Johan Walldén

Född: 24 april 1987

Ålder: 34 år 59 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
 15.11.2012–

Tidigare förening(ar):
Gefle IF –14.11.2012

  •  1 SM‐guld, 3 SM‐silver, 2 SM‐brons
  •  1 ISM‐guld, 2 ISM‐silver

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

1500 m (1)
3:50.28
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
3000 m (1)
8:34.00+
SB  HuddingeHuddinge2.6.21
5000 m (1)
DNF
  HuddingeHuddinge2.6.21

2020

4 km terräng (1)
13:02
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20

2019

1500 m (14)
3:53.32i
SB  (7)FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
3:56.94i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
3:59.83i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
3:55.57
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
4:03.64
  Jessheim, NORJessheim, NOR6.6.19
3:51.76
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
3:51.57
SB  Heusden, BELHeusden, BEL20.7.19
3:51.17
SB  Heusden, BELHeusden, BEL20.7.19
3:50.92
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
3:50.92
=SB  (21)Göteborg/SGöteborg/S16.8.19
3:55.26
  Stockholm/SStockholm/S20.8.19
3:54.22
  SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
3:50.97
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
3:50.97
  KarlstadKarlstad31.8.19
4x1500 m (1)
15:31.40
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Spårvägens FK
Alexander Holmblad, Johan Walldén
Emil Danielsson, Kalle Berglund

2018

800 m (2)
1:54.28
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
1:54.28
=SB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.18
1500 m (13)
DNFi
  SätraSätra3.2.18
3:54.27i
SB  (11)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
3:56.14i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
3:59.91
SB  BMCManchester, GBRBMC, Manchester, GBR12.5.18
3:52.69
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
3:48.95
SB  Heusden, BELHeusden, BEL21.7.18
3:48.95
=SB  Heusden, BELHeusden, BEL21.7.18
3:48.43
SB  Ninove, BELNinove, BEL28.7.18
DNF
  RasschaertNinove, BELRasschaert, Ninove, BEL28.7.18
3:48.43
=SB  (9)RasschaertNinove, BELRasschaert, Ninove, BEL28.7.18
3:58.13
  Meeting voor MonKessel-Lo, BELMeeting voor Mon, Kessel-Lo, BEL4.8.18
3:58.45
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
4:02.87
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
2000 m (2)
5:30.84+i
=PB  HuddingeHuddinge26.1.18
5:30.84+i
PB  HuddingeHuddinge26.1.18
3000 m (2)
8:29.59i
=SB  (20)HuddingeHuddinge26.1.18
8:29.59i
SB  HuddingeHuddinge26.1.18
4x800 m (1)
7:35.62
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Spårvägens FK
Daniel Gleimar, Johan Walldén
Estifanos Faid, Kalle Berglund
4x1500 m (1)
15:35.15
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Spårvägens FK
Estifanos Faid, Johan Walldén
Emil Danielsson, Kalle Berglund
4 km terräng (1)
12:55
  SMEkerumSM, Ekerum27.10.18

2017

800 m (2)
1:58.31
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
1:58.31
=SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
1500 m (7)
3:51.42i
SB  (8)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
3:51.42i
=SB  SätraSätra5.2.17
3:56.46i
  Metz, FRAMetz, FRA12.2.17
3:58.33i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
3:57.20
SB  HuddingeHuddinge8.8.17
3:58.13
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
3:57.96
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
3000 m (4)
8:16.66i
=PB  (10)NorrköpingNorrköping28.1.17
8:16.66i
PB  NorrköpingNorrköping28.1.17
8:22.27i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
8:22.27i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17

2016

800 m (3)
1:51.22
=SB  (13)FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
1:51.22
SB  KarlstadKarlstad27.7.16
1:55.64
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
1500 m (16)
3:46.38
SB  IberoamHuelva, ESPIberoam, Huelva, ESP3.6.16
3:46.38
=SB  Huelva, ESPHuelva, ESP4.6.16
3:45.25
=SB  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR9.6.16
3:45.25
SB  Oslo, NOROslo, NOR9.6.16
3:43.22
SB  Nivelles, BELNivelles, BEL18.6.16
3:43.22
=SB  Nivelles, BELNivelles, BEL18.6.16
3:42.11
=SB  Aarhus, DENAarhus, DEN25.6.16
3:42.11
SB  (6)Aarhus, DENAarhus, DEN25.6.16
3:45.11
  Kortrijk, BELKortrijk, BEL9.7.16
3:45.11
  Kortrijk, BELKortrijk, BEL9.7.16
3:42.47
  KBC-NachtHeusden, BELKBC-Nacht, Heusden, BEL16.7.16
3:42.47
  Heusden, BELHeusden, BEL16.7.16
3:43.68
  RasschaertNinove, BELRasschaert, Ninove, BEL23.7.16
3:43.68
  Ninove, BELNinove, BEL23.7.16
3:58.72
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16
3:53.06
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
10 km (1)
31:30
PB  San Sebastián, ESPSan Sebastián, ESP27.11.16
4x800 m (1)
7:25.17
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Spårvägens FK
Johan Walldén, Johan Svensson
William Levay, Kalle Berglund
4x1500 m (1)
15:32.38
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S29.5.16
 Spårvägens FK
John Foitzik, Johan Walldén
William Levay, Kalle Berglund
4 km terräng (1)
12:19
  SMVästeråsSM, Västerås22.10.16

2015

800 m (6)
1:53.69
SB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
1:51.14
=SB  (13)VUGGöteborg/UVUG, Göteborg/U5.7.15
1:51.14
SB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15
1:52.76
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15
1:51.79
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
1:52.77
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15
1000 m (1)
2:21.17
PB (33) Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S5.9.15
1500 m (22)
3:53.04i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
3:46.75i
SB  FlandersGent, BELFlanders, Gent, BEL7.2.15
3:46.75i
=SB  Gent, BELGent, BEL7.2.15
3:46.53i
SB  (3)v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
3:46.53i
=SB  Bærum, NORBærum, NOR14.2.15
3:47.71i
  XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G19.2.15
3:47.71i
  Stockholm/GStockholm/G19.2.15
3:51.85i
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
3:49.47
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
3:49.47
=SB  SollentunaSollentuna25.6.15
3:44.10
SB  Heusden, BELHeusden, BEL18.7.15
3:44.10
=SB  KBC-NachtHeusden, BELKBC-Nacht, Heusden, BEL18.7.15
3:43.69
SB  Stockholm/SStockholm/S30.7.15
3:43.69
=SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15
3:54.82
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15
3:50.28
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
3:42.38
=SB  (4)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15
3:42.38
SB  Göteborg/SGöteborg/S14.8.15
3:42.39
  FlandersMerksem, BELFlanders, Merksem, BEL22.8.15
3:42.39
  Merksem, BELMerksem, BEL22.8.15
3:49.15
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15
3:49.15
  StockholmStockholm12.9.15

