0
Född: 16 oktober 1996
Ålder: 27 år 163 dagar
Tidigare namn:
Axel Norén –7.9.2023
Axel Ohlson –31.12.2016
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
Inga resultat 2024. Senaste resultatet är från 2023. |
Kula (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
14.56 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 8.9.23 | ||
Diskus (1) | |||||||
41.65 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 8.9.23 | ||
Slägga (1) | |||||||
45.45 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 8.9.23 | ||
Spjut (1) | |||||||
48.60 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 8.9.23 | ||
Castorama (1) | |||||||
2.832 | SB | 3 | Hässelby | Hässelby | 8.9.23 | ||
14.56 48.60 41.65 45.45 |
5.5 km (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
20:47 | 2 | Sundbyberg | Sundbyberg | 20.3.22 | |||
Kula (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
14.48 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 1.9.20 | ||
Diskus (1) | |||||||
43.05 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 1.9.20 | ||
Slägga (1) | |||||||
45.24 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 1.9.20 | ||
Spjut (1) | |||||||
47.88 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 1.9.20 | ||
Castorama (1) | |||||||
2.841 | SB | 3 | Hässelby | Hässelby | 1.9.20 | ||
14.48 47.88 43.05 45.24 |
Kula (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
14.64 | SB (24) | com | Hässelby | Hässelby | 4.9.19 | ||
Diskus (2) | |||||||
45.98 | SB | - | Huddinge | Huddinge | 14.6.19 | ||
46.52 | SB (23) | com | Hässelby | Hässelby | 4.9.19 | ||
Slägga (1) | |||||||
47.21 | PB | com | Hässelby | Hässelby | 4.9.19 | ||
Spjut (1) | |||||||
56.25 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 4.9.19 | ||
Castorama (1) | |||||||
3.053 | PB | 1 | Hässelby | Hässelby | 4.9.19 | ||
14.64 56.25 46.52 47.21 |
Höjd (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.75 | SB | 6 | Lag-SM | Helsingborg | Lag-SM, Helsingborg | 6.7.18 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kula (2) | ||||||||||||||
15.09i | PB (16) | 4 22 | IJSM | Uppsala | IJSM, Uppsala | 25.2.18 | ||||||||
| ||||||||||||||
14.51 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 25.9.18 | |||||||||
Diskus (2) | ||||||||||||||
46.13 | SB (23) | 5 22 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 5.8.18 | ||||||||
42.61 | com | Hässelby | Hässelby | 25.9.18 | ||||||||||
Vikt (1) | ||||||||||||||
14.47i | PB | 3 22 | IJSM | Uppsala | IJSM, Uppsala | 25.2.18 | ||||||||
| ||||||||||||||
Slägga (1) | ||||||||||||||
45.46 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 25.9.18 | |||||||||
Spjut (1) | ||||||||||||||
50.45 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 25.9.18 | |||||||||
Castorama (1) | ||||||||||||||
2.872 | SB | 1 | Hässelby | Hässelby | 25.9.18 | |||||||||
14.51 50.45 42.61 45.46 | ||||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||||
42.57 | SB | 3 | Lag-SM | Helsingborg | Lag-SM, Helsingborg | 6.7.18 | ||||||||
Hässelby SK | ||||||||||||||
Axel Norén, Olle Forslin Grigorios Kyriakoudis, Fredrik Samuelsson |
Kula (2) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.38 | PB | com | Hässelby | Hässelby | 5.9.17 | |||||||
14.66 | PB (25) | com | Hässelby | Hässelby | 7.9.17 | |||||||
Diskus (4) | ||||||||||||
42.67 | PB | 9 | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 29.6.17 | ||||||
| ||||||||||||
46.55 | PB | 4 | Lag-SM | Borås | Lag-SM, Borås | 7.7.17 | ||||||
46.21 | (22) | 6 22 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 13.8.17 | ||||||
| ||||||||||||
44.12 | com | Hässelby | Hässelby | 5.9.17 | ||||||||
Slägga (1) | ||||||||||||
46.60 | PB | com | Hässelby | Hässelby | 5.9.17 | |||||||
Spjut (1) | ||||||||||||
54.16 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 5.9.17 | |||||||
Castorama (1) | ||||||||||||
2.959 | PB | 1 | Hässelby | Hässelby | 5.9.17 | |||||||
14.38 54.16 44.12 46.60 |
60 m (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.82i | SB | hep | ISM | Göteborg/FH | ISM, Göteborg/FH | 12.3.16 | ||||||||
100 m (1) | ||||||||||||||
12.37 | SB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 10.9.16 | +0.7 | |||||||
400 m (1) | ||||||||||||||
54.23 | SB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 10.9.16 | ||||||||
1000 m (1) | ||||||||||||||
2:47.87i | PB | hep | ISM | Göteborg/FH | ISM, Göteborg/FH | 13.3.16 | ||||||||
1500 m (1) | ||||||||||||||
4:30.05 | SB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 11.9.16 | ||||||||
60 m häck (2) | ||||||||||||||
9.15i | PB | hep | ISM | Göteborg/FH | ISM, Göteborg/FH | 13.3.16 | ||||||||
9.15i | =PB | hep | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 13.3.16 | |||||||||
110 m häck (1) | ||||||||||||||
17.17 | PB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 11.9.16 | +1.5 | |||||||
Höjd (2) | ||||||||||||||
1.82i | SB | hep | ISM | Göteborg/FH | ISM, Göteborg/FH | 12.3.16 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.84 | SB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 10.9.16 | ||||||||
| ||||||||||||||
Stav (2) | ||||||||||||||
2.94i | SB | hep | ISM | Göteborg/FH | ISM, Göteborg/FH | 13.3.16 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.15 | SB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 11.9.16 | ||||||||
| ||||||||||||||
Längd (2) | ||||||||||||||
5.83i | PB | hep | ISM | Göteborg/FH | ISM, Göteborg/FH | 12.3.16 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.88 | SB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 10.9.16 | +1.9 | |||||||
| ||||||||||||||
Kula (4) | ||||||||||||||
13.72i | PB | hep | ISM | Göteborg/FH | ISM, Göteborg/FH | 12.3.16 | ||||||||
| ||||||||||||||
13.72i | =PB (20) | hep | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 12.3.16 | |||||||||
13.44 | PB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 10.9.16 | ||||||||
| ||||||||||||||
13.55 | PB | com | Hässelby | Hässelby | 25.9.16 | |||||||||
Diskus (2) | ||||||||||||||
40.94 | SB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 11.9.16 | ||||||||
| ||||||||||||||
41.13 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 25.9.16 | |||||||||
Slägga (2) | ||||||||||||||
38.56 | PB | com | Hässelby | Hässelby | 25.9.16 | |||||||||
42.24 | PB | com | Hässelby | Hässelby | 27.9.16 | |||||||||
