Förening:
Råby-Rekarne FIF
15.11.2021–
Tidigare förening(ar):

Huddinge AIS 16.1.2017–14.11.2021

IFK Tumba 6.5.2012–15.1.2017

Tullinge-Tumba FF –5.5.2012

Izabella Ripsweden

Född: 10 maj 2000

Ålder: 22 år 15 dagar

Förening:
 Råby-Rekarne FIF
 15.11.2021–

Tidigare förening(ar):
Huddinge AIS 16.1.2017–14.11.2021
IFK Tumba 6.5.2012–15.1.2017
Tullinge-Tumba FF –5.5.2012



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (5)
8.40i
  VästeråsVästerås23.1.22
8.45i
  KarlstadKarlstad30.1.22
8.52i
  KarlstadKarlstad30.1.22
8.43i
  UppsalaUppsala5.2.22
8.47i
  EskilstunaEskilstuna13.2.22
200 m (1)
28.84i
  EskilstunaEskilstuna6.1.22
Längd (7)
5.05i
SB  EskilstunaEskilstuna6.1.22
 
XX4.885.053.24X
5.19i
SB  VästeråsVästerås23.1.22
 
X5.19X
5.35i
SB  KarlstadKarlstad29.1.22
 
XX5.30X5.215.35
5.28i
  UppsalaUppsala5.2.22
 
4.95X5.28
5.41i
SB  SätraSätra19.2.22
 
5.415.325.15
5.33i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
 
5.175.335.19X5.155.13
5.35
SB  TäbyTäby21.5.220.0
 
X4.98
-0.8
5.35
0.0
X2.83
-1.1
3.66
+0.9
4x100 m (1)
50.81
PB  TäbyTäby21.5.22
 Råby-Rekarne FIF
Moa Eklundh, Sarah Karlsson
Izabella Ripsweden, Maja Åskag

2021

100 m (1)
13.20
SB  TäbyTäby16.6.21+1.3
Längd (6)
5.11
SB  HuddingeHuddinge19.6.21-0.7
 
5.07
-0.6
4.95
0.0
5.11
-0.7
3.65
+1.0
X
+0.3
5.29
SB  EskilstunaEskilstuna27.6.21+1.7
5.32w
  EskilstunaEskilstuna27.6.21+3.1
 
X
+2.7
5.32
+3.1
5.29
+1.7
2.75
+1.6
3.73
+3.0
5.25
  EskilstunaEskilstuna8.7.21+1.6
 
X
+1.4
3.43
+0.8
5.24
-0.2
5.25
+1.6
X
+1.4
X
+1.4
5.04
  SollentunaSollentuna8.8.21-1.3
 
5.04
-1.3
X
-1.5
X
-1.0
4.65
-1.6
X
-1.8
4.83
-1.1
5.22
  EnköpingEnköping11.8.21-0.1
 
5.13
-0.1
5.12
0.0
5.11
0.0
5.15
0.0
X
0.0
5.22
-0.1
5.28
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21+1.4
 
5.07
+1.0
5.28
+1.4
X
+1.1
4.95
+1.3
X
+1.0
5.27
+0.7
4x100 m (2)
49.24
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Huddinge AIS
Izabella Ripsweden, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Minna Leijonhufvud
49.69
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Huddinge AIS
Kajsa Engblom, Sarah Karlsson
Minna Silvell, Izabella Ripsweden

2020

60 m (1)
8.39i
SB  ÖrebroÖrebro12.1.20
200 m (1)
28.39i
PB  HuddingeHuddinge25.1.20
Längd (8)
5.27i
SB  ÖrebroÖrebro11.1.20
5.28i
SB  HuddingeHuddinge24.1.20
 
5.215.18XX5.185.28
5.39i
SB  UppsalaUppsala8.2.20
5.42i
SB  SätraSätra15.2.20
5.46i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
 
