Victor Törnström

Född: 10 juni 2005

Ålder: 16 år 110 dagar

Förening:
 Danderyds SK
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (8)
11.48
PB  DanderydDanderyd15.5.21-0.8
11.32
PB  TäbyTäby30.5.21+1.1
11.21
PB  HuddingeHuddinge11.6.21-0.6
11.34
  HässelbyHässelby16.6.21+0.5
11.37
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.1
11.28
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.210.0
11.17
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21+1.4
11.09
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21+0.4
200 m (1)
22.58
PB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21+1.6
300 m (2)
35.97
PB  HässelbyHässelby15.6.21
35.49
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
1000 m (2)
2:58.03
PB  HässelbyHässelby16.6.21+0.4
2:54.67
PB  (96) (48) USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
15.46
PB  HässelbyHässelby15.6.21+0.2
15.65
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.210.0
300 m häck (83.8 cm) (5)
39.80
PB  HuddingeHuddinge11.6.21
40.40
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
41.53
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
38.35
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping15.8.21
38.51
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
Höjd (2)
1.69
SB  HässelbyHässelby16.6.21
1.73
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
1.61
O
1.67
XXO
1.70
O
1.73
XO
1.76
X
   
Stav (5)
4.06
PB  HuddingeHuddinge13.6.21
 
3.76
O
3.96
O
4.06
O
4.24
XXX
    
4.18
PB  HässelbyHässelby15.6.21
4.20
PB  DanderydDanderyd20.6.21
 
3.70
O
3.90
O
4.00
O
4.10
XXO
4.20
O
4.30
XXX
  
4.10
  TäbyTäby3.7.21
 
3.80
O
4.00
XO
4.10
O
4.20
XXX
    
4.10
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
3.50
O
3.70
O
3.80
O
3.90
O
4.00
O
4.10
XXO
4.20
XXX
 
Längd (6)
6.62
PB  TäbyTäby30.5.21+1.4
 
6.12
+1.4
6.62
+1.4
X
0.0
6.62
+1.2
6.65
PB  HuddingeHuddinge13.6.21+1.4
 
6.65
+1.4

0.0

0.0

0.0
6.57
+0.8

0.0
6.66
PB  HässelbyHässelby16.6.21+1.5
6.27
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.210.0
 
5.93
-0.9
6.27
0.0
6.01
-1.0
6.58
  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21+0.7
 
6.58
+0.7

0.0

0.0
6.80w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+5.2
 
6.42
+3.8
6.68
+2.4
6.27
+3.5
6.70
+3.0
6.51
+2.1
6.80
+5.2
Kula (5.0 kg) (4)
11.35
PB  TäbyTäby30.5.21
 
11.35X10.94XXX
11.94
PB  HuddingeHuddinge12.6.21
 
11.3511.3011.6811.9111.94X
11.74
  HässelbyHässelby16.6.21
11.99
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
11.9911.86X
Diskus (1.5 kg) (4)
37.07
PB  HuddingeHuddinge12.6.21
 
XX37.07XXX
38.39
PB  HässelbyHässelby15.6.21
31.82
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
31.48X31.82
40.07
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
 
34.1838.3536.9640.0739.45X
Spjut (700 g) (2)
44.18
PB  HässelbyHässelby15.6.21
42.60
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
X42.6038.05
Tiokamp (P17, 300m) (2)
6.751
PB  HässelbyHässelby16.6.21
15.46/+0.2   38.39   4.18   44.18   35.97
11.34/+0.5   6.66/+1.5   11.74   1.69   2:58.03/+0.4
6.586
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
15.65/0.0   31.82   4.10   42.60   35.49
11.28/0.0   6.27/0.0   11.99   1.73   2:54.67
4x100 m (2)
43.58
PB  DanderydDanderyd19.6.21
 Danderyds SK
Markus Brodin, Viktor Skoglund
Lucas Törnström, Victor Törnström
41.25
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 Sweden
Victor Törnström, Edvin Assarsson
Erik Erlandsson, Alex Apelgrim
3x800 m (1)
6:00.52
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Danderyds SK
1000 m stafett (2)
1:59.75
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Danderyds SK
Victor Törnström, Lucas Törnström
Alexander Davidsson Eriksson, Markus Brodin
1:56.40
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Danderyds SK
Victor Törnström, Lucas Törnström
Erik Skoglund, Viktor Skoglund

