0
Född: 8 augusti 1995
Ålder: 28 år 224 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
200 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
23.58i | SB | 1 A | Huddinge | Huddinge | 26.1.24 | ||
23.25i | PB | 2 B | Sätra | Sätra | 9.2.24 | ||
400 m (2) | |||||||
51.80i | SB | 1 A | Huddinge | Huddinge | 27.1.24 | ||
51.14i | PB | 3 A | Sätra | Sätra | 10.2.24 | ||
100 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11.45 | SB | 2 | Jönköping | Jönköping | 21.6.23 | +1.4 | |
11.87 | 6 A | Tumba | Tumba | 15.7.23 | +1.2 | ||
200 m (4) | |||||||
22.99w | 6 A | Södertälje | Södertälje | 6.6.23 | +2.4 | ||
23.64 | SB | 4 A | Huddinge | Huddinge | 18.6.23 | +0.2 | |
22.95 | PB | 2 | Jönköping | Jönköping | 21.6.23 | +1.3 | |
23.67w | 2 A | Tumba | Tumba | 15.7.23 | +2.9 | ||
300 m (1) | |||||||
36.94 | SB | 1 | Eskilstuna | Eskilstuna | 20.7.23 | ||
400 m (2) | |||||||
51.00 | SB | 4 | Sollentuna | Sollentuna | 18.5.23 | ||
52.53 | 4 A | Uppsala | Uppsala | 25.8.23 | |||
800 m (1) | |||||||
DNF | - | Sollentuna | Sollentuna | 3.7.23 | |||
400 m häck (8) | |||||||
55.73 | SB | 1 | Huddinge | Huddinge | 10.5.23 | ||
56.19 | 1 | Sundsvall | Sundsvall | 3.6.23 | |||
58.04 | 3 | Sollentuna | Sollentuna | 10.6.23 | |||
56.77 | 2 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 11.6.23 | ||
56.38 | 5 | Huddinge | Huddinge | 16.6.23 | |||
57.70 | 3 | Huddinge | Huddinge | 28.6.23 | |||
59.11 | 7 h1 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | ||
58.16 | 1 | Huddinge | Huddinge | 2.8.23 | |||
Kula (1) | |||||||
7.62 | PB | com | Huddinge/J | Huddinge/J | 15.9.23 | ||
Diskus (1) | |||||||
21.80 | PB | com | Huddinge/J | Huddinge/J | 15.9.23 | ||
Slägga (1) | |||||||
17.45 | PB | com | Huddinge/J | Huddinge/J | 15.9.23 | ||
Spjut (1) | |||||||
37.66 | PB | com | Huddinge/J | Huddinge/J | 15.9.23 | ||
Castorama (1) | |||||||
1.233 | PB | 5 | Huddinge/J | Huddinge/J | 15.9.23 | ||
7.62 37.66 21.80 17.45 | |||||||
4x400 m (1) | |||||||
3:31.98 | SB | 4 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 10.9.23 | |
Huddinge AIS | |||||||
Dennis Elms Jansson, Emil Sörqvist Anton Ledell, Nils Söderqvist |
100 m (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.59 | SB | 3 | Huddinge | Huddinge | 11.5.22 | +0.5 | ||||||||
200 m (2) | ||||||||||||||
24.20+i | SB | - A | Huddinge | Huddinge | 21.1.22 | |||||||||
23.46 | SB | 2 A | Huddinge | Huddinge | 19.6.22 | -2.2 | ||||||||
400 m (3) | ||||||||||||||
51.19i | PB | 1 | Huddinge | Huddinge | 21.1.22 | |||||||||
51.36 | SB | 2 | Huddinge | Huddinge | 11.5.22 | |||||||||
59.85+ | - | Huddinge | Huddinge | 24.9.22 | ||||||||||
800 m (3) | ||||||||||||||
2:02.11i | PB | 2 | Huddinge | Huddinge | 14.1.22 | |||||||||
1:59.97 | PB | 4 | Täby | Täby | 21.5.22 | |||||||||
1:59.73 | PB | 2 | Huddinge | Huddinge | 24.9.22 | |||||||||
400 m häck (11) | ||||||||||||||
56.15 | SB | 1 | Huddinge | Huddinge | 15.5.22 | |||||||||
56.47 | 1 | Huddinge | Huddinge | 18.5.22 | ||||||||||
56.01 | SB | 1 | Huddinge | Huddinge | 6.6.22 | |||||||||
56.10 | 5 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 12.6.22 | |||||||||
55.67 | PB | 1 | Huddinge | Huddinge | 17.6.22 | |||||||||
55.28 | PB | 1 | Huddinge | Huddinge | 3.7.22 | |||||||||
54.93 | PB | 2 | Huddinge | Huddinge | 23.7.22 | |||||||||
55.93 | 3 B | FGP | Söderhamn | FGP, Söderhamn | 26.7.22 | |||||||||
56.03 | 1 | Huddinge | Huddinge | 1.8.22 | ||||||||||
56.41 | 7 h2 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 6.8.22 | |||||||||
56.45 | 1 | Uppsala | Uppsala | 9.8.22 | ||||||||||
Stav (3) | ||||||||||||||
3.66i | PB | 2 | Huddinge | Huddinge | 29.1.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
NHi | - | Huddinge | Huddinge | 2.2.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
3.55i | 3 | Huddinge | Huddinge | 19.2.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||||
43.52 | SB | 4 | Täby | Täby | 21.5.22 | |||||||||
Huddinge AIS | ||||||||||||||
Johan Sundgren, Casper Elliot Dennis Elms Jansson, Joakim Hellbratt |
400 m (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
51.73 | SB | 1 | Stockholm/S | Stockholm/S | 12.9.21 | |||||||||
400 m häck (7) | ||||||||||||||
57.14 | SB | 4 | Huddinge | Huddinge | 11.6.21 | |||||||||
55.80 | PB | 4 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 13.6.21 | ||||||||
55.88 | 2 | Täby | Täby | 16.6.21 | ||||||||||
55.94 | 1 | Norrköping | Norrköping | 23.7.21 | ||||||||||
55.82 | 1 | Huddinge | Huddinge | 24.7.21 | ||||||||||
56.92 | 3 | Vallentuna | Vallentuna | 18.8.21 | ||||||||||
55.97 | 4 h2 | SM | Borås | SM, Borås | 28.8.21 | |||||||||
Stav (2) | ||||||||||||||
NH | - | Huddinge | Huddinge | 19.6.21 | ||||||||||
