0
Född: 13 augusti 1996
Ålder: 27 år 263 dagar
Tidigare förening(ar):
Spårvägens FK 5.5.2019–3.10.2023
IFK Umeå –4.5.2019
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
1500 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:36.00i | PB | 5 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 22.1.24 | ||
4:32.57i | PB | 3 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 10.2.24 | ||
4:37.98i | 7 h2 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 17.2.24 | ||
3000 m (1) | |||||||
9:49.53i | PB | 8 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 16.2.24 | |
3000 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
9:52.27i | PB | 4 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 2.2.23 | ||
9:55.76i | 8 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 17.2.23 | ||
5000 m (2) | |||||||
17:24.77mx | SB | 17 | Lerum | Lerum | 21.6.23 | ||
17:12.66 | SB | 9 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 30.7.23 | |
10 km väg (2) | |||||||
36:03 | SB | 15 | SM | Ystad | SM, Ystad | 23.4.23 | |
35:25 | PB | 3 | Göteborg | Göteborg | 31.12.23 | ||
3000 m hinder (6) | |||||||
10:58.86 | SB | 11 B | Karlsruhe, GER | Karlsruhe, GER | 20.5.23 | ||
11:10.73 | 13 | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 18.6.23 | ||
10:50.96 | SB | 4 | Lag-SM | Sollentuna | Lag-SM, Sollentuna | 8.7.23 | |
10:45.90 | SB | 1 | Göteborg/S | Göteborg/S | 16.7.23 | ||
10:36.82 | SB | 7 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 28.7.23 | |
10:44.07 | 4 | Jessheim, NOR | Jessheim, NOR | 12.8.23 | |||
4x800 m (1) | |||||||
DQ | - | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 9.9.23 | ||
Spårvägens FK | |||||||
Angelica Strandberg, Johanna Bülow Josefin Heier, Carmen Cernjul | |||||||
3x1500 m (1) | |||||||
13:50.87 | SB | 2 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 10.9.23 | |
Spårvägens FK | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
14:29 | 11 | SM | Halmstad | SM, Halmstad | 21.10.23 | ||
10 km terräng (1) | |||||||
38:09 | 11 | SM | Halmstad | SM, Halmstad | 22.10.23 | ||
5000 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
16:58.56 | PB | 2 | Göteborg/S | Göteborg/S | 23.5.22 | ||
10 km väg (3) | |||||||
36:10 | PB | 4 | Göteborg | Göteborg | 10.4.22 | ||
36:01 | PB | 6 | Stockholm | Stockholm | 7.5.22 | ||
35:31 | PB | 6 | Hässelby | Hässelby | 9.10.22 | ||
3000 m hinder (4) | |||||||
10:55.16 | SB | 2 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | |
10:35.35 | PB | 6 | Oslo, NOR | Oslo, NOR | 30.6.22 | ||
DNF | - | Göteborg/S | Göteborg/S | 16.7.22 | |||
10:38.96 | 5 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 5.8.22 | ||
3x1500 m (1) | |||||||
14:21.11 | SB | 5 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 29.5.22 | |
Spårvägens FK | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
14:05 | 11 | SM | Vällingby | SM, Vällingby | 22.10.22 | ||
1500 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:41.42 | SB | 11 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 13.6.21 | |
4:43.49 | 4 | Västerås | Västerås | 22.6.21 | |||
3000 m (2) | |||||||