2020

60 m (9)
7.66i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
7.55i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
7.56i
  SätraSätra11.1.20
7.51i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
7.50i
PB  SätraSätra16.2.20
7.41i
PB  SätraSätra16.2.20
7.45i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
7.43i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
7.42i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
80 m (5)
9.66
PB  DanderydDanderyd9.5.20+0.9
9.60
PB  TäbyTäby15.8.20-1.4
9.55
PB  TäbyTäby15.8.20-0.9
9.37w
  Stockholm/SStockholm/S6.9.20+2.7
9.30
PB  HuddingeHuddinge26.9.20-0.2
200 m (6)
24.03i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
23.83i
PB  SätraSätra19.1.20
23.89i
  SollentunaSollentuna22.1.20
23.88i
  SätraSätra15.2.20
23.95i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
23.78i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
300 m (4)
37.52
PB  SpångaSpånga9.7.20
37.38
PB  ÅkersbergaÅkersberga20.8.20
36.05
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20
36.67
  HuddingeHuddinge27.9.20
600 m (2)
1:33.53i
PB  SätraSätra12.1.20
1:32.39i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
800 m (1)
2:09.02
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge2.8.20
1000 m (1)
2:58.06i
PB  (91) SätraSätra18.1.20
60 m häck (83.8 cm) (5)
9.21i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
9.11i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
9.22i
  SätraSätra12.1.20
9.25i
  SätraSätra19.1.20
9.48i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
80 m häck (83.8 cm) (4)
11.79
PB  DanderydDanderyd30.5.20+1.7
11.58
PB  UppsalaUppsala15.7.20+1.3
En häck saknades:
11.80
  HuddingeHuddinge25.7.20-1.3
11.56
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.20-0.7
300 m häck (76.2 cm) (4)
41.12
PB  DanderydDanderyd16.5.20
40.35
PB  UppsalaUppsala15.7.20
39.70
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20
40.86
  HuddingeHuddinge26.9.20
Höjd (5)
1.60i
PB  SätraSätra15.12.19
1.60i
=PB  SätraSätra12.1.20
 
1.48
O
1.51
O
1.54
O
1.57
XO
1.60
XO
1.63
XXX
  
1.65i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
1.47
O
1.53
O
1.56
O
1.59
O
1.62
XXO
1.65
XXO
1.68
XXX
 
1.75
PB  HuddingeHuddinge25.7.20
 
1.57
O
1.60
O
1.63
O
1.66
O
1.69
O
1.72
O
1.75
XO
1.78
XXX
1.71
  USMHuddingeUSM, Huddinge2.8.20
 
1.56
O
1.62
O
1.65
O
1.68
XO
1.71
XXO
1.74
XXX
  
Stav (12)
3.50i
PB  SätraSätra14.12.19
3.35i
  SätraSätra11.1.20
 
2.95
O
3.25
O
3.35
O
3.45
XXO
3.55
XXX
   
3.53i
PB  SätraSätra25.1.20
 
3.03
O
3.23
O
3.33
O
3.43
XO
3.53
O
3.63
XXX
  
3.45i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
2.95
O
3.15
O
3.25
O
3.35
O
3.45
XXO
3.55
XXX
  
3.63i
PB  SätraSätra16.2.20
3.68i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
3.80i
PB  inneSollentunainne, Sollentuna15.5.20
 