2014

800 m (4)
1:51.35
SB  Göteborg GPGöteborg/SGöteborg GP, Göteborg/S14.6.14
1:51.35
=SB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.14
1:51.31
=SB  (12)FGPKarlstadFGP, Karlstad16.7.14
1:51.31
SB  KarlstadKarlstad16.7.14
1500 m (15)
3:44.09
=SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14
3:44.09
SB  SollentunaSollentuna26.6.14
4:05.97
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14
3:43.19
SB  GuldenspKortrijk, BELGuldensp, Kortrijk, BEL12.7.14
3:43.19
=SB  Kortrijk, BELKortrijk, BEL12.7.14
3:41.79
PB  Heusden, BELHeusden, BEL19.7.14
3:41.79
=PB  (3)KBC-NachtHeusden, BELKBC-Nacht, Heusden, BEL19.7.14
3:42.25
  HuddingeHuddinge25.7.14
3:42.25
  HuddingeHuddinge25.7.14
3:50.65
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14
3:56.25
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14
3:44.40
  BMCSolihull, GBRBMC, Solihull, GBR16.8.14
3:44.40
  Solihull, GBRSolihull, GBR16.8.14
3:44.76
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14
3:44.76
  Helsinki, FINHelsinki, FIN31.8.14
4x1500 m (1)
15:43.19
SB  SMKilSM, Kil25.5.14
 Spårvägens FK
William Levay, John Foitzik
Kalle Berglund, Johan Walldén

2012

800 m (6)
1:50.61
SB  Hoorn, NEDHoorn, NED12.5.12
1:50.61
=SB  Hoorn, NEDHoorn, NED12.5.12
1:49.93
=SB  KarlstadKarlstad19.7.12
1:49.93
SB  (8)FGPKarlstadFGP, Karlstad19.7.12
1:50.94
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala28.7.12
1:50.94
  UppsalaUppsala28.7.12
1500 m (21)
3:44.22i
=PB (70) (2)ClassicWien, AUTClassic, Wien, AUT31.1.12
3:44.22i
PB  Wien, AUTWien, AUT31.1.12
3:48.06i
  v2NatSteinkjer, NORv2Nat, Steinkjer, NOR11.2.12
3:48.06i
  Steinkjer, NORSteinkjer, NOR11.2.12
3:50.78i
  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
3:49.15i
  XL GalanStockholm/GXL Galan, Stockholm/G23.2.12
3:49.15i
  Stockholm/GStockholm/G23.2.12
3:45.86
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12
3:45.86
=PB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.12
3:49.69
  ZnamZhukovskiy, RUSZnam, Zhukovskiy, RUS17.6.12
3:49.69
  Zhukovskiy, RUSZhukovskiy, RUS17.6.12
3:46.33
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna5.7.12
3:46.33
  SollentunaSollentuna5.7.12
3:45.10
PB  Heusden, BELHeusden, BEL7.7.12
3:45.10
=PB  KBC-NachtHeusden, BELKBC-Nacht, Heusden, BEL7.7.12
3:42.72
=PB  (2)RasschaertNinove, BELRasschaert, Ninove, BEL21.7.12
3:42.72
PB  Ninove, BELNinove, BEL21.7.12
3:44.67
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S17.8.12
3:44.67
  Stockholm/SStockholm/S17.8.12
3:54.19
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.8.12
3:53.49
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12

2011

12:49
  SMUppsalaSM, Uppsala16.4.11
800 m (10)
1:49.43i
=PB  (1)ClassicWien, AUTClassic, Wien, AUT1.2.11
1:49.43i
PB  Wien, AUTWien, AUT1.2.11
1:51.55
=SB  AdidasOslo, NORAdidas, Oslo, NOR19.5.11
1:51.55
SB  Oslo, NOROslo, NOR19.5.11
1:49.21
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S11.6.11
1:49.21
=SB  Göteborg/SGöteborg/S11.6.11
1:49.09
=SB  Folksam GPEskilstunaFolksam GP, Eskilstuna18.8.11
1:49.09
SB  EskilstunaEskilstuna18.8.11
1:48.96
SB  (6)Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal3.9.11
1:48.96
=SB  MölndalMölndal3.9.11
1000 m (1)
2:22.16i
PB (17) XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G22.2.11
1500 m (12)
Överlång bana - odoserad:
3:45.74i
 (97) v2NatTampere, FINv2Nat, Tampere, FIN5.2.11
Överlång bana - odoserad:
3:45.74i
  Tampere, FINTampere, FIN5.2.11
3:46.35i
=PB  SätraSätra13.2.11
3:46.35i
PB  SätraSätra13.2.11
3:45.26i
PB  (1)NorrköpingNorrköping18.2.11
3:49.20i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH27.2.11
3:53.68
SB  SMGävleSM, Gävle12.8.11
3:59.99
  SMGävleSM, Gävle13.8.11
3:47.05
PB  Antwerp GalaMerksem, BELAntwerp Gala, Merksem, BEL27.8.11
3:47.05
=PB  Merksem, BELMerksem, BEL27.8.11
3:46.91
=PB  (8)vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN10.9.11
3:46.91
PB  Helsinki, FINHelsinki, FIN10.9.11

2010

800 m (10)
1:49.64
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.10
1:49.64
=SB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.10
1:48.78
=SB  (6)FGPKarlstadFGP, Karlstad15.7.10
1:48.78
SB  KarlstadKarlstad15.7.10
1:49.27
  Stockholm/SStockholm/S6.8.10
1:49.27
  DNG-NatStockholm/SDNG-Nat, Stockholm/S6.8.10
1:50.26
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S10.8.10
1:50.26
  Göteborg/SGöteborg/S10.8.10
1:51.52
  SMFalunSM, Falun21.8.10
1:51.34
  SMFalunSM, Falun22.8.10
1500 m (4)
3:52.51
SB  SMFalunSM, Falun20.8.10
3:49.63
SB  SMFalunSM, Falun21.8.10
3:48.68
=SB  (9)vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN27.8.10
3:48.68
SB  Helsinki, FINHelsinki, FIN27.8.10
3000 m (2)
8:25.85i
PB  (9)LinköpingLinköping5.2.10
8:23.05
PB  NorrköpingNorrköping2.10.10

