Kristian Efremov

Född: 31 augusti 1990

Ålder: 30 år 248 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
 18.8.2018–

Tidigare förening(ar):
Hammarby IF –17.8.2018

Nationalitet: MKD

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Inga resultat 2021. Senaste resultatet är från 2020.

2020

100 m (1)
11.69
SB  SollentunaSollentuna5.7.20+0.8
200 m (1)
23.37i
SB  SollentunaSollentuna22.1.20
300 m (1)
36.15i
SB  SätraSätra15.12.19
400 m (9)
51.72i
SB  SollentunaSollentuna18.12.19
51.12i
SB  HuddingeHuddinge26.1.20
50.56i
SB  (20)FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
50.30i
SB  (17)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
50.55
SB  SollentunaSollentuna5.7.20
51.11
  HuddingeHuddinge25.7.20
50.83
  EskilstunaEskilstuna30.7.20
50.55
=SB  SollentunaSollentuna8.8.20
51.36
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
800 m (1)
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
Kula (1)
7.32
PB  SätraSätra26.9.20
 
7.187.22X7.32
Diskus (1)
18.33
PB  SätraSätra26.9.20
 
17.8018.3317.2017.33
Slägga (1)
13.31
PB  SätraSätra26.9.20
 
10.3611.1812.1713.31
Spjut (1)
16.62
PB  SätraSätra26.9.20
 
X15.9716.6215.31
Castorama (1)
616
PB  SätraSätra26.9.20
7.32   16.62   18.33   13.31
4x100 m (1)
42.09
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 Spårvägens FK
André Drummond, William Gardell
Marvin Tay, Kristian Efremov
4x400 m (1)
3:16.17
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Spårvägens FK
Kristian Efremov, Joakim Andersson
Tor Ekström, Ívar Kristinn Jasonarson

2019

100 m (1)
11.49
SB  SollentunaSollentuna7.6.19+1.7
200 m (1)
22.90
SB  SollentunaSollentuna9.6.19+1.4
400 m (2)
50.26i
SB  (19)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
50.23
SB  HuddingeHuddinge15.6.19
800 m (2)
DNFi
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
DNF
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
400 m häck (2)
59.03
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
59.03
=SB  SollentunaSollentuna18.6.19

2018

100 m (2)
11.40
SB  HuddingeHuddinge16.8.18+1.2
11.40
=SB  HuddingeHuddinge16.8.18+1.2
200 m (3)
22.88i
SB  SätraSätra21.1.18
22.53
SB  HuddingeHuddinge16.8.18+0.5
22.53
=SB  HuddingeHuddinge16.8.18+0.5
400 m (6)
50.45i
SB  (25)ÖrebroÖrebro14.1.18
50.96i
  SätraSätra3.2.18
50.56i
  BalkanCIstanbul, TURBalkanC, Istanbul, TUR17.2.18
49.37
=SB  (24)Stockholm/SStockholm/S7.8.18
49.37
SB  Stockholm/SStockholm/S7.8.18
49.60
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
400 m häck (2)
58.16
SB  KarlstadKarlstad19.5.18
58.16
=SB  KarlstadKarlstad19.5.18

2017

200 m (2)
22.94i
SB  (20)SätraSätra22.1.17
23.15
SB  HuddingeHuddinge15.8.17+0.8
400 m (3)
50.03i
SB  (17)ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
49.51
SB  HuddingeHuddinge20.5.17
50.22
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
300 m häck (1)
42.64
PB  EnskedeEnskede8.8.17
400 m häck (4)
55.54
PB  (20)SätraSätra25.5.17
56.63
  Lag-EM Div 3Marsa, MLTLag-EM Div 3, Marsa, MLT24.6.17
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
57.33
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
4x400 m (1)
3:27.85
SB  Lag-EM Div 3Marsa, MLTLag-EM Div 3, Marsa, MLT25.6.17
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Milan Velkovikj, Kristijan Efremov
Aleksandar Stojanovski, Dalibor Spasovski