| ||||||||||||||
NH | - | Huddinge | Huddinge | 3.7.21 | ||||||||||
| ||||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||||
43.57 | SB | 4 | Huddinge | Huddinge | 29.5.21 | |||||||||
Huddinge AIS | ||||||||||||||
Dennis Elms Jansson, Ludvig Hillenfjärd Emil Sörqvist, Linus Simmerlein | ||||||||||||||
4x400 m (1) | ||||||||||||||
3:21.91 | SB | 6 | SM | Huddinge | SM, Huddinge | 1.8.21 | ||||||||
Huddinge AIS | ||||||||||||||
Fredrik Kihlblom, Anton Ledell Dennis Elms Jansson, Ludvig Hillenfjärd |
100 m (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.06 | SB | 5 A | Huddinge | Huddinge | 27.8.20 | -1.8 | ||||||||
200 m (2) | ||||||||||||||
23.25 | SB | 2 A | Huddinge | Huddinge | 21.6.20 | -1.1 | ||||||||
23.90 | 7 A | Huddinge | Huddinge | 27.8.20 | +0.2 | |||||||||
400 m (1) | ||||||||||||||
51.47 | SB | 3 | Huddinge | Huddinge | 21.6.20 | |||||||||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2) | ||||||||||||||
16.32 | PB | 1 | Huddinge | Huddinge | 14.6.20 | +1.8 | ||||||||
16.22 | PB | 3 17 | Huddinge | Huddinge | 25.7.20 | -0.6 | ||||||||
400 m häck (7) | ||||||||||||||
56.13 | PB | 2 | Huddinge | Huddinge | 14.6.20 | |||||||||
58.64 | 2 | Huddinge | Huddinge | 28.6.20 | ||||||||||
57.88 | 3 | Uppsala | Uppsala | 15.7.20 | ||||||||||
57.18 | 3 | Huddinge | Huddinge | 25.7.20 | ||||||||||
57.13 | 6 | Täby | Täby | 5.8.20 | ||||||||||
56.46 | 1 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 10.8.20 | |||||||||
57.94 | 6 h1 | SM | Uppsala | SM, Uppsala | 15.8.20 | |||||||||
Stav (2) | ||||||||||||||
NHi | - | Huddinge | Huddinge | 26.1.20 | ||||||||||
NH | - | Huddinge | Huddinge | 11.7.20 | ||||||||||
|
100 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11.58 | SB | 2 h1 | Danderyd | Danderyd | 19.5.19 | +0.8 | |
200 m (1) | |||||||
23.15 | SB | 2 B | Huddinge | Huddinge | 16.6.19 | -1.2 | |
400 m (1) | |||||||
50.91 | PB | 4 D | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | |
400 m häck (2) | |||||||
56.97 | PB (21) | 1 | Huddinge | Huddinge | 14.6.19 | ||
58.05 | 2 C | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | ||
Stav (1) | |||||||
3.80 | PB | 5 | Huddinge | Huddinge | 2.6.19 | ||
100 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11.61 | SB | 1 | Huddinge | Huddinge | 9.5.18 | +1.6 | |
11.60w | 1 | Huddinge | Huddinge | 29.7.18 | +2.7 | ||
200 m (3) | |||||||
23.57i | SB | 1 C | Huddinge | Huddinge | 26.1.18 | ||
23.51i | =PB | 1 D | Sätra | Sätra | 3.2.18 | ||
22.99 | PB | 3 B | Huddinge/J | Huddinge/J | 17.6.18 | +1.2 | |
400 m (1) | |||||||
50.99 | PB | 3 | Huddinge | Huddinge | 22.7.18 | ||
300 m häck (1) | |||||||
42.67 | SB | 1 | Enskede | Enskede | 14.8.18 | ||
400 m häck (1) | |||||||
58.35 | PB | 2 B | Stockholm/S | Stockholm/S | 18.7.18 | ||
Stav (2) | |||||||
3.45i | PB | 5 | Huddinge | Huddinge | 28.1.18 | ||
3.51 | PB | 3 | Huddinge | Huddinge | 15.6.18 | ||
4x400 m (1) | |||||||
3:18.97 | SB | 5 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 27.5.18 | |
Huddinge AIS | |||||||
Dennis Elms Jansson, Anton Nilsson Ludvig Hillenfjärd, Fredrik Kihlblom |
100 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11.98 | SB | 5 | Huddinge | Huddinge | 15.8.17 | +0.5 | |
200 m (1) | |||||||
23.56 | SB | 5 A | Huddinge/J | Huddinge/J | 21.5.17 | -0.9 | |
400 m (1) | |||||||
53.16 | SB | 3 B | Gävle | Gävle | 16.7.17 | ||
300 m häck (1) | |||||||
44.19 | SB | 3 | Enskede | Enskede | 8.8.17 | ||
400 m häck (2) | |||||||
59.19 | PB | 3 A | Sätra | Sätra | 4.6.17 | ||
1:01.75 | 5 22 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 13.8.17 | ||
100 m (1) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.60 nwi | 3 B | Forest City, IA | Forest City, IA | 23.4.16 | |||||
200 m (3) | |||||||||
23.96i | SB | 2 B | Norrköping | Norrköping | 6.1.16 | ||||
Överlång bana - odoserad: | |||||||||
23.62i | 2 T | Brookings, SD | Brookings, SD | 12.2.16 | |||||
23.45 nwi | 1 | Waverly, IA | Waverly, IA | 2.4.16 | |||||
400 m (3) | |||||||||
Överlång bana - odoserad: | |||||||||
53.42i | 6 O | Brookings, SD | Brookings, SD | 13.2.16 | |||||
53.75i | SB | 3 C | Storm Lake, IA | Storm Lake, IA | 20.2.16 | ||||
53.23 | SB | 7 | Gävle | Gävle | 17.7.16 | ||||
60 m häck (1) | |||||||||
10.41i | PB | 7 h2 | Cedar Falls, IA | Cedar Falls, IA | 29.1.16 | ||||
400 m häck (2) | |||||||||
1:00.71 | SB | 5 D | Göteborg/U | Göteborg/U | 1.7.16 | ||||
1:01.29 | 4 22 h1 | JSM | Hässleholm | JSM, Hässleholm | 6.8.16 | ||||
3x400 m (1) | |||||||||
2:31.41 | SB | 4 22 | JSM | Stockholm/S | JSM, Stockholm/S | 28.5.16 | |||
Huddinge AIS | |||||||||
100 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11.64 | SB | 3 | Bollnäs | Bollnäs | 4.7.15 | +1.6 | |
200 m (1) | |||||||