DNFi | - | Sollentuna | Sollentuna | 30.1.21 | |||
9:59.70 | PB | 7 | Stockholm/S | Stockholm/S | 22.5.21 | ||
5000 m (1) | |||||||
17:17.46mx | SB | 3 B | Umeå | Umeå | 12.8.21 | ||
10 000 m (1) | |||||||
DNF | - | Stockholm/S | Stockholm/S | 4.5.21 | |||
5 km väg (2) | |||||||
17:40 | PB | 3 | Stockholm | Stockholm | 8.5.21 | ||
10 km väg (2) | |||||||
37:53 | SB | 31 | SM | Anderstorp | SM, Anderstorp | 13.7.21 | |
36:13 | PB | 5 | Hässelby | Hässelby | 3.10.21 | ||
3000 m hinder (2) | |||||||
11:11.87 | PB | 2 | Västerås | Västerås | 24.7.21 | ||
10:52.42 | PB | 9 | SM | Borås | SM, Borås | 28.8.21 | |
3.64 km terräng (1) | |||||||
13:03 | 17 | SM | Höganäs | SM, Höganäs | 23.10.21 | ||
1500 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:45.29 | SB | 1 | Sollentuna | Sollentuna | 5.7.20 | ||
3000 m (4) | |||||||
10:16.11mxi | SB (21) | 3 F | Sollentuna | Sollentuna | 1.2.20 | ||
10:39.07i | 12 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 22.2.20 | ||
10:05.6m mx | PB | 3 B | Stockholm/S | Stockholm/S | 22.6.20 | ||
10:21.17mx+ | - B | Huddinge | Huddinge | 11.7.20 | |||
5000 m (3) | |||||||
17:10.49mx | PB | 4 B | Huddinge | Huddinge | 11.7.20 | ||
17:51.90 | 12 | SM | Uppsala | SM, Uppsala | 16.8.20 | ||
17:19.88mx | 13 E | Stockholm/S | Stockholm/S | 25.8.20 | |||
10 km väg (1) | |||||||
36:32 | PB | 16 A | SM | Anderstorp | SM, Anderstorp | 10.10.20 | |
3000 m hinder (2) | |||||||
11:12.09 | PB | 6 | Göteborg/S | Göteborg/S | 25.7.20 | ||
11:29.78 | 1 | Lag-SM | Göteborg/S | Lag-SM, Göteborg/S | 6.8.20 | ||
4 km terräng (1) | |||||||
15:24 | 29 | SM | Vällingby | SM, Vällingby | 24.10.20 | ||
1500 m (6) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:55.41 | SB | 5 | Lag-SM | Malmö/S | Lag-SM, Malmö/S | 26.6.19 | |
4:55.41 | =SB | 5 | Lag-SM | Malmö/S | Lag-SM, Malmö/S | 26.6.19 | |
4:49.81 | SB | 8 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | |
4:41.21 | PB | 8 | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 16.8.19 | |
4:45.71mx | 2 A | Stockholm/S | Stockholm/S | 20.8.19 | |||
4:51.53 | 11 | SM | Karlstad | SM, Karlstad | 31.8.19 | ||
3000 m (4) | |||||||
10:09.50i | PB (21) | 2 B | Umeå | Umeå | 13.12.18 | ||
10:22.35i | 3 | Umeå | Umeå | 12.1.19 | |||
10:28.84i | 5 B | ISM | Norrköping | ISM, Norrköping | 16.2.19 | ||
10:25.64 | SB | 5 | Sollentuna | Sollentuna | 7.6.19 | ||
5000 m (1) | |||||||
18:09.92 | SB | 8 | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 18.6.19 | |
3000 m hinder (1) | |||||||
11:56.29 | PB | 3 | Lag-SM | Malmö/S | Lag-SM, Malmö/S | 26.6.19 | |
4 km terräng (1) | |||||||
15:40 | 16 | SM | Umeå | SM, Umeå | 12.10.19 | ||
1500 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:45.39i | PB (24) | 5 22 | IJSM | Uppsala | IJSM, Uppsala | 25.2.18 | |
4:41.36 | PB | 6 | Göteborg/S | Göteborg/S | 18.8.18 | ||
3000 m (1) | |||||||
10:22.7m mx | PB | 1 B | Umeå | Umeå | 25.6.18 | ||
5000 m (2) | |||||||
17:59.80 | PB | 4 22 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 5.8.18 | |
17:57.6m mx | PB | 1 A | Umeå | Umeå | 13.8.18 | ||
6 km terräng (1) | |||||||