2016

60 m (1)
7.21i
PB  SätraSätra23.1.16
100 m (1)
11.68
SB  HuddingeHuddinge10.8.16-0.2
200 m (2)
22.87i
PB  (24)HuddingeHuddinge15.1.16
22.52w
  HuddingeHuddinge22.5.16+3.6
400 m (11)
49.94i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
50.07i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
50.28i
  (16)IVMPortland, ORIVM, Portland, OR18.3.16
49.26
SB  HuddingeHuddinge21.5.16
48.82
SB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna3.6.16
48.82
=SB  SollentunaSollentuna3.6.16
48.69
SB  (16)SkaraSkara6.6.16
48.98
  CSSEMarsa, MLTCSSE, Marsa, MLT11.6.16
49.38
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
49.67
  Göteborg/SGöteborg/S15.7.16
49.75
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16
400 m häck (2)
55.76
PB  (21)EnskedeEnskede14.5.16
57.74
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16

2015

100 m (1)
11.34
PB  HuddingeHuddinge19.8.15+1.7
150 m (1)
16.78
PB  EnskedeEnskede12.8.15+1.5
200 m (1)
22.53
SB  SollentunaSollentuna7.6.15+1.5
300 m (1)
35.72i
PB  SätraSätra13.2.15
400 m (2)
48.94
SB  (20)Lag-EM Div 3Baku, AZELag-EM Div 3, Baku, AZE21.6.15
49.61
  Stockholm/SStockholm/S30.7.15
600 m (1)
1:21.75
PB  EnskedeEnskede12.8.15
4x400 m (1)
3:31.12
SB  Lag-EM Div 3Baku, AZELag-EM Div 3, Baku, AZE22.6.15
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Slave Koevski, Aleksandar Taneski
Aleksandar Stojanovski, Kristijan Efremov

2014

400 m (2)
49.03
SB  Lag-EM Div 3Tbilisi, GEOLag-EM Div 3, Tbilisi, GEO21.6.14
48.89
SB  NCSkopje, MKDNC, Skopje, MKD19.7.14

2013

200 m (1)
22.38
PB  BalkanCStara Zagora, BULBalkanC, Stara Zagora, BUL28.7.13+0.7
400 m (3)
49.87i
PB  BalkanCIstanbul, TURBalkanC, Istanbul, TUR23.2.13
48.96
SB  Lag-EM Div 3Banská Bystrica, SVKLag-EM Div 3, Banská Bystrica, SVK22.6.13
48.87
SB  MedGMersin, TURMedG, Mersin, TUR27.6.13

2012

400 m (4)
50.23i
PB  IVMIstanbul, TURIVM, Istanbul, TUR9.3.12
48.26
PB  PavlovSofia, BULPavlov, Sofia, BUL9.6.12
48.80
  EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN27.6.12
47.92
PB  OSLondon, GBROS, London, GBR4.8.12

2011

200 m (1)
23.11
SB  PavlovSofia, BULPavlov, Sofia, BUL25.6.11-1.0
400 m (2)
50.35i
PB  IEMParis, FRAIEM, Paris, FRA4.3.11
49.31
PB  Lag-EM Div 3Reykjavik, ISLLag-EM Div 3, Reykjavik, ISL18.6.11
4x100 m (1)
43.76
SB  Lag-EM Div 3Reykjavik, ISLLag-EM Div 3, Reykjavik, ISL18.6.11
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Riste Ajdarov, Kristijan Efremov
Riste Pandev, Roberto Stevikj
4x400 m (1)
3:29.43
SB  Lag-EM Div 3Reykjavik, ISLLag-EM Div 3, Reykjavik, ISL19.6.11
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Ognen Pavlovski, Kristijan Efremov
Bojan Milchevski, Roberto Stevikj

2010

200 m (1)
22.77
PB  Lag-EM Div 3Marsa, MLTLag-EM Div 3, Marsa, MLT20.6.10-1.1
400 m (2)
50.54
SB  Lag-EM Div 3Marsa, MLTLag-EM Div 3, Marsa, MLT19.6.10
49.63
PB  PavlovSofia, BULPavlov, Sofia, BUL26.6.10
4x100 m (1)
43.58
SB  Lag-EM Div 3Marsa, MLTLag-EM Div 3, Marsa, MLT19.6.10
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Roberto Stevinj, Kristijan Efremov
Redzhep Selman, Icko Jankoski
4x400 m (1)
3:25.74
SB  Lag-EM Div 3Marsa, MLTLag-EM Div 3, Marsa, MLT20.6.10
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Icko Jankoski, Ognen Pavlovski
Bojan Milchevski, Kristijan Efremov