3.50
O
3.70
O
3.80
O
4.00
XXX
    
3.75
PB  ÅkersbergaÅkersberga14.6.20
 
3.55
O
3.75
O
3.85
XXX
     
3.76
PB  EnskedeEnskede27.6.20
 
3.56
O
3.76
O
3.86
XXX
     
3.81
PB  TäbyTäby18.7.20
 
3.51
O
3.71
O
3.81
O
3.91
XXX
    
3.94
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.20
 
3.44
O
3.54
O
3.64
O
3.74
XO
3.94
O
4.04
XXX
  
3.86
  USMSollentunaUSM, Sollentuna23.8.20
 
3.54
O
3.70
O
3.86
O
3.97
XXX
    
Längd (7)
5.62i
PB  SätraSätra14.12.19
5.69i
PB  SätraSätra11.1.20
 
5.565.595.69
5.72i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
5.365.625.72
5.82i
PB  SätraSätra15.2.20
5.69
=PB  DanderydDanderyd9.5.20+1.3
5.94w
  DanderydDanderyd9.5.20+2.8
 
5.63
+2.4
X5.94
+2.8
5.69
+1.3
5.76
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge2.8.200.0
 
5.65
0.0
5.60
0.0
5.76
0.0
6.17
PB  TäbyTäby15.8.20+0.3
 
6.17
+0.3
6.07
+1.2
5.95
-0.5
6.14
-0.6
Tresteg (1)
11.83i
PB  SätraSätra16.2.20
Kula (4.0 kg) (5)
11.99i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
10.96i
  SätraSätra12.1.20
 
10.8110.8310.96
11.59i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
10.7310.3211.59
11.92
PB  DanderydDanderyd16.5.20
 
11.0411.92X11.29
12.41
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge2.8.20
 
12.4112.2612.08
Diskus (1.0 kg) (6)
42.40
PB  Upplands VäsbyUpplands Väsby28.5.20
 
X41.5342.40XXX
44.61
PB  EnskedeEnskede27.6.20
 
XX37.02X44.6142.69
40.65
  BålstaBålsta19.7.20
 
34.3131.1540.65XXX
38.04
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.20
 
37.95X38.04
46.65
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping22.8.20
 
43.16X39.5846.3438.9746.65
46.96
PB  HuddingeHuddinge26.9.20
 
X46.44X46.96XX
Spjut (600 g) (4)
42.44
PB  EnskedeEnskede27.6.20
41.71
  BålstaBålsta19.7.20
 
41.7139.5940.34X37.9640.70
41.01
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.20
 
36.9041.0140.75
40.20
  HuddingeHuddinge27.9.20
 
38.7040.2035.9737.4335.0836.87
Åttakamp (P15) (1)
4.957
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge2.8.20
11.56/-0.7   38.04   3.94   41.01
5.76/0.0   12.41   1.71   2:09.02
Sjukamp (P15) (2)
4.027
PB  SätraSätra12.1.20
7.56   3.35   5.69   9.22
1.60   10.96   1:33.53
4.121
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
7.51   3.45   5.72   9.48
1.65   11.59   1:32.39
4x80 m (1)
38.80
SB  DanderydDanderyd3.9.20
 Danderyds SK
Noah Busch, Lucas Törnström
Jack Holmberg, Victor Törnström
3x800 m (1)
6:31.81
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Danderyds SK

