Lisen Rignell

Född: 27 november 2003

Ålder: 17 år 203 dagar

Förening:
 Bromma IF
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (2)
12.91
SB  HässelbyHässelby29.5.21-0.6
12.74
SB  HässelbyHässelby29.5.21-0.5
200 m (1)
25.55
PB  TäbyTäby16.6.21+1.6
400 m (1)
58.58
SB  EnskedeEnskede5.6.21
Längd (2)
5.41
SB  SpångaSpånga20.5.21+1.4
5.49w
  SpångaSpånga20.5.21+2.4
 
4.88
+1.3
5.28
+1.0
5.41
+1.4
4.93
+0.8
5.49
+2.4
5.40
+2.1
5.57
SB  HässelbyHässelby29.5.21+0.8
 
5.36
0.0
5.57
+0.8
XX5.33
+0.1
5.40
0.0

2020

60 m (10)
8.08i
SB  SätraSätra18.1.20
8.15i
  SätraSätra18.1.20
8.17i
  HuddingeHuddinge26.1.20
8.15i
  HuddingeHuddinge26.1.20
7.96i
SB  UppsalaUppsala7.2.20
8.03i
  UppsalaUppsala7.2.20
7.88i
PB  SätraSätra16.2.20
7.86i
PB  SätraSätra16.2.20
7.96i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
8.01i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
100 m (8)
12.92
SB  EnskedeEnskede6.6.20-1.1
13.00mx
SB  EnskedeEnskede6.6.20-0.1
12.71
SB  LöttorpLöttorp11.7.20+0.1
12.78w
  SollentunaSollentuna8.8.20+2.3
12.86
  TäbyTäby15.8.20-0.5
12.66
SB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+0.3
12.64
SB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20-0.3
12.69
  Stockholm/SStockholm/S6.9.20+0.3
200 m (5)
26.41i
PB  SätraSätra19.1.20
25.92i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
25.96
SB  EnskedeEnskede14.6.200.0
26.03
  LöttorpLöttorp11.7.20+0.2
26.21
  SollentunaSollentuna9.8.20-1.8
400 m (3)
59.56
PB  TrollbäckenTrollbäcken10.6.20
59.37
PB  TäbyTäby5.8.20
58.13
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20
800 m (3)
2:26.9m
PB  SpångaSpånga28.5.20
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
2:28.59
  Stockholm/SStockholm/S6.9.20
1500 m (2)
5:32.61i
=WU18L PB  SätraSätra20.10.19
5:32.61i
WL WU20L WU18L =PB  SätraSätra20.10.19
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (5)
9.74i
SB  HuddingeHuddinge25.1.20
9.62i
SB  UppsalaUppsala9.2.20
9.56i
SB  UppsalaUppsala9.2.20
9.44i
PB  SätraSätra15.2.20
9.50i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
300 m häck (3)
45.38mx
SB  EnskedeEnskede13.6.20
46.17
  EskilstunaEskilstuna27.6.20
44.67
PB  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20
Längd (12)
5.20i
PB  SätraSätra18.1.20
 
5.205.09X4.91X4.36
5.25i
PB  HuddingeHuddinge26.1.20
 
4.874.924.644.555.005.25
5.16i
  UppsalaUppsala8.2.20
5.17i
  SätraSätra15.2.20
5.31i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
 
5.034.995.175.185.055.31
5.24
PB  EnskedeEnskede6.6.20+1.9
 
5.09
+2.1
5.13
+2.0
5.07
+1.6
5.24
+1.9
4.93
+0.9
4.99
0.0
5.24
=PB  EskilstunaEskilstuna27.6.200.0
 
4.70
+0.2
5.24
0.0
5.17
+0.2
4.95
-0.3
4.59
-0.2
4.84
+1.8
5.39
PB  LöttorpLöttorp11.7.20+0.3
5.27
  SollentunaSollentuna7.8.20+1.9
 
5.00
+3.1
5.27
+1.9
4.75
+1.9
5.15
+2.4
5.23
+4.3
5.16
+1.5
5.44
PB  TäbyTäby16.8.20+1.9
 
X
0.0
5.19
-1.4
5.33
-0.1
5.44
+1.9
5.71
PB  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn30.8.20+1.7
 
5.24
+2.0
5.16
+1.7
5.21
+1.0
5.08
+1.1
4.88
+1.0
5.71
+1.7
5.35
  Stockholm/SStockholm/S6.9.20+0.8
 