Spjut (2) | ||||||||||||||
43.91 | SB | dec | SM | Falun | SM, Falun | 11.9.16 | ||||||||
| ||||||||||||||
50.19 | SB | com | Hässelby | Hässelby | 25.9.16 | |||||||||
Sjukamp (1) | ||||||||||||||
4.361 | PB | 11 | ISM | Göteborg/FH | ISM, Göteborg/FH | 13.3.16 | ||||||||
7.82 5.83 13.72 1.82 9.15 2.94 2:47.87 | ||||||||||||||
Tiokamp (1) | ||||||||||||||
6.053 | PB | 5 | SM | Falun | SM, Falun | 11.9.16 | ||||||||
12.37/+0.7 5.88/+1.9 13.44 1.84 54.23 17.17/+1.5 40.94 3.15 43.91 4:30.05 | ||||||||||||||
Castorama (1) | ||||||||||||||
2.676 | PB | 3 | Hässelby | Hässelby | 25.9.16 | |||||||||
13.55 50.19 41.13 38.56 |
100 m (3) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.93 | SB | dec 19 | Falun | Falun | 23.5.15 | +1.7 | ||||||||
11.91w | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 18.7.15 | +3.0 | ||||||||
12.03 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 5.9.15 | +1.6 | ||||||||
200 m (1) | ||||||||||||||
23.76 | PB | 2 G-19 | Göteborg/U | Göteborg/U | 5.7.15 | +0.3 | ||||||||
400 m (3) | ||||||||||||||
52.50 | SB | dec 19 | Falun | Falun | 23.5.15 | |||||||||
51.71 | PB | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 18.7.15 | ||||||||
58.40 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 5.9.15 | |||||||||
1500 m (3) | ||||||||||||||
4:28.02 | PB | dec 19 | Falun | Falun | 24.5.15 | |||||||||
4:30.15 | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 19.7.15 | |||||||||
5:42.05 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 6.9.15 | |||||||||
110 m häck (99.1 cm) (4) | ||||||||||||||
15.59 | SB | dec 19 | Falun | Falun | 24.5.15 | +0.4 | ||||||||
15.48 | SB | 5 19 h1 | Göteborg/U | Göteborg/U | 5.7.15 | +1.9 | ||||||||
15.80w | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 19.7.15 | +2.1 | ||||||||
17.42 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 6.9.15 | +0.1 | ||||||||
Höjd (3) | ||||||||||||||
1.85 | SB | dec 19 | Falun | Falun | 23.5.15 | |||||||||
1.91 | =PB | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 18.7.15 | ||||||||
1.53 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 5.9.15 | |||||||||
| ||||||||||||||
Stav (5) | ||||||||||||||
4.58i | PB | 4 19 | IJSM | Göteborg/FH | IJSM, Göteborg/FH | 28.2.15 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.35 | SB | dec 19 | Falun | Falun | 24.5.15 | |||||||||
4.31 | 2 | Lag-SM | Sundsvall | Lag-SM, Sundsvall | 1.7.15 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.30 | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 19.7.15 | |||||||||
2.84 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 6.9.15 | |||||||||
| ||||||||||||||
Längd (4) | ||||||||||||||
6.28 | SB | dec | Sätra | Sätra | 9.5.15 | +1.4 | ||||||||
6.20 | dec 19 | Falun | Falun | 23.5.15 | +1.1 | |||||||||
6.26 | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 18.7.15 | 0.0 | ||||||||
5.77 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 5.9.15 | +1.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kula (6.0 kg) (5) | ||||||||||||||
15.84i | PB | hep 19 | IJSM | Norrköping | IJSM, Norrköping | 7.2.15 | ||||||||
15.78i | 5 19 | IJSM | Göteborg/FH | IJSM, Göteborg/FH | 1.3.15 | |||||||||
| ||||||||||||||
15.46 | PB | dec 19 | Falun | Falun | 23.5.15 | |||||||||
15.41 | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 18.7.15 | |||||||||
14.49 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 5.9.15 | |||||||||
| ||||||||||||||
Kula (1) | ||||||||||||||
13.36 | PB | 4 | Hässelby | Hässelby | 21.6.15 | |||||||||
Diskus (1.75 kg) (4) | ||||||||||||||
43.14 | SB | dec 19 | Falun | Falun | 24.5.15 | |||||||||
47.21 | SB | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 19.7.15 | ||||||||
44.48 | 5 19 | JSM | Kalmar | JSM, Kalmar | 22.8.15 | |||||||||
| ||||||||||||||
35.94 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 6.9.15 | |||||||||
| ||||||||||||||
Diskus (1) | ||||||||||||||
42.18 | PB | 1 | Hässelby | Hässelby | 21.6.15 | |||||||||
Spjut (4) | ||||||||||||||
52.65 | SB | dec 19 | Falun | Falun | 24.5.15 | |||||||||
53.26 | SB | dec 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 19.7.15 | ||||||||
48.29 | 7 19 | JSM | Kalmar | JSM, Kalmar | 23.8.15 | |||||||||
| ||||||||||||||
25.16 | dec 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 6.9.15 | |||||||||
| ||||||||||||||
Sjukamp (P19) (1) | ||||||||||||||
5.000 | PB (33) | 3 19 | IJSM | Norrköping | IJSM, Norrköping | 8.2.15 | ||||||||
7.66 6.18 15.84 1.72 8.85 4.45 2:48.03 | ||||||||||||||
Tiokamp () | ||||||||||||||
4.856 | PB (13) | + 19 | Eskilstuna | Eskilstuna | 19.7.15 | |||||||||
11.91w/+3.0 6.26/0.0 1.91 51.71 4.30 53.26 4:30.15 | ||||||||||||||
Tiokamp (P19) (3) | ||||||||||||||
7.097 | PB | 2 19 | Falun | Falun | 24.5.15 | |||||||||
11.93/+1.7 6.20/+1.1 15.46 1.85 52.50 15.59/+0.4 43.14 4.35 52.65 4:28.02 | ||||||||||||||
7.238 | PB (28) (28) | 11 19 | JEM19 | Eskilstuna | JEM19, Eskilstuna | 19.7.15 | ||||||||
11.91w/+3.0 6.26/0.0 15.41 1.91 51.71 15.80w/+2.1 47.21 4.30 53.26 4:30.15 | ||||||||||||||
4.877 | 1 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 6.9.15 | |||||||||
12.03/+1.6 5.77/+1.4 14.49 1.53 58.40 17.42/+0.1 35.94 2.84 25.16 5:42.05 |
100 m (2) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.79 | PB | dec | Varberg | Varberg | 17.5.14 | +1.2 | ||||||||
12.28 | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 7.6.14 | -0.7 | ||||||||
400 m (2) | ||||||||||||||
52.35 | PB | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 7.6.14 | ||||||||
52.29 | PB | dec | SM | Upplands Väsby | SM, Upplands Väsby | 6.9.14 | ||||||||
1500 m (1) | ||||||||||||||
4:29.12 | PB | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 8.6.14 | ||||||||
110 m häck (99.1 cm) (2) | ||||||||||||||
15.63 | PB | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 8.6.14 | 0.0 | |||||||
15.25 | PB | 5 19 | Göteborg/U | Göteborg/U | 29.6.14 | +1.6 | ||||||||
400 m häck (1) | ||||||||||||||
58.44 | PB | 7 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 10.8.14 | ||||||||
Höjd (3) | ||||||||||||||
1.79 | SB | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 7.6.14 | ||||||||
1.84i | SB | 8 | Huddinge | Huddinge | 18.6.14 | |||||||||
1.83 | SB | 5 19 | Göteborg/U | Göteborg/U | 28.6.14 | |||||||||
Stav (3) | ||||||||||||||
