Niklas Wall

Född: 3 januari 2003

Ålder: 19 år 219 dagar

Förening:
Hammarby IF
22.6.2019–
Tidigare förening(ar):

Tyresö FK –21.6.2019
Förening:
 Hammarby IF
 22.6.2019–

Tidigare förening(ar):
Tyresö FK –21.6.2019



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (3)
7.32i
SB  SollentunaSollentuna2.2.22
7.43i
  SödertäljeSödertälje6.2.22
7.20i
SB  SätraSätra13.2.22
100 m (3)
11.49
SB  DanderydDanderyd22.5.22+0.1
11.37
SB  SkaraSkara6.6.22+1.3
11.54w
  SkaraSkara6.6.22+2.3
Längd (11)
6.90i
PB  HuddingeHuddinge29.1.22
 
XX6.826.906.816.80
6.84i
  SödertäljeSödertälje6.2.22
 
6.556.44X6.636.616.84
7.19i
PB  (79) SätraSätra12.2.22
 
7.19X7.017.017.04X
6.91i
  ISMVäxjöISM, Växjö27.2.22
 
6.736.916.60
6.59
SB  TäbyTäby21.5.220.0
 
XX6.59
0.0
X2.40
0.0
X
7.18
SB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22+0.7
 
X
0.0
X
+1.9
7.04
+1.1
X
+2.1
X
+2.0
7.18
+0.7
7.35w
  EnskedeEnskede5.7.22+2.1
 
X
+1.3
5.61
+3.7
4.58
+2.7
X
+1.3
7.18
+2.2
7.35
+2.1
6.90
  EskilstunaEskilstuna10.7.22-1.6
 
4.56
+0.1
3.69
+0.3
X
+1.7
6.86
-2.1
X
0.0
6.90
-1.6
6.94
  VästeråsVästerås31.7.22+0.8
 
6.91
+0.6
X
+1.7
6.84
+1.9
6.74
+1.9
6.94
+0.8
X
+1.9
7.04
  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.220.0
 
6.99
+0.1
X
0.0
7.04
0.0
7.16
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22+0.5
7.18w
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22+2.9
 
6.09
+7.1
7.16
+0.5
6.70
+3.7
X
+2.9
3.80
+0.4
7.18
+2.9
4x100 m (2)
43.85
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Noah Bucht Wesslén, Filip Engström
Teodor Borgius, Niklas Wall
43.43
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Noah Bucht Wesslén, Filip Engström
Teodor Borgius, Niklas Wall
1000 m stafett (1)
1:56.93
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Hammarby IF
Jonatan Borg, Niklas Wall
Markus Moberg, Alexander Pilgrim

2021

100 m (5)
11.47
SB  EnskedeEnskede29.5.21+1.5
11.28
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.2
11.10
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.8
11.28w
  HuddingeHuddinge10.8.21+2.3
11.20
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.210.0
Längd (7)
6.82
SB  EnskedeEnskede5.6.21-1.4
 
5.81
0.0
6.76
0.0
6.82
-1.4
6.74
0.0
6.75
-0.3
6.96
PB  DanderydDanderyd20.6.210.0
 
6.96
0.0
6.59
-1.3
X
0.0
6.38
0.0
1.72
-0.2
6.85
-1.6
7.00
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+1.6
 
7.00
+1.6
X
+1.8
2.13
+0.5
2.21
+1.2
6.90
+1.2
6.96
+1.6
6.79
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.8
6.89w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+3.1
7.01
PB  SollentunaSollentuna8.8.21+1.7
 
6.89
+1.0
6.67
+1.0
6.51
+1.7
4.51
+1.6
6.59
+0.5
7.01
+1.7
7.20
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21+1.8
7.22w
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21+3.1
 
7.00
-0.2
7.12
+1.1
7.22
+3.1
7.20
+1.8
X
+1.7
X
+2.3
7.11
  SMBoråsSM, Borås27.8.21+1.6
 