5.19
+0.8
5.15
0.0
X
+2.6
5.35
+0.8
X
+2.2
X
+1.2
4x100 m (3)
49.55
SB  DanderydDanderyd3.9.20
 Bromma IF
Mellanie Neudinger Nellmer, Vera Lindblad
Lisen Rignell, Ophelia Viirman
49.77
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Bromma IF
Mellanie Neudinger Nellmer, Vera Lindblad
Lisen Rignell, Ophelia Viirman
49.40
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Bromma IF
Mellanie Neudinger Nellmer, Vera Lindblad
Lisen Rignell, Ophelia Viirman
1000 m stafett (2)
2:24.17
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Bromma IF
Mellanie Neudinger Nellmer, Vera Lindblad
Lisen Rignell, Louise Eliasson
2:18.23
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Bromma IF
Vera Lindblad, Mellanie Neudinger Nellmer
Lisen Rignell, Louise Eliasson

2019

60 m (8)
Osanktionerad tävling:
8.15i
  SätraSätra17.11.18
7.99i
PB  SätraSätra19.1.19
8.00i
  SätraSätra19.1.19
8.01i
  KarlstadKarlstad27.1.19
7.94i
PB  KarlstadKarlstad27.1.19
8.11i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
8.04i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
8.18i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
100 m (6)
12.59
PB  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19+0.8
12.48w
  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19+2.4
12.74
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-0.2
12.60
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.9
12.87
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-1.1
12.89
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-0.4
200 m (3)
25.79
PB  HuddingeHuddinge16.6.19-0.5
25.82
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+0.2
26.35
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19+1.4
400 m (2)
1:02.16i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
1:02.90i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
800 m (1)
2:33.08
PB  SpångaSpånga12.5.19
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
9.53i
PB  KarlstadKarlstad26.1.19
300 m häck (4)
44.97
PB  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19
45.78
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
47.21
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
45.49
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
Längd (5)
4.99i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
Okända vindförhållanden:
5.13
  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19
NM
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
5.08
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19+1.2
 
4.795.08
+1.2
4.76
-0.1
5.15
PB  Stockholm/SStockholm/S8.9.19-2.0
Tresteg (1)
9.70
PB  JärvsöJärvsö22.9.190.0
Femkamp (F17) (1)
2.920
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala2.2.19
4x100 m (1)
51.42
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Bromma IF
Hanna Askling, Lisen Rignell
Cecilia Nybleus, Clara Björnum
1000 m stafett (2)
2:20.39
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Bromma IF
Clara Björnum, Lisen Rignell
Cecilia Nybleus, Ellinore Dahlberg
2:20.98
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Bromma IF
Clara Björnum, Lisen Rignell
Cecilia Nybleus, Ellinore Dahlberg

2018

60 m (4)
8.28i
PB  SätraSätra20.1.18
8.29i
  SätraSätra20.1.18
8.22i
PB  HuddingeHuddinge27.1.18
8.19i
PB  HuddingeHuddinge27.1.18
80 m (3)
10.67w
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+3.6
10.66
PB  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18+2.0
10.52
PB  Stockholm/SStockholm/S9.9.18+1.4
200 m (1)
27.64i
PB  SätraSätra21.1.18
300 m (1)
45.08
PB  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
10.91i
PB  SätraSätra21.1.18
9.97i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
Höjd (4)
1.45i
PB  SätraSätra21.1.18
1.50i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
1.54i
PB  NorrköpingNorrköping10.2.18
1.39
PB  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18
 
1.39
O
1.45
XXX
      
Längd (5)
4.95i
PB  SätraSätra20.1.18
4.74i
  HuddingeHuddinge27.1.18
5.04
PB  SpångaSpånga13.5.18+0.5
4.93
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18-0.4
 
X4.93
-0.4
4.61
-1.0
5.21w
  Stockholm/SStockholm/S9.9.18+3.0
4x80 m (3)
40.68
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Bromma IF
Lisen Rignell, Vera Lindblad
Ellinore Dahlberg, Clara Björnum
DQ
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Bromma IF
Lisen Rignell, Vera Lindblad
Ellinore Dahlberg, Clara Björnum
7:33.15
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Bromma IF

