0
Född: 16 mars 2003
Ålder: 21 år 4 dagar
Tidigare förening(ar):
Bohus IF 29.6.2018–3.8.2020
Ale FK –28.6.2018
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
Inga resultat 2024. Senaste resultatet är från 2023. |
3000 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DNF | - | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 18.6.23 | ||
Halvmaraton (1) | |||||||
1:28:19 | PB | 8 | Uppsala | Uppsala | 28.10.23 | ||
4x800 m (1) | |||||||
8:53.42 | PB | 1 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 9.9.23 | |
Hälle IF | |||||||
Ellen Schoug, Hanna Strand Julia Svennblad, Majken Söderlund Larsson | |||||||
3x800 m (1) | |||||||
6:56.25 | PB | 1 22 | JSM | Södertälje | JSM, Södertälje | 10.9.23 | |
Hälle IF | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
16:16 | 33 | SM | Halmstad | SM, Halmstad | 21.10.23 | ||
800 m (9) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:06.68i | PB | 2 | Växjö | Växjö | 23.1.22 | ||
2:06.51i | PB (16) | 2 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 5.2.22 | ||
2:07.15i | 3 | v3Nat | Uppsala | v3Nat, Uppsala | 13.2.22 | ||
2:10.70i | 2 h2 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 25.2.22 | ||
2:08.30i | 5 A | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 26.2.22 | ||
2:11.86 | SB | 7 A | Hallsberg | Hallsberg | 10.7.22 | ||
2:11.32 | SB | 3 B | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 30.7.22 | |
2:12.44 | 4 | Jönköping | Jönköping | 20.8.22 | |||
2:14.73 | 2 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 28.8.22 | ||
1000 m (2) | |||||||
DNFi | - | Uddevalla | Uddevalla | 1.3.22 | |||
2:48.15 | PB (55) (14) | 1 | Tanum | Tanum | 5.8.22 | ||
1500 m (5) | |||||||
4:30.11i | PB | 3 h2 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 26.2.22 | |
4:29.74i | PB | 3 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 27.2.22 | |
4:26.46i | PB (21) | 1 19 | IJSM | Skellefteå | IJSM, Skellefteå | 6.3.22 | |
4:32.67 | SB | 5 A | Mölndal | Mölndal | 13.8.22 | ||
4:35.55 | 3 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | ||
3000 m (3) | |||||||
9:58.3m mxi | PB | 3 B | Uddevalla | Uddevalla | 27.12.21 | ||
9:38.21mxi | PB | 12 D | Sollentuna | Sollentuna | 29.1.22 | ||
DNF | - | Göteborg/U | Göteborg/U | 17.6.22 | |||
800 m (4) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:08.16 | PB | 2 A | Hallsberg | Hallsberg | 7.8.21 | ||
2:20.47 | 3 19 h2 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 21.8.21 | ||
2:09.07 | 2 19 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.21 | ||
2:13.93 | 1 | Uddevalla | Uddevalla | 6.9.21 | |||
1500 m (7) | |||||||
4:25.14 | PB | 1 | Uddevalla | Uddevalla | 15.6.21 | ||
4:31.88 | 1 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 11.7.21 | ||
4:21.78mx | PB | 1 D | Västerås | Västerås | 24.7.21 | ||
4:19.61 | PB (51) | 4 | Göteborg/S | Göteborg/S | 11.8.21 | ||
4:33.08 | 1 19 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 21.8.21 | ||
