0



Oliver Ericsson

Född: 3 januari 2006

Ålder: 17 år 27 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
15.11.2019–
Tidigare förening(ar):

 Österhaningen IF –14.11.2019
Förening:
 Spårvägens FK
 15.11.2019–

Tidigare förening(ar):
Österhaningen IF –14.11.2019



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2023

60 m (2)
7.32i
PB  ÖrebroÖrebro15.1.23
7.27i
PB  ÖrebroÖrebro15.1.23
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.71i
PB  SätraSätra22.1.23
DNSi
  SätraSätra22.1.23
Höjd (1)
1.89i
PB  SätraSätra22.1.23
 
1.64
O
1.71
O
1.77
O
1.79
O
1.81
XO
1.83
XO
1.85
O
1.87
XO
1.89
XXO
1.91
XXX
      
Tresteg (1)
13.69i
PB  ÖrebroÖrebro15.1.23
 
13.1813.30XX13.6911.77
Kula (5.0 kg) (1)
11.98i
PB  SätraSätra22.1.23
 
10.6211.9811.53X11.8311.65

2022

60 m (2)
7.39i
PB  ÖrebroÖrebro27.11.21
7.39i
=PB  SollentunaSollentuna7.1.22
100 m (2)
11.66
PB  Stockholm/SStockholm/S24.5.22+0.2
11.67
  HuddingeHuddinge1.8.22-2.3
200 m (1)
23.37
PB  VästeråsVästerås30.7.22+1.7
800 m (1)
DNFi
  SollentunaSollentuna8.1.22
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.83i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.22
8.84i
  SollentunaSollentuna8.1.22
Höjd (1)
1.51i
  SollentunaSollentuna8.1.22
 
1.42
O
1.51
OR
      
Stav (2)
3.40i
PB  ÖrebroÖrebro27.11.21
 
3.00
O
3.20
O
3.40
O
3.60
XXX
    
3.45i
PB  SollentunaSollentuna7.1.22
 
3.05
XO
3.15
O
3.25
XO
3.35
O
3.45
XXO
3.55
XXX
  
Längd (9)
6.61i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.22
 
6.306.55X6.616.57
6.60i
  SollentunaSollentuna7.1.22
 
6.336.486.60
6.62i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
 
6.346.536.456.326.62X
6.53
SB  Stockholm/SStockholm/S24.5.22-0.5
 
X6.43
-2.4
X6.53
-0.5
XX
6.75
PB  Göteborg/UGöteborg/U17.6.22-0.7
 
X
-0.2
6.09
-1.8
6.65
+3.0
6.48
-0.4
6.59
-1.2
6.75
-0.7
6.19
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+1.3
 
X
+4.0
X
+4.0
X
+3.7
X
+3.2
6.19
+1.3
X
+1.2
6.60
  HuddingeHuddinge1.8.22+0.2
 
6.49
+1.6
6.60
+0.2
X
+1.4
X
+2.1
X
+1.3
6.54
+1.1
6.54
  USMUppsalaUSM, Uppsala27.8.22-1.3
 
XX6.54
-1.3
XXX
6.58
  MoraMora3.9.22+0.3
 
6.48
+0.6
6.58
+0.3
XXXX
Tresteg (5)
13.62i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.22
 
13.1912.8613.4012.99X13.62
13.49
PB  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22+1.2
 
13.40
+1.0
13.37
+0.2
13.49
+1.2
X
-0.9
13.25
-0.4
13.75
PB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+0.8
 
12.97
+1.2
13.07
+2.2
X
+1.8
X
+1.7
13.75
+0.8
X
+1.8
13.72
  VästeråsVästerås30.7.22+1.7
13.94w
  VästeråsVästerås30.7.22+2.2
 
13.21
+1.7
13.72
+1.7
13.94
+2.2
13.79
+2.3
13.63
+1.1
13.69
+1.2
12.92
  USMUppsalaUSM, Uppsala28.8.22+2.0
13.59w
  USMUppsalaUSM, Uppsala28.8.22+2.5
 
12.92
+2.0
13.35
+2.8
XX13.55
+4.2
13.59
+2.5
Kula (5.0 kg) (2)
10.84i
PB  ÖrebroÖrebro27.11.21
 