X5.46X
5.32i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
 
X5.32X
5.31w
  SollentunaSollentuna7.8.20+2.5
 
5.31
+2.5
X
+3.1
X
+2.0
5.09
+2.9
5.04
+2.1
5.16
SB  TäbyTäby16.8.200.0
 
5.16
0.0
X
0.0
4.98
+1.7
5.10
+1.5

2019

60 m (2)
8.06i
PB  SätraSätra9.2.19
8.09i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
100 m (2)
12.64w
  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19+3.7
13.00
PB  HuddingeHuddinge21.7.19+0.4
200 m (2)
26.86
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.9
26.83
PB  Huddinge/JHuddinge/J24.7.19+0.1
Längd (9)
5.45i
SB  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
 
5.335.455.395.325.45X
5.61i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
5.35i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
5.82
PB  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19+0.6
5.46
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.190.0
5.72
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-1.1
5.73
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.190.0
5.79
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19+0.9
5.73w
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19+2.4
 
5.73
+2.4
5.36
+2.3
5.56
+2.9
4x100 m (2)
48.86
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Izabella Ripsweden
48.58
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Huddinge AIS
Izabella Ripsweden, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Ella Hagman
1000 m stafett (1)
2:24.85
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Huddinge AIS
Izabella Ripsweden, Sarah Karlsson
Alva von Gerber, Elwira Ripsweden

2018

60 m (3)
8.27i
PB  SätraSätra20.1.18
8.31i
  SätraSätra20.1.18
8.24i
PB  SätraSätra3.2.18
100 m (1)
13.39
SB  HuddingeHuddinge16.6.180.0
Längd (5)
5.65i
PB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
 
5.65
5.74i
PB  (20)IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
 
X5.745.415.64X5.45
5.39
SB  DanderydDanderyd13.5.180.0
5.37
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18+1.1
 
5.22
+0.7
5.37
+1.1
5.11
+1.4
5.29
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18+0.3
 
X
+3.0
5.29
+0.3
X
+2.8
4x100 m (2)
50.81
SB  KarlstadKarlstad19.5.18
 Huddinge AIS
Alva von Gerber, Izabella Ripsweden
Sara Hermansson, Emelie Svensson
49.63
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Huddinge AIS
Alva von Gerber, Kajsa Eriksson
Izabella Ripsweden, Sara Hermansson
3x400 m (1)
2:24.28
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Huddinge AIS
Izabella Ripsweden, Linda Eriksson
Alva von Gerber, Emelie Svensson

2017

100 m (1)
13.22
PB  HuddingeHuddinge19.5.17+0.8
Längd (3)
5.57
PB  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17+0.7
5.34
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17+0.7
 
5.16
+2.2
5.34
+0.7
3.07
+1.1
5.30
  USMGävleUSM, Gävle13.8.17-0.4
 
5.25
+0.5
X
+0.6
5.30
-0.4
X
-0.7
5.17
-1.5
X
-1.1
4x100 m (2)
48.48
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Izabella Ripsweden, Charlotte Andersson
47.83
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S28.5.17
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Sarah Karlsson
Izabella Ripsweden, Charlotte Andersson
1000 m stafett (1)
2:25.87
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Huddinge AIS
Ella Hagman, Charlotte Andersson
Sarah Karlsson, Izabella Ripsweden

2016

200 m (1)
29.34
PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16-2.8
600 m (1)
1:57.61i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
9.36i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
9.19i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
15.04
PB  Stockholm/SStockholm/S19.6.16+1.3
15.57
  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16
18.67
  USMFalunUSM, Falun10.9.16+1.1
Höjd (2)
1.43i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
 
1.28
O
1.31
O
1.34
O
1.37
O
1.40
O
1.43
XXO
1.46
XXX
 
1.45
=PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
 
1.30
XO
1.33
O
1.36
O
1.39
XO
1.42
O
1.45
XXO
1.48
XXX
 
Längd (6)
5.06i
SB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
 
5.04X5.06
4.97i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
 
4.894.974.76
5.46
PB  Stockholm/SStockholm/S18.6.16+1.9
5.24
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.160.0
 
X
+0.6
5.245.08
5.23
  USMVellingeUSM, Vellinge6.8.16+0.9
 
5.124.99
+0.2
5.23
+0.9
3.724.75
-0.6
5.12
NM
  USMFalunUSM, Falun11.9.16
Tresteg (4)
10.99i
PB  SätraSätra13.2.16
10.87i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
 