7.04
+2.0
6.80
+1.2
7.01
+1.3
X
+1.4
7.10
+1.1
7.11
+1.6
4x100 m (3)
43.32
SB  DanderydDanderyd19.6.21
 Hammarby IF
Sabiti Nahimana, Niklas Wall
Noah Bucht Wesslén, Alexander Pilgrim
42.75
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Hammarby IF
Arvid Wändesjö, Markus Moberg
Teodor Borgius, Niklas Wall
42.32
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Hammarby IF
Arvid Wändesjö, Markus Moberg
Teodor Borgius, Niklas Wall
1000 m stafett (2)
2:01.96
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Mikael Agge, Alexander Pilgrim
Niklas Wall, Noah Bucht Wesslén
1:57.78
  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Mikael Agge, Niklas Wall
Noah Bucht Wesslén, Alexander Pilgrim

2020

60 m (7)
7.19i
PB  SätraSätra18.1.20
7.12i
PB  SätraSätra18.1.20
7.23i
  SätraSätra16.2.20
7.19i
  SätraSätra16.2.20
7.22i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
7.24i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
7.26i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m (2)
11.60
SB  TrollbäckenTrollbäcken21.5.200.0
11.53
SB  EnskedeEnskede6.6.20-2.2
200 m (3)
22.84i
PB  SätraSätra19.1.20
22.90i
  UppsalaUppsala9.2.20
22.83
=PB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+1.7
Längd (8)
6.51i
SB  SätraSätra18.1.20
 
6.482.976.40XX6.51
6.38i
  UppsalaUppsala8.2.20
6.80i
PB  SätraSätra15.2.20
6.67i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
 
6.382.096.403.906.616.67
6.67
SB  EnskedeEnskede6.6.20+1.7
 
6.64
+1.1
X6.59
+1.8
6.55
+0.7
6.67
+1.7
6.75
=SB  EnskedeEnskede13.6.20+1.8
7.02w
  EnskedeEnskede13.6.20+3.1
 
6.75
+1.8
7.02
+3.1
6.60w
  SödertäljeSödertälje26.7.20+2.5
 
6.60
+2.5
6.39
+3.3
4.70
+4.8
6.71
  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn30.8.200.0
 
X
-1.3
X
-0.6
6.71
0.0
X
0.0
X
-1.1
X
0.0
Tresteg (6)
13.30i
PB  UppsalaUppsala7.2.20
13.29i
  SätraSätra16.2.20
13.88i
PB  (17)IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
 
13.88X13.49
13.75
PB  EskilstunaEskilstuna30.7.20+1.3
 
13.75
+1.3
12.55
+2.1
12.53
+1.8
12.56
+2.7
13.46
  SöderhamnSöderhamn8.8.20+0.6
 
13.46
+0.6
X
0.0
X
0.0
X
0.0
X
0.0
14.14
PB  (83) USMKristinehamnUSM, Kristinehamn29.8.20+0.7
 
X
+0.8
X
+1.9
14.14
+0.7
X
+1.2
X
0.0

2019

60 m (1)
7.38i
PB  SätraSätra19.1.19
100 m (7)
11.48
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.8
11.50
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-1.6
11.64
  SundsvallSundsvall28.7.19+1.1
11.31
PB  SundsvallSundsvall28.7.19+1.0
11.46
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-2.1
11.44
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-0.5
Okända vindförhållanden:
NT
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
200 m (3)
23.50i
PB  GävleGävle9.12.18
22.83
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.6
23.21
  SundsvallSundsvall28.7.19+1.7
400 m (2)
52.60i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
52.28i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
Längd (6)
6.53i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
Okända vindförhållanden:
6.45
  TäbyTäby11.5.19
5.50
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-1.3
6.68
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.190.0
 
6.68
Okända vindförhållanden:
6.79
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
6.94
=PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19+1.4
6.94
PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19+1.4
6.99w
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19+2.3
 
6.55
+2.2
6.94
+1.4
6.99
+2.3
6.84
+0.2
6.76
+2.1
6.75
+2.4
Tresteg (4)
12.67i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
13.32
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.0
13.50w
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19+4.4
13.38
  Lag-USMUppsalaLag-USM, Uppsala18.8.19+2.0
 
