0
Född: 15 december 2003
Ålder: 20 år 95 dagar
Tidigare förening(ar):
Thorengruppen TFC –23.12.2018
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
Inga resultat 2024. Senaste resultatet är från 2023. |
800 m (7) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:59.95 | SB | 4 | Sollentuna | Sollentuna | 18.5.23 | ||
1:54.67 | SB | 1 C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 11.6.23 | |
1:54.49 | SB | 4 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 5.7.23 | |
1:51.21 | PB | 3 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 16.7.23 | ||
1:52.14 | 3 h2 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | ||
1:51.20 | PB | 5 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 30.7.23 | |
1:51.57 | 2 B | FGP | Malmö/S | FGP, Malmö/S | 5.8.23 | ||
1500 m (1) | |||||||
4:08.13i | PB | 5 22 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 26.2.23 | |
1500 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:12.56i | PB | 4 19 | IJSM | Skellefteå | IJSM, Skellefteå | 6.3.22 | |
5 km väg (1) | |||||||
16:28 | PB | 4 | Örebro | Örebro | 2.10.22 | ||
800 m (10) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:58.94 | SB | 1 | Huddinge | Huddinge | 29.5.21 | ||
1:53.22 | PB | 6 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 13.6.21 | |
1:53.35 | 2 C | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 22.6.21 | ||
1:52.67 | PB | 4 | Göteborg/S | Göteborg/S | 27.6.21 | ||
1:54.43 | 2 | Uppsala | Uppsala | 4.7.21 | |||
DNF | - B | Hallsberg | Hallsberg | 7.8.21 | |||
DNF | - A | Hallsberg | Hallsberg | 7.8.21 | |||
1:58.38 | 3 19 h1 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 21.8.21 | ||
1:55.74 | 4 19 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.21 | ||
1:54.61 | 6 h1 | SM | Borås | SM, Borås | 28.8.21 | ||
3x800 m (1) | |||||||
5:52.01 | SB | 2 19 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 1.8.21 | |
KFUM Örebro | |||||||
1000 m stafett (2) | |||||||
2:00.76 | SB | 2 19 h2 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 31.7.21 | |
KFUM Örebro | |||||||
Stefan Franzén, Ludvig Molinder Henrik Franzén, Kevin Bodén | |||||||
1:59.68 | PB | 5 19 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 31.7.21 | |
KFUM Örebro | |||||||
Stefan Franzén, Ludvig Molinder Kevin Bodén, Henrik Franzén |
400 m (4) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
52.94i | PB | 1 19 A | Västerås | Västerås | 19.1.20 | ||
51.21i | PB | 2 17 A | Uppsala | Uppsala | 7.2.20 | ||
51.43i | 1 17 h2 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 29.2.20 | ||
50.98i | PB | 2 17 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 1.3.20 | |
800 m (3) | |||||||
1:55.31 | PB | 3 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 27.6.20 | ||
1:54.23 | PB (96) | 3 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 25.7.20 | ||
2:00.18 | 2 17 A | USM | Linköping | USM, Linköping | 23.8.20 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
54.63i | PB | 1 | Örebro | Örebro | 12.1.19 | ||
800 m (3) | |||||||
1:58.96 | PB | 2 17 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | |
2:04.35 | 1 16 h1 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | ||
1:57.85 | PB | 2 16 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | |
1000 m (1) | |||||||
2:38.12i | PB (57) (17) | 2 17 | Örebro | Örebro | 24.11.18 | ||
