Emelie Öberg

Född: 15 maj 1997

Ålder: 24 år 160 dagar

Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2016–

Tidigare förening(ar):
Linköpings GIF –14.11.2016

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m häck (7)
1:03.95
SB  MölndalMölndal10.6.21
1:03.64
SB  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21
1:04.85
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
1:04.57
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
1:04.97
  VillstadVillstad14.8.21
1:04.78
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
1:03.69
  SMBoråsSM, Borås29.8.21
Kula (1)
6.72
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
Diskus (1)
15.52
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
Slägga (1)
22.00
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
Spjut (1)
18.49
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
Castorama (1)
1.352
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
6.72   18.49   15.52   22.00

2020

800 m (3)
2:20.04i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
2:20.39i
  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
2:22.97
SB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
400 m häck (6)
1:04.68
PB  Göteborg/SGöteborg/S23.6.20
1:03.75
PB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20
1:03.90
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
1:04.21
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
1:03.78
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
1:03.61
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
Stående längd (1)
2.27i
PB  GöteborgGöteborg4.4.20

2019

200 m (1)
27.05
PB  SkaraSkara6.6.19+1.5
400 m (3)
1:01.37i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
1:02.34i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
1:02.47
SB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.19
800 m (1)
2:22.29
PB  VarbergVarberg18.8.19
400 m häck (5)
1:04.76
SB  (25)BoråsBorås1.6.19
1:05.64
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
1:05.27
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
1:05.45
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19
1:06.59
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
4x100 m (2)
50.80
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.19
 Linköpings GIF
Jenny Lestander, Emelie Öberg
Therese Bjureby, Linnéa Agefjäll
48.42
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Ullevi FK
Claudia Payton, Denise Eriksson
Rebecca Strand, Emelie Öberg

2018

200 m (1)
27.38
SB  SkaraSkara6.6.18+0.5
400 m (2)
1:02.49i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
1:01.59
SB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.18
800 m (1)
2:28.90
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
400 m häck (2)
1:05.08
SB  (21)JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
1:05.61
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
4x100 m (1)
48.61
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Ullevi FK
Claudia Payton, Ebba Svantesson
Emelie Öberg, Lovisa Johansson Sjödin
3x400 m (1)
2:54.96
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Ullevi FK

2017

200 m (2)
26.82i
SB  VäxjöVäxjö22.1.17
27.24
SB  GävleGävle15.7.17+0.9
400 m (3)
1:00.03i
SB  VäxjöVäxjö21.1.17
1:01.09i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
1:00.94
SB  GävleGävle16.7.17
600 m (1)
1:41.11i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.12.16
400 m häck (2)
1:09.83
SB  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
1:06.68
SB  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
4x100 m (1)
DNF
  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S28.5.17
 Ullevi FK
Malin Roth, Denise Eriksson
Emelie Öberg, Hanna Zachrisson
3x400 m (1)
2:51.29
PB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK

2016

100 m (1)
13.26
PB  MotalaMotala22.5.16-0.2
200 m (2)
26.54i
PB  MotalaMotala14.2.16
27.42
SB  GävleGävle15.7.16-0.4
400 m (2)
59.05i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
59.98
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.16
400 m häck (2)
1:04.71
PB  (23)GävleGävle17.7.16
1:05.50
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16

2015

200 m (1)
26.67i
PB  NorrköpingNorrköping24.1.15
400 m (2)
1:00.5mi
  LinköpingLinköping15.3.15
1:00.78
SB  LinköpingLinköping23.5.15
400 m häck (2)
1:05.80
PB  Sollentuna/ESollentuna/E6.6.15
1:08.59
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15

2014

100 m (1)
13.36
PB  GävleGävle19.7.14+0.6
200 m (2)
27.44
SB  UppsalaUppsala6.7.14+0.8
26.71w
  GävleGävle19.7.14+2.1
400 m (1)
1:00.64
PB  LinköpingLinköping1.6.14
300 m häck (4)
45.3m
  BoråsBorås14.6.14
45.70
PB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.14
46.76
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14
45.92
  USMGävleUSM, Gävle10.8.14
400 m häck (1)
1:06.38
PB  MotalaMotala29.5.14
4x100 m (1)
49.36
PB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Linköpings GIF
Jenny Lestander, Rebecka Svedberg
Emelie Öberg, Linnéa Agefjäll
1000 m stafett (1)
2:23.69
PB  USMKilUSM, Kil24.5.14
 Linköpings GIF
Jenny Lestander, Rebecka Svedberg
Emelie Öberg, Linnéa Agefjäll