2009

800 m (16)
1:54.58i
SB  NC-jBollnäsNC-j, Bollnäs28.2.09
1:55.25i
  ISMBollnäsISM, Bollnäs1.3.09
1:52.76
SB  NorrköpingNorrköping30.5.09
1:52.23
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S9.6.09
1:51.71
=SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.09
1:51.71
SB  SollentunaSollentuna25.6.09
1:50.43
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.09
1:50.43
=PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.09
1:51.07
  FGPKarlskronaFGP, Karlskrona6.7.09
1:51.07
  KarlskronaKarlskrona6.7.09
1:51.47
  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09
1:52.06
  SMMalmö/SSM, Malmö/S3.8.09
1:50.18
PB  GävleGävle22.8.09
1:50.18
=PB  GävleGävle22.8.09
1:48.59
PB  (5)vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U30.8.09
1:48.59
=PB  Göteborg/UGöteborg/U30.8.09
1000 m (2)
2:23.93
PB (75) FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.09
2:23.93
=PB  KarlstadKarlstad23.7.09
1500 m (7)
4:00.63i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
3:57.25i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
3:47.75
PB  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09
3:51.54
  SMMalmö/SSM, Malmö/S3.8.09
4:09.17
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09
4:04.25
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09
4:22.25
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U29.8.09
3000 m (1)
8:43.67
PB  SätraSätra14.6.09
4x400 m (1)
3:24.09
PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad23.5.09
 Gefle IF
Oskar Borbos, Andreas Romin
Markus Living, Johan Walldén
3x800 m (1)
5:58.63
PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad24.5.09
 Gefle IF

2008

800 m (15)
1:54.43i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A23.2.08
1:54.46i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A24.2.08
1:53.37
SB  SayoSollentunaSayo, Sollentuna7.6.08
1:51.26
=PB  (12)TelenorKarlskronaTelenor, Karlskrona16.6.08
1:51.26
PB  KarlskronaKarlskrona16.6.08
1:51.27
  DNG-NatStockholm/SDNG-Nat, Stockholm/S22.7.08
1:51.27
  Stockholm/SStockholm/S22.7.08
1:51.63
  Folksam GPKarlstadFolksam GP, Karlstad28.7.08
1:51.63
  KarlstadKarlstad28.7.08
1:52.42
  SMVästeråsSM, Västerås1.8.08
1:52.42
  SMVästeråsSM, Västerås1.8.08
1:57.83
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje9.8.08
1:53.38
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje10.8.08
1:52.20
  SävedalenSävedalen23.8.08
1:52.43
  NMTampere, FINNM, Tampere, FIN6.9.08
1500 m (5)
3:55.67
SB  SMVästeråsSM, Västerås2.8.08
3:55.67
=SB  SMVästeråsSM, Västerås2.8.08
3:54.86
=PB  (24)SMVästeråsSM, Västerås3.8.08
3:54.86
PB  SMVästeråsSM, Västerås3.8.08
3:55.78
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje9.8.08

2007

1500 m (1)
4:04.76
SB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.8.07

2006

800 m (8)
1:53.24
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U9.7.06
1:54.85
  SMSollentunaSM, Sollentuna14.7.06
1:53.34
  GötagKarlstadGötag, Karlstad20.7.06
1:53.19
SB  GurkspVästeråsGurksp, Västerås28.7.06
1:53.19
=SB  VästeråsVästerås28.7.06
1:59.39
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.06
1:53.69
  JSMHuddingeJSM, Huddinge6.8.06
1:58.91
  NordenkampenEskilstunaNordenkampen, Eskilstuna2.9.06
1500 m (2)
4:03.99
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.06
3:54.91
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.06

2005

13:16
  JSMBödaJSM, Böda1.5.05
800 m (8)
1:52.71
PB  VästeråsVästerås16.6.05
1:52.51
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.05
1:52.21
=PB  (22)NorrtGNorrtäljeNorrtG, Norrtälje11.7.05
1:52.21
PB  NorrtäljeNorrtälje11.7.05
1:52.83
  GötagalanKarlstadGötagalan, Karlstad18.7.05
1:53.37
  SätraspSätraSätrasp, Sätra7.8.05
1:57.88
  JSMSöderhamnJSM, Söderhamn14.8.05
1:55.80
  JSMSöderhamnJSM, Söderhamn14.8.05
1500 m (3)
3:58.89
PB  Lag-SMKarlstadLag-SM, Karlstad22.6.05
3:58.06
PB  GävleGävle24.7.05
4:00.73
  JSMSöderhamnJSM, Söderhamn12.8.05

2004

13:39
  ÖrebroÖrebro1.5.04
800 m (4)
1:56.00
PB  SMKarlstadSM, Karlstad6.8.04
1:59.55
  USMFalunUSM, Falun14.8.04
1:55.45
PB  USMFalunUSM, Falun15.8.04
1:56.90
  Lag-USMVästeråsLag-USM, Västerås21.8.04
1500 m (3)
4:14.99
SB  USMFalunUSM, Falun13.8.04
4:13.30
SB  USMFalunUSM, Falun14.8.04
3:59.58
PB  Göteborg/UGöteborg/U5.9.04
3000 m (1)
9:04.13
SB  GävleGävle19.9.04

2003

400 m (1)
54.18
PB  GävleGävle11.5.03
800 m (1)
1:56.60
PB  GävleGävle19.7.03
1500 m (2)
4:04.46
PB  NorrköpingNorrköping22.7.03
4:07.08
  SMNorrtäljeSM, Norrtälje2.8.03
3000 m (1)
9:03.44
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge23.8.03

2002

800 m (1)
1:58.53
PB  Stockholm/SStockholm/S14.9.02
1500 m (1)
4:12.23
PB  GävleGävle12.8.02

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat438827.Eventname AS Eventeng, alltat438827.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat438827.Date),'.',MONTH(alltat438827.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat438827.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat438827 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat438827.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat438827.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat438827.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat438827.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat438827.Eventname AS Eventeng, alltat438827.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat438827.Date),'.',MONTH(alltat438827.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat438827.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat438827 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat438827.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat438827.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat438827.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat438827.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat438827.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat438827.Eventname AS Eventeng, alltat438827.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat438827.Date),'.',MONTH(alltat438827.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat438827.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat438827 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat438827.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat438827.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat438827.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat438827.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat438827.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

