Cajsa Augustsson

Född: 21 mars 2002

Ålder: 20 år 145 dagar

Förening:
Örgryte IS
15.11.2020–
Tidigare förening(ar):

IK Ymer –14.11.2020
Förening:
 Örgryte IS
 15.11.2020–

Tidigare förening(ar):
IK Ymer –14.11.2020



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (2)
7.87i
SB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
7.83i
SB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
100 m (3)
12.26
SB  SkaraSkara6.6.22+0.7
12.20
SB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+1.5
11.93w
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22+6.1
Längd (9)
5.65i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.22
 
5.54XXX5.65X
5.76i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
 
X5.715.76
5.81i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
 
5.455.81XXXX
5.75
SB  BoråsBorås4.6.22-0.1
 
XX5.57
0.0
5.31
0.0
5.75
-0.1
X
5.91
PB  GöteborgGöteborg9.6.220.0
 
5.75
0.0
5.82
0.0
X
0.0
X
+0.1
5.91
0.0
X
0.0
6.16
PB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22+1.0
 
5.62
-0.5
X
+2.6
5.72
-0.6
6.16
+1.0
5.94
+0.3
5.83
-1.5
5.88
  FGPKarlstadFGP, Karlstad3.7.22+0.8
 
5.69
-0.8
X
+0.7
X
-1.9
5.62
-0.4
5.88
+0.8
4.78
+0.8
5.98
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22+0.1
 
5.69
+4.1
5.98
+0.1
X
+1.8
5.60
  SMNorrköpingSM, Norrköping7.8.22+1.4
 
X
+1.4
X
+2.6
5.60
+1.4
4x100 m (5)
48.45
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S28.5.22
 Örgryte IS
Judith Wagersten, Cajsa Augustsson
Jenny Lestander, Ellen Hansson
48.77
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S28.5.22
 Örgryte IS
Judith Wagersten, Cajsa Augustsson
Jenny Lestander, Ellen Hansson
47.30
PB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 Örgryte IS
46.46
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
 Sweden
Alva von Gerber, Cajsa Augustsson
Julia Henriksson, Filippa Sivnert
46.46
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
 Sweden
Alva von Gerber, Cajsa Augustsson
Julia Henriksson, Filippa Sivnert

2021

100 m (7)
12.12
PB  NorrköpingNorrköping29.5.21+1.1
12.38
  SkaraSkara6.6.210.0
12.09
PB  SkaraSkara6.6.21+1.8
12.20
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+0.2
12.30
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.1
12.57
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21-1.2
12.47
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21-1.0
200 m (1)
25.63
PB  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21+0.5
Längd (5)
5.64
PB  MölndalMölndal25.5.21+1.0
 
5.54
+0.1
5.64
+1.0
5.55
+1.1
5.56
+2.2
X5.28
+3.9
5.91w
  MölndalMölndal12.6.21+5.3
 
X
+3.6
5.73
+3.4
X
+7.1
5.91
+5.3
5.86
+5.6
X
+2.1
5.85
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.9
5.34
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.3
 
5.26
-0.3
5.34
+0.3
5.75
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21+1.8
 
5.58
+0.8
5.70
+1.5
5.70
+1.8
5.75
+1.8
X
+1.7
X
+1.4
Kula (1)
10.45
SB  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
Diskus (1)
28.72
SB  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
Slägga (1)
37.35
SB  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
Spjut (1)
30.50
SB  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
Castorama (1)
2.470
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
10.45   30.50   28.72   37.35
4x100 m (2)
48.89
SB  NorrköpingNorrköping29.5.21
 Örgryte IS
Cajsa Augustsson, Jenny Lestander
Elna Wester, Ellen Hansson
48.81
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Örgryte IS
Judith Wagersten, Cajsa Augustsson
Rebecka Abrahamsson, Ellen Hansson

2020

60 m (7)
7.89i
=PB  BoråsBorås12.1.20
7.83i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
7.83i
=PB  VäxjöVäxjö18.1.20
7.93i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.88i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.80i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
7.85i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
60 m häck (1)
9.52i
PB  BoråsBorås12.1.20
Längd (7)
5.45i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.20
 