2013

100 m (1)
13.28w
  LinköpingLinköping16.6.13+2.5
200 m (2)
27.07i
PB  LinköpingLinköping17.3.13
27.07
PB  UppsalaUppsala7.7.13-0.4
400 m (4)
1:00.72i
PB  SätraSätra10.2.13
1:01.01i
  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
1:03.32i
  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
1:01.59
PB  HässleholmHässleholm28.7.13
100 m häck (1)
18.36
PB  HelsingborgHelsingborg24.8.13-1.3
300 m häck (3)
46.09
PB  UppsalaUppsala7.7.13
46.35
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
46.86
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna11.8.13
400 m häck (1)
1:10.04
PB  HelsingborgHelsingborg24.8.13
3x800 m (2)
2:26.01
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Linköpings GIF
Therese Bjureby, Linnéa Agefjäll
Lisa Svensson, Emelie Öberg
2:26.17
  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Linköpings GIF
Therese Bjureby, Linnéa Agefjäll
Lisa Svensson, Emelie Öberg

2012

300 m (1)
43.61
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12
800 m (1)
2:29.23
SB  UddevallaUddevalla1.9.12
100 m häck (1)
18.85
PB  LinköpingLinköping20.5.12+0.7
300 m häck (1)
47.94
PB  Göteborg/UGöteborg/U9.7.12
400 m häck (1)
1:10.21
PB  YstadYstad9.6.12
3x800 m (1)
7:39.54
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Linköpings GIF
1000 m stafett (1)
2:29.80
  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 Linköpings GIF
Elin Pettersson, Carolina Johnson
Emelie Öberg, Lisa Svensson

2011

300 m (1)
43.77
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11
400 m (1)
1:01.95
PB  NorrköpingNorrköping22.5.11
800 m (1)
2:24.1m
PB  MjölbyMjölby28.6.11
1000 m (1)
3:08.89i
PB  MotalaMotala13.2.11
400 m häck (1)
1:10.40
PB  Linköping/FLinköping/F12.6.11

2010

200 m (1)
27.56
PB  EksjöEksjö5.9.10+1.6
1500 m (1)
5:04.56
PB  LinköpingLinköping19.8.10

2009

1500 m (1)
5:29.01
PB  LinköpingLinköping25.8.09

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat222657.Eventname AS Eventeng, alltwat222657.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat222657.Date),'.',MONTH(alltwat222657.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat222657.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat222657 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat222657.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat222657.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat222657.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat222657.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat222657.Eventname AS Eventeng, alltwat222657.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat222657.Date),'.',MONTH(alltwat222657.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat222657.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat222657 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat222657.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat222657.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat222657.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat222657.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat222657.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat222657.Eventname AS Eventeng, alltwat222657.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat222657.Date),'.',MONTH(alltwat222657.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat222657.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat222657 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat222657.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat222657.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat222657.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat222657.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat222657.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