400 m
Ute
54.18
Gävle11.5.03
800 m
Ute
1:48.59
Göteborg/U30.8.09
Inne
1:49.43
Wien, AUT1.2.11
1000 m
Ute
2:21.17
Göteborg/S5.9.15
Inne
2:22.16
Stockholm/G22.2.11
1500 m
Ute
3:41.79
Heusden, BEL19.7.1448
Inne
3:44.22
Wien, AUT31.1.12
2000 m
Inne
5:30.84+
Huddinge26.1.18
3000 m
Ute
8:23.05
Norrköping2.10.10
Inne
8:16.66
Norrköping28.1.17
10 km
Ute
31:30
San Sebastián, ESP27.11.16
800 m
1:48.59
4
vFINGöteborg/U30.8.09
1:48.59
4
Göteborg/U30.8.09
1:48.78
8
Folksam GPKarlstad15.7.10
1:48.78
8
Karlstad15.7.10
1:48.96
2
Folksam GPMölndal3.9.11
1:48.96
2
Mölndal3.9.11
1:49.09
5
Folksam GPEskilstuna18.8.11
1:49.09
5
Eskilstuna18.8.11
1:49.21
10
Folksam GPGöteborg/S11.6.11
1:49.21
1
Göteborg/S11.6.11
Visa/dölj alla resultat
1:49.27
4
B
Stockholm/S6.8.10
1:49.27
4
DNG-NatStockholm/S6.8.10
1:49.43i
4
ClassicWien, AUT1.2.11
1:49.43i
4
Wien, AUT1.2.11
1:49.64
4
VUSGöteborg/U4.7.10
1:49.64
4
Göteborg/U4.7.10
1:49.93
6
Karlstad19.7.12
1:49.93
6
Folksam GPKarlstad19.7.12
1:50.18
1
Gävle22.8.09
1:50.18
1
Gävle22.8.09
1:50.26
3
B
Folksam GPGöteborg/S10.8.10
1:50.26
3
B
Göteborg/S10.8.10
1:50.43
1
VUSGöteborg/U28.6.09
1:50.43
1
Göteborg/U28.6.09
1:50.61
8
Hoorn, NED12.5.12
1:50.61
8
Hoorn, NED12.5.12
1:50.94
5
Folksam GPUppsala28.7.12
1:50.94
5
Uppsala28.7.12
1:51.07
8
Folksam GPKarlskrona6.7.09
1:51.07
8
Karlskrona6.7.09
1:51.14
5
VUGGöteborg/U5.7.15
1:51.14
5
Göteborg/U5.7.15
1:51.22
8
B
Folksam GPKarlstad27.7.16
1:51.22
8
B
Karlstad27.7.16
1:51.26
2
B
TelenorKarlskrona16.6.08
1:51.26
2
B
Karlskrona16.6.08
1:51.27
5
DNG-NatStockholm/S22.7.08
1:51.27
5
Stockholm/S22.7.08
1:51.31
2
B
Folksam GPKarlstad16.7.14
1:51.31
2
B
Karlstad16.7.14
1:51.34
4
SMFalun22.8.10
1:51.35
5
B
Göteborg GPGöteborg/S14.6.14
1:51.35
5
B
Göteborg/S14.6.14
1:51.47
2
h2
SMMalmö/S2.8.09
1:51.52
3
h1
SMFalun21.8.10
1:51.55
2
AdidasOslo, NOR19.5.11
1:51.55
2
Oslo, NOR19.5.11
1:51.63
1
B
Folksam GPKarlstad28.7.08
1:51.63
1
B
Karlstad28.7.08
1:51.71
8
B
Folksam GPSollentuna25.6.09
1:51.71
8
B
Sollentuna25.6.09
1:51.79
3
h3
SMSöderhamn8.8.15
1:52.06
4
SMMalmö/S3.8.09
1:52.20
4
Sävedalen23.8.08
1:52.21
1
B
NorrtGNorrtälje11.7.05
1:52.21
1
B
Norrtälje11.7.05
1:52.23
2
B
Folksam GPGöteborg/S9.6.09
1:52.42
2
h2
SMVästerås1.8.08
1:52.42
2
h2
SMVästerås1.8.08
1:52.43
1
22
NMTampere, FIN6.9.08
1:52.51
4
r2
VUSGöteborg/U3.7.05
1:52.71
-
Västerås16.6.05
1:52.76
2
Norrköping30.5.09
1:52.76
6
B
Folksam GPKarlstad22.7.15
1:52.77
8
SMSöderhamn9.8.15
1:52.83
5
B
GötagalanKarlstad18.7.05
1:53.19
3
GurkspVästerås28.7.06
1:53.19
3
Västerås28.7.06
1:53.24
3
r2
VUSGöteborg/U9.7.06
1:53.34
3
r2
GötagKarlstad20.7.06
1:53.37
7
SätraspSätra7.8.05
1:53.37
4
SayoSollentuna7.6.08
1:53.38
1
22
JSMNorrtälje10.8.08
1:53.69
2
19
JSMHuddinge6.8.06
1:53.69
1
teamNCSundsvall1.7.15
1:54.28
6
VUSGöteborg/U1.7.18
1:54.28
6
Göteborg/U1.7.18
1:54.43i
3
h1
ISMMalmö/A23.2.08
1:54.46i
5
ISMMalmö/A24.2.08
1:54.58i
2
h2
ISMBollnäs28.2.09
1:54.85
6
h2
SMSollentuna14.7.06
1:55.25i
5
ISMBollnäs1.3.09
1:55.45
3
17
NC-yFalun15.8.04
1:55.64
4
h1
SMSollentuna27.8.16
1:55.80
2
19
h4
JSMSöderhamn14.8.05
1:56.00
8
h2
SMKarlstad6.8.04
1:56.60
1
B
Gävle19.7.03
1:56.90
2
17
Lag-SMVästerås21.8.04
1:57.83
1
22
h2
JSMNorrtälje9.8.08
1:57.88
1
19
h1
JSMSöderhamn14.8.05
1:58.31
6
C
Karlstad25.7.17
1:58.31
6
C
Karlstad25.7.17
1:58.53
1
15
Stockholm/S14.9.02
1:58.91
2
19
NordenkampenEskilstuna2.9.06
1:59.39
2
19
h1
JSMHuddinge5.8.06
1:59.55
2
17
h3
NC-yFalun14.8.04
10-bästasnitt: 1:48.926
1500 m
3:41.79
7
C
Heusden, BEL19.7.14
3:41.79
7
KBC-NachtHeusden, BEL19.7.14
3:42.11
3
Aarhus, DEN25.6.16
3:42.11
3
Aarhus, DEN25.6.16
3:42.25
4
Huddinge25.7.14
3:42.25
4
Huddinge25.7.14
3:42.38
4
Folksam GPGöteborg/S14.8.15
3:42.38
4
Göteborg/S14.8.15
3:42.39
1
FlandersMerksem, BEL22.8.15
3:42.39
1
Merksem, BEL22.8.15
Visa/dölj alla resultat
3:42.47
7
B
KBC-NachtHeusden, BEL16.7.16
3:42.47
7
B
Heusden, BEL16.7.16
3:42.72
4
B
RasschaertNinove, BEL21.7.12
3:42.72
4
B
Ninove, BEL21.7.12
3:43.19
11
GuldenspKortrijk, BEL12.7.14
3:43.19
1
Kortrijk, BEL12.7.14
3:43.22
7
Nivelles, BEL18.6.16
3:43.22
7
Nivelles, BEL18.6.16
3:43.68
6
B
RasschaertNinove, BEL23.7.16
3:43.68
6
B
Ninove, BEL23.7.16
3:43.69
2
B
Stockholm/S30.7.15
3:43.69
2
BauhausStockholm/S30.7.15
3:44.09
8
Folksam GPSollentuna26.6.14
3:44.09
8
Sollentuna26.6.14