X5.375.115.095.454.93
5.44i
  BoråsBorås12.1.20
 
5.365.445.445.335.15X
5.45i
=PB  VäxjöVäxjö18.1.20
5.38i
  Malmö/AMalmö/A26.1.20
 
5.25X5.12X5.384.45
5.53i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
 
5.53
5.32
PB  BoråsBorås18.6.20+1.6
 
5.25
+1.8
X5.29
+1.3
X5.32
+1.6
5.40
PB  JSMKristinehamnJSM, Kristinehamn30.8.20+0.4
 
5.39
+0.6
X
+2.7
5.13
0.0
5.07
+0.8
5.40
+0.4
X
+1.8
Kula (3)
10.76i
PB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
 
8.7710.3310.769.99XX
10.05i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
 
10.05
10.77
PB  BoråsBorås23.6.20
 
9.65X9.9710.77X10.19
Diskus (2)
29.55
SB  BoråsBorås1.8.20
 
XX29.5529.0228.77
28.78
  BoråsBorås11.8.20
 
26.6627.12XX28.78X
Slägga (3)
46.16
PB  BoråsBorås17.6.20
 
46.16X45.13XX44.57
44.95
PB  BoråsBorås17.6.20
 
XXXX44.95X
44.32
  JSMNorrköpingJSM, Norrköping21.8.20
 
44.3242.6141.96
Spjut (1)
31.02
PB  BoråsBorås19.5.20
 
29.76X28.8931.0227.9929.12

2019

60 m (3)
7.98i
SB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
7.95i
SB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
8.01i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö23.2.19
100 m (2)
12.56
SB  SkaraSkara6.6.19+1.4
12.79
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.190.0
200 m (2)
26.59i
SB  Malmö/AMalmö/A27.1.19
26.80
PB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19+0.4
800 m (1)
3:13.65
SB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
15.47w
  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19+3.6
Höjd (2)
1.52i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.19
1.50
SB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Längd (5)
5.04i
SB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö24.2.19
5.14
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S10.8.19+0.5
5.15
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S11.8.19+2.0
5.27
PB  BoråsBorås5.9.19+0.5
5.06
  USMVarbergUSM, Varberg15.9.190.0
Kula (3.0 kg) (1)
10.39
SB  USMVarbergUSM, Varberg14.9.19
Diskus (1)
30.17
PB  BoråsBorås24.8.19
Slägga (3.0 kg) (7)
51.94
SB  NC-wGöteborg/S-KNC-w, Göteborg/S-K2.3.19
52.57
SB  HerrljungaHerrljunga19.5.19
52.57
=SB  HerrljungaHerrljunga19.5.19
51.14
  BoråsBorås2.6.19
52.01
  Göteborg/SGöteborg/S9.6.19
49.54
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S10.8.19
52.52
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S11.8.19
Spjut (500 g) (1)
35.38
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
Sjukamp (F17) (1)
4.090
SB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
15.47w/+3.6   1.50   10.39   26.80/+0.4
5.06/0.0   35.38   3:13.65
4x100 m (2)
49.40
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 IK Ymer
Sophie Reid, Ebba Åhman
Ida Persson, Cajsa Augustsson
49.63
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 IK Ymer
Sophie Reid, Ebba Åhman
Ida Persson, Cajsa Augustsson
1000 m stafett (2)
2:20.72
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 IK Ymer
Ida Persson, Cajsa Augustsson
Sophie Reid, Ebba Åhman
2:18.76
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 IK Ymer
Ida Persson, Cajsa Augustsson
Sophie Reid, Ebba Åhman

