Norrköping
28.2
 

Ute
800 m
SM 2016
h1
DNS
1500 m
SM 2016 7
4:46.20
SM 2018 10
4:36.48
SM 2019 9
4:39.55
5000 m
SM 2017 12
17:35.86
SM 2018
DNF
SM 2019 10
17:37.53
SM 2020 8
17:16.28
10 km
SM 2015 23
39:46
SM 2017 16
37:50
SM 2018 9
36:51
SM 2019 13
36:57
4x800 m
SM 2016 3
9:12.17
SM 2017 1
8:54.80
SM 2018 1
8:54.26
3x1500 m
SM 2015 5
15:31.89
SM 2018 1
13:50.10
SM 2019 2
13:35.16
SM 2020 1
14:01.90
Terräng Lagresultat
SM 2020 2
km terräng
SM 2017 28
16:08
4 km terräng
SM 2018 14
14:58
SM 2019 6
14:29
SM 2020 21
14:58
8 km terräng
SM 2018 20
31:09
Inne
800 m
ISM 2012
6
h2
2:25.10
ISM 2015
5
h1
2:19.49
1500 m
ISM 2016 7
4:44.37
ISM 2017 8
4:45.82
ISM 2019 6
4:33.05
3000 m
ISM 2018 5
9:48.97
ISM 2019 7
9:43.05
ISM 2021 5
9:41.76

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2012 3
17
2:20.13
JSM 2013 6
19
2:19.95
3
19
h1
2:18.77
JSM 2014 3
19
2:19.57
1500 m
USM 2012 6
17
5:01.73
JSM 2013 7
19
4:51.12
JSM 2014 11
19
4:59.32
JSM 2015 3
22
4:44.83
JSM 2016 3
22
4:50.22
5000 m
JSM 2016 2
22
18:34.93
2
22
18:34.93
JSM 2017 3
22
17:08.32
10 km
JSM 2015 4
22
39:46
3x800 m
JSM 2015 2
22
7:11.35
JSM 2016 1
22
7:35.72
JSM 2017 1
22
6:47.61
km terräng
JSM 2017 5
22
24:29
4 km terräng
USM 2010 4
15
16:08
USM 2011 3
16
15:47
USM 2012 4
17
15:58
JSM 2014 6
19
15:41
6 km terräng
JSM 2015 6
22
24:13
JSM 2016 2
22
23:04
Inne
1500 m
IUSM 2012 3
17
4:54.53
IJSM 2013 4
19
4:48.37
IJSM 2014 7
19
4:50.25
IJSM 2015 6
22
4:49.81
IJSM 2016 4
22
4:44.94

Junior-ungdom
Ute
10 000 m
JEM22 2017 24
22
37:47.56