2017

300 m häck (1)
50.69
PB  Upplands VäsbyUpplands Väsby19.8.17

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat220408.Eventname AS Eventeng, alltwat220408.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat220408.Date),'.',MONTH(alltwat220408.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat220408.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat220408 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat220408.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat220408.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat220408.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat220408.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat220408.Eventname AS Eventeng, alltwat220408.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat220408.Date),'.',MONTH(alltwat220408.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat220408.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat220408 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat220408.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat220408.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat220408.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat220408.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat220408.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat220408.Eventname AS Eventeng, alltwat220408.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat220408.Date),'.',MONTH(alltwat220408.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat220408.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat220408 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat220408.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat220408.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat220408.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat220408.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat220408.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.86
Sätra16.2.20
100 m
Ute
12.59
Sollentuna/E8.6.19+0.8
200 m
Ute
25.55
Täby16.6.21+1.6
Inne
25.92
Uppsala9.2.20
300 m
Ute
45.08
Enskede4.8.18
400 m
Ute
58.13
Linköping22.8.20
Inne
1:02.16
Västerås9.3.19
800 m
Ute
2:26.9m
Spånga28.5.20
1500 m
Inne
5:32.61
Sätra20.10.19
300 m häck
Ute
44.67
Linköping23.8.20
Höjd
Ute
1.39
Enskede3.8.18
Inne
1.54
Norrköping10.2.18
Längd
Ute
5.71
Kristinehamn30.8.20+1.7
Inne
5.31
Göteborg/FH1.3.20
Tresteg
Ute
9.70
Järvsö22.9.190.0

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.52
Stockholm/S9.9.18+1.4
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.97
Huddinge28.1.18
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
9.44
Sätra15.2.20
Femkamp (F17)
Inne
2.920
Uppsala2.2.19
60 m
7.86i
1
17
B
Sätra16.2.20
7.88i
1
17
h2
Sätra16.2.20
7.94i
1
17
Karlstad27.1.19
7.96i
1
17
h2
Uppsala7.2.20
7.96i
2
17
h1
IUSMGöteborg/FH29.2.20
7.99i
2
17
h1
Sätra19.1.19
8.00i
3
17
Sätra19.1.19
8.01i
1
17
h1
Karlstad27.1.19
8.01i
8
17
IUSMGöteborg/FH29.2.20
8.03i
2
17
Uppsala7.2.20
Visa/dölj alla resultat
8.04i
3
16
s1
IUSMVästerås10.3.19
8.08i
3
17
h2
Sätra18.1.20
8.11i
1
16
h4
IUSMVästerås10.3.19
8.15i
6
17
Sätra18.1.20
8.15i
1
17
Huddinge26.1.20
8.17i
1
Huddinge26.1.20
8.18i
7
16
IUSMVästerås10.3.19
8.19i
2
15
Huddinge27.1.18
8.22i
1
15
h2
Huddinge27.1.18
8.28i
1
15
h4
Sätra20.1.18
8.29i
4
15
Sätra20.1.18
10-bästasnitt: 7.964
100 m
12.59
2
17
h1
Sollentuna/E8.6.19+0.8
12.60
1
16
B
VUSGöteborg/U29.6.19+0.9
12.64
6
17
USMLinköping22.8.20-0.3
12.66
4
17
h1
USMLinköping22.8.20+0.3
12.69
2
17
Stockholm/S6.9.20+0.3
12.71
2
17
Löttorp11.7.20+0.1
12.74
2
16
h5
VUSGöteborg/U29.6.19-0.2
12.74
1
Hässelby29.5.21-0.5
12.86
3
17
Täby15.8.20-0.5
12.87
2
16
h1
USMTrollhättan9.8.19-1.1
Visa/dölj alla resultat
12.89
5
16
s1
USMTrollhättan9.8.19-0.4
12.91
3
A
Hässelby29.5.21-0.6
12.92
4
18
Enskede6.6.20-1.1
10-bästasnitt: 12.71
200 m
25.55
5
Täby16.6.21+1.6
25.79
2
Huddinge16.6.19-0.5
25.82
7
16
B
VUSGöteborg/U30.6.19+0.2
25.92i
1
17
C
Uppsala9.2.20
25.96
4
Enskede14.6.200.0
26.03
3
Löttorp11.7.20+0.2
26.21
1
19
Sollentuna9.8.20-1.8
26.35
3
16
h2
USMTrollhättan10.8.19+1.4
26.41i
1
17
Sätra19.1.20
27.64i
1
15
B
Sätra21.1.18
10-bästasnitt: 26.168
Längd
5.71
2
17
USMKristinehamn30.8.20+1.7
5.57
2
19
Hässelby29.5.21+0.8
5.44
1
17
Täby16.8.20+1.9
5.41
+
19
Spånga20.5.21+1.4
5.39
2
17
Löttorp11.7.20+0.3
5.35
1
17
Stockholm/S6.9.20+0.8
5.31i
5
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
5.27
5
17
Sollentuna7.8.20+1.9
5.25i
2
17
Huddinge26.1.20
5.24
1
17
Enskede6.6.20+1.9
Visa/dölj alla resultat
5.24
3
17
Eskilstuna27.6.200.0
5.20i
4
17
Sätra18.1.20
5.17i
6
17
Sätra15.2.20
5.16i
5
17
Uppsala8.2.20
5.15
2
17
Stockholm/S8.9.19-2.0
5.08
13
16
Q
USMTrollhättan10.8.19+1.2
5.04
1
Spånga13.5.18+0.5
4.99i
9
16
IUSMVästerås10.3.19
4.95i
3
15
Sätra20.1.18
4.93
13
15
Q
USMEnskede3.8.18-0.4
4.74i
4
15
Huddinge27.1.18
10-bästasnitt: 5.394