10.4510.8710.1510.3610.61X
10.99w
  Stockholm/SStockholm/S19.6.16+2.4
10.90
PB  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16+0.8
 
X10.90
+0.8
X
+0.1
Kula (3.0 kg) (2)
8.51i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
 
8.518.408.48
7.80
SB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
 
6.93X7.80
Sjukamp (F17) (2)
3.322
PB  SätraSätra15.5.16
         
      
1.903
  USMFalunUSM, Falun11.9.16
18.67/+1.1   1.45   7.80   29.34/-2.8
NM      
 (1)
2.898
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
4x100 m (1)
52.37
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 IFK Tumba
Izabella Ripsweden, Emelie Svensson
Malin Eriksson, Pauline Otto
1000 m stafett (1)
2:31.13
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 IFK Tumba
Malin Eriksson, Pauline Otto
Izabella Ripsweden, Emelie Svensson

2015

600 m (1)
1:54.64
PB  USMGävleUSM, Gävle6.9.15
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
12.74w
  SollentunaSollentuna7.6.15+2.6
12.87
PB  HuddingeHuddinge14.6.15-0.6
12.78w
  USMGävleUSM, Gävle5.9.15+2.7
Höjd (2)
1.53i
PB  SätraSätra1.2.15
1.45
PB  USMGävleUSM, Gävle5.9.15
 
1.30
O
1.33
O
1.36
O
1.39
O
1.42
XXO
1.45
O
1.48
XXX
 
Längd (6)
5.28i
PB  SätraSätra7.2.15
5.10i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
 
4.79X5.104.72X4.85
4.81
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15-0.3
 
X4.81
-0.3
4.75
-0.1
4.91
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15+0.8
4.97w
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15+4.8
 
4.91
+0.8
4.62
-0.8
4.88
+4.6
4.97
+4.8
4.85
-1.5
3.42
+3.1
5.11w
  USMGävleUSM, Gävle6.9.15+3.0
 
4.325.11
+3.0
5.00
+3.5
5.14
PB  TäbyTäby13.9.15+0.6
Tresteg (4)
10.35i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
 
10.2610.0710.3510.199.8210.23
10.71w
  EskilstunaEskilstuna24.5.15+3.8
10.70
PB  HuddingeHuddinge13.6.15+0.5
10.22
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15+1.3
10.62w
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15+4.9
 
10.22
+1.3
10.62
+4.9
10.18
+3.4
10.56
+5.2
X
+4.8
X
+4.1
Kula (3.0 kg) (1)
8.60
PB  USMGävleUSM, Gävle5.9.15
 
7.968.608.37
Spjut (500 g) (2)
26.29
SB  HuddingeHuddinge14.6.15
25.41
  USMGävleUSM, Gävle6.9.15
 
25.41X23.65
Sexkamp (F15) (1)
3.279
PB  USMGävleUSM, Gävle6.9.15
12.78w/+2.7   1.45   8.60
5.11w/+3.0   25.41   1:54.64
4x80 m (1)
DQ
  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 IFK Tumba
Izabella Ripsweden, Emelie Svensson
Malin Eriksson, Pauline Otto

2014

80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.98
PB  LinköpingLinköping30.8.14+1.1
Längd (1)
4.86w
  TäbyTäby6.9.14+2.6
Tresteg (1)
10.09
PB  EskilstunaEskilstuna13.9.14+1.0
Spjut (500 g) (1)
27.95
PB  SödertäljeSödertälje6.6.14
 (1)
2.192
PB  TäbyTäby11.5.14

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
8.06
Sätra9.2.19
100 m
Ute
13.00
Huddinge21.7.19+0.4
200 m
Ute
26.83
Huddinge/J24.7.19+0.1
Inne
28.39
Huddinge25.1.20
600 m
Ute
1:54.64
Gävle6.9.15
Inne
1:57.61
Göteborg/FH12.3.16
Höjd
Ute
1.45
Gävle5.9.15
Inne
1.53
Sätra1.2.15
Längd
Ute
5.82
Sollentuna/E8.6.19+0.6
Inne
5.74
Uppsala24.2.18
Tresteg
Ute
10.90
Vellinge7.8.16+0.8
Inne
10.99
Sätra13.2.16