13.33
+1.9
13.38
+2.0
13.28
+1.4

2018

60 m (4)
7.71i
PB  SätraSätra20.1.18
7.56i
PB  SätraSätra20.1.18
7.42i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
7.49i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
80 m (1)
9.47
PB  DanderydDanderyd13.5.18+0.5
200 m (5)
24.39i
PB  SätraSätra21.1.18
24.60i
  SätraSätra3.2.18
23.96i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
24.20i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
23.55
PB  DanderydDanderyd13.5.18+0.5
300 m (3)
36.60
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
38.80
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
37.10
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.74
PB  LinköpingLinköping1.9.18-0.5
300 m häck (76.2 cm) (2)
41.93
PB  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18
41.36
PB  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
Höjd (4)
1.68i
PB  SätraSätra10.12.17
1.71i
PB  SätraSätra21.1.18
1.79i
PB  SätraSätra17.2.18
1.72
PB  DanderydDanderyd13.5.18
Längd (6)
5.85i
PB  SätraSätra20.1.18
5.61i
  HuddingeHuddinge27.1.18
6.37i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
 
5.915.706.085.936.346.37
6.31
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18+2.0
5.91
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18-0.9
 
4.46
+0.9
5.91
-0.9
5.89
+1.3
6.24
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18+0.3
 
6.12
+1.0
6.24
+0.3
5.415.98
-0.2
6.11
+0.3
5.81
+0.7
Tresteg (2)
12.58i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
 
12.0610.9811.2512.5812.1512.50
12.51
PB  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18+0.7
12.59w
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18+2.8
4x80 m (2)
35.35
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Tyresö FK
David Thid, Arvid Wändesjö
Niklas Wall, Viktor Wall
35.16
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Tyresö FK
Hugo Holmlund, Arvid Wändesjö
Niklas Wall, Viktor Wall

2017

80 m (1)
9.94
PB  GävleGävle9.9.17-1.7
300 m (1)
40.04
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.17
300 m häck (76.2 cm) (1)
43.07
PB  GävleGävle9.9.17
Höjd (1)
1.64i
PB  SätraSätra11.12.16
Längd (1)
5.69
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.17+1.5
Tresteg (3)
10.77i
PB  UppsalaUppsala17.12.16
11.50
PB  GävleGävle10.9.17+1.9
11.55w
  GävleGävle10.9.17+4.0

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.12
Sätra18.1.20
80 m
Ute
9.47
Danderyd13.5.18+0.5
100 m
Ute
11.10
Göteborg/U10.7.21+0.8
200 m
Ute
22.83
Göteborg/U30.6.19-1.6
Inne
22.84
Sätra19.1.20
300 m
Ute
36.60
Göteborg/U1.7.18
400 m
Inne
52.28
Västerås9.3.19
Höjd
Ute
1.72
Danderyd13.5.18
Inne
1.79
Sätra17.2.18
Längd
Ute
7.20
Linköping21.8.21+1.8
Inne
7.19
Sätra12.2.22
Tresteg
Ute
14.14
Kristinehamn29.8.20+0.7
Inne
13.88
Göteborg/FH1.3.20