3:44.10
1
C
KBC-NachtHeusden, BEL18.7.15
3:44.10
1
Heusden, BEL18.7.15
3:44.22i
3
ClassicWien, AUT31.1.12
3:44.22i
3
Wien, AUT31.1.12
3:44.40
6
BMCSolihull, GBR16.8.14
3:44.40
6
Solihull, GBR16.8.14
3:44.67
3
DN GalanStockholm/S17.8.12
3:44.67
3
Stockholm/S17.8.12
3:44.76
3
vFINHelsinki, FIN31.8.14
3:44.76
3
Helsinki, FIN31.8.14
3:45.10
2
B
Heusden, BEL7.7.12
3:45.10
2
KBC-NachtHeusden, BEL7.7.12
3:45.11
7
B
Kortrijk, BEL9.7.16
3:45.11
7
B
Kortrijk, BEL9.7.16
3:45.25
13
BislettOslo, NOR9.6.16
3:45.25
1
Oslo, NOR9.6.16
3:45.26i
1
Norrköping18.2.11
3:45.86
8
Folksam GPGöteborg/S14.6.12
3:45.86
8
Göteborg/S14.6.12
3:46.33
11
Folksam GPSollentuna5.7.12
3:46.33
1
Sollentuna5.7.12
3:46.35i
1
Sätra13.2.11
3:46.35i
1
Sätra13.2.11
3:46.38
9
B
IberoamHuelva, ESP3.6.16
3:46.38
9
B
Huelva, ESP4.6.16
3:46.53i
4
v4NatBærum, NOR14.2.15
3:46.53i
4
Bærum, NOR14.2.15
3:46.75i
2
B
FlandersGent, BEL7.2.15
3:46.75i
2
B
Gent, BEL7.2.15
3:46.91
3
vFINHelsinki, FIN10.9.11
3:46.91
3
Helsinki, FIN10.9.11
3:47.05
1
Antwerp GalaMerksem, BEL27.8.11
3:47.05
1
Merksem, BEL27.8.11
3:47.71i
11
XL-GalanStockholm/G19.2.15
3:47.71i
1
Stockholm/G19.2.15
3:47.75
3
SMMalmö/S2.8.09
3:48.06i
3
v2NatSteinkjer, NOR11.2.12
3:48.06i
3
Steinkjer, NOR11.2.12
3:48.43
7
C
RasschaertNinove, BEL28.7.18
3:48.43
7
Ninove, BEL28.7.18
3:48.68
5
vFINHelsinki, FIN27.8.10
3:48.68
5
Helsinki, FIN27.8.10
3:48.95
4
D
Heusden, BEL21.7.18
3:48.95
4
Heusden, BEL21.7.18
3:49.15i
10
XL GalanStockholm/G23.2.12
3:49.15i
1
Stockholm/G23.2.12
3:49.15
3
vFINStockholm/S12.9.15
3:49.15
3
Stockholm12.9.15
3:49.20i
2
ISMGöteborg/FH27.2.11
3:49.47
12
Folksam GPSollentuna25.6.15
3:49.47
1
Sollentuna25.6.15
3:49.63
2
SMFalun21.8.10
3:49.69
15
ZnamZhukovskiy, RUS17.6.12
3:49.69
1
Zhukovskiy, RUS17.6.12
3:50.28
2
SMSöderhamn8.8.15
3:50.28
10
B
Sollentuna13.6.21
3:50.65
2
h2
SMUmeå1.8.14
3:50.78i
2
ISMÖrebro19.2.12
3:50.92
10
B
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
3:50.92
1
B
Göteborg/S16.8.19
3:50.97
8
SMKarlstad31.8.19
3:50.97
8
Karlstad31.8.19
3:51.17
2
C
Heusden, BEL20.7.19
3:51.42i
7
Raka SpåretSätra4.2.17
3:51.42i
7
Sätra5.2.17
3:51.54
1
h2
SMMalmö/S3.8.09
3:51.57
2
Heusden, BEL20.7.19
3:51.76
8
B
Folksam GPSollentuna18.6.19
3:51.85i
1
ISMSätra22.2.15
3:52.51
1
h2
SMFalun20.8.10
3:52.69
12
B
Sollentuna28.6.18
3:53.04i
7
Raka SpåretSätra31.1.15
3:53.06
4
SMSollentuna27.8.16
3:53.32i
3
Folksam GPSätra4.2.19
3:53.49
2
vFINGöteborg/U1.9.12
3:53.68
2
h2
SMGävle12.8.11
3:54.19
1
SMStockholm/S25.8.12
3:54.22
4
h1
SMKarlstad30.8.19
3:54.27i
2
h1
ISMGävle17.2.18
3:54.82
1
h2
SMSöderhamn7.8.15
3:54.86
6
SMVästerås3.8.08
3:54.86
6
SMVästerås3.8.08
3:54.91
2
19
JSMHuddinge5.8.06
3:55.26
3
Stockholm/S20.8.19
3:55.57
10
BauhausStockholm/S30.5.19
3:55.67
5
h2
SMVästerås2.8.08
3:55.67
5
h2
SMVästerås2.8.08
3:55.78
1
22
JSMNorrtälje9.8.08
3:56.14i
9
ISMGävle18.2.18
3:56.25
3
SMUmeå2.8.14
3:56.46i
8
Metz, FRA12.2.17
3:56.94i
3
h2
ISMNorrköping16.2.19
3:57.20
1
Huddinge8.8.17
3:57.25i
5
22
IJSMGöteborg/FH8.3.09
3:57.96
11
SMHelsingborg26.8.17
3:58.06
2
Gävle24.7.05
3:58.13
6
h2
SMHelsingborg25.8.17
3:58.13
11
Meeting voor MoKessel-Lo, BEL4.8.18
3:58.33i
4
ISMVäxjö26.2.17
3:58.45
2
h1
SMEskilstuna24.8.18
3:58.72
3
h2
SMSollentuna26.8.16
3:58.89
3
Lag-SMKarlstad22.6.05
3:59.58
3
17
Göteborg/U5.9.04
3:59.83i
4
ISMNorrköping17.2.19
3:59.91
13
BMCManchester, GBR12.5.18
3:59.99
2
SMGävle13.8.11
4:00.63i
2
22
h3
IJSMGöteborg/FH8.3.09
4:00.73
2
19
JSMSöderhamn12.8.05
4:02.87
5
SMEskilstuna25.8.18
4:03.64
15
Jessheim, NOR6.6.19
4:03.99
1
19
h1
JSMHuddinge4.8.06
4:04.25
1
22
JSMKarlskrona15.8.09
4:04.46
2
Norrköping22.7.03
4:04.76
3
22
JSMUddevalla25.8.07
4:05.97
1
teamNCBorås5.7.14
4:07.08
9
h3
SMNorrtälje2.8.03
4:09.17
2
22
h2
JSMKarlskrona14.8.09
4:12.23
1
Gävle12.8.02
4:13.30
2
17
NC-yFalun14.8.04
4:14.99
1
17
h1
NC-yFalun13.8.04
4:22.25
4
vFINGöteborg/U29.8.09
10-bästasnitt: 3:42.184
3000 m
8:16.66i
3
Norrköping28.1.17
8:16.66i
3
Norrköping28.1.17
8:22.27i
4
ISMVäxjö25.2.17
8:22.27i
4
ISMVäxjö25.2.17
8:23.05
2
Norrköping2.10.10
8:25.85i
1
Linköping5.2.10
8:29.59i
4
Huddinge26.1.18
8:29.59i
4
Huddinge26.1.18
8:34.00+
-
A
Huddinge2.6.21
8:43.67
2
Sätra14.6.09
Visa/dölj alla resultat
9:03.44
2
17
TeamNC-yHuddinge23.8.03
9:04.13
3
17
Gävle19.9.04
10-bästasnitt: 8:26.361