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
9.19
Göteborg/FH12.3.16
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
15.04
Stockholm/S19.6.16+1.3
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
12.87
Huddinge14.6.15-0.6
Kula (3.0 kg)
Ute
8.60
Gävle5.9.15
Inne
8.51
Göteborg/FH12.3.16
Spjut (500 g)
Ute
27.95
Södertälje6.6.14
Sjukamp (F17)
Ute
3.322
Sätra15.5.16
60 m
8.06i
7
B
Sätra9.2.19
8.09i
6
19
h3
IJSMVäxjö23.2.19
8.24i
5
h3
Sätra3.2.18
8.27i
2
h2
Sätra20.1.18
8.31i
6
Sätra20.1.18
8.39i
5
h3
Örebro12.1.20
8.40i
5
h2
Västerås23.1.22
8.43i
5
h2
Uppsala5.2.22
8.45i
4
h2
Karlstad30.1.22
8.47i
5
Eskilstuna13.2.22
Visa/dölj alla resultat
8.52i
2
B
Karlstad30.1.22
10-bästasnitt: 8.311
Längd
5.82
2
Sollentuna/E8.6.19+0.6
5.79
2
19
JSMGöteborg/S10.8.19+0.9
5.74i
4
19
IJSMUppsala24.2.18
5.73
1
19
Q
JSMGöteborg/S9.8.190.0
5.72
3
19
VUSGöteborg/U29.6.19-1.1
5.65i
3
19
Q
IJSMUppsala24.2.18
5.61i
14
ISMNorrköping16.2.19
5.57
2
17
Sollentuna/E10.6.17+0.7
5.46
1
17
q1
Stockholm/S18.6.16+1.9
5.46
9
19
Q
VUSGöteborg/U28.6.190.0
Visa/dölj alla resultat
5.46i
7
B
ISMVäxjö22.2.20
5.45i
8
Folksam GPSätra4.2.19
5.42i
3
Sätra15.2.20
5.41i
9
Sätra19.2.22
5.39
1
Danderyd13.5.180.0
5.39i
6
Uppsala8.2.20
5.37
11
19
Q
JSMHuddinge4.8.18+1.1
5.35i
12
19
IJSMVäxjö24.2.19
5.35i
1
B
Karlstad29.1.22
5.35
2
Täby21.5.220.0
5.34
5
17
Q
USMGävle12.8.17+0.7
5.33i
7
22
IJSMSkellefteå6.3.22
5.32i
12
22
IJSMGöteborg/FH1.3.20
5.30
4
17
USMGävle13.8.17-0.4
5.29
10
19
JSMHuddinge4.8.18+0.3
5.29
+
B
Eskilstuna27.6.21+1.7
5.28i
1
15
Sätra7.2.15
5.28i
3
Huddinge24.1.20
5.28
8
22
JSMLinköping22.8.21+1.4
5.28i
9
Uppsala5.2.22
5.27i
3
Örebro11.1.20
5.25
1
Eskilstuna8.7.21+1.6
5.24
7
16
Q
NC-yVellinge5.8.160.0
5.23
7
16
NC-yVellinge6.8.16+0.9
5.22
5
Enköping11.8.21-0.1
5.19i
10
Västerås23.1.22
5.16
3
Täby16.8.200.0
5.14
9
15
Täby13.9.15+0.6
5.11
1
22
Huddinge19.6.21-0.7
5.10i
6
15
NC-yÖrebro8.3.15
5.06i
10
16
NC-yUddevalla5.3.16
5.05i
3
Eskilstuna6.1.22
5.04
3
Sollentuna8.8.21-1.3
4.97i
pen
16
IUSMGöteborg/FH12.3.16
4.91
+
15
NC-yKarlskrona22.8.15+0.8
4.81
9
15
Q
NC-yKarlskrona21.8.15-0.3
10-bästasnitt: 5.655
4x100 m
47.83
2
17
USMMalmö/S28.5.17
48.48
1
17
h3
USMMalmö/S28.5.17
48.58
2
19
JSMStockholm/S26.5.19
48.86
1
19
h2
JSMStockholm/S26.5.19
49.24
7
Halmstad29.6.21
49.63
6
19
JSMGöteborg/S27.5.18
49.69
5
22
JSMHuddinge1.8.21
50.81
3
Karlstad19.5.18
50.81
3
Täby21.5.22
52.37
6
17
h1
USMStockholm/S29.5.16
10-bästasnitt: 49.63