4.60 | PB | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 8.6.14 | ||||||||
4.16 | 5 | Lag-SM | Borås | Lag-SM, Borås | 5.7.14 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.23 | 7 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 10.8.14 | |||||||||
| ||||||||||||||
Längd (2) | ||||||||||||||
6.24w | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 7.6.14 | +2.3 | ||||||||
6.35 | PB | 1 19 Q | Göteborg/U | Göteborg/U | 27.6.14 | +2.0 | ||||||||
Kula (6.0 kg) (5) | ||||||||||||||
15.83i | PB | hep 19 | Växjö | Växjö | 8.2.14 | |||||||||
14.90i | 4 19 | IJSM | Sätra | IJSM, Sätra | 15.2.14 | |||||||||
| ||||||||||||||
15.23 | PB | 1 19 | Täby | Täby | 10.5.14 | |||||||||
14.97 | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 7.6.14 | |||||||||
14.79 | 5 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 8.8.14 | |||||||||
| ||||||||||||||
Diskus (1.75 kg) (2) | ||||||||||||||
52.17 | PB | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 8.6.14 | ||||||||
42.79 | 6 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 9.8.14 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spjut (2) | ||||||||||||||
46.08 | PB | dec 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 8.6.14 | ||||||||
60.68 | PB | 3 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 10.8.14 | ||||||||
| ||||||||||||||
Tiokamp () | ||||||||||||||
4.725 | SB (16) | + 19 | Kópavogur, ISL | Kópavogur, ISL | 8.6.14 | |||||||||
12.28/-0.7 6.24w/+2.3 1.79 52.35 4.60 46.08 4:29.12 | ||||||||||||||
Tiokamp (P19) (2) | ||||||||||||||
7.077 | PB (51) (49) | 2 19 | NM | Kópavogur, ISL | NM, Kópavogur, ISL | 8.6.14 | ||||||||
12.28/-0.7 6.24w/+2.3 14.97 1.79 52.35 15.63/0.0 52.17 4.60 46.08 4:29.12 | ||||||||||||||
6.797 | 2 19 | JSM | Upplands Väsby | JSM, Upplands Väsby | 7.9.14 | |||||||||
12.15/-0.5 5.88/+0.3 14.61 1.77 52.29 15.76/-1.5 41.93 4.53 49.90 4:34.70 | ||||||||||||||
4x400 m (2) | ||||||||||||||
3:19.45 | SB | 3 h2 | SM | Kil | SM, Kil | 25.5.14 | ||||||||
Hässelby SK | ||||||||||||||
Olle Forslin, Albin Johansson Patrik Sjöö, Axel Norén | ||||||||||||||
3:12.26 | SB | 1 | SM | Kil | SM, Kil | 25.5.14 | ||||||||
Hässelby SK | ||||||||||||||
Olle Forslin, Patrik Sjöö Edwin Råsberg, Axel Norén |
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.79i | PB | hep 17 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 8.2.13 | |
300 m (1) | |||||||
38.27 | PB | dec | SM | Kalmar | SM, Kalmar | 14.9.13 | |
800 m (1) | |||||||
DNFi | hep 17 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 9.2.13 | ||
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1) | |||||||
8.76i | PB | hep 17 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 9.2.13 | |
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2) | |||||||
16.0mw | dec | Varberg | Varberg | 18.5.13 | +2.1 | ||
15.58 | PB | dec | Huddinge | Huddinge | 8.6.13 | +0.8 | |
Höjd (4) | |||||||
1.85i | PB | hep 17 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 9.2.13 | |
1.91 | PB | dec | Varberg | Varberg | 19.5.13 | ||
1.80 | 3 17 | Lag-USM | Malmö/S | Lag-USM, Malmö/S | 16.6.13 | ||
1.84 | 4 17 | USM | Västerås | USM, Västerås | 9.8.13 | ||
Stav (4) | |||||||
NHi | hep 17 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 8.2.13 | ||
4.17i | PB | 4 17 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 24.2.13 | |
4.14 | PB | 5 17 | USM | Västerås | USM, Västerås | 11.8.13 | |
4.32 | PB | dec | SM | Kalmar | SM, Kalmar | 14.9.13 | |
Längd (3) | |||||||
2.82i | PB | hep 17 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 8.2.13 | |
6.15w | 1 17 | Sätra | Sätra | 11.5.13 | +3.1 | ||
6.04 | SB | dec | Huddinge | Huddinge | 9.6.13 | +1.3 | |
Tresteg (1) | |||||||
12.25 | PB | 3 | Hässelby | Hässelby | 25.6.13 | +1.1 | |
Kula (5.0 kg) (4) | |||||||
15.69i | PB | hep 17 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 9.2.13 | |
16.42i | PB | 1 17 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 24.2.13 | |
15.97 | PB | dec | Varberg | Varberg | 19.5.13 | ||
15.93 | 1 17 | USM | Västerås | USM, Västerås | 11.8.13 | ||
Diskus (1.5 kg) (3) | |||||||
49.37 | PB | 1 17 | Sätra | Sätra | 4.5.13 | ||
40.68 | 4 17 | Lag-USM | Malmö/S | Lag-USM, Malmö/S | 16.6.13 | ||
48.44 | 2 17 | USM | Västerås | USM, Västerås | 9.8.13 | ||
Vikt (11.34 kg) (1) | |||||||
16.15i | PB | 4 17 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 24.2.13 | |
Slägga (5.0 kg) (1) | |||||||
49.26 | SB | 2 17 | Sätra | Sätra | 4.5.13 | ||
Spjut (700 g) (2) | |||||||
62.03 | PB | 1 17 | Göteborg/U | Göteborg/U | 28.6.13 | ||
58.56 | 1 17 | USM | Västerås | USM, Västerås | 10.8.13 | ||
Tiokamp (P17) (1) | |||||||
6.879 | PB | 3 17 | Huddinge | Huddinge | 9.6.13 | ||
6.04/+1.3 | |||||||
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1) | |||||||
6.842 | SB | 1 17 | USM | Kalmar | USM, Kalmar | 15.9.13 | |
4.32 38.27 | |||||||
Sjukamp (P17) (1) | |||||||
DNFi | - 17 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 9.2.13 | ||
7.79 Nm 2.82 8.76 1.85 15.69 DNF | |||||||
4x100 m (1) | |||||||
45.95 | 7 17 h2 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 26.5.13 | ||
Hässelby SK | |||||||
Eric Hacksell, Axel Norén Isak Hampel Klang, Marcus Jaurell | |||||||
1000 m stafett (2) | |||||||
2:05.62 | SB | 4 17 h2 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 25.5.13 | |
Hässelby SK | |||||||
Eric Hacksell, Isak Hampel Klang Axel Norén, Gustav Bivstedt | |||||||
2:02.86 | 5 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 25.5.13 | ||
Hässelby SK | |||||||
Eric Hacksell, Isak Hampel Klang Axel Norén, Anton Persson |
100 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
12.49 | PB | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | -1.9 |
300 m (2) | |||||||
38.80 | PB | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | |
38.80 | =PB | dec | Huddinge | Huddinge | 15.9.12 | ||
800 m (1) | |||||||
2:06.08 | PB | 2 B | Stockholm/S | Stockholm/S | 19.8.12 | ||
1000 m (1) | |||||||
2:49.40 | PB | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | |
2000 m hinder (83.8 cm) (1) | |||||||
7:17.13 | PB | 2 16 | Växjö/A | Växjö/A | 22.9.12 | ||
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1) | |||||||
9.09i | PB | 7 16 h2 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 25.2.12 | |
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2) | |||||||