Total results in database: 281
By event:
400 m:1
800 m:96
1000 m:4
1500 m:149
2000 m:2
3000 m:12
5000 m:1
10 km:1
4x400 m:1
4x800 m:2
3x800 m:1
4x1500 m:4
Terräng lagresultat:1
4 km terräng:2
km terräng:4
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2003
54.18
1
Gävle
11.5
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2002
1:58.53
 1-15
Stockholm/S
14.9
 
2003
1:56.60
 1rB
Gävle
19.7
 
2004
1:55.45
 3-17
Falun
15.8
 
1:56.00
8h2
Karlstad
6.8
 
1:56.90
2-17
Västerås
21.8
 
1:59.55
2h3-17
Falun
14.8
 
2005
1:52.21
 1rB
Norrtälje
11.7
 
1:52.21
1rB
Norrtälje
11.7
 
1:52.51
4r2
Göteborg/U
3.7
 
1:52.71
Västerås
16.6
 
1:52.83
5rB
Karlstad
18.7
 
1:53.37
7
Sätra
7.8
 
1:55.80
2h4-19
Söderhamn
14.8
 
1:57.88
1h1-19
Söderhamn
14.8
 
2006
1:53.19
 3
Västerås
28.7
 
1:53.19
3
Västerås
28.7
 
1:53.24
3r2
Göteborg/U
9.7
 
1:53.34
3r2
Karlstad
20.7
 
1:53.69
2-19
Huddinge
6.8
 
1:54.85
6h2
Sollentuna
14.7
 
1:58.91
2-19
Eskilstuna
2.9
 
1:59.39
2h1-19
Huddinge
5.8
 
2008
1:51.26
 2rB
Karlskrona
16.6
 
1:51.26
2rB
Karlskrona
16.6
 
1:51.27
5
Stockholm/S
22.7
 
1:51.27
5
Stockholm/S
22.7
 
1:51.63
1rB
Karlstad
28.7
 
1:51.63
1rB
Karlstad
28.7
 
1:52.20
4
Sävedalen
23.8
 
1:52.42
2h2
Västerås
1.8
 
1:52.42
2h2
Västerås
1.8
 
1:52.43
1-22
Tampere, FIN
6.9
 
1:53.37
4
Sollentuna
7.6
 
1:53.38
1-22
Norrtälje
10.8
 
1:57.83
1h2-22
Norrtälje
9.8
 
2009
1:48.59
4
Göteborg/U
30.8
 
2009
1:48.59
4
Göteborg/U
30.8
 
1:50.18
1
Gävle
22.8
 
1:50.18
1
Gävle
22.8
 
1:50.43
1
Göteborg/U
28.6
 
1:50.43
1
Göteborg/U
28.6
 
1:51.07
8
Karlskrona
6.7
 
1:51.07
8
Karlskrona
6.7
 
1:51.47
2h2
Malmö/S
2.8
 
1:51.71
8rB
Sollentuna
25.6
 
1:51.71
8rB
Sollentuna
25.6
 
1:52.06
4
Malmö/S
3.8
 
1:52.23
2rB
Göteborg/S
9.6
 
1:52.76
2
Norrköping
30.5
 
2010
1:48.78
 8
Karlstad
15.7
 
1:48.78
8
Karlstad
15.7
 
1:49.27
4
Stockholm/S
6.8
 
1:49.27
4rB
Stockholm/S
6.8
 
1:49.64
4
Göteborg/U
4.7
 
1:49.64
4
Göteborg/U
4.7
 
1:50.26
3rB
Göteborg/S
10.8
 
1:50.26
3rB
Göteborg/S
10.8
 
1:51.34
4
Falun
22.8
 
1:51.52
3h1
Falun
21.8
 
2011
1:48.96
 2
Mölndal
3.9
 
1:48.96
2
Mölndal
3.9
 
1:49.09
5
Eskilstuna
18.8
 
1:49.09
5
Eskilstuna
18.8
 
1:49.21
1
Göteborg/S
11.6
 
1:49.21
10
Göteborg/S
11.6
 
1:51.55
2
Oslo, NOR
19.5
 
1:51.55
2
Oslo, NOR
19.5
 
2012
1:49.93
6
Karlstad
19.7
 
2012
1:49.93
 6
Karlstad
19.7
 
1:50.61
8
Hoorn, NED
12.5
 
1:50.61
8
Hoorn, NED
12.5
 
1:50.94
5
Uppsala
28.7
 
1:50.94
5
Uppsala
28.7
 
2014
1:51.31
2rB
Karlstad
16.7
 
2014
1:51.31
 2rB
Karlstad
16.7
 
1:51.35
5rB
Göteborg/S
14.6
 
1:51.35
5rB
Göteborg/S
14.6
 
2015
1:51.14
5
Göteborg/U
5.7
 
2015
1:51.14
 5
Göteborg/U
5.7
 
1:51.79
3 h3
Söderhamn
8.8
 
1:52.76
6rB
Karlstad
22.7
 
1:52.77
8
Söderhamn
9.8
 
1:53.69
1
Sundsvall
1.7
 
2016
1:51.22
 8rB
Karlstad
27.7
 
1:51.22
8rB
Karlstad
27.7
 
1:55.64
4h1
Sollentuna
27.8
 
2017
1:58.31
6rC
Karlstad
25.7
 
2017
1:58.31
 6rC
Karlstad
25.7
 
2018
1:54.28
6
Göteborg/U
1.7
 
2018
1:54.28
 6
Göteborg/U
1.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
1:54.43
 3h1
Malmö/A
23.2
 