10.76XX10.6010.8410.42
10.84i
=PB  SollentunaSollentuna8.1.22
 
10.5110.8210.84
Kula (1)
8.90
PB  MoraMora3.9.22
 
8.798.24X7.36X8.90
Spjut (1)
40.19
PB  MoraMora3.9.22
 
37.3438.3239.0640.19
Sjukamp (P17) (1)
3.651
PB  SollentunaSollentuna8.1.22
7.39   3.45   6.60   8.84
1.51   10.84   DNF
4x100 m (3)
DQ
  DanderydDanderyd21.5.22
 Spårvägens FK
Thirachai Schröder, Konrad Sundbom Kopparberg
Erik Andersson, Oliver Ericsson
46.06
SB  DanderydDanderyd21.5.22
 Spårvägens FK
Thirachai Schröder, Konrad Sundbom Kopparberg
Gustaf Vennerholm, Oliver Ericsson
45.66
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S29.5.22
 Spårvägens FK
Oliver Ericsson, Konrad Sundbom Kopparberg
Erik Andersson, Gustav Hellsten
1000 m stafett (2)
2:07.32
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 Spårvägens FK
Erik Andersson, Oliver Ericsson
Gustav Hellsten, Konrad Sundbom Kopparberg
2:08.51
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 Spårvägens FK
Oliver Ericsson, Erik Andersson
Gustav Hellsten, Konrad Sundbom Kopparberg

2021

80 m (3)
9.53
PB  HuddingeHuddinge12.6.21-0.1
9.55
  HuddingeHuddinge12.6.21-0.8
9.75
  MoraMora4.9.21+0.4
100 m (1)
11.63w
  Stockholm/SStockholm/S22.5.21+3.1
200 m (1)
24.67
PB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21+1.6
800 m (2)
2:22.91
PB  EnskedeEnskede6.6.21
2:29.21
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
80 m häck (83.8 cm) (3)
Okända vindförhållanden:
11.9m
  Stockholm/SStockholm/S29.5.21
11.98
SB  EnskedeEnskede5.6.21-0.9
11.43
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21+1.3
Höjd (7)
1.80
SB  Stockholm/SStockholm/S29.5.21
 
1.52
O
1.60
O
1.70
O
1.80
O
1.84
XXX
   
1.81
SB  EnskedeEnskede6.6.21
 
1.60
O
1.69
O
1.75
O
1.78
XO
1.81
XO
1.84
XXX
  
1.81
=SB  HuddingeHuddinge12.6.21
1.84
PB  TrollbäckenTrollbäcken10.7.21
 
1.65
O
1.70
O
1.75
O
1.80
XO
1.84
XXO
1.88
XXX
  
1.79
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
1.64
XO
1.70
XO
1.73
O
1.76
XO
1.79
O
1.82
XXX
  
1.79
  USMLinköpingUSM, Linköping21.8.21
 
1.62
O
1.74
O
1.79
XO
1.82
XXX
    
1.78
  MoraMora4.9.21
 
1.63
O
1.66
O
1.72
XO
1.75
O
1.78
O
1.81
XXX
  
Stav (2)
3.41
PB  EnskedeEnskede5.6.21
 
2.71
XO
2.81
O
2.91
O
3.01
O
3.11
XO
3.21
O
3.31
O
3.41
O
3.51
XXX
       
3.50
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
2.60
O
2.90
XO
3.00
O
3.10
O
3.20
O
3.30
XO
3.40
O
3.50
XXO
3.60
XXX
       
Längd (6)
6.30
=PB  StockholmStockholm29.5.21-1.7
6.41w
  Stockholm/SStockholm/S29.5.21+3.3
 
6.28
-0.2
6.30
-1.7
6.41
+3.3
6.52
PB  EnskedeEnskede6.6.21-0.8
 
6.38
-0.3
6.49
0.0
6.52
-0.8
6.12
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21-2.0
 
5.66
-2.1
6.12
-2.0
5.93
-0.5
6.19
  USMLinköpingUSM, Linköping21.8.21+0.2
 
6.19
+0.2
6.57
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.210.0
6.76w
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.21+4.2
 
6.48
+2.5
6.76
+4.2
X
0.0
6.49
+2.3
6.59
+3.4
6.57
0.0
6.50
  MoraMora4.9.21+1.0
 
6.33
+1.0
6.49
+1.0
6.33
+1.0
6.37
+1.0
6.50
+1.0
6.17
+1.0
Tresteg (2)
13.34
PB  HuddingeHuddinge13.6.21+1.5
 