23.24 | SB | 1 B | Huddinge | Huddinge | 14.6.15 | +0.4 | |
400 m (1) | |||||||
52.11 | SB | 1 | Bollnäs | Bollnäs | 4.7.15 | ||
400 m häck (1) | |||||||
1:00.04 | PB | 4 22 h1 | JSM | Kalmar | JSM, Kalmar | 22.8.15 | |
3x400 m (1) | |||||||
2:36.14 | SB | 3 22 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 16.5.15 | |
Huddinge AIS | |||||||
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
23.51i | PB | 2 | Norrköping | Norrköping | 6.1.14 | ||
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.34i | PB | 1 h1 | Örebro | Örebro | 23.3.13 | ||
100 m (1) | |||||||
11.49 | SB | 3 19 | Halmstad | Halmstad | 13.7.13 | +0.2 | |
200 m (1) | |||||||
23.15 | PB | 5 19 | Stockholm/S | Stockholm/S | 25.8.13 | +0.6 | |
400 m (4) | |||||||
51.91i | PB | 2 19 h2 | IJSM | Uddevalla | IJSM, Uddevalla | 23.2.13 | |
52.39i | 3 19 s1 | IJSM | Uddevalla | IJSM, Uddevalla | 23.2.13 | ||
51.98 | SB | 4 | Enskede | Enskede | 12.5.13 | ||
52.06 | 3 19 h2 | JSM | Västerås | JSM, Västerås | 9.8.13 | ||
110 m häck (99.1 cm) (1) | |||||||
19.16 | PB | 6 19 | Huddinge/J | Huddinge/J | 16.6.13 | -0.6 | |
300 m häck (1) | |||||||
42.27 | PB | 5 19 h2 | JSM | Västerås | JSM, Västerås | 10.8.13 | |
Stav (2) | |||||||
3.33i | PB | hep | Sätra | Sätra | 12.1.13 | ||
3.20 | PB | 1 18 | Huddinge/J | Huddinge/J | 21.9.13 | ||
4x100 m (2) | |||||||
43.16 | 1 19 h2 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 26.5.13 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Amadou Sussoho, Fredrick Ekholm Dennis Elms Jansson, Henrik Malmberg | |||||||
42.61 | 2 19 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 26.5.13 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Amadou Sussoho, Fredrick Ekholm Dennis Elms Jansson, Henrik Malmberg | |||||||
4x400 m (1) | |||||||
3:23.10 | SB | 4 | SM | Huddinge | SM, Huddinge | 26.5.13 | |
Huddinge AIS | |||||||
Alexander Nordkvist, Anton Nilsson Dennis Elms Jansson, Henrik Malmberg | |||||||
1000 m stafett (1) | |||||||
2:00.94 | PB | 2 19 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 25.5.13 | |
Huddinge AIS | |||||||
Amadou Sussoho, Henrik Malmberg Dennis Elms Jansson, Fredrick Ekholm |
60 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.41i | PB | 1 17 h2 | Huddinge | Huddinge | 21.1.12 | ||
7.48i | 4 17 h2 | IUSM | Bollnäs | IUSM, Bollnäs | 26.2.12 | ||
100 m (3) | |||||||
11.40w | 2 17 | Sätra | Sätra | 3.6.12 | +4.8 | ||
11.43 | PB | 3 19 | Huddinge | Huddinge | 15.6.12 | +1.1 | |
11.64 | tri 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | +1.8 | |
200 m (2) | |||||||
23.62 | PB | 1 17 B | Lag-USM | Täby | Lag-USM, Täby | 30.6.12 | -2.0 |
23.24 | PB | 5 17 h1 | Göteborg/U | Göteborg/U | 8.7.12 | +0.1 | |
300 m (1) | |||||||
36.78 | PB | dec 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | |
400 m (4) | |||||||
52.50i | PB | 2 17 h3 | IUSM | Bollnäs | IUSM, Bollnäs | 25.2.12 | |
53.00i | 4 17 | IUSM | Bollnäs | IUSM, Bollnäs | 26.2.12 | ||
51.84 | PB | 3 17 h2 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 10.8.12 | |
51.33 | PB | 4 17 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 11.8.12 | |
1000 m (1) | |||||||
3:07.33 | PB | tri 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | |
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3) | |||||||
16.44 | PB | 1 17 B | Lag-USM | Täby | Lag-USM, Täby | 30.6.12 | -0.3 |
16.43w | 6 17 h1 | Västerås | Västerås | 4.8.12 | +3.5 | ||
16.46 | dec 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | ||
300 m häck (83.8 cm) (2) | |||||||
40.79 | PB | 5 17 h1 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 12.8.12 | |
42.52 | 7 17 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 12.8.12 | ||
Höjd (1) | |||||||
1.55 | PB | tri 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | |
Stav (2) | |||||||
3.10 | PB | 2 17 | Gävle | Gävle | 20.7.12 | ||
3.02 | dec 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | ||
Längd (2) | |||||||
5.91i | PB | hep 17 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 10.3.12 | |
5.65 | PB | tri 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | +1.0 |
Kula (5.0 kg) (1) | |||||||
9.02 | PB | tri 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | |
Diskus (1.5 kg) (1) | |||||||
26.00 | PB | dec 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | |
Spjut (700 g) (1) | |||||||
34.56 | PB | dec 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 15.9.12 | |
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1) | |||||||
5.248 | PB | 11 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 16.9.12 | |
| |||||||
Sjukamp (P17) (1) | |||||||
3.883 | PB | 6 17 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 11.3.12 | |