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute
12.74
Linköping1.9.18-0.5
300 m häck (76.2 cm)
Ute
41.36
Enskede4.8.18
60 m
7.12i
1
17
Sätra18.1.20
7.19i
1
17
h3
Sätra18.1.20
7.19i
3
17
B
Sätra16.2.20
7.20i
4
Sätra13.2.22
7.22i
1
17
h2
IUSMGöteborg/FH1.3.20
7.23i
1
17
h1
Sätra16.2.20
7.24i
2
17
s2
IUSMGöteborg/FH1.3.20
7.26i
4
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
7.32i
8
h1
Sollentuna2.2.22
7.38i
5
17
Sätra19.1.19
Visa/dölj alla resultat
7.42i
2
15
h2
NC-yVäxjö3.3.18
7.43i
3
Södertälje6.2.22
7.49i
4
15
s1
NC-yVäxjö3.3.18
7.56i
3
15
Sätra20.1.18
7.71i
2
15
h3
Sätra20.1.18
10-bästasnitt: 7.235
100 m
11.10
2
B
VUSGöteborg/U10.7.21+0.8
11.20
4
19
h2
JSMLinköping20.8.210.0
11.28
3
h1
VUSGöteborg/U10.7.21+0.2
11.31
2
D
Sundsvall28.7.19+1.0
11.37
3
h3
Skara6.6.22+1.3
11.44
1
16
s1
USMTrollhättan9.8.19-0.5
11.46
1
16
h4
USMTrollhättan9.8.19-2.1
11.47
3
Enskede29.5.21+1.5
11.48
1
16
h8
VUSGöteborg/U29.6.19+0.8
11.49
1
Danderyd22.5.22+0.1
Visa/dölj alla resultat
11.50
3
16
VUSGöteborg/U29.6.19-1.6
11.53
3
18
Enskede6.6.20-2.2
11.60
3
17
Trollbäcken21.5.200.0
11.64
1
h2
Sundsvall28.7.19+1.1
10-bästasnitt: 11.36
200 m
22.83
3
16
VUSGöteborg/U30.6.19-1.6
22.83
2
B
Göteborg/S4.7.20+1.7
22.84i
2
17
Sätra19.1.20
22.90i
1
17
Uppsala9.2.20
23.21
4
D
Sundsvall28.7.19+1.7
23.50i
2
Gävle9.12.18
23.55
2
15
Danderyd13.5.18+0.5
23.96i
1
15
h3
NC-yVäxjö3.3.18
24.20i
6
15
NC-yVäxjö4.3.18
24.39i
2
15
Sätra21.1.18
Visa/dölj alla resultat
24.60i
2
E
Sätra3.2.18
10-bästasnitt: 23.421
Längd
7.20
+
19
JSMLinköping21.8.21+1.8
7.19i
1
C
Sätra12.2.22
7.18
3
19
Göteborg/U18.6.22+0.7
7.16
+
SMNorrköping6.8.22+0.5
7.11
8
SMBorås27.8.21+1.6
7.04
3
QB
SMNorrköping5.8.220.0
7.01
1
19
Sollentuna8.8.21+1.7
7.00
6
Halmstad29.6.21+1.6
6.96
1
Danderyd20.6.210.0
6.94
+
17
vFINStockholm/S25.8.19+1.4
Visa/dölj alla resultat
6.94
+
17
vFINStockholm/S25.8.19+1.4
6.94
3
Västerås31.7.22+0.8
6.91i
8
ISMVäxjö27.2.22
6.90i
3
Huddinge29.1.22
6.90
2
Eskilstuna10.7.22-1.6
6.84i
1
Södertälje6.2.22
6.82
2
Enskede5.6.21-1.4
6.80i
1
17
Sätra15.2.20
6.79
+
VUSGöteborg/U11.7.21+0.8
6.75
+
18
Enskede13.6.20+1.8
6.71
3
17
USMKristinehamn30.8.200.0
6.68
1
16
Q
USMTrollhättan9.8.190.0
6.67i
4
17
IUSMGöteborg/FH29.2.20
6.67
1
18
Enskede6.6.20+1.7
6.59
5
Täby21.5.220.0
6.53i
7
16
IUSMVästerås9.3.19
6.51i
2
17
Sätra18.1.20
6.38i
1
17
Uppsala8.2.20
6.37i
1
15
NC-yVäxjö3.3.18
6.31
5
15
VUSGöteborg/U29.6.18+2.0
6.24
3
15
USMEnskede4.8.18+0.3
5.91
10
15
Q
USMEnskede3.8.18-0.9
5.85i
3
15
Sätra20.1.18
5.69
8
14
Göteborg/U30.6.17+1.5
5.61i
3
15
Huddinge27.1.18
5.50
30
16
VUSGöteborg/U28.6.19-1.3
10-bästasnitt: 7.079
Tresteg
14.14
1
17
USMKristinehamn29.8.20+0.7
13.88i
1
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
13.75
1
17
Eskilstuna30.7.20+1.3
13.46
6
22
Söderhamn8.8.20+0.6
13.38
3
17
Lag-SMUppsala18.8.19+2.0
13.32
2
16
VUSGöteborg/U30.6.19-1.0
13.30i
1
17
Uppsala7.2.20
13.29i
1
17
Sätra16.2.20
12.67i
6
16
IUSMVästerås10.3.19
12.58i
5
15
NC-yVäxjö4.3.18
Visa/dölj alla resultat
12.51
+
15
USMEnskede5.8.18+0.7
11.50
+
14
Gävle10.9.17+1.9
10.77i
4
15
Uppsala17.12.16
10-bästasnitt: 13.377

Total results in database: 131
By event:
60 m:15
80 m:2
100 m:17
200 m:11
300 m:4
400 m:2
80 m häck (83.8 cm):1
300 m häck (76.2 cm):3
Höjd:5
Längd:45
Tresteg:16
4x100 m:5
4x80 m:2
1000 m stafett:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
7.42
 2h2-15
Växjö
3.3
 