1500 m (3) | |||||||
4:25.34i | PB | 2 16 h2 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | |
4:29.10i | 4 16 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | ||
4:14.00 | PB | 3 17 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | |
3x800 m (1) | |||||||
6:10.57 | SB | 1 17 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 26.5.19 | |
KFUM Örebro | |||||||
800 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:11.56i | PB | 1 15 | Örebro | Örebro | 18.11.17 | ||
2:03.80 | PB | 3 15 h1 | USM | Enskede | USM, Enskede | 3.8.18 | |
2:07.49 | 4 16 | USM | Enskede | USM, Enskede | 4.8.18 | ||
1000 m (3) | |||||||
2:50.05i | PB | 1 15 | Örebro | Örebro | 14.1.18 | ||
2:50.66i | 3 15 h2 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 3.3.18 | ||
2:47.57i | PB (27) | 5 15 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 3.3.18 | |
1500 m hinder (76.2 cm) (1) | |||||||
4:47.87 | PB | 3 15 | USM | Enskede | USM, Enskede | 5.8.18 | |
3x800 m (1) | |||||||
6:13.23 | PB | 5 17 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 27.5.18 | |
Thoren Track and Field Örebro | |||||||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:12.84 | PB | 6 14 | Gävle | Gävle | 9.9.17 | ||
2000 m (1) | |||||||
6:54.06 | PB (69) | 7 14 | Gävle | Gävle | 10.9.17 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
400 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 50.98 | Göteborg/FH | 1.3.20 | |||
800 m | ||||||
Ute | 1:51.20 | Söderhamn | 30.7.23 | |||
Inne | 2:11.56 | Örebro | 18.11.17 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 2:38.12 | Örebro | 24.11.18 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 4:14.00 | Göteborg/U | 29.6.19 | |||
Inne | 4:08.13 | Karlstad | 26.2.23 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 6:54.06 | Gävle | 10.9.17 | |||
5 km väg | ||||||
Ute | 16:28 | Örebro | 2.10.22 | |||
Junior-ungdom | ||||||
1500 m hinder (76.2 cm) | ||||||
Ute | 4:47.87 | Enskede | 5.8.18 |
800 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:51.20 | 5 | SM | Söderhamn | 30.7.23 | |||
1:51.21 | 3 | A | Göteborg/S | 16.7.23 | |||
1:51.57 | 2 | B | Malmö/S | 5.8.23 | |||
1:52.14 | 3 | h2 | SM | Söderhamn | 29.7.23 | ||
1:52.67 | 4 | Göteborg/S | 27.6.21 | ||||
1:53.22 | 6 | B | Sollentuna | 13.6.21 | |||
1:53.35 | 2 | C | Karlstad | 22.6.21 | |||
1:54.23 | 3 | B | Göteborg/S | 25.7.20 | |||
1:54.43 | 2 | Uppsala | 4.7.21 | ||||
1:54.49 | 4 | B | Karlstad | 5.7.23 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1:54.61 | 6 | h1 | SM | Borås | 28.8.21 | ||
1:54.67 | 1 | C | Sollentuna | 11.6.23 | |||
1:55.31 | 3 | Göteborg/S | 27.6.20 | ||||
1:55.74 | 4 | 19 | JSM | Linköping | 22.8.21 | ||
1:57.85 | 2 | 16 | USM | Trollhättan | 10.8.19 | ||
1:58.38 | 3 | 19 h1 | JSM | Linköping | 21.8.21 | ||
1:58.94 | 1 | Huddinge | 29.5.21 | ||||
1:58.96 | 2 | 17 B | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | ||
1:59.95 | 4 | Sollentuna | 18.5.23 | ||||
2:00.18 | 2 | 17 | USM | Linköping | 23.8.20 | ||
2:03.80 | 3 | 15 h1 | USM | Enskede | 3.8.18 | ||
2:04.35 | 1 | 16 h1 | USM | Trollhättan | 10.8.19 | ||
2:07.49 | 4 | 16 | USM | Enskede | 4.8.18 | ||
2:11.56i | 1 | 15 | Örebro | 18.11.17 | |||
2:12.84 | 6 | 14 | Gävle | 9.9.17 | |||
10-bästasnitt: 1:52.851 |
400 m: | 5 |
800 m: | 27 |
1000 m: | 4 |
1500 m: | 5 |
2000 m: | 1 |
5 km väg: | 1 |