15.77 | PB | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | -2.2 |
15.77 | =PB | dec | Huddinge | Huddinge | 15.9.12 | -2.2 | |
Höjd (2) | |||||||
1.79 | PB | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | |
1.79 | =PB | dec | Huddinge | Huddinge | 16.9.12 | ||
Stav (2) | |||||||
3.82 | PB | dec | Huddinge | Huddinge | 15.9.12 | ||
3.82 | =PB | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | |
Längd (2) | |||||||
6.15 | PB | dec | Huddinge | Huddinge | 16.9.12 | +0.9 | |
6.15 | =PB | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | +0.9 |
Tresteg (1) | |||||||
11.96i | PB | 7 | Sätra | Sätra | 29.1.12 | ||
Kula (5.0 kg) (4) | |||||||
14.99i | PB | 1 16 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 26.2.12 | |
15.00 | PB | 4 17 | Lag-USM | Täby | Lag-USM, Täby | 30.6.12 | |
15.24 | PB | 1 16 | USM | Upplands Väsby | USM, Upplands Väsby | 12.8.12 | |
15.14 | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | ||
Kula (6.0 kg) (1) | |||||||
13.25 | PB | 1 19 | Sollentuna | Sollentuna | 10.6.12 | ||
Diskus (1.5 kg) (3) | |||||||
45.05 | PB | 2 17 | Sollentuna | Sollentuna | 9.6.12 | ||
43.62 | 2 16 | USM | Upplands Väsby | USM, Upplands Väsby | 11.8.12 | ||
43.10 | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | ||
Vikt (11.34 kg) (1) | |||||||
15.04i | PB | 4 16 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 25.2.12 | |
Slägga (5.0 kg) (3) | |||||||
46.26 | PB | 4 17 | Lag-USM | Täby | Lag-USM, Täby | 30.6.12 | |
48.02 | PB | 4 16 | USM | Upplands Väsby | USM, Upplands Väsby | 10.8.12 | |
49.47 | PB | 1 16 | Växjö/A | Växjö/A | 23.9.12 | ||
Spjut (700 g) (2) | |||||||
59.44 | PB | 2 16 | USM | Upplands Väsby | USM, Upplands Väsby | 12.8.12 | |
56.33 | dec 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | ||
Tiokamp (P17) (1) | |||||||
6.759 | PB | 1 16 | Huddinge | Huddinge | 16.9.12 | ||
12.49/-1.9 6.15/+0.9 15.14 1.79 43.10 3.82 56.33 | |||||||
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1) | |||||||
6.982 | PB | 1 16 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | |
15.77/-2.2 43.10 3.82 56.33 38.80 12.49/-1.9 6.15/+0.9 15.14 1.79 2:49.40 | |||||||
Sjukamp (P17) (1) | |||||||
4.335 | PB | 6 16 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 11.3.12 | |
| |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
14:02 | 13 16 | USM | Linköping | USM, Linköping | 28.4.12 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:09.10 | PB | 1 A | Sollentuna | Sollentuna | 21.5.11 | ||
2000 m (1) | |||||||
6:20.16 | PB | 8 15 | Huddinge/J | Huddinge/J | 12.6.11 | ||
110 m häck (1) | |||||||
19.7mw | dec | Hässelby | Hässelby | 24.9.11 | +2.3 | ||
100 m häck (83.8 cm) (1) | |||||||
15.28 | PB | oct 15 | USM | Falun | USM, Falun | 6.8.11 | +1.9 |
Höjd (2) | |||||||
1.72i | PB | 3 15 | Sätra | Sätra | 30.1.11 | ||
NHi | - 15 | IUSM | Huddinge | IUSM, Huddinge | 19.2.11 | ||
Stav (1) | |||||||
3.01 | PB | 3 | Hässelby | Hässelby | 28.9.11 | ||
Kula (4.0 kg) (3) | |||||||
14.96i | PB | 1 15 | IUSM | Huddinge | IUSM, Huddinge | 19.2.11 | |
15.84 | PB | 1 15 | USM | Ystad | USM, Ystad | 28.8.11 | |
16.08 | PB | 1 15 | Falun | Falun | 10.9.11 | ||
Kula (5.0 kg) (1) | |||||||
13.72 | PB | 2 17 | Täby | Täby | 4.9.11 | ||
Diskus (1.0 kg) (2) | |||||||
51.18 | PB | oct 15 | USM | Falun | USM, Falun | 6.8.11 | |
46.56 | 3 15 | USM | Ystad | USM, Ystad | 27.8.11 | ||
Diskus (1.5 kg) (1) | |||||||
38.13 | PB | 4 17 | Lag-USM | Huddinge | Lag-USM, Huddinge | 20.8.11 | |
Diskus (1) | |||||||
34.39 | PB | dec | Hässelby | Hässelby | 24.9.11 | ||
Vikt (9.08 kg) (1) | |||||||
14.45i | PB | 2 15 | IUSM | Huddinge | IUSM, Huddinge | 20.2.11 | |
Slägga (4.0 kg) (2) | |||||||
45.41 | PB | 5 15 | USM | Ystad | USM, Ystad | 26.8.11 | |
50.01 | PB | 3 15 | Växjö/A | Växjö/A | 17.9.11 | ||
Spjut (600 g) (2) | |||||||
53.85 | PB | oct 15 | USM | Falun | USM, Falun | 6.8.11 | |
52.17 | 4 15 | USM | Ystad | USM, Ystad | 28.8.11 | ||
Spjut (700 g) (1) | |||||||
46.72 | PB | 1 17 | Täby | Täby | 3.9.11 | ||
Spjut (1) | |||||||
45.08 | PB | 3 | Stockholm/S | Stockholm/S | 17.6.11 | ||
Tiokamp (1) | |||||||
4.813 | PB (23) | 3 | Hässelby | Hässelby | 24.9.11 | ||
19.7mw/+2.3 34.39 | |||||||
Åttakamp (P15) (1) | |||||||
5.031 | PB | 2 15 | USM | Falun | USM, Falun | 7.8.11 | |
51.18 53.85 | |||||||
Sjukamp (P15) (1) | |||||||
3.443 | PB | 8 15 | IUSM | Norrköping | IUSM, Norrköping | 13.2.11 | |
| |||||||
4x100 m (2) | |||||||
47.63 | 3 15 h1 | USM | Växjö | USM, Växjö | 3.6.11 | ||
Hässelby SK | |||||||
Omar Chamsine, Axel Norén Isak Hampel Klang, Oskar Franzén | |||||||
48.08 | 3 15 | USM | Växjö | USM, Växjö | 3.6.11 | ||
Hässelby SK | |||||||
Omar Chamsine, Axel Norén Isak Hampel Klang, Oskar Franzén | |||||||
3x800 m (1) | |||||||
6:30.25 | SB | 2 15 | USM | Växjö | USM, Växjö | 2.6.11 | |
Hässelby SK | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
14:42 | 10 15 | USM | Uppsala | USM, Uppsala | 16.4.11 | ||
300 m häck (76.2 cm) (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
46.99 | PB | 3 14 | Enskede | Enskede | 4.9.10 | ||
Stav (1) | |||||||
2.80 | PB | 3 14 | Enskede | Enskede | 4.9.10 | ||
Kula (4.0 kg) (3) | |||||||
12.07i | PB | 2 14 | Sätra | Sätra | 13.12.09 | ||
13.44i | PB | pen 15 | Sätra | Sätra | 17.3.10 | ||
13.78 | PB | 1 15 | Märsta | Märsta | 25.9.10 | ||
Kula (5.0 kg) (1) | |||||||
12.00 | PB | 1 17 | Täby | Täby | 21.8.10 | ||
Diskus (1.0 kg) (1) | |||||||
43.67 | PB | 1 14 | Huddinge | Huddinge | 11.9.10 | ||
Slägga (4.0 kg) (1) | |||||||
40.10 | PB | 1 14 | Enskede | Enskede | 5.9.10 | ||
Spjut (600 g) (1) | |||||||
46.43 | PB | 2 14 | Stockholm/S | Stockholm/S | 8.8.10 | ||
Spjut (700 g) (1) | |||||||
42.06 | PB | 2 17 | Täby | Täby | 22.8.10 | ||
Åttakamp (P15) (1) | |||||||
PB | 1 14 | Täby | Täby | 16.5.10 | |||
|
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 7.79 | Växjö | 8.2.13 | |||
100 m | ||||||
Ute | 11.79 | Varberg | 17.5.14 | +1.2 | ||
200 m | ||||||
Ute | 23.76 | Göteborg/U | 5.7.15 | +0.3 | ||
300 m | ||||||
Ute | 38.27 | Kalmar | 14.9.13 | |||
400 m | ||||||
Ute | 51.71 | Eskilstuna | 18.7.15 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:06.08 | Stockholm/S | 19.8.12 | |||
1000 m | ||||||
Ute | 2:49.40 | Huddinge | 16.9.12 | |||