5.91 | |||||||
4x100 m (2) | |||||||
43.15 | 2 17 h2 | USM | Södertälje | USM, Södertälje | 9.9.12 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Daniel Erkas, Henrik Malmberg Dennis Elms Jansson, Amadou Sussoho | |||||||
44.07 | 4 17 | USM | Södertälje | USM, Södertälje | 9.9.12 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Sebastian Engström, Henrik Malmberg Dennis Elms Jansson, Amadou Sussoho | |||||||
1000 m stafett (1) | |||||||
DNF | - 17 h2 | USM | Södertälje | USM, Södertälje | 8.9.12 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Daniel Erkas, Amadou Sussoho Henrik Malmberg, Dennis Elms Jansson |
100 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11.79 | PB | 5 17 | Sätra | Sätra | 29.5.11 | +0.8 | |
11.75w | 2 C | Huddinge | Huddinge | 17.8.11 | +2.5 | ||
200 m (1) | |||||||
23.73 | PB | 6 16 | Huddinge/J | Huddinge/J | 12.6.11 | -0.9 | |
400 m (3) | |||||||
54.16i | PB | 2 16 h2 | IUSM | Huddinge | IUSM, Huddinge | 19.2.11 | |
53.30 | PB | 4 16 h2 | USM | Ystad | USM, Ystad | 26.8.11 | |
54.36 | 5 16 | USM | Ystad | USM, Ystad | 27.8.11 | ||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1) | |||||||
17.29 | PB | 5 16 h2 | Växjö/A | Växjö/A | 17.9.11 | +0.2 | |
300 m häck (83.8 cm) (2) | |||||||
42.58 | PB | 2 17 B | Lag-USM | Huddinge | Lag-USM, Huddinge | 20.8.11 | |
43.31 | 3 16 h3 | USM | Ystad | USM, Ystad | 27.8.11 | ||
Sjukamp (P17) (1) | |||||||
3.231 | PB | 6 16 | IUSM | Norrköping | IUSM, Norrköping | 13.2.11 | |
| |||||||
4x100 m (3) | |||||||
44.65 | 2 17 h1 | USM | Växjö | USM, Växjö | 3.6.11 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Oskar Ray Frayssinet, Dennis Elms Jansson Gabriel Heen, Henrik Malmberg | |||||||
44.77 | 5 17 | USM | Växjö | USM, Växjö | 3.6.11 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Oskar Ray Frayssinet, Dennis Elms Jansson Gabriel Heen, Henrik Malmberg | |||||||
44.57 | 2 17 A | Lag-USM | Huddinge | Lag-USM, Huddinge | 20.8.11 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Gabriel Heen, Henrik Malmberg Dennis Elms Jansson, Fredrick Ekholm | |||||||
1000 m stafett (2) | |||||||
2:04.38 | SB | 3 17 h1 | USM | Växjö | USM, Växjö | 2.6.11 | |
Huddinge AIS | |||||||
Oskar Ray Frayssinet, Dennis Elms Jansson Nigusu Solomon, Henrik Malmberg | |||||||
2:02.61 | SB | 1 17 | USM | Växjö | USM, Växjö | 2.6.11 | |
Huddinge AIS | |||||||
Gabriel Heen, Daniel Erkas Dennis Elms Jansson, Henrik Malmberg |
300 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
39.03 | PB | 5 15 h1 | USM | Kil | USM, Kil | 14.8.10 | |
38.42 | PB | 3 15 h1 | Västerås | Västerås | 11.9.10 | ||
800 m (1) | |||||||
2:14.05 | PB | tri 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 5.9.10 | |
300 m häck (76.2 cm) (1) | |||||||
46.81 | PB | 2 15 | Västerås | Västerås | 31.7.10 | ||
100 m häck (83.8 cm) (1) | |||||||
16.76 | PB | tri 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 4.9.10 | |
Höjd (1) | |||||||
1.44 | PB | tri 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 5.9.10 | |
Stav (1) | |||||||
1.82 | PB | tri 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 4.9.10 | |
Längd (1) | |||||||
5.29 | PB | tri 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 5.9.10 | +0.5 |
Kula (4.0 kg) (1) | |||||||
9.02 | PB | tri 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 5.9.10 | |
Diskus (1.0 kg) (1) | |||||||
21.66 | PB | tri 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 4.9.10 | |
Spjut (600 g) (1) | |||||||
30.62 | PB | tri 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 4.9.10 | |
Åttakamp (P15) (1) | |||||||
4.205 | PB | 9 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 5.9.10 | |
| |||||||
4x100 m (2) | |||||||
45.14 | 1 15 h1 | USM | Norrtälje | USM, Norrtälje | 30.5.10 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Daniel Erkas, Dennis Elms Jansson Gabriel Heen, Henrik Malmberg | |||||||
45.21 | 1 15 | USM | Norrtälje | USM, Norrtälje | 30.5.10 | ||
Huddinge AIS | |||||||
Daniel Erkas, Dennis Elms Jansson Gabriel Heen, Henrik Malmberg |
300 m häck (76.2 cm) (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
48.20 | PB | 4 14 | Enskede | Enskede | 5.9.09 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 7.34 | Örebro | 23.3.13 | |||
100 m | ||||||
Ute | 11.43 | Huddinge | 15.6.12 | +1.1 | ||
200 m | ||||||
Ute | 22.95 | Jönköping | 21.6.23 | +1.3 | ||
Inne | 23.25 | Sätra | 9.2.24 | |||
300 m | ||||||
Ute | 36.78 | Huddinge | 15.9.12 | |||
400 m | ||||||
Ute | 50.91 | Göteborg/U | 29.6.19 | |||
Inne | 51.14 | Sätra | 10.2.24 | |||
800 m | ||||||
Ute | 1:59.73 | Huddinge | 24.9.22 | |||
Inne | 2:02.11 | Huddinge | 14.1.22 | |||
1000 m | ||||||
Ute | 3:07.33 | Huddinge | 16.9.12 | |||