4:38.55 | 3 h1 | SM | Borås | SM, Borås | 27.8.21 | ||
4:35.43 | 4 | SM | Borås | SM, Borås | 28.8.21 | ||
3000 m (2) | |||||||
9:40.78 | PB | 1 19 | Uddevalla | Uddevalla | 27.5.21 | ||
DNF | - 19 h2 | JEM19 | Tallinn, EST | JEM19, Tallinn, EST | 15.7.21 | ||
5000 m (1) | |||||||
17:05.72 | PB | 3 | Lerum | Lerum | 23.6.21 | ||
5 km väg (1) | |||||||
17:12 | PB | 4 19 | Oderzo, ITA | Oderzo, ITA | 4.9.21 | ||
10 km väg (1) | |||||||
37:38 | PB | 23 | Røyse, NOR | Røyse, NOR | 16.10.21 | ||
7.8 km (1) | |||||||
29:31 | 4 | Göteborg | Göteborg | 3.4.21 | |||
Kula (1) | |||||||
7.15 | PB | com | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 24.9.21 | ||
Diskus (1) | |||||||
15.82 | SB | com | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 24.9.21 | ||
Slägga (1) | |||||||
17.70 | PB | com | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 24.9.21 | ||
Spjut (1) | |||||||
21.66 | SB | com | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 24.9.21 | ||
Castorama (1) | |||||||
1.370 | SB | 3 | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 24.9.21 | ||
7.15 21.66 15.82 17.70 | |||||||
3.64 km terräng (1) | |||||||
12:07 | 7 | SM | Höganäs | SM, Höganäs | 23.10.21 | ||
4 km terräng (1) | |||||||
14:23 | 39 19 | EM | Dublin, IRL | EM, Dublin, IRL | 12.12.21 | ||
5.9 km terräng (1) | |||||||
21:22 | 2 19 | JSM | Höganäs | JSM, Höganäs | 24.10.21 | ||
6 km terräng (1) | |||||||
23:48 | 7 19 | NordicC | Tullinge | NordicC, Tullinge | 7.11.21 | ||
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
28.12i | SB | 1 17 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 15.12.19 | ||
400 m (1) | |||||||
1:00.09i | PB | 1 17 C | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 15.12.19 | ||
800 m (5) | |||||||
2:17.98 | SB | 1 | Trollhättan | Trollhättan | 2.8.20 | ||
2:12.17 | PB | 1 | Bohus | Bohus | 15.8.20 | ||
2:13.87 | 1 17 A | USM | Linköping | USM, Linköping | 23.8.20 | ||
2:11.73 | PB (98) | 1 B | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 29.8.20 | |
2:26.14 | 1 | Uddevalla | Uddevalla | 8.9.20 | |||
1500 m (5) | |||||||
4:39.54i | WL WU20L WU18L SB (56) (14) | 1 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 30.11.19 | ||
4:48.34i | 1 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 23.2.20 | |||
4:50.80 | SB | 1 18 | Mölndal | Mölndal | 6.6.20 | ||
4:36.75 | SB | 3 | Mölndal | Mölndal | 8.8.20 | ||
4:36.02 | SB | 1 | Göteborg/S | Göteborg/S | 3.9.20 | ||
1 mile (1) | |||||||
5:09.77 | PB | 3 | Göteborg/S | Göteborg/S | 25.7.20 | ||
3000 m (1) | |||||||
10:19.26 | PB | 9 | Hallsberg | Hallsberg | 1.8.20 | ||
5 km väg (1) | |||||||
19:15 | PB | 3 18 | Ljungskile | Ljungskile | 2.5.20 | ||
1500 m hinder (1) | |||||||
4:59.46 | SB | 1 17 | USM | Linköping | USM, Linköping | 22.8.20 | |
Kula (1) | |||||||
6.93 | PB | com | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 23.9.20 | ||
Diskus (1) | |||||||
18.28 | PB | com | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 23.9.20 | ||
Slägga (1) | |||||||