100 m
Ute
13.26
Motala22.5.16-0.2
200 m
Ute
27.05
Skara6.6.19+1.5
Inne
26.54
Motala14.2.16
300 m
Ute
43.61
Göteborg/U8.7.12
400 m
Ute
59.98
Göteborg/U2.7.16
Inne
59.05
Växjö20.2.16
600 m
Inne
1:41.11
Göteborg/FH17.12.16
800 m
Ute
2:22.29
Varberg18.8.19
Inne
2:20.04
Göteborg/FH1.2.20
1000 m
Inne
3:08.89
Motala13.2.11
1500 m
Ute
5:04.56
Linköping19.8.10
100 m häck
Ute
18.36
Helsingborg24.8.13-1.3
300 m häck
Ute
45.70
Göteborg/U27.6.14
400 m häck
Ute
1:03.61
Göteborg/S29.8.20
Kula
Ute
6.72
Göteborg/S-K14.9.21
Diskus
Ute
15.52
Göteborg/S-K14.9.21
Slägga
Ute
22.00
Göteborg/S-K14.9.21
Spjut
Ute
18.49
Göteborg/S-K14.9.21
Castorama
Ute
1.352
Göteborg/S-K14.9.21
200 m
26.54i
3
Motala14.2.16
26.67i
1
Norrköping24.1.15
26.82i
3
Växjö22.1.17
27.05
3
D
Skara6.6.19+1.5
27.07i
3
Linköping17.3.13
27.07
4
B
Uppsala7.7.13-0.4
27.24
5
B
Gävle15.7.17+0.9
27.38
4
Skara6.6.18+0.5
27.42
3
Gävle15.7.16-0.4
27.44
4
C
Uppsala6.7.14+0.8
Visa/dölj alla resultat
27.56
3
13
h3
Eksjö5.9.10+1.6
10-bästasnitt: 27.07
400 m
59.05i
3
19
h1
IJSMVäxjö20.2.16
59.98
1
B
Göteborg/U2.7.16
1:00.03i
2
B
Växjö21.1.17
1:00.64
1
17
Linköping1.6.14
1:00.72i
1
Sätra10.2.13
1:00.78
4
Linköping23.5.15
1:00.94
2
B
Gävle16.7.17
1:01.01i
2
16
h4
NC-yMalmö/A9.3.13
1:01.09i
3
22
h2
IJSMGöteborg/FH18.2.17
1:01.37i
3
C
Göteborg/FH2.2.19
Visa/dölj alla resultat
1:01.59
2
Hässleholm28.7.13
1:01.59
5
Göteborg/S9.6.18
1:01.95
2
Norrköping22.5.11
1:02.34i
5
22
h2
IJSMVäxjö23.2.19
1:02.47
6
Göteborg/S9.6.19
1:02.49i
1
E
Göteborg/FH3.2.18
1:03.32i
3
16
s2
NC-yMalmö/A9.3.13
10-bästasnitt: 1:00.56099999999999
400 m häck
1:03.61
8
Göteborg/S29.8.20
1:03.64
1
Göteborg/S19.6.21
1:03.69
7
SMBorås29.8.21
1:03.75
2
Göteborg/S4.7.20
1:03.78
5
h3
SMUppsala15.8.20
1:03.90
7
Göteborg/S25.7.20
1:03.95
1
B
Mölndal10.6.21
1:04.21
5
Club ChGöteborg/S6.8.20
1:04.57
5
VUSGöteborg/U10.7.21
1:04.68
2
Göteborg/S23.6.20
Visa/dölj alla resultat
1:04.71
1
19
Gävle17.7.16
1:04.76
4
Borås1.6.19
1:04.78
5
h2
SMBorås28.8.21
1:04.85
5
Halmstad29.6.21
1:04.97
1
Villstad14.8.21
1:05.08
4
22
h1
JSMHuddinge4.8.18
1:05.27
3
22
h1
JSMGöteborg/S10.8.19
1:05.45
6
22
JSMGöteborg/S11.8.19
1:05.50
4
19
h2
JSMHässleholm6.8.16
1:05.61
7
22
JSMHuddinge4.8.18
1:05.64
5
C
VUSGöteborg/U28.6.19
1:05.80
4
Sollentuna/E6.6.15
1:06.38
1
Motala29.5.14
1:06.59
6
h1
SMKarlstad31.8.19
1:06.68
6
22
JSMGävle13.8.17
1:08.59
4
19
h2
JSMKalmar22.8.15
1:09.83
4
22
h2
JSMGävle12.8.17
1:10.04
4
Helsingborg24.8.13
1:10.21
4
Ystad9.6.12
1:10.40
2
Linköping/F12.6.11
10-bästasnitt: 1:03.978

Total results in database: 104
By event:
100 m:3
200 m:12
300 m:2
400 m:18
600 m:1
800 m:7
1000 m:1
1500 m:2
100 m häck:2
300 m häck:8
400 m häck:30
Stående längd:1
Kula:1
Diskus:1
Slägga:1
Spjut:1
Castorama:1
4x100 m:5
3x400 m:2
3x800 m:3
1000 m stafett:2
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
13.28w
 1-17
Linköping
16.6
 +2.5
2014
13.36
 5
Gävle
19.7
 +0.6
2016
13.26
3
Motala
22.5
-0.2
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
27.56
 3h3-13
Eksjö
5.9
 +1.6
2013
27.07
 4rB
Uppsala
7.7
-0.4
2014
27.44
 4rC
Uppsala
6.7
 +0.8
26.71w
 2
Gävle
19.7
 +2.1
2016
27.42
 3
Gävle
15.7
-0.4
2017
27.24
 5rB
Gävle
15.7
 +0.9
2018
27.38
 4F
Skara
6.6
 +0.5
2019
27.05
3rD
Skara
6.6
 +1.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
27.07
 3
Linköping
17.3
 
2015
26.67
 1D
Norrköping
24.1
 
2016
26.54
3
Motala
14.2
 
2017
26.82
 3G
Växjö
22.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
43.77
 2rI-15
Göteborg/U
10.7
 
2012
43.61
4E-15
Göteborg/U
8.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
1:01.95
 2
Norrköping
22.5
 
2013
1:01.59
 2
Hässleholm
28.7
 
2014
1:00.64
 1-17
Linköping
1.6
 
2015
1:00.78
 4
Linköping
23.5
 
2016
59.98
1rB
Göteborg/U
2.7
 
2017
1:00.94
 2rB
Gävle
16.7
 
2018
1:01.59
 5
Göteborg/S
9.6
 
2019
1:02.47
 6
Göteborg/S
9.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
1:00.72
 1
Sätra
10.2
 