60 m häck | ||||||
Inne | 10.41 | Cedar Falls, IA | 29.1.16 | |||
300 m häck | ||||||
Ute | 42.27 | Västerås | 10.8.13 | |||
400 m häck | ||||||
Ute | 54.93 | Huddinge | 23.7.22 | |||
Höjd | ||||||
Ute | 1.55 | Huddinge | 16.9.12 | |||
Stav | ||||||
Ute | 3.80 | Huddinge | 2.6.19 | |||
Inne | 3.66 | Huddinge | 29.1.22 | |||
Längd | ||||||
Ute | 5.65 | Huddinge | 16.9.12 | +1.0 | ||
Inne | 5.91 | Göteborg/FH | 10.3.12 | |||
Kula | ||||||
Ute | 7.62 | Huddinge/J | 15.9.23 | |||
Diskus | ||||||
Ute | 21.80 | Huddinge/J | 15.9.23 | |||
Slägga | ||||||
Ute | 17.45 | Huddinge/J | 15.9.23 | |||
Spjut | ||||||
Ute | 37.66 | Huddinge/J | 15.9.23 | |||
Castorama | ||||||
Ute | 1.233 | Huddinge/J | 15.9.23 | |||
Junior-ungdom | ||||||
110 m häck (99.1 cm) | ||||||
Ute | 19.16 | Huddinge/J | 16.6.13 | -0.6 | ||
300 m häck (76.2 cm) | ||||||
Ute | 46.81 | Västerås | 31.7.10 | |||
300 m häck (83.8 cm) | ||||||
Ute | 40.79 | Sollentuna | 12.8.12 | |||
100 m häck (83.8 cm) | ||||||
Ute | 16.76 | Huddinge | 4.9.10 | |||
Kula (4.0 kg) | ||||||
Ute | 9.02 | Huddinge | 5.9.10 | |||
Kula (5.0 kg) | ||||||
Ute | 9.02 | Huddinge | 16.9.12 | |||
Diskus (1.0 kg) | ||||||
Ute | 21.66 | Huddinge | 4.9.10 | |||
Diskus (1.5 kg) | ||||||
Ute | 26.00 | Huddinge | 15.9.12 | |||
Spjut (600 g) | ||||||
Ute | 30.62 | Huddinge | 4.9.10 | |||
Spjut (700 g) | ||||||
Ute | 34.56 | Huddinge | 15.9.12 | |||
Åttakamp (P15) | ||||||
Ute | 4.205 | Huddinge | 5.9.10 | |||
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) | ||||||
Ute | 5.248 | Huddinge | 16.9.12 | |||
Sjukamp (P17) | ||||||
Inne | 3.883 | Göteborg/FH | 11.3.12 |
100 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11.43 | 3 | 19 | Huddinge | 15.6.12 | +1.1 | ||
11.45 | 2 | Jönköping | 21.6.23 | +1.4 | |||
11.49 | 3 | 19 | Halmstad | 13.7.13 | +0.2 | ||
11.58 | 2 | h1 | Danderyd | 19.5.19 | +0.8 | ||
11.59 | 3 | Huddinge | 11.5.22 | +0.5 | |||
11.61 | 1 | Huddinge | 9.5.18 | +1.6 | |||
11.64 | tri | 17 | USM | Huddinge | 16.9.12 | +1.8 | |
11.64 | 3 | Bollnäs | 4.7.15 | +1.6 | |||
11.79 | 5 | 17 | Sätra | 29.5.11 | +0.8 | ||
11.87 | 6 | Tumba | 15.7.23 | +1.2 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
11.98 | 5 | Huddinge | 15.8.17 | +0.5 | |||
12.06 | 5 | Huddinge | 27.8.20 | -1.8 | |||
10-bästasnitt: 11.609 | |||||||
200 m | |||||||
22.95 | 2 | Jönköping | 21.6.23 | +1.3 | |||
22.99 | 3 | B | Huddinge/J | 17.6.18 | +1.2 | ||
23.15 | 5 | 19 | Stockholm/S | 25.8.13 | +0.6 | ||
23.15 | 2 | B | Huddinge | 16.6.19 | -1.2 | ||
23.24 | 5 | 17 h1 | Göteborg/U | 8.7.12 | +0.1 | ||
23.24 | 1 | B | Huddinge | 14.6.15 | +0.4 | ||
23.25 | 2 | Huddinge | 21.6.20 | -1.1 | |||
23.25i | 2 | B | Sätra | 9.2.24 | |||
23.46 | 2 | Huddinge | 19.6.22 | -2.2 | |||
23.51i | 2 | Norrköping | 6.1.14 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
23.51i | 1 | D | Sätra | 3.2.18 | |||
23.56 | 5 | Huddinge/J | 21.5.17 | -0.9 | |||
23.57i | 1 | C | Huddinge | 26.1.18 | |||
23.58i | 1 | Huddinge | 26.1.24 | ||||
23.62 | 1 | 17 B | teamNC | Täby | 30.6.12 | -2.0 | |
23.64 | 4 | Huddinge | 18.6.23 | +0.2 | |||
23.73 | 6 | 16 | Huddinge/J | 12.6.11 | -0.9 | ||
23.90 | 7 | Huddinge | 27.8.20 | +0.2 | |||
23.96i | 2 | B | Norrköping | 6.1.16 | |||
24.20+i | - | Huddinge | 21.1.22 | ||||
10-bästasnitt: 23.219 | |||||||
400 m | |||||||
50.91 | 4 | D | VUS | Göteborg/U | 29.6.19 | ||
50.99 | 3 | Huddinge | 22.7.18 | ||||
51.00 | 4 | Sollentuna | 18.5.23 | ||||
51.14i | 3 | A | Sätra | 10.2.24 | |||
51.19i | 1 | Huddinge | 21.1.22 | ||||
51.33 | 4 | 17 | USM | Sollentuna | 11.8.12 | ||
51.36 | 2 | Huddinge | 11.5.22 | ||||
51.47 | 3 | Huddinge | 21.6.20 | ||||
51.73 | 1 | Stockholm/S | 12.9.21 | ||||
51.80i | 1 | Huddinge | 27.1.24 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
51.84 | 3 | 17 h2 | USM | Sollentuna | 10.8.12 | ||
51.91i | 2 | 19 h2 | IJSM | Uddevalla | 23.2.13 | ||
51.98 | 4 | Enskede | 12.5.13 | ||||
52.06 | 3 | 19 h2 | JSM | Västerås | 9.8.13 | ||
52.11 | 1 | Bollnäs | 4.7.15 | ||||
52.39i | 3 | 19 s1 | IJSM | Uddevalla | 23.2.13 | ||
52.50i | 2 | 17 h3 | IUSM | Bollnäs | 25.2.12 | ||
52.53 | 4 | A | Uppsala | 25.8.23 | |||
53.00i | 4 | 17 | IUSM | Bollnäs | 26.2.12 | ||
53.16 | 3 | B | Gävle | 16.7.17 | |||
53.23 | 7 | Gävle | 17.7.16 | ||||
53.30 | 4 | 16 h2 | NC-y | Ystad | 26.8.11 | ||
53.75i | 3 | C | Storm Lake, IA | 20.2.16 | |||
54.16i | 2 | 16 h2 | NC-y | Huddinge | 19.2.11 | ||
54.36 | 5 | 16 | NC-y | Ystad | 27.8.11 | ||
59.85+ | - | Huddinge | 24.9.22 | ||||
10-bästasnitt: 51.292 | |||||||
400 m häck | |||||||
54.93 | 2 | Huddinge | 23.7.22 | ||||
55.28 | 1 | Huddinge | 3.7.22 | ||||
55.67 | 1 | Huddinge | 17.6.22 | ||||
55.73 | 1 | Huddinge | 10.5.23 | ||||