12.69
-0.3
13.34
+1.5
12.90
+0.6
13.18
-0.3
13.33
0.0
13.14
+0.7
13.30
  USMLinköpingUSM, Linköping20.8.21+1.9
 
12.59
-2.0
12.94
-1.7
12.58
+0.2
13.19
+0.2
13.20
+1.6
13.30
+1.9
Kula (4.0 kg) (4)
13.37
PB  Stockholm/SStockholm/S29.5.21
 
12.7312.9713.37
13.17
  EnskedeEnskede6.6.21
 
11.1312.5313.17
12.00
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
11.8111.7212.00
12.82
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.21
 
12.82XX
Diskus (1.0 kg) (2)
33.49
PB  EnskedeEnskede5.6.21
 
29.4633.0033.49
37.15
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
30.50X37.15
Spjut (600 g) (3)
38.61
PB  Stockholm/SStockholm/S29.5.21
 
38.6137.95X
43.03
PB  EnskedeEnskede5.6.21
 
39.89X43.03
43.80
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
38.3037.9143.80
Åttakamp (P15) (2)
4.800
PB  EnskedeEnskede6.6.21
11.98/-0.9   33.49   3.41   43.03
6.52/-0.8   13.17   1.81   2:22.91
4.741
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
11.43/+1.3   37.15   3.50   43.80
6.12/-2.0   12.00   1.79   2:29.21
4x100 m (2)
44.94
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Spårvägens FK
Erik Andersson, Gustav Hellsten
Konrad Sundbom Kopparberg, Oliver Ericsson
44.32
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Spårvägens FK
Erik Andersson, Gustav Hellsten
Konrad Sundbom Kopparberg, Oliver Ericsson
1000 m stafett (1)
DQ
  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Spårvägens FK
Oliver Ericsson, Gustav Hellsten
Erik Andersson, Konrad Sundbom Kopparberg

2020

60 m (6)
7.84i
PB  SollentunaSollentuna30.11.19
7.68i
PB  SätraSätra11.1.20
7.86i
  HuddingeHuddinge26.1.20
7.75i
  HuddingeHuddinge26.1.20
7.69i
  SätraSätra16.2.20
7.72i
  SätraSätra16.2.20
80 m (6)
9.93
PB  EskilstunaEskilstuna28.6.20-2.9
9.73w
  SollentunaSollentuna5.7.20+2.8
9.86
PB  TäbyTäby15.8.20-1.2
9.86
=PB  TäbyTäby15.8.20-0.9
10.04
  TrollbäckenTrollbäcken22.8.200.0
10.24
  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20-1.5
200 m (1)
25.62w
  LidingöLidingö23.5.20+2.7
300 m (1)
40.7m
  SpångaSpånga21.5.20
600 m (1)
1:42.75i
PB  SätraSätra12.1.20
800 m (1)
2:39.95
PB  TäbyTäby16.8.20
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) (2)
9.20i
PB  SätraSätra12.1.20
DNFi
  SätraSätra15.2.20
80 m häck (83.8 cm) (4)
11.86
PB  TäbyTäby16.8.20+0.8
11.87
  TäbyTäby16.8.20+0.3
12.13
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.20-0.9
12.13
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.20-2.8
300 m häck (76.2 cm) (1)
46.78
PB  EskilstunaEskilstuna27.6.20
Höjd (8)
1.62i
PB  SollentunaSollentuna30.11.19
 
1.43
O
1.53
O
1.59
O
1.62
O
1.65
XX
   
1.75i
PB  SätraSätra12.1.20
 
1.54
O
1.57
O
1.60
O
1.63
O
1.66
O
1.69
O
1.72
O
1.75
XXO
1.72i
  SätraSätra16.2.20
1.73
PB  Stora MossenStora Mossen29.5.20
 