2018

60 m (7)
7.89i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH16.12.17
8.02i
  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.96i
  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.99i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
7.98i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
7.95i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
8.01i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
100 m (4)
12.54
PB  SkaraSkara6.6.18+1.6
12.67w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.7
12.61w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.6
12.68w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.9
200 m (2)
26.81
PB  BoråsBorås3.6.18+1.0
27.11
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18-2.3
800 m (1)
2:53.26
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
16.04
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18-1.3
16.04
=PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-1.3
Höjd (2)
1.60
=PB  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
1.60
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Längd (3)
5.14i
SB  Malmö/AMalmö/A28.1.18
5.05
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18-0.7
Okända vindförhållanden:
4.78
  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
Kula (3.0 kg) (3)
10.19i
PB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
11.52
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
11.52
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Slägga (3.0 kg) (3)
50.94
PB  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg6.7.18
46.47
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
 
46.47
52.91
PB  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
Slägga (1)
38.49
PB  LerumLerum19.8.18
Spjut (500 g) (2)
30.90
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
30.90
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
Sjukamp (F17) (1)
4.201
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
16.04   1.60   11.52   27.11
4.78   30.90   2:53.26
1000 m stafett (2)
2:17.94
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 IK Ymer
Ida Persson, Cajsa Augustsson
Ebba Åhman, Julia Wennersten
2:16.87
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 IK Ymer
Ida Persson, Cajsa Augustsson
Ebba Åhman, Julia Wennersten

2017

60 m (4)
7.98i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.12.16
7.98i
=PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
8.03i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
8.03i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
80 m (5)
10.10w
  HelsingborgHelsingborg9.7.17+4.2
10.20
PB  HelsingborgHelsingborg9.7.17+0.8
10.31
  USMFalunUSM, Falun11.8.17
10.32
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+0.7
10.49
  USMFalunUSM, Falun11.8.17-1.9
200 m (3)
26.55i
PB  UppsalaUppsala18.12.16
26.59i
  VäxjöVäxjö22.1.17
27.31
SB  SkaraSkara3.9.17-1.5
Längd (3)
5.17i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
 
5.084.835.17
5.36i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
 
4.895.135.365.245.215.02
5.20
SB  HelsingborgHelsingborg8.7.17+0.9
Kula (3.0 kg) (1)
10.11
SB  BoråsBorås3.6.17
Diskus (0.75 kg) (1)
25.70
SB  BoråsBorås5.9.17
Slägga (3.0 kg) (2)
47.16
PB  BoråsBorås5.8.17
46.61
  USMFalunUSM, Falun11.8.17
 
45.8745.10X42.6146.61X

2016

60 m (1)
8.20i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH20.12.15
80 m (1)
10.21
PB  HögbyHögby10.9.16+1.3
Höjd (1)
1.50
PB  JönköpingJönköping5.6.16
Längd (2)
5.11i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.11.15
5.23
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.16+0.7
Kula (3.0 kg) (1)
10.49
PB  BoråsBorås4.6.16
Diskus (0.75 kg) (1)
27.16
PB  Göteborg/SGöteborg/S11.6.16
Slägga (3.0 kg) (1)
39.71
PB  HögbyHögby11.9.16
Spjut (500 g) (1)
26.34
PB  BoråsBorås4.6.16

2015

60 m (1)
8.24
PB  LidköpingLidköping5.9.15+1.1
200 m (1)
27.18
PB  LidköpingLidköping6.9.15+0.4

2014

Stav (2)
2.00i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH24.11.13
2.26i
PB  BoråsBorås9.2.14

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Ute
8.24
Lidköping5.9.15+1.1
Inne
7.80
Växjö22.2.20
100 m
Ute
12.09
Skara6.6.21+1.8
200 m
Ute
25.63
Göteborg/S19.6.21+0.5
Inne
26.55
Uppsala18.12.16
800 m
Ute
2:53.26
Uddevalla9.9.18
60 m häck
Inne
9.52
Borås12.1.20
Höjd
Ute
1.60
Uddevalla8.9.18
Inne
1.52
Norrköping6.1.19
Stav
Inne
2.26
Borås9.2.14
Längd
Ute
6.16
Göteborg/U18.6.22+1.0
Inne
5.81
Skellefteå6.3.22
Kula
Ute
10.77
Borås23.6.20
Inne
10.76
Malmö/A26.1.20
Diskus
Ute
30.17
Borås24.8.19
Slägga
Ute
46.16
Borås17.6.20
Spjut
Ute
31.02
Borås19.5.20
Castorama
Ute
2.470
Göteborg/S7.9.21