55.80 | 4 | B | Sollentuna | 13.6.21 | |||
55.82 | 1 | Huddinge | 24.7.21 | ||||
55.88 | 2 | Täby | 16.6.21 | ||||
55.93 | 3 | B | Söderhamn | 26.7.22 | |||
55.94 | 1 | Norrköping | 23.7.21 | ||||
55.97 | 4 | h2 | SM | Borås | 28.8.21 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
56.01 | 1 | Huddinge | 6.6.22 | ||||
56.03 | 1 | Huddinge | 1.8.22 | ||||
56.10 | 5 | B | Sollentuna | 12.6.22 | |||
56.13 | 2 | Huddinge | 14.6.20 | ||||
56.15 | 1 | Huddinge | 15.5.22 | ||||
56.19 | 1 | Sundsvall | 3.6.23 | ||||
56.38 | 5 | Huddinge | 16.6.23 | ||||
56.41 | 7 | h2 | SM | Norrköping | 6.8.22 | ||
56.45 | 1 | Uppsala | 9.8.22 | ||||
56.46 | 1 | B | Sollentuna | 10.8.20 | |||
56.47 | 1 | Huddinge | 18.5.22 | ||||
56.77 | 2 | B | Sollentuna | 11.6.23 | |||
56.92 | 3 | Vallentuna | 18.8.21 | ||||
56.97 | 1 | Huddinge | 14.6.19 | ||||
57.13 | 6 | Täby | 5.8.20 | ||||
57.14 | 4 | Huddinge | 11.6.21 | ||||
57.18 | 3 | Huddinge | 25.7.20 | ||||
57.70 | 3 | Huddinge | 28.6.23 | ||||
57.88 | 3 | Uppsala | 15.7.20 | ||||
57.94 | 6 | h1 | SM | Uppsala | 15.8.20 | ||
58.04 | 3 | Sollentuna | 10.6.23 | ||||
58.05 | 2 | C | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | ||
58.16 | 1 | Huddinge | 2.8.23 | ||||
58.35 | 2 | B | Stockholm/S | 18.7.18 | |||
58.64 | 2 | Huddinge | 28.6.20 | ||||
59.11 | 7 | h1 | SM | Söderhamn | 29.7.23 | ||
59.19 | 3 | Sätra | 4.6.17 | ||||
1:00.04 | 4 | 22 h1 | JSM | Kalmar | 22.8.15 | ||
1:00.71 | 5 | Göteborg/U | 1.7.16 | ||||
1:01.29 | 4 | 22 h1 | JSM | Hässleholm | 6.8.16 | ||
1:01.75 | 5 | 22 | JSM | Gävle | 13.8.17 | ||
10-bästasnitt: 55.695 | |||||||
Stav | |||||||
3.80 | 5 | Huddinge | 2.6.19 | ||||
3.66i | 2 | Huddinge | 29.1.22 | ||||
3.55i | 3 | Huddinge | 19.2.22 | ||||
3.51 | 3 | Huddinge | 15.6.18 | ||||
3.45i | 5 | Huddinge | 28.1.18 | ||||
3.33i | hep | Sätra | 12.1.13 | ||||
3.20 | 1 | 18 | Huddinge/J | 21.9.13 | |||
3.10 | 2 | 17 | Gävle | 20.7.12 | |||
3.02 | dec | 17 | USM | Huddinge | 15.9.12 | ||
1.82 | tri | 15 | USM | Huddinge | 4.9.10 | ||
10-bästasnitt: 3.244 | |||||||
4x100 m | |||||||
42.61 | 2 | 19 | JSM | Huddinge | 26.5.13 | ||
43.15 | 2 | 17 h2 | USM | Södertälje | 9.9.12 | ||
43.16 | 1 | 19 h2 | JSM | Huddinge | 26.5.13 | ||
43.52 | 4 | Täby | 21.5.22 | ||||
43.57 | 4 | Huddinge | 29.5.21 | ||||
44.07 | 4 | 17 | USM | Södertälje | 9.9.12 | ||
44.57 | 2 | 17 A | Lag-SM | Huddinge | 20.8.11 | ||
44.65 | 2 | 17 h1 | USM | Växjö | 3.6.11 | ||
44.77 | 5 | 17 | USM | Växjö | 3.6.11 | ||
45.14 | 1 | 15 h1 | USM | Norrtälje | 30.5.10 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
45.21 | 1 | 15 | USM | Norrtälje | 30.5.10 | ||
10-bästasnitt: 43.921 |
60 m: | 3 |
100 m: | 16 |
200 m: | 24 |
300 m: | 4 |
400 m: | 27 |
800 m: | 5 |
1000 m: | 1 |
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m): | 6 |
60 m häck: | 1 |
110 m häck (99.1 cm): | 1 |
300 m häck (76.2 cm): | 2 |
300 m häck: | 3 |
300 m häck (83.8 cm): | 4 |
100 m häck (83.8 cm): | 1 |
400 m häck: | 41 |
Höjd: | 2 |
Stav: | 15 |
Längd: | 3 |
Kula (4.0 kg): | 1 |
Kula (5.0 kg): | 1 |
Kula: | 1 |
Diskus (1.0 kg): | 1 |
Diskus (1.5 kg): | 1 |
Diskus: | 1 |
Slägga: | 1 |
Spjut (600 g): | 1 |
Spjut (700 g): | 1 |
Spjut: | 1 |
Åttakamp (P15): | 1 |
Tiokamp (P17, 300m, 1000m): | 1 |
Sjukamp (P17): | 2 |
Castorama: | 1 |
4x100 m: | 11 |
4x400 m: | 4 |
3x400 m: | 2 |
1000 m stafett: | 4 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 7.41 | 1h2-17 | Huddinge 21.1 | ||||
2012 | 7.48 | 4h2-17 | Bollnäs 26.2 | ||||
2013 | 7.34 | 1h1 | Örebro 23.3 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 11.79 | 5-17 | Sätra 29.5 | +0.8 | |||
2011 | 11.75w | 2rC | Huddinge 17.8 | +2.5 | |||
2012 | 11.43 | 3-19 | Huddinge 15.6 | +1.1 | |||
2012 | 11.64 | M-17 | Huddinge 16.9 | +1.8 | |||
2012 | 11.40w | 2-17 | Sätra 3.6 | +4.8 | |||
2013 | 11.49 | 3-19 | Halmstad 13.7 | +0.2 | |||
2015 | 11.64 | 3 | Bollnäs 4.7 | +1.6 | |||
2017 | 11.98 | 5 | Huddinge 15.8 | +0.5 | |||
2018 | 11.61 | 1 | Huddinge 9.5 | +1.6 | |||
2018 | 11.60w | 1 | Huddinge 29.7 | +2.7 | |||
2019 | 11.58 | 2h1 | Danderyd 19.5 | +0.8 | |||
2020 | 12.06 | 5 | Huddinge 27.8 | -1.8 | |||
2022 | 11.59 | 3 | Huddinge 11.5 | +0.5 | |||
2023 | 11.45 | 2 | Jönköping 21.6 | +1.4 | |||
2023 | 11.87 | 6 | Tumba 15.7 | +1.2 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 23.73 | 6-16 | Huddinge/J 12.6 | -0.9 | |||
2012 | 23.24 | 5h1-17 | Göteborg/U 8.7 | +0.1 | |||
2012 | 23.62 | 1rB-17 | Täby 30.6 | -2.0 | |||
2013 | 23.15 | 5-19 | Stockholm/S 25.8 | +0.6 | |||
2015 | 23.24 | 1rB | Huddinge 14.6 | +0.4 | |||
2017 | 23.56 | 5 | Huddinge/J 21.5 | -0.9 | |||
2018 | 22.99 | 3rB | Huddinge/J 17.6 | +1.2 | |||
2019 | 23.15 | 2rB | Huddinge 16.6 | -1.2 | |||