2019

80 m (3)
9.98w
  SollentunaSollentuna8.6.19+2.9
10.01
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.8
10.02
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.4
300 m (2)
38.79
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
38.03
PB  TrollbäckenTrollbäcken1.9.19
800 m (2)
2:18.04
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
2:10.89
PB  VästeråsVästerås14.9.19
60 m häck (83.8 cm) (1)
9.55i
PB  SätraSätra16.2.19
80 m häck (83.8 cm) (3)
12.53
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+0.3
12.42
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.5
12.34
PB  UppsalaUppsala17.8.19+1.6
300 m häck (76.2 cm) (1)
42.43
PB  VästeråsVästerås14.9.19
Stav (2)
2.70i
PB  SätraSätra15.12.18
3.40
PB  TrollbäckenTrollbäcken31.8.19
Längd (1)
5.47
PB  TäbyTäby24.8.19+1.5
Tresteg (1)
11.10i
PB  VästeråsVästerås6.4.19
Kula (4.0 kg) (1)
10.57
PB  BålstaBålsta6.6.19
Diskus (1.0 kg) (2)
29.51
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
36.90
PB  TrollbäckenTrollbäcken31.8.19
Spjut (600 g) (1)
37.16
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
4x80 m (2)
36.71
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Danderyds SK
Erik Skoglund, Victor Törnström
Alexander Ludwigs, Viktor Skoglund
36.52
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Danderyds SK
Erik Skoglund, Victor Törnström
Alexander Ludwigs, Viktor Skoglund
Sjukamp (P15) (1)
3.113
PB  SätraSätra13.1.19
         
      

2018

Stav (2)
2.02i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
2.54
PB  HuddingeHuddinge16.6.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat298599.Eventname AS Eventeng, alltat298599.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat298599.Date),'.',MONTH(alltat298599.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat298599.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat298599 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat298599.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat298599.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat298599.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat298599.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat298599.Eventname AS Eventeng, alltat298599.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat298599.Date),'.',MONTH(alltat298599.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat298599.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat298599 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat298599.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat298599.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat298599.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat298599.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat298599.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat298599.Eventname AS Eventeng, alltat298599.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat298599.Date),'.',MONTH(alltat298599.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat298599.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat298599 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat298599.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat298599.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat298599.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat298599.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat298599.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.41
Sätra16.2.20
80 m
Ute
9.30
Huddinge26.9.20-0.2
100 m
Ute
11.09
Norrköping13.8.21+0.4
200 m
Ute
22.58
Stockholm/S22.5.21+1.6
Inne
23.78
Örebro8.3.20
300 m
Ute
35.49
Ljungby7.8.21
600 m
Inne
1:32.39
Sollentuna2.2.20
800 m
Ute
2:09.02
Huddinge2.8.20
1000 m
Ute
2:54.67
Ljungby8.8.21
Inne
2:58.06
Sätra18.1.20
Höjd
Ute
1.75
Huddinge25.7.20
Inne
1.65
Sollentuna2.2.20
Stav
Ute
4.20
Danderyd20.6.21
Inne
3.80
Sollentuna15.5.20
Längd
Ute
6.66
Hässelby16.6.21+1.5
Inne
5.82
Sätra15.2.20
Tresteg
Inne
11.83
Sätra16.2.20