Total results in database: 122
By event:
60 m:22
80 m:3
100 m:16
200 m:10
300 m:1
400 m:6
800 m:4
1500 m:2
60 m häck (76.2 cm, 8 m):2
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):6
300 m häck:8
Höjd:4
Längd:25
Tresteg:1
Femkamp (F17):1
4x100 m:4
4x80 m:3
1000 m stafett:2
1000 m stafett:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.19
 2-15
Huddinge
27.1
 
8.22
1h2-15
Huddinge
27.1
 
8.28
1h4-15
Sätra
20.1
 
8.29
4-15
Sätra
20.1
 
2019
7.94
 1-17
Karlstad
27.1
 
7.99
2h1-17
Sätra
19.1
 
8.00
3-17
Sätra
19.1
 
8.01
1h1-17
Karlstad
27.1
 
8.04
3s1-16
Västerås
10.3
 
8.11
1h4-16
Västerås
10.3
 
8.18
7-16
Västerås
10.3
 
2020
7.86
1rB-17
Sätra
16.2
 
7.88
1h2-17
Sätra
16.2
 
7.96
1h2-17
Uppsala
7.2
 
7.96
2h1-17
Göteborg/FH
29.2
 
8.01
8-17
Göteborg/FH
29.2
 
8.03
2-17
Uppsala
7.2
 
8.08
3h2-17
Sätra
18.1
 
8.15
6-17
Sätra
18.1
 
8.15
1-17
Huddinge
26.1
 
8.17
11-17
Huddinge
26.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
12.59
2h1-17
Sollentuna/E
8.6
 +0.8
12.60
1rB-16
Göteborg/U
29.6
 +0.9
12.74
2h5-16
Göteborg/U
29.6
-0.2
12.87
2h1-16
Trollhättan
9.8
-1.1
12.89
5s1-16
Trollhättan
9.8
-0.4
12.48w
 5-17
Sollentuna/E
8.6
 +2.4
2020
12.64
 6-17
Linköping
22.8
-0.3
12.66
4h1-17
Linköping
22.8
 +0.3
12.69
2-17
Stockholm/S
6.9
 +0.3
12.71
2-17
Löttorp
11.7
 +0.1
12.86
3-17
Täby
15.8
-0.5
12.92
4-18
Enskede
6.6
-1.1
12.78w
 1-17
Sollentuna
8.8
 +2.3
2021
12.74
 1
Hässelby
29.5
-0.5
12.91
3rA
Hässelby
29.5
-0.6
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
25.79
 2
Huddinge
16.6
-0.5
25.82
7rB-16
Göteborg/U
30.6
 +0.2
26.35
3h2-16
Trollhättan
10.8
 +1.4
2020
25.96
 4
Enskede
14.6
 0.0
26.03
3
Löttorp
11.7
 +0.2
26.21
1-19
Sollentuna
9.8
-1.8
2021
25.55
5
Täby
16.6
 +1.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
27.64
 1rB-15
Sätra
21.1
 
2020
25.92
1rC-17
Uppsala
9.2
 
26.41
1-17
Sätra
19.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
45.08
4 h3-15
Enskede
4.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
58.13
3-17
Linköping
22.8
 
59.37
1
Täby
5.8
 
59.56
1-17
Trollbäcken
10.6
 
2021
58.58
 2
Enskede
5.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
1:02.16
2h5-16
Västerås
9.3
 
1:02.90
3r1-16
Västerås
9.3
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
2:33.08
 1-17
Spånga
12.5
 