22:57 | 3 22 | JSM | Ekerum | JSM, Ekerum | 28.10.18 | ||
1500 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:53.71 | SB | 2 | Umeå | Umeå | 3.6.17 | ||
3000 m (1) | |||||||
10:33.6m | PB | 2 | Bodø, NOR | Bodø, NOR | 3.9.17 | ||
5000 m (1) | |||||||
18:19.66 | PB | 12 22 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 13.8.17 | |
6 km terräng (1) | |||||||
25:52 | 14 22 | JSM | Flemingsberg | JSM, Flemingsberg | 29.10.17 | ||
3000 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
12:06.11 | SB | 2 | Gävle | Gävle | 22.5.16 | ||
6 km terräng (1) | |||||||
25:26 | 10 22 | JSM | Västerås | JSM, Västerås | 23.10.16 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:34.39 | SB | 2 | Skellefteå | Skellefteå | 24.6.15 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:08.42 | SB | 1 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 4.7.15 | ||
3000 m (1) | |||||||
12:07.5mi | PB | 2 C | Umeå | Umeå | 15.12.14 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:30.55i | PB | 3 | Umeå | Umeå | 12.1.14 | ||
1500 m (2) | |||||||
5:04.03i | PB | 1 | Umeå | Umeå | 5.2.14 | ||
5:10.03i | 11 19 | IJSM | Sätra | IJSM, Sätra | 16.2.14 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:04.90 | PB | 3 | Umeå | Umeå | 25.5.13 | ||
800 m (2) | |||||||
2:23.32 | PB | 6 | Göteborg/S | Göteborg/S | 30.7.13 | ||
2:24.06 | 5 17 | USM | Västerås | USM, Västerås | 11.8.13 | ||
1500 m (1) | |||||||
4:51.24 | PB | 4 17 | USM | Västerås | USM, Västerås | 10.8.13 | |
3000 m (1) | |||||||
11:01.87 | PB | 1 17 | Huddinge | Huddinge | 22.9.13 | ||
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:28.88 | PB | 1 | Göteborg/S | Göteborg/S | 24.7.12 | ||
2:32.25 | 9 16 | USM | Upplands Väsby | USM, Upplands Väsby | 12.8.12 | ||
1500 m (2) | |||||||
5:12.0m | PB | 6 | Halmstad | Halmstad | 14.7.12 | ||
5:12.09 | PB | 6 16 | USM | Upplands Väsby | USM, Upplands Väsby | 11.8.12 | |
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:31.14 | SB | 1 15 | Stockholm/S | Stockholm/S | 30.7.11 | ||
2:33.49 | 6 15 h1 | USM | Ystad | USM, Ystad | 26.8.11 | ||
1000 m (1) | |||||||
3:19.68i | PB | 6 15 h2 | IUSM | Huddinge | IUSM, Huddinge | 19.2.11 | |
1500 m (1) | |||||||
5:24.67 | SB | 1 15 | Skellefteå | Skellefteå | 18.6.11 | ||
2000 m (1) | |||||||
7:33.86 | SB | 10 15 | USM | Ystad | USM, Ystad | 28.8.11 | |
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:29.44 | PB | 6 | Halmstad | Halmstad | 17.7.10 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:20.60 | PB | 9 14 | Stockholm/S | Stockholm/S | 8.8.10 | ||
2000 m (1) | |||||||
7:23.40 | PB | 2 15 | Halmstad | Halmstad | 18.7.10 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
400 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ute | 1:04.90 | Umeå | 25.5.13 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:23.32 | Göteborg/S | 30.7.13 | |||
Inne | 2:30.55 | Umeå | 12.1.14 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 3:19.68 | Huddinge | 19.2.11 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 4:41.21 | Göteborg/S | 16.8.19 | |||