Total results in database: 125
By event:
60 m:11
100 m:5
200 m:5
600 m:2
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):2
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):3
80 m häck (76.2 cm, 8 m):4
Höjd:4
Längd:53
Tresteg:10
Kula (3.0 kg):3
Spjut (500 g):3
Sjukamp (F17):2
:1
:1
Sexkamp (F15):1
4x100 m:10
4x80 m:1
3x400 m:1
1000 m stafett:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.24
 5h3
Sätra
3.2
 
8.27
2h2
Sätra
20.1
 
8.31
6
Sätra
20.1
 
2019
8.06
7rB
Sätra
9.2
 
8.09
6h3-19
Växjö
23.2
 
2020
8.39
 5h3
Örebro
12.1
 
2022
8.40
 5h2
Västerås
23.1
 
8.43
5h2
Uppsala
5.2
 
8.45
4h2
Karlstad
30.1
 
8.47
5
Eskilstuna
13.2
 
8.52
2rB
Karlstad
30.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
13.22
 3-17
Huddinge
19.5
 +0.8
2018
13.39
 6h3
Huddinge
16.6
 0.0
2019
13.00
4
Huddinge
21.7
 +0.4
12.64w
 4-19
Sollentuna/E
8.6
 +3.7
2021
13.20
 6
Täby
16.6
 +1.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
29.34
 H-16
Falun
10.9
-2.8
2019
26.83
4h1
Huddinge/J
24.7
 +0.1
26.86
2rD-19
Göteborg/U
30.6
-1.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
28.39
3rB
Huddinge
25.1
 
2022
28.84
 2
Eskilstuna
6.1
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1:54.64
M-15
Gävle
6.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
1:57.61
P-16
Göteborg/FH
12.3
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1.45
M-15
Gävle
5.9
 
2016
1.45
 H-16
Falun
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
1.53
2-15
Sätra
1.2
 
2016
1.43
 P-16
Göteborg/FH
12.3
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
4.86w
 6-14
Täby
6.9
 +2.6
2015
5.14
 9-15
Täby
13.9
 +0.6
4.91
--15
Karlskrona
22.8
 +0.8
4.81
9q-15
Karlskrona
21.8
-0.3
5.11w
 M-15
Gävle
6.9
 +3.0
4.97w
 8-15
Karlskrona
22.8
 +4.8
2016
5.46
 1Q1-17
Stockholm/S
18.6
 +1.9
5.24
7q-16
Vellinge
5.8
 0.0
5.23
7-16
Vellinge
6.8
 +0.9
2017
5.57
 2-17
Sollentuna/E
10.6
 +0.7
5.34
5q-17
Gävle
12.8
 +0.7
5.30
4-17
Gävle
13.8
-0.4
2018
5.39
 1
Danderyd
13.5
 0.0
5.37
11q-19
Huddinge
4.8
 +1.1
5.29
10 -19
Huddinge
4.8
 +0.3
2019
5.82
2
Sollentuna/E
8.6
 +0.6
5.79
2 -19
Göteborg/S
10.8
 +0.9
5.73
1 Q-19
Göteborg/S
9.8
 0.0
5.72
3-19
Göteborg/U
29.6
-1.1
5.46
9q-19
Göteborg/U
28.6
 0.0
5.73w
 13q
Karlstad
30.8
 +2.4
2020
5.16
 3
Täby
16.8
 0.0
5.31w
 3
Sollentuna
7.8
 +2.5
2021
5.29
 -cB
Eskilstuna
27.6
 +1.7
5.28
8-22
Linköping
22.8
 +1.4
5.25
1
Eskilstuna
8.7
 +1.6
5.22
5
Enköping
11.8
-0.1
5.11
1-22
Huddinge
19.6
-0.7
5.04
3
Sollentuna
8.8
-1.3
5.32w
 1cB
Eskilstuna
27.6
 +3.1
2022
5.35
 2
Täby
21.5
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
5.28
 1-15
Sätra
7.2
 