2020
2:26.9m
1-18
Spånga
28.5
 
2:28.59
3-17
Stockholm/S
6.9
 
1500 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5:32.61
1
Sätra
20.10
 
5:32.61
1-17
Sätra
20.10
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
50.69
 2-14
Upplands Väsby
19.8
 
2019
44.97
 2-17
Sollentuna/E
8.6
 
45.49
3-16
Trollhättan
10.8
 
45.78
8-17
Göteborg/U
28.6
 
47.21
2h2-16
Trollhättan
10.8
 
2020
44.67
2-17
Linköping
23.8
 
46.17
4-17
Eskilstuna
27.6
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1.39
18 q-15
Enskede
3.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.54
P
Norrköping
10.2
 
1.50
2-15
Huddinge
28.1
 
1.45
3-15
Sätra
21.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
5.04
 1
Spånga
13.5
 +0.5
4.93
13 q-15
Enskede
3.8
-0.4
5.21w
 3
Stockholm/S
9.9
 +3.0
2019
5.15
 2-17
Stockholm/S
8.9
-2.0
5.08
13q-16
Trollhättan
10.8
 +1.2
2020
5.71
2-17
Kristinehamn
30.8
 +1.7
5.44
1-17
Täby
16.8
 +1.9
5.39
2-17
Löttorp
11.7
 +0.3
5.35
1-17
Stockholm/S
6.9
 +0.8
5.27
5-17
Sollentuna
7.8
 +1.9
5.24
1-17
Enskede
6.6
 +1.9
5.24
3-17
Eskilstuna
27.6
 0.0
2021
5.57
 2-19
Hässelby
29.5
 +0.8
5.41
--19
Spånga
20.5
 +1.4
5.49w
 1-19
Spånga
20.5
 +2.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
4.95
 3-15
Sätra
20.1
 
4.74
4-15
Huddinge
27.1
 
2019
4.99
 9-16
Västerås
10.3
 
2020
5.31
5-17
Göteborg/FH
1.3
 
5.25
2-17
Huddinge
26.1
 
5.20
4-17
Sätra
18.1
 
5.17
6-17
Sätra
15.2
 
5.16
5-17
Uppsala
8.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
9.70
4-17
Järvsö
22.9
 0.0

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.52
1
Stockholm/S
9.9
 +1.4
10.66
8 s2-15
Enskede
3.8
 +2.0
10.67w
 4 h4-15
Enskede
3.8
 +3.6
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9.97
5-15
Huddinge
28.1
 
10.91
4-15
Sätra
21.1
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
9.53
 1rB-17
Karlstad
26.1
 
2020
9.44
4rC-17
Sätra
15.2
 
9.50
5h2-17
Göteborg/FH
1.3
 
9.56
6-17
Uppsala
9.2
 
9.62
2h1-17
Uppsala
9.2
 
9.74
2-17
Huddinge
25.1
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
2.920
10-16
Uppsala
2.2
 

Junior-ungdom
Ute
80 m
USM 2018
8
15
s2
10.66
4
15
h4
10.67w
100 m
USM 2019
5
16
s1
12.89
2
16
h1
12.87
USM 2020 6
17
12.64
4
17
h1
12.66
200 m
USM 2019
3
16
h2
26.35
300 m
USM 2018
4
15
h3
45.08
400 m
USM 2020 3
17
58.13
300 m häck
USM 2019 3
16
45.49
2
16
h2
47.21
USM 2020 2
17
44.67
Höjd
USM 2018
18
15
Q
1.39
Längd
USM 2018
13
15
Q
4.93
USM 2019
13
16
Q
5.08
USM 2020 2
17
5.71
4x80 m
USM 2018
6
15
h3
7:33.15
15
h3
DQ
3
15
h2
40.68
4x100 m
USM 2019
4
17
h1
51.42
USM 2020 4
17
49.40
3
17
h1
49.77
1000 m stafett
USM 2020 2
17
2:18.23
2
17
h2
2:24.17
1000 m stafett
USM 2019 6
17
2:20.98
3
17
h1
2:20.39
Inne
60 m
IUSM 2019 7
16
8.18
3
16
s1
8.04
1
16
h4
8.11
IUSM 2020 8
17
8.01
2
17
h1
7.96
400 m
IUSM 2019 3
16
r1
1:02.90
2
16
h5
1:02.16
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2020
5
17
h2
9.50
Längd
IUSM 2019 9
16
4.99
IUSM 2020 5
17
5.31
Femkamp (F17)
IUSM 2019 10
16
2.920