2009

200 m (1)
22.94
PB  Lag-EM Div 3Sarajevo, BIHLag-EM Div 3, Sarajevo, BIH21.6.09+1.7
400 m (2)
50.14
PB  PavlovSofia, BULPavlov, Sofia, BUL27.6.09
50.96
  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB23.7.09
400 m häck (1)
58.64
SB  Lag-EM Div 3Sarajevo, BIHLag-EM Div 3, Sarajevo, BIH20.6.09
4x100 m (1)
44.17
SB  Lag-EM Div 3Sarajevo, BIHLag-EM Div 3, Sarajevo, BIH20.6.09
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Filip Kaftanoski, Kristian Efremov
Slavcho Mirchevski, Riste Ajdarov
4x400 m (1)
3:29.45
SB  Lag-EM Div 3Sarajevo, BIHLag-EM Div 3, Sarajevo, BIH21.6.09
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Filip Kolovski, Kristijan Efremov
Filip Kaftanoski, Bojan Milchevski

2008

100 m (1)
11.38
PB  BalkanCBursa, TURBalkanC, Bursa, TUR19.7.08+1.9
400 m häck (1)
58.83
SB  ECup Div 2Banská Bystrica, SVKECup Div 2, Banská Bystrica, SVK21.6.08
4x100 m (1)
45.72
SB  ECup Div 2Banská Bystrica, SVKECup Div 2, Banská Bystrica, SVK21.6.08
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Ljuta Ifraim, Dalibor Spasovski
Ivan Damcevski, Kristijan Efremov
4x400 m (1)
3:28.52
SB  ECup Div 2Banská Bystrica, SVKECup Div 2, Banská Bystrica, SVK22.6.08
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Ljuta Ifraim, Kristijan Efremov
Dalibor Spasovski, Enis Dautovski

2007

400 m (3)
50.99
PB  Veles, MKDVeles, MKD19.5.07
52.88
  JEM19Hengelo, NEDJEM19, Hengelo, NED19.7.07
52.87
  EYOFBeograd, SRBEYOF, Beograd, SRB24.7.07
400 m häck (3)
1:00.72
PB  ECup Div 2Zenica, BIHECup Div 2, Zenica, BIH23.6.07
59.06
PB  BalkanCSofia, BULBalkanC, Sofia, BUL4.7.07
58.39
PB  (43) Skopje, MKDSkopje, MKD30.9.07