1.43
O
1.54
O
1.60
O
1.63
O
1.68
O
1.73
O
1.80
XXX
 
1.73
=PB  Stockholm/SStockholm/S30.5.20
1.70
  TumbaTumba1.8.20
 
1.50
O
1.58
O
1.66
O
1.70
XO
1.74
XXX
   
1.75
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20
 
1.57
XO
1.60
O
1.66
O
1.72
O
1.75
XXO
1.77
XXX
  
1.82
PB  HuddingeHuddinge26.9.20
 
1.58
O
1.64
O
1.67
O
1.73
O
1.76
XXO
1.79
XXO
1.82
O
1.85
XXX
Stav (3)
2.59i
PB  ÖrebroÖrebro8.12.19
 
1.79
O
1.89
O
1.99
O
2.09
O
2.19
XO
2.29
O
2.39
O
2.49
XO
2.59
O
2.69
XXX
      
2.55i
  SätraSätra11.1.20
 
2.25
O
2.35
O
2.45
O
2.55
O
2.65
XXX
   
3.00
PB  Stockholm/SStockholm/S14.6.20
Längd (9)
5.98i
PB  SätraSätra11.1.20
 
5.515.815.98
5.29i
  HuddingeHuddinge26.1.20
 
3.885.29XX
5.91i
  SätraSätra15.2.20
5.83
PB  Stockholm/SStockholm/S6.6.200.0
 
5.75
+1.3
5.64
+0.2
5.73
+2.3
5.76
+2.6
5.82
+1.0
5.83
0.0
6.11
PB  EskilstunaEskilstuna27.6.20+1.6
 
5.74
-1.0
5.82
0.0
5.99
+1.5
5.88
+1.1
6.11
+1.6
6.05
0.0
6.09
  TäbyTäby15.8.200.0
 
5.56
+1.1
5.68
0.0
5.58
-1.4
6.09
0.0
5.86
  TrollbäckenTrollbäcken23.8.20+1.7
 
5.81
+1.3
5.69
0.0
5.85
+1.5
5.79
+1.8
5.86
+1.7
5.69
+2.0
6.28
PB  MoraMora5.9.20+1.6
 
6.01
+0.2
6.21
+2.1
6.19
+0.4
5.96
+0.3
6.20
+0.7
6.28
+1.6
6.03
  HuddingeHuddinge26.9.20-1.0
 
5.88
0.0
5.71
-1.1
6.03
-1.0
5.88
-0.5
Tresteg (7)
11.92i
PB  ÖrebroÖrebro8.12.19
 
11.9211.0411.2811.53
12.21i
PB  UppsalaUppsala8.2.20
12.09i
  SätraSätra16.2.20
12.19
PB  Stockholm/SStockholm/S19.5.200.0
 
11.93
+1.3
11.47
-0.8
11.77
+0.1
11.62
-0.2
11.66
-0.1
12.19
0.0
12.11
  SpångaSpånga18.6.20+1.1
 
12.00
+0.5
11.94
+0.9
12.11
+1.1
12.00
+0.3
12.08
-0.2
X
12.70
PB  EskilstunaEskilstuna28.6.20+0.3
 
12.70
+0.3
12.29
+0.4
X
+0.6
12.00
+2.1
12.58
-0.4
12.50
-1.4
12.41
  TrollbäckenTrollbäcken22.8.200.0
 
12.38
+0.3
12.01
+1.3
12.41
0.0
Kula (4.0 kg) (6)
10.42i
PB  SätraSätra12.1.20
 
9.9410.3510.42
10.30i
  HuddingeHuddinge26.1.20
 
10.1810.309.2610.30
11.63
PB  Stockholm/ÖStockholm/Ö14.5.20
 
11.4511.2311.0811.5510.9411.63
11.53
  TäbyTäby15.8.20
 
10.86X11.5211.53
11.94
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20
 
11.2611.9411.63
12.06
PB  HuddingeHuddinge26.9.20
 
10.9810.8211.7512.0612.0211.07
Spjut (600 g) (2)
34.24
PB  LidingöLidingö23.5.20
 
31.95X29.3534.2429.9034.24
35.84
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20
 
35.66X30.8132.2435.84X
Sjukamp (P15) (1)
3.786
PB  SätraSätra12.1.20
7.68   2.55   5.98   9.20
1.75   10.42   1:42.75
4x80 m (3)
37.28
SB  DanderydDanderyd3.9.20
 Spårvägens FK
Erik Andersson, Gustav Hellsten
Konrad Sundbom Kopparberg, Oliver Ericsson
37.12
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Spårvägens FK
Erik Andersson, Konrad Sundbom Kopparberg
Gustav Hellsten, Oliver Ericsson
DNF
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Spårvägens FK
Erik Andersson, Konrad Sundbom Kopparberg
Gustav Hellsten, Oliver Ericsson