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.20
Helsingborg9.7.17+0.8
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
16.04
Uddevalla8.9.18-1.3
Kula (3.0 kg)
Ute
11.52
Uddevalla8.9.18
Inne
10.19
Malmö/A27.1.18
Diskus (0.75 kg)
Ute
27.16
Göteborg/S11.6.16
Slägga (3.0 kg)
Ute
52.91
Enskede4.8.18
Spjut (500 g)
Ute
35.38
Varberg15.9.19
Sjukamp (F17)
Ute
4.201
Uddevalla9.9.18
60 m
7.80i
6
h3
ISMVäxjö22.2.20
7.83i
5
B
Växjö18.1.20
7.83i
4
h4
Växjö18.1.20
7.83i
5
22
IJSMSkellefteå5.3.22
7.85i
2
19
h3
IJSMGöteborg/FH29.2.20
7.87i
3
22
h2
IJSMSkellefteå5.3.22
7.88i
5
19
Malmö/A25.1.20
7.89i
1
Göteborg/FH16.12.17
7.89i
1
Borås12.1.20
7.93i
4
19
h1
Malmö/A25.1.20
Visa/dölj alla resultat
7.95i
3
16
s1
NC-yVäxjö4.3.18
7.95i
3
17
s1
IUSMVäxjö23.2.19
7.96i
4
16
Malmö/A27.1.18
7.98i
1
Göteborg/FH4.12.16
7.98i
1
15
h5
NC-yUppsala4.3.17
7.98i
2
16
h1
NC-yVäxjö4.3.18
7.98i
3
17
h3
IUSMVäxjö23.2.19
7.99i
1
17
h4
Göteborg/FH3.2.18
8.01i
7
16
NC-yVäxjö4.3.18
8.01i
7
17
IUSMVäxjö23.2.19
8.02i
1
16
h3
Malmö/A27.1.18
8.03i
3
15
s2
NC-yUppsala4.3.17
8.03i
6
15
NC-yUppsala4.3.17
8.20i
1
Göteborg/FH20.12.15
8.24
3
13
s3
Lidköping5.9.15+1.1
10-bästasnitt: 7.86
100 m
12.09
1
C
Skara6.6.21+1.8
12.12
1
Norrköping29.5.21+1.1
12.20
4
Halmstad29.6.21+0.2
12.20
7
Club ChUppsala21.6.22+1.5
12.26
6
h7
Skara6.6.22+0.7
12.30
1
h2
VUSGöteborg/U10.7.21+0.1
12.38
2
h3
Skara6.6.210.0
12.47
2
19
JSMLinköping20.8.21-1.0
12.54
4
h3
Skara6.6.18+1.6
12.56
2
F
Skara6.6.19+1.4
Visa/dölj alla resultat
12.57
1
19
h1
JSMLinköping20.8.21-1.2
12.79
2
17
h3
USMGöteborg/S9.8.190.0
10-bästasnitt: 12.312
Längd
6.16
1
Göteborg/U18.6.22+1.0
5.98
4
QB
SMNorrköping6.8.22+0.1
5.91
3
Göteborg9.6.220.0
5.88
4
B
Karlstad3.7.22+0.8
5.85
3
VUSGöteborg/U10.7.21+0.9
5.81i
3
22
IJSMSkellefteå6.3.22
5.76i
13
ISMVäxjö26.2.22
5.75
2
19
JSMLinköping21.8.21+1.8
5.75
3
Borås4.6.22-0.1
5.65i
4
Göteborg/FH12.2.22
Visa/dölj alla resultat
5.64
1
19
Mölndal25.5.21+1.0
5.60
10
SMNorrköping7.8.22+1.4
5.53i
7
Göteborg/FH1.2.20
5.45i
3
Norrköping6.1.20
5.45i
13
Växjö18.1.20
5.44i
1
Borås12.1.20
5.40
7
19
JSMKristinehamn30.8.20+0.4
5.38i
5
19
Malmö/A26.1.20
5.36i
6
15
NC-yUppsala5.3.17
5.34
7
19
Q
JSMLinköping20.8.21+0.3
5.32
2
Borås18.6.20+1.6
5.27
1
17
Borås5.9.19+0.5
5.23
8
14
Göteborg/U1.7.16+0.7
5.20
3
15
Helsingborg8.7.17+0.9
5.17i
8
15
Q
NC-yUppsala4.3.17
5.15
9
17
USMGöteborg/S11.8.19+2.0
5.14i
1
16
Malmö/A28.1.18
5.14
10
17
Q
USMGöteborg/S10.8.19+0.5
5.11i
1
14
Göteborg/FH22.11.15
5.06
hep
17
USMVarberg15.9.190.0
5.05
14
Q
VUSGöteborg/U29.6.18-0.7
5.04i
16
17
IUSMVäxjö24.2.19
10-bästasnitt: 5.85