1:54.46
5
Malmö/A
24.2
 
2009
1:54.58
 2h2
Bollnäs
28.2
 
1:55.25
5
Bollnäs
1.3
 
2011
1:49.43
4
Wien, AUT
1.2
 
2011
1:49.43
4
Wien, AUT
1.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
2:23.93
1rB
Karlstad
23.7
 
2009
2:23.93
 1rB
Karlstad
23.7
 
2015
2:21.17
6
Göteborg/S
5.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
2:22.16
7
Stockholm/G
22.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2002
4:12.23
 1
Gävle
12.8
 
2003
4:04.46
 2
Norrköping
22.7
 
4:07.08
9h3
Norrtälje
2.8
 
2004
3:59.58
 3-17
Göteborg/U
5.9
 
4:13.30
2-17
Falun
14.8
 
4:14.99
1h1-17
Falun
13.8
 
2005
3:58.06
 2
Gävle
24.7
 
3:58.89
3
Karlstad
22.6
 
4:00.73
2-19
Söderhamn
12.8
 
2006
3:54.91
 2-19
Huddinge
5.8
 
4:03.99
1h1-19
Huddinge
4.8
 
2007
4:04.76
 3-22
Uddevalla
25.8
 
2008
3:54.86
 6
Västerås
3.8
 
3:54.86
6
Västerås
3.8
 
3:55.67
5h2
Västerås
2.8
 
3:55.67
5h2
Västerås
2.8
 
3:55.78
1-22
Norrtälje
9.8
 
2009
3:47.75
 3
Malmö/S
2.8
 
3:51.54
1h2
Malmö/S
3.8
 
4:04.25
1-22
Karlskrona
15.8
 
4:09.17
2h2-22
Karlskrona
14.8
 
4:22.25
4
Göteborg/U
29.8
 
2010
3:48.68
 5
Helsinki, FIN
27.8
 
3:48.68
5
Helsinki, FIN
27.8
 
3:49.63
2
Falun
21.8
 
3:52.51
1h2
Falun
20.8
 
2011
3:46.91
 3
Helsinki, FIN
10.9
 
3:46.91
3
Helsinki, FIN
10.9
 
3:47.05
1
Merksem, BEL
27.8
 
3:47.05
1
Merksem, BEL
27.8
 
3:53.68
2h2
Gävle
12.8
 
3:59.99
2
Gävle
13.8
 
2012
3:42.72
4rB
Ninove, BEL
21.7
 
2012
3:42.72
 4rB
Ninove, BEL
21.7
 
3:44.67
3
Stockholm/S
17.8
 
3:44.67
3
Stockholm/S
17.8
 
3:45.10
2
Heusden, BEL
7.7
 
3:45.10
2rB
Heusden, BEL
7.7
 
3:45.86
8
Göteborg/S
14.6
 
3:45.86
8
Göteborg/S
14.6
 
3:46.33
11
Sollentuna
5.7
 
3:46.33
1
Sollentuna
5.7
 
3:49.69
15
Zhukovskiy, RUS
17.6
 
3:49.69
1
Zhukovskiy, RUS
17.6
 
3:53.49
2
Göteborg/U
1.9
 
3:54.19
1
Stockholm/S
25.8
 
2014
3:41.79
7
Heusden, BEL
19.7
 
2014
3:41.79
7rC
Heusden, BEL
19.7
 
3:42.25
4
Huddinge
25.7
 
3:42.25
4
Huddinge
25.7
 
3:43.19
11
Kortrijk, BEL
12.7
 
3:43.19
1
Kortrijk, BEL
12.7
 
3:44.09
8
Sollentuna
26.6
 
3:44.09
8
Sollentuna
26.6
 
3:44.40
6
Solihull, GBR
16.8
 
3:44.40
6
Solihull, GBR
16.8
 
3:44.76
3
Helsinki, FIN
31.8
 
3:44.76
3
Helsinki, FIN
31.8
 
3:50.65
2 h2
Umeå
1.8
 
3:56.25
3
Umeå
2.8
 
4:05.97
1
Borås
5.7
 
2015
3:42.38
4
Göteborg/S
14.8
 
2015
3:42.38
 4
Göteborg/S
14.8
 
3:42.39
1
Merksem, BEL
22.8
 
3:42.39
1
Merksem, BEL
22.8
 
3:43.69
2
Stockholm/S
30.7
 
3:43.69
2rB
Stockholm/S
30.7
 
3:44.10
1rC
Heusden, BEL
18.7
 
3:44.10
1E
Heusden, BEL
18.7
 
3:49.15
3
Stockholm
12.9
 
3:49.15
3
Stockholm/S
12.9
 
3:49.47
12
Sollentuna
25.6
 
3:49.47
1
Sollentuna
25.6
 
3:50.28
2
Söderhamn
8.8
 
3:54.82
1 h2
Söderhamn
7.8
 
2016
3:42.11
3
Aarhus, DEN
25.6
 
2016
3:42.11
 3
Aarhus, DEN
25.6
 
3:42.47
7rB
Heusden, BEL
16.7
 
3:42.47
7rB
Heusden, BEL
16.7
 
3:43.22
7
Nivelles, BEL
18.6
 
3:43.22
7
Nivelles, BEL
18.6
 
3:43.68
6rB
Ninove, BEL
23.7
 
3:43.68
6rB
Ninove, BEL
23.7
 
3:45.11
7rB
Kortrijk, BEL
9.7
 
3:45.11
7rB
Kortrijk, BEL
9.7
 
3:45.25
1
Oslo, NOR
9.6
 
3:45.25
13
Oslo, NOR
9.6
 
3:46.38
9rB
Huelva, ESP
3.6
 
3:46.38
9rB
Huelva, ESP
4.6
 
3:53.06
4
Sollentuna
27.8
 
3:58.72
3h2
Sollentuna
26.8
 
2017
3:57.20
 1
Huddinge
8.8
 
3:57.96
11
Helsingborg
26.8
 
3:58.13
6h2
Helsingborg
25.8
 
2018
3:48.43
7rC
Ninove, BEL
28.7
 
2018
3:48.43
 7D
Ninove, BEL
28.7
 
3:48.95
4F
Heusden, BEL
21.7
 
3:48.95
4rD
Heusden, BEL
21.7
 
3:52.69
12rB
Sollentuna
28.6
 
3:58.13
11
Kessel-Lo, BEL
4.8
 
3:58.45
2h1
Eskilstuna
24.8
 
3:59.91
13
Manchester, GBR