Inne | 2:47.87 | Göteborg/FH | 13.3.16 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 4:28.02 | Falun | 24.5.15 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 6:20.16 | Huddinge/J | 12.6.11 | |||
60 m häck | ||||||
Inne | 9.15 | Göteborg/FH | 13.3.16 | |||
110 m häck | ||||||
Ute | 17.17 | Falun | 11.9.16 | +1.5 | ||
400 m häck | ||||||
Ute | 58.44 | Gävle | 10.8.14 | |||
Höjd | ||||||
Ute | 1.91 | Varberg | 19.5.13 | |||
Inne | 1.85 | Växjö | 9.2.13 | |||
Stav | ||||||
Ute | 4.60 | Kópavogur, ISL | 8.6.14 | |||
Inne | 4.58 | Göteborg/FH | 28.2.15 | |||
Längd | ||||||
Ute | 6.35 | Göteborg/U | 27.6.14 | +2.0 | ||
Inne | 5.83 | Göteborg/FH | 12.3.16 | |||
Tresteg | ||||||
Ute | 12.25 | Hässelby | 25.6.13 | +1.1 | ||
Inne | 11.96 | Sätra | 29.1.12 | |||
Kula | ||||||
Ute | 14.66 | Hässelby | 7.9.17 | |||
Inne | 15.09 | Uppsala | 25.2.18 | |||
Diskus | ||||||
Ute | 46.55 | Borås | 7.7.17 | |||
Vikt | ||||||
Inne | 14.47 | Uppsala | 25.2.18 | |||
Slägga | ||||||
Ute | 47.21 | Hässelby | 4.9.19 | |||
Spjut | ||||||
Ute | 60.68 | Gävle | 10.8.14 | |||
Sjukamp | ||||||
Inne | 4.361 | Göteborg/FH | 13.3.16 | |||
Tiokamp | ||||||
Ute | 6.053 | Falun | 11.9.16 | |||
Castorama | ||||||
Ute | 3.053 | Hässelby | 4.9.19 | |||
Junior-ungdom | ||||||
2000 m hinder (83.8 cm) | ||||||
Ute | 7:17.13 | Växjö/A | 22.9.12 | |||
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | ||||||
Inne | 8.76 | Växjö | 9.2.13 | |||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | ||||||
Ute | 15.58 | Huddinge | 8.6.13 | +0.8 | ||
110 m häck (99.1 cm) | ||||||
Ute | 15.25 | Göteborg/U | 29.6.14 | +1.6 | ||
300 m häck (76.2 cm) | ||||||
Ute | 46.99 | Enskede | 4.9.10 | |||
100 m häck (83.8 cm) | ||||||
Ute | 15.28 | Falun | 6.8.11 | +1.9 | ||
Kula (4.0 kg) | ||||||
Ute | 16.08 | Falun | 10.9.11 | |||
Inne | 14.96 | Huddinge | 19.2.11 | |||
Kula (5.0 kg) | ||||||
Ute | 15.97 | Varberg | 19.5.13 | |||
Inne | 16.42 | Uddevalla | 24.2.13 | |||
Kula (6.0 kg) | ||||||
Ute | 15.46 | Falun | 23.5.15 | |||
Inne | 15.84 | Norrköping | 7.2.15 | |||
Diskus (1.0 kg) | ||||||
Ute | 51.18 | Falun | 6.8.11 | |||
Diskus (1.5 kg) | ||||||
Ute | 49.37 | Sätra | 4.5.13 | |||
Diskus (1.75 kg) | ||||||
Ute | 52.17 | Kópavogur, ISL | 8.6.14 | |||
Vikt (11.34 kg) | ||||||
Inne | 16.15 | Uddevalla | 24.2.13 | |||
Vikt (9.08 kg) | ||||||
Inne | 14.45 | Huddinge | 20.2.11 | |||
Slägga (4.0 kg) | ||||||
Ute | 50.01 | Växjö/A | 17.9.11 | |||
Slägga (5.0 kg) | ||||||
Ute | 49.47 | Växjö/A | 23.9.12 | |||
Spjut (600 g) | ||||||
Ute | 53.85 | Falun | 6.8.11 | |||
Spjut (700 g) | ||||||
Ute | 62.03 | Göteborg/U | 28.6.13 | |||
Sjukamp (P19) | ||||||
Inne | 5.000 | Norrköping | 8.2.15 | |||
Tiokamp (P19) | ||||||
Ute | 7.238 | Eskilstuna | 19.7.15 | |||
Tiokamp (P17) | ||||||
Ute | 6.879 | Huddinge | 9.6.13 | |||
Åttakamp (P15) | ||||||
Ute | 5.031 | Falun | 7.8.11 | |||
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) | ||||||
Ute | 6.982 | Huddinge | 16.9.12 | |||
Sjukamp (P15) | ||||||
Inne | 3.443 | Norrköping | 13.2.11 | |||
Sjukamp (P17) | ||||||
Inne | 4.335 | Göteborg/FH | 11.3.12 |
Höjd | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1.91 | dec | Varberg | 19.5.13 | ||||
1.91 | dec | 19 | JEM19 | Eskilstuna | 18.7.15 | ||
1.85i | hep | 17 | IUSM | Växjö | 9.2.13 | ||
1.85 | dec | 19 | Falun | 23.5.15 | |||
1.84 | 4 | 17 | USM | Västerås | 9.8.13 | ||
1.84i | 8 | Huddinge | 18.6.14 | ||||
1.84 | dec | SM | Falun | 10.9.16 | |||
1.83 | 5 | 19 | Göteborg/U | 28.6.14 | |||
1.82i | hep | ISM | Göteborg/FH | 12.3.16 | |||
1.80 | 3 | 17 | teamNC | Malmö/S | 16.6.13 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1.79 | dec | Huddinge | 16.9.12 | ||||
1.79 | tri | 16 | USM | Huddinge | 16.9.12 | ||
1.79 | dec | 19 | NM | Kópavogur, ISL | 7.6.14 | ||
1.75 | 6 | Lag-SM | Helsingborg | 6.7.18 | |||
1.72i | 3 | 15 | Sätra | 30.1.11 | |||
1.53 | dec | 19 | JSM | Gävle | 5.9.15 | ||
10-bästasnitt: 1.849 | |||||||
Stav | |||||||
4.60 | dec | 19 | NM | Kópavogur, ISL | 8.6.14 | ||
4.58i | 4 | 19 | IJSM | Göteborg/FH | 28.2.15 | ||
4.35 | dec | 19 | Falun | 24.5.15 | |||
4.32 | dec | SM | Kalmar | 14.9.13 | |||
4.31 | 2 | teamNC | Sundsvall | 1.7.15 | |||
4.30 | dec | 19 | JEM19 | Eskilstuna | 19.7.15 | ||
4.23 | 7 | 19 | JSM | Gävle | 10.8.14 | ||
4.17i | 4 | 17 | IUSM | Uddevalla | 24.2.13 | ||
4.16 | 5 | teamNC | Borås | 5.7.14 | |||
4.14 | 5 | 17 | USM | Västerås | 11.8.13 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
3.82 | dec | Huddinge | 15.9.12 | ||||
3.82 | dec | 16 | USM | Huddinge | 15.9.12 | ||
3.15 | dec | SM | Falun | 11.9.16 | |||
3.01 | 3 | Hässelby | 28.9.11 | ||||
2.94i | hep | ISM | Göteborg/FH | 13.3.16 | |||
2.84 | dec | 19 | JSM | Gävle | 6.9.15 | ||
2.80 | 3 | 14 | Enskede | 4.9.10 | |||
10-bästasnitt: 4.316 | |||||||
Längd | |||||||
6.35 | 1 | 19 Q | Göteborg/U | 27.6.14 | +2.0 | ||
6.28 | dec | Sätra | 9.5.15 | +1.4 | |||
6.26 | dec | 19 | JEM19 | Eskilstuna | 18.7.15 | 0.0 | |
6.20 | dec | 19 | Falun | 23.5.15 | +1.1 | ||
6.15 | dec | Huddinge | 16.9.12 | +0.9 | |||
6.15 | tri | 16 | USM | Huddinge | 16.9.12 | +0.9 | |
6.04 | dec | Huddinge | 9.6.13 | +1.3 | |||
5.88 | dec | SM | Falun | 10.9.16 | +1.9 | ||
5.83i | hep | ISM | Göteborg/FH | 12.3.16 | |||
5.77 | dec | 19 | JSM | Gävle | 5.9.15 | +1.4 | |
Visa/dölj alla resultat | |||||||
2.82i | hep | 17 | IUSM | Växjö | 8.2.13 | ||
10-bästasnitt: 6.091 | |||||||
Kula | |||||||
15.09i | 4 | 22 | IJSM | Uppsala | 25.2.18 | ||
14.66 | com | Hässelby | 7.9.17 | ||||
14.64 | com | Hässelby | 4.9.19 | ||||
14.56 | com | Hässelby | 8.9.23 | ||||
14.51 | com | Hässelby | 25.9.18 | ||||
14.48 | com | Hässelby | 1.9.20 | ||||
14.38 | com | Hässelby | 5.9.17 | ||||
13.72i | hep | Göteborg/FH | 12.3.16 | ||||
13.72i | hep | ISM | Göteborg/FH | 12.3.16 | |||
13.55 | com | Hässelby | 25.9.16 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
13.44 | dec | SM | Falun | 10.9.16 | |||
13.36 | 4 | Hässelby | 21.6.15 | ||||
10-bästasnitt: 14.331 | |||||||
Diskus | |||||||
46.55 | 4 | Lag-SM | Borås | 7.7.17 | |||
46.52 | com | Hässelby | 4.9.19 | ||||
46.21 | 6 | 22 | JSM | Gävle | 13.8.17 | ||
46.13 | 5 | 22 | JSM | Huddinge | 5.8.18 | ||
45.98 | - | Huddinge | 14.6.19 | ||||
44.12 | com | Hässelby | 5.9.17 | ||||
43.05 | com | Hässelby | 1.9.20 | ||||
42.67 | 9 | Folksam GP | Sollentuna | 29.6.17 | |||