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat95451.Eventname AS Eventeng, alltat95451.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat95451.Date),'.',MONTH(alltat95451.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat95451.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat95451 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat95451.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat95451.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat95451.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat95451.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat95451.Eventname AS Eventeng, alltat95451.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat95451.Date),'.',MONTH(alltat95451.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat95451.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat95451 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat95451.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat95451.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat95451.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat95451.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat95451.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat95451.Eventname AS Eventeng, alltat95451.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat95451.Date),'.',MONTH(alltat95451.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat95451.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat95451 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat95451.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat95451.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat95451.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat95451.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat95451.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.21
Sätra23.1.16
100 m
Ute
11.34
Huddinge19.8.15+1.7
150 m
Ute
16.78
Enskede12.8.15+1.5
200 m
Ute
22.38
Stara Zagora, BUL28.7.13+0.7
Inne
22.87
Huddinge15.1.16
300 m
Inne
35.72
Sätra13.2.15
400 m
Ute
47.92
London, GBR4.8.12
Inne
49.87
Istanbul, TUR23.2.13
600 m
Ute
1:21.75
Enskede12.8.15
300 m häck
Ute
42.64
Enskede8.8.17
400 m häck
Ute
55.54
Sätra25.5.17
Kula
Ute
7.32
Sätra26.9.20
Diskus
Ute
18.33
Sätra26.9.20
Slägga
Ute
13.31
Sätra26.9.20
Spjut
Ute
16.62
Sätra26.9.20
Castorama
Ute
616
Sätra26.9.20
200 m
22.38
3
B
BalkanCStara Zagora, BUL28.7.13+0.7
22.53
6
Sollentuna7.6.15+1.5
22.53
2
Huddinge16.8.18+0.5
22.53
2
Huddinge16.8.18+0.5
22.77
4
r1
Lag-EM Div 3Marsa, MLT20.6.10-1.1
22.87i
1
Huddinge15.1.16
22.88i
2
B
Sätra21.1.18
22.90
6
B
Sollentuna9.6.19+1.4
22.94
6
r1
Lag-EM Div 3Sarajevo, BIH21.6.09+1.7
22.94i
2
Sätra22.1.17
Visa/dölj alla resultat
23.11
2
D
PavlovSofia, BUL25.6.11-1.0
23.15
4
Huddinge15.8.17+0.8
23.37i
1
I
Sollentuna22.1.20
10-bästasnitt: 22.727
400 m
47.92
7
h4
OSLondon, GBR4.8.12
48.26
4
PavlovSofia, BUL9.6.12
48.69
2
Skara6.6.16
48.80
8
h2
EMHelsinki, FIN27.6.12
48.82
3
SAYOSollentuna3.6.16
48.82
3
Sollentuna3.6.16
48.87
5
h1
MedGMersin, TUR27.6.13
48.89
2
NCSkopje, MKD19.7.14
48.94
2
B
Lag-EM Div 3Baku, AZE21.6.15
48.96
1
B
Lag-EM Div 3Banská Bystrica, SVK22.6.13
Visa/dölj alla resultat
48.98
6
CSSEMarsa, MLT11.6.16
49.03
5
Lag-EM Div 3Tbilisi, GEO21.6.14
49.26
2
Huddinge21.5.16
49.31
6
r2
Lag-EM Div 3Reykjavik, ISL18.6.11
49.37
3
Stockholm/S7.8.18
49.37
3
Stockholm/S7.8.18
49.38
7
Folksam GPSollentuna28.6.16
49.51
1
Huddinge20.5.17
49.60
4
h1
SMEskilstuna24.8.18
49.61
4
C
Stockholm/S30.7.15
49.63
5
B
PavlovSofia, BUL26.6.10
49.67
2
B
Göteborg/S15.7.16
49.75
4
h3
SMSollentuna26.8.16
49.87i
3
B
BalkanCIstanbul, TUR23.2.13
49.94i
2
h1
ISMMalmö/A27.2.16
50.03i
3
h1
ISMVäxjö25.2.17
50.07i
2
B
ISMMalmö/A28.2.16
50.14
2
C
PavlovSofia, BUL27.6.09
50.22
7
BauhausStockholm/S18.6.17
50.23i
5
h4
IVMIstanbul, TUR9.3.12
50.23
2
Huddinge15.6.19
50.26i
2
h2
ISMNorrköping16.2.19
50.28i
5
h4
IVMPortland, OR18.3.16
50.30i
3
h3
ISMVäxjö22.2.20
50.35i
5
h3
IEMParis, FRA4.3.11
50.45i
1
Örebro14.1.18
50.54
7
r2
Lag-EM Div 3Marsa, MLT19.6.10
50.55
3
Sollentuna5.7.20
50.55
1
Sollentuna8.8.20
50.56i
5
B
BalkanCIstanbul, TUR17.2.18
50.56i
4
Folksam GPSätra11.2.20
50.83
6
Eskilstuna30.7.20
50.96
8
19
h2
JEM19Novi Sad, SRB23.7.09
50.96i
3
Sätra3.2.18
50.99
-
Veles, MKD19.5.07
51.11
3
Huddinge25.7.20
51.12i
2
Huddinge26.1.20
51.36
1
B
Sollentuna10.8.20
51.72i
1
Sollentuna18.12.19
52.87
5
17
h4
EYOFBeograd, SRB24.7.07
52.88
6
19
h2
JEM19Hengelo, NED19.7.07
10-bästasnitt: 48.697
400 m häck
55.54
2
Sätra25.5.17
55.76
2
Enskede14.5.16
56.63
2
B
Lag-EM Div 3Marsa, MLT24.6.17
57.33
7
h2
SMHelsingborg26.8.17
57.74
6
h3
SMSollentuna27.8.16
58.16
4
Karlstad19.5.18
58.16
4
Karlstad19.5.18
58.39
1
19
Skopje, MKD30.9.07
58.64
4
r1
Lag-EM Div 3Sarajevo, BIH20.6.09
58.83
7
r1
ECup Div 2Banská Bystrica, SVK21.6.08
Visa/dölj alla resultat
59.03
8
B
Folksam GPSollentuna18.6.19
59.03
8
B
Sollentuna18.6.19
59.06
8
BalkanCSofia, BUL4.7.07
1:00.72
3
r1
ECup Div 2Zenica, BIH23.6.07
10-bästasnitt: 57.518