Junior-ungdom
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
15.46
Hässelby15.6.21+0.2
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.56
Huddinge1.8.20-0.7
300 m häck (76.2 cm)
Ute
39.70
Norrköping29.8.20
300 m häck (83.8 cm)
Ute
38.35
Norrköping15.8.21
Kula (4.0 kg)
Ute
12.41
Huddinge2.8.20
Inne
11.99
Göteborg/FH30.11.19
Kula (5.0 kg)
Ute
11.99
Ljungby8.8.21
Diskus (1.0 kg)
Ute
46.96
Huddinge26.9.20
Diskus (1.5 kg)
Ute
40.07
Norrköping14.8.21
Spjut (600 g)
Ute
42.44
Enskede27.6.20
Spjut (700 g)
Ute
44.18
Hässelby15.6.21
Åttakamp (P15)
Ute
4.957
Huddinge2.8.20
Tiokamp (P17, 300m)
Ute
6.751
Hässelby16.6.21
Sjukamp (P15)
Inne
4.121
Sollentuna2.2.20
Stav
4.20
2
17
Danderyd20.6.21
4.18
dec
17
Hässelby15.6.21
4.10
4
17
Täby3.7.21
4.10
dec
16
USMLjungby7.8.21
4.06
1
16
Huddinge13.6.21
3.94
oct
15
USMHuddinge1.8.20
3.86
6
15
USMSollentuna23.8.20
3.81
1
15
Täby18.7.20
3.80i
1
16
inneSollentuna15.5.20
3.76
1
15
Enskede27.6.20
Visa/dölj alla resultat
3.75
2
17
Åkersberga14.6.20
3.68i
6
15
IUSMÖrebro8.3.20
3.63i
1
15
Sätra16.2.20
3.53i
7
D
Sätra25.1.20
3.50i
1
15
Sätra14.12.19
3.45i
hep
15
IUSMSollentuna1.2.20
3.40
1
14
Trollbäcken31.8.19
3.35i
tri
15
Sätra11.1.20
2.70i
4
15
Sätra15.12.18
2.54
1
13
Huddinge16.6.18
2.02i
4
13
Huddinge28.1.18
10-bästasnitt: 3.981
Längd
6.66
dec
17
Hässelby16.6.21+1.5
6.65
1
16
Huddinge13.6.21+1.4
6.62
1
17
Täby30.5.21+1.4
6.58
1
16
Q
USMNorrköping13.8.21+0.7
6.27
dec
16
USMLjungby8.8.210.0
6.17
1
15
Täby15.8.20+0.3
5.82i
2
15
Sätra15.2.20
5.76
oct
15
USMHuddinge2.8.200.0
5.72i
hep
15
IUSMSollentuna1.2.20
5.69i
tri
15
Sätra11.1.20
Visa/dölj alla resultat
5.69
+
15
Danderyd9.5.20+1.3
5.62i
3
15
Sätra14.12.19
5.47
-
15
Täby24.8.19+1.5
10-bästasnitt: 6.194

Total results in database: 162
By event:
60 m:9
80 m:8
100 m:8
200 m:7
300 m:8
600 m:2
800 m:3
1000 m:3
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):2
60 m häck (83.8 cm):6
80 m häck (83.8 cm):7
300 m häck (76.2 cm):5
300 m häck (83.8 cm):5
Höjd:7
Stav:21
Längd:15
Tresteg:2
Kula (4.0 kg):6
Kula (5.0 kg):4
Diskus (1.0 kg):8
Diskus (1.5 kg):4
Spjut (600 g):5
Spjut (700 g):2
Åttakamp (P15):1
Tiokamp (P17, 300m):2
Sjukamp (P15):2
4x100 m:2
4x80 m:3
3x800 m:2
1000 m stafett:2
Sjukamp (P15):1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
7.41
1-15
Sätra
16.2
 
7.42
5-15
Örebro
7.3
 
7.43
2s1-15
Örebro
7.3
 
7.45
1h3-15
Örebro
7.3
 
7.50
1h3-15
Sätra
16.2
 
7.51
H-15
Sollentuna
1.2
 
7.55
3-15
Göteborg/FH
30.11
 
7.56
M-15
Sätra
11.1
 
7.66
2h1-15
Göteborg/FH
30.11
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10.01
 1h3-14
Göteborg/U
29.6
 +0.8
10.02
5rB-14
Göteborg/U
29.6
 +0.4
9.98w
 2-14
Sollentuna
8.6
 +2.9
2020
9.30
1-15
Huddinge
26.9
-0.2
9.55
1-15
Täby
15.8
-0.9
9.60
1h1-15
Täby
15.8
-1.4
9.66
1-16
Danderyd
9.5
 +0.9
9.37w
 1h2-15
Stockholm/S
6.9
 +2.7
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
11.09
4-16
Norrköping
13.8
 +0.4
11.17
2h3-16
Norrköping
13.8
 +1.4
11.21
1-16
Huddinge
11.6
-0.6
11.28
D-16
Ljungby
8.8
 0.0
11.32
1-17
Täby
30.5
 +1.1
11.34
D-17
Hässelby
16.6
 +0.5
11.37
4h1-17
Göteborg/U
11.7
 +0.1
11.48
1-17
Danderyd
15.5
-0.8
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
22.58
3
Stockholm/S
22.5
 +1.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
23.78
2-15
Örebro
8.3
 