Inne | 4:32.57 | Göteborg/FH | 10.2.24 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 7:23.40 | Halmstad | 18.7.10 | |||
3000 m | ||||||
Ute | 9:59.70 | Stockholm/S | 22.5.21 | |||
Inne | 9:49.53 | Karlstad | 16.2.24 | |||
5000 m | ||||||
Ute | 16:58.56 | Göteborg/S | 23.5.22 | |||
5 km väg | ||||||
Ute | 17:40 | Stockholm | 8.5.21 | |||
10 km väg | ||||||
Ute | 35:25 | Göteborg | 31.12.23 | |||
3000 m hinder | ||||||
Ute | 10:35.35 | Oslo, NOR | 30.6.22 | 37 |
1500 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:32.57i | 3 | A | Göteborg/FH | 10.2.24 | |||
4:36.00i | 5 | Göteborg/FH | 22.1.24 | ||||
4:37.98i | 7 | h2 | ISM | Karlstad | 17.2.24 | ||
4:41.21 | 8 | Folksam GP | Göteborg/S | 16.8.19 | |||
4:41.36 | 6 | Göteborg/S | 18.8.18 | ||||
4:41.42 | 11 | B | Sollentuna | 13.6.21 | |||
4:43.49 | 4 | Västerås | 22.6.21 | ||||
4:45.29 | 1 | Sollentuna | 5.7.20 | ||||
4:45.39i | 5 | 22 | IJSM | Uppsala | 25.2.18 | ||
4:45.71mxMX | 2 | Stockholm/S | 20.8.19 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
4:49.81 | 8 | B | VUS | Göteborg/U | 29.6.19 | ||
4:51.24 | 4 | 17 | USM | Västerås | 10.8.13 | ||
4:51.53 | 11 | SM | Karlstad | 31.8.19 | |||
4:53.71 | 2 | Umeå | 3.6.17 | ||||
4:55.41 | 5 | Team Ch | Malmö/S | 26.6.19 | |||
4:55.41 | 5 | Lag-SM | Malmö/S | 26.6.19 | |||
5:04.03i | 1 | Umeå | 5.2.14 | ||||
5:08.42 | 1 | Göteborg/U | 4.7.15 | ||||
5:10.03i | 11 | 19 | IJSM | Sätra | 16.2.14 | ||
5:12.0m | 6 | Halmstad | 14.7.12 | ||||
5:12.09 | 6 | 16 | NC-y | Upplands Väsby | 11.8.12 | ||
5:20.60 | 9 | 14 | Stockholm/S | 8.8.10 | |||
5:24.67 | 1 | 15 | Skellefteå | 18.6.11 | |||
10-bästasnitt: 4:41.042 | |||||||
3000 m | |||||||
9:49.53i | 8 | ISM | Karlstad | 16.2.24 | |||
9:52.27i | 4 | Göteborg/FH | 2.2.23 | ||||
9:55.76i | 8 | ISM | Malmö/A | 17.2.23 | |||
9:59.70 | 7 | Stockholm/S | 22.5.21 | ||||
10:05.6m mxMX | 3 | B | Stockholm/S | 22.6.20 | |||
10:09.50i | 2 | B | Umeå | 13.12.18 | |||
10:16.11mxiMX | 3 | F | Sollentuna | 1.2.20 | |||
10:21.17mx+MX | - | B | Huddinge | 11.7.20 | |||
10:22.35i | 3 | Umeå | 12.1.19 | ||||
10:22.7m mxMX | 1 | B | Umeå | 25.6.18 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
10:25.64 | 5 | Sollentuna | 7.6.19 | ||||
10:28.84i | 5 | B | ISM | Norrköping | 16.2.19 | ||
10:33.6m | 2 | Bodø, NOR | 3.9.17 | ||||
10:39.07i | 12 | ISM | Växjö | 22.2.20 | |||
11:01.87 | 1 | 17 | Huddinge | 22.9.13 | |||
12:06.11 | 2 | Gävle | 22.5.16 | ||||
12:07.5mi | 2 | C | Umeå | 15.12.14 | |||
10-bästasnitt: 10:07.4690000000001 | |||||||
3000 m hinder | |||||||
10:35.35 | 6 | Oslo, NOR | 30.6.22 | ||||
10:36.82 | 7 | SM | Söderhamn | 28.7.23 | |||
10:38.96 | 5 | SM | Norrköping | 5.8.22 | |||
10:44.07 | 4 | Jessheim, NOR | 12.8.23 | ||||
10:45.90 | 1 | Göteborg/S | 16.7.23 | ||||
10:50.96 | 4 | Club CH | Sollentuna | 8.7.23 | |||
10:52.42 | 9 | SM | Borås | 28.8.21 | |||
10:55.16 | 2 | Club Ch | Uppsala | 21.6.22 | |||
10:58.86 | 11 | B | Karlsruhe, GER | 20.5.23 | |||
11:10.73 | 13 | Göteborg/S | 18.6.23 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
11:11.87 | 2 | Västerås | 24.7.21 | ||||
11:12.09 | 6 | Göteborg/S | 25.7.20 | ||||