12.5
 
4:02.87
5
Eskilstuna
25.8
 
2019
3:50.92
 10rB
Göteborg/S
16.8
 
3:50.92
1rB
Göteborg/S
16.8
 
3:50.97
8
Karlstad
31.8
 
3:50.97
8
Karlstad
31.8
 
3:51.17
2rC
Heusden, BEL
20.7
 
3:51.57
2E
Heusden, BEL
20.7
 
3:51.76
8rB
Sollentuna
18.6
 
3:54.22
4h1
Karlstad
30.8
 
3:55.26
3
Stockholm/S
20.8
 
3:55.57
10
Stockholm/S
30.5
 
4:03.64
15
Jessheim, NOR
6.6
 
2021
3:50.28
 10rB
Sollentuna
13.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
3:57.25
 5-22
Göteborg/FH
8.3
 
4:00.63
2h3-22
Göteborg/FH
8.3
 
2011
3:45.26
 1
Norrköping
18.2
 
3:46.35
1
Sätra
13.2
 
3:46.35
1
Sätra
13.2
 
3:49.20
2
Göteborg/FH
27.2
 
2012
3:44.22
3
Wien, AUT
31.1
 
3:44.22
3
Wien, AUT
31.1
 
3:48.06
3
Steinkjer, NOR
11.2
 
3:48.06
3
Steinkjer, NOR
11.2
 
3:49.15
10
Stockholm/G
23.2
 
3:49.15
1
Stockholm/G
23.2
 
3:50.78
2
Örebro
19.2
 
2015
3:46.53
4
Bærum, NOR
14.2
 
2015
3:46.53
 4
Bærum, NOR
14.2
 
3:46.75
2rB
Gent, BEL
7.2
 
3:46.75
2rB
Gent, BEL
7.2
 
3:47.71
11
Stockholm/G
19.2
 
3:47.71
1
Stockholm/G
19.2
 
3:51.85
1
Sätra
22.2
 
3:53.04
7
Sätra
31.1
 
2017
3:51.42
 7
Sätra
4.2
 
3:51.42
7
Sätra
5.2
 
3:56.46
8
Metz, FRA
12.2
 
3:58.33
4
Växjö
26.2
 
2018
3:54.27
 2h1
Gävle
17.2
 
3:56.14
9
Gävle
18.2
 
2019
3:53.32
 3
Sätra
4.2
 
3:56.94
3h2
Norrköping
16.2
 
3:59.83
4
Norrköping
17.2
 
2000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
5:30.84+
4
Huddinge
26.1
 
2018
5:30.84+
4
Huddinge
26.1
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2003
9:03.44
 2-17
Huddinge
23.8
 
2004
9:04.13
 3-17
Gävle
19.9
 
2009
8:43.67
 2
Sätra
14.6
 
2010
8:23.05
2
Norrköping
2.10
 
2021
8:34.00+
 rA
Huddinge
2.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
8:25.85
 1
Linköping
5.2
 
2017
8:16.66
3
Norrköping
28.1
 
8:16.66
3
Norrköping
28.1
 
8:22.27
4
Växjö
25.2
 
8:22.27
4
Växjö
25.2
 
2018
8:29.59
 4
Huddinge
26.1
 
8:29.59
4
Huddinge
26.1
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
31:30
1
San Sebastián, ESP
27.11
 
Ute
800 m
SM 2004
8
h2
1:56.00
SM 2006
6
h2
1:54.85
SM 2008
2
h2
1:52.42
2
h2
1:52.42
SM 2009 4
1:52.06
2
h2
1:51.47
SM 2010 4
1:51.34
3
h1
1:51.52
SM 2015 8
1:52.77
3
h3
1:51.79
SM 2016
4
h1
1:55.64
1500 m
SM 2003
9
h3
4:07.08
SM 2008 6
3:54.86
6
3:54.86
5
h2
3:55.67
5
h2
3:55.67
SM 2009 3
3:47.75
1
h2
3:51.54
SM 2010 2
3:49.63
1
h2
3:52.51
SM 2011 2
3:59.99
2
h2
3:53.68
SM 2012 1
3:54.19
SM 2014 3
3:56.25
2
h2
3:50.65
SM 2015 2
3:50.28
1
h2
3:54.82
SM 2016 4
3:53.06
3
h2
3:58.72
SM 2017 11
3:57.96
6
h2
3:58.13
SM 2018 5
4:02.87
2
h1
3:58.45
SM 2019 8
3:50.97
4
h1
3:54.22
4x800 m
SM 2016 1
7:25.17
SM 2018 2
7:35.62
4x1500 m
SM 2014 1
15:43.19
SM 2016 1
15:32.38
SM 2018 1
15:35.15
SM 2019 1
15:31.40
Terräng lagresultat
SM 2020 10
4 km terräng
SM 2011 25
12:49
SM 2016 13
12:19
SM 2018 28
12:55
SM 2020 39
13:02
Inne
800 m
ISM 2008 5
1:54.46
3
h1
1:54.43
ISM 2009 5
1:55.25
ISM 2009
2
h2
1:54.58
1500 m
ISM 2011 2
3:49.20
ISM 2012 2
3:50.78
ISM 2015 1
3:51.85
ISM 2017 4
3:58.33
ISM 2018 9
3:56.14
2
h1
3:54.27
ISM 2019 4
3:59.83
3
h2
3:56.94
3000 m
ISM 2017 4
8:22.27
4
8:22.27

Junior-ungdom
Ute
800 m
JSM 2005
2
19
h4
1:55.80
1
19
h1
1:57.88
JSM 2006 2
19
1:53.69
2
19
h1
1:59.39
JSM 2008 1
22
1:53.38
1
22
h2
1:57.83
1500 m
JSM 2005 2
19
4:00.73
JSM 2006 2
19
3:54.91
1
19
h1
4:03.99
JSM 2007 3
22
4:04.76
JSM 2008 1
22
3:55.78
JSM 2009 1
22
4:04.25
2
22
h2
4:09.17
4x400 m
JSM 2009 2
22
3:24.09
3x800 m
JSM 2009 4
22
5:58.63
4 km terräng
JSM 2005 9
19
13:16
Inne
1500 m
IJSM 2009 5
22
3:57.25
2
22
h3
4:00.63