1500 m hinder (76.2 cm): | 1 |
3x800 m: | 3 |
1000 m stafett: | 2 |
400 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 54.63 | 1 | Örebro 12.1 | ||||
2020 | 50.98 | 2-17 | Göteborg/FH 1.3 | ||||
2020 | 51.21 | 2-17 | Uppsala 7.2 | ||||
2020 | 51.43 | 1h2-17 | Göteborg/FH 29.2 | ||||
2020 | 52.94 | 1-19 | Västerås 19.1 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 2:12.84 | 6-14 | Gävle 9.9 | ||||
2018 | 2:03.80 | 3h1-15 | Enskede 3.8 | ||||
2018 | 2:07.49 | 4 -16 | Enskede 4.8 | ||||
2019 | 1:57.85 | 2-16 | Trollhättan 10.8 | ||||
2019 | 1:58.96 | 2rB-17 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2019 | 2:04.35 | 1h1-16 | Trollhättan 10.8 | ||||
2020 | 1:54.23 | 3rB | Göteborg/S 25.7 | ||||
2020 | 1:55.31 | 3 | Göteborg/S 27.6 | ||||
2020 | 2:00.18 | 2-17 | Linköping 23.8 | ||||
2021 | 1:52.67 | 4 | Göteborg/S 27.6 | ||||
2021 | 1:53.22 | 6rB | Sollentuna 13.6 | ||||
2021 | 1:53.35 | 2rC | Karlstad 22.6 | ||||
2021 | 1:54.43 | 2 | Uppsala 4.7 | ||||
2021 | 1:54.61 | 6h1 | Borås 28.8 | ||||
2021 | 1:55.74 | 4-19 | Linköping 22.8 | ||||
2021 | 1:58.38 | 3h1-19 | Linköping 21.8 | ||||
2021 | 1:58.94 | 1 | Huddinge 29.5 | ||||
2023 | 1:51.20 | 5 | Söderhamn 30.7 | ||||
2023 | 1:51.21 | 3rA | Göteborg/S 16.7 | ||||
2023 | 1:51.57 | 2rB | Malmö/S 5.8 | ||||
2023 | 1:52.14 | 3h2 | Söderhamn 29.7 | ||||
2023 | 1:54.49 | 4rB | Karlstad 5.7 | ||||
2023 | 1:54.67 | 1rC | Sollentuna 11.6 | ||||
2023 | 1:59.95 | 4 | Sollentuna 18.5 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:11.56 | 1-15 | Örebro 18.11 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:47.57 | 5-15 | Växjö 3.3 | ||||
2018 | 2:50.05 | 1-15 | Örebro 14.1 | ||||
2018 | 2:50.66 | 3h2-15 | Växjö 3.3 | ||||
2019 | 2:38.12 | 2-17 | Örebro 24.11 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 4:14.00 | 3rB-17 | Göteborg/U 29.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 4:25.34 | 2h2-16 | Västerås 9.3 | ||||
2019 | 4:29.10 | 4-16 | Västerås 9.3 | ||||
2022 | 4:12.56 | 4-19 | Skellefteå 6.3 | ||||
2023 | 4:08.13 | 5-22 | Karlstad 26.2 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 6:54.06 | 7-14 | Gävle 10.9 | ||||
5 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 16:28 | 4 | Örebro 2.10 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
1500 m hinder (76.2 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 4:47.87 | 3-15 | Enskede 5.8 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
800 m | |||||||
SM | 2021 | 6 | h1 | 1:54.61 |
|||
SM | 2023 | 5 | 1:51.20 |
3 | h2 | 1:52.14 |
|
Junior-ungdom | |||||||
800 m | |||||||
USM | 2018 | 4 | 16 | 2:07.49 |
3 | 15 h1 | 2:03.80 |
USM | 2019 | 2 | 16 | 1:57.85 |
1 | 16 h1 | 2:04.35 |
USM | 2020 | 2 | 17 | 2:00.18 |
|||
JSM | 2021 | 4 | 19 | 1:55.74 |
3 | 19 h1 | 1:58.38 |
1500 m hinder (76.2 cm) | |||||||
USM | 2018 | 3 | 15 | 4:47.87 |
|||
1000 m stafett | |||||||
JSM | 2021 | 5 | 19 | 1:59.68 |
2 | 19 h2 | 2:00.76 |
3x800 m | |||||||
USM | 2018 | 5 | 17 | 6:13.23 |
|||
USM | 2019 | 1 | 17 | 6:10.57 |
|||
JSM | 2021 | 2 | 19 | 5:52.01 |
|||
Inne | |||||||
400 m | |||||||
IUSM | 2020 | 2 | 17 | 50.98 |
1 | 17 h2 | 51.43 |
1000 m | |||||||
NC-y | 2018 | 5 | 15 | 2:47.57 |
3 | 15 h2 | 2:50.66 |
1500 m | |||||||
IUSM | 2019 | 4 | 16 | 4:29.10 |
2 | 16 h2 | 4:25.34 |
IJSM | 2022 | 4 | 19 | 4:12.56 |
|||
IJSM | 2023 | 5 | 22 | 4:08.13 |