2020 | 23.25 | 2 | Huddinge 21.6 | -1.1 | |||
2020 | 23.90 | 7 | Huddinge 27.8 | +0.2 | |||
2022 | 23.46 | 2 | Huddinge 19.6 | -2.2 | |||
2023 | 22.95 | 2 | Jönköping 21.6 | +1.3 | |||
2023 | 23.64 | 4 | Huddinge 18.6 | +0.2 | |||
2023 | 22.99w | 6 | Södertälje 6.6 | +2.4 | |||
2023 | 23.67w | 2 | Tumba 15.7 | +2.9 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 23.51 | 2 | Norrköping 6.1 | ||||
2016 | 23.96 | 2rB | Norrköping 6.1 | ||||
2018 | 23.51 | 1rD | Sätra 3.2 | ||||
2018 | 23.57 | 1rC | Huddinge 26.1 | ||||
2022 | 24.20+ | Huddinge 21.1 | |||||
2024 | 23.25 | 2rB | Sätra 9.2 | ||||
2024 | 23.58 | 1 | Huddinge 26.1 | ||||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 38.42 | 3h1-15 | Västerås 11.9 | ||||
2010 | 39.03 | 5h1-15 | Kil 14.8 | ||||
2012 | 36.78 | D-17 | Huddinge 15.9 | ||||
2023 | 36.94 | 1 | Eskilstuna 20.7 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 53.30 | 4h2-16 | Ystad 26.8 | ||||
2011 | 54.36 | 5-16 | Ystad 27.8 | ||||
2012 | 51.33 | 4-17 | Sollentuna 11.8 | ||||
2012 | 51.84 | 3h2-17 | Sollentuna 10.8 | ||||
2013 | 51.98 | 4 | Enskede 12.5 | ||||
2013 | 52.06 | 3h2-19 | Västerås 9.8 | ||||
2015 | 52.11 | 1 | Bollnäs 4.7 | ||||
2016 | 53.23 | 7 | Gävle 17.7 | ||||
2017 | 53.16 | 3rB | Gävle 16.7 | ||||
2018 | 50.99 | 3 | Huddinge 22.7 | ||||
2019 | 50.91 | 4rD | Göteborg/U 29.6 | ||||
2020 | 51.47 | 3 | Huddinge 21.6 | ||||
2021 | 51.73 | 1 | Stockholm/S 12.9 | ||||
2022 | 51.36 | 2 | Huddinge 11.5 | ||||
2022 | 59.85+ | Huddinge 24.9 | |||||
2023 | 51.00 | 4 | Sollentuna 18.5 | ||||
2023 | 52.53 | 4rA | Uppsala 25.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 54.16 | 2h2-16 | Huddinge 19.2 | ||||
2012 | 52.50 | 2h3-17 | Bollnäs 25.2 | ||||
2012 | 53.00 | 4-17 | Bollnäs 26.2 | ||||
2013 | 51.91 | 2h2-19 | Uddevalla 23.2 | ||||
2013 | 52.39 | 3s1-19 | Uddevalla 23.2 | ||||
2016 | 53.75 | 3rC | Storm Lake, IA 20.2 | ||||
2022 | 51.19 | 1 | Huddinge 21.1 | ||||
2024 | 51.14 | 3rA | Sätra 10.2 | ||||
2024 | 51.80 | 1 | Huddinge 27.1 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 2:14.05 | M-15 | Huddinge 5.9 | ||||
2022 | 1:59.73 | 2 | Huddinge 24.9 | ||||
2022 | 1:59.97 | 4 | Täby 21.5 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 2:02.11 | 2 | Huddinge 14.1 | ||||
1000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 3:07.33 | M-17 | Huddinge 16.9 | ||||
60 m häck | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 10.41 | 7h2 | Cedar Falls, IA 29.1 | ||||
300 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 42.27 | 5h2-19 | Västerås 10.8 | ||||
2017 | 44.19 | 3 | Enskede 8.8 | ||||
2018 | 42.67 | 1 | Enskede 14.8 | ||||
400 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 1:00.04 | 4h1-22 | Kalmar 22.8 | ||||
2016 | 1:00.71 | 5D | Göteborg/U 1.7 | ||||
2016 | 1:01.29 | 4h1-22 | Hässleholm 6.8 | ||||
2017 | 59.19 | 3 | Sätra 4.6 | ||||
2017 | 1:01.75 | 5-22 | Gävle 13.8 | ||||
2018 | 58.35 | 2rB | Stockholm/S 18.7 | ||||
2019 | 56.97 | 1 | Huddinge 14.6 | ||||
2019 | 58.05 | 2rC | Göteborg/U 28.6 | ||||
2020 | 56.13 | 2 | Huddinge 14.6 | ||||
2020 | 56.46 | 1rB | Sollentuna 10.8 | ||||
2020 | 57.13 | 6 | Täby 5.8 | ||||
2020 | 57.18 | 3 | Huddinge 25.7 | ||||
2020 | 57.88 | 3 | Uppsala 15.7 | ||||
2020 | 57.94 | 6h1 | Uppsala 15.8 | ||||
2020 | 58.64 | 2 | Huddinge 28.6 | ||||
2021 | 55.80 | 4rB | Sollentuna 13.6 | ||||
2021 | 55.82 | 1 | Huddinge 24.7 | ||||
2021 | 55.88 | 2 | Täby 16.6 | ||||
2021 | 55.94 | 1 | Norrköping 23.7 | ||||
2021 | 55.97 | 4h2 | Borås 28.8 | ||||
2021 | 56.92 | 3 | Vallentuna 18.8 | ||||
2021 | 57.14 | 4 | Huddinge 11.6 | ||||
2022 | 54.93 | 2 | Huddinge 23.7 | ||||
2022 | 55.28 | 1 | Huddinge 3.7 | ||||
2022 | 55.67 | 1 | Huddinge 17.6 | ||||
2022 | 55.93 | 3rB | Söderhamn 26.7 | ||||
2022 | 56.01 | 1 | Huddinge 6.6 | ||||
2022 | 56.03 | 1 | Huddinge 1.8 | ||||
2022 | 56.10 | 5rB | Sollentuna 12.6 | ||||
2022 | 56.15 | 1 | Huddinge 15.5 | ||||
2022 | 56.41 | 7h2 | Norrköping 6.8 | ||||
2022 | 56.45 | 1 | Uppsala 9.8 | ||||
2022 | 56.47 | 1 | Huddinge 18.5 | ||||
2023 | 55.73 | 1 | Huddinge 10.5 | ||||
2023 | 56.19 | 1 | Sundsvall 3.6 | ||||
2023 | 56.38 | 5 | Huddinge 16.6 | ||||
2023 | 56.77 | 2rB | Sollentuna 11.6 | ||||
2023 | 57.70 | 3 | Huddinge 28.6 | ||||
2023 | 58.04 | 3 | Sollentuna 10.6 | ||||
2023 | 58.16 | 1 | Huddinge 2.8 | ||||
2023 | 59.11 | 7h1 | Söderhamn 29.7 | ||||
Höjd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 1.44 | M-15 | Huddinge 5.9 | ||||
2012 | 1.55 | M-17 | Huddinge 16.9 | ||||
Stav | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 1.82 | M-15 | Huddinge 4.9 | ||||
2012 | 3.10 | 2-17 | Gävle 20.7 | ||||
2012 | 3.02 | D-17 | Huddinge 15.9 | ||||