2019

60 m (4)
7.94w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+2.1
8.20
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.9
7.88
PB  TrollbäckenTrollbäcken31.8.19-0.2
7.88
=PB  TrollbäckenTrollbäcken31.8.19-0.2
80 m (1)
10.16
PB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.19+1.1
Höjd (3)
1.60i
PB  SätraSätra16.12.18
1.70
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
1.72
PB  UppsalaUppsala17.8.19
Längd (zon) (1)
6.01w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+2.6
Tresteg (zon) (1)
12.29
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.1
Kula (3.0 kg) (1)
11.67
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
Spjut (400 g) (1)
39.38
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Ute
7.88
Trollbäcken31.8.19-0.2
Inne
7.27
Örebro15.1.23
80 m
Ute
9.53
Huddinge12.6.21-0.1
100 m
Ute
11.66
Stockholm/S24.5.22+0.2
200 m
Ute
23.37
Västerås30.7.22+1.7
600 m
Inne
1:42.75
Sätra12.1.20
800 m
Ute
2:22.91
Enskede6.6.21
Höjd
Ute
1.84
Trollbäcken10.7.21
Inne
1.89
Sätra22.1.23
Stav
Ute
3.50
Ljungby7.8.21
Inne
3.45
Sollentuna7.1.22
Längd
Ute
6.75
Göteborg/U17.6.22-0.7
Inne
6.62
Göteborg/FH12.3.22
Tresteg
Ute
13.75
Uppsala21.6.22+0.8
Inne
13.69
Örebro15.1.23
Kula
Ute
8.90
Mora3.9.22
Spjut
Ute
40.19
Mora3.9.22

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.71
Sätra22.1.23
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne
9.20
Sätra12.1.20
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.43
Ljungby7.8.21+1.3
300 m häck (76.2 cm)
Ute
46.78
Eskilstuna27.6.20
Tresteg (zon)
Ute
12.29
Göteborg/U29.6.19+1.1
Kula (4.0 kg)
Ute
13.37
Stockholm/S29.5.21
Inne
10.42
Sätra12.1.20
Kula (3.0 kg)
Ute
11.67
Göteborg/U30.6.19
Kula (5.0 kg)
Inne
11.98
Sätra22.1.23
Diskus (1.0 kg)
Ute
37.15
Ljungby7.8.21
Spjut (400 g)
Ute
39.38
Göteborg/U28.6.19
Spjut (600 g)
Ute
43.80
Ljungby7.8.21
Åttakamp (P15)
Ute
4.800
Enskede6.6.21
Sjukamp (P15)
Inne
3.786
Sätra12.1.20
Sjukamp (P17)
Inne
3.651
Sollentuna8.1.22
60 m
7.27i
2
17
Örebro15.1.23
7.32i
1
17
h2
Örebro15.1.23
7.39i
1
17
Örebro27.11.21
7.39i
hep
17
Sollentuna7.1.22
7.68i
tri
15
Sätra11.1.20
7.69i
1
14
h3
Sätra16.2.20
7.72i
2
14
Sätra16.2.20
7.75i
1
14
Huddinge26.1.20
7.84i
1
15
h2
Sollentuna30.11.19
7.86i
1
14
h2
Huddinge26.1.20
Visa/dölj alla resultat
7.88
2
Trollbäcken31.8.19-0.2
7.88
2
13
Trollbäcken31.8.19-0.2
8.20
8
13
VUSGöteborg/U29.6.19+0.9
10-bästasnitt: 7.591
Höjd
1.89i
2
17
Sätra22.1.23
1.84
4
Trollbäcken10.7.21
1.82
1
15
Huddinge26.9.20
1.81
tri
15
Enskede6.6.21
1.81
2
15
Huddinge12.6.21
1.80
1
15
Stockholm/S29.5.21
1.79
tri
15
USMLjungby8.8.21
1.79
5
15
USMLinköping21.8.21
1.78
1
15
Mora4.9.21
1.75i
tri
15
Sätra12.1.20
Visa/dölj alla resultat
1.75
1
14
Trollbäcken22.8.20
1.73
1
17
Stora Mossen29.5.20
1.73
2
17
Stockholm/S30.5.20
1.72
1
13
Uppsala17.8.19
1.72i
1
14
Sätra16.2.20
1.70
2
13
VUSGöteborg/U28.6.19
1.70
2
Tumba1.8.20
1.62i
3
15
Sollentuna30.11.19
1.60i
1
13
Sätra16.12.18
1.51i
hep
17
Sollentuna8.1.22
10-bästasnitt: 1.808
Längd
6.75
2
16
Göteborg/U17.6.22-0.7
6.62i
3
16
IUSMGöteborg/FH12.3.22
6.61i
4
Norrköping6.1.22
6.60i
hep
17
Sollentuna7.1.22
6.60
2
Huddinge1.8.22+0.2
6.58
1
Mora3.9.22+0.3
6.57
+
15
USMLinköping22.8.210.0
6.54
4
16
USMUppsala27.8.22-1.3
6.53
1
Stockholm/S24.5.22-0.5
6.52
tri
15
Enskede6.6.21-0.8
Visa/dölj alla resultat
6.50
1
15
Mora4.9.21+1.0
6.30
+
15
Stockholm29.5.21-1.7
6.28
1
15
Mora5.9.20+1.6
6.19
3
15
Q
USMLinköping21.8.21+0.2
6.19
7
Club ChUppsala21.6.22+1.3
6.12
tri
15
USMLjungby8.8.21-2.0
6.11
3
15
Eskilstuna27.6.20+1.6
6.09
1
15
Täby15.8.200.0
6.03
2
14
Huddinge26.9.20-1.0
5.98i
tri
15
Sätra11.1.20
5.91i
2
14
Sätra15.2.20
5.86
1
14
Trollbäcken23.8.20+1.7
5.83
1
16
Stockholm/S6.6.200.0
5.29i
1
14
Huddinge26.1.20
10-bästasnitt: 6.592
Tresteg
13.75
6
Club ChUppsala21.6.22+0.8
13.72
+
17
Västerås30.7.22+1.7
13.69i
1
17
Örebro15.1.23
13.62i
1
16
IUSMGöteborg/FH13.3.22
13.49
1
16
Göteborg/U19.6.22+1.2
13.34
2
15
Huddinge13.6.21+1.5
13.30
1
15
USMLinköping20.8.21+1.9
12.92
+
16
USMUppsala28.8.22+2.0
12.70
1
15
Eskilstuna28.6.20+0.3
12.41
1
14
Trollbäcken22.8.200.0
Visa/dölj alla resultat
12.21i
1
15
Uppsala8.2.20
12.19
1
16
Stockholm/S19.5.200.0
12.11
2
14
Spånga18.6.20+1.1
12.09i
2
14
Sätra16.2.20
11.92i
1
15
Örebro8.12.19
10-bästasnitt: 13.294