7.49
4s1-15
Växjö
3.3
 
7.56
3-15
Sätra
20.1
 
7.71
2h3-15
Sätra
20.1
 
2019
7.38
 5-17
Sätra
19.1
 
2020
7.12
1-17
Sätra
18.1
 
7.19
1h3-17
Sätra
18.1
 
7.19
3rB-17
Sätra
16.2
 
7.22
1h2-17
Göteborg/FH
1.3
 
7.23
1h1-17
Sätra
16.2
 
7.24
2s2-17
Göteborg/FH
1.3
 
7.26
4-17
Göteborg/FH
1.3
 
2022
7.20
 4
Sätra
13.2
 
7.32
8h1
Sollentuna
2.2
 
7.43
3
Södertälje
6.2
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
9.94
 2h3-14
Gävle
9.9
-1.7
2018
9.47
3-15
Danderyd
13.5
 +0.5
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
11.31
 2rD
Sundsvall
28.7
 +1.0
11.44
1s1-16
Trollhättan
9.8
-0.5
11.46
1h4-16
Trollhättan
9.8
-2.1
11.48
1h8-16
Göteborg/U
29.6
 +0.8
11.50
3-16
Göteborg/U
29.6
-1.6
11.64
1h2
Sundsvall
28.7
 +1.1
2020
11.53
 3-18
Enskede
6.6
-2.2
11.60
3-17
Trollbäcken
21.5
 0.0
2021
11.10
2rB
Göteborg/U
10.7
 +0.8
11.20
4h2-19
Linköping
20.8
 0.0
11.28
3h1
Göteborg/U
10.7
 +0.2
11.47
3
Enskede
29.5
 +1.5
11.28w
 5
Huddinge
10.8
 +2.3
2022
11.37
 3h3
Skara
6.6
 +1.3
11.49
1
Danderyd
22.5
 +0.1
11.54w
 5rH
Skara
6.6
 +2.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
23.55
 2-15
Danderyd
13.5
 +0.5
2019
22.83
3-16
Göteborg/U
30.6
-1.6
23.21
4rD
Sundsvall
28.7
 +1.7
2020
22.83
 2rB
Göteborg/S
4.7
 +1.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
23.96
 1h3-15
Växjö
3.3
 
24.20
6-15
Växjö
4.3
 
24.39
2-15
Sätra
21.1
 
24.60
2rE
Sätra
3.2
 
2019
23.50
 2
Gävle
9.12
 
2020
22.84
2-17
Sätra
19.1
 
22.90
1-17
Uppsala
9.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
40.04
 2rB
Göteborg/U
2.7
 
2018
36.60
3-15
Göteborg/U
1.7
 
37.10
2 -15
Enskede
5.8
 
38.80
1 h3-16
Enskede
4.8
 
400 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
52.28
4r2-16
Västerås
9.3
 
52.60
1h3-16
Västerås
9.3
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1.72
2-15
Danderyd
13.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
1.64
 3-14
Sätra
11.12
 
2018
1.79
2-15
Sätra
17.2
 
1.71
3-15
Sätra
21.1
 
1.68
5-15
Sätra
10.12
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
5.69
 8-14
Göteborg/U
30.6
 +1.5
2018
6.31
 5-15
Göteborg/U
29.6
 +2.0
6.24
3 -15
Enskede
4.8
 +0.3
5.91
10 q-15
Enskede
3.8
-0.9
2019
6.94
--17
Stockholm/S
25.8
 +1.4
2019
6.94
 --17
Stockholm/S
25.8
 +1.4
6.68
1q-16
Trollhättan
9.8
 0.0
5.50
30-16
Göteborg/U
28.6
-1.3
6.99w
 2-17
Stockholm/S
25.8
 +2.3
2020
6.75
 --18
Enskede
13.6
 +1.8
6.71
3-17
Kristinehamn
30.8
 0.0
6.67
1-18
Enskede
6.6
 +1.7
7.02w
 1-18
Enskede
13.6
 +3.1
6.60w
 4
Södertälje
26.7
 +2.5
2021
7.20
--19
Linköping
21.8
 +1.8
7.11
8
Borås
27.8
 +1.6
7.01
1-19
Sollentuna
8.8
 +1.7
7.00
6
Halmstad
29.6
 +1.6
6.96
1
Danderyd
20.6
 0.0
6.82
2
Enskede
5.6
-1.4
6.79
-
Göteborg/U
11.7
 +0.8
7.22w
 3-19
Linköping
21.8
 +3.1
6.89w
 11
Göteborg/U
11.7
 +3.1
2022
7.18
 3-19
Göteborg/U
18.6
 +0.7
7.16
-
Norrköping
6.8
 +0.5
7.04
3qB
Norrköping
5.8
 0.0
6.94
3
Västerås
31.7
 +0.8
6.90
2
Eskilstuna
10.7
-1.6
6.59
5
Täby
21.5
 0.0
7.35w
 1
Enskede
5.7
 +2.1
7.18w
 6
Norrköping
6.8
 +2.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
6.37
 1-15
Växjö
3.3
 