2013 | 3.20 | 1-18 | Huddinge/J 21.9 | ||||
2018 | 3.51 | 3 | Huddinge 15.6 | ||||
2019 | 3.80 | 5 | Huddinge 2.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 3.33 | H | Sätra 12.1 | ||||
2018 | 3.45 | 5 | Huddinge 28.1 | ||||
2022 | 3.66 | 2 | Huddinge 29.1 | ||||
2022 | 3.55 | 3 | Huddinge 19.2 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 5.29 | M-15 | Huddinge 5.9 | +0.5 | |||
2012 | 5.65 | M-17 | Huddinge 16.9 | +1.0 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 5.91 | H-17 | Göteborg/FH 10.3 | ||||
Kula | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 7.62 | Com | Huddinge/J 15.9 | ||||
Diskus | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 21.80 | Com | Huddinge/J 15.9 | ||||
Slägga | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 17.45 | Com | Huddinge/J 15.9 | ||||
Spjut | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 37.66 | Com | Huddinge/J 15.9 | ||||
Castorama | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 1.233 | 5 | Huddinge/J 15.9 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 17.29 | 5h2-16 | Växjö/A 17.9 | +0.2 | |||
2012 | 16.44 | 1rB-17 | Täby 30.6 | -0.3 | |||
2012 | 16.46 | D-17 | Huddinge 15.9 | ||||
2012 | 16.43w | 6h1-17 | Västerås 4.8 | +3.5 | |||
110 m häck (99.1 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 19.16 | 6-19 | Huddinge/J 16.6 | -0.6 | |||
300 m häck (76.2 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2009 | 48.20 | 4-14 | Enskede 5.9 | ||||
2010 | 46.81 | 2-15 | Västerås 31.7 | ||||
300 m häck (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 42.58 | 2rB-17 | Huddinge 20.8 | ||||
2011 | 43.31 | 3h3-16 | Ystad 27.8 | ||||
2012 | 40.79 | 5h1-17 | Sollentuna 12.8 | ||||
2012 | 42.52 | 7-17 | Sollentuna 12.8 | ||||
Kula (4.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 9.02 | M-15 | Huddinge 5.9 | ||||
Kula (5.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 9.02 | M-17 | Huddinge 16.9 | ||||
Diskus (1.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 21.66 | M-15 | Huddinge 4.9 | ||||
Diskus (1.5 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 26.00 | D-17 | Huddinge 15.9 | ||||
Spjut (600 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 30.62 | M-15 | Huddinge 4.9 | ||||
Spjut (700 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 34.56 | D-17 | Huddinge 15.9 | ||||
Sjukamp (P17) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2011 | 3.231 | 6-16 | Norrköping 13.2 | ||||
2012 | 3.883 | 6 -17 | Göteborg/FH 11.3 | ||||
Åttakamp (P15) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2010 | 4.205 | 9-15 | Huddinge 5.9 | ||||
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 5.248 | 11-17 | Huddinge 16.9 |
Ute | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
400 m häck | ||||||||||
SM | 2020 | 6 | h1 | 57.94 |
||||||
SM | 2021 | 4 | h2 | 55.97 |
||||||
SM | 2022 | 7 | h2 | 56.41 |
||||||
SM | 2023 | 7 | h1 | 59.11 |
||||||
4x400 m | ||||||||||
SM | 2013 | 4 | 3:23.10 |
|||||||
SM | 2018 | 5 | 3:18.97 |
|||||||
SM | 2021 | 6 | 3:21.91 |
|||||||
SM | 2023 | 4 | 3:31.98 |
|||||||
Junior-ungdom | ||||||||||
300 m | ||||||||||
NC-y | 2010 | 5 | 15 h1 | 39.03 |
||||||
400 m | ||||||||||
NC-y | 2011 | 5 | 16 | 54.36 |
4 | 16 h2 | 53.30 |
|||
USM | 2012 | 4 | 17 | 51.33 |
3 | 17 h2 | 51.84 |
|||
JSM | 2013 | 3 | 19 h2 | 52.06 |
||||||
300 m häck (83.8 cm) | ||||||||||
NC-y | 2011 | 3 | 16 h3 | 43.31 |
||||||
USM | 2012 | 7 | 17 | 42.52 |
5 | 17 h1 | 40.79 |
|||
300 m häck | ||||||||||
JSM | 2013 | 5 | 19 h2 | 42.27 |
||||||
400 m häck | ||||||||||
JSM | 2015 | 4 | 22 h1 | 1:00.04 |
||||||
JSM | 2016 | 4 | 22 h1 | 1:01.29 |
||||||
JSM | 2017 | 5 | 22 | 1:01.75 |
||||||
Åttakamp (P15) | ||||||||||
USM | 2010 | 9 | 15 | 4.205 |
||||||
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) | ||||||||||
USM | 2012 | 11 | 17 | 5.248 |
||||||
4x100 m | ||||||||||
USM | 2010 | 1 | 15 | 45.21 |
1 | 15 h1 | 45.14 |
|||
USM | 2011 | 5 | 17 | 44.77 |
2 | 17 h1 | 44.65 |
|||
USM | 2012 | 4 | 17 | 44.07 |
2 | 17 h2 | 43.15 |
|||
JSM | 2013 | 2 | 19 | 42.61 |
1 | 19 h2 | 43.16 |
|||
1000 m stafett | ||||||||||
USM | 2011 | 1 | 17 | 2:02.61 |
3 | 17 h1 | 2:04.38 |
|||
USM | 2012 | 17 h2 | DNF |
|||||||
JSM | 2013 | 2 | 19 | 2:00.94 |
||||||
3x400 m | ||||||||||
JSM | 2015 | 3 | 22 | 2:36.14 |
||||||
JSM | 2016 | 4 | 22 | 2:31.41 |
||||||
Inne | ||||||||||
60 m | ||||||||||
IUSM | 2012 | 4 | 17 h2 | 7.48 |
||||||
400 m | ||||||||||
NC-y | 2011 | 2 | 16 h2 | 54.16 |
||||||
IUSM | 2012 | 4 | 17 | 53.00 |
2 | 17 h3 | 52.50 |
|||
IJSM | 2013 | 3 | 19 s1 | 52.39 |
2 | 19 h2 | 51.91 |
|||
Sjukamp (P17) | ||||||||||
IUSM | 2011 | 6 | 16 | 3.231 |
||||||
IUSM | 2012 | 6 | 17 | 3.883 |