Slägga (3.0 kg)
52.91
3
16
USMEnskede4.8.18
52.57
1
17
Herrljunga19.5.19
52.57
1
17
Herrljunga19.5.19
52.52
6
17
USMGöteborg/S11.8.19
52.01
2
17
Göteborg/S9.6.19
51.94
3
17
NC-wGöteborg/S-K2.3.19
51.14
1
17
Borås2.6.19
50.94
7
17
ÖSPHelsingborg6.7.18
49.54
9
17
Q
USMGöteborg/S10.8.19
47.16
1
15
Borås5.8.17
Visa/dölj alla resultat
46.61
4
15
NC-yFalun11.8.17
46.47
8
16
Q
USMEnskede4.8.18
39.71
1
14
Högby11.9.16
10-bästasnitt: 51.33

Total results in database: 159
By event:
60 m:25
80 m:6
100 m:16
200 m:9
800 m:2
60 m häck:1
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):3
Höjd:5
Stav:2
Längd:34
Kula (3.0 kg):6
Kula:4
Diskus (0.75 kg):2
Diskus:4
Slägga (3.0 kg):13
Slägga:5
Spjut (500 g):4
Spjut:2
Sjukamp (F17):2
Castorama:1
4x100 m:9
1000 m stafett:4
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
8.24
3s3-13
Lidköping
5.9
 +1.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.20
 1
Göteborg/FH
20.12
 