42.61 | com | Hässelby | 25.9.18 | ||||
42.18 | 1 | Hässelby | 21.6.15 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
41.65 | com | Hässelby | 8.9.23 | ||||
41.13 | com | Hässelby | 25.9.16 | ||||
40.94 | dec | SM | Falun | 11.9.16 | |||
34.39 | dec | Hässelby | 24.9.11 | ||||
10-bästasnitt: 44.602 | |||||||
Spjut | |||||||
60.68 | 3 | 19 | JSM | Gävle | 10.8.14 | ||
56.25 | com | Hässelby | 4.9.19 | ||||
54.16 | com | Hässelby | 5.9.17 | ||||
53.26 | dec | 19 | JEM19 | Eskilstuna | 19.7.15 | ||
52.65 | dec | 19 | Falun | 24.5.15 | |||
50.45 | com | Hässelby | 25.9.18 | ||||
50.19 | com | Hässelby | 25.9.16 | ||||
48.60 | com | Hässelby | 8.9.23 | ||||
48.29 | 7 | 19 | JSM | Kalmar | 23.8.15 | ||
47.88 | com | Hässelby | 1.9.20 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
46.08 | dec | 19 | NM | Kópavogur, ISL | 8.6.14 | ||
45.08 | 3 | Stockholm/S | 17.6.11 | ||||
43.91 | dec | SM | Falun | 11.9.16 | |||
25.16 | dec | 19 | JSM | Gävle | 6.9.15 | ||
10-bästasnitt: 52.241 | |||||||
Kula (5.0 kg) | |||||||
16.42i | 1 | 17 | IUSM | Uddevalla | 24.2.13 | ||
15.97 | dec | Varberg | 19.5.13 | ||||
15.93 | 1 | 17 | USM | Västerås | 11.8.13 | ||
15.69i | hep | 17 | IUSM | Växjö | 9.2.13 | ||
15.24 | 1 | 16 | NC-y | Upplands Väsby | 12.8.12 | ||
15.14 | tri | 16 | USM | Huddinge | 16.9.12 | ||
15.00 | 4 | 17 | teamNC | Täby | 30.6.12 | ||
14.99i | 1 | 16 | NC-y | Göteborg/FH | 26.2.12 | ||
13.72 | 2 | 17 | Täby | 4.9.11 | |||
12.00 | 1 | 17 | Täby | 21.8.10 | |||
10-bästasnitt: 15.01 | |||||||
Kula (6.0 kg) | |||||||
15.84i | hep | 19 | IJSM | Norrköping | 7.2.15 | ||
15.83i | hep | 19 | Växjö | 8.2.14 | |||
15.78i | 5 | 19 | IJSM | Göteborg/FH | 1.3.15 | ||
15.46 | dec | 19 | Falun | 23.5.15 | |||
15.41 | dec | 19 | JEM19 | Eskilstuna | 18.7.15 | ||
15.23 | 1 | 19 | Täby | 10.5.14 | |||
14.97 | dec | 19 | NM | Kópavogur, ISL | 7.6.14 | ||
14.90i | 4 | 19 | IJSM | Sätra | 15.2.14 | ||
14.79 | 5 | 19 | JSM | Gävle | 8.8.14 | ||
14.49 | dec | 19 | JSM | Gävle | 5.9.15 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
13.25 | 1 | 19 | Sollentuna | 10.6.12 | |||
10-bästasnitt: 15.27 |
60 m: | 2 |
100 m: | 7 |
200 m: | 1 |
300 m: | 3 |
400 m: | 6 |
800 m: | 3 |
1000 m: | 2 |
1500 m: | 5 |
2000 m: | 1 |
Väg: | 1 |
2000 m hinder (83.8 cm): | 1 |
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m): | 2 |
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m): | 4 |
60 m häck: | 2 |
110 m häck (99.1 cm): | 6 |
110 m häck: | 2 |
300 m häck (76.2 cm): | 1 |
100 m häck (83.8 cm): | 1 |
400 m häck: | 1 |
Höjd: | 17 |
Stav: | 18 |
Längd: | 13 |
Tresteg: | 2 |
Kula (4.0 kg): | 6 |
Kula (5.0 kg): | 10 |
Kula (6.0 kg): | 11 |
Kula: | 12 |
Diskus (1.0 kg): | 3 |
Diskus (1.5 kg): | 7 |
Diskus (1.75 kg): | 6 |
Diskus: | 14 |
Vikt (11.34 kg): | 2 |
Vikt (9.08 kg): | 1 |
Vikt : | 1 |
Slägga (4.0 kg): | 3 |
Slägga (5.0 kg): | 4 |
Slägga: | 7 |
Spjut (600 g): | 3 |
Spjut (700 g): | 6 |
Spjut: | 14 |
Sjukamp: | 1 |
Sjukamp (P19): | 1 |
Tiokamp: | 4 |
Tiokamp (P19): | 5 |
Tiokamp (P17): | 2 |
Åttakamp (P15): | 2 |
Tiokamp (P17, 300m, 1000m): | 2 |
Sjukamp (P15): | 1 |
Sjukamp (P17): | 2 |
Castorama: | 6 |
4x100 m: | 4 |
4x400 m: | 2 |
3x800 m: | 1 |
1000 m stafett: | 2 |
terräng: | 2 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 7.79 | H-17 | Växjö 8.2 | ||||
2016 | 7.82 | H | Göteborg/FH 12.3 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 12.49 | M-16 | Huddinge 16.9 | -1.9 | |||
2014 | 11.79 | D | Varberg 17.5 | +1.2 | |||
2014 | 12.28 | D-19 | Kópavogur, ISL 7.6 | -0.7 | |||
2015 | 11.93 | D-19 | Falun 23.5 | +1.7 | |||
2015 | 12.03 | D-19 | Gävle 5.9 | +1.6 | |||
2015 | 11.91w | D-19 | Eskilstuna 18.7 | +3.0 | |||
2016 | 12.37 | D | Falun 10.9 | +0.7 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 23.76 | 2G-19 | Göteborg/U 5.7 | +0.3 | |||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 38.80 | D-16 | Huddinge 15.9 | ||||
2012 | 38.80 | D | Huddinge 15.9 | ||||
2013 | 38.27 | D | Kalmar 14.9 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 52.29 | D | Upplands Väsby 6.9 | ||||
2014 | 52.35 | D-19 | Kópavogur, ISL 7.6 | ||||
2015 | 51.71 | D-19 | Eskilstuna 18.7 | ||||
2015 | 52.50 | D-19 | Falun 23.5 | ||||
2015 | 58.40 | D-19 | Gävle 5.9 | ||||
2016 | 54.23 | D | Falun 10.9 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 2:09.10 | 1 | Sollentuna 21.5 | ||||
2012 | 2:06.08 | 2rB | Stockholm/S 19.8 | ||||
1000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 2:49.40 | M-16 | Huddinge 16.9 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 2:47.87 | H | Göteborg/FH 13.3 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 4:29.12 | D-19 | Kópavogur, ISL 8.6 | ||||
2015 | 4:28.02 | D-19 | Falun 24.5 | ||||
2015 | 4:30.15 | D-19 | Eskilstuna 19.7 | ||||
2015 | 5:42.05 | D-19 | Gävle 6.9 | ||||
2016 | 4:30.05 | D | Falun 11.9 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 6:20.16 | 8-15 | Huddinge/J 12.6 | ||||
60 m häck | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 9.15 | H | Göteborg/FH 13.3 | ||||
2016 | 9.15 | H | Göteborg/FH 13.3 | ||||
110 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 17.17 | D | Falun 11.9 | +1.5 | |||
400 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 58.44 | 7-19 | Gävle 10.8 | ||||
Höjd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 1.79 | M-16 | Huddinge 16.9 | ||||
2012 | 1.79 | D | Huddinge 16.9 | ||||
2013 | 1.91 | D | Varberg 19.5 | ||||
2013 | 1.84 | 4-17 | Västerås 9.8 | ||||
2013 | 1.80 | 3 -17 | Malmö/S 16.6 | ||||
2014 | 1.83 | 5-19 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2014 | 1.79 | D-19 | Kópavogur, ISL 7.6 | ||||
2015 | 1.91 | D-19 | Eskilstuna 18.7 | ||||
2015 | 1.85 | D-19 | Falun 23.5 | ||||
2015 | 1.53 | D-19 | Gävle 5.9 | ||||
2016 | 1.84 | D | Falun 10.9 | ||||
2018 | 1.75 | 6 | Helsingborg 6.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 1.72 | 3-15 | Sätra 30.1 | ||||
2013 | 1.85 | H-17 | Växjö 9.2 | ||||
2014 | 1.84 | 8 | Huddinge 18.6 | ||||
2016 | 1.82 | H | Göteborg/FH 12.3 | ||||
Stav | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 2.80 | 3-14 | Enskede 4.9 | ||||
2011 | 3.01 | 3 | Hässelby 28.9 | ||||
2012 | 3.82 | D-16 | Huddinge 15.9 | ||||
2012 | 3.82 | D | Huddinge 15.9 | ||||
2013 | 4.32 | D | Kalmar 14.9 | ||||
2013 | 4.14 | 5-17 | Västerås 11.8 | ||||