5.10
6-15
Örebro
8.3
 
2016
5.06
 10-16
Uddevalla
5.3
 
4.97
P-16
Göteborg/FH
12.3
 
2018
5.74
4-19
Uppsala
24.2
 
5.65
3q-19
Uppsala
24.2
 
2019
5.61
 14
Norrköping
16.2
 
5.45
8
Sätra
4.2
 
5.35
12-19
Växjö
24.2
 
2020
5.46
 7cB
Växjö
22.2
 
5.42
3
Sätra
15.2
 
5.39
6
Uppsala
8.2
 
5.32
12-22
Göteborg/FH
1.3
 
5.28
3
Huddinge
24.1
 
5.27
3
Örebro
11.1
 
2022
5.41
 9
Sätra
19.2
 
5.35
1rB
Karlstad
29.1
 
5.33
7-22
Skellefteå
6.3
 
5.28
9
Uppsala
5.2
 
5.19
10
Västerås
23.1
 
5.05
3
Eskilstuna
6.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
10.09
 5-14
Eskilstuna
13.9
 +1.0
2015
10.70
 2-15
Huddinge
13.6
 +0.5
10.22
--15
Karlskrona
23.8
 +1.3
10.71w
 5
Eskilstuna
24.5
 +3.8
10.62w
 5-15
Karlskrona
23.8
 +4.9
2016
10.90
10-16
Vellinge
7.8
 +0.8
10.99w
 7-17
Stockholm/S
19.6
 +2.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
10.35
 8-15
Örebro
7.3
 
2016
10.99
1-17
Sätra
13.2
 
10.87
6-16
Uddevalla
5.3
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
9.19
P-16
Göteborg/FH
12.3
 
9.36
2h2-16
Uddevalla
5.3
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
12.98
 1h-15
Linköping
30.8
 +1.1
2015
12.87
4-15
Huddinge
14.6
-0.6
12.74w
 3h3-15
Sollentuna
7.6
 +2.6
12.78w
 M-15
Gävle
5.9
 +2.7
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
15.04
6-17
Stockholm/S
19.6
 +1.3
15.57
4-16
Vellinge
7.8
 
18.67
H-16
Falun
10.9
 +1.1
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
8.60
M-15
Gävle
5.9
 
2016
7.80
 H-16
Falun
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.51
P-16
Göteborg/FH
12.3
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
27.95
1-15
Södertälje
6.6
 
2015
26.29
 4-15
Huddinge
14.6
 
25.41
M-15
Gävle
6.9
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
3.322
1-17
Sätra
15.5
 
1.903
11-16
Falun
11.9
 

Ute
Längd
SM 2019
13
Q
5.73w
Inne
Längd
ISM 2019 14
5.61
ISM 2020 7
B
5.46

Junior-ungdom
Ute
Längd
USM 2017 4
17
5.30
JSM 2018 10
19
5.29
JSM 2019 2
19
5.79
JSM 2021 8
22
5.28
Sexkamp (F15)
USM 2015 4
15
3.279
Sjukamp (F17)
USM 2016 11
16
1.903
4x100 m
USM 2017 2
17
47.83
JSM 2018 6
19
49.63
JSM 2019 2
19
48.58
JSM 2021 5
22
49.69
3x400 m
JSM 2018 5
19
2:24.28
Inne
Längd
IJSM 2018 4
19
5.74
IJSM 2019 12
19
5.35
IJSM 2020 12
22
5.32
IJSM 2022 7
22
5.33
IUSM 2016 6
16
2.898
Ute
Längd
USM 2017
5
17
Q
5.34
JSM 2018
11
19
Q
5.37
JSM 2019 1
19
Q
5.73
4x80 m
USM 2015
15
h3
DQ
4x100 m
USM 2016
6
17
h1
52.37
USM 2017
1
17
h3
48.48
JSM 2019
1
19
h2
48.86
1000 m stafett
USM 2016
5
17
h3
2:31.13
USM 2017
5
17
h1
2:25.87
JSM 2019
5
19
h1
2:24.85
Inne
60 m
IJSM 2019
6
19
h3
8.09
Längd
IJSM 2018
3
19
Q
5.65