2017
7.98
 1
Göteborg/FH
4.12
 
7.98
1h5-15
Uppsala
4.3
 
8.03
6-15
Uppsala
4.3
 
8.03
3s2-15
Uppsala
4.3
 
2018
7.89
 1
Göteborg/FH
16.12
 
7.95
3s1-16
Växjö
4.3
 
7.96
4-16
Malmö/A
27.1
 
7.98
2h1-16
Växjö
4.3
 
7.99
1h4-17
Göteborg/FH
3.2
 
8.01
7-16
Växjö
4.3
 
8.02
1h3-16
Malmö/A
27.1
 
2019
7.95
 3s1-17
Växjö
23.2
 
7.98
3h3-17
Växjö
23.2
 
8.01
7-17
Växjö
23.2
 
2020
7.80
6h3
Växjö
22.2
 
7.83
5rB
Växjö
18.1
 
7.83
4h4
Växjö
18.1
 
7.85
2h3-19
Göteborg/FH
29.2
 
7.88
5-19
Malmö/A
25.1
 
7.89
1
Borås
12.1
 
7.93
4h1-19
Malmö/A
25.1
 
2022
7.83
 5-22
Skellefteå
5.3
 
7.87
3h2-22
Skellefteå
5.3
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.54
 4h3
Skara
6.6
 +1.6
12.61w
 3 s1-16
Enskede
3.8
 +2.6
12.67w
 2 h4-16
Enskede
3.8
 +2.7
12.68w
 5 -16
Enskede
3.8
 +2.9
2019
12.56
 2rF
Skara
6.6
 +1.4
12.79
2 h3-17
Göteborg/S
9.8
 0.0
2021
12.09
1rC
Skara
6.6
 +1.8
12.12
1
Norrköping
29.5
 +1.1
12.20
4
Halmstad
29.6
 +0.2
12.30
1h2
Göteborg/U
10.7
 +0.1
12.38
2h3
Skara
6.6
 0.0
12.47
2-19
Linköping
20.8
-1.0
12.57
1h1-19
Linköping
20.8
-1.2
2022
12.20
 7
Uppsala
21.6
 +1.5
12.26
6h7
Skara
6.6
 +0.7
11.93w
 2rC-22
Malmö/S
16.7
 +6.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
27.18
 1h2-13
Lidköping
6.9
 +0.4
2017
27.31
 2-17
Skara
3.9
-1.5
2018
26.81
 1
Borås
3.6
 +1.0
27.11
H-16
Uddevalla
8.9
-2.3
2019
26.80
 H-17
Varberg
14.9
 +0.4
2021
25.63
1
Göteborg/S
19.6
 +0.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
26.55
2
Uppsala
18.12
 
26.59
4
Växjö
22.1
 
2019
26.59
 1rD-17
Malmö/A
27.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2:53.26
H-16
Uddevalla
9.9
 
2019
3:13.65
 H-17
Varberg
15.9
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.52
2
Borås
12.1
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
1.50
 3
Jönköping
5.6
 
2018
1.60
H
Uddevalla
8.9
 
2018
1.60
H-16
Uddevalla
8.9
 
2019
1.50
 H-17
Varberg
14.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
1.52
3-17
Norrköping
6.1
 
Stav
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
2.26
1-12
Borås
9.2
 
2.00
2-12
Göteborg/FH
24.11
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
5.23
 8-14
Göteborg/U
1.7
 +0.7
2017
5.20
 3-15
Helsingborg
8.7
 +0.9
2018
5.05
 14Q
Göteborg/U
29.6
-0.7
2019
5.27
 1-17
Borås
5.9
 +0.5
5.15
9 -17
Göteborg/S
11.8
 +2.0
5.14
10 Q-17
Göteborg/S
10.8
 +0.5
5.06
H-17
Varberg
15.9
 0.0
2020
5.40
 7-19
Kristinehamn
30.8
 +0.4
5.32
2
Borås
18.6
 +1.6
2021
5.85
 3
Göteborg/U
10.7
 +0.9
5.75
2-19
Linköping
21.8
 +1.8
5.64
1-19
Mölndal
25.5
 +1.0
5.34
7q-19
Linköping
20.8
 +0.3
5.91w
 1
Mölndal
12.6
 +5.3
2022
6.16
1
Göteborg/U
18.6
 +1.0
5.98
4qB
Norrköping
6.8
 +0.1
5.91
3
Göteborg
9.6
 0.0
5.88
4rB
Karlstad
3.7
 +0.8
5.75
3
Borås
4.6
-0.1
5.60
10
Norrköping
7.8
 +1.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
5.11
 1-14
Göteborg/FH
22.11
 
2017
5.36
 6-15
Uppsala
5.3
 
5.17
8q-15
Uppsala
4.3
 
2018
5.14
 1-16
Malmö/A
28.1
 
2019
5.04
 16-17
Växjö
24.2
 
2020
5.53
 7
Göteborg/FH
1.2
 
5.45
3
Norrköping
6.1
 
5.45
13
Växjö
18.1
 
5.44
1
Borås
12.1
 
5.38
5-19
Malmö/A
26.1
 
2022
5.81
3-22
Skellefteå
6.3
 
5.76
13
Växjö
26.2
 
5.65
4
Göteborg/FH
12.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
10.77
2-19
Borås
23.6
 
2021
10.45
 Com
Göteborg/S
7.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
10.76
4-19
Malmö/A
26.1
 
10.05
6
Göteborg/FH
1.2
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
30.17
2
Borås
24.8
 
2020
29.55
 1
Borås
1.8
 
28.78
1
Borås
11.8
 
2021
28.72
 Com
Göteborg/S
7.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
38.49
 3
Lerum
19.8
 
2020
46.16
1-19
Borås
17.6
 
44.95
1
Borås
17.6
 
44.32
13-19
Norrköping
21.8
 
2021
37.35
 Com
Göteborg/S
7.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
31.02
2-18
Borås
19.5
 