Kula (4.0 kg)
13.37
1
15
Stockholm/S29.5.21
13.17
tri
15
Enskede6.6.21
12.82
9
15
USMLinköping22.8.21
12.06
1
14
Huddinge26.9.20
12.00
tri
15
USMLjungby8.8.21
11.94
1
14
Trollbäcken22.8.20
11.63
2
15
Stockholm/Ö14.5.20
11.53
5
15
Täby15.8.20
10.42i
tri
15
Sätra12.1.20
10.30i
3
14
Huddinge26.1.20
10-bästasnitt: 11.924

Total results in database: 161
By event:
60 m:14
80 m:10
100 m:3
200 m:3
300 m:1
600 m:1
800 m:4
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):4
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m):2
80 m häck (83.8 cm):7
300 m häck (76.2 cm):1
Höjd:20
Stav:7
Längd:26
Längd (zon):1
Tresteg:17
Tresteg (zon):1
Kula (4.0 kg):10
Kula (3.0 kg):1
Kula (5.0 kg):3
Kula:1
Diskus (1.0 kg):2
Spjut (400 g):1
Spjut (600 g):5
Spjut:1
Åttakamp (P15):2
Sjukamp (P15):1
Sjukamp (P17):1
4x100 m:5
4x80 m:3
1000 m stafett:3
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
7.88
2
Trollbäcken
31.8
-0.2
2019
7.88
2-13
Trollbäcken
31.8
-0.2
8.20
8-13
Göteborg/U
29.6
 +0.9
7.94w
 2h6-13
Göteborg/U
29.6
 +2.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
7.68
 M-15
Sätra
11.1
 