23.83
1-15
Sätra
19.1
 
23.88
1rE-15
Sätra
15.2
 
23.89
2
Sollentuna
22.1
 
23.95
1h10-15
Örebro
7.3
 
24.03
2-15
Göteborg/FH
1.12
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
38.03
 1
Trollbäcken
1.9
 
38.79
4-14
Göteborg/U
30.6
 
2020
36.05
 2-15
Norrköping
30.8
 
36.67
1-15
Huddinge
27.9
 
37.38
1-15
Åkersberga
20.8
 
37.52
1-15
Spånga
9.7
 
2021
35.49
D-16
Ljungby
7.8
 
35.97
D-17
Hässelby
15.6
 
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:32.39
H-15
Sollentuna
2.2
 
1:33.53
M-15
Sätra
12.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
2:10.89
 1
Västerås
14.9
 
2:18.04
5rB-14
Göteborg/U
29.6
 
2020
2:09.02
Oh2-15
Huddinge
2.8
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
2:54.67
D-16
Ljungby
8.8
 
2:58.03
D-17
Hässelby
16.6
 +0.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2:58.06
2-15
Sätra
18.1
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.75
3
Huddinge
25.7
 
1.71
O-15
Huddinge
2.8
 
2021
1.73
 D-16
Ljungby
8.8
 
1.69
D-17
Hässelby
16.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1.65
H-15
Sollentuna
2.2
 
1.60
3-15
Sätra
15.12
 
1.60
M-15
Sätra
12.1
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2.54
 1-13
Huddinge
16.6
 
2019
3.40
 1-14
Trollbäcken
31.8
 
2020
3.94
 O-15
Huddinge
1.8
 
3.86
6-15
Sollentuna
23.8
 
3.81
1-15
Täby
18.7
 
3.76
1-15
Enskede
27.6
 
3.75
2-17
Åkersberga
14.6
 
2021
4.20
2-17
Danderyd
20.6
 
4.18
D-17
Hässelby
15.6
 
4.10
4-17
Täby
3.7
 
4.10
D-16
Ljungby
7.8
 
4.06
1-16
Huddinge
13.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
2.02
 4-13
Huddinge
28.1
 
2019
2.70
 4-15
Sätra
15.12
 
2020
3.80
1-16
Sollentuna
15.5
 
3.68
6-15
Örebro
8.3
 
3.63
1-15
Sätra
16.2
 
3.53
7cD
Sätra
25.1
 
3.50
1-15
Sätra
14.12
 
3.45
H-15
Sollentuna
1.2
 
3.35
M-15
Sätra
11.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
5.47
 -15
Täby
24.8
 +1.5
2020
6.17
 1-15
Täby
15.8
 +0.3
5.76
O-15
Huddinge
2.8
 0.0
5.69
--15
Danderyd
9.5
 +1.3
5.94w
 1-15
Danderyd
9.5
 +2.8
2021
6.66
D-17
Hässelby
16.6
 +1.5
6.65
1-16
Huddinge
13.6
 +1.4
6.62
1-17
Täby
30.5
 +1.4
6.58
1q-16
Norrköping
13.8
 +0.7
6.27
D-16
Ljungby
8.8
 0.0
6.80w
 1-16
Norrköping
14.8
 +5.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.82
2-15
Sätra
15.2
 
5.72
H-15
Sollentuna
1.2
 
5.69
M-15
Sätra
11.1
 
5.62
3-15
Sätra
14.12
 
Tresteg
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
11.10
 2-15
Västerås
6.4
 