16.17 | PB | com | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 23.9.20 | ||
Spjut (1) | |||||||
22.85 | PB | com | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 23.9.20 | ||
Castorama (1) | |||||||
1.408 | PB | 4 | Göteborg/S-K | Göteborg/S-K | 23.9.20 | ||
6.93 22.85 18.28 16.17 | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
15:21 | 6 17 | USM | Vällingby | USM, Vällingby | 24.10.20 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:00.10i | PB | 1 16 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 2.2.19 | ||
800 m (5) | |||||||
2:12.86i | PB (50) (11) | 3 A | Växjö | Växjö | 20.1.19 | ||
2:12.96 | PB (19) | 1 | Halmstad | Halmstad | 16.6.19 | ||
2:13.59 | 2 | Mölndal | Mölndal | 3.8.19 | |||
2:21.40 | 1 16 h1 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | ||
2:17.52 | 1 16 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | ||
1500 m (7) | |||||||
4:38.45i | WL WJL WYL PB | 1 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 1.12.18 | ||
4:36.88i | PB | 5 A | FGP | Sätra | FGP, Sätra | 4.2.19 | |
4:58.70i | 2 16 h1 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | ||
4:34.82i | PB (69) (23) (14) | 1 16 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | |
4:34.76 | PB | 1 17 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | |
4:45.77 | 1 16 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | ||
4:32.68 | PB (16) | 4 | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 16.8.19 | |
1500 m hinder (3) | |||||||
4:56.53 | PB | 2 17 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | |
5:11.08 | 1 16 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 11.8.19 | ||
5:02.33 | 2 17 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 24.8.19 | ||
2000 m hinder (1) | |||||||
6:50.96 | PB (70) (37) (20) | 5 17 | EYOF | Baku, AZE | EYOF, Baku, AZE | 25.7.19 | |
Tresteg (2) | |||||||
11.21i | SB | 2 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 2.2.19 | ||
11.17i | 5 16 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | ||
200 m (2) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27.42i | PB | 1 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 17.12.17 | |||||||
27.35i | PB | 2 15 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 3.2.18 | |||||||
300 m (2) | ||||||||||||
43.89 | SB | 6 15 | Helsingborg | Helsingborg | 7.7.18 | |||||||
5:01.27 | 1 16 r2 | USM | Enskede | USM, Enskede | 5.8.18 | |||||||
400 m (1) | ||||||||||||
1:00.12 | PB | 2 17 | Göteborg/S | Göteborg/S | 9.6.18 | |||||||
800 m (4) | ||||||||||||
2:14.56 | PB | 1 15 | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.6.18 | |||||||
2:14.28 | PB | 1 B | Oslo, NOR | Oslo, NOR | 5.7.18 | |||||||
2:22.12 | 1 15 h1 | USM | Enskede | USM, Enskede | 3.8.18 | |||||||
NT | 1 15 | USM | Enskede | USM, Enskede | 4.8.18 | |||||||
1000 m (2) | ||||||||||||
3:07.51i | SB | 1 15 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 13.1.18 | |||||||