5.85
3-15
Sätra
20.1
 
5.61
3-15
Huddinge
27.1
 
2019
6.53
 7-16
Västerås
9.3
 
2020
6.80
 1-17
Sätra
15.2
 
6.67
4-17
Göteborg/FH
29.2
 
6.51
2-17
Sätra
18.1
 
6.38
1-17
Uppsala
8.2
 
2022
7.19
1rC
Sätra
12.2
 
6.91
8
Växjö
27.2
 
6.90
3
Huddinge
29.1
 
6.84
1
Södertälje
6.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
11.50
 +-14
Gävle
10.9
 +1.9
11.55w
 3-14
Gävle
10.9
 +4.0
2018
12.51
 --15
Enskede
5.8
 +0.7
12.59w
 4-15
Enskede
5.8
 +2.8
2019
13.38
3-17
Uppsala
18.8
 +2.0
13.32
2-16
Göteborg/U
30.6
-1.0
2019
13.50w
 1-16
Trollhättan
11.8
 +4.4
2020
14.14
1-17
Kristinehamn
29.8
 +0.7
13.75
1-17
Eskilstuna
30.7
 +1.3
13.46
6-22
Söderhamn
8.8
 +0.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
10.77
 4-15
Uppsala
17.12
 
2018
12.58
 5-15
Växjö
4.3
 
2019
12.67
 6-16
Västerås
10.3
 
2020
13.88
1-17
Göteborg/FH
1.3
 
13.30
1-17
Uppsala
7.2
 
13.29
1-17
Sätra
16.2
 

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.74
2rB-15
Linköping
1.9
-0.5
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
43.07
 1
Gävle
9.9
 
2018
41.36
3-15
Enskede
4.8
 
41.93
3 h2-15
Enskede
3.8
 

Ute
Längd
SM 2021 8
7.11
SM 2022 6
7.18w
3
QB
7.04
Inne
Längd
ISM 2022 8
6.91

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2019 2
16
NT
300 m
USM 2018 2
15
37.10
300 m häck (76.2 cm)
USM 2018 3
15
41.36
Längd
USM 2018 3
15
6.24
USM 2019 2
16
6.79
USM 2020 3
17
6.71
JSM 2021 3
19
7.22w
Tresteg
USM 2018 4
15
12.59w
USM 2019 1
16
13.50w
USM 2020 1
17
14.14
4x80 m
USM 2018 1
15
35.16
4x100 m
JSM 2021 3
19
42.32
JSM 2022 4
19
43.43
1000 m stafett
JSM 2021 2
19
1:57.78
JSM 2022 2
19
1:56.93
Inne
60 m
IUSM 2020 4
17
7.26
Längd
IUSM 2019 7
16
6.53
IUSM 2020 4
17
6.67
Tresteg
IUSM 2019 6
16
12.67
IUSM 2020 1
17
13.88
Ute
100 m
USM 2019
1
16
s1
11.44
1
16
h4
11.46
JSM 2021
4
19
h2
11.20
300 m
USM 2018
1
16
h3
38.80
300 m häck (76.2 cm)
USM 2018
3
15
h2
41.93
Längd
USM 2018
10
15
Q
5.91
USM 2019
1
16
Q
6.68
4x80 m
USM 2018
1
15
h1
35.35
4x100 m
JSM 2021
1
19
h2
42.75
JSM 2022
2
19
h1
43.85
1000 m stafett
JSM 2021
2
19
h1
2:01.96
Inne
60 m
IUSM 2020
2
17
s2
7.24
1
17
h2
7.22
400 m
IUSM 2019 4
16
r2
52.28
1
16
h3
52.60