2020
11.83
2-15
Sätra
16.2
 

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
12.34
 4
Uppsala
17.8
 +1.6
12.42
6-14
Göteborg/U
30.6
-0.5
12.53
2h2-14
Göteborg/U
30.6
 +0.3
2020
11.56
Oh1-15
Huddinge
1.8
-0.7
11.58
1-15
Uppsala
15.7
 +1.3
11.79
1-15
Danderyd
30.5
 +1.7
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
15.46
D-17
Hässelby
15.6
 +0.2
15.65
D-16
Ljungby
7.8
 0.0
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
42.43
 1
Västerås
14.9
 
2020
39.70
1-15
Norrköping
29.8
 
40.35
1-15
Uppsala
15.7
 
40.86
1-15
Huddinge
26.9
 
41.12
1-15
Danderyd
16.5
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
38.35
1-16
Norrköping
15.8
 
38.51
4-17
Stockholm/S
5.9
 
39.80
1-16
Huddinge
11.6
 
40.40
2-17
Göteborg/U
10.7
 
41.53
1h2-16
Norrköping
14.8
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10.57
 1-15
Bålsta
6.6
 
2020
12.41
O-15
Huddinge
2.8
 
11.92
1-15
Danderyd
16.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
11.99
3-15
Göteborg/FH
30.11
 
11.59
H-15
Sollentuna
2.2
 
10.96
M-15
Sätra
12.1
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
11.99
D-16
Ljungby
8.8
 
11.94
4-16
Huddinge
12.6
 
11.74
D-17
Hässelby
16.6
 
11.35
4-17
Täby
30.5
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
36.90
 4-14
Trollbäcken
31.8
 
29.51
27-15
Göteborg/U
30.6
 
2020
46.96
1-15
Huddinge
26.9
 
46.65
3-15
Norrköping
22.8
 
44.61
1-15
Enskede
27.6
 
42.40
2-15
Upplands Väsby
28.5
 
40.65
1-15
Bålsta
19.7
 
38.04
O-15
Huddinge
1.8
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
40.07
5-16
Norrköping
14.8
 
38.39
D-17
Hässelby
15.6
 
37.07
3-16
Huddinge
12.6
 
31.82
D-16
Ljungby
7.8
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
37.16
 5-14
Göteborg/U
29.6
 
2020
42.44
1-15
Enskede
27.6
 
41.71
1-15
Bålsta
19.7
 
41.01
O-15
Huddinge
1.8
 
40.20
1-15
Huddinge
27.9
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
44.18
D-17
Hässelby
15.6
 
42.60
D-16
Ljungby
7.8
 
Sjukamp (P15)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
4.121
2-15
Sollentuna
2.2
 
4.027
2-15
Sätra
12.1
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
4.957
2-15
Huddinge
2.8
 
Tiokamp (P17, 300m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
6.751
1-17
Hässelby
16.6
 
6.586
1-16
Ljungby
8.8
 


Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2021 4
16
11.09
2
16
h3
11.17
300 m
USM 2020 2
15
36.05
300 m häck (76.2 cm)
USM 2020 1
15
39.70
300 m häck (83.8 cm)
USM 2021 1
16
38.35
1
16
h2
41.53
Stav
USM 2020 6
15
3.86
Längd
USM 2021 1
16
6.80w
1
16
Q
6.58
Diskus (1.0 kg)
USM 2020 3
15
46.65
Diskus (1.5 kg)
USM 2021 5
16
40.07
Åttakamp (P15)
USM 2020 2
15
4.957
Tiokamp (P17, 300m)
USM 2021 1
16
6.586
4x80 m
USM 2019 1
15
36.52
1
15
h2
36.71
1000 m stafett
USM 2021 1
17
1:56.40
1
17
h1
1:59.75
3x800 m
USM 2020 1
15
6:31.81
USM 2021 2
17
6:00.52
Inne
60 m
IUSM 2020 5
15
7.42
2
15
s1
7.43
1
15
h3
7.45
200 m
IUSM 2020 2
15
23.78
1
15
h10
23.95
Stav
IUSM 2020 6
15
3.68
Sjukamp (P15)
IUSM 2020 2
15
4.121