2014 | 4.60 | D-19 | Kópavogur, ISL 8.6 | ||||
2014 | 4.23 | 7-19 | Gävle 10.8 | ||||
2014 | 4.16 | 5 | Borås 5.7 | ||||
2015 | 4.35 | D-19 | Falun 24.5 | ||||
2015 | 4.31 | 2 | Sundsvall 1.7 | ||||
2015 | 4.30 | D-19 | Eskilstuna 19.7 | ||||
2015 | 2.84 | D-19 | Gävle 6.9 | ||||
2016 | 3.15 | D | Falun 11.9 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 4.17 | 4-17 | Uddevalla 24.2 | ||||
2015 | 4.58 | 4 -19 | Göteborg/FH 28.2 | ||||
2016 | 2.94 | H | Göteborg/FH 13.3 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 6.15 | M-16 | Huddinge 16.9 | +0.9 | |||
2012 | 6.15 | D | Huddinge 16.9 | +0.9 | |||
2013 | 6.04 | D | Huddinge 9.6 | +1.3 | |||
2013 | 6.15w | 1-17 | Sätra 11.5 | +3.1 | |||
2014 | 6.35 | 1Q-19 | Göteborg/U 27.6 | +2.0 | |||
2014 | 6.24w | D-19 | Kópavogur, ISL 7.6 | +2.3 | |||
2015 | 6.28 | D | Sätra 9.5 | +1.4 | |||
2015 | 6.26 | D-19 | Eskilstuna 18.7 | 0.0 | |||
2015 | 6.20 | D-19 | Falun 23.5 | +1.1 | |||
2015 | 5.77 | D-19 | Gävle 5.9 | +1.4 | |||
2016 | 5.88 | D | Falun 10.9 | +1.9 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 2.82 | H-17 | Växjö 8.2 | ||||
2016 | 5.83 | H | Göteborg/FH 12.3 | ||||
Tresteg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 12.25 | 3 | Hässelby 25.6 | +1.1 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 11.96 | 7 | Sätra 29.1 | ||||
Kula | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 13.36 | 4 | Hässelby 21.6 | ||||
2016 | 13.55 | Com | Hässelby 25.9 | ||||
2016 | 13.44 | D | Falun 10.9 | ||||
2017 | 14.66 | Com | Hässelby 7.9 | ||||
2017 | 14.38 | com | Hässelby 5.9 | ||||
2018 | 14.51 | Com | Hässelby 25.9 | ||||
2019 | 14.64 | Com | Hässelby 4.9 | ||||
2020 | 14.48 | Com | Hässelby 1.9 | ||||
2023 | 14.56 | Com | Hässelby 8.9 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 13.72 | H | Göteborg/FH 12.3 | ||||
2016 | 13.72 | H | Göteborg/FH 12.3 | ||||
2018 | 15.09 | 4-22 | Uppsala 25.2 | ||||
Diskus | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 34.39 | D | Hässelby 24.9 | ||||
2015 | 42.18 | 1 | Hässelby 21.6 | ||||
2016 | 41.13 | Com | Hässelby 25.9 | ||||
2016 | 40.94 | D | Falun 11.9 | ||||
2017 | 46.55 | 4 | Borås 7.7 | ||||
2017 | 46.21 | 6-22 | Gävle 13.8 | ||||
2017 | 44.12 | com | Hässelby 5.9 | ||||
2017 | 42.67 | 9 | Sollentuna 29.6 | ||||
2018 | 46.13 | 5-22 | Huddinge 5.8 | ||||
2018 | 42.61 | com | Hässelby 25.9 | ||||
2019 | 46.52 | Com | Hässelby 4.9 | ||||
2019 | 45.98 | Huddinge 14.6 | |||||
2020 | 43.05 | Com | Hässelby 1.9 | ||||
2023 | 41.65 | Com | Hässelby 8.9 | ||||
Slägga | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 42.24 | Com | Hässelby 27.9 | ||||
2016 | 38.56 | com | Hässelby 25.9 | ||||
2017 | 46.60 | Com | Hässelby 5.9 | ||||
2018 | 45.46 | Com | Hässelby 25.9 | ||||
2019 | 47.21 | Com | Hässelby 4.9 | ||||
2020 | 45.24 | Com | Hässelby 1.9 | ||||
2023 | 45.45 | Com | Hässelby 8.9 | ||||
Spjut | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 45.08 | 3 | Stockholm/S 17.6 | ||||
2014 | 60.68 | 3-19 | Gävle 10.8 | ||||
2014 | 46.08 | D-19 | Kópavogur, ISL 8.6 | ||||
2015 | 53.26 | D-19 | Eskilstuna 19.7 | ||||
2015 | 52.65 | D-19 | Falun 24.5 | ||||
2015 | 48.29 | 7-19 | Kalmar 23.8 | ||||
2015 | 25.16 | D-19 | Gävle 6.9 | ||||
2016 | 50.19 | Com | Hässelby 25.9 | ||||
2016 | 43.91 | D | Falun 11.9 | ||||
2017 | 54.16 | Com | Hässelby 5.9 | ||||
2018 | 50.45 | Com | Hässelby 25.9 | ||||
2019 | 56.25 | Com | Hässelby 4.9 | ||||
2020 | 47.88 | Com | Hässelby 1.9 | ||||
2023 | 48.60 | Com | Hässelby 8.9 | ||||
Vikt | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 14.47 | 3-22 | Uppsala 25.2 | ||||
Sjukamp | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 4.361 | 11 | Göteborg/FH 13.3 | ||||
Tiokamp | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 4.813 | 3 | Hässelby 24.9 | ||||
2014 | 4.725 | --19 | Kópavogur, ISL 8.6 | ||||
2015 | 4.856 | --19 | Eskilstuna 19.7 | ||||
2016 | 6.053 | 5 | Falun 11.9 | ||||
Castorama | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 2.676 | 3 | Hässelby 25.9 | ||||
2017 | 2.959 | 1 | Hässelby 5.9 | ||||
2018 | 2.872 | 1 | Hässelby 25.9 | ||||
2019 | 3.053 | 1 | Hässelby 4.9 | ||||
2020 | 2.841 | 3 | Hässelby 1.9 | ||||
2023 | 2.832 | 3 | Hässelby 8.9 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
2000 m hinder (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 7:17.13 | 2-16 | Växjö/A 22.9 | ||||
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 9.09 | 7h2-16 | Göteborg/FH 25.2 | ||||
2013 | 8.76 | H-17 | Växjö 9.2 | ||||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 15.77 | D | Huddinge 15.9 | -2.2 | |||
2012 | 15.77 | D-16 | Huddinge 15.9 | -2.2 | |||
2013 | 15.58 | D | Huddinge 8.6 | +0.8 | |||
110 m häck (99.1 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 15.25 | 5-19 | Göteborg/U 29.6 | +1.6 | |||
2014 | 15.63 | D-19 | Kópavogur, ISL 8.6 | 0.0 | |||
2015 | 15.48 | 5h1-19 | Göteborg/U 5.7 | +1.9 | |||
2015 | 15.59 | D-19 | Falun 24.5 | +0.4 | |||
2015 | 17.42 | D-19 | Gävle 6.9 | +0.1 | |||
2015 | 15.80w | D-19 | Eskilstuna 19.7 | +2.1 | |||
300 m häck (76.2 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 46.99 | 3-14 | Enskede 4.9 | ||||
Kula (4.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 13.78 | 1-15 | Märsta 25.9 | ||||
2011 | 16.08 | 1-15 | Falun 10.9 | ||||
2011 | 15.84 | 1-15 | Ystad 28.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 13.44 | P-15 | Sätra 17.3 | ||||
2010 | 12.07 | 2-14 | Sätra 13.12 | ||||
2011 | 14.96 | 1-15 | Huddinge 19.2 | ||||
Kula (5.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 12.00 | 1-17 | Täby 21.8 | ||||
2011 | 13.72 | 2-17 | Täby 4.9 | ||||
2012 | 15.24 | 1-16 | Upplands Väsby 12.8 | ||||
2012 | 15.14 | M-16 | Huddinge 16.9 | ||||
2012 | 15.00 | 4-17 | Täby 30.6 | ||||
2013 | 15.97 | D | Varberg 19.5 | ||||
2013 | 15.93 | 1-17 | Västerås 11.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 14.99 | 1-16 | Göteborg/FH 26.2 | ||||
2013 | 16.42 | 1-17 | Uddevalla 24.2 | ||||
2013 | 15.69 | H-17 | Växjö 9.2 | ||||
Kula (6.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 13.25 | 1-19 | Sollentuna 10.6 | ||||
2014 | 15.23 | 1-19 | Täby 10.5 | ||||
2014 | 14.97 | D-19 | Kópavogur, ISL 7.6 | ||||
2014 | 14.79 | 5-19 | Gävle 8.8 | ||||
2015 | 15.46 | D-19 | Falun 23.5 | ||||