11:29.78 | 1 | Club Ch | Göteborg/S | 6.8.20 | |||
11:56.29 | 3 | Lag-SM | Malmö/S | 26.6.19 | |||
10-bästasnitt: 10:48.923 |
400 m: | 1 |
800 m: | 9 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 23 |
2000 m: | 2 |
3000 m: | 18 |
5000 m: | 11 |
10 000 m: | 1 |
5 km väg: | 2 |
10 km väg: | 8 |
3000 m hinder: | 15 |
4x800 m: | 1 |
3x1500 m: | 2 |
Terräng lag: | 2 |
Terräng lång lag: | 1 |
terräng: | 9 |
400 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 1:04.90 | 3 | Umeå 25.5 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 2:29.44 | 6 | Halmstad 17.7 | ||||
2011 | 2:31.14 | 1-15 | Stockholm/S 30.7 | ||||
2011 | 2:33.49 | 6h1-15 | Ystad 26.8 | ||||
2012 | 2:28.88 | 1 | Göteborg/S 24.7 | ||||
2012 | 2:32.25 | 9-16 | Upplands Väsby 12.8 | ||||
2013 | 2:23.32 | 6 | Göteborg/S 30.7 | ||||
2013 | 2:24.06 | 5-17 | Västerås 11.8 | ||||
2015 | 2:34.39 | 2 | Skellefteå 24.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 2:30.55 | 3 | Umeå 12.1 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 3:19.68 | 6h2-15 | Huddinge 19.2 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 5:20.60 | 9-14 | Stockholm/S 8.8 | ||||
2011 | 5:24.67 | 1-15 | Skellefteå 18.6 | ||||
2012 | 5:12.0m | 6 | Halmstad 14.7 | ||||
2012 | 5:12.09 | 6-16 | Upplands Väsby 11.8 | ||||
2013 | 4:51.24 | 4-17 | Västerås 10.8 | ||||
2015 | 5:08.42 | 1 | Göteborg/U 4.7 | ||||
2017 | 4:53.71 | 2 | Umeå 3.6 | ||||
2018 | 4:41.36 | 6 | Göteborg/S 18.8 | ||||
2019 | 4:41.21 | 8 | Göteborg/S 16.8 | ||||
2019 | 4:49.81 | 8rB | Göteborg/U 29.6 | ||||
2019 | 4:51.53 | 11 | Karlstad 31.8 | ||||
2019 | 4:55.41 | 5 | Malmö/S 26.6 | ||||
2019 | 4:55.41 | 5 | Malmö/S 26.6 | ||||
2020 | 4:45.29 | 1 | Sollentuna 5.7 | ||||
2021 | 4:41.42 | 11rB | Sollentuna 13.6 | ||||
2021 | 4:43.49 | 4 | Västerås 22.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 5:04.03 | 1 | Umeå 5.2 | ||||
2014 | 5:10.03 | 11-19 | Sätra 16.2 | ||||
2018 | 4:45.39 | 5-22 | Uppsala 25.2 | ||||
2024 | 4:32.57 | 3rA | Göteborg/FH 10.2 | ||||
2024 | 4:36.00 | 5 | Göteborg/FH 22.1 | ||||
2024 | 4:37.98 | 7h2 | Karlstad 17.2 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 7:23.40 | 2-15 | Halmstad 18.7 | ||||
2011 | 7:33.86 | 10-15 | Ystad 28.8 | ||||
3000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 11:01.87 | 1-17 | Huddinge 22.9 | ||||
2016 | 12:06.11 | 2 | Gävle 22.5 | ||||
2017 | 10:33.6m | 2 | Bodø, NOR 3.9 | ||||
2019 | 10:25.64 | 5 | Sollentuna 7.6 | ||||
2021 | 9:59.70 | 7 | Stockholm/S 22.5 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 12:07.5m | 2rC | Umeå 15.12 | ||||
2019 | 10:09.50 | 2rB | Umeå 13.12 | ||||
2019 | 10:22.35 | 3 | Umeå 12.1 | ||||
2019 | 10:28.84 | 5rB | Norrköping 16.2 | ||||
2020 | 10:39.07 | 12 | Växjö 22.2 | ||||
2023 | 9:52.27 | 4 | Göteborg/FH 2.2 | ||||
2023 | 9:55.76 | 8 | Malmö/A 17.2 | ||||
2024 | 9:49.53 | 8 | Karlstad 16.2 | ||||
5000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 18:19.66 | 12-22 | Gävle 13.8 | ||||
2018 | 17:59.80 | 4 -22 | Huddinge 5.8 | ||||
2019 | 18:09.92 | 8 | Sollentuna 18.6 | ||||
2020 | 17:51.90 | 12 | Uppsala 16.8 | ||||