1:01.01
2h4-16
Malmö/A
9.3
 
1:03.32
3s2-16
Malmö/A
9.3
 
2016
59.05
3h1-19
Växjö
20.2
 
2017
1:00.03
 2rB
Växjö
21.1
 
1:01.09
3h2-22
Göteborg/FH
18.2
 
2018
1:02.49
 1rE
Göteborg/FH
3.2
 
2019
1:01.37
 3rC
Göteborg/FH
2.2
 
1:02.34
5h2-22
Växjö
23.2
 
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
1:41.11
5
Göteborg/FH
17.12
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
2:24.1m
 2
Mjölby
28.6
 
2012
2:29.23
 6rC
Uddevalla
1.9
 
2018
2:28.90
 6
Helsingborg
6.7
 
2019
2:22.29
1
Varberg
18.8
 
2020
2:22.97
 6rC
Göteborg/S
27.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2:20.04
1rC
Göteborg/FH
1.2
 
2:20.39
1
Göteborg/FH
22.2
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
3:08.89
3-15
Motala
13.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
5:29.01
 1-13
Linköping
25.8
 
2010
5:04.56
3-13
Linköping
19.8
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
18.85
 3
Linköping
20.5
 +0.7
2013
18.36
4
Helsingborg
24.8
-1.3
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
47.94
 2E-15
Göteborg/U
9.7
 
2013
46.09
 1-17
Uppsala
7.7
 
46.35
2h2-16
Eskilstuna
10.8
 
46.86
6-16
Eskilstuna
11.8
 
2014
45.70
3rB
Göteborg/U
27.6
 
45.92
4-17
Gävle
10.8
 
46.76
2h2-17
Gävle
9.8
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
1:10.40
 2
Linköping/F
12.6
 
2012
1:10.21
 4
Ystad
9.6
 
2013
1:10.04
 4
Helsingborg
24.8
 
2014
1:06.38
 1
Motala
29.5
 
2015
1:05.80
 4
Sollentuna/E
6.6
 
1:08.59
4h2-19
Kalmar
22.8
 
2016
1:04.71
 1-19
Gävle
17.7
 
1:05.50
4h2-19
Hässleholm
6.8
 
2017
1:06.68
 6-22
Gävle
13.8
 
1:09.83
4h2-22
Gävle
12.8
 
2018
1:05.08
 4h1-22
Huddinge
4.8
 
1:05.61
7 -22
Huddinge
4.8
 
2019
1:04.76
 4
Borås
1.6
 
1:05.27
3 h1-22
Göteborg/S
10.8
 
1:05.45
6 -22
Göteborg/S
11.8
 
1:05.64
5rC
Göteborg/U
28.6
 
1:06.59
6h1
Karlstad
31.8
 
2020
1:03.61
8
Göteborg/S
29.8
 
1:03.75
2
Göteborg/S
4.7
 
1:03.78
5h3
Uppsala
15.8
 
1:03.90
7
Göteborg/S
25.7
 
1:04.21
5
Göteborg/S
6.8
 
1:04.68
2
Göteborg/S
23.6
 
2021
1:03.64
 1
Göteborg/S
19.6
 
1:03.69
7
Borås
29.8
 
1:03.95
1rB
Mölndal
10.6
 
1:04.57
5
Göteborg/U
10.7
 
1:04.78
5h2
Borås
28.8
 
1:04.85
5
Halmstad
29.6
 
1:04.97
1
Villstad
14.8
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
6.72
Com
Göteborg/S-K
14.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15.52
Com
Göteborg/S-K
14.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
22.00
Com
Göteborg/S-K
14.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
18.49
Com
Göteborg/S-K
14.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
1.352
2
Göteborg/S-K
14.9
 

Ute
400 m häck
SM 2019
6
h1
1:06.59
SM 2020
5
h3
1:03.78
SM 2021 7
1:03.69
5
h2
1:04.78

Junior-ungdom
300 m häck
USM 2014 4
17
45.92
2
17
h2
46.76
400 m häck
JSM 2015
4
19
h2
1:08.59
JSM 2016
4
19
h2
1:05.50
JSM 2017 6
22
1:06.68
4
22
h2
1:09.83
JSM 2018 7
22
1:05.61
4
22
h1
1:05.08
JSM 2019 6
22
1:05.45
3
22
h1
1:05.27
4x100 m
USM 2014
3
17
h1
49.36
JSM 2017
22
DNF
JSM 2018 4
22
48.61
JSM 2019 1
22
48.42
5
17
h2
50.80
1000 m stafett
USM 2012 6
17
2:29.80
USM 2014
2
17
h1
2:23.69
3x400 m
JSM 2017 1
22
2:51.29
JSM 2018 2
22
2:54.96
3x800 m
USM 2012 4
17
7:39.54
USM 2013 7
17
2:26.17
4
17
h1
2:26.01
Inne
400 m
IJSM 2016
3
19
h1
59.05
IJSM 2017
3
22
h2
1:01.09
IJSM 2019
5
22
h2
1:02.34