Total results in database: 113
By event:
60 m:1
100 m:7
150 m:1
200 m:14
300 m:2
400 m:51
600 m:1
800 m:3
300 m häck:1
400 m häck:15
Kula:1
Diskus:1
Slägga:1
Spjut:1
Castorama:1
4x100 m:5
4x400 m:7
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
7.21
1
Sätra
23.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
11.38
 8r2-19
Bursa, TUR
19.7
 +1.9
2015
11.34
2
Huddinge
19.8
 +1.7
2016
11.68
 1rB
Huddinge
10.8
-0.2
2018
11.40
 4
Huddinge
16.8
 +1.2
11.40
4
Huddinge
16.8
 +1.2
2019
11.49
 6h2
Sollentuna
7.6
 +1.7
2020
11.69
 6rB
Sollentuna
5.7
 +0.8
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
16.78
2rB
Enskede
12.8
 +1.5
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
22.94
 6r1
Sarajevo, BIH
21.6
 +1.7
2010
22.77
 4r1
Marsa, MLT
20.6
-1.1
2011
23.11
 2rD
Sofia, BUL
25.6
-1.0
2013
22.38
3rB
Stara Zagora, BUL
28.7
 +0.7
2015
22.53
 6
Sollentuna
7.6
 +1.5
2016
22.52w
 1
Huddinge
22.5
 +3.6
2017
23.15
 4
Huddinge
15.8
 +0.8
2018
22.53
 2
Huddinge
16.8
 +0.5
22.53
2
Huddinge
16.8
 +0.5
2019
22.90
 6rB
Sollentuna
9.6
 +1.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
22.87
1
Huddinge
15.1
 
2017
22.94
 2
Sätra
22.1
 
2018
22.88
 2rB
Sätra
21.1
 
2020
23.37
 1 rI
Sollentuna
22.1
 
300 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
35.72
1
Sätra
13.2
 
2020
36.15
 1
Sätra
15.12
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
50.99
 
Veles, MKD
19.5
 
52.87
5h4-17
Beograd, SRB
24.7
 
52.88
6h2-19
Hengelo, NED
19.7
 
2009
50.14
 2rC
Sofia, BUL
27.6
 
50.96
8h2-19
Novi Sad, SRB
23.7
 
2010
49.63
 5rB
Sofia, BUL
26.6
 
50.54
7r2
Marsa, MLT
19.6
 
2011
49.31
 6r2
Reykjavik, ISL
18.6
 
2012
47.92
7h4
London, GBR
4.8
 
48.26
4
Sofia, BUL
9.6
 
48.80
8h2
Helsinki, FIN
27.6
 
2013
48.87
 5h1
Mersin, TUR
27.6
 
48.96
1rB
Banská Bystrica, SVK
22.6
 
2014
48.89
 2
Skopje, MKD
19.7
 
49.03
5
Tbilisi, GEO
21.6
 
2015
48.94
 2rB
Baku, AZE
21.6
 
49.61
4rC
Stockholm/S
30.7
 
2016
48.69
 2
Skara
6.6
 
48.82
3
Sollentuna
3.6
 
48.82
3
Sollentuna
3.6
 
48.98
6
Marsa, MLT
11.6
 
49.26
2
Huddinge
21.5
 
49.38
7
Sollentuna
28.6
 
49.67
2rB
Göteborg/S
15.7
 
49.75
4h3
Sollentuna
26.8
 
2017
49.51
 1
Huddinge
20.5
 
50.22
7
Stockholm/S
18.6
 
2018
49.37
3
Stockholm/S
7.8
 
2018
49.37
 3
Stockholm/S
7.8
 
49.60
4h1
Eskilstuna
24.8
 
2019
50.23
 2
Huddinge
15.6
 
2020
50.55
 3
Sollentuna
5.7
 
50.55
1
Sollentuna
8.8
 
50.83
6
Eskilstuna
30.7
 
51.11
3
Huddinge
25.7
 
51.36
1rB
Sollentuna
10.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
50.35
 5h3
Paris, FRA
4.3
 