2021
30.50
 Com
Göteborg/S
7.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
2.470
1
Göteborg/S
7.9
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.21
 1s1-14
Högby
10.9
 +1.3
2017
10.20
2-15
Helsingborg
9.7
 +0.8
10.31
1h3-15
Falun
11.8
 
10.32
3s2-15
Falun
11.8
 +0.7
10.49
6-15
Falun
11.8
-1.9
10.10w
 1h1-15
Helsingborg
9.7
 +4.2
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
16.04
H
Uddevalla
8.9
-1.3
2018
16.04
H-16
Uddevalla
8.9
-1.3
2019
15.47w
 H-17
Varberg
14.9
 +3.6
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.49
 3-15
Borås
4.6
 
2017
10.11
 2-15
Borås
3.6
 
2018
11.52
H-16
Uddevalla
8.9
 
11.52
H-16
Uddevalla
8.9
 
2019
10.39
 H-17
Varberg
14.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
10.19
9-16
Malmö/A
27.1
 
Diskus (0.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
27.16
1-14
Göteborg/S
11.6
 
2017
25.70
 1-15
Borås
5.9
 
Slägga (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
39.71
 1-14
Högby
11.9
 
2017
47.16
 1-15
Borås
5.8
 
46.61
4-15
Falun
11.8
 
2018
52.91
3-16
Enskede
4.8
 
50.94
7-17
Helsingborg
6.7
 
46.47
8 q-16
Enskede
4.8
 
2019
52.57
1-17
Herrljunga
19.5
 
2019
52.57
 1-17
Herrljunga
19.5
 
52.52
6 -17
Göteborg/S
11.8
 
52.01
2-17
Göteborg/S
9.6
 
51.94
3-17
Göteborg/S-K
2.3
 
51.14
1-17
Borås
2.6
 
49.54
9 Q-17
Göteborg/S
10.8
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
26.34
 4-15
Borås
4.6
 
2018
30.90
 H-16
Uddevalla
9.9
 
30.90
H-16
Uddevalla
9.9
 
2019
35.38
H-17
Varberg
15.9
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
4.201
3-16
Uddevalla
9.9
 
2019
4.090
 6-17
Varberg
15.9
 

Ute
Längd
SM 2022 10
5.60
4
QB
5.98
4x100 m
SM 2022 7
48.77
4
h1
48.45
Inne
60 m
ISM 2020
6
h3
7.80
Längd
ISM 2022 13
5.76

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2018 5
16
12.68w
JSM 2021 2
19
12.47
Längd
USM 2019 9
17
5.15
JSM 2020 7
19
5.40
JSM 2021 2
19
5.75
Slägga (3.0 kg)
USM 2018 3
16
52.91
USM 2019 6
17
52.52
Slägga
JSM 2020 13
19
44.32
Sjukamp (F17)
USM 2018 3
16
4.201
USM 2019 6
17
4.090
4x100 m
USM 2019 2
17
49.63
1000 m stafett
USM 2018 2
17
2:16.87
USM 2019 1
17
2:18.76
Inne
60 m
IUSM 2019 7
17
8.01
IJSM 2022 5
22
7.83
Längd
IUSM 2019 16
17
5.04
IJSM 2022 3
22
5.81
Ute
100 m
USM 2018
3
16
s1
12.61w
2
16
h4
12.67w
USM 2019
2
17
h3
12.79
JSM 2021
1
19
h1
12.57
Längd
USM 2019 10
17
Q
5.14
JSM 2021
7
19
Q
5.34
Slägga (3.0 kg)
USM 2018
8
16
Q
46.47
USM 2019 9
17
Q
49.54
4x100 m
USM 2019
2
17
h3
49.40
1000 m stafett
USM 2018
1
17
h1
2:17.94
USM 2019
1
17
h3
2:20.72
Inne
60 m
IUSM 2019
3
17
s1
7.95
3
17
h3
7.98
IJSM 2020
2
19
h3
7.85
IJSM 2022
3
22
h2
7.87