7.69
1h3-14
Sätra
16.2
 
7.72
2-14
Sätra
16.2
 
7.75
1-14
Huddinge
26.1
 
7.84
1h2-15
Sollentuna
30.11
 
7.86
1h2-14
Huddinge
26.1
 
2022
7.39
 1-17
Örebro
27.11
 
7.39
H-17
Sollentuna
7.1
 
2023
7.27
2-17
Örebro
15.1
 
7.32
1h2-17
Örebro
15.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10.16
 1-13
Trollbäcken
6.6
 +1.1
2020
9.86
 3-15
Täby
15.8
-0.9
9.86
1h2-15
Täby
15.8
-1.2
9.93
1-15
Eskilstuna
28.6
-2.9
10.04
1h1-14
Trollbäcken
22.8
 0.0
10.24
1-14
Trollbäcken
22.8
-1.5
9.73w
 2rB
Sollentuna
5.7
 +2.8
2021
9.53
1h2-15
Huddinge
12.6
-0.1
9.55
3-15
Huddinge
12.6
-0.8
9.75
1-15
Mora
4.9
 +0.4
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
11.63w
 3
Stockholm/S
22.5
 +3.1
2022
11.66
3
Stockholm/S
24.5
 +0.2
11.67
1rB
Huddinge
1.8
-2.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
25.62w
 3-15
Lidingö
23.5
 +2.7
2021
24.67
 7
Stockholm/S
22.5
 +1.6
2022
23.37
1h3-17
Västerås
30.7
 +1.7
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:42.75
M-15
Sätra
12.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:39.95
 7rB-15
Täby
16.8
 
2021
2:22.91
M-15
Enskede
6.6
 
2:29.21
M-15
Ljungby
8.8
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1.72
 1-13
Uppsala
17.8
 
1.70
2-13
Göteborg/U
28.6
 
2020
1.82
 1-15
Huddinge
26.9
 
1.75
1-14
Trollbäcken
22.8
 
1.73
1-17
Stora Mossen
29.5
 
1.73
2-17
Stockholm/S
30.5
 
1.70
2
Tumba
1.8
 
2021
1.84
4
Trollbäcken
10.7
 
1.81
M-15
Enskede
6.6
 
1.81
2-15
Huddinge
12.6
 
1.80
1-15
Stockholm/S
29.5
 
1.79
M-15
Ljungby
8.8
 
1.79
5-15
Linköping
21.8
 
1.78
1-15
Mora
4.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
1.60
 1-13
Sätra
16.12
 
2020
1.75
 M-15
Sätra
12.1
 
1.72
1-14
Sätra
16.2
 
1.62
3-15
Sollentuna
30.11
 
2022
1.51
 H-17
Sollentuna
8.1
 
2023
1.89
2-17
Sätra
22.1
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
3.00
 1-19
Stockholm/S
14.6
 
2021
3.50
M-15
Ljungby
7.8
 
3.41
M-15
Enskede
5.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2.59
 3-15
Örebro
8.12
 
2.55
M-15
Sätra
11.1
 
2022
3.45
H-17
Sollentuna
7.1
 
3.40
4-17
Örebro
27.11
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
6.28
 1-15
Mora
5.9
 +1.6
6.11
3-15
Eskilstuna
27.6
 +1.6
6.09
1-15
Täby
15.8
 0.0
6.03
2-14
Huddinge
26.9
-1.0
5.86
1-14
Trollbäcken
23.8
 +1.7
5.83
1-16
Stockholm/S
6.6
 0.0
2021
6.57
 --15
Linköping
22.8
 0.0
6.52
M-15
Enskede
6.6
-0.8
6.50
1-15
Mora
4.9
 +1.0
6.30
--15
Stockholm
29.5
-1.7
6.19
3q-15
Linköping
21.8
 +0.2
6.12
M-15
Ljungby
8.8
-2.0
6.76w
 3-15
Linköping
22.8
 +4.2
6.41w
 1-15
Stockholm/S
29.5
 +3.3
2022
6.75
2-16
Göteborg/U
17.6
-0.7
6.60
2
Huddinge
1.8
 +0.2
6.58
1
Mora
3.9
 +0.3
6.54
4-16
Uppsala
27.8
-1.3
6.53
1
Stockholm/S
24.5
-0.5
6.19
7
Uppsala
21.6
 +1.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.98
 M-15
Sätra
11.1
 