2022 | 16:58.56 | 2 | Göteborg/S 23.5 | ||||
2023 | 17:12.66 | 9 | Söderhamn 30.7 | ||||
5 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 17:40 | 3 | Stockholm 8.5 | ||||
2021 | 17:57+ | Hässelby 3.10 | |||||
10 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 36:32 | 16 | Anderstorp 10.10 | ||||
2021 | 36:13 | 5 | Hässelby 3.10 | ||||
2021 | 37:53 | 31 | Anderstorp 13.7 | ||||
2022 | 35:31 | 6 | Hässelby 9.10 | ||||
2022 | 36:01 | 6 | Stockholm 7.5 | ||||
2022 | 36:10 | 4 | Göteborg 10.4 | ||||
2023 | 35:25 | 3 | Göteborg 31.12 | ||||
2023 | 36:03 | 15 | Ystad 23.4 | ||||
3000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 11:56.29 | 3 | Malmö/S 26.6 | ||||
2020 | 11:12.09 | 6 | Göteborg/S 25.7 | ||||
2020 | 11:29.78 | 1 | Göteborg/S 6.8 | ||||
2021 | 10:52.42 | 9 | Borås 28.8 | ||||
2021 | 11:11.87 | 2 | Västerås 24.7 | ||||
2022 | 10:35.35 | 6 | Oslo, NOR 30.6 | ||||
2022 | 10:38.96 | 5 | Norrköping 5.8 | ||||
2022 | 10:55.16 | 2 | Uppsala 21.6 | ||||
2023 | 10:36.82 | 7 | Söderhamn 28.7 | ||||
2023 | 10:44.07 | 4 | Jessheim, NOR 12.8 | ||||
2023 | 10:45.90 | 1 | Göteborg/S 16.7 | ||||
2023 | 10:50.96 | 4 | Sollentuna 8.7 | ||||
2023 | 10:58.86 | 11rB | Karlsruhe, GER 20.5 | ||||
2023 | 11:10.73 | 13 | Göteborg/S 18.6 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1500 m | |||||||
SM | 2019 | 11 | 4:51.53 |
||||
5000 m | |||||||
SM | 2020 | 12 | 17:51.90 |
||||
SM | 2023 | 9 | 17:12.66 |
||||
10 km väg | |||||||
SM | 2020 | 20 | 36:32 |
||||
SM | 2021 | 31 | 37:53 |
||||
SM | 2023 | 15 | 36:03 |
||||
3000 m hinder | |||||||
SM | 2021 | 9 | 10:52.42 |
||||
SM | 2022 | 5 | 10:38.96 |
||||
SM | 2023 | 7 | 10:36.82 |
||||
4x800 m | |||||||
SM | 2023 | DQ |
|||||
3x1500 m | |||||||
SM | 2022 | 5 | 14:21.11 |
||||
SM | 2023 | 2 | 13:50.87 |
||||
3.64 km terräng | |||||||
SM | 2021 | 17 | 13:03 |
||||
4 km terräng | |||||||
SM | 2019 | 16 | 15:40 |
||||
SM | 2020 | 29 | 15:24 |
||||
SM | 2022 | 11 | 14:05 |
||||
SM | 2023 | 11 | 14:29 |
||||
10 km terräng | |||||||
SM | 2023 | 11 | 38:09 |
||||
Terräng lag | |||||||
SM | 2020 | 6 | |||||
SM | 2023 | 2 | 35 |
||||
Terräng lång lag | |||||||
SM | 2023 | 2 | 33 |
||||
Inne | |||||||
1500 m | |||||||
ISM | 2024 | 7 | h2 | 4:37.98 |
|||
3000 m | |||||||
ISM | 2019 | 5 | B | 10:28.84 |
|||
ISM | 2020 | 12 | 10:39.07 |
||||
ISM | 2023 | 8 | 9:55.76 |
||||
ISM | 2024 | 8 | 9:49.53 |
||||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
800 m | |||||||
NC-y | 2011 | 6 | 15 h1 | 2:33.49 |
|||
NC-y | 2012 | 9 | 16 | 2:32.25 |
|||
USM | 2013 | 5 | 17 | 2:24.06 |
|||
1500 m | |||||||
NC-y | 2012 | 6 | 16 | 5:12.09 |
|||
USM | 2013 | 4 | 17 | 4:51.24 |
|||
2000 m | |||||||
NC-y | 2011 | 10 | 15 | 7:33.86 |
|||
5000 m | |||||||
JSM | 2017 | 12 | 22 | 18:19.66 |
|||
JSM | 2018 | 4 | 22 | 17:59.80 |
|||
6 km terräng | |||||||
JSM | 2016 | 10 | 22 | 25:26 |
|||
JSM | 2017 | 14 | 22 | 25:52 |
|||
JSM | 2018 | 3 | 22 | 22:57 |
|||
Inne | |||||||
1000 m | |||||||
NC-y | 2011 | 6 | 15 h2 | 3:19.68 |
|||
1500 m | |||||||
IJSM | 2014 | 11 | 19 | 5:10.03 |
|||
IJSM | 2018 | 5 | 22 | 4:45.39 |