2:59.27i | PB | 2 15 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 27.1.18 | |||||||
1500 m (1) | ||||||||||||
4:35.19 | PB (21) | 1 | Göteborg/S | Göteborg/S | 18.8.18 | |||||||
3000 m (1) | ||||||||||||
10:30.83 | PB | 1 15 | Kungsbacka | Kungsbacka | 25.8.18 | |||||||
1500 m hinder (2) | ||||||||||||
5:07.21 | PB | 1 15 | Hässleholm | Hässleholm | 27.7.18 | |||||||
5:01.27 | PB | 1 15 A | USM | Enskede | USM, Enskede | 5.8.18 | ||||||
300 m häck (1) | ||||||||||||
47.47 | SB | 2 15 | Hässleholm | Hässleholm | 27.7.18 | |||||||
Längd (1) | ||||||||||||
4.90 | PB | 4 | Göteborg/S | Göteborg/S | 9.6.18 | +1.0 | ||||||
Tresteg (4) | ||||||||||||
11.43i | PB | 1 15 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 25.2.18 | |||||||
11.02i | 2 15 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 4.3.18 | |||||||
| ||||||||||||
11.32 | PB | 1 | Helsingborg | Helsingborg | 7.7.18 | +1.1 | ||||||
11.06 | 5 15 | USM | Enskede | USM, Enskede | 5.8.18 | +1.2 | ||||||
| ||||||||||||
Kula (3.0 kg) (1) | ||||||||||||
8.28i | PB | 11 15 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 3.2.18 | |||||||
300 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
42.09 | PB | 1 A | Kungälv | Kungälv | 25.6.17 | ||
800 m (1) | |||||||
2:23.92 | PB | 1 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 30.6.17 | ||
1000 m (1) | |||||||
3:06.34i | PB | 1 15 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 8.3.17 | ||
1500 m hinder (1) | |||||||
5:26.08 | PB | 1 17 | Helsingborg | Helsingborg | 7.7.17 | ||
300 m häck (1) | |||||||
45.63 | PB | 1 14 | Uddevalla | Uddevalla | 9.9.17 | ||
Tresteg (2) | |||||||
9.84i | PB | 1 15 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 18.12.16 | ||
10.87 | PB | 1 14 | Hässleholm | Hässleholm | 29.7.17 | +1.4 | |
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:24.96i | PB | 1 13 | Borås | Borås | 13.3.16 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:20.27 | PB | 1 13 | Kungsbacka | Kungsbacka | 4.9.16 | ||
Tresteg (1) | |||||||
9.52 | PB | 4 | Lerum | Lerum | 28.8.16 | 0.0 | |
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
200 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 27.35 | Göteborg/FH | 3.2.18 | |||
300 m | ||||||
Ute | 42.09 | Kungälv | 25.6.17 | |||
400 m | ||||||
Ute | 1:00.12 | Göteborg/S | 9.6.18 | |||
Inne | 1:00.09 | Göteborg/FH | 15.12.19 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:08.16 | Hallsberg | 7.8.21 | |||
Inne | 2:06.51 | Göteborg/FH | 5.2.22 | |||
1000 m | ||||||
Ute | 2:48.15 | Tanum | 5.8.22 | |||
Inne | 2:59.27 | Göteborg/FH | 27.1.18 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 4:19.61 | Göteborg/S | 11.8.21 | |||
Inne | 4:26.46 | Skellefteå | 6.3.22 | |||
1 mile | ||||||
Ute | 5:09.77 | Göteborg/S | 25.7.20 | |||
3000 m | ||||||
Ute | 9:40.78 | Uddevalla | 27.5.21 | |||
Inne | 9:38.21mxMX | Sollentuna | 29.1.22 | |||
5000 m | ||||||
Ute | 17:05.72 | Lerum | 23.6.21 | |||
5 km väg | ||||||
Ute | 17:12 | Oderzo, ITA | 4.9.21 | |||
10 km väg | ||||||
Ute | 37:38 | Røyse, NOR | 16.10.21 | |||
Halvmaraton | ||||||
Ute | 1:28:19 | Uppsala | 28.10.23 | |||
1500 m hinder | ||||||
Ute | 4:56.53 | Göteborg/U | 28.6.19 | |||
2000 m hinder | ||||||
Ute | 6:50.96 | Baku, AZE | 25.7.19 | |||
300 m häck | ||||||
Ute | 45.63 | Uddevalla | 9.9.17 | |||
Längd | ||||||
Ute | 4.90 | Göteborg/S | 9.6.18 | +1.0 | ||
Tresteg | ||||||
Ute | 11.32 | Helsingborg | 7.7.18 | +1.1 | ||
Inne | 11.43 | Göteborg/FH | 25.2.18 | |||
Kula | ||||||
Ute | 7.15 | Göteborg/S-K | 24.9.21 | |||
Diskus | ||||||
Ute | 18.28 | Göteborg/S-K | 23.9.20 | |||
Slägga | ||||||
Ute | 17.70 | Göteborg/S-K | 24.9.21 | |||
Spjut | ||||||
Ute | 22.85 | Göteborg/S-K | 23.9.20 | |||
Castorama | ||||||
Ute | 1.408 | Göteborg/S-K | 23.9.20 | |||
Junior-ungdom | ||||||
Kula (3.0 kg) | ||||||
Inne | 8.28 | Göteborg/FH | 3.2.18 |
800 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:06.51i | 2 | Göteborg/FH | 5.2.22 | ||||
2:06.68i | 2 | Växjö | 23.1.22 | ||||
2:07.15i | 3 | v3Nat | Uppsala | 13.2.22 | |||
2:08.16 | 2 | Hallsberg | 7.8.21 | ||||
2:08.30i | 5 | ISM | Växjö | 26.2.22 | |||
2:09.07 | 2 | 19 | JSM | Linköping | 22.8.21 | ||
2:10.70i | 2 | h2 | ISM | Växjö | 25.2.22 | ||
2:11.32 | 3 | B | Göteborg/S | 30.7.22 | |||
2:11.73 | 1 | B | Göteborg/S | 29.8.20 | |||
2:11.86 | 7 | Hallsberg | 10.7.22 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
2:12.17 | 1 | Bohus | 15.8.20 | ||||
2:12.44 | 4 | Jönköping | 20.8.22 | ||||
2:12.86i | 3 | Växjö | 20.1.19 | ||||
2:12.96 | 1 | Halmstad | 16.6.19 | ||||
2:13.59 | 2 | Mölndal | 3.8.19 | ||||
2:13.87 | 1 | 17 | USM | Linköping | 23.8.20 | ||
2:13.93 | 1 | Uddevalla | 6.9.21 | ||||
2:14.28 | 1 | B | Oslo, NOR | 5.7.18 | |||
2:14.56 | 1 | 15 | Göteborg/S | 2.6.18 | |||
2:14.73 | 2 | 19 | JSM | Sollentuna | 28.8.22 | ||
2:17.52 | 1 | 16 | USM | Trollhättan | 10.8.19 | ||
2:17.98 | 1 | Trollhättan | 2.8.20 | ||||
2:20.47 | 3 | 19 h2 | JSM | Linköping | 21.8.21 | ||
2:21.40 | 1 | 16 h1 | USM | Trollhättan | 10.8.19 | ||
2:22.12 | 1 | 15 h1 | USM | Enskede | 3.8.18 | ||
2:23.92 | 1 | B | Göteborg/U | 30.6.17 | |||
2:24.96i | 1 | 13 | Borås | 13.3.16 | |||
2:26.14 | 1 | Uddevalla | 8.9.20 | ||||
10-bästasnitt: 2:09.148 | |||||||
1500 m | |||||||
4:19.61 | 4 | Göteborg/S | 11.8.21 | ||||
4:25.14 | 1 | Uddevalla | 15.6.21 | ||||
4:26.46i | 1 | 19 | IJSM | Skellefteå | 6.3.22 | ||
4:29.74i | 3 | ISM | Växjö | 27.2.22 | |||
4:30.11i | 3 | h2 | ISM | Växjö | 26.2.22 | ||
4:31.88 | 1 | VUS | Göteborg/U | 11.7.21 | |||
4:32.67 | 5 | Mölndal | 13.8.22 | ||||
4:32.68 | 4 | Folksam GP | Göteborg/S | 16.8.19 | |||
4:33.08 | 1 | 19 | JSM | Linköping | 21.8.21 | ||
4:34.76 | 1 | 17 | VUS | Göteborg/U | 29.6.19 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
4:34.82i | 1 | 16 | IUSM | Västerås | 9.3.19 | ||
4:35.19 | 1 | Göteborg/S | 18.8.18 | ||||
4:35.43 | 4 | SM | Borås | 28.8.21 | |||
4:35.55 | 3 | 19 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
4:36.02 | 1 | Göteborg/S | 3.9.20 | ||||
4:36.75 | 3 | Mölndal | 8.8.20 | ||||
4:36.88i | 5 | Folksam GP | Sätra | 4.2.19 | |||
4:38.45i | 1 | 17 | Göteborg/FH | 1.12.18 | |||
4:38.55 | 3 | h1 | SM | Borås | 27.8.21 | ||
4:39.54i | 1 | Göteborg/FH | 30.11.19 | ||||
4:45.77 | 1 | 16 | USM | Trollhättan | 10.8.19 | ||
4:48.34i | 1 | 17 | Göteborg/FH | 23.2.20 | |||
4:50.80 | 1 | 18 | Mölndal | 6.6.20 | |||
4:58.70i | 2 | 16 h1 | IUSM | Västerås | 9.3.19 | ||
5:20.27 | 1 | 13 | Kungsbacka | 4.9.16 | |||
10-bästasnitt: 4:29.613 |
200 m: | 3 |
300 m: | 3 |
400 m: | 3 |
800 m: | 29 |
1000 m: | 5 |
1500 m: | 26 |
1 mile: | 1 |
3000 m: | 8 |
5000 m: | 1 |
5 km väg: | 2 |
10 km väg: | 1 |
Halvmaraton: | 1 |
Väg: | 1 |
1500 m hinder: | 7 |
2000 m hinder: | 1 |
300 m häck: | 2 |
Längd: | 1 |
Tresteg: | 9 |
Kula (3.0 kg): | 1 |
Kula: | 2 |
Diskus: | 2 |
Slägga: | 2 |
Spjut: | 2 |
Castorama: | 2 |
4x800 m: | 1 |
3x800 m: | 1 |
Terräng lag: | 5 |
terräng: | 6 |
200 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 27.35 | 2rB-15 | Göteborg/FH 3.2 | ||||
2018 | 27.42 | 1 | Göteborg/FH 17.12 | ||||
2020 | 28.12 | 1rB-17 | Göteborg/FH 15.12 | ||||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 42.09 | 1 | Kungälv 25.6 | ||||
2018 | 43.89 | 6-15 | Helsingborg 7.7 | ||||
2018 | 5:01.27 | 1 r2-16 | Enskede 5.8 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 1:00.12 | 2-17 | Göteborg/S 9.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 1:00.10 | 1-16 | Göteborg/FH 2.2 | ||||
2020 | 1:00.09 | 1rC-17 | Göteborg/FH 15.12 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 2:23.92 | 1rB | Göteborg/U 30.6 | ||||
2018 | 2:14.28 | 1rB | Oslo, NOR 5.7 | ||||
2018 | 2:14.56 | 1-15 | Göteborg/S 2.6 | ||||
2018 | 2:22.12 | 1 h1-15 | Enskede 3.8 | ||||
2018 | NT | 1 -15 | Enskede 4.8 | ||||
2019 | 2:12.96 | 1 | Halmstad 16.6 | ||||
2019 | 2:13.59 | 2 | Mölndal 3.8 | ||||
2019 | 2:17.52 | 1-16 | Trollhättan 10.8 | ||||
2019 | 2:21.40 | 1h1-16 | Trollhättan 10.8 | ||||
2020 | 2:11.73 | 1rB | Göteborg/S 29.8 | ||||
2020 | 2:12.17 | 1 | Bohus 15.8 | ||||
2020 | 2:13.87 | 1-17 | Linköping 23.8 | ||||
2020 | 2:17.98 | 1 | Trollhättan 2.8 | ||||
2020 | 2:26.14 | 1 | Uddevalla 8.9 | ||||
2021 | 2:08.16 | 2 | Hallsberg 7.8 | ||||
2021 | 2:09.07 | 2-19 | Linköping 22.8 | ||||
2021 | 2:13.93 | 1 | Uddevalla 6.9 | ||||
2021 | 2:20.47 | 3h2-19 | Linköping 21.8 | ||||
2022 | 2:11.32 | 3rB | Göteborg/S 30.7 | ||||
2022 | 2:11.86 | 7 | Hallsberg 10.7 | ||||
2022 | 2:12.44 | 4 | Jönköping 20.8 | ||||
2022 | 2:14.73 | 2-19 | Sollentuna 28.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 2:24.96 | 1-13 | Borås 13.3 | ||||
2019 | 2:12.86 | 3 | Växjö 20.1 | ||||
2022 | 2:06.51 | 2 | Göteborg/FH 5.2 | ||||
2022 | 2:06.68 | 2 | Växjö 23.1 | ||||
2022 | 2:07.15 | 3 | Uppsala 13.2 | ||||
2022 | 2:08.30 | 5 | Växjö 26.2 | ||||
2022 | 2:10.70 | 2h2 | Växjö 25.2 | ||||
1000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 2:48.15 | 1 | Tanum 5.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 3:06.34 | 1-15 | Göteborg/FH 8.3 | ||||
2018 | 2:59.27 | 2-15 | Göteborg/FH 27.1 | ||||
2018 | 3:07.51 | 1-15 | Göteborg/FH 13.1 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 5:20.27 | 1-13 | Kungsbacka 4.9 | ||||
2018 | 4:35.19 | 1 | Göteborg/S 18.8 | ||||
2019 | 4:32.68 | 4 | Göteborg/S 16.8 | ||||
2019 | 4:34.76 | 1-17 | Göteborg/U 29.6 | ||||
2019 | 4:45.77 | 1-16 | Trollhättan 10.8 | ||||
2020 | 4:36.02 | 1 | Göteborg/S 3.9 | ||||
2020 | 4:36.75 | 3 | Mölndal 8.8 | ||||
2020 | 4:50.80 | 1-18 | Mölndal 6.6 | ||||
2021 | 4:19.61 | 4 | Göteborg/S 11.8 | ||||
2021 | 4:25.14 | 1 | Uddevalla 15.6 | ||||
2021 | 4:31.88 | 1 | Göteborg/U 11.7 | ||||
2021 | 4:33.08 | 1-19 | Linköping 21.8 | ||||
2021 | 4:35.43 | 4 | Borås 28.8 | ||||
2021 | 4:38.55 | 3h1 | Borås 27.8 | ||||
2022 | 4:32.67 | 5 | Mölndal 13.8 | ||||
2022 | 4:35.55 | 3-19 | Sollentuna 27.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 4:34.82 | 1-16 | Västerås 9.3 | ||||
2019 | 4:36.88 | 5 | Sätra 4.2 | ||||
2019 | 4:38.45 | 1 -17 | Göteborg/FH 1.12 | ||||
2019 | 4:58.70 | 2h1-16 | Västerås 9.3 | ||||
2020 | 4:39.54 | 1 | Göteborg/FH 30.11 | ||||
2020 | 4:48.34 | 1-17 | Göteborg/FH 23.2 | ||||
2022 | 4:26.46 | 1-19 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 4:29.74 | 3 | Växjö 27.2 | ||||
2022 | 4:30.11 | 3h2 | Växjö 26.2 | ||||
1 mile | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 5:09.77 | 3 | Göteborg/S 25.7 | ||||
3000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 10:30.83 | 1-15 | Kungsbacka 25.8 | ||||
2020 | 10:19.26 | 9 | Hallsberg 1.8 | ||||
2021 | 9:40.78 | 1-19 | Uddevalla 27.5 | ||||
5000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 17:05.72 | 3 | Lerum 23.6 | ||||
5 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 19:15 | 3-18 | Ljungskile 2.5 | ||||
2021 | 17:12 | 4-19 | Oderzo, ITA 4.9 | ||||
10 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 37:38 | 23 | Røyse, NOR 16.10 | ||||
Halvmaraton | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 1:28:19 | 8 | Uppsala 28.10 | ||||
1500 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 5:26.08 | 1-17 | Helsingborg 7.7 | ||||
2018 | 5:01.27 | 1-15 | Enskede 5.8 | ||||
2018 | 5:07.21 | 1-15 | Hässleholm 27.7 | ||||
2019 | 4:56.53 | 2-17 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2019 | 5:02.33 | 2-17 | Stockholm/S 24.8 | ||||
2019 | 5:11.08 | 1-16 | Trollhättan 11.8 | ||||
2020 | 4:59.46 | 1-17 | Linköping 22.8 | ||||
2000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 6:50.96 | 5-17 | Baku, AZE 25.7 | ||||
300 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 45.63 | 1-14 | Uddevalla 9.9 | ||||
2018 | 47.47 | 2-15 | Hässleholm 27.7 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 4.90 | 4 | Göteborg/S 9.6 | +1.0 | |||
Tresteg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 9.52 | 4 | Lerum 28.8 | 0.0 | |||
2017 | 10.87 | 1-14 | Hässleholm 29.7 | +1.4 | |||
2018 | 11.32 | 1 | Helsingborg 7.7 | +1.1 | |||
2018 | 11.06 | 5 -15 | Enskede 5.8 | +1.2 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 9.84 | 1-15 | Göteborg/FH 18.12 | ||||
2018 | 11.43 | 1-15 | Göteborg/FH 25.2 | ||||
2018 | 11.02 | 2-15 | Växjö 4.3 | ||||
2019 | 11.21 | 2-17 | Göteborg/FH 2.2 | ||||
2019 | 11.17 | 5-16 | Västerås 9.3 | ||||
Kula | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 6.93 | Com | Göteborg/S-K 23.9 | ||||
2021 | 7.15 | Com | Göteborg/S-K 24.9 | ||||
Diskus | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 18.28 | Com | Göteborg/S-K 23.9 | ||||
2021 | 15.82 | Com | Göteborg/S-K 24.9 | ||||
Slägga | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 16.17 | Com | Göteborg/S-K 23.9 | ||||
2021 | 17.70 | Com | Göteborg/S-K 24.9 | ||||
Spjut | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 22.85 | Com | Göteborg/S-K 23.9 | ||||
2021 | 21.66 | Com | Göteborg/S-K 24.9 | ||||
Castorama | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 1.408 | 4 | Göteborg/S-K 23.9 | ||||
2021 | 1.370 | 3 | Göteborg/S-K 24.9 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
Kula (3.0 kg) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 8.28 | 11-15 | Göteborg/FH 3.2 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1500 m | |||||||
SM | 2021 | 4 | 4:35.43 |
3 | h1 | 4:38.55 |
|
4x800 m | |||||||
SM | 2023 | 1 | 8:53.42 |
||||
3.64 km terräng | |||||||
SM | 2021 | 7 | 12:07 |
||||
4 km terräng | |||||||
SM | 2023 | 33 | 16:16 |
||||
Terräng lag | |||||||
SM | 2021 | 1 | 13.00 |
||||
SM | 2023 | 4 | 78 |
||||
Inne | |||||||
800 m | |||||||
ISM | 2022 | 5 | 2:08.30 |
2 | h2 | 2:10.70 |
|
1500 m | |||||||
ISM | 2022 | 3 | 4:29.74 |
3 | h2 | 4:30.11 |
|
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
300 m | |||||||
USM | 2018 | 1 | 16 | 5:01.27 |
|||
800 m | |||||||
USM | 2018 | 1 | 15 | NT |
1 | 15 h1 | 2:22.12 |
USM | 2019 | 1 | 16 | 2:17.52 |
1 | 16 h1 | 2:21.40 |
USM | 2020 | 1 | 17 | 2:13.87 |
|||
JSM | 2021 | 2 | 19 | 2:09.07 |
3 | 19 h2 | 2:20.47 |
JSM | 2022 | 2 | 19 | 2:14.73 |
|||
1500 m | |||||||
USM | 2019 | 1 | 16 | 4:45.77 |
|||
JSM | 2021 | 1 | 19 | 4:33.08 |
|||
JSM | 2022 | 3 | 19 | 4:35.55 |
|||
1500 m hinder | |||||||
USM | 2018 | 1 | 15 | 5:01.27 |
|||
USM | 2019 | 1 | 16 | 5:11.08 |
|||
USM | 2020 | 1 | 17 | 4:59.46 |
|||
Tresteg | |||||||
USM | 2018 | 5 | 15 | 11.06 |
|||
3x800 m | |||||||
JSM | 2023 | 1 | 22 | 6:56.25 |
|||
4 km terräng | |||||||
USM | 2020 | 6 | 17 | 15:21 |
|||
5.9 km terräng | |||||||
JSM | 2021 | 2 | 19 | 21:22 |
|||
Terräng lag | |||||||
USM | 2020 | 2 | 17 | ||||
Inne | |||||||
1500 m | |||||||
IUSM | 2019 | 1 | 16 | 4:34.82 |
2 | 16 h1 | 4:58.70 |
IJSM | 2022 | 1 | 19 | 4:26.46 |
|||
Tresteg | |||||||
NC-y | 2018 | 2 | 15 | 11.02 |
|||
IUSM | 2019 | 5 | 16 | 11.17 |
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
3000 m | |||||||
JEM19 | 2021 | - | 19 h2 | DNF |
|||
2000 m hinder | |||||||
EYOF | 2019 | 5 | 17 | 6:50.96 |
|||
terräng | |||||||
EM | 2021 | 39 | 19 | 14:23 |