5.91
2-14
Sätra
15.2
 
5.29
1-14
Huddinge
26.1
 
2022
6.62
3-16
Göteborg/FH
12.3
 
6.61
4
Norrköping
6.1
 
6.60
H-17
Sollentuna
7.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.70
 1-15
Eskilstuna
28.6
 +0.3
12.41
1-14
Trollbäcken
22.8
 0.0
12.19
1-16
Stockholm/S
19.5
 0.0
12.11
2-14
Spånga
18.6
 +1.1
2021
13.34
 2-15
Huddinge
13.6
 +1.5
13.30
1-15
Linköping
20.8
 +1.9
2022
13.75
6
Uppsala
21.6
 +0.8
13.72
--17
Västerås
30.7
 +1.7
13.49
1-16
Göteborg/U
19.6
 +1.2
12.92
--16
Uppsala
28.8
 +2.0
13.94w
 2-17
Västerås
30.7
 +2.2
13.59w
 1-16
Uppsala
28.8
 +2.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
12.21
 1-15
Uppsala
8.2
 
12.09
2-14
Sätra
16.2
 
11.92
1-15
Örebro
8.12
 
2022
13.62
 1-16
Göteborg/FH
13.3
 
2023
13.69
1-17
Örebro
15.1
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
8.90
3
Mora
3.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
40.19
1
Mora
3.9
 

Junior-ungdom
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.20
M-15
Sätra
12.1
 
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.83
 1-17
Norrköping
6.1
 
8.84
H-17
Sollentuna
8.1
 
2023
8.71
4h1-17
Sätra
22.1
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.86
 2h1-15
Täby
16.8
 +0.8
11.87
2-15
Täby
16.8
 +0.3
12.13
1-14
Trollbäcken
23.8
-2.8
12.13
1h1-14
Trollbäcken
23.8
-0.9
2021
11.43
M-15
Ljungby
7.8
 +1.3
11.98
M-15
Enskede
5.6
-0.9
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
46.78
1-15
Eskilstuna
27.6
 
Längd (zon)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
6.01w
 3-13
Göteborg/U
30.6
 +2.6
Tresteg (zon)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
12.29
1-13
Göteborg/U
29.6
 +1.1
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
11.67
6-13
Göteborg/U
30.6
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.06
 1-14
Huddinge
26.9
 
11.94
1-14
Trollbäcken
22.8
 
11.63
2-15
Stockholm/Ö
14.5
 
11.53
5-15
Täby
15.8
 
2021
13.37
1-15
Stockholm/S
29.5
 
13.17
M-15
Enskede
6.6
 
12.82
9-15
Linköping
22.8
 
12.00
M-15
Ljungby
8.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
10.42
M-15
Sätra
12.1
 
10.30
3-14
Huddinge
26.1
 
Kula (5.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
10.84
 1-17
Örebro
27.11
 
10.84
H-17
Sollentuna
8.1
 
2023
11.98
3-17
Sätra
22.1
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
37.15
M-15
Ljungby
7.8
 
33.49
M-15
Enskede
5.6
 
Spjut (400 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
39.38
3-13
Göteborg/U
28.6
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
35.84
 5-14
Trollbäcken
22.8
 
34.24
2-15
Lidingö
23.5
 
2021
43.80
M-15
Ljungby
7.8
 
43.03
M-15
Enskede
5.6
 
38.61
1-15
Stockholm/S
29.5
 
Sjukamp (P15)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
3.786
3-15
Sätra
12.1
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
3.651
8-17
Sollentuna
8.1
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
4.800
1-15
Enskede
6.6
 
4.741
2-15
Ljungby
8.8
 

Ute
Höjd
USM 2021 5
15
1.79
Längd
USM 2021 3
15
6.76w
3
15
Q
6.19
USM 2022 4
16
6.54
Tresteg
USM 2021 1
15
13.30
USM 2022 1
16
13.59w
Kula (4.0 kg)
USM 2021 9
15
12.82
Åttakamp (P15)
USM 2021 2
15
4.741
4x80 m
USM 2020
15
DNF
2
15
h1
37.12
4x100 m
USM 2021 5
17
44.32
2
17
h2
44.94
USM 2022
5
17
h1
45.66
1000 m stafett
USM 2021
17
h2
DQ
USM 2022 7
17
2:08.51
3
17
h3
2:07.32
Inne
Längd
IUSM 2022 3
16
6.62
Tresteg
IUSM 2022 1
16
13.62