2015 | 15.41 | D-19 | Eskilstuna 18.7 | ||||
2015 | 14.49 | D-19 | Gävle 5.9 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 15.83 | H-19 | Växjö 8.2 | ||||
2014 | 14.90 | 4-19 | Sätra 15.2 | ||||
2015 | 15.84 | H-19 | Norrköping 7.2 | ||||
2015 | 15.78 | 5 -19 | Göteborg/FH 1.3 | ||||
Diskus (1.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 43.67 | 1-14 | Huddinge 11.9 | ||||
2011 | 51.18 | O-15 | Falun 6.8 | ||||
2011 | 46.56 | 3-15 | Ystad 27.8 | ||||
Diskus (1.5 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 38.13 | 4-17 | Huddinge 20.8 | ||||
2012 | 45.05 | 2-17 | Sollentuna 9.6 | ||||
2012 | 43.62 | 2-16 | Upplands Väsby 11.8 | ||||
2012 | 43.10 | D-16 | Huddinge 15.9 | ||||
2013 | 49.37 | 1-17 | Sätra 4.5 | ||||
2013 | 48.44 | 2-17 | Västerås 9.8 | ||||
2013 | 40.68 | 4 -17 | Malmö/S 16.6 | ||||
Diskus (1.75 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 52.17 | D-19 | Kópavogur, ISL 8.6 | ||||
2014 | 42.79 | 6-19 | Gävle 9.8 | ||||
2015 | 47.21 | D-19 | Eskilstuna 19.7 | ||||
2015 | 44.48 | 5-19 | Kalmar 22.8 | ||||
2015 | 43.14 | D-19 | Falun 24.5 | ||||
2015 | 35.94 | D-19 | Gävle 6.9 | ||||
Slägga (4.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 40.10 | 1-14 | Enskede 5.9 | ||||
2011 | 50.01 | 3-15 | Växjö/A 17.9 | ||||
2011 | 45.41 | 5-15 | Ystad 26.8 | ||||
Slägga (5.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 49.47 | 1-16 | Växjö/A 23.9 | ||||
2012 | 48.02 | 4-16 | Upplands Väsby 10.8 | ||||
2012 | 46.26 | 4-17 | Täby 30.6 | ||||
2013 | 49.26 | 2-17 | Sätra 4.5 | ||||
Spjut (600 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 46.43 | 2-14 | Stockholm/S 8.8 | ||||
2011 | 53.85 | O-15 | Falun 6.8 | ||||
2011 | 52.17 | 4-15 | Ystad 28.8 | ||||
Spjut (700 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 42.06 | 2-17 | Täby 22.8 | ||||
2011 | 46.72 | 1-17 | Täby 3.9 | ||||
2012 | 59.44 | 2-16 | Upplands Väsby 12.8 | ||||
2012 | 56.33 | D-16 | Huddinge 15.9 | ||||
2013 | 62.03 | 1-17 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2013 | 58.56 | 1-17 | Västerås 10.8 | ||||
Vikt (9.08 kg) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 14.45 | 2-15 | Huddinge 20.2 | ||||
Vikt (11.34 kg) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 15.04 | 4-16 | Göteborg/FH 25.2 | ||||
2013 | 16.15 | 4-17 | Uddevalla 24.2 | ||||
Sjukamp (P15) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 3.443 | 8-15 | Norrköping 13.2 | ||||
Sjukamp (P17) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 4.335 | 6 -16 | Göteborg/FH 11.3 | ||||
Sjukamp (P19) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 5.000 | 3-19 | Norrköping 8.2 | ||||
Åttakamp (P15) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 1-14 | Täby 16.5 | |||||
2011 | 5.031 | 2-15 | Falun 7.8 | ||||
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 6.982 | 1-16 | Huddinge 16.9 | ||||
2013 | 6.842 | 1-17 | Kalmar 15.9 | ||||
Tiokamp (P19) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 7.077 | 2-19 | Kópavogur, ISL 8.6 | ||||
2014 | 6.797 | 2-19 | Upplands Väsby 7.9 | ||||
2015 | 7.238 | 11-19 | Eskilstuna 19.7 | ||||
2015 | 7.097 | 2-19 | Falun 24.5 | ||||
2015 | 4.877 | 1-19 | Gävle 6.9 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tiokamp | |||||||
SM | 2016 | 5 | 6.053 |
||||
4x400 m | |||||||
SM | 2014 | 1 | 3:12.26 |
3 | h2 | 3:19.45 |
|
Inne | |||||||
Sjukamp | |||||||
ISM | 2016 | 11 | 4.361 |
||||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
400 m häck | |||||||
JSM | 2014 | 7 | 19 | 58.44 |
|||
Höjd | |||||||
USM | 2013 | 4 | 17 | 1.84 |
|||
Stav | |||||||
USM | 2013 | 5 | 17 | 4.14 |
|||
JSM | 2014 | 7 | 19 | 4.23 |
|||
Kula (4.0 kg) | |||||||
NC-y | 2011 | 1 | 15 | 15.84 |
|||
Kula (5.0 kg) | |||||||
NC-y | 2012 | 1 | 16 | 15.24 |
|||
USM | 2013 | 1 | 17 | 15.93 |
|||
Kula (6.0 kg) | |||||||
JSM | 2014 | 5 | 19 | 14.79 |
|||
Diskus (1.0 kg) | |||||||
NC-y | 2011 | 3 | 15 | 46.56 |
|||
Diskus (1.5 kg) | |||||||
NC-y | 2012 | 2 | 16 | 43.62 |
|||
USM | 2013 | 2 | 17 | 48.44 |
|||
Diskus (1.75 kg) | |||||||
JSM | 2014 | 6 | 19 | 42.79 |
|||
JSM | 2015 | 5 | 19 | 44.48 |
|||
Diskus | |||||||
JSM | 2017 | 6 | 22 | 46.21 |
|||
JSM | 2018 | 5 | 22 | 46.13 |
|||
Slägga (4.0 kg) | |||||||
NC-y | 2011 | 5 | 15 | 45.41 |
|||
Slägga (5.0 kg) | |||||||
NC-y | 2012 | 4 | 16 | 48.02 |
|||
Spjut (600 g) | |||||||
NC-y | 2011 | 4 | 15 | 52.17 |
|||
Spjut (700 g) | |||||||
NC-y | 2012 | 2 | 16 | 59.44 |
|||
USM | 2013 | 1 | 17 | 58.56 |
|||
Spjut | |||||||
JSM | 2014 | 3 | 19 | 60.68 |
|||
JSM | 2015 | 7 | 19 | 48.29 |
|||
Åttakamp (P15) | |||||||
USM | 2011 | 2 | 15 | 5.031 |
|||
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) | |||||||
USM | 2012 | 1 | 16 | 6.982 |
|||
USM | 2013 | 1 | 17 | 6.842 |
|||
Tiokamp (P19) | |||||||
JSM | 2014 | 2 | 19 | 6.797 |
|||
JSM | 2015 | 1 | 19 | 4.877 |
|||
Tiokamp | |||||||
JSM | 2016 | 4 | 22 | 6.053 |
|||
4x100 m | |||||||
USM | 2011 | 3 | 15 | 48.08 |
3 | 15 h1 | 47.63 |
USM | 2013 | 7 | 17 h2 | 45.95 |
|||
1000 m stafett | |||||||
USM | 2013 | 5 | 17 | 2:02.86 |
4 | 17 h2 | 2:05.62 |
3x800 m | |||||||
USM | 2011 | 2 | 15 | 6:30.25 |
|||
4 km terräng | |||||||
USM | 2011 | 10 | 15 | 14:42 |
|||
USM | 2012 | 13 | 16 | 14:02 |
|||
Inne | |||||||
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | |||||||
NC-y | 2012 | 7 | 16 h2 | 9.09 |
|||
Höjd | |||||||
NC-y | 2011 | 15 | NH |
||||
Stav | |||||||
IUSM | 2013 | 4 | 17 | 4.17 |
|||
IJSM | 2015 | 4 | 19 | 4.58 |
|||
Kula (4.0 kg) | |||||||
NC-y | 2011 | 1 | 15 | 14.96 |
|||
Kula (5.0 kg) | |||||||
NC-y | 2012 | 1 | 16 | 14.99 |
|||
IUSM | 2013 | 1 | 17 | 16.42 |
|||
Kula (6.0 kg) | |||||||
IJSM | 2014 | 4 | 19 | 14.90 |
|||
IJSM | 2015 | 5 | 19 | 15.78 |
|||
Kula | |||||||
IJSM | 2018 | 4 | 22 | 15.09 |
|||
Vikt (9.08 kg) | |||||||
NC-y | 2011 | 2 | 15 | 14.45 |
|||
Vikt (11.34 kg) | |||||||
NC-y | 2012 | 4 | 16 | 15.04 |
|||
IUSM | 2013 | 4 | 17 | 16.15 |
|||
Vikt | |||||||
IJSM | 2018 | 3 | 22 | 14.47 |
|||
Sjukamp (P15) | |||||||
IUSM | 2011 | 8 | 15 | 3.443 |
|||
Sjukamp (P17) | |||||||
IUSM | 2012 | 6 | 16 | 4.335 |
|||
IUSM | 2013 | 17 | DNF |
||||
Sjukamp (P19) | |||||||
IJSM | 2015 | 3 | 19 | 5.000 |
|||
Sjukamp | |||||||
IJSM | 2016 | 6 | 22 | 4.361 |
Junior-ungdom | ||||
Ute | ||||
---|---|---|---|---|
Tiokamp (P19) | ||||
JEM19 | 2015 | 11 | 19 | 7.238 |