2012
50.23
 5h4
Istanbul, TUR
9.3
 
2013
49.87
3rB
Istanbul, TUR
23.2
 
2016
49.94
 2h1
Malmö/A
27.2
 
50.07
2rB
Malmö/A
28.2
 
50.28
5h4
Portland, OR
18.3
 
2017
50.03
 3h1
Växjö
25.2
 
2018
50.45
 1
Örebro
14.1
 
50.56
5rB
Istanbul, TUR
17.2
 
50.96
3
Sätra
3.2
 
2019
50.26
 2h2
Norrköping
16.2
 
2020
50.30
 3h3
Växjö
22.2
 
50.56
4
Sätra
11.2
 
51.12
2
Huddinge
26.1
 
51.72
1
Sollentuna
18.12
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1:21.75
1rC
Enskede
12.8
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
42.64
2
Enskede
8.8
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
58.39
 1-19
Skopje, MKD
30.9
 
59.06
8
Sofia, BUL
4.7
 
1:00.72
3r1
Zenica, BIH
23.6
 
2008
58.83
 7r1
Banská Bystrica, SVK
21.6
 
2009
58.64
 4r1
Sarajevo, BIH
20.6
 
2016
55.76
 2
Enskede
14.5
 
57.74
6h3
Sollentuna
27.8
 
2017
55.54
2
Sätra
25.5
 
56.63
2rB
Marsa, MLT
24.6
 
57.33
7h2
Helsingborg
26.8
 
2018
58.16
 4
Karlstad
19.5
 
58.16
4
Karlstad
19.5
 
2019
59.03
8rB
Sollentuna
18.6
 
2019
59.03
 8rB
Sollentuna
18.6
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
7.32
Com
Sätra
26.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
18.33
Com
Sätra
26.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
13.31
Com
Sätra
26.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
16.62
Com
Sätra
26.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
616
3
Sätra
26.9
 
Ute
400 m
SM 2016
4
h3
49.75
SM 2018
4
h1
49.60
400 m häck
SM 2016
6
h3
57.74
SM 2017
7
h2
57.33
4x400 m
SM 2020 3
3:16.17
Inne
400 m
ISM 2016 2
B
50.07
2
h1
49.94
ISM 2017
3
h1
50.03
ISM 2019
2
h2
50.26
ISM 2020
3
h3
50.30
Ute
400 m
EM 2012 29
8
h2
48.80
OS 2012 43
7
h4
47.92
Inne
400 m
IEM 2011 26
5
h3
50.35
IVM 2012 24
5
h4
50.23
IVM 2016 26
5
h4
50.28

Lag-EM och Europacupen
200 m
Div 3 2009 13
22.94
Div 3 2010 12
22.77
400 m
Div 3 2010 10
50.54
Div 3 2011 7
49.31
Div 3 2013 7
48.96
Div 3 2014 7
49.03
Div 3 2015 9
48.94
400 m häck
ECup Div 2 2007 10
1:00.72
ECup Div 2 2008 10
58.83
Div 3 2009 11
58.64
Div 3 2017 6
56.63
4x100 m
ECup Div 2 2008 12
45.72
Div 3 2009 11
44.17
Div 3 2010 10
43.58
Div 3 2011 6
43.76
4x400 m
ECup Div 2 2008 11
3:28.52
Div 3 2009 12
3:29.45
Div 3 2010 10
3:25.74
Div 3 2011 12
3:29.43
Div 3 2015 11
3:31.12
Div 3 2017 7
3:27.85

Junior-ungdom
400 m
JEM19 2007 25
6
19
h2
52.88
EYOF 2007
5
17
h4
52.87
JEM19 2